Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι κομιξοόνειρο είδες χθες το βράδυ;


Λένα

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ανόιγω αυτό το θέμα για να γράφουμε τι όνειρα βλέπουμε με τους αγαπημένους μας ήρωες των κόμικς

(ή ακόμη και με περιοδικά, τον Βαλτάσαρ, την ΛΕΦΙΚ, τον Μενέλαο και γενικώς Ο,ΤΙ έχει σχέση με κόμικς).

Ελπίζω να μην είμαι η μόνη που βλέπει κομιξοόνειρα και να υπάρχει συμμετοχή...

 

Παρακαλείσθε τα όνειρα που θα διηγείστε να είναι πραγματικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Θα αρχίσω πρώτη εγώ... Χθες το βραδυ (πριν έναν μήνα) είδα στον ύπνο μου ότι ο Σπάιντερμαν έπαιζε στον ...Λιμνουπολιακό!!! Στην ομάδα ήταν κι ο Πελέ (που όμως ήταν λευκός γέρος) και έβαλε μια εκπληκτική γκολάρα!!! Τότε, όμως, ήρθε η Μαίρη Τζέην και βούτηξε τον Σπάιντερμαν στην μέση του αγώνα!!! "Βρε αχαϊρευτε, του λέει, χάθηκε η κόρη μας, το σκασε από το σπίτι, κι εσύ παίζεις μπάλα;" Και άρχισαν να την ψάχνουν... Αυτή όμως δεν το είχε σκάσει! Είχε απλώς πάει εκδρομή με τον ορειβατικό σύλλογο και είχε αφήσει ένα σημείωμα για τους γονείς της στον μπουφέ, δίπλα στο κουτί με τα σοκολατάκια. Τα σοκολατάκια όμως, τα καταβρόχθισε ο... Πόλντο, ρίχνοντας το σημείωμα στο πάτωμα, με αποτέλεσμα να μην το είχε δει η Μαίρη ΤΖέην!!!

 

Χθες βράδυ (αλήθεια, τώρα) είδα ότι πήγα στην ΛΕΦΙΚ να δω μια ταινία (ήταν Τρίτη!!!) και έρχεται ο Βαλτάσαρ, κρατώντας ένα κόμικ ζωγραφισμένο σε χαρτόνι από την agglo και μου λέει "Το ξέχασε εδώ, να της το επιστρέψεις". Πήγα σπίτι της και της το δωσα και αυτή μου λέει "Αφού εγώ το έφτιαξα για να το δωρίσω στην ΛΕΦΙΚ"!!!

 

 

 

 

 

 

(Πωπω, κάποια στιγμή να σας πω κι αυτό με τον Μπους με τον εξοπλισμό Δρ. Οκτάπους!!!lol.gif )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πριν 2-3 μέρες ονειρεύτηκα πως είδα αδημοσίευτη ιστορία του Romano Scarpa σε συνεργασία με τον Giovan Battista Carpi, βασισμένη σε σενάριο Floyd Gottfredson. Ευσευβείς πόθοι. Δυστυχώς δεν θυμάμαι τίποτα περισσότερο πέρα από μερικές ξέμπαρκες σκηνές...

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κλασσικά, βρίσκω το 1ο τέυχος του Μίκυ Μάους άθικτο, ξεχασμένο σε ένα επαρχιακό περίπτερο στα 1μιση ευρώ.

Μαζί με 2-3 άλλα τευχακια... :D

edit ΠΩ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; Μόλις ξεπεράσαμε κατα πολύ το ασφαλές όριο κομικοεθισμού και μανιώδους εμμονής! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ, αν είμαστε τόσο εξαρτημένοι πια τουλάχιστον ας το κραταμε για τον εαυτό μας... :P

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5733 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Κλασσικά, βρίσκω το 1ο τέυχος του Μίκυ Μάους άθικτο, ξεχασμένο σε ένα επαρχιακό περίπτερο στα 1μιση ευρώ.

Αμ μπραβο! Και εγω αυτο ακριβως ειχα ονερευτει καποτε και μου εχει μεινει στο μυαλο. Θυμαμαι οτι στο ονειρο μου το ειχα βρει με 5 ευρω (εε...ενταξει ακριβουτσικα το πηρα για τα πλαισια των ονειρων) και ειχα παρει τηλεφωνο καποιον φιλο να το βαλουμε σε χρηματοκιβωτιο για να μην παθει τιποτα με την μεταφορα! :lol: Μιλαμε για πολυ cult καταστασεις!

Επεξεργασία από gigi3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν βλέπω όνειρα.Μόνο εφιάλτες που με ξυπνούν και με οδηγούν στο να τους μοιραστώ με άλλλους.

 

 

-Sandman από Mystery Theatre

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Καλά, την περίοδο που γύρναγα σβάρνα τα μαγαζιά για να μπαλώσω τις τρύπες μου από τα ΚΟΜΙΞ, έβλεπα συχνά τέτοια όνειρα. Ότι πήγαινα σε ένα παλαιοβιβλιοπωλείο και είχε όσα τεύχη μου λείπαν με 1-2 € ξέρω 'γω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Μια που το συζητάμε μια μέρα εδώ και χρόνια ξύπνησα και θυμόμουν ότι είχα όνειρο με κινούμενα σχέδια και ασπρόμαυρο! :D

Δυστυχώς δεν θυμόμουν τίποτα άλλο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι όλο το γκρηκόμικς είχε έρθει εκδρομή στο σπίτι μου και περιεργαζόταν τα κόμικς μου!!!

Μάλιστα, ο ξεπέτας συγκεκριμένα είχε βάλει στην άκρη 3 για να με ρωτήσει από που τα πήρα...

Το πρώτο, του λέω, το πήρα από το Τιλτ. Α, μου λέει, τότε δεν θα το βρω ποτέ... Ή από το Τιλτ ή από το Σολάρις, διόρθωσα, αλλά δεν μου απάντησε...

Τα άλλα ήταν κάτι σελίδες Α3 που είχα σχεδιάσει εγώ η ίδια (με Νυν και Αεί)...Κι απλά του είπα ότι δεν έχουν εκδοθεί ακόμη...

 

 

 

(Τώρα που είπα Σολάρις, θυμήθηκα ένα όνειρο, ότι παντρευόμουν με έναν τύπο μπροστά στο ταμείο του Σολάρις και μας πάντρευε η Δέσποινα!!!)

 

Σας προκαλώ να μου κάνετε ψυχανάλυσηlol.giflol.giflol.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δυστυχώς για λόγους δεοντολογίας, ηθικής , λογοκρισίας κλπ δεν μπορώ να σας περιγράψω τα όνειρά μου που σχετίζονται με τα κόμικς. Κυρίως όμως έχουν να κάνουν με ηρωίδες των κόμικς, αυτό μπορώ να σας το πω :lol::D:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δυστυχώς για λόγους δεοντολογίας, ηθικής , λογοκρισίας κλπ δεν μπορώ να σας περιγράψω τα όνειρά μου που σχετίζονται με τα κόμικς. Κυρίως όμως έχουν να κάνουν με ηρωίδες των κόμικς, αυτό μπορώ να σας το πω :lol::D:lol:

 

:lmao:

 

Δύο λέξεις έχω να πω! Θυληκός Ρόμποκοπ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6423 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Σήμερα είδα στον ύπνο μου ότι όλο το γκρηκόμικς είχε έρθει εκδρομή στο σπίτι μου και περιεργαζόταν τα κόμικς μου!!!

 

Αυτό είναι εφιάλτης δεν είναι όνειρο...

Τόσες κομικσοακρίδες μαζεμένες σε ένα σπίτι με κόμικς και να τα περιεργάζονται...

Θα πρέπει να ξύπνησες λουσμένη στον ιδρώτα :D

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1259
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5108 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από χρόνια είχα δει ότι κέρδιζα έναν διαγωνισμό κόμικς. Η αίσθηση που είχα όταν ξύπνησα ήταν σαν να είχα πάρει 100 κουτάκια αντικαταθλιπτικά.

 

Αμέσως πήρα χαρτί και μολύβι για να σχεδιάσω το κόμικ, αλλά δεν θυμόμουν τίποτα από την πλοκή, μόνο το πρόσωπο της ηρωίδας. Κρίμα.... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν καταρχήν μπράβο Λένα για το πρωτότυπο θέμα που άνοιξες. :respect: Ας μοιραστώ όμως και εγώ κάποια όνειρα που θυμάμαι από παλιά, γιατί τώρα τελευταία δεν βλέπω τίποτα.Καταρχήν τα περισσότερα όνειρα μου αφορούν την μεγάλη μου αγάπη τα ντίσνευ κόμικς και μετά τα υπόλοιπα.Λοιπόν καταρχήν ένα χαρακτηριστικό όνειρο,που έχω δει είναι ότι το εξώφυλλο της ιστορίας Χρυσός Σεληνιασμός, που δημοσιεύτηκε στο Κόμιξ #54 το σχεδίασε ο Ντον Ρόσα.Και μάλιστα ήταν πολύ εντυπωσιακό.Όμως στην πραγματικότητα το τεύχος,είχε ως εξώφυλλο ένα άσχετο με την ιστορία,που το σχεδίασε ο Ντάαν Γίππες.Και ιδού.

post-11351-12913249392339_thumb.jpg

 

Πάντως το συγκεκριμένο τεύχος είναι από τα πενήντα που μου λείπουν.Δυστυχώς.

Επίσης άλλα όνειρα που θυμάμαι είναι ότι μια φορά είδα ότι πέταξα κάποια κόμικς στα σκουπίδια επειδή έπαθα μια κρίση θυμού και μετά ξύπνησα από το σοκ. Καρδιά κόντεψα να πάθω.Μια άλλη φορά είδα ότι κάηκε όλη η συλλογή μου και έπαθα κατάθλιψη.Βέβαια αυτό το τελευταίο το θυμάμαι αμυδρά.Γενικά όλο τέτοια περίεργα όνειρα έβλεπα.Που αφορούσαν φόβους κυρίως,στο να μην πάθει κάτι η συλλογή μου.Α μια άλλη φορά είδα ότι ήμουν μαζί με τον Ντόναλντ και τον Μίκυ,αλλά δεν θυμάμαι τι κάναμε και που είμασταν,μια άλλη φορά είχα δει έναν εφιάλτη ότι εγώ ήμουν ο Φαντάζιο, ή ο Σπυρού και με κυνηγούσε μια γυναίκα ρομπότ αν θυμάμαι,που όντως έχει εμφανιστεί στην σειρά στο καρτούν δηλαδή,γιατί πρώτα το είχα δει και μετά είδα τον εφιάλτη και τότε ήμουν μικρός πολύ βέβαια.Α και μια άλλη φορά είδα ότι ήμουν σε ένα κομικσάδικο στυλ public

και ότι είχα βρει κάτι περίεργους τόμους με άλλα εξώφυλλα,του Ρόσα που δεν τα έχουμε δει ποτέ.ήταν όμως πολύ εντυπωσιακά και οι τόμοι ήταν τεράστιοι.Τι να σήμαινε αυτό?Γρήγορα κομικσονειροκρίτη ναι μάθουμε.Αυτά από μένα.Αν θυμηθώ και κάτι άλλο από παλιά,ή δω κάτι καινούργιο θα το γράψω αμέσως. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ας απαντήσω σοβαρά (όχι ότι έβγαλα από το μυαλό μου την προηγούμενη απάντηση). Μπορεί ακόμη και φέτος να έχω δει στον ύπνο μου ότι αγοράζω καινούργια τεύχη Χ-ΜΕΝ της Μαμούθ. Συνολικά 5-6 φορές θα έχω δει αυτό το όνειρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

1) Πριν από χρόνια, όταν άρχισα να διαβάζω τα Ultimate Spiderman της Anubis, είδα ένα πολύ παράξενο όνειρο. Είδα ότι ήμουν κοντότερος και φορούσα την στολή του Spiderman!!!! Μετά ήμουν δίπλα από ένα ψηλό φίλου μου και έφυγα πηδώντας από ταράτσα σε ταράτσα.

 

2)Στο 2ο μέρος του ονείρου είδα ότι ήταν βράδυ, ξημερώματα. Ξύπνησα και έβγαλα την στολή από ένα συρτάρι και την έκανα από το μπαλκόνι.

 

Είμαι μάλλον ψυχάκιας!!! :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Καλά, τις προάλλες είδα ένα, τύφλα να χει το Μίκυ Μάους...Αν συνεχίσω έτσι, θα το κόψω (τώρα ειδικά που στερεύουν από ιδέες και βάζουν κάτι σαχλαμάρες τύπου καρτούν πολύ γέλιο...)

 

Ο Σκρουτζ Μακ Ντακ ανακαλύπτει από κάποιο κέντρο πληροφοριών του ότι εδώ και χιλιάδες χρόνια "μας" επισκέπτονται εξωγήινοι και ότι για το εγγύς μέλλον έχουν προγραμματίσει μια επίσημη εμφάνιση στον πλανήτη. Έτσι, βρίσκει τις συντεταγμένες μιας αρχαίας συντριβής των εξωγήινων στον αρκτικό κύκλο και στέλνει τον Ντόναλντ να συλλέξει αρχαιολογικά ευρήματα, έτσι ώστε να είναι προετοιμασμένος για την επερχόμενη έλευση των εξωγήινων (να έχει φτιάξει κουκλάκια και λοιπά σκ*τουλάκια βάσει των ευρημάτων και να τα μοσχοπουλήσει). Ο Ντόναλντ, όμως, από γκάφα, ως συνήθως, ενώ φτάνει σχεδόν δίπλα στο σημείο της πρόσκρουσης, μπαίνει μέσα σε παρακείμενη σπηλιά (όλο αυτό από γωνία κουίντας), όπου βρίσκει άλλα ευρήματα (πήλινα τσουκάλια, λιθόστρωτο έδαφος κ.α), εξωγήινα όντως, αλλά τα περνά για γήινα... Ο Σκρουτζ, από τον θυμό του τα καταστρέφει (μαζί και το χρυσάφι των εξωγήινων που βρισκόταν στα τσουκάλια) και όταν συνειδητοποιεί τι έκανε, κατηγορεί τον Ντόναλντ. Αυτός, για να γλιτώσει το κυνηγητό, αποφασίζει να του παραχωρήσει την βιογραφία του, ώστε να την εκδώσει και να βγάλει έτσι τα σπασμένα... Στο τέλος του ονείρου, λοιπόν, ο Σκρουτζ αναρωτιέται αν θα ενδιαφέρεται κανείς να διαβάσει την βιογραφία του Ντόναλντ και απορρίπτοντας αυτήν την σκέψη, αποφασίζει να την κρατήσει για να του κάνει το χατήρι και να μην τον κυνηγήσει για μια φορά...

 

thinking.gif Μήπως να το μεταφράσω στα ιταλικά και να το στείλω Ντίσνεϋ; lmao.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Καιρό είχα να ξυπνήσω και να θυμάμαι όνειρο...

 

Πήγαινα λέει σε ένα εκπαιδευτήριο ζώων για να πάρω τον γάτο μου! Η ταμπέλα απ' έξω είχε σχήμα λουλουδιού με μωβ περίγραμμα και σαν γέμισμα πολλά και διαφορετικά εξώφυλλα κόμιξ!!! Και εκεί που έψαχνα τον γάτο μου, βρίσκομαι στην άκρη ενός γκρεμού, με ένα τεράστιο δέντρο απέναντι μου, σαν έλατο, που είχε τις ρίζες του σε ένα ποτάμι (!) που περνούσε κάτω στο φαράγγι! Και πάνω στο δέντρο ο Γκάρφιλντ!! (τίουν) Κούνησε τον ποπό του ρυθμικά, με το χαρακτηριστικό κούνημα της ουράς που κάνει μια γάτα πριν πηδήξει στην αγκαλιά σου! και πριν προλάβω να πω "Ωωχχχ....", κάνει ένα σάλτο και από το κλαδί βρίσκεται μέσα στο ποτάμι, καθώς η απόστασή μας ήταν πολύ μεγάλη..... :crying: και από εκεί δεν θυμάμαι τίποτα άλλο... Ελπίζω να είναι κάπου στην όχθη του ποταμού και να γλύφει νευριασμένος την βρεγμένη του γούνα...

 

:confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Μπα, μάλλον βαριόταν να κουνηθεί και πνίγηκε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ή να κυνήγησε καμιά πέστροφα!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είδα λέει ότι ήμουν με τον Παύλο, του σάιτ (τώρα γιατί εσένα δεν μπορώ να καταλάβω, δε με απασχόλησες ποτέ!! :lol: ) και ψάχναμε έναν ντραμίστα. Είμασταν στον Byron, ένα μπαράκι στο Ναυαρίνο της Θεσσαλονίκης. Τελικά δεν τον βρήκαμε, ήταν στο μπαλκόνι και δεν μπορέσαμε να τον φτάσουμε. Φύγαμε από μια σκαλωσιά σαν αυτές που παίζουν τα παιδιά στις παιδικές χαρές. Παύλο σου απαγορεύω να σε ξαναδώ στον ύπνο μου! Προτιμώ άλλους/άλλες!!

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ήμουν σε έναν αγώνα στίβου. Για την ακρίβεια ήμουν ο αθλητής!!! Και έτσι όπως έβλεπα εμένα, βλέπω ένα καρέ με τον Superman να πυροβολεί για να ξεκινήσει ο αγώνας. Και καθώς τρέχω και είμαι δεύτερος, ξαναβλέπω ένα καρέ, οπού ο Superman φορώντας την στολή του, τρέχει κι αυτός, βγαίνει πρώτος και πανηγυρίζει.

 

Υ.Γ. Μάλλον επηρεάστηκα από το χθεσινό ντοκιμαντέρ με τον Τεν-Τεν....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190252
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Έσπασε ο διάολος το ποδάρι του και είδα κάτι παρεμφερές ψες.... Βασικά έλεγε ότι μπορούσα να σκιτσάρω....

 

Δεν σας περιγράφω τη συνέχεια/ολότητά του θέματος καθότι ήταν αρκετά προσωπικό και πικάντικο :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πρώτο όνειρο της χρονιάς, και είδα τον Πρασινόμητσο!!!

Ήμουν, λέει, με τον γεωκών712 και θέλαμε να νοικιάσουμε αποκριάτικες στολές. Μου λέει ότι τέτοιες έχει ο πρασινόμητσος κι εγώ του απαντάω με ύφος χαζής ξανθιάς(το κανονικό μου, δηλαδή): "Αααα...γι' αυτό έχει αυτήν την φωτογραφία προφίλ στο φέησμπουκ!!!" Τελικά τις πήραμε, αλλά ήταν πολύ βρώμικες και έπρεπε να τις πλύνω στο πλυντήριο!!!

 

 

Ένα άλλο όνειρο που βλέπω τώρα τελευταία (είχα πολλά χρόνια να το δω, και μου κάνει εντύπωση, μάλλον εσείς φταίτε που επανήλθε) είναι ότι έχω αγοράσει το τελευταίο τεύχος των γουίτς και το διαβάζω-πάντα όμως το όνειρο τελειώνει στην μέση του τεύχους, ενώ οι ιστορίες είναι κοντά στα πρώτα τεύχη του γουίτς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Πρώτο όνειρο της χρονιάς, και είδα τον Πρασινόμητσο!!!

Ήμουν, λέει, με τον γεωκών712 και θέλαμε να νοικιάσουμε αποκριάτικες στολές. Μου λέει ότι τέτοιες έχει ο πρασινόμητσος κι εγώ του απαντάω με ύφος χαζής ξανθιάς(το κανονικό μου, δηλαδή): "Αααα...γι' αυτό έχει αυτήν την φωτογραφία προφίλ στο φέησμπουκ!!!" Τελικά τις πήραμε, αλλά ήταν πολύ βρώμικες και έπρεπε να τις πλύνω στο πλυντήριο!!!

 

 

:efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo: :efxaristo:

Μπάι δε γουεη... οι στολές ήταν μια χαρά πλυμένες, εσύ είσαι περιέργη και να μου επιστρέψεις τον αναπτήρα που "κατά λάθος" έβαλες στην τσάντα! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Τις προάλλες είδα όνειρο ουάν πης. Ήταν πάνω στο πλοίο και έπλεαν και είχαν φτιάξει τριανδρία να τους διοικεί: τον Λούφφυ, τον Σάντζι και την Νάμι... ή μάλλον έτσι νόμιζα στην αρχή, γιατί τρίτος ήταν ένας Μαυρογένης (καμμία σχέση με χαρακτήρες ουάν πης), ένας τεράστιος αρκουδιάρης τύπος, που είχε μια κοπελιά κοντή, λεπτεπίλεπτη και κοκκινομάλλα (μου θύμιζαν τρελλά το ζευγαράκι από το μποξ όφις πόιζον) και πήγαινε να την βρει, να την παντρευτεί και να εγκατασταθούν στο μικρό παράκτιο χωριουδάκι της...κάτι όμως συνέβη (δεν θυμάμαι τι) και ήρθαν οι ψαθόπιλοι πειρατές να τους βοηθήσουν με το πλοίο τους που ήταν σαν ένα τεράστιο μπολ με ένα τεράστιο σουρωτήρι μέσα (σαν του Γκουντούν) και τους έσωσαν τέλος πάντων, αλλά αυτοί έκαναν πως δεν τους ήξεραν για να μην τους λυντσάρουν οι συγχωριανοί και ήταν πολύ συγκινητικό...:crying: και μετά γινόντουσαν ένα σωρό άλλα πράγματα, αλλά ουδεμία σχέση με κόμικς έχουν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Τις προάλλες είδα ότι στην πολυκατοικία μου, στον τέταρτο όροφο, είχε την έδρα της η ΛΕΦΙΚ (εγώ έμενα στο ημυπόγειο). Και αναρωτιόμουν "Πώς δεν το είχα καταλάβει τόσον καιρό-τώρα όμως θα ανεβαίνω πάνω και θα είμαι συνέχεια εκεί". Η Σταματία είχε βγει στα μπαλκόνια και οδηγούσε τον λαό, εγώ ήμουν κάτω με τον Βαλτάσαρ κι όλον τον υπόλοιπο κόσμο, όπως ΑντρέαΝτ (ευτυχώς δεν είχε πρασινόμητσο :PPP:). Το περίεργο ήταν ότι δεν είχα καταλάβει ότι έβλεπα όνειρο και, όταν ξύπνησα, ήμουν πάρα πολύ απογοητευμένη!!!

 

 

 

 

 

 

Την επόμενη ακριβώς ημέρα ονειρεύτηκα ότι ένας επιφανής Έλληνας κομίστας (δεν θέλω ν' αναφέρω όνομα) έδωσε μια προφητεία για το πώς θα σωθεί από την παλίρροια κάποιο νησί, του οποίου την ιστορία διάβαζα στο Κατερίνα. Σκεφτόμουν δε, ότι θα το αναρτήσω στο γκρηκόμικς, για να μου βρει ο:DJO: ποιο είναι και να πάω να το αγοράσω, διότι κοβόταν στην μέση και το επόμενο Κατερίνα που είχα ήταν το προηγούμενο, που είχε ιστορίες που είχαν δημοσιευτεί πριν 10 χρόνια με διαφορετικό χρωματισμό(α, τους άθλιους!!). Στο τέλος του επεισοδίου, πάντως, το νησί σώζεται χάρη στον κομίστα, που βρίσκεται στην κορυφή του νησιού με τους κατοίκους του και τον Μέλανδρο, ο οποίος σιχτηρίζει επειδή δεν έχει μαζί του φανζίν να του υπογράψει!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Τι έγινε; Τόσο πολύ σας έλειψα, που μαζευτήκατε όλοι στον ύπνο μου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5644 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

(ευτυχώς δεν είχε πρασινόμητσο :PPP:).

 

 

Φυσικά και δεν ήμουν αφού σε περίμενα στο μαγαζί να επιστρέψεις τη στολή. :):cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

 

Μμμμ...

 

Χάρη σου έκανα που δεν σου επέστρεψα αυτό το πατσαβούρι...

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα είδα μονοσέλιδες ιστορίες με Batman και Darkwing Duck στο στυλ του Μίκυ Μάους αλλά και ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ *(&^Ε#@#@!*()

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.