Μετάβαση στο περιεχόμενο

Deadpool - Από που να αρχίσω [ deadpool ]


aladdin7

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6305
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλημέρα σε όλους.

Πρόσφατα μου γεννήθηκε η επιθυμία να ασχολήθω με τον Deadpool. Το βασικό ερώτημα είναι από που να αρχίσω και τί να πρωτοδιαβάσω;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   915
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Περιμενε λιγο τον DJO να μπει στο forum να δεις τι θα 'χει να σου πει εκεινος... :P

Επεξεργασία από gigi3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τοσους φοβερους χαρακτηρες εχει η Μαρβελ,με τον Deadpool θες να ασχοληθεις??? :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6305
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι από τους λιγότερο γνωστούς, για μένα τουλάχιστον, και θα ήθελα να ασχοληθώ! Δυστυχώς όμως δεν ξέρω από που να ξεκινήσω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Θα ξεκινήσεις από άλλους τίτλους γιατί έχεις γούστο. Θα αγνοήσεις τον Deadpool και θα διαβάσεις άλλους τίτλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ πάλι που δεν έχω ιδέα από Marvel, DC και τα συναφή υπερηρωικά, ορισμένα τεύχη Deadpool που διάβασα ήταν όλα τα λεφτά :lol: Όπως είπε και ο gigi, αυτός που με κατατόπισε ήταν ο DJO επομένως περίμενε μέχρι να σκάσει μύτη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6305
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:thinking:

 

Για να επιμένετε τόσο πολύ μάλλον κάτι θα ξέρετε! Λέω να σας ακούσω!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ο deadpool ειναι ο ορισμος του χαρακτηρα που δεν δικαιολογει περιοδικο αφιερωμενο σε αυτον κατα τη γνωμη μου(ποσο μαλλον καμια 10αρια που κυκλοφορουν).Σιγουρα εχει την πλακα του σε ορισμενες δοσεις αλλα μεχρι εκει.Αμα βεβαια θες καποιους χαρακτηρες της μαρβελ που δεεν ειναι και πολυ γνωστοι διαβασε αλλους καλυτερα.Διαβασε πχ moonknight,ironfist,nova,captain marvel(κορυφη!),cloak and dagger,dr strange,και η λιστα ειναι ατελειωτη.Βεβαια αμα ντε και καλα θες να διαβασεις Deadpool σιγουρα θα σου απαντησει καποιος απο το φορουμ.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5634 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Καλά κάνεις και θες να ασχοληθείς με τον Deadpool.Απλά το θέμα είναι πως τη τελευταία χρονιά κυκλοφόρησαν άπειρα τεύχη που τον περιείχαν(τα περισσότερα απ'τα οποία να μην λένε τίποτα) και έτσι έγινε κουραστικός ακόμα και για τους fans του,και πιο μισητός από ποτέ για τους πολέμιούς του.

Τώρα το τι να διαβάσεις,θα το αφήσω και εγώ στον DJO γιατί δεν προλαβαίνω να γράψω τώρα,και αν χρειαστεί,θα συμπληρώσω κάτι.Καλό ξεκίνημα. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χμμμ:thinking:

Δεν ξέρω και ποσα πράγματα ξέρεις από marvel. Αν έχεις διαβάσει από secret invasion και μετά, τότε νομίζω δεν θα έχεις πρόλημα να αρχίσεις από το Deadpool Vol 2. Από τους πιο αστείους τίτλους που έχω διαβάσει :best:.

Ο Deadpool ρε παιδιά είναι από τους ιδανικούς χαρακτήρες για να αρχίσεις να ασχολείσαι, αφού δεν συνδέεται και τόσο πολύ με όλο το universe (είναι στο δικό του :lol:)

Μην σε ψαρώνουν από πάνω και δεν τον τσεκάρεις καν , απλά έβγαλε 100 σειρές φέτος και σπάστηκαν όλοι. Απλά τσέκαρε μονο το vol 2 για αρχή. Οι υπόλοιποι τίτλοι ήταν απλά milking, και ένταξη στην αρχή είχαν πλακίτσα, αλλα μετά παρατράβηξαν

Aπλα κοιτα σελιδα :xm::respect:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάλι που δεν έχω ιδέα από Marvel, DC και τα συναφή υπερηρωικά, ορισμένα τεύχη Deadpool που διάβασα ήταν όλα τα λεφτά :lol: Όπως είπε και ο gigi, αυτός που με κατατόπισε ήταν ο DJO επομένως περίμενε μέχρι να σκάσει μύτη.

 

Χοπ! Να'μαι κι εγώ. :lol:

 

:hi: & :welcome: καταρχάς! Ο Deadpool στην ουσία είναι ένας χαρακτήρας που παρωδεί ΟΛΟ το σύμπαν της Marvel και όλο το σύμπαν γενικότερα. Εξού και έχει άπειρα references σε κάθε καρέ, για οτιδήποτε. Το καλύτερο τεύχος προς αγορά για να αποκτήσεις μια επαφή με τον χαρακτήρα είναι το τευχάκι από το μολυβένιο και το ίδιο το μολυβένιο τα σπάει, αλλά άντε βρες το. :oops: Έχει βγάλει 3 volumes-σειρές και τώρα είμαστε στην 3η αλλά μετά το X-Men Origins: Wolverine πήρε τα πάνω του σε τέτοιο σημείο, που έφτασε μέχρι και τους 10 τίτλους! Εκεί ήταν που χάσαμε την μπάλα ακόμα και οι φανς. Ναι, και οι 5 deadpoolists.post-556-12850915702833.gif Ζωή να'χουμε. :P

 

Μπορείς να ξεκινήσεις από το Cable & Deadpool και μετά να πας κατευθείαν στο vol.3 που ξεκινάει με την Secret Invasion. Αλλά δεν αξίζουν όλα. Είδα πως έγραψες ότι δε θες σκαναρισμένα, όμως ειδικά για τον Deadpool σου προτείνω ανεπιφύλακτα τα σκαναρισμένα. Μονάχα το τομάκι Magnum Opus θα σου πρότεινα για αγορά (Deadpool vs.Thunderbolts :respect: ). Και άμα θέλεις να διαβάσεις το origin, τσίμπα το τευχάκι X-Men Origins: Deadpool, αν και παραείναι σοβαρό για Deadpool. Το Deadpool Pulp τέλος, είναι μια άλλη εκδοχή, πιο σοβαρή, αλλά νομίζω δεν έχει τελειώσει ακόμα.

 

Αν τελικά πας για σκαναρισμένα τσέκαρε χαλαρά τις εξής σειρές:

Cable & Deadpool (έχει ολοκληρωθεί)

Deadpool (2006-συνεχίζεται)

Deadpool Pulp

Deadpool - Merc With A Mouth (έχει ολοκληρωθεί)

Prelude to Deadpool Corps (έχει ολοκληρωθεί)

 

Και μετά, καθαρά για την πλάκα, τα υποψήφια για cancel:

Deadpool Corps

Team Up

 

Με τα #900, 1000 κλπ μην ασχοληθείς. Μονάχα μία 4σέλιδη στο καθένα διαβάζεται. :collapse:

 

 

Για τα παλιότερα, βλ.vol.1 + vol.2 πετάω το μπαλάκι σε Johnny-Straken.

 

Επίσης τσεκάρισε και αγόρασε το Darkwing Duck. Έχει γίνει ο Deadpool της Disney και είναι απείρως καλύτερο από τα πρόσφατα Deadpool. Bonus info: Για Deadpoolονέα πήγαινε στην Deadpool Bugle. :P

 

Καλό κάψιμο λοιπόν!

 

YeahNo.png

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ρε συ έχω μπερδευτεί.Και εγώ νόμιζα vol 3 λέγεται αυτό που αρχίζει με το secret invasion, αλλα στην marvel database το λένε vol 2:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άκυρο τελικά, το vol.4 είναι...... :lol:

 

Μάλλον πιάνουν ως vol.2 και vol.3 τα Cable & Deadpool και Agent-X! :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2690
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά κανείς δεν πρότεινε το Agent X; Μπορεί να μην είναι ακριβώς Deadpool αλλά ήταν πολύ ωραίο.

Η κανονική σειρά είναι:

Deadpool vol.1

Agent X

Cable and Deadpool

Deadpool vol.τελευταίο

Οι άλλες σειρές όπως team up και corps δεν μου αρέσουν καθόλου.

 

Εγώ έχω διαβάσει:

Tα 5 τελευταία τεύχη του vol.1 (που έπρεπε να τα διαβάσω για να καταλάβω τι γίνεται στο Agent X)

 

Το Agent X (Αυτό είναι περίεργο. Τα τεύχη που κάνει η Udon (δηλαδή 1-7 και 13-15) είναι τέλεια. Τα άλλα είναι χάλια. Τα έβγαλαν απλά για να καλύψουν το κενό επειδή κλασικά η Udon αργούσε να βγάλει τα τεύχη. Αν θες μπορείς να διαβάσεις μόνο αυτά της Udon)

 

Κάποια τεύχη Cable and Deadpool άλλα το βαρέθηκα. Ίσως καααποτε να το διαβάσω.

 

Το vol.τελευταίο (το οποίο και εγώ νόμιζα ότι είναι vol.3 αλλά τώρα έχω μπερδευτεί) που συνεχίζει μέχρι και σήμερα και είναι αρκετά καλό.

:beer:

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(Το γράφω εδώ, αφού)

 

Τελικά ΚΑΙ το Deadpool Corps ΚΑΙ το Deadpool Team-Up θα κοπούνε! Από Corps το τελευταίο θα είναι το #12 και από το Team-Up το 883. Σοφή απόφαση. Αλλά τότε γιατί έγινε η ψηφοφορία? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν,διάβασα καθαρά από περιέργεια το Deadpool:Merc with a Mouth(έτσι μωρέ,επειδή είναι εξεταστική και έχω χρόνο) και το βρήκα εξαιρετικό!Ειδικά σε κάποια σημεία έριξα τρομερό γέλιο :cool::cool: !

Νταξ,δεν με έψησε να ψάξω και πολύ παραέξω αλλά σίγουρα δεν το μετάνιωσα που το διάβασα!Αν και λίγο πιο φτηνός ο τόμος,σίγουρα θα το τσίμπαγα και θα το πρότηνα παραέξω :best::best::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.