Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόθεν ήκει; [ To nickname και το avatar σας; ]


NetGhost

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2433
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  19
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6146 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Χε,χε,

για τον φίλο turbovolos που ρώτησε για το Nick name μου,

 

οντως προέρχεται απο τα τσιγάρα, τα οποια καπνιζω εδω και 20 χρόνια.

 

Τι να κανουμε αφου δεν το κόβουμε ας έχουμε την υγειά μας να το απολαμβάνουμε!!

 

 

:cool::hi::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 196
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

My name is Bond....James Bond!!! :D:D

 

Λοιπόν το Nick name είναι ακριβώς το όνομα μου....Κική από το Κυριακή...αλλά επειδή όταν ήμουν μικρούλα όμορφη και νοστιμούλα με φώναζαν Κικίτσα...το χρησιμοποίησα και σαν Nick name!! :cat1:

 

Όσο για το avatar μου, είναι άκρως αντιπροσωπευτικό (αν εξαιρέσουμε το χρώμα μαλλιών) με τη μικρή ναζιάρα και παραπονιάρα Tinkerbell η οποία αρχικά περιστρεφόταν γύρω από τον εαυτό της αλλά ψιλοβαρέθηκε και τώρα προσπαθεί να περάσει από την κλειδαρότρυπα!!! :lol3: :gum: :flower:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  3230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  70
  • Reputation:   170
  • Achievement Points:  70
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

το nick μου οπως βλεπετε ηδη εχει σχεση με το avatar. ο συμβολισμος του nick δεν ειναι τοσο ξεκαθαρος ισως. το μπλε led συνδυαζει 2 βασικα πραγματα που με αφορούν. ειμαι ηλεκτρονικος και ΗΡΑΚΛΗΣ (ομαδα, δεν ειμαι ο ιδιος ο ημιθεος :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μαντέψτε ... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ρε σεις πώς μου ξέφυγε αυτό;

 

Λοιπόν το Lord Makro δεν έχει να κάνει βέβαια με λόρδους άγγλους και τέτοια, αλλά με STAR WARS (πως λέμε, Sith Lord). Το Μάκρο βγαίνει από το όνομα μου και το χρησιμοποιούν πολλοί φίλοι και γνωστοί.

Για άβαταρ βάζω συνήθως κάτι δικό μου. :)

 

 

 

Μαντέψτε ... :P

 

:lol::lol::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  3859
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  15
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6025 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Καλέ υπήρχε τέτοιο θέμα; Τώρα το πρόσεξα...

 

Overmind λοιπόν, από το PC game Starcraft, η οντότητα-εγκέφαλος-ηγέτης της εξωγήινης φυλής Zerg. Είχα λιώσει άπειρες ώρες με αυτό (και σύντομα βγαίνει Starcraft 2, omg).

 

To avatar είναι screenshot ενός Tyranid Genestealer από το PC game Space Hulk, το οποίο είναι βασισμένο στο επιτραπέζιο Space Hulk, το οποίο είναι βασισμένο στο παιχνίδι στρατηγικής με μινιατούρες Warhammer 40.000, στο οποίο παίζω με Tyranids, από τους οποίους είναι εμπνευσμένοι οι προαναφερόμενοι Zerg. Ουφ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βρε τι ξέθαψα.... (Και δεν είχα απαντήσει... :P)

 

Λοιπόν, πολύ πρωτότυπα, το nick είναι συνδυασμός του ονόματος με το επώνυμο μου.

Και το avatar είναι φυσικά ο Scrooge Mc Duck σχεδιασμένος από τον Marco Rota. ;)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Βρε τι ξέθαψε o bio.... (Και δεν είχα απαντήσει... :P )

Melandro γιατί με λένε Μέλανδρο .... και το avatar είμαι εγώ σχεδιασμένος απο τον Μέγα Καλλιτέχνη Lord Makro :respect: , που όπως οι περισσότεροι θα θυμάστε έγινε στο τελευταίο Comicdom .....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4595
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   92
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5918 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  75

Οταν άνοιξαν τα σύνορα με την Αλβανία ήμουνα βέβαιος ότι κάποια στιγμή θα εμφανιζόταν ένας αλβανός μάνατζερ ποδοσφαίρου. Το κανονικό του όνομα θα ήταν Αντονι Μούστα (σχεδον όλα τα αλβανικά επίθετα είναι δισύλλαβα) αλλά για να το εκμοντερνίσει δεν θα ξεπούλαγε το τιμημένο όνομα της φάρας των μουσταίων αλλά θα έκανε το μικρό Τόνι.

Φυσικά δεν υπήρξε τέτοιο πρόσωπο αλλά προς τιμήν του επερχόμενου προφήτη του ποδοσφαίρου υιοθέτησα το nick.

Το avatar είναι από το πόστερ του Α' Παγκοσμίου Πολέμου, που δείχνει τον Lord Kitchener να επικαλείται τον πατριωτισμό των Αγγλων για να πάνε εθελοντές.

:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  679
  • Reputation:   1594
  • Achievement Points:  679
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Το nickname το έβγαλα όταν είδα τα αποτελέσματα :gnews: του διαγωνισμού που είχα πάρει μέρος

και δεν είδα το όνομα μου στην λίστα των νικητών :moutra2: , βαφτίστικα λοιπόν "ο κακός ζωγράφος"

και βγήκα να τους κράξω :out::minigun: , που με αδίκησαν :crying::crying:, για κανά μήνα τα έχωνα

:ego: μου τα χώνανε και περνούσα τον καιρό μου εντελώς ανούσια, τελικά δεν με είχαν αδικίσει :notalk:,

μετά οι μέρες έγιναν βαρετές :sea2: ώσπου μια μέρα ανακάλυψα το GreekComics και :gif_comics: από τότε

:lol::beer::valtnino::cool:

 

το nickname αφού το είχα το κράτησα

 

avatar αρχικά είχα τον Alan Moore, τελικά το άλαξα με κάτι πιο space, να' χει λίγο χρώμα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Xμμμ, κι εγώ δεν έχω απαντήσει σε αυτό το θέμα, αν και δεν κρύβεται κανένα μεγάλο μυστικό πίσω από το nickname μου.

 

Ιοn από το όνομά μου που είναι Ίων - Ίωνας, και 13 γιατί είμαι βάζελος αλλά και επειδή σκέτο το Ion ήταν πολύ μικρό για nickname και δεν το παίρνει σχεδόν κανένα site όταν κάνω registration.

 

Όσο για την εικόνα που χρησιμοποιώ ως avatar είναι δημιούργημα της ariane75 (δείτε το εδώ) και έχει τον τίτλο "Η Λίμνη με τις Πάπιες". Δωράκι όταν έγινα Mod.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

To nickname μου το έχω πάρει από τον iron man(ο αγαπημένος μου υπερήρωας) και μετά πρόσθεσα τον αγαπημένο μου αριθμό,το 7(δεν έχει καμιά σχέση με ομάδες ποδοσφαίρου).

Όσο για το avatar,είναι μια εικόνα του iron man σχεδιασμένη από τον Adi Granov.

 

:beer0:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1360
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν το νίκ μου προέρχεται από τον Σκανδιναβό Θεό Θώρ του οποίου ανέκαθεν θαύμαζα την γενναιότητα με την οποία αντιμετώπιζε τις μάχες καθώς και τον σεβασμό που επεδείκνυε απέναντι σε κάθε αντίπαλο. :thor:

 

Το 21 δεν είναι η ηλικία μου ( αν και αισθάνομαι έτσι) αλλά συμβολίζει τα κίτρινα οπαδικά μου συναισθήματα (πικραμένη ιστορία). :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Α ευκαιρία να απαντήσω κι εγώ

Όταν ήμουν πιο μικρός(1996,16 χρόνων παιδάκι) είδα την ταινία Braveheart, με εντυπωσίασε η εμφάνιση του θείου του William Wallace(όποιος θέλει μπορεί να τον δει στο προφίλ μου σε εικόνα), ο οποίος εξ' ακοής είχε το όνομα Αργκάιλ, μου άρεσε και το όνομα όπως ακουγόταν, χρησιμοποιούσα αυτό το όνομα κατά κόρων σε επιτραπέζια RPG και σε όποια Video Games χρειαζόταν να βάλω όνομα, μόνο που μη γνωρίζοντας καλά την Αγγλική τότε το έγραφα Argail(ακριβός όπως το άκουγα, ενώ το σωστό είναι Argyle) το συνήθισα με τον καιρό, το έβαλα και σαν Nickname όταν ξεκίνησα να ασχολούμε με το νετ, με έμαθε και πολύς κόσμος έτσι και το κράτησα, κάποιοι θα θυμούνται ίσως και το παλιότερο Argailwall, αυτό έγινε γιατί το Argail πολλές φορές ήταν πιασμένο οπότε βρήκα το μοναδικό(μέχρι στιγμής δεν το έχω βρει πιασμένο πουθενά argailwall που βγαίνει από το Argail Wallace) αλλά μιας και οι πιο πολλοί είχαν πρόβλημα να το προφέρουν εδώ, και δυσκολεύονταν να καταλάβουν τι λέω όταν τους συστηνόμουν είπα να βάλω την απλή έκδοση.

 

Το Avatar δεν είναι τίποτα άλλο από μία ένδειξη αντίστασης που χαρακτηρίζει γενικότερα την στάση ζωής μου

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τον θυμάμαι τον Αργκάιλ από το Braveheart.Αλλά να μου πεις πως να μην τον θυμάμαι αφού το Braveheart είναι αγηπημένη μου ταινία και την έχω δει πάνω από 10 φορές.Πάντως,στην ταινία, ο Αργκάιλ στην αρχή πέθανε :oops:

 

:beer:

Επεξεργασία από iron man 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

χμμ μάλλον 10 φορές δεν είναι αρκετές, ο Αργκάιλ δεν πέθανε, ήρθε μετά τον θάνατο του πατέρα του William, και πήρε τον μικρό William να τον πάει στην Γαλλία και να τον μεγαλώσει, στο λέει κάποιος που έχει ξεπεράσει τις 30 φορές :lol:, Και που χρησιμοποιεί το Argail για nickname πάνω από μια δεκαετία :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τον μπέρδεψα με τον πατέρα του William.Την ταινία σίγουρα την έχω δει 15 φορές.Μέχρι τα 27 μου θα την έχω δει πάνω από 50 φορές :lol:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6112 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Lunatic......γιατί έτσι μου ήρθε η έμπνευση εκείνη τη στιγμή!!!!!Και αφού που και που κάνω και κάτι τρελά πράγματα θεώρησα ότι κολλάει γάντι!!!!

 

Στο avatar ο αγαπημένος μου Scrooge Mc Duck!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4595
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   92
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5918 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  75

Α ευκαιρία να απαντήσω κι εγώ

Όταν ήμουν πιο μικρός(1996,16 χρόνων παιδάκι) είδα την ταινία Braveheart, με εντυπωσίασε η εμφάνιση του θείου του William Wallace(όποιος θέλει μπορεί να τον δει στο προφίλ μου σε εικόνα), ο οποίος εξ' ακοής είχε το όνομα Αργκάιλ, μου άρεσε και το όνομα όπως ακουγόταν, χρησιμοποιούσα αυτό το όνομα κατά κόρων σε επιτραπέζια RPG και σε όποια Video Games χρειαζόταν να βάλω όνομα, μόνο που μη γνωρίζοντας καλά την Αγγλική τότε το έγραφα Argail(ακριβός όπως το άκουγα, ενώ το σωστό είναι Argyle) το συνήθισα με τον καιρό, το έβαλα και σαν Nickname όταν ξεκίνησα να ασχολούμε με το νετ, με έμαθε και πολύς κόσμος έτσι και το κράτησα, κάποιοι θα θυμούνται ίσως και το παλιότερο Argailwall, αυτό έγινε γιατί το Argail πολλές φορές ήταν πιασμένο οπότε βρήκα το μοναδικό(μέχρι στιγμής δεν το έχω βρει πιασμένο πουθενά argailwall που βγαίνει από το Argail Wallace) αλλά μιας και οι πιο πολλοί είχαν πρόβλημα να το προφέρουν εδώ, και δυσκολεύονταν να καταλάβουν τι λέω όταν τους συστηνόμουν είπα να βάλω την απλή έκδοση.

 

Το Avatar δεν είναι τίποτα άλλο από μία ένδειξη αντίστασης που χαρακτηρίζει γενικότερα την στάση ζωής μου

 

:beer:

Μια εντελώς κουφή πληροφορία για το Argyle είναι ότι εκτός ονόματος clan και σκοτσέζικου σχέδιου για ύφασμα κιλτ με το όνομα του clan είναι και το μισό του ονόματος ενός μαύρου group της δεκαετίας του '60. Οι Hollywood Argyles που αν θυμάμαι καλά είχαν παίξει το Alley Oop από όπου και το κόλπο στο μπάσκετ.

Αυτά από μνήμης και αν ψάξει κάποιος στο internet θα βρει τις λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2690
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν το nickname μου προέρχεται από τον φοβερό και τρομερό Colonel “Iron Hand” Straken! :respect: Πρόκειται για τον καλύτερο αρχηγό τον Catachans από το Warhammer 40k. Ήταν (και είναι) από τις αγαπημένες μου μινιατούρες και έτσι αποφάσισα να του κλέψω το όνομα. Για περίπου 2 χρόνια ήμουν ο μόνος Straken μιας και είχε καταργηθεί αλλά πριν λίγο καιρό ξαναγύρισε καλύτερος από ποτέ. :dance::yahoo:

post-6743-126108842297_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το είχα ξεχάσει τελείως αυτό εδώ... Κάλιο αργά παρά ποτέ. Το παρατσούκλι μου δεν είναι άλλο απ'τον μάγο χαρακτήρα της σειράς κινουμένων σχεδίων "Οι Υπερασπιστές Της Γης" ("Defenders Of The Earth") όπου αργότερα έμαθα πως είναι από κόμικ ο χαρακτήρας αυτός. Επειδή συνήθως έφτιαχνα μάγο σε AD&D παιχνίδια, χρησιμοποίησα πολλές φορές το συγκεκριμένο και αργότερα σε PC games κτλ. Το avatar μου είναι ένα σκίτσο ενός άλλου γνωστού μάγου της Marvel, του Doctor Strange! Παλαιότερα είχα ένα άλλο, δικό του πάλι, αν θυμάμαι καλά. Αν το αλλάξω κάποια στιγμή πάλι θα είναι κάτι παρεμφερές, αν όχι μάγου, τότε κάποιου άλλου χαρακτήρα ηρωικής φαντασίας. :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Θα το αφισω σε εσας το nick :lol:

Οσο για το avatar, ειναι Scott Pilgrim,που εχω καει τον τελευταιο καιρο :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το nick name μου σημαίνει "ο σοφός πολεμιστής που έσωσε την οικουμένη". Εμπνευσμένο από τη μυθολογία της Άπω Αφρικής, ήταν ένας πολέμαρχος που έδιωξε τους αξωγήινους πίσω στον πλανήτη Ζόλταρ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το nick name μου σημαίνει "ο σοφός πολεμιστής που έσωσε την οικουμένη". Εμπνευσμένο από τη μυθολογία της Άπω Αφρικής, ήταν ένας πολέμαρχος που έδιωξε τους αξωγήινους πίσω στον πλανήτη Ζόλταρ.

:lol: Και το άβαταρ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:lol: Και το άβαταρ;

 

Δε ξέρω πως βρέθηκε εκεί... Εγώ ήθελα να βάλω την απόλυτη γάτα τον Lion-O και μου βγήκε αυτό....!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Johnny από Γιάννης, ΜΖ για μόστρα... :yahoo:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν,το ψευδώνυμο μου προέρχεται απο τους ένδοξους προγόνους μου που ήταν όλοι βασιλικης καταγωγής και...καλά καλά κόβω τις μπούρδες,είναι πολύ απλό όταν είμαι μπροστα στα κομικς μου και τα βλέπω,τα αγγίζω,τα μυρίζω,τα διαβάζω και γυρίζω πίσω τον χρόνο στα παιδικά μου χρόνια τοτε νιώθω σαν ΒΑΣΙΛΙΑΣ.Το πρώτο αβαταρ,το χριστουγεννιάτικο,είναι όταν κάθε χριστουγεννα και πρωτοχρονία γίνομαι ΑΙ-ΒΑΣΙΛΙ-Α-Σ και πηγαίνω στα παιδάκια οχι για να μοιράσω δώρα αλλα για να τους αρπάξω τα κομικς που τους έχουν κάνει δώρο.Το δεύτερο είναι η προσωπογραφία μου όπως την έκανε ο ΝΤΑ ΒΙΤΣΙ και μετά πούλησα τα δικαιωματά σε μία εταιρία τραπουλοχάρτων να απεικονιζεταί στις τραπουλες τους.Η φήμη οτι και στην Ντάμα ειμαι και παλι εγω,αληθευει.Φορεσα τα βασιλικα ρούχα της αδερφής μου ξουρίστικα και πάλι στα πινέλα ο ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ-χωρίς κωδικους-και να με.Βλεπεται πολλά τα λεφτά,και τα κομικς ακόμα πιο πολλα και ακριβα καπως έπρεπε να αντεπεξέλθω.

Γι'αυτο και COMICSQUEEN να με λέτε θα το υποστώ. :crying:

post-10466-12792143402482.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Έφθασε η στιγμή να λύσω κι εγώ τον υποβόσκοντα γρίφο του ψευδώνυμου μου. Καθότι ουδέποτε απαρνήθηκα τις άρηκτα δεμένες σχέσεις μου με την ροκ μουσική, δύο εκπρόσωποι του νεο - progressive ήχου των early `90ς, ήταν αυτοί που συνέβαλαν τα μέγιστα για την δημιουργία του Dream Factory. Το "εργοστάσιο αυτό των ονείρων" λοιπόν, έρχεται από τα σχήματα των Dream Theater & Fantasy Factory, ενώ αποτελούσε και τον τίτλο της ραδιοφωνικής μου εκπομπής(περί ροκ δαιμονίων και άλλων τινών), για πάνω από 13 χρόνια. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μπορεί να θυμίζει ένδοξες οικογένειες της Σκωτίας, ή διάσημο απιθανοεκατομμυριούχο παπί (βλέπε Σκρούτζ Μακ Ντακ), αλλά όχι το imac δεν είναι τίποτα από όλα αυτά! Είναι απλά ο imac, το πρώτο κόσμημα-υπολογιστής της Macintosh, το οποίο έχει την ιδιότητα να είναι όλα σε ένα! Ναι, ναι, :yes: οθόνη, μονάδα, ηχεία, cd-rom σε ένα κουτί!

 

post-13440-12955346617453_thumb.jpgpost-13440-12955346765742_thumb.jpg

 

http://www.vectronicsappleworld.com/collection/bondi.html

 

Είχα την τύχη να γίνει ο πρώτος ολοδικός μου υπολογιστής το 1998! Και σε bondi-blue χρώμα παρακαλώ, από την γνωστή παραλία!! :hug2: Μέχρι τότε είχα το mac του μπαμπά :moutra: οπότε ήταν εξαιρετική αλλαγή της ζωής μου!

Εμμμ...το maria.....είμαι εγώ!! :blob7:

 

Το avatar είναι απίθανη δημιουργία του Campbell που βρήκα τυχαία στο deviantart και από τότε έχω κολλήσει! Ειδικά όταν σχεδιάζει disney (βλέπε πεντάμορφη και το τέρας) :div: ..... Είναι η άλλη οπτική γωνία! Ευχαριστώ τον :DJO: που μου άνοιξε τα μάτια με το Grimm Fairy Tales, όταν με ρώτησε για το avatar! :best:

 

:cat1:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

To Chris είναι το όνομα μου στα Αγγλικά (Χρήστος) και το Dark αν και λίγο κλισέ μου άρεσε και λόγω προιστορίας με διάφορους "Dark" χαρακτήρες το έβαλα. Το avatar είναι κάτι σαν επετειακό poster από τον Don Rosa!!! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.