Μετάβαση στο περιεχόμενο

TILT (ΑΘΗΝΑ)


Mandrake

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά δεν έχω παραγγείλει από'κει ακόμη αλλά καλό θα ήταν να πάει κάποιος απο Αθήνα να το τσεκάρει και να μας ενημερώσει καλύτερα!

 

post-556-0-95236300-1326365160_thumb.jpg

post-556-0-74178200-1326364640_thumb.jpg

 

Διεύθυνση: Ασκληπιού 37, Αθήνα 10680

Τηλέφωνο: 210-3636028

e-mail: tilt@hol.gr

 

http://tilt.gr/tilt_index.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Θα το κοιτάξω εγώ και θα σας πω! Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   292
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σύμφωνα με το site της Comicdom,στη σελίδα με τους σπόνσορες ΕΔΩ, η διεύθυνση είναι Ασκληπιού 37.Παραθέτω αυτούσιο το κείμενο.Μανώλη αν βρεθείς από εκεί,κάνε ένα μικρό review αν σου είναι εύκολο,γιατί δεν το ήξερα καν το εν λόγω κατάστημα...

 

Tilt

 

Το 1996, τα comics απέκτησαν το δικό τους χώρο, στο κέντρο της Αθήνας. Για πρώτη φορά, δεν ήταν πια κρυμμένα σε μια γωνία πίσω από τόμους λογοτεχνίας, αλλά είχαν ένα ολόκληρο μαγαζί δικό τους. Και δίπλα στον Superman, τον Batman και τους ήρωες του Moebius και του Bilal, έκαναν την εμφάνιση τους κάτι ανθρωπάκια με μεγάλα μάτια, που οι ιστορίες τους διαβάζονταν από το τέλος προς την αρχή ("manga" τα έλεγαν οι -λίγοι τότε- φίλοι τους) και κάτι άλλοι, ασπρόμαυροι συνήθως, τύποι, που διηγούνταν παράξενες ιστορίες καθημερινής τρέλας ("indies" τους έλεγαν οι τότε φίλοι των αμερικάνικων comics και τους γύριζαν την πλάτη).

 

Τα χρόνια πέρασαν, τα ιαπωνικά comics μπήκαν για τα καλά στη ζωή μας, οι φίλοι των αμερικάνικων comics πίνουν νερό στο όνομα των τότε ανεξάρτητων δημιουργών, που σήμερα είναι τα μεγάλα ονόματα των τεσσάρων μεγάλων εταιριών του χώρου και φυσικά, στο γνωστό ημι-υπόγειο, στο 37 της Ασκληπιού, το πάρτι συνεχίζεται. Κι όποιος εμπνέεται από αυτά τα πλάσματα που μιλούν με μπαλόνια και περιπλανιούνται από καρέ σε καρέ, περνάει πάντα από εδώ, για να αγοράσει καινούρια και παλιά τεύχη, trade paperbacks, artbooks και διάφορα αντικείμενα -αφίσες, μπλούζες, φιγούρες και κάθε είδους γκατζετάκια- που έχουν πάνω τους τις μορφές των αγαπημένων τους ηρώων.

 

Οι πόρτες ανοίγουν στις 11 το πρωί και κλείνουν στις 3:30 (Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο) ή στις 8:30 (Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή). Για όσους μένουν μακριά ή προτιμούν τη ζέστη του σπιτιού τους, υπάρχει η επιλογή του delivery με το σύστημα της αντικαταβολής. Απλά τηλεφωνήστε στο 210-3636028 ή στείλτε e-mail στο tilt@hol.gr. Προσεχώς στις οθόνες του υπολογιστή σας θα βρίσκεται και το www.tilt.gr.

Επεξεργασία από nickdeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σύμφωνα με το site της Comicdom,στη σελίδα με τους σπόνσορεςΕΔΩ,η διεύθυνση είναι Ασκληπιού 37.Παραθέτω αυτούσιο το κείμενο.Μανώλη αν βρεθείς από εκεί,κάνε ένα μικρό review αν σου είναι εύκολο,γιατί δεν το ήξερα καν το εν λόγω κατάστημα...

Ρε Νικόλα εδώ δεν το ήξερα εγώ που μένω δίπλα!!!! :lol::lol: Από περιέργεια και μόνο θα πάω!!!! Να μη το έχω προσέξει τόσο καιρό;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το Tilt ήταν το πρώτο κομιξάδικο που πήγα ποτέ - 1996-1997. Δεν ήταν άσχημο αλλά τότε τουλάχιστον ήταν αρκετά πιο ακριβό από τα γειτονικά Solaris και Comicon. Όταν έμαθα για την ύπαρξη των 2 παραπάνω έριξα μαύρη πέτρα....

Η ανάμνησή μου αυτή δεν θα'θελα να είναι review του καταστήματος! Προς θεού! Είμαι σίγουρος πως πολλά θα έχουν αλλάξει/βελτιωθεί από τότε. Άλωστε τότε ήταν στα πρώτα τους βήματα.

Θα περάσω & εγώ σε κάποια στιγμή και θα σας πω εντυπώσεις :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλο μαγαζι ειναι αλλα δεν εχει πχ. πολλα αντιτυπα ,απο μια σειρα ας πουμε, οποτε αν βρειτε κατι ενδιαφερον παρτε το με τη μια ,αξιζει παντως να κανετε μια βολτα απο εκει ,εγω θα πηγαινα και πιο συχνα ,αλλα δε βολευει καπως το μερος που ειναι για τον NetGhost παντως απο οτι καταλαβα αυτο δεν ειναι προβλημα..τυχερουλη!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Απ' όσο γνωρίζω φέρνει πιο πολύ ανεξάρτητα κόμικ και όχι τόσο πολύ τα mainstream (προφανώς φέρνει κι από αυτά, αλλά όχι σε τόσο βαθμό όσο τα άλλα). Τουλάχιστον αυτό συνέβαινε παλιά, υποθέτω ότι και τώρα κάτι τέτοιο παίζει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα σας δώσω το κείμενο όπως το γράφει ένα περιοδικό που εκδόθηκε στα τέλη του '98 κι έχει αφιέρωμα "Τα "Στέκια" Του Φανταστικού". Μιλάει λοιπόν και για το "Tilt":

 

"Το "Tilt" ξεκίνησε τη λειτουργία του τον Οκτώβριο του 1996 στην οδό Ασκληπιού στον αριθμό 37. Η ονομασία του μας έκανε από την αρχή εντύπωση, αλλά η κ. Βάλια Σκουρτσή, ιδιοκτήτρια του καταστήματος, μας έλυσε την απορία: "Όταν διαβάζεις comics, το μυαλό σου τραντάζεται (tilt) καθώς αποδεσμεύεται ανεξάντλητη φαντασία"!

 

Το "Tilt" είναι ο αποκλειστικός χώρος των comics. Εκεί θα βρείτε όχι μόνο τα δημοφιλή comics, μεγάλης κυκλοφορίας, αλλά και αυτά που προέρχονται από ανεξάρτητες εταιρίες. Η κ. Σκουρτσή ανέφερε ότι το κοινό των ανεξάρτητων comics είναι πιστό και δύσκολα θα ασχοληθεί με τις εκδόσεις μεγάλων εταιρειών. Το "Tilt" δέχεται τις περισσότερες παραγγελίες για comics όπως το "Dragon Ball", που ανήκει στα Ιαπωνικά manga, και το "Black Hole", που έχει ως αντικείμενο τις ιστορίες τρόμου.

 

Από γνωστά στο ευρύ κοινό comics, αυτό με τις περισσότερες πωλήσεις είναι το "Fathom" της "Image". Πέρα από τα περιοδικά comics στο "Tilt" θα βρείτε και πολλά άλλα είδη του χώρου της φαντασίας, όπως αφίσες, βιβλία, φιγούρες, μπλούζες και οτιδήποτε άλλο μπορείτε να... φανταστείτε, μέχρι και συσκευές επικοινωνίας της σειράς των ταινιών "Star Trek"!

 

"Στην Ελλάδα υπάρχει σημαντική αύξηση των όσων ασχολούνται με τα comics", αναφέρει η κ. Σκουρτσή. "Έχω πελάτες από 8 ετών - που έρχονται με τους γονείς τους - μέχρι και 60 ετών, οι οποίοι συλλέγουν και διαβάζουν comics από μικροί και συνεχίζουν μέχρι σήμερα με το ίδιο πάθος. Συνηθίζω να χαρακτηρίζω τα comics 'σινεμά τσέπης', γιατί πιστεύω ότι η φαντασία κινείται πολύ περισσότερο σε αυτά παρά σε άλλους χώρους, όπως ο κινηματογράφος και η λογοτεχνία."

 

Σύμφωνα πάντα με την κ. Σκουρτσή, το comic στην Αμερική περνά κρίση, κάτι που οφείλεται στο γεγονός ότι οι νεότερες γενιές προτιμούν να ασχολούνται με τα video games. Οι εταιρίες, λοιπόν, προσπαθούν να κρατήσουν το ενήλικο κοινό, που έχει μεγαλώσει με τις εικονογραφημένες ιστορίες και δεν ασχολείται με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια, επαναφέροντας την ποιότητα στα comics. Όσο για το Ελληνικό comic, πιστεύει ότι πάσχει από σενάριο, όχι όμως από σχεδιαστές. Ωστόσο, πως θα ωριμάσει αυτός ο χώρος, όταν δεν δοκιμάζεται, ώστε να αποκτήσει εμπειρίες;

 

Από την πλευρά του "Tilt", μέσα στις γιορτές θα εκδοθεί το πρώτο τεύχος του ομώνυμου περιοδικού, που θα έχει αποκλειστικά ιστορίες comics Ελλήνων σχεδιαστών. "Δυσκολευτήκαμε πολύ για να βρούμε ιστορίες που θα έχουν ενδιαφέρον από πλευράς σεναρίου, αλλά ελπίζουμε ότι θα προκαλέσουμε το ενδιαφέρον του αναγνωστικού κοινού."

 

Αυτά λοιπόν γράφτηκαν τότε. Αλήθεια..μπορεί να μάθει κανείς σας τι έγινε μ' αυτό το περιοδικό κι αν εκδόθηκε ποτέ ή αν βγήκαν άλλα τεύχη; Αν μπορέσει ας ενημερώσει αν είναι εύκολο!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1439
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   22
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κι εμένα το Tilt ήταν το πρώτο κομιξάδικο που πήγα - ακόμη θυμάμαι τι σοκ είχα πάθει, εντελώς αδαής τότε, που νόμιζα ότι τα μόνα κόμικ που υπήρχαν στην Ελλάδα ήταν το Λούκυ Λουκ και ο Αστερίξ στα περίπτερα... Δεν ήξερα ότι η ιδιοκτήτρια ήταν γυναίκα - εγώ όσες φορές είχα πάει ήταν εκεί ο Γιώργος, ο οποίος ήταν στους Last Drive (εντελώς βγαλμένη από ταινία η όλη φάση, ο μουσικός που δουλεύει τώρα στα κόμικ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

αληθεια ηταν στους last drive?καλο συγκροτημα....μηπως θα μπορουσε ο mandrake να μας πει απο που βρηκε αυτες τις πληροφοριες πιο συκγεκριμενα?ετσι για την ιστορια.......εκτος και αν μπερδευτηκα και αντι για το αρθρο ονομαζεται ετσι το περιοδικο...

Επεξεργασία από starsky
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Λοιπόν σήμερα μετά από καιρό που το είχα υποσχεθεί πέρασα κι από το "Tilt". Πρέπει να σας πω βέβαια πως ερχόμουν από την "Πολιτεία" κι αυτό ίσως επηρέασε την γνώμη μου.

 

Το μαγαζάκι είναι αρκετά καθαρό και προσεγμένο, ωστόσο μου έκανε αρκετά άσχημη εντύπωση πως για να ρωτήσω κάτι έπρεπε να διακόψω τον τυπάκο ο οποίος είχε πιάσει το τηλέφωνο λες κι ήταν μόνος του! Τέλος πάντων, πάμε παρακάτω.

 

Στο θέμα των τιμών δεν θα έλεγα πως συγκαταλέγεται στα δυνατά του σημεία. Νομίζω πως τα μεγάλα κομιξάδικα είναι αρκετά φτηνότερα.

 

Όσον αφορά στους τίτλους βρίσκεις αρκετά παράξενους και όχι συνηθισμένους τίτλους, μεγάλο όμως μειονέκτημα είναι το πως είναι τοποθετημένα. Δεν κατάλαβα αν είναι με βάση την θεματολογία, τη χρονική περίοδο ή τον εκδότη. Μου φάνηκαν ατάκτως εριμμένοι. Επίσης κακή, κάκιστη εντύπωση μου έκανε η απάντηση του τυπάκου όταν τον ρώτησα για τους "μεγάλους ντετέκτιβς" της "Modern Times": "Δεν έχω τίποτε από Modern Times". Η απάντησή του δεν μου άρεσε όχι γιατί είμαι οπαδός της συγκεκριμένης εκδοτικής εταιρείας, αλλά γιατί πιστεύω πως αυτού του είδους τα μαγαζιά δεν θα πρέπει να είναι προκατειλημμένα υπέρ ή εναντίον κάποιου εκδότη.

 

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα μέτρια παρουσία, όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά θα πρέπει να πάω άλλη μια φορά χωρίς να έχω πάει πριν αλλού και ειδικά στην "Πολιτεία" η οποία ακόμα μια φορά με θάμπωσε με την ποικιλία που είχε και την εξυπηρετικότητα και ευγένεια των υπαλλήλων της.

 

Αυτά προς το παρόν. Υπόσχομαι να επανέλθω. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και καθυστερημένα ας απαντήσω στον starsky. Το περιοδικό που είδα το αφιέρωμα, λέγεται "Fantastic!" (Εκδόσεις "Compupress Α.Ε.") και είναι ειδική ετήσια έκδοση! Έκτοτε δεν το ξαναείδα ποτέ! Πριν 2 χρόνια μάλιστα πήρα τηλέφωνο στην ίδια την εταιρεία και μία υπάλληλος (που κοιτούσε στον υπολογιστή μπροστά της απ'ότι κατάλαβα), όταν την ρώτησα αν ξαναβγήκε ή θα ξαναβγεί καμιά τέτοια έκδοση, μου απάντησε ότι "Δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο περιοδικό στην εταιρεία μας! Δεν το βλέπω πουθενά! Δε μπορώ να σας βοηθήσω...". Γι'αυτό ρωτάω κι αν γνωρίζει κανείς τίποτα πάνω σε αυτό! Βασικά έχω βρει τους αρθρογράφους κι είχα επικοινωνήσει και μαζί τους με e-mail αλλά απάντηση δεν είδα ποτέ... Παρακαλώ λοιπόν! Αν ξέρει κάποιος κάτι ας επικοινωνήσει να μου πει είτε από'δω μέσα, είτε με private message, για το αν ξαναβγήκαν τεύχη και πότε, για να ξέρω αν μπορώ να τ'αναζητήσω κάπως!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αν και καθυστερημένα ας απαντήσω στον starsky. Το περιοδικό που είδα το αφιέρωμα, λέγεται "Fantastic!" (Εκδόσεις "Compupress Α.Ε.") και είναι ειδική ετήσια έκδοση! Έκτοτε δεν το ξαναείδα ποτέ! Πριν 2 χρόνια μάλιστα πήρα τηλέφωνο στην ίδια την εταιρεία και μία υπάλληλος (που κοιτούσε στον υπολογιστή μπροστά της απ'ότι κατάλαβα), όταν την ρώτησα αν ξαναβγήκε ή θα ξαναβγεί καμιά τέτοια έκδοση, μου απάντησε ότι "Δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο περιοδικό στην εταιρεία μας! Δεν το βλέπω πουθενά! Δε μπορώ να σας βοηθήσω...". Γι'αυτό ρωτάω κι αν γνωρίζει κανείς τίποτα πάνω σε αυτό! Βασικά έχω βρει τους αρθρογράφους κι είχα επικοινωνήσει και μαζί τους με e-mail αλλά απάντηση δεν είδα ποτέ... Παρακαλώ λοιπόν! Αν ξέρει κάποιος κάτι ας επικοινωνήσει να μου πει είτε από'δω μέσα, είτε με private message, για το αν ξαναβγήκαν τεύχη και πότε, για να ξέρω αν μπορώ να τ'αναζητήσω κάπως!

 

Αυτό είναι το περιοδικό που ψάχνεις. Το εξέδοσε η Compupress το 1998 και δεν έχει νούμερο. Όπως όμως θα δεις γράφει στο εξώφυλλο '' ειδική ετήσια έκδοση ''. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι δεν βγήκαν άλλα τεύχη.

 

Pavlos

 

 

______.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παύλο αυτό είναι! Σου απαντάω σε pm όμως γιατί είναι εκτός θέματος (του topic) η ερώτησή μου! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2938
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  44
  • Reputation:   107
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το Tilt είναι το μοναδικό comic-ομάγαζο, που αφιερώνει σεβαστό μέρος από τον χώρο του, στην Αμερικάνικη ανεξάρτητη σκηνή, την αδυναμία μου δηλαδή! Για την ακρίβεια, μαζί με την Πολιτεία, είναι το μόνο κατάστημα, στο οποίο μπορώ να καθίσω και μίση ώρα, ξεφυλλίζοντας τα καλούδια που έχει στο ράφι.

 

Σίγουρα έχει τα πλατώματα του, αλλά για έναν άνθρωπο με τα δικά μου γούστα, η ύπαρξη του είναι αναζωογονητική!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3018
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  201
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  201
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6096 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτό είναι το περιοδικό που ψάχνεις. Το εξέδοσε η Compupress το 1998 και δεν έχει νούμερο. Όπως όμως θα δεις γράφει στο εξώφυλλο '' ειδική ετήσια έκδοση ''. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι δεν βγήκαν άλλα τεύχη.

 

Pavlos

post-3930-1194287725_thumb.jpg

 

Το περιοδικό αυτό ήταν μια πιλοτική έκδοση που αν πήγαινε καλά θα έβγαινε σε διμηνιαία βάση.

 

Όλόι καταλάβαμε πως πήγε από την συνέχεια ....

 

Πάντως χάρις σε αυτό ανακάλυψα τις εκδόσεις Anubis και τον φοβερό Guy Gavriel Kay καθώς είχε διαφήμιση το Tigana.

 

Άρα τίποτα δεν πάει στο βρόντο !!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   915
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Να προσθεσω κατι μετα απο την επισκεψη μου στο καταστημα: το ξερατε οτι ο ιδιοκτητης του μαγαζιου ειναι ο τραγουδιστης των θρυλικων LAST DRIVE???? Μιλαμε επαθα πλακα οταν μου το ειπε! :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αναφέρεται και πιό πάνω στο ποστ #9. :beer:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   915
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Sorry, δεν το ειχα δει! :) Επισης, για να κανω και μια ενημερωση να πω οτι το συγκεκριμενο ειναι ενα αρκετα καλο καταστημα, φαινεται μαλιστα οτι εχει διαλεγμενα αμερικανικα τομακια σε οτι αφορα την ποιοτητα των ιστοριων, διοτι αν και λιγοτερα απο αυτα του Public που πηγα, επισης, βρηκα πολυ καλυτερα πραγματα και αγορασα αρκετουτσικα, και γενικα προτιμω να δωσω τα λεφτα μου εκει παρα σε πολυκαταστηματα τυπου Public. Περαστε και απο εκει μια βολτιτσα δεν θα απογοητευτειτε σιγουρα! :beer:

Επεξεργασία από gigi3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενημερώθηκε το πρώτο ποστ με πληροφορίες και φώτο. :best::cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα Comic Shops της Αθήνας, μέρος 1ο: Tilt (Εξάρχεια)

 

Με μια μικρή καθύστερη λόγω καλλιτεχνικών διαφορών (ο Γιώργος ήθελε οι φωτογραφίες να είναι τέλειες), ξεκινάμε τη βόλτα μας -και ταυτόχρονα τη 1η μεγάλη μας έρευνα- στα comic shop της Αθήνας, ξεκινώντας από το all time favorite μαγαζί του Γιώργου, το Tilt.

 

Ο λόγος λοιπόν στο Γιώργο και στον Γιώργο Καρανικόλα, που είχε την ευγενική καλοσύνη να του σπαταλήσουμε λίγο από το χρόνο του.

 

post-556-0-55665800-1337720022_thumb.jpg

 

To Tilt είναι από τα αγαπημένα μου μέρη για να ψωνίζω comic στην Αθήνα. Το μαγαζί αυτό επί της Ασκληπιού στα Εξάρχεια είναι το πρώτο comic shop που πήγα ποτέ, oπότε δεν γινόταν να μην ξεκινήσω από εκεί το αφιέρωμα του Heroes - είμαι ρομαντικούλης!

 

Οι άνθρωποι που εργάζονται μέσα είναι φιλικοί και με μεγάλη εμπειρία στο “σπορ”. Συνομιλήσαμε, λοιπόν, με τον Γιώργο Καρανικόλα, έναν εκ των ιδιοκτητών του Tilt! Ας δούμε τι έχει να μας πει!

 

Πότε φτιάχτηκε το Tilt;

 

-Το Tilt φτιάχτηκε το 1995 από την Βάλια Σκούρτση και εμένα.

 

Ποιές είναι οι δραστηριότητες του μαγαζιού εκτός των comic;

 

-Το μαγαζί έχει φιγούρες, art books, t-shirts, collectibles (που είναι διαφορετικά από τις φιγούρες) και αφίσες.

 

Πέραν της Μarvel και της DC, τι άλλο πουλάει το Tilt και τι προτιμάτε εσείς;

 

-Εμείς είμαστε διαφορετική περίπτωση. Ήμασταν το πρώτο μαγαζί που έφερε στην Ελλάδα τα manga, το 1995, και πολλές ανεξάρτητες εταιρίες τότε, που έχουν γίνει πιο big όπως η Fantagraphics, η Drawn and Quarterly, αλλά και πολλούς creators που ήταν άγνωστοι στην Ελλάδα, όπως ο Daniel Clowse και ο Charles Burns. Δουλεύαμε με πολλά πράγματα που μας αρέσανε κι εμάς.

 

Αυτοί που μπαίνουν στο μαγαζί είναι αποφασισμένοι για το τι θα αγοράσουν ή ξεφυλλίζουν πρώτα;

 

-Το μαγαζί έχει μια άλλη διάσταση - γίνεται πολλή συζήτηση καθώς είμαστε fans των comic. Σαφώς πολλοί ξέρουν τι θέλουν και που έρχονται για να το πάρουν, αφού γνωρίζουν ότι έχουμε μια μεγάλη γκάμα. Επειδή, βεβαίως, οι τίτλοι που βγαίνουν είναι πολλοί – αλλά επειδή είναι και όμορφο να γίνεται - υπάρχει πολλή συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων.

 

post-556-0-92180200-1337719988_thumb.jpg

 

Υπήρξε "χρυσή εποχή" για τα comic στην Ελλάδα;

 

-Όταν ξεκινήσαμε τα πράγματα ήταν πολύ περιορισμένα. Για μένα, εδώ και κάποια χρόνια είναι μια δεύτερη Golden Age των comics, βγαίνουν εκπληκτικά πράγματα και σεναριακά και σχεδιαστικά σε σχέση με την περίοδο 95-00.

 

Ίσως γι’ αυτό ο κινηματογράφος βρήκε μια δεξαμενή σεναρίων τα τελευταία χρόνια. Μετά το 2000 αρχίζουν και βγαίνουν και οι Έλληνες creators. Το γεγονός ότι τώρα υπάρχουν εκατό Έλληνες δείχνει ότι είναι ένα πράγμα που ακόμα εξελίσσεται.

 

Υπάρχει κοινότητα συλλεκτών για φιγούρες στην Ελλάδα;

 

-Είναι περιορισμένη, αλλά βέβαια αυτό έχει να κάνει και με το γεγονός ότι οι φιγούρες είναι ακριβές. Οι συλλέκτες είναι πιστοί. Υπάρχουν και αυτοί που θέλουν και παίρνουν συγκεκριμένες φιγούρες.

 

Ποιο το ηλικιακό εύρος των πελατών;

 

-Οι ηλικίες που έρχονται είναι από 14 μέχρι 70 χρονών.

 

Οι περισσότεροι αγοράζουν trade ή μηνιαία τεύχη;

 

-Υπάρχει και ο συνδυασμός αλλά τα comic μέσω των graphic novels αγγίζουν μεγαλύτερο κοινό, καθώς δεν περιμένεις να ολοκληρωθεί το storyline. Αν το πάρεις χρονικά, τα graphic novels έχουν μεγάλη έκρηξη από το 2000 και μετά. Πάντως αυτοί που παίρνανε τεύχη, σε πολύ μικρό ποσοστό έχουν αλλάξει και παίρνουν graphic novels.

 

post-556-0-32659400-1337719996_thumb.jpg

 

Πώς σου φάνηκε το Νew 52 και πόσο υψηλές είναι οι προσδοκίες σας για το ΑvsX;

 

-To New 52 κινήθηκε πάρα πολύ. Ας μην ξεχνάμε ότι σε παγκόσμιο επίπεδο είναι το comic με τις μεγαλύτερες ever. Σίγουρα είναι κάτι πολύ προσεγμένο αυτό που έκανε η DC.

 

Όμως και η Marvel έχει καλούς τίτλους, όπως για παράδειγμα το Uncanny X-men, που το θεωρώ τρομερό comic, από τα καλύτερα της χρονιάς, και κυρίως τα mini series της. Το AvsX θα δείξει αν θα καταφέρει να χτυπήσει το New 52, ανάλογα πως θα είναι η σειρά.

 

Τα Ευρωπαϊκά comic πως είναι στην Ελλάδα;

 

-Τα Ευρωπαϊκά μεταφράζονται στα Αγγλικά και έρχονται στην Ελλάδα σαν Αμερικάνικα! Για παράδειγμα το Killer από την Archaia. Γενικά η Ευρώπη βγάζει πολλούς τίτλους. Η Γαλλία – το κέντρο του Ευρωπαϊκού comic - πέρσι έβγαλε 6.500 τίτλους, πολλοί από τους οποίους είναι εκπληκτικοί.

 

Μπορεί το comic να γεννήθηκε ως pop art στην Αμερική αλλά να μην ξεχνάμε και τους creators που έχει βγάλει η Ευρώπη, όπως π.χ. τον Bilal.

 

Τα manga σε τι στάδιο είναι στην Ελλάδα;

 

-Τα manga έχουν τον κόσμο τους. Επίσης κάθε είδος μέσα στο manga έχει διαφορετικό κοινό!

 

Οι σχέσεις με τα ελληνόφωνα πώς είναι και ποιές είναι οι μελλοντικές προσδοκίες σας πάνω σε αυτό;

 

-Εμείς φέρνουμε τα πάντα από Έλληνες creators. Προσπαθούμε να τους στηρίξουμε με κάθε τρόπο και το κάνουμε και γιατί το αξίζουν. Ξέρουμε ότι κινούνται σε ένα δύσκολο χώρο για την Ελλάδα.

 

post-556-0-05135200-1337720003_thumb.jpg

 

Έχει επηρεάσει η πειρατεία ή η κρίση το μαγαζί;

 

-Το internet δεν έχει επηρεάσει καθόλου τις πωλήσεις. Βγήκε μια έρευνα στην Αμερική που δείχνει ότι το internet επηρεάζει τις αγορές μόνο κατά ένα 3.4%, με την έννοια ότι το comic είναι φετίχ. Αλλιώς είναι να έχεις ένα απτό comic, αλλιώς να το διαβάζεις ψηφιακά. Σίγουρα υπάρχει και κόσμος που δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να αγοράσει, μπορεί, όμως, να διαβάζει μια μεγάλη γκάμα από το internet και να αγοράζει αυτά που πιστεύει ότι αξίζουν.

 

Τι events διοργανώνονται εδώ, κάθε πότε, και ποιά η ανταπόκριση του κοινού;

 

-Έχουμε κάνει παρουσιάσεις του Τσούκη και του Κυριαζή. Η τελευταία ήταν με τον Λώλο και τη Miss Norzine. Και φυσικά κάνουμε παρουσιάσεις των δικών μας εκδόσεων - Tilt Comics - όπως π.χ. το At the Drive Ink, που βγήκε η καλύτερη ανθολογία της χρονιάς στο περσινό Comicdom. Άμεσα δεν έχουμε κάποιο event γιατί έχουμε μπροστά μας το φετινό Comicdom.

 

Πόσο ευχαριστημένοι είστε από την προσέλευση του κόσμου στο Comicdom και ποιές είναι οι βλέψεις σας για φέτος;

 

-Βέβαια και είμαστε ευχαριστημένοι γιατί βλέπουμε ότι ανταποκρίνεται όλο και περισσότερος κόσμος. Πριν από 15 χρόνια ήταν κάτι άγνωστο στην Ελλάδα. Το Comicdom βοηθάει στη διάδοση των comics, καθώς είναι όλα συγκεντρωμένα σε ένα σημείο – και τα μαγαζιά και οι creators. Το φετινό πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλό, έρχονται και πολλοί καλοί creators όπως ο Milo Manara και ο Mike Carey.

 

Στην ουσία το Comicdom είναι το μεγαλύτερο event για comic στη Ελλάδα.

 

Και για το τέλος, το αγαπημένο σου comic;

 

-Μόνο ένα;

 

Πες μου μερικά αγαπημένα!

 

-Τα πάντα από Chris Ware, γενικά είμαι fan της Vertigo. Ένα κόλλημα μου είναι το Stray Bullets. Μου αρέσει πολύ το Uncanny X-force και φυσικά κλασσικά comic όπως του Allan Moore. Επίσης είμαι άρρωστος με Tezuka!

 

post-556-0-89831600-1337720011_thumb.jpgpost-556-0-61223100-1337720015_thumb.jpg

 

 

 

INFO BOX

 

To Tilt μπορείτε να το βρείτε Ασκληπειού 37, Εξάρχεια.

Τηλέφωνο: 2103636028

email: tilt@hol.gr

 

Ευχαριστώ την Λίλα Τζαμούση του filmboy.gr για τη βοήθεια και τις φωτογραφίες!

 

 

Γιώργος Μπενάρδος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

H πιο σωστή και ολοκληρωμένη απάντηση που έχω ακούσει ποτέ για την πειρατεία των κόμικς. Εάν οποτε μας λένε ότι η πειρατεία είναι κακή, μπορούμε να πάρουμε την παραπάνω απάντηση ,να την κάνουμε copy-paste και να είμαστε καλυμένοι.

 

Και επίσης, το tilt και το Star comics είναι τα αγαπημένα μου μαγαζιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απο τη σελίδα του στο fb

 

BLOW OUT SALES ΙΟΥΝΙΟΣ 2012

 

 

398863_160593924074407_1158067337_n.jpg

 

 

THE VAULT OF HORROR SALE

 

Αυτή τη βδομάδα, 14 με 21 Ιουνίου, βυθιστείτε στην ανατριχίλα και τον τρόμο. Όλα τα σχετικά trade paperbacks και set θα τα βρείτε με έκπτωση 30%, και όλα τα αντίστοιχα τεύχη με 1 ευρώ.

Walking Dead, Hellraiser, Army of Darkness, Hellsing, Berserk, Kurosagi Corpse Delivery, Steve Niles, Richard Corben, Eduardo Risso, Marvel Zombies, Steven King, Edgar Allan Poe… αμέτρητοι τίτλοι από τους μάστορες του είδους. Dare!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πρέπει να είναι ανάδρομος ο Ερμής στο ζώδιο μου, δεν εξηγήτε αλλιώς... :Suspicious:

 

Εντιτ: Τελικά ανακάλυψα ότι δε με ενδιαφέρει τίποτα από αυτά :P

Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θέλω να το αναφέρω και εδώ:

 

Το Tilt είχε τις καλύτερες προσφορές στο Παζάρι του Comicdom. Ε, να μην έχει και τις καλύτερες προσφορές στο μαγαζί του;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  24062
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  68
  • Reputation:   541
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Tο συγκεκριμένο μαγαζί είναι από τα αγαπημένα μου στην Αθήνα.Πρώτα,πρώτα τα παιδιά που το έχουν ειναι οι πιό cool τυποι ever.Τούς ξέρω εδώ και πολύ καιρό (σαν πελάτης τίποτα παραπάνω) και όσες φορές έχω πάει πιάνω κουβέντα αγοράζω η οχι διάφορα και φεύγω.Οι τιμές τους νομιζώ πώς είναι πολύ καλές ακόμη και παλαιότερα που άλλα μαγαζιά τα ίδια κόμικς τα χρέωναν πιο ακριβά.Για συνδρομές δεν γνωρίζω γιατί δέν είμαι ο τύπος πού κάνω συνδρομές.Αυτό όμως που πιστεύω κάνει το μαγαζί λίγο πιο ιδιαίτερο από τα άλλα είναι ο λίγο πιο ενήλικος 'ψαγμενος' αν μπορώ να πώ προσανατολισμός τους.Δηλαδή εκτός απο τα μηνιαία τευχάκια και TPB μπορείς να βρείς κρυμμένους θησαυρούς του τύπου Art books του Baron Storey,Ashley Wood κλπ.

Στο κομμάτι μπαίνοντας αριστερά έχουν καλά και ενδιαφέροντα κόμικς και κατά καιρούς έχω βρεί και πολύ σπάνια πράγματα (Popbot) όπως επίσεις και στις κούτες στο πάτωμα κάλυψα κάποια κενά σε back issues(Orion).

Ενα μπράβο στα παιδιά που σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς αντέχουν κάνοντας την τρέλα τους επά :clap2: γγελμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να και η παραδοσιακή χάρτινη σακουλίτσα του Τιλτ :D :

 

post-556-0-91393900-1348676661_thumb.jpg

 

Μανάβικο των κόμικς, φρέσκο πράμα, βιολογικά προϊόντα κ.ο.κ.!

:giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αντιγράφω από 2-Dimensional Domain:
 

Κομιξοσυνάντηση στο TILT 15/2

Το πολυαγαπημένο TILT συμμετέχει σε μία όμορφη δράση με θέμα το βιβλίο
 
post-556-0-02182800-1392233410_thumb.jpg


Το TILT (Ασκληπιού 37) είναι το αγαπημένο μου κομιξάδικο. Με ένα ισχυρό cult status, και φημισμένο για τα διάφορα events που διοργανώνει κατά καιρούς με καλεσμένους διάσημους δημιουργούς comics, αυτή τη φορά είπε να συμμετάσχει σε μία εκδήλωση κάπως ... διαφορετική ! Συγκεκριμένα, θα συμμετάσχει σε ένα θεματικό περίπατο στο κέντρο της Αθήνας με επίκεντρο το βιβλίο, που οργανώνει η ομάδα εθελοντών πολιτών atenistas το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου, ώρα 11.00-16.00.

Δείτε μία αναλυτική περιγραφή της δράσης στο site των atenistas

Καθ'όλη τη διάρκεια του OWA κομίστες θα σκιτσογραφούν και θα υπογραφουν δημιουργίες τους : Βάλια Καπάδαη, Ευγενία Κουμάκη, Αυγή Κανάκη, Ελεάννα Μαυροφρύδη ! Όμως ... το σημαντικότερο από όλα, επί της υποδοχής στο Tilt καθ'όλη της διάρκεια της εκδήλωσης θα είμαι εγώ ! (πώς έκατσε αυτό ? απλώς είμαι μέλος της ομάδας που διοργανώνει το όλο event, και φυσικά σπουδαία προσωπικότητα στο χώρο των ελληνικών comics).

Το σημείο εκκίνησης είναι Βουλής 4, στο Σύνταγμα (Εκδόσεις Ίκαρος) - ώρα 11.00

Εκεί ο κόσμος θα μπορεί να προμηθευτεί το χάρτη με όλα τα σημεία της εκδήλωσης, καθώς και ένα αυτοκόλλητο που θα του επιτρέπει να εκμεταλλευτεί τις προσφορές που θα έχουν ειδικά την ημέρα εκείνη διάφορα βιβλιοπωλεία.

Ωραία θα είναι ! Όποιος ψήνεται, ας περάσει μία βόλτα, και δεν εννοώ μόνο στο Tilt. Αν κάποιος έρθει και στο Tilt βεβαίως, θα χαρώ πολύ να τα πούμε !

... και η αφίσα της εκδήλωσης:
 

post-556-0-72371600-1392233477_thumb.jpg

:bookclub:

 

  :update:

 

Ανέβηκαν και φώτοζ:

 

post-556-0-79262100-1392907147_thumb.jpgpost-556-0-28773400-1392907172_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εν όψει Χριστουγέννων το Tilt μας κάνει μια ενδιαφέρουσα εκπληξούλα. Αντιγράφω από το fb του μαγαζιού:

 

 

 

 Επειδή έρχονται γιορτές κι όλο και κάποιο δώρο θα κάνετε στους δικούς σας ή στον εαυτό σας, αποφασίσαμε κάθε βδομάδα να ανεβάζουμε στο facebook 10 επιλογές μας, που θα μπορείτε να τις ψωνίζετε απευθείας από εδώ, σχεδόν στη μισή τιμή από την ονομαστική τους αξία, και να τις παραλαμβάνετε στο σπίτι σας. Μπείτε στη σελίδα μας και πατήστε κάτω από την κεντρική φωτογραφία τη λέξη products. Για να δείτε λεπτομέρειες για το κάθε προϊόν, κάντε κλικ στην εικόνα του. Η λίστα θα ανανεώνεται τουλάχιστον μία φορά τη βδομάδα, οπότε stay tuned!!!!

10801856_748596925189687_170193838231367

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

να ρωτήσω κάτι; Πουλάνε Ντίσνευ εκεί;! Έστω Bone; Ή μήπως και κανά Αστερίξ;  :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.