Μετάβαση στο περιεχόμενο

Jessica Jones (2015-2019)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

προβλέπεται μεγάλο βράδυ. έχω ήδη κατεβάσει τα 7 πρώτα. let the night begin.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγώ έχω σκοπό να το δω όταν οι σειρές που παρακολουθώ κάνουν διάλειμμα για τις γιορτές :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ειμαι ηδη στο 4ο επεισοδιο και τα σπαει! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ανυπόμονοι. Ούτε σε 720p δεν περιμένατε να βγει. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ένα επεισόδιο είδα και ενθουσιάστηκα. Παραπάνω από καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κάποιοι θα δουν όλη τη σειρά σε μια μέρα κι εγώ δεν έχω δει ακόμα το Daredevil :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είδα μέχρι στιγμής τα πρώτα 5 επεισόδια. Λοιπόν, το πρώτο ήταν μούφα και παραλίγο να ήταν και το δεύτερο έτσι αλλά προς το τέλος το έσωσαν. Προσπάθησαν τόσο πολύ να τονίσουν το μυστήριο που αποτελεί ο Κίλγκρειβ, που έτρωγαν χρόνο χωρίς να κάνουν τίποτε ιδιαίτερο και χωρίς να το εκμεταλλευτούν για να αναπτύξουν περισσότερο και περαιτέρω τον κόσμο της Τζέσικα Τζόουνς. Ευτυχώς απογειώνεται από εκεί και πέρα, οπότε απλά θέλει υπομονή. Υποθέτω πως είναι από τα κακά της παραγωγής σειρών που ξέρουν πως πάνε για binge watching. Σε αυτό το θέμα προτιμώ την τακτική του Άμαζον (ένας πιλότος, αν έχει ανταπόκριση, την επόμενη χρονιά βγαίνουν και τα άλλα επεισόδια. Έτσι οφείλουν να κάνουν τον πιλότο όσο καλό γίνεται).

 

 

Μου άρεσε πάντως που στην αρχή ήταν υπαινικτικοί στο ότι η Τζέσικα έχει δυνάμεις

 

 

είναι τόσο άθλιο το δωμάτιο που με μια παπουτσιά πέφτουν σοβάδες ή έβαλε παραπάνω δύναμη; Ήταν κλειδωμένη η πόρτα και έβαλε δύναμη ή απλά γύρισε το πόμολο;

 

 

και στο ότι οι τίτλοι έναρξης μοιάζουν με το στυλ του Gaydos. Η Ρίτερ πάλι δίνει τον καλύτερο εαυτό της, οφείλω να παραδεχτώ. Δεν επαρκεί πάντα, αλλά τουλάχιστον δεν είναι η παραφωνία που περίμενα να είναι. Με εξαίρεση όταν της δίνουν να κάνει voice overs. Δεν έχει την φωνή και τον τρόπο να τα κάνει ενδιαφέροντα, οπότε ακούγονται παράταιρα.

 

Θέλω να δω τώρα τον Λουκ Κέιτζ σε φλάμπακ με άφρο μαλλί, head band και κίτρινο λαμέ πουκαμισάκι. :P

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η πλαστική (πιο πλαστική μυρίζει εκείνο το πράμα που χρειάζονται τα αγοράκια όταν παίζουν με τα κοριτσάκια) μύτη της πρωταγωνίστριας την κάνει σε μερικά πλάνα να μοιάζει τον Μάικλ Τζάκσον. :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Την είδαμε και αυτή την σειρά λοιπόν. Καλή ήταν, με αρκετά πολύ δυνατά επεισόδια και μερικά αδύναμα. Το φινάλε θα μπορούσε να είναι πιο δυνατό επίσης. :)

 

Εν αναμονή του Luke Cage μέσα στο 2016 τώρα, το οποίο θα διαδραματίζεται μερικούς μήνες αργότερα, στο Χάρλεμ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Tην είδα κι εγω. Η σειρά είναι πάρα πολύ καλή και σε κρατάει, αλλά είναι ένα κλικ ποιο κάτω από το Daredevil (εντάξει, είναι πολύ δύσκολο για μένα άλλη σειρά να το πιάσει) χωρίς βέβια να χάνει σε σενάριο ή δημιουργικότητα. Η αλήθεια είναι ότι η ιστορία απόκλίνει αρκετά από τα κόμικ ειδικά στα origins των χαρακτήρων, χωρίς αυτό να σημαίνει πως είναι κακό, καθώς χτίστηκαν πολύ ενδιαφέροντα sub-plots για μια δεύτερη σεζόν αλλά και  γενικότερα για αυτό το netflix universe.
Θετικά

  • Η Ριτερ. Αν και αρχικά δυσκολευτικα να την χωνεψω στον ρόλο και στα πρώτα επεισόδια δεν ήταν τόσο πειστική, όσο περνούν τα επεισόδια γίνεται όλο και καλύτερή και πιο άνετη στον ρόλο,κάτι που πείθει και τον θεατή και δείχνει ότι τελικά ήταν σωστή επιλογή στο casting. Επίσης έχει πολύ καλή χημεία με τον τύπο που παίζει τον Cage, μια επίσης εξαιρετική επιλογή.
  • Το χτίσιμο των χαρακτήρων. Αν υπάρχει κάτι που πραγματικά έκανε καλύτερο αυτή η σειρά από το Daredevil είναι αυτό.
  • Οι σκηνές μάχης. Καταπληκτικές και μακάρι να είχε πολλές περισσότερες. Ειδικά αυτές στα τελευταία επεισόδια είναι τρομερές.
  • Ο ΚΙΛΓΚΡΕΙΒ!!! Πραγματικά ο Ντειβιντ Τεναντ είναι θεούλης. Καταφέρνει να γίνεται ταυτόχρονα από τους πιο αποκρουστικούς, χυδαίους κακούς του mcu και από την άλλη από τους πιο συμπαθητικούς. Από την μία θέλεις να του σπάσεις τα μούτρα και από την άλλη να τον κάνεις αγκαλίτσα. Φυσικά μεγάλο μέρος αυτού αποδίδεται στο σενάριο, αλλά ο ηθοποιός απογειώνει τον χαρακτήρα πραγματικά.
  • Οι πινελιές των easter eggs και των χαρακτήρων που σε κάνει να ανυπομονείς για τις επόμενες σειρές αυτού του μικρού σύμπαντος και οι μικρές λεπτομέρειες/αναφορές στο ευρύτερο mcu, χωρίς να αναλώνονται σε αυτό.

Αρνητικά.

  • Ο ρυθμός. Είναι ξεκάθαρο πωςτο σενάριο της σειράς θα μπορούσε να εξελιχθεί σε ΄λιγότερα επεισόδια και για να γεμίσει ο χρόνος πολλές φορές αναλώθηκε σε δευτερεύοντες χαρακτήρες όπως ο Μάλκολμ και η χαζοαδερφή του Ρούμπιν.... Ισως και γιατί η ηρωίδα είναι από αυτές που πραγματικά η Marvel δεν έχει πολυασχοληθεί μαζί της εκτός από το run του Bendis για να υπάρξει πολύ κόμικ υλικό προς επεξεργασία των σεναριογράφων.
  • Ο χαρακτήρας της Τρις.Δεν μου πολυάρεσε και εύχομαι στην 2η σεζόν να την αναπτύξουν όπως πρέπει έτσι ώστε να γίνει αυτή που πρέπει να γίνει,παραπάνω δεν λέω :)
  • Το κάμεο από την σειρά του DD μου φάνηκε βεβιασμένο και λίγο παρατεταμένο, αλλά καταλαβαίνω πως πρέπει να υπάρχει ένας συνδετικός κρίκος για το επερχόμενο Defenders.
  • Τελικά το ότι τα βγάζουν τα επεισόδια όλα μαζί, δεν νομίζω πως είναι καλό. Τουλάχιστον αν τα βλέπεις binge γιατί δεν "χωνεύεις" τα επεισόδια όπως πρέπει και στο τέλος είναι σαν να έχεις δει ένα όνειρο με πολλά πράγματα και θυμάσαι ελάχιστα. Από την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να βλέπω δύο επεισόδια την ημέρα (σιγά μην αντέξω ,αλλά πιστεύω πως είναι καλύτερο)

Πάμε τώρα για DD2 και Λούκαρο Κειτζ.  :blob3:  :blob3:  :blob3:  :blob3:

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου αρεσε πολυ, αλλά το κομικ μου αρεσε περισσοτερο :)

 

Γενικα συμφωνω σε διαφορα που εγραψαν ο GCF κι ο Dio

Λοιπον...

Στα θετικα

 

Εχουν κρατησει τα βασικά χαρακτηριστικά της ηρωιδας απ' το κομικ, την εχουν κάνει περίπλοκη όσο ειναι, την εχουν κανει γειωμενη, αληθοφανη χαρακτηρα, χωρις να την ωραιοποιουν ή να την σεξουαλικοποιουν (παρολο που η σειρα εχει αρκετες σκηνες σεξ)

 

Τα noir στοιχεια ειναι εντονα, η κοντρα με τον Killgrave παιζει περισσότερο σε ψυχολογικο επιπεδο απ ' ότι σε μαχες κι οι σκηνες δρασης ειναι καλοδουλεμενες κι εντυπωσιακες.

 

Με τον Luke Cage εχει πολύ καλή χημεία και τον θεωρω πολυ ταιριαστο για το ρόλο, όπως και την Ριτερ, παρόλο που δεν την πηγαινα στην αρχη :P

Το ότι ειναι μικροκαμωμένη κι επικίνδυνη, αυτοκαταστροφικη, ευάλωτη και ταυτόχρονα δυνατη, μου θυμισε αρκετα την Buffy σε πιο ενηλικη βερσιον (στη σκοτεινη 6η σεζον)

 

Ο Tennant ειναι εξαιρετικος στο ρόλο του villain! H αντιπαθεια/συμπαθεια που βγαζει, η παιδικότητα (κατι απο Doctor Who) που ακολουθειται απο τρομερες πραξεις τον κανουν απιστευτο!

 

Μου αρεσε που χρησιμοποιησαν αυτουσιες σκηνες κι ατακες απ το κομικ :)

 

Στα αρνητικά

την καναν ορφανη, ενω στο κομικ δεν ισχυε αυτο. Γιατι πρεπει ντε και καλά σχεδον ολοι οι super heroes να ναι ορφανοι δηλαδη; Υπαρχουν κι άλλα ψυχολογικα τραυματα, κι αλλοι λογοι, εχω βαρεθει το ιδιο τροπαρι :P

 

Καποια επεισόδια ηταν λίγο fillers, σε 10 επεισόδια θα ειχε πολυ καλύτερο ρυθμο η σειρα. Αν ήθελαν θα μπορουσαν να παιξουν περισσότερα επεισόδια απο τη ζωη της ως ιδιωτική ντετεκτβ και να εμφανισουν αργοτερα τον Killgrave. Δεν ηταν αναγκη να εμφανιστει απο το πρωτο επεισόδιο, ωστε να ασχολουμαστε μετα με τον Malcolm και τη γειτονισσα για να τραβηξει η ιστορια

 

Δεν καταλαβαινω γιατι δεν εμφανισαν τον Matt Murdock ως δικηγορο της (οπως και στο κομικ) για να κανουν τη συνδεση με το Daredevil καλυτερα

 

Στο κομικ επίσης υπήρχε διαδραστικοτητα και με άλλους υπερήρωες, φοβερα γειωμενους κι ανθρωπινους, πολύ μακρια απ ότι τους εχουμε συνηθισει - στη σειρα καθόλου περα απο τους βασικους πρωταγωνιστες

 

Τη δειχνουν να πινει όλο το βοσπορο και να βριζει, αλλά όχι να καπνιζει (ναι, γιατι αυτο θα ταν κακο παραδειγμα για τα παιδια, ελεος!)

 

Το τέλος το περίμενα λίιγο πιο δυνατο, ηταν καλό αλλά μπορουσε να ταν ακομα καλύτερο

 

Η σειρα ειναι νομιζω η πιο ενηλικη και σκοτεινη της Marvel ως τωρα και μαζι με το Daredevil τις θεωρω εξαιρετικες κομιξοσειρες

 

Θέλω κι άλλο!! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα επακόλουθα του να σχετίζεσαι με την Marvel αρχίζουν να έχουν επίδραση και στο τηλεοπτικό σύμπαν.

 

dc9e9246-7.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειδα τελικα τη σειρα επειδη διαβασα θετικα σχολια. Ωραια ηταν αν και θα επρεπε να μαζευτει σε 10 το πολυ επεισοδια. Με ενοχλησε που κλασικα δεν σκοτωνουν τον κακο και εξαιτιας της βλακειας τους πεθαινουν μερικες δεκαδες ατομα. Καλουτσικος ο Joey Ramone στον πρωταγωνιστικο ρολο. Ακομα καλυτερος ο Τεναντ στον αβανταδορικο ρολο του Kilgrave.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τώρα την προσθέσανε και στο Marvel Future Fight.

 

Εδώ την βλέπουμε παρεούλα με τον σιδερογροθιά και την Σκάι/Ντέιζι Τζόνσον.

 

5661b3af475ab.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ ωραία σειρά.. την είδα παθιασμένα από την αρχή μέχρι το τέλος!... Της δίνω ένα 9/10 μόνο και μόνο επειδή μπορεί αν γίνει ακόμα καλύτερη. Γενικώς θα ήθελα να γύρει λίγο ακόμα προς το υπερηρωικό κομμάτι της πρωταγωνίστριας και να εμβαθύνει λίγο ακόμα στα κοντινά της πρόσωπα. Killgrave θεός (άλλη μια υπενθύμιση ότι ο Tennant είναι ένας φοβερός ηθοποιός). Προσπαθώ να φανταστώ τη "μίξη" των Defenders και ήδη ελπίζω σε ένα υπέροχο αποτέλεσμα. Μέχρι στιγμής το Netflix χειρίζεται τον marvelόκοσμο του άψογα, για να δούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Oλοκλήρωσα κι εγώ την σειρά. Θα συμφωνήσω με τον Ρορσαχ πως η σειρά έπρεπε να είχε τελειώσει στα 10 επεισόδια καθώς από ένα σημείο και μετά έγινε λίγο κουραστικό και σίγουρα ο υπερσκοτεινός τόνος της σειράς δεν βοηθούσε ιδιαίτερα. Στα πρώτα επεισόδια είχα την αίσθηση πως ήταν καλύτερο από το καταπληκτικό Daredevil, στη μέση της σειράς το έβαλα στο ίδιο επίπεδο και εν τέλει αφού την τελείωσα έμεινα με την εντύπωση πως ήταν πολύ κατώτερο του. Καλές ερμηνείες, όχι τέλειες εκτός του Killgrave που εκεί εντυπωσιάστηκα. Αυτα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

την τελειωσα και εγω. εβλεπα ενα επεισοδιο οποτε μπορουσα, δεν ειχε την δυναμη να με κανει να αγωνιω για το επομενο,

μου αρεσε, την προτεινω αλλα μεχρι εκει.. ηθελα να δω περισσοτερο λουκ και daredevil αλλα θα εκλεβαν πιστευω την παρασταση οποτε καλα εκαναν

και δεν τους εδωσαν χρονο... επισης μιας και το αναφερατε, τωρα που την ολοκληρωσα εχω την εντυπωση πως περιπου τα μισα επεισοδια μοιαζουν με fillers...

 

περιμενω την επομενη απο το netflix, στανταρ θα ειναι καλοφτιαγμενη και προσεγμενη αλλα θα ηθελα να δω και λιγο περισσοτερο υπερηρωικο στοιχειο για να γουσταρω :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομίζω πως όσοι συγκρίνουν τη JJ με το Daredevil δεν βλέπουν το δάσος ή έχουν ασυναίσθητες σωβινιστικές αγκυλώσεις.

Η Jessica ήταν πιο ενήλικη σειρά, είχε πολλές σκηνές σεξ, κάτι που στο Daredevil έκανε τζιζ, είχε θέματα παιδικής εκμετάλευσης, βιασμού, αλκοολισμού κλπ

Το Daredevil ήταν υπέροχο , ίσως καλύτερο σε ρυθμό και ένταση αλλά αν θέλετε μέτρο σύγκρισης για αυτό, μπορείτε πιο εύκολα να το συγκρίνετε με το Arrow, εκεί υπάρχουν περισσότερα κοινά μοτίβα (εννοείτε ότι μπροστά στο Daredevil, το Arrow ειναι για παιδάκια)

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η σιερά ανανεώνεται για δεύτερη σεζόν.

 

post-3787-0-47252300-1453055814_thumb.jpg

 

 

Το κόμικ δεν έχει κάποια άλλη μεγάλη ιστορία που να μπορεί να κρατήσει 13 επεισόδια. Υπάρχει μια ιστορία με τον Captain America, το super soldier serum, και το ναρκωτικό που κλέβεις δυνάμεις από άλλα σούπερ πλάσματα (νομίζω, δεν τα θυμάμαι και καλά), άντε και τη σχέση της με τον Luke Cage, πέρα από αυτά όμως υποθέτω θα δούμε νέα σενάρια. Πράγμα που προτιμώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3582
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το είδα κι εγώ μετά και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ! Πολύ καλή υπόθεση που σε κρατάει και σε πωρώνει, στα τελευταία επεισόδια δεν μπορούσα να ξεκολλήσω από την ένταση!  :)  Οι ηθοποιοί εξαιρετικοί με αποκορύφωμα τον θεό Kilgrave.... που είχε τη πιο καλή δύναμη αν και δεν μπορώ να πω ότι τη χρησιμοποίησε και άριστα :hit: . Γενικά πολύ ωραία σειρά και είναι βέβαιο ότι θα δω και το δεύτερο κύκλο και ελπίζω να είναι αντάξιος του πρώτου, αν και χωρίς Kilgrave!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πάμε για δεύτερη σεζόν. Το μόνο που δόθηκε είναι το όνομα του νέου Executive Producer, Raelle Tucker. Έχει συμμετέχει στις παραγωγές των The Returned,True Blood και Supernatural.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Λετε να βγει πριν το Defenders ή μετα?. Ή για να το παμε πιο ακραια, λετε να βγει πριν το Iron Fist ή μετα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν θα αργήσει τόσο. Για να έχει ξεκινήσει τώρα τα γυρίσματα, θα το δούμε τέλη της χρονιάς με αρχή της επομένης περίπου. Το Iron Fist δεν έχει ξεκινήσει ακόμα γυρίσματα και το Defenders θα ξεκινήσει μετά από αυτό. Δεν θα μου έκανε εντύπωση πλέον να δούμε και τρίτη σεζόν του Daredevil, με την φόρα που έχουν πάρει, πριν δούμε τελικά τους Defenders.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πριν λίγες μέρες είδα τη Jessica Jones και τολμώ να πω ότι δε μου άρεσε. Μπορεί να φταίει το γεγονός ότι η μόνη μου επαφή με τη χαρακτήρα είναι η εμφάνιση της στο Young Avengers. Μπορεί να φταίει ότι η ηθοποιός ουδεμία σχέση έχει σε εμφάνιση με τη Jessica Jones των κόμικς, πράγμα που δε κατάφερα να ξεπεράσω σε 13 επεισόδια. Ή μπορεί απλά η σειρά να μην είναι του γούστου μου :P Ο Luke Cage πάντως φοβερός. Ανυπομονώ για τη δική του σειρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είδα όλη τη σειρά για 2η φορά. Μπορώ να πω ότι τώρα μου άρεσε περισσότερο. Ενώ σε γενικές γραμμές θυμόμουν πολλά, ένοιωσα να βλέπω ένα θρίλερ. Η ιστορία περισσότερο μοιάζει με παρτίδα σκάκι με κινήσεις του ενός και του άλλου, θυσίες πιονιών ώσπου να αδειάσει η σκακιέρα και να μείνουν μερικά πολύ βασικά κομμάτια. Κάπου στο 8-9 επεισόδιο βαρέθηκα και άρχισα να κουράζομαι. Όλοι έπαιξαν ωραία ακόμη και τα δίδυμα της πολυκατοικίας που σε κάποιες (αρκετές) άκυρες σκηνές μάλλον έφταιγε ο ρόλος και οι οδηγίες του σκηνοθέτη παρά οι ίδιοι οι ηθοποιοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μάλλον σήμερα ξεκινάνε τα γυρίσματα της δεύτερης σεζόν. Και λέω μάλλον καθώς δεν υπάρχει επίσημη επιβεβαίωση. Αυτό που είναι επίσημο είναι πως όλα τα επεισόδια θα σκηνοθετηθούν από γυναίκες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Την τελειωσα αυτες τις μερες την σειρα, καλιο αργα παρα ποτε που λενε. :) Σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ, μονο κανα δυο επεισοδια μου φανηκε οτι θα μπορουσαν να λειπουν χωρις να αλλαξουν και πολλα. αλλα μικρο το κακο. Πιστευω οτι η ηθοποιος ηταν πολυ καλη επιλογη αν και ομολογουμενως δεν εμοιαζε και τοσο στην κομικσοεκδοχη της, παρολα αυτα νομιζω οτι απεδωσε πολυ καλα το ρολο της δυναμικης γυναικας που δεν ειναι μπιμπο. Επισης φοβερος ο David Tennant στο ρολο του Killgrave. kwtsoκλιμακα 8/10 :)

 

Σειρα τωρα εχει το Luke Cage. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.