Μετάβαση στο περιεχόμενο

Heavy Listening [ κατιτις για μουσική... ]


Hellboy

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Wait, πως τους θυμασαι? :P

 

 

(παιχτηκε καμια τετοια αντιστοιχη συνεργασια στο Live?)

χαχα,το έχω δει αυτό!θυμάμαι,διάβαζα κάπου και ο Ρακιτζής έλεγε οτι η καλύτερη του συνεργασία ήταν με τον Gillαν και ο Gillan νομίζω κάπου αλλού έλεγε πως ήταν η χειρώτερή του :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εγώ για αυτές δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα αλλά έτσι και αλλιώς δεν είμαι πολύ φαν του είδους(black)!Τι θα μου πρότηνες όμως από Celtic Frost/Hellhammer??Πάντα είχα την περιέργεια να ακούσω!Όσο για Burzum,παρότι γενικά δεν μου άρεσε,ένας δίσκος του με κέρδισε 100%,το Filosofem :respect:

 

Τις Gallhammer τις θεωρώ εξαιρετικές καθώς είναι από τις λίγες πραγματικά καλές προσπάθειες αναβίωσης ενός συγκεκριμένου ηχοχρώματος, προσφέροντας ταυτόχρονά και μια διαφορετική/προσωπική προσέγγιση. Από Hellhammer προτείνω ανεπιφύλακτα το "Demon Entrails" το οποίο αποτελεί τη μοναδική official έκδοση των demo ηχογραφήσεων της μπάντας, με τέλειο remaster (ώστε να διατηρείται η βρώμικη παραγωγή αλλά να ακούγεται και τι παίζουν) και απίστευτα φετιχιστική συσκευασία/κασετίνα. Όσον αφορά τους Celtic Frost, αν και θεωρείται ιεροσυλία να προτείνει κάποιος κάτι λιγότερο από τη δισκογραφία της μπάντας (καλά άσε το "Cold Lake" απ'έξω) θα πρότεινα το κύκνειο άσμα τους, το εξαιρετικό "Monotheist" όχι γιατί είναι καλύτερο από τα υπόλοιπα αλλά για να ξεκολήσουμε από τα 70s και τα 80s και να συνειδητοποιήσουμε ότι τα '00s υπήρξαν μια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δεκαετία για τον ακραίο (και όχι μόνο) metal ήχο. Και αν σου αρέσει, άκου και τους Tryptikon ("Eparistera Daimones") το προσωπικό project του Warrior μετά τη διάλυση των Celtic Frost (και ουσιαστικά τον ηχητικό διάδοχο του "Monotheist"). Ελπίζω να σου αρέσουν.

:beer:

 

ΥΓ: Το "Filosofem" είναι το καλύτερο album των/του Burzum.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Θυμάμαι όταν είχε κυκλοφορίσει το Demon Entrails είχε γίνει χαμός!Θα το τσεκάρω σίγουρα!¨οσο για το Monotheist και αυτό θα το δω σίγουρα γιατι έχω ακούσει μόνο καλά λόγια!Πρέπει να είχε δει το βιντεοκλιπ για ένα από τα τραγούδια(νομίζω A dying god comes in human form ή καπως έτσι) και είχα φάει φρίκι αλλά ήμουν πιο μικρός τότε!Βέβαια,είχα ψευτοακούσει το Eparistera Daimones και δεν μπορώ να πω πως με είχε τρελάνει αλλά σίγουρα θα του δώσω μια ευκαιρία!

Γενικά μου είχε φανεί περίεργο το ύφος που παίζουν,σαν μια ανάμιξη death και black metal!Ο λόγος που δεν τους έχω πολυψάξει έιναι γιατί ενώ γενικά μου αρέσει το death metal,με το black δεν έχω και τόσο καλή σχέση!Βέβαια λατρεύω επική περίοδο Bathory,μου αρέσουν κάποια από τα αρχικά των Venom,προσκυνώ Garm και Simen Hestnæs(ο τύπος είναι ο μοναδικός λόγους που θα άκουγα από Dimmu Borgir και κάτι άλλο εκτός από το αρκετά καλό τελευταίο τους) και γουσταρω τρελά τα τελευταία 3 album από Rotting Christ αλλά παραπέρα δεν πάω!

A,και μια ελληνική black/heavy metal μπάντα που είχα ακούσει και μου είχε φανεί όλως περιέργος καλή και μάλλον θα σου αρέσει από αυτά που καταλαβαίνω για τα μουσικά γούστα σου είναι οι Ravencult!

http://www.myspace.com/ravencultbm

(καλά,το παραδέχομαι,τους είχα ψάξει γιατί τους είχε κάνει την παραγωγή του πρώτου δίσκου ο Knut Magne Valle!Δεν μπορώ,έχω ένα τρελό κόλημα με Arcturus :respect: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

(παιχτηκε καμια τετοια αντιστοιχη συνεργασια στο Live?)

Πωπω, αυτο πραγματικα προσπαθς να το ξεχασω!! Ητανε καταστροφικο αυτο που ειχε κανει ο Gillan! Παρολα αυτα, ενταξει, στο live δεν ειχε κανενα τετοιο παρατραγουδο (καμια guest εμφανιση). Ουτε καν τον Βασιλη δεν ξαναβγαλαν στην σκηνη, οπως ειχανε κανει οι Scorpions για να τραγουδησουνε μαζι το Holiday.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πωπω, αυτο πραγματικα προσπαθς να το ξεχασω!! Ητανε καταστροφικο αυτο που ειχε κανει ο Gillan! Παρολα αυτα, ενταξει, στο live δεν ειχε κανενα τετοιο παρατραγουδο (καμια guest εμφανιση). Ουτε καν τον Βασιλη δεν ξαναβγαλαν στην σκηνη, οπως ειχανε κανει οι Scorpions για να τραγουδησουνε μαζι το Holiday.

πω,είχα δει βιντεακι από το σημείο που τραγουδά ο Παπακωσταντίνου στους Scorpions και είχα πεθάνει στο γέλιο!Μιλάμε πρέπει να έχει από τις χειρότερες αγγλικές προφορές που έχω ακούσει :lol: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξέρουμε οτι το καλοκαιράκι θα έχουμε μερικά βαρβάτα live(Θυμίζω Maiden,Slipknot,Mastodon,Gojira στο Sonishere,Kyuss,Monster Magnet,Gogol Bordello,Prodigy(τους οποίους δεν έχω ακούσει ποτέ!) στο rockwave) αλλά για εμένα το πιο σημαντικό live του καλοκαιριού είναι 21 Ιουνίου :mafia:

Clutch :yahoo::yahoo::yahoo::yahoo: Οι θεοί του αμερικάνικου heavy rock ξαναέρχονται μετά από ένα χρόνο για άλλο ένα live που μάλλον πάει για sold-out :respect: !¨οτι και να πω για αυτή την μπαντάρα είναι λίγο!¨εχουν μια από τις καλύτερες γρεζαριστές φωνές του κόσμου(η αυτού γενειώτης Neil Falon :respect: ),έχουν τρομερούς παικταράδες σε κιθάρα μπάσο και τύμπανα,και προπάντων έχουν ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ που live ΣΠΕΡΝΟΥΝ :valtnino:

Επειδή πιστεύω πως πολύ απο εσάς δεν του έχουν ακούσει,θα σας προτείνω και δύο κομμάτια να ακούσετε:

http://www.youtube.com/watch?v=kx6FV2qR2TY electric worry :respect::respect:

και το πιο ακουστικό Regulator :valtnino::valtnino::valtnino::valtnino:

Σαν να μην έφτανε αυτό,έχουν για support ένα από τα καλύτερα ελληνικά stoner σχήματα,τους Lucky Funeral :dance::dance:

και ένα δείγμα για να σας πείσει :cool:

Ιδού και το δελτίο τύπου!

http://www.rocking.gr/agenda/2011/6/21/6252/

προβλέπετε απίστευτο live :beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3η μερα του rockwave,ΠΟΣΟ εννοειται οτι θα ειμαι εκει?^^ενταξει οι υπολοιπες φερνουν λιγο στο μυαλο "οικονομικη κριση και αρχισαμε τις γυφτιες" :S

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

3η μέρα και εγώ λογικά εκεί θα είμαι :mafia: να βρεθούμε πουθενά!Μπορεί να έχασα τους Kyuss τώρα τον χειμώνα αλλά θα γίνει χαμός εκεί!Και οι Monster Magnet είναι τρελό :respect: από μόνοι τους!-και ναι ρε,μου αρέσουν και οι Gogol Bordello τρελά,έχει κανείς αντίρρηση :pesta: ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για τριτη μερα το σκεφτομαι κι εγω, μονο για Φλόγκινγκ Μόλλυ και Γκόγκολ Μπορντέλλο (μιας και τους υπολοιπους δεν τους έχω ακουσει).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Για τριτη μερα το σκεφτομαι κι εγω, μονο για Φλόγκινγκ Μόλλυ και Γκόγκολ Μπορντέλλο (μιας και τους υπολοιπους δεν τους έχω ακουσει).

Για τους Flogging Molly έχω ακούσει γενικά καλά λόγια αλλά τους ίδιους δεν τους έχω ακούσει!

Οι Kyuss είναι οι από τους δημιουργούς της stoner μουσικής!Πάρε ένα δείγμα!

:valtnino:

οι Monster Magnet έχουν σχετικά όμοιο ύφος,μόνο σε πιο rock'n'roll!τα αρχικά τους είναι πιο space rock!Όποια περίοδο τους και να ακούσεις δεν χάνεις!

:yahoo:

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τους Flogging Molly έχω ακούσει γενικά καλά λόγια αλλά τους ίδιους δεν τους έχω ακούσει!

 

Ε, τότε

. :D

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3η μέρα και εγώ λογικά εκεί θα είμαι :mafia: να βρεθούμε πουθενά!Μπορεί να έχασα τους Kyuss τώρα τον χειμώνα αλλά θα γίνει χαμός εκεί!Και οι Monster Magnet είναι τρελό :respect: από μόνοι τους!-και ναι ρε,μου αρέσουν και οι Gogol Bordello τρελά,έχει κανείς αντίρρηση :pesta: ?

χαχα,αλιμονο να μην ειμαστε στο ιδιο rockwave εμεις xD..αγαπαω gogol bordello+prodigy

 

Για τους Flogging Molly έχω ακούσει γενικά καλά λόγια αλλά τους ίδιους δεν τους έχω ακούσει!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απο στόουνερ ροκ, εχω ακουσει λιγα πραγματα, ενα-δυο τραγουδια απο: Φου Μαντσου, Νεμπουλα, Κλατς κλπ. αλλα αν και τα συγκεκριμενα που εχω ακουσει μ' αρεσουν δε νομιζω οτι ειμαι φαν του ειδους.

 

Εγω απο Φλογκινγκ Μόλλυ θα σου προτεινω αυτο: Tobacco Island. Πώς σου φαίνονται;

Επεξεργασία από Dhm
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Prodigy(τους οποίους δεν έχω ακούσει ποτέ!)

 

DJ to the rescue! :dj: Είναι headbanging/bodyslamming drum & bass με στοιχεία από rave/techno και λίγο ό,τι να'ναι. Αγαπημένο γκρουπ των ΑΜΑΝ! Τσάκω ένα top 10:

 

10.

9.

8.

7.

6.

5.

4.Smack My Bitch Up

3.

2.

1.

 

girl_dance_walkman.gif:yahoo:girl_dance_walkman.gif

 

υγ.Τι δουλειά έχουν οι Πρώτη Τσι στο Rockwave; Ό,τι και οι Faithless... :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

10.

9.

8.

7.

6.

5.

4.Smack My Bitch Up

3.

2.

1.

 

τις διαφωνιες μου τις ξερεις,κατα τα αλλα 'σεωραιος ;)

(αα,και smack my bitch επρεπε να ειναι 1o ;p)

αλλο ενα γνωστο επισης :

<--γκουντ φορ γκετινγκ χαϊ Επεξεργασία από _SnOoPy_
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

λοιπόν,έπειτα από ακρόαση μπορώ να πω πως οι Flogging Molly μου άρεσαν!-και μου θύμησαν Gogol Bordello,μάλλον έτσι θα έπαιζαν αν ήταν άγγλοι :lol:

Οι Prodigy η αλήθεια είναι πως δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα!Πολύ μπιτ και το μπιτ είναι κάτι το οποίο δεν συμπαθώ ιδιαίτερα :lol: να δούμε όμως πως θα είναι live :thinking:

άκούστε επίσεις άλλη μια μπάντα που παίζει εκείνη την ημέρα!Λέγονται Viza και έχουν και αυτοί αρκετά ιδιαίτερο ύφος!Φτάνει μόνο να σας πω πως πέρσυ περιοδευαν suppotάροντας τον Serj Tankian!Εμένα μου αρέσουν πολύ και πιστεύω πως μάλλον θα αρέσουν και σε σας :beer:

made in chernobyl!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

καλά θυμόμουν πως οι Viza είχαν κάνει και μια συνεργασία σε τραγούδι με τον Tankian!

Ακούστε το και live:

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

DJ to the rescue! :dj: Είναι headbanging/bodyslamming drum & bass με στοιχεία από rave/techno και λίγο ό,τι να'ναι. Αγαπημένο γκρουπ των ΑΜΑΝ! Τσάκω ένα top 10:

 

10.

9.

8.

7.

6.

5.

4.Smack My Bitch Up

3.

2.

1.

 

girl_dance_walkman.gif:yahoo:girl_dance_walkman.gif

 

υγ.Τι δουλειά έχουν οι Πρώτη Τσι στο Rockwave; Ό,τι και οι Faithless... :collapse:

 

 

τις διαφωνιες μου τις ξερεις,κατα τα αλλα 'σεωραιος ;)

(αα,και smack my bitch επρεπε να ειναι 1o ;p)

αλλο ενα γνωστο επισης :

<--γκουντ φορ γκετινγκ χαϊ

 

αααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Οι Prodigy η αλήθεια είναι πως δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα!Πολύ μπιτ και το μπιτ είναι κάτι το οποίο δεν συμπαθώ ιδιαίτερα :lol: να δούμε όμως πως θα είναι live :thinking:

 

lol μπιτ.. το μπιτ θα σε σηκώνει απο την μεριά που θα κάθεσε θα σε πετάει απέναντι και ξανά.. ξανά..

τουλάχιστον αυτο μου έχει συμβεί σε συναυλίες τους που έχω πάει με δικό τους εξοπλισμό.. τώρα στο rockwave δεν ξέρω πως θα

είναι ο ήχος.. ;) αν και πιστεύω θα θέτουν κάποια στάνταρ για να παίξουν..

και καμια σχεση τα live τους με τα cd τους ... πολύ ανώτερα τα live!!!!

 

τέλος κατα 90% να πεταχτώ κι εγώ για μια και μοναδική εμφάνιση λόγω prodigy και μόνο!!!

 

Αγαπημένο γκρουπ των ΑΜΑΝ! Τσάκω ένα top 10:

 

 

όπως καταλάβατε και δικό μου (με αυτούς μεγάλωσα :P )!!!!

 

http://www.youtube.com/user/ProdigyChannel?feature=chclk

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

παρότι δεν έχω ακούσει σχεδόν καθόλου Sepultura μπορώ να πω πως μου αρέσει το κομμάτι,έτσι όπως είναι!έχει μια θολούρα που το κάνει αρκετά διαφορετικό από το 'τυπικό' metal :thinking:

σε άλλα νέα πήρα στα χέρια το εισητίριο για Clutch :dance: oh,god,είναι ευτυχησμένος :yahoo:

 

ακόμα,για τους κατοίκους της νέας μάκρης και των εκεί προαστείων,ευχάριστα νέα:

για άλλη μια φορά ο δήμος διοργανώνει στο Πολιτιστικό & Αθλητικό Κέντρο Νέας Μάκρης μια μεγάλη συναυλία με πολλές γ@μ@τες ελληνικές μπάντες,με ΔΩΡΕΑΝ είσοδο!!!!!Μιλάμε θέλω να σφίξω το χέρι αυτουνου που το σκέφτηκε και το διοργανώνει τα τελευταία χρόνια,καλέι πάντα μπαντάρες!Φέτος ξεχωρίζω τους Universe 217(οτι και να πω είναι λίγο για αυτό το απίστευτο σχήμα!οι τύποι είναι πολύ μπροστά για την εποχή τους και να live τους μυσταγωγία!),τους Aherusia(παίζουν μια πολύ ενδιαφέρουσα μίξη black metal και παραδωσιακής ελληνικής μουσικής έχοντας ένα πολύ επικό συναίσθημα) και φυσικά τους headliners της βραδυάς,τους Planet of Zeus,μια από της μπάντες που έχτισαν την ελληνική stoner σκηνή :respect::respect: δυστυχώς εμένα μου πέφτει πολύ μακριά η Νεα Μακρη :wall: και πέρισυ θυμάμαι οτι είχε τρομερό line-up η βραδιά και δεν κατάφερα να πάω :wall::wall:

φέτος θα γίνει στις 23 Ιουλίου και το καλό που σας θέλω κάτοικοι της περιοχής να πάτε :pesta: ,άντε μπας και αρχίσει να γίνεται και παραέξω γνωστή η ελληνική σκηνή :woots:

http://www.rocking.gr/agenda/2011/7/23/6765/

 

σκέφτηκα οτι θα θέλατε και μια γέυση από τις μπάντες!

Planet of Zeus:Δεν μπορώ να μην προτήνω το υπεραπίστευτο Leftovers,με το εκπληκτικό βίντεο του :respect:

και άλλο ένα με το οποίο έχω φάει κόλημα,Macho Libre :valtnino:

 

και από Universe 217:the c song,live στο στούντιο:

και Song for goodnight

απλά προσκηνώ :respect::respect::respect:

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Θέλω να πω δυο λόγια για το ive τον Clutch...αλλά πραγματικά δεν ξέρω τί...

 

ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ,ΑΝΕΠΑΝΆΛΙΠΤΟ,ΟΡΓΑΣΜΙΚΟ!!!!!!!

 

Μετά από αυτό το υγειές ξέσπασμα πάμε σε πιο κατανοητά λόγια!Πραγματικά δεν έχω λόγια!Θα τα πάρω από την αρχή!Την αγάπη μου για τους Lucky Funeral την έχω δηλώσει πολλές φορές,πραγματικά είναι η καλύτερη stoner ελληνική μπάντα!Χτες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους!Λογικό βέβαια,γιατι όταν ανοίγεις για τους Clutch ή τα δίνεις όλα ή σε ξεχνάει ο κόσμος ΑΜΕΣΩΣ!Ο κόσμος τους ήξερε καλά και το μεγαλύτερο μέρος του ήξερε κάθε στίχο!Είναι πολυ ωραίο όταν γίνετε αυτό σε νέες σχετικά μπάντες :cool: Μας ζέσταναν για τα καλά!

Κανα 20λεπτο αφού κατέβηκαν οι Lucky Funeral ανέβηκαν οι Clutch!Πραγματικά το τι έγινε στα πρώτα τρία κομμάτια είναι πολυ δύσκολο να περιγραφεί με λόγια!Φτάνει να σας πω πως το ένα τρίτο του μαγαζιού είχε γίνει ένα τεράστιο pit με τον κόσμο να χορέυει/χτυπιέται σύμφωνα με τους ρυθμούς τις μουσικής!Ξεκίναγα από την μία γωνία και βρέθηκα σχεδόν στην άλλη πλευρά,μετά μπροστά μετά πίσω,εκει πήγα να πέσω και ευτυχώς με κράτησαν οι απο πίσω αλλιώς ακόμα εκέι θα ήμουν,όλα αυτά χωρίς να σταματάμε ούτε λεπτό το τραγούδι και το χοροπηδητό!Ακόμα βρήσκω μελανιές από αυτην την φάση αλλά χαλάλι του :dance: Ο Neil Fallon,απλά απίστευτος!Δεν σταμάταγε στιγμή να πηγαίνει από πάνω κάτω,χωρίς να χάνει στίχο ο άτιμος!Hands down ο καλύτερος frontman στον κόσμο αυτή την στιγμή!Η υπόλοιπη μπάντα ηταν μια καλοκουρδισμένη αμαξοστοιχεία που σάρωνε τα πάντα!Το μπάσο πέταγε συνέχεια τρελά riff και το δάπεδο έτρεμε κάτω από τα πόδια μας(και δεν κάνω καθόλου πλάκα!),ο κιθαρίστας μας είχε τρελάνει με τα lead και τα σόλο της κιθάρας ενώ ο ντράμερ( ο τρομερός Jean-Paul Gaster :respect: ) έδινε νέο ορισμό στην έννοια του ρυθμού,καθώς δεν μπορούσαμε να μείνουμε ούτε στιγμοί ακίνητοι!Ο τύπος είναι πραγματικά ο αγαπημένος μου ντράμερ!Ενώ γενικά δεν είμαι τόσο φαν τον ντραμ-σολο,τα δικά του είχαν τόσο ρυθμο που δεν θα τα άκουγα άνετα για ώρες!Έπαιξαν περίπου μια ώρα ώρα και 3 τέταρτα και δεν κατάλαβα πότε πέρσασε τόση ώρα!Μόνο παράπονο το μεγαλο τζαμάρισμα που έκανα στο encore!Δεν με χάλασε αλλά εκείνη την ώρα σχεδόν δεν μπορούσα να σταθώ από την κούραση οπότε δεν μπορούσαν να το απολαύσω πλήρως!Επίσεις δεν είπαν το regulator(αυτό είναι πραγματικά παράπονο),ένα από τα καλύτερα τους τραγούδια και ένα από τα αγαπημένα μου!

Όσοι λατρεύετε την βαρια rock μουσική και δεν ήρθατε,λυπάμαι αλλά χάσατε το καλύτερο live της χρονιάς!

Εγώ πάντως ήδη ανυπομονώ να για την επόμενη φορά που θα έρθουν :pray::beer::beer::beer:

 

υγ.για να μου φύγει το παράπονο,πάρτε και το regulator για να καταλάβαται τι χάσατε!

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και ξαναβγαίνει στην επιφάνεια για μια άσχημη είδηση και τρείς πολύ καλές!

Θα ξεκινήσω με τα κακα νέα!Διαλύονται οι Jag Panzer :crying::crying: Μια από τις σπουδαιότερες heavy metal μπάντες όλων των εποχών αποφάσισαν να σταματήσουν μετά την απομάκρυνση του ενός κιθαρίστα αντί να συνεχίσουν με κάποιον άλλο(ονόματα δεν λέμε,Judas Priest δεν θήγουμε)!Οι Jag Panzer είχαν ένα από τα καλύτερα heavy metal λαρύγγια,τον Harry 'the tyrant' Conklin :yahoo: o τύπος πραγματικά δεν παίζετε και η φωνή του σε συνδιασμό με τις εκπληκτικές συνθέσεις των υπολοίπων έχουν δημιουργήσει πολλούς ύμνους της μουσικής αυτής!

Επιλέγω τυχαία ένα κομμάτι(ναι,δεν υπερβάλλω,έχουν υπερβολικά πολλά καλά κομμάτια για να καταφέρω να διαλέξω)

http://www.youtube.com/watch?v=FASlLZV4anU Harder than Steel :dance:

Και το χειρότερο είναι πως κανονικά θα εμφανίζονταν στο επόμενο Up The Hammers festival(ένα από τα μεγαλύτερα φεστιβάλ του είδους που γίνετε στην Αθήνα παρακαλω!)Τουλάχιστον ο tyrant τραγουδάει στους επίσεις θεούς Titan Force :mafia:

 

Πάμε τώρα στα πιο καλά νέα!

Οι Mastodon,μια από τις πιο επιτυχημένες μπάντες της δεκαετίας,ετοιμάζονται να κυκλοφορίσουν τον καινούργιο τους δίσκο!Μετά το υπερεπιτυχειμενο Crack the Skye,το καινούργιο θα λέγετε The Hunter και θα κυκλοφορίσει μέσα στον Σεπτέμβριο.Προσωπικά θεωρώ πως πολύ δύσκολα θα φτάσουν ξανα το προηγούμενο album,το οποίο είναι πραγματικό διαμάντι αλλά τους έχω εμπιστοσύνη οτι θα είναι σίγουρα κάτι το οποίο θα είναι πολύ πάνω του μέσου όρου!Αυτό φαίνετε και από το single που κυκλοφόρισαν και το οποίο παραθέτω μαζί με το videoclip(φτιάχτο μόνος σου :lol: )

 

Συνεχίζουμε τα καλά νέα καθώς οι Opeth έβγαλαν και αυτοί στην δημοσιότητα ένα τραγούδι από το επερχόμενο album τους,που θα έχει τον τίτλο Heritage :dance: Αυτή η μπάντα που τα τελευταία 10 χρόνια μόνο ανοδική πορεία έχει,φαίνετε πως δεν θα βγάλει ποτέ κάτι κακό!Εκεί που έλεγα οτι αποκλείετε να μπορούν να φτιάξουν πιο περίπλοκα και κολλητικά τραγούδια,με διαψεύδουν με μια κίνηση!Αυξάνοντας τα progressive στοιχεία,πραγματικά φαίνετε πως ανοίγουν νέο κεφάλαιο στην μουσική τους!Παραμένουν τρομερά καινοτόμοι και μοναδικοί σε αυτό που κάνουν και πάω στοίχημα και τις κάλτσες μου πως σε 20-30 χρόνια,οι τότε θα μας ζηλέυουν που τους ζήσαμε στην ώρα τους :mafia:

http://stereogum.com/766792/opeth-the-devils-orchard-stereogum-premiere/franchises/haunting-the-chapel/

άντε να ξανέρθουν Αθήνα :pray::pray::pray:

 

Τελικό νέο,η ανακοίνωση συναυλίας από τους Sanctuary :dance: Μια μπάντα που πρόλαβε να γράψει ιστορία με τα δύο album που κυκλοφόρισε πριν τους σταματήσει το grunge,που μας έδωσε τον υπέρτατο Warrel Dane ο οποίος στην πορεία έφτιαξε τους Nevermore,επανεννόθηκαν πέρισυ και άρχισαν τις περιοδείες και πλέον(μιας που ο Warrel έφυγε από τους Nevermore :crying: ) συζητάνε και την σύνθεση νέου album :mafia: Έρχοναι για δύο συναυλίες στην Ελλάδα,κλασσικά μία Θεσσαλονίκη και μια Αθήνα(25 Σεπτεμβρίου),στο Gagarin 205!Τιμή 25 ευρό,πάρα πολυ καλά θα έλεγα!

http://www.rocking.gr/agenda/2011/9/25/7051/

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Α!Πολύ ωραία!Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάποιος χώρος που μπορούμε να μιλάμε για μουσίκη! :dance: Είμαι και έγω τρελά μουσικόφιλος οπότε με βλέπω να τριγυρίζω συχνά στα μέρη σας!!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Λοιπων θα πω το νεο μου που θεωρω ΠΟΛΥ σημαντικο!

Οι KISS εχουν σχεδον τελειωσει το νεο τους αλμπουν εχοντας ειδη 8 τραγουδια απο τα 10 μαλλον.Ο τυπος του αλμπουμ θα ειναι ομοιος με το DESTROYER!

Να σας ενημερωσω οτι η θρυλικη αυτη μπαντα εχει επισκευτει την χωρα μας 1 φορα πριν απο κατι χρονακια στην περιοδια του SONIC BOOM!

Οποτε λογικα θα ξαναεθουν αφου ο κοσμος ανταποκριθηκε!

Οποτε την νεα περιοδεια δεν πρεπει να την χασει κανεις!Γιατι μπορει να μην ειναι το otiginal line-up (με τους Acee & Peter)αλλα και παλι γ@μ@νε!

YOU WANTED THE BEST!!YOU GOT THE BEST!!THE HARDEST ROCK BAND IN THE WORLD!!.........!!!#-*KISS*-#!!!........

post-19150-13117945346358_thumb.jpg

post-19150-1311794543947_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ηταν πολυ καλο το προηγουμενο album τους σχεδον τοσο καλο οσο τα κλασικα τους πραγμα δυσκολο για μια μπαντα 35+χρονων.Τωρα βεβαια αμα περιμενεις οι kiss να ξαναερθουν Ελλαδα μετα το φιασκο(εισπρακτικα)της προηγουμενης συναυλιας γελιεσαι.Το ξερω γιατι ημουν εκει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ποτέ δεν τους χώνεψα. Πολύ Φλύαροι και ποπ αρκετές φορές ,τα μεγαλύτερα χιτάκια τους είναι μετρια κατ εμέ. Αν και το τελευταίο τους cd μου άρεσε είναι η αλήθεια. Μπορεί και να ακούσω το επόμενο. Πιο πολύ βέβαια θέλω να ακούσω το Welcome 2 my nightmare

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ποτέ δεν τους χώνεψα. Πολύ Φλύαροι και ποπ αρκετές φορές ,τα μεγαλύτερα χιτάκια τους είναι μετρια κατ εμέ. Αν και το τελευταίο τους cd μου άρεσε είναι η αλήθεια. Μπορεί και να ακούσω το επόμενο. Πιο πολύ βέβαια θέλω να ακούσω το Welcome 2 my nightmare

Οχι φιλε επειδη εκαναν μια ποπ επιτυχια δεν σημενει οτι ειναι ποπ..

Απλως ο κοσμος που δεν ακουγε ροκ κρατησε αυτο το τραγουδι.Ολα τα αλλα τους ειναι hard rock και heavy metal..

 

 

 

 

Τωρα βεβαια αμα περιμενεις οι kiss να ξαναερθουν Ελλαδα μετα το φιασκο(εισπρακτικα)της προηγουμενης συναυλιας γελιεσαι

Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα να μην ερθουν???!?!?!

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ποτέ δεν τους χώνεψα. Πολύ Φλύαροι και ποπ αρκετές φορές ,τα μεγαλύτερα χιτάκια τους είναι μετρια κατ εμέ. Αν και το τελευταίο τους cd μου άρεσε είναι η αλήθεια. Μπορεί και να ακούσω το επόμενο. Πιο πολύ βέβαια θέλω να ακούσω το Welcome 2 my nightmare

Ποπ οι kiss?Ισως σε κανα δυο δισκους εκει στα τελη δεκαετιας του 70' αλλα κατα τα αλλα καθαρο hard rock/heavy metal μπαντα.Ακουσε τα creatures of the night,revenge k lick it up και θα δεις οτι μιλαμε για 80'ς heavy metal.Οσον αφορα το welcome 2 my nightmare και γω περιμενω να το ακουσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

.Οσον αφορα το welcome 2 my nightmare και γω περιμενω να το ακουσω.

Τι ειναι ρε παιδια αυτο?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

http://www.youtube.com/watch?v=IKpEoRlcHfA&feature=related

γιατί κάποια πράγματα δεν εξηγούντε με λόγια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.