Μετάβαση στο περιεχόμενο

All about Batman


mr-d

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ο Bruce είναι στο Inc. και στο The Dark Knight. Ο Dick είναι στις υπόλοιπες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν λίγες μέρες ανακοινώθηκαν στο blog της DC περισσότερες πληροφορίες για το νέο graphic novel του Lee Bermejo με προταγωνηστή τον Batman που μας είχε πει παραπάνω ο Dark Chris. Στο blog του ο Bermejo ανέβασε μία εσωτερική σελίδα, ενώ στο αντίστιχο της colorist Barbara Ciardo μπορείτε να την δείτε ολοκληρομένη χρωματισμένη.

 

post-10460-12986670289393_thumb.jpg

 

Από τις κυκλοφορίες που πραγματικά δεν μπορώ να περιμένω. :mafia:

 

Αλήθεια σκέφτηκε κανείς να φέρει τον Bermejo για το comicdom; :pray: Το Joker του κυκλοφορεί από την Anubis. Τι καλύτερη προώθηση; Απ'όσο ξέρω μένει Ιταλία. Φαντάζομαι δεν θα είναι και τρελά δύσκολο. Μπαίνω όμως σε άλλο θέμα και δε θέλω να το συνεχίσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Aντε παλι το χερι στη τσεπη και για αυτο.Κορυφη ο Bermejo αλλα ελπιζω αυτη τη φορα το καινουργιο graphic novel να ειναι full painted art και οχι μισο μισο οπως ηταν το JOKER(πολυ καλο οσοι δεν το χουν παρει να σπευσουν).Αληθεια κανενας mainstream καλλιτεχνης ερχεται φετος στο comicdom?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4922 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επειδή τα τελευταία χρόνια είχα χάσει την επαφή μου με το αντικείμενο,ότι καλλίτερο έχω διαβάσει με ήρωα τον κύριο νυχτερίδα πάει λιγο πίσω στον χρόνο.

Ένα είναι το judgement on Gotham, με δημιουργούς τον Alan Grant(σενάριο) και τον ανυπέρβλητο Simon Bisley(σκίτσα).

To άλλο είναι του Frank Miller, η επιστροφή του σκοτεινού ιππότη ή κάτι τετοιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Batman 1935

 

post-10513-12997834622204_thumb.jpg

 

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Batman Inc. #3: πολύ περίεργη η ιστορία. Βλέπουμε ένα flashback που δεν κατάλαβα τι παίζεται, πέρα όμως από αυτό, ο Morrison έγραψε κάποιες ωραίες στιγμές με τον Bruce όπως αυτή με το ταγκό του θανάτου. Έφαγε πολύ κράξιμο από ξένα φόρουμς η συγκεκριμένη σκηνή, αλλά εμένα μου άρεσε, γιατί μας δείχνει ότι ο Bruce παραμένει το ίδιο γόης με πριν. :hug2: Ο Paqutte πάντα μέσα στο κλίμα, αποδεικνύεται εξαιρετική επιλογή για την σειρά!

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Batman and Robin #20-21: η συγκεκριμένη σειρά μας συστήνει συνεχώς νέους αντιπάλους τους νέου Dynamic Duo και το ίδιο συμβαίνει και εδώ. Άνθρωποι ντυμένοι ως άγγελοι αυτοκτονούν πηδώντας από μεγάλο ύψος. Την έρευνα διακόπτει μια απότομη επίθεση του Man-Bat, που προσπαθούν να σκοτώσουν την οικογένεια του. Γιατί όμως την οικογένεια ενός villain; :thinking: Και πρόκειται για αυτοκτονίες ή προμελετημένες δολοφονίες; :valtnino: Και εδώ κάνει την εμφάνιση του ο White Knight, ένας πολύ περίεργος χαρακτήρας, ο οποίος θέλει να φέρει το φως στο Gotham, να κάνει το καλό δηλαδή, αλλά με πολύ ακραία μέσα. Η αρχική σκηνή του #20 με όλη την οικογένεια μαζεμένη ήταν pure epic και συγκινήθηκα πάρα πολύ :crying: . Σοβαρά τώρα, ήταν πολύ ωραία σκηνή και δείχνει ότι όλη η ομάδα βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Ο Gleason καταφέρνει να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να αποδώσει πολύ ωραία το Gotham, αν και φέρνει λίγο σε ΝΥ. Χάνει πόντους από την λάθος ανατομία που εφαρμόζει στον Damian (ο οποίος είναι πιο γκρινιάρης από ποτέ). Τα χρώματα του Sinclair μου φαίνονται πολύ διαφορετικά από τις άλλες του δουλειές. Σε ένα τεύχος βλέπουμε πως τελειώνει η ιστορία! :yahoo:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

πέθανε ο Alfred aka Michael Gough

 

R.I.P. :papas:

 

post-10513-13004706741864_thumb.jpeg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ποιο καλό παιδάκι διαβάζει inc? :thinking:

 

Εμένα μου αρέσει αρκετά η σειρά αυτή και ειδικά το πρώτο τεύχος που είναι στην Ιαπωνία μου έκανε καλή αίσθηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Κύριε, κύριε, εγώ. Το πρώτο arc ήταν πολύ καλό (είχε Selina :yahoo: ). Το δεύτερο που βρίσκεται και σε εξέλιξη είναι καλό, αλλά όχι τόοοοσο καλό. Βέβαια έχει την επιστροφή μιας παλιάς "φίλης" του Bruce που δεν δένει καθόλου με την ιστορία. Μένει να δούμε πως σχετίζονται τα δύο γεγονότα του arc.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγώ. Παράτα το και διάβασε το Detective Comics που το γράφει ο Snyder. Παρόλο που είναι Batman ο Dick Grayson είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Το inc ,εξακολουθώ να το θεωρώ publicity stunt. Αποτυχημένο κιόλας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

+1. Διάβασα το 1ο, από περιέργεια και προτού καν αποφασίσω αν θα συνεχίσω να παρακολουθώ τη σειρά, βλέπω αυτό το variant και έχασα πάσα ιδέα:

 

http://www.dccomics.com/dcu/comics/?cm=17555

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

+1. Διάβασα το 1ο, από περιέργεια και προτού καν αποφασίσω αν θα συνεχίσω να παρακολουθώ τη σειρά, βλέπω αυτό το variant και έχασα πάσα ιδέα:

 

http://www.dccomics.com/dcu/comics/?cm=17555

 

:P

Τα πράγματα είναι απλά. Δεν μπορείς να καταλάβεις το μήνυμα που θέλει να περάσει στο κοινό του ο καλλιτέχνις. Πρώτον, κοίτα την γωνία λήψης. Δεύτερον, κοίτα την αντίθεση μεταξύ του ταύρου, του αλόγου και του οχήματος. Δηλώνει το χάσμα μεταξύ περιοχών, εποχών. Έχασα πάση ιδέα για σένα, Ορέστη. Δεν αναγνωρίζεις ένα αληθινό έργο τέχνης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τα πράγματα είναι απλά. Δεν μπορείς να καταλάβεις το μήνυμα που θέλει να περάσει στο κοινό του ο καλλιτέχνις. Πρώτον, κοίτα την γωνία λήψης. Δεύτερον, κοίτα την αντίθεση μεταξύ του ταύρου, του αλόγου και του οχήματος. Δηλώνει το χάσμα μεταξύ περιοχών, εποχών. Έχασα πάση ιδέα για σένα, Ορέστη. Δεν αναγνωρίζεις ένα αληθινό έργο τέχνης.

 

Τη στιγμή που γράφεις αυτό το ποστ ο Grant Morisson παίρνει ναρκωτικά λόγω ευφορίας ενώ τατόχρονα πραγματοποιεί μια θυσία προς κάποιον δαίμονα ,ενώ τατόχρονα συμμετέχει σε κάποιο όργιο. (όχι δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αυτά. Ο ίδιος έχει δηλώσει ότι τα έχει κάνει σε αρκετές συνεντεύξεις του).Έκανες τον Morisson χαρούμενο. Τώρα ζήσε μ' αυτό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Sh!t... κ. Morrison γράψε λάθος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν έχω διαβάσει ακόμα το All-Star Batman αλλά θέλω από περιέργια.

Στο μεταξύ πέτυχα ένα review από το site That guy with the glasses με το οποίο έλιωσα στα γέλια!Είναι μεγάλο,αλλά αξίζει!Ειδικά σε κάποια σημεία πέφτεις κάτω από τα γέλια,όχι μόνο με τις αντιδράσεις του τύπου αλλά και με το ίδιο το κείμενο του Frank Miller :lol: !

http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/linkara/at4w/30458-all-star-batman-and-robin-3-and-4

 

It's Miller time :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πίστεψέ με δεν αξίζει τον κόπο και τον χρόνο σου. Το έχω σε HC και σκέφτομαι να το δώσω κάποια στιγμή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πίστεψέ με δεν αξίζει τον κόπο και τον χρόνο σου. Το έχω σε HC και σκέφτομαι να το δώσω κάποια στιγμή!

αυτό ακούω από παντού αλλά είμαι πολύ περίεργος!-ξέρω η περιέργια σκότωσε τον κροκόδειλο!

Πάντως σίγουρα θα το τσεκάρω με κατεβασμένα τεύχη γιατί με όλα αυτά που ακούω(και βλέπω),πρέπει να είναι υπερμούφα :lol: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

αυτό ακούω από παντού αλλά είμαι πολύ περίεργος!-ξέρω η περιέργια σκότωσε τον κροκόδειλο!

Πάντως σίγουρα θα το τσεκάρω με κατεβασμένα τεύχη γιατί με όλα αυτά που ακούω(και βλέπω),πρέπει να είναι υπερμούφα :lol: !

 

Παρόλο που όλος ο κόσμος το θάβει ,υπάρχουν πολλοί, αρκετοί, ελάχιστοι μόνο εγώ το θεωρώ τον καλύτερο Batman που έγραψε ποτέ ο Μίλλερ. Καλύτερο και απ το Year One και απ το Dark Knight Returns. Παρόλο που την πρώτη φορά που το διάβασα το μίσησα έως αηδίας ,το ξαναδιάβασα πρόσφατα και κατάλαβα πόσο δίκιο έχει ο Μίλλερ. Ουσιαστικά αυτό που ξενίζει τους ααναγνώστες είναι η απεικόνιση του Μπάτμαν. Στο Returns ,ο Μίλλερ ξεπέρασε τα εσκαμμένα μετατρέποντας τον Μπάτμαν από «σκοτεινό» χαρακτήρα σε τελείως κωλόπαιδιο.Εδώ πηγαίνει ακόμα ένα βήμα πιο πέρα ,κάνοντας τον Μπάτμαν μισάνθρωπο,ψυχασθενή και κ@ργι0λη.Με όλη την σημασία της λέξης. Φυσικά αυτό έκανε τους αναγνώστες,όπως κι εμένα την πρώτη φορά, να αντιπαθήσουν τον Μπάτμαν και ιδιαίτερα τις απάνθρωπες μεθόδους που χρησιμοποιεί και τελικά να «θάψουν» το κόμικ.Σε καμάι περίπτωση όμως δεν είναι έτσι. Βασικά το κόμικ είναι απόλυτα ρεαλιστικό, ορθολογιστικό και ιδιοφυές.Ο Μπάτμαν βρίζει ,αντιπαθεί τους ανθρώπους, είναι φασίστας του κερατά ενώ δεν διαστάζει ακόμα και να προσπαθήσει να μετατρέψει ένα παιδί σε φονική μηχανή φέρνοντας στην επιφάνεια τα άγρια ένστικτά του. Και ναι πιστεύω ότι αυτή η απεικόνιση είναι η πιο κοντινή στην πραγματικότητα που υπάρχει. Εάν ένας άνθρωπος είχα κάνει στην πραγματικότητα όλα όσα έκανε ή έπαθε ο Μπρους Γουέην έτσι ακριβώς θα γινόταν.

 

Καμία σχέση με τον Μπάτμαν που δείχνει συμπόνια ή προστατεύει τους αθώους ενώ ταυτόχρονα είναι φιλικός προς τους συνεργάτες του.Ο Μπάτμαν θα έπρεπε να είναι βάναυσος,αντιπαθής ,αντικοινωνικός, χωρίς φίλους και το κυριότερο, αδίστακτος. Έτσι ακριβώς τον παρουσιάζει ο Μίλλερ, να βρίζει τον Άλφρεντ ,τον Green Lantern και να τσακίζει κυριολεκτικά οποιονδήποτε βρεθεί στον δρόμο του. Σίγουρα δεν είναι ο Μπάτμαν με τον οποίο μπορείς ως ένα βαθμό να ταυτιστείς ,αλλά οπωσδηποτε είναι ο «τραχύς» Μπάτμαν που θα έπρεπε να υπάρχει για να αντέξει σε μια τόσο σάπια πόλη όπως το Gotham.

 

Αν λοιπόν δεις το κόμικ με αυτή την οπτική,θα καταλάβεις πόσο μπροστά είναι από την εποχή του.Εάν όμως το διαβάσεις ως άλλη μια περιπέτεια του Μπάτμαν και περιμένεις να δεις τον παλιό Μίλλερ θα απογοητευτείς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Γενικά αυτοί οι λόγοι που αναφέρεις είναι που με κάνουν να θέλω να το διαβάσω!Και γω θεωρώ πως αυτή η μορφή είναι πιο ρεαλιστική,απλά θεωρώ πως είναι δύσκολο να πετύχεις το σωστό αποτέλεσμα,καθώς το όριο μεταξύ 'φαντεζι βλακείας για να στη σπάσω' και 'έτσι είναι η πραγματικότητα' είναι πολύ μικρό!

Πάντως σίγουρα αν δεν το διαβάσω,δεν θα εκφέρω άποψη :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Από την μία ο zade έχει δίκιο. Ο Batman παρουσιάζεται ως βίαιος, μισάνθρωπος χωρίς ίχνος ηθικών ενδοιασμών, αλλά σε μία ιστορία δεν βλέπεις μόνο το characterization του ήρωα. Βλέπεις και την εξέλιξη της ιστορίας. Δεν γίνεται να σου πετάει ανούσιες σκηνές με την Black Canary, ενώ μπορούν άνετα να κοπούν ή να εισάγει την JLA έτσι άκομψα στο παιχνίδι. Για το characterization πάλι, μπορεί να λειτουργεί μόνο στον Batman, αλλά δεν μπορεί να σου λέει ότι ο GL είναι ένας τύπος που δημιουργεί τεράστια καλάμια ψαρέματος, ή ότι η WW τρέφει πια τόσο μίσος για το ανδρικό φύλο. Τουλάχιστον παρουσιάζει τον Plastic Man όπως θα έπρεπε, ένα σπαστικό μ@λ@κ@.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πάντως παιδιά νομίζω πως έχετε υπερεκτιμήσει τις γνώσεις γύρω από την dc:

τον Batman τον ξέρω,τον Robin το ίδιο αλλά με αυτόν δεν έχω διαβάσει ποτέ ιστορία!

Την Black Canary δεν την ξέρω

Τους JLA τους έχω ακουστά από εσάς

τον Green Latern τον ξέρω λόγο οτι θα βγεί ταινία,δεν έχω διαβάσει ποτέ

την WW δεν την ξέρω

τον Plastic Man δεν τον ξέρω!

οπότε είναι πολύ πιθανό να μην καταλάβω κάτι ιδιαίτερο ή να μου φανεί κάτι περίεργο όταν βλέπω extreme χαρακτήρες :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5733 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

την WW δεν την ξέρω

Με το WW εννοει την Wonder Woman, αποκλειεται να μην την ξερεις!! Αυτη.

Επεξεργασία από gigi3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Με το WW εννοει την Wonder Woman, αποκλειεται να μην την ξερεις!! Αυτη.

α,όντως την ξέρω,αλλά μόνο ως όνομα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το All-Star Batman το είχα διαβάσει το 2009 αλλά το ξαναδιάβασα χθες το βράδυ. Και τις δύο φορές μου άρεσε πολύ. Είναι ένας διαφορετικός Batman από αυτός που έχουμε συνηθίσει αλλά έμενα μου αρέσει το ίδιο με τον κλασικό.

 

Όπως είπε και ο Zade είναι πολύ ρεαλιστικό. Αν σκότωναν την οικογένεια ενός ανθρώπου και ο νόμος δεν έκανε τίποτα, σίγουρα δεν θα γινόταν σαν τον κανονικό Batman. Στην χειρότερη περίπτωση θα γινόταν σαν τον Punisher, ενώ στην καλύτερη σαν τον Batman του All-Star. Επίσης ο κλασικός Batman δεν θα έπαιρνε ποτέ ένα παΐδι για Sidekick (πόσο μάλλον 4 :P ) ενώ ο All-Star Batman πιστεύει ότι αφού το παΐδι έπαθε ότι και αυτός πρέπει να πολεμήσει και αυτό σε αυτόν τον πόλεμο κατά του εγκλήματος και του φέρετε σαν να είναι στο στρατό.

 

:thinking: Ακόμα αν δεν κάνω λάθος αυτό είναι στα πρώτα χρόνια του Batman άρα είναι 20κατι χρονών. Νέος, επιπόλαιος και όπως οποιοσδήποτε υπερήρωας στην ηλικία του πιστεύει ότι είναι γ@μάτος. Για αυτό και τo χαίρετε τόσο πολύ αυτό που κάνει και λέει και “I am the goddamn Batman”. Καμία σχέση με τον σοβαρό Batman που ξέρουμε, που είναι 30κατι (για να μην πω 40κατι).

 

Τέλος και η Wonder Woman είναι όπως θα έπρεπε να είναι κανονικά. Όλη της την ζωή της λέγατε οτι οι άντρες είναι κακοί αλλά τώρα βλέπει ότι ίσως δεν είναι έτσι. Όλη της η ζωή ήταν ένα ψέμα. Έχει κάποια αισθήματα για τον Superman και είναι μπερδεμένη. Για αυτό και φωνάζει συνέχεια ότι τους μισεί όλους. Μπας και το πιστέψει και αυτή. :P

 

Α btw είναι σε διαφορετικό universe. Και έχει κε σχέδιο Jim lee. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

με αυτα που γράφετε με ψήσατε να το διαβάσω :yes:

 

στα ελληνικά δεν εχει κυκλοφορήσει όλο, ε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Κυκλοφόρησε, από την Anubis. :yes: ο Lee τα σπάει!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5054
  • Reputation:   34575
  • Achievement Points:  5062
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

με αυτα που γράφετε με ψήσατε να το διαβάσω :yes:

 

στα ελληνικά δεν εχει κυκλοφορήσει όλο, ε?

 

 

 

 

9 τεύχη έχουν κυκλοφορήσει και στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα. Τα υπόλοιπα τεύχη δεν φτιάχτηκαν ποτέ λόγω έλλειψης χρόνου και όρεξης (ίσως και λόγω γενικού κραξίματος)...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.