Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το βιβλίο που διαβάζω αυτήν την περίοδο


Lord Makro

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αφού σε όλους μας αρέσουν τα κόμικς, φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι θα διαβάζουν και άλλα πράγματα... γενικώς :)

Σκέφτηκα λοιπόν να ανοίξω αυτό το θέμα για βιβλία γενικά που διαβάσαμε (δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποιο σχετικό θέμα) :bookclub:

 

 

Ας κάνω την αρχή λοιπόν!

 

Μόλις ολοκλήρωσα επιτέλους ένα καταπληκτικό βιβλίο που διάβαζα εδώ και καιρό, την "Αυτοκρατορία του Χίτλερ" του κορυφαίου ιστορικού Mark Mazower. Ενα φοβερό τούβλο :lol: 800 πυκνογραμμένων σελίδων που αναλύει βήμα - βήμα όλη την πορεία της Ναζιστικής εξουσίας στην Ευρώπη.

Εδώ θα βρείτε και μια πρόσφατη συνέντευξη του συγγραφέα στο Βήμα σχετικά με το βιβλίο αυτό.

 

Πολύ καλό βρήκα και το "Γιατί το Βυζάντιο" της γνωστής Ελένης-Γλύκατζη Αρβελέρ το οποίο εξετάζει πολλά ενδιαφέροντα θέματα για το Βυζάντιο, τα οποία δεν βρίσκει κανείς εύκολα στα "κλασσικά" βιβλία ιστορίας και το συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Και για να κλείσει η τριάδα, το καλοκαίρι διάβασα και τον "Λύκο της Σπάρτης" του Αντώνη Αντωνιάδη, ένα ιστορικό μυθιστόρημα για τον μοναδικό επιζώντα από τους 300 του Λεωνίδα (υπαρκτό πρόσωπο) το οποίο διαβάζεται πολύ ευχάριστα και "σε βάζει" με επιτυχία στο κλίμα της εποχής.

 

Αυτά από εμένα... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 879
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Επαφή.

Το μοναδικό βιβλίο του Καρλ Σέιγκαν που έγινε και κινηματογραφική παραγωγή. Εχει +150% υπόθεση και σενάριο. Κλάσεις ανώτερο το βιβλίο, αλλά αγάπησα και τα δυο. Αγαπημένος παρουσιαστής των παιδικών μου χρόνων (Διαστημόπλοιο Γη), άσε που μοιάζει τον παππού μου!

 

 

Επικίνδυνες Σχέσεις του Λακλός

Η ταινία τίμησε το βιβλίο. Απλά το βιβλίο είναι ακόμη πιο ζουμερό. Υπάρχει και 2η ταινία ονόματι Βαλμόν. Εκεί λίγο το σενάριο μαγειρεύτηκε. Τρίτη μεταφορά στον κινηματογράφο με φόντο ένα Κολέγιο να αποφευχθεί γιατί καταστρέφει εγκεφαλικά κύτταρα

 

Ο Τζακ Μπάρον και η Αιωνιότητα.

Τι να λέμε για τον Σπίνραντ... ο τύπος είναι μπροστά. Παρουσιαστής που στηλιτεύει Πολυεθνική που θεραπεύει αρρώστειες ΄χανει το παιχνίδι όταν του δίνουν το απόλυτο δώρο. Έγραψε για τη μουσική κονσέρβα και το παράνομο downloading (Η μηχανή του Ροκ εν Ρόλ) πριν υπάρξει το ίντερνετ

 

Η Μόμο

Μίχαελ Έντε. Αν είδατε ή διαβάσατε το βιβλίο "Ιστορία χωρίς τέλος" που διαπραγματεύεται με λίγο αλληγορικό τρόπο την αξία του να φανταζόμαστε, αλλά με μέτρο, δε χρειάζεται να πώ τίποτα άλλο για το βιβλίο που διαπραγματεύεται την αξία του ανέμελα χαμένου χρόνου

 

Ο πλανήτης DUNE

Δε σχολιάζω. Το βιβλίο αυτό αγγίζει την τελειότητα.

 

Erma ξέρω ποιο βιβλίο από αυτά θα σου άρεζε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν φανταζόμουν πως σε αυτό το forum υπάρχουν άτομα που διαβάζουν βιβλία (πέραν της Erma) :lol: . Αν δεν έχει εικόνες, δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να διαβάσω ολόκληρο λογοτεχνικό βιβλίο, είναι πάνω από τις δυνάμεις μου. Εδώ ακόμα και εκδόσεις που με ενδιαφέρουν όπως αυτή ή αυτή τις διαβάζω σιγά σιγά για να καταφέρω να τις χωνέψω, με το ζόρι τα προχωράω.

 

Για να μην είμαι offtopic, το τελευταίο βιβλίο που διάβασα πρέπει να ήταν ένα του Τριβιζά πριν καμιά 15αριά χρόνια, το όνομά του αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν "το σεντούκι με τις 5 κλειδαριές" :D

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Κοίτα κι εγώ βιβλια μυθοπλασίας (μυθιστορήματα και τέτοια) δεν διαβάζω πολύ συχνά, προτιμώ να διαβάζω ιστορίες σε μορφή κόμικς! :D:D:D

 

Μου αρέσουν κυρίως (όπως θα είδατε και στο πρώτο ποστ) άλλου είδους βιβλία, όπως ιστορικά, τέχνης κλπ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Βιβλία ε; Ότι λεφτά περισσεύουν από τα κόμικ πάνε στα βιβλία.Φέτος δεν διάβασα πολλά βιβλία ,καμιά 10αριά σύνολο,πολύ μακριά από το μέσο όρο των 30 που έχω συνήθως ,αλλά ήταν όλα καλά βιβλία (σύμφωνα με το νόμο του Μέρφυ αυτο σημαίνει πως ότι βιβλίο διαβάζω από δω και πέρα μέχρι τον επόμενο χρόνο θα είναι μάπα).Θα σταθώ σε τρία από αυτά.

 

1)Αρχιπέλαγος Γκουλάγκ.Είναι το κλασικό πολυβραβευμένο βιβλίο του Αλεξάντρ Σολζενίτσιν που έδωσε επιχειρήματα σε όσους πιστεύουν ότι ο κομμουνισμός ήταν ένα αποτυχημένο σύστημα διακυβέρνησης.Γραμμένο με πολύ εύστοχο χιούμορ και μπόλικη ειρωνεία ,πραγματεύεται ένα πολύ καταθλιπτικό θέμα με σάτιρα που σπάει κόκαλα.Πιστεύω πως πρέπει όλοι να διαβάσουν αυτό το βιβλίο.Είναι μια παρακαταθήκη προς την ανθρωπότητα.Για να μην πιστεύουμε όσα ακούμε σχετικά με το «τι καλά που ήταν ο κομμουνισμός».

 

2)Μνήμη της φωτιάς τόμος Ι :Η αρχή Το πρώτο από τους τρεις τόμους που εξιστορεί την πορεία της Λατινικής Αμερικής μέσα από το ρου της Ιστορίας με έναν ανορθόδοξο τρόπο.Δεν είναι η κλασική αφήγηση,αλλά μύθοι, θρύλοι ,ιστορικά γεγονότα ,πραδόσεις ,ποιήματα και γενικότερα η κουλτούρα της πολύπαθης Λατινικής Αμερικής συγκεντρωμένη σε ένα βιβλίο.Του Eduardo Galeano από τις εκδόσεις Παπυρος.Πέραν του όποιου ιστορικού ενδιαφέροντος έχει και λογοτεχνικό ενδιαφέρον μιας και δεν θυμάμαι να έχω ξανασυναντήσει πουθενά παρόμοιο τρόπο γραφής.

 

3)Η ταχύτητα του φωτόςΤου Ισπανού Χαβιέρ Θέρκας.Ήθελα να πάρω εδώ και πολύ καιρό να αγοράσω το συγκεκριμένο βιβλίο ,αλλά τελικά το αγόρασα μόλις τα τέλη Σεπτέμβρη και το διάβασα την προηγούμενη εβδομάδα.Ο λόγος που ήθελα να το αγοράσω είναι το θέμα που πραγματεύεται.Ο πόλεμος του Βιετνάμ.Επειδή πίστευα ότι ήταν ένα χιλιοειπωμένο θέμα τόσο λόγω ταινιών όσο και τηλεοπτικών σειρών ο κύκλος «Βιετνάμ» είχε κλέισει και οποιαδήποτε απόπειρα ήταν καταδικασμένη σε αποτυχία.Και μου έκανε εντύπωση που ένας Ισπανός ήθελε να πει κάτι για αυτόν τον πόλεμο.Τελικα είχε πολλά να πει.Στήνοντας το βιβλίο του πάνω σε μια φιλία που σφυρηλατείται σταδιακά καθώς και στο ξετύλιγμα των πτυχών δύο ζωών ,εκφράζει πολλές αλήθειες.Αλήθειες σοκαριστικές ,ωμές και πάνω από όλα ρεαλιστικές.Επίσης οι δύο εντρικοί χαρακτήρες είναι από τους πιο προσβάσιμους χαρακτήρες που έχω διαβάσει ποτέ.Είχα πολλά χρόνια να κλάψω διαβάζοντας ένα βιβλίο και στο συγκεκριμένο έκλαιγα σχεδόν σε όλο το τελευταίο μέρος του.Αν τύχει και πέσετε πάνω του ,ψάξτε το.Είναι εξαιρετικό αν και ίσως αρχικά αργεί λίγο να αναπτύξει την πλοκή.

 

Τώρα θέλω να διαβάσω το βιβλίο «Η ζωή σ' επίπεδο μοριών» που υπάρχει εδώ και πολλούς μήνες στη βιβλιοθήκη μου όμως δεν μου δόθηκε ακόμα η ευκαιρία να το κάνω.Επίσης θέλω να διαβάσω τα «Αχυρένια σκυλιά» που παράτησα στη μέση πέρσι ενός καθηγητή φιλοσοφίας στο πανεπιστήμιο του Cambridge μου φαίνεται.

Φυσικά μπορεί τελικά να μην διαβάσω τίποτα από αυτά και να στραφώ αλλού,μιας και συνήθως τα βιβλία που διαβάζω δεν τα προγραμματίζω από πριν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2000281196.jpg

 

Στάλινγκραντ

 

Beevor, Antony

 

"Η Ρωσία", παρατήρησε ο ποιητής Tyuchev, "δεν μπορεί να γίνει κατανοητή με το μυαλό". Η Μάχη του Στάλινγκραντ δεν μπορεί να γίνει επαρκώς κατανοητή μέσα από μία τυπική εξέταση. Η αμιγώς στρατιωτική σπουδή μιας τέτοιας τιτανομαχίας αποτυγχάνει να μεταφέρει την πραγματικότητα του πεδίου της μάχης, όπως ακριβώς και οι χάρτες του Χίτλερ, στη "Φωλιά του Λύκου" στο Rastenburg, που τον απομόνωσαν σε έναν φανταστικό κόσμο, μακριά από τα δεινά των στρατιωτών του.

 

Το βιβλίο αυτό έχει σκοπό, και σ' αυτόν πετυχαίνει απόλυτα, να μας κάνει να ζήσουμε τις εμπειρίες των στρατευμάτων και των δυο πλευρών με τη βοήθεια ενός πλήθους νέων πληροφοριών προερχόμενων ειδικά από τα ρωσικά αρχεία. Η ποικιλία των πηγών παίζει καθοριστικό ρόλο στην περιγραφή της πρωτοφανούς φύσης της μάχης, καθώς και των συνεπειών που είχε σε όλους εκείνους που εγκλωβίστηκαν σε αυτήν χωρίς καμία ελπίδα να ξεφύγουν.

 

----------------

 

Σε καθηλώνει από τις πρώτες σελίδες. Ο μεγάλος αριθμός των σελίδων (632) δεν πρέπει να σε τρομάζει γιατί φεύγουν σαν μπύρα! :valtnino:

Γενικά όλη η σειρά των βιβλίων του Beevor είναι αξιόλογη για όσους θέλουν να νιώσουν την ατμόσφαιρα αυτής της μαύρης εποχής της καταστροφής και του βαρβαρισμού. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  175
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  175
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Eduardo Galeano

 

Θεος!Διαβασε και τα "Χιλια προσωπα του ποδοσφαιρου" ακομα και αν δεν ασχολεισαι με ποδοσφαιρο.Ο τυπος γραφει ποιηση σε πεζο λογο.Κατα περιεργο τροπο μου θυμιζει Σεφερη.

 

Εγω αυτες τις μερες τελειωνω τα "Προβληματα της φιλοσοφιας" του Ρασσελ και εχω εντυπωσιαστει απο τον τροπο σκεψης του.Προσπαθει με απλο τροπο (οσο ειναι δυνατον αυτο) να δωσει απαντησεις σε θεμελιωδη φιλοσοφικα προβληματα.

 

Σε αλλο ποστ θα γραψω λιγο περισσοτερα για τα αγαπημενα μου βιβλια.Πιστευω να προλαβω πριν με παρει στην αγκαλια της η μαμα πατριδα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ένα βιβλίο κάπως διαφορετικό απο τα υπόλοιπα:'Η Λέσχη Δουμάς ή η σκιά του Ρισελίε'!Είναι από τον Arturo Perez-Reverte και έχει γίνει και ταινία από τον Polanski με το όνομα Ένατη Πύλη!

Το βιβλίο είναι αρκετά διαφορετικό από την ταινία αλλά είναι εκπληκτικό το πώς ο συγγραφέας σε βάζει στα συναισθήματα του ήρωα.Συνοπτικά το μυθιστόρημα ακολουθεί τον Λούκας Κόρσο,ανιχνευτή βιβλίων,στην αναζήτηση του βιβλίου 'De Umbrarum Regni Novem Portis :devil: '(πωω,κάνω και φιγούρα) δηλ 'Οι Εννέα πύλες του Βασιλείου των Σκιών',ένα βιβλίο δαιμονολογίας που έχει μια πολύ συγκεκριμένη ιδιότητα :firedevil:!Παραλληλα προσπαθεί να ελεγξει την γνησιότητα ενός χειρόγραφου που αποδείδεται στον Δουμά,ενώ του συμβαίνουν 'περίεργα' ατυχήματα.

Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες αλλά θα σας πώ πως το βιβλίο συνδιάζει καταπληκτικά το νουάρ ύφος με το αστυνομικό θρίλερ :clap2:

Άλλο ένα βιβλίο τώρα που έχω όρεξη!

Αίμα(first Blood) του David Morrell:Ελπίζω να το γνωρίσατε!Είναι το βιβλίο στο οποίο βασίστηκε η πρώτη ταινία Ραμπο :minigun: !Βέβαια,αυτό,όπως και η πρώτη ταινία δεν έχει καμία σχέση με πολέμους και λαμβάνει χώρα στα βουνά του Κεντάκυ,όπου η αστυνομία κυνηγα τον Ραμπο!Το βιβλίο είναι θρίλερ και αρκετά σπλάτερ για την εποχή του(1972)-όχι,εδώ ο Ραμπο δεν τους αφοπλίζει απλά!Προσωπικά με ενθουσίασε :dance: !Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν κυκλοφορεί πλέον στην Ελλάδα γιατί εγώ το βρήκα και το πήρα από παλαιοβιβλιοπωλείο στην έκδοση της δεκαετίας του '80(βίπερ της Βιβλιοθήκης του Τρόμου)

Αυτά για την ώρα και σε λίγες μέρες ξεκινάω το Καμία Πατρίδα για τους Μελλοθάνατους :yahoo::yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ο Αρτούρο Πέρεζ Ρεβέρτε είναι μεγάλη αγάπη. Με εξαίρεση το Ο Ζωγράφος των Μαχών που είναι μια ακία και μισή (ίσως και 5 ακίες και ολόκληρες) και καναδυό Αλατρίστε που έτυχε να μην έχω διβάσει, τον έχω τσακίσει. Σε ταινία έχουν γυριστεί και άλλα δύο του. Από εκεί και πέρα, κορυφαίο του (και από τα κορυφαία βιβλία που έχω διαβάσει) ήταν χαλαρά και με τεράστια άνεση η Βασίλισσα του Νότου. Πρώτη φορά που δεν με έκαιγε να μάθω το τέλος και που καθόμουν και διάβαζα δύο κεφάλαια το βράδυ και ένα το πρωί, προσπαθώντας να επιμηκύνω την απόλαυση. Σε όποιον το έχω δώσει (εκτιμώντας βέβαια ότι θα του κάνει... :) ) έχει πάθει κολούμπρα.

 

Δεν βάζω δικές μου προτάσεις καθαρά διότι έχω καιρό να πλακωθώ στο διάβασμα και ότι και να γράψω, απλώς θα έρχεται από τα σεντούκια της μνήμης μου. Γενικότερα πάντως Σπανιόλοι και Σκωτσέζοι με εντυπωσιάζουν συνολικά.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5491 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μιας και τα περισσότερα βιβλία που έχω διαβάσει είναι "κλασικές αξίες" (1.) τριλογίες-εφταλογίες π.χ. Χάρι Πότερ, Αρτεμης Φάουλ, Νάρνια, Το Αστέρι του Βορρά/Τριλογία του Κόσμου κτλ. και 2.) Ευγένιος Τριβιζάς, Διδώ Σωτηρίου, Πηνελόπη Δέλτα και άλλοι πασίγνωστοι έλληνες συγγραφείς), ας γράψω για ένα βιβλίο που διάβασα πρόσφατα, και ενώ δεν ήταν ιδιαίτερα πρωτότυπο, κατάφερε να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον μέχρι την τελευταία σελίδα.

 

Ονομάζεται "Χνότα στο τζάμι" (λίγα λόγια για το βιβλίο και την πλοκή του εδώ), έχει κερδίσει 3 διακρίσεις (Βραβείο περιοδικού "Διαβάζω", Κρατικό Βραβείο, Έπαινο Κύκλου Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου) και συγγραφέας είναι ο Βασίλης Παπαθεοδώρου. Νεανικό αστυνομικό μυθιστόρημα γεμάτο μυστήριο και σασπένς, με συνεχής ανατροπές, αλλά σχετικά προβλέψιμο σε ορισμένα σημεία. Από τα αγαπημένα μου βιβλία, βασισμένο σε μια όχι και τόσο πρωτότυπη ιδέα αλλά ιδιαίτερη πλοκή και τρόπο αφήγησης.

 

:beer:

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Από Ρεβέτρε μόνο το πρώτο του Αλατρίστε έχω διαβάσει.Είχε κάποια ωραία και ενδιαφέροντα σημεία ,κατά καιρούς έξυπνη πλοκή αλλά ως σύνολο μου φάνηκε μετριότητα γι αυτό και δεν ξανάπιασα βιβλίο του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Από Ρεβέτρε μόνο το πρώτο του Αλατρίστε έχω διαβάσει.Είχε κάποια ωραία και ενδιαφέροντα σημεία ,κατά καιρούς έξυπνη πλοκή αλλά ως σύνολο μου φάνηκε μετριότητα γι αυτό και δεν ξανάπιασα βιβλίο του.

Δεν ξέρω πως είναι το Αλατρίστε(και δεν νομίζω πως θα μάθω μετά τα σχόλια σας :lol: ) αλλά την Λέσχη Δουμάς την προτήνω στα σίγουρα!Εδώ τελείωσε το βιβλίο και παραλίγο να γίνω αλκοολικός!Ο βασικός ήρωας είναι λίγο αλκοολικός και ο τρόπος που σου παίρναει τις σκέψεις του σε κάνει να θες να πιείς :beer: !-Don't read this at home :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χτες τελείωσα το Hannibal του Thomas Harris!Για όσους δεν ξέρουν είναι το τρίτο μέρος των βιβλίων που αφορούν τον Dr.Lecter(πρώτο είναι ο Κόκκινος Δράκος,δεύτερο η Σιωπή των Αμνών)!Ωραίο βιβλίο,που διαβάζετε γρήγορα αλλά για εμένα δεν κατάφερε να φτάσει την Σιωπή των Αμνών-βέβαια ειναι καλύτερο από τον Κόκκινο Δράκο :respect: !Το βιβλίο διαδραματίζετε 7 χρόνια μετά την απόδραση του Lecter από τις φυλακές και περιγράφει τις προσπάθειες του FBI και ενός παλιότερου θύματος του Lecter να τον πιάσουν :blob6: !Το τέλος επίσεις είναι ελαφρώς σοκαριστικό :wow: !!

Εντυποσιακό πάντως είναι να βλέπεις πως εξελίσετε ο Harris ως συγγραφέας!Είναι λές και τα τρία αυτά βιβλία έχουν γραφτεί από διαφορετικά άτομα,τόσο διαφορετικός είναι ο τρόπος γραφής μεταξύ τους :clap2: !-βέβαια έχουν γραφτεί και με διαφορά τουλάχιστον 10 χρόνων το ένα με το άλλο!

Γενικά πάντως,άξιζε!Τώρα μου έχει μείναι μόνο το Hannibal Rising,το οποίο όμως δεν νομίζω πως θα διαβάσω γιατί δεν μου πολυγεμίζει το μάτι και γιατί δεν έχω και την καλύτερη σχέση με τα prequel :P !Αν το έχετε διαβάσει,πείτε μου καμιά άποψη :valtnino: !Τώρα είναι και ώρα να δώ τις ταινίες επιτέλους!

Άντε τώρα,πάμε επιτέλους στο No Country for Old Men :cheers3::cheers3:

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πραγματικά το Hannibal ήταν καλό βιβλίο. Τόσο καλό που είναι να απορείς πως έγινε τόσο μαμακία ταινία!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πραγματικά το Hannibal ήταν καλό βιβλίο. Τόσο καλό που είναι να απορείς πως έγινε τόσο μαμακία ταινία!!!!!!

Έχω δεί ελλάχιστα την ταινία και δεν μου φάνηκε και τόσο απαίσια,αλλά πρέπει να την δώ όλη για να κρίνω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

υγ. και μόλις αγόρασα το πρώτο του Terry Pratchet:D!

 

κάλλιο αργά... :)

 

ποιο?

 

(σαφώς και ΔΕΝ μεταφράζεται ο Prachet)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

to The colour of magic! όταν λέω το πρώτο, εννοώ το πρώτο πρώτο:P και ομολογώ πως είμαι πολύ ψημένος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

to The colour of magic! όταν λέω το πρώτο, εννοώ το πρώτο πρώτο :P και ομολογώ πως είμαι πολύ ψημένος!

 

κουλ. Δεν είναι από τα αγαπημένα μου, αλλά απ'όσο θυμάμαι είχα γελάσει αρκετά (και με ποιο δε γέλασα θα μου πεις... :) ). Προσωπικά δηλώνω φαν της φρουράς :) τα discworld έχουν κάποιους επαναλαμβανόμενους ήρωες/χαρακτήρες (λχ το πρώτο και το δεύτερο είναι Rincewind, κάποια άλλα είναι με τη φρουρά, κάποια με τον Θάνατο κ.ο.κ.). Ως εκ τούτου δεν είναι και τόσο απαραίτητο να τα διαβάσεις με τη σειρά που βγήκαν (ή έστω, δεν τα διάβασα εγώ και δε νομίζω να έπαθα κάτι). Αξίζει όμως τον κόπο εάν πιάσεις κάποιο μεταγενέστερο, τότε αυτό να είναι το πρώτο του συγκεκριμένου επαναλαμβανόμενου χαρακτήρα (λχ διάβασε πρώτα το Mort που είναι το πρώτο Death και μετά το Reaper Man που είναι το δεύτερο).

 

Επειδή όμως τα έπιασες τώρα, αναρωτιέμαι εάν η έκδοση που τσίμπησες έχει από τα γ*μ*τα εξώφυλλα του μακαρίτη Josh Kirby, (επίσημο του site) Όση ώρα έτρωγα με το κάθε βιβλίο ίσως άλλη τόση να έτρωγα κάνοντας χάζι εξώφυλλο-οπισθόφυλλο :D (υπερβάλλω, αλλά you get the point ;) ) Σου προτείνω ακράδαντα να κυνηγάς τις παλιές εκδόσεις και όχι τις νεότερες :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αυτά που είπε ο από πάνω! Ειδικά αυτό για τα εξώφυλλα (νομίζω στο έχω πει ήδη? έτσι σκόπευα τουλάχιστον). Άποψή μου είναι να τα πάρει κανείς με τη σειρά ώστε να δει και την εξέλιξη του Pratchett από καλό συγγραφέα σε τρισμέγιστγο συγγραφέα (και εγώ μπορεί να υπερβάλλω, αλλά you get the point ;) ). Επίσης τσίμπησα χθες το a cosmic cornucopia με έργα του Josh Kirby :yahoo::banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αυτά που είπε ο από πάνω! Ειδικά αυτό για τα εξώφυλλα (νομίζω στο έχω πει ήδη? έτσι σκόπευα τουλάχιστον). Άποψή μου είναι να τα πάρει κανείς με τη σειρά ώστε να δει και την εξέλιξη του Pratchett από καλό συγγραφέα σε τρισμέγιστγο συγγραφέα (και εγώ μπορεί να υπερβάλλω, αλλά you get the point ;) ). Επίσης τσίμπησα χθες το a cosmic cornucopia με έργα του Josh Kirby :yahoo::banana:

χεχε, αυτό για τα εξώφυλλα μου το είχε πει και ακόμα ένας φίλος μου, οπότε ΝΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ!!!! Λογικά θα πάρω και το δεύτερο και μετά θα δω με τι θα συνεχίσω! Είναι και πολλά τα άτιμα και δεν ξέρω από που να τα πιάσω, γιαυτό και είπα να ξεκινήσω με τα δύο πρώτα! Όσο για το τομάκι με τα σχέδια, μπορώ να πω πως μου ανοίγει την όρεξη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τσίμπα ότι έχει πάνω από 4 στη βαθμολογία στο goodreads και φρόντισε να τα πιάσεις με την εσωτερική (τουλάχιστον) σειρά των storylines (έχει στο wiki τα σχετικά) (οπότε Μορτ, Guards, Small Gods :) για λιώσιμο :) )

 

:cheers5:

 

υγ κάποτε υπήρχαν και παζλ με τα εξώφυλλα, αλλά δυστυχώς έχουν τελέψει....... oh well...

 

 

edit

 

Και τα Χριστούγεννα να κατεβάσεις να δεις και τις 3 τηλεταινίες που έχουν γυριστεί. Hogfather, Color of Magic, Going Postal. Αντικειμενικά είναι πολύ μέτριες, αλλά προσωπικά ως φαν του σύμπαντος, πέρασα μια χαρά βλέποντάς τες :) Απλώς είναι χειμωνιάτικο (κατ'εμέ) σπορ η θέαση τους :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ένα καλό Discworld reading order είναι αυτό. Στο www.lspace.org βρίσκεις τα πάντα γύρω από τον Pratchett. :wow:

 

Οι ταινίες καλές, αλλά δεν συγκρίνονται με τα βιβλία. Διάβασε πρώτα τα βιβλία και όταν γίνεις φανατικός του Pratchett (και θα γίνεις) δες τες και αυτές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η συζήτηση για τα βιβλία του Prachett μεταφέρθηκε από το τόπικ ταινιών εδώ

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πως και δεν εχω γραψει ποτε σε αυτο το τοπικ? :thinking:

Γενικα μπορω να πω οτι διαβαζω αρκετα βιβλια τον χρονο και τα γουστα μου ποικιλουν. Σχετικα με αυτα που εχουν αναφερθει εδω εχω διαβασει το Αρχιπελαγος Γκουλαγκ για το οποιο μπορω να πω το εξης : Ναι οντως δειχνει τι συνεβαινε πανω κατω στη σταλινικη ρωσια, δεν θα το χαρακτηριζα ομως παρακαταθηκη για την ανθρωποτητα καθως δεν παραθετει καθολου ιστορικες πηγες γι αυτα που γραφει, θα μπορουσα να πω οτι χρησιμοποιηθηκε απο την δυση για την καταδικη και την δυσφημιση του πολιτικου συστηματος γενικοτερα οπως και η μαυρη βιβλος του κομμουνισμου (που εχει γραφτει απο τους πλεον αντιδραστικους ακαδημαικους) Σε περιπτωση που αναρρωτιεστε , ναι μισω και γω τον σταλινισμο.

 

Εχω διαβασει και τα χνοτα στο τζαμι και θα συμφωνησω απολυτα με το JohnnyMz προσθετωντας οτι μου φανηκε πολυ επηρεασμενο απο το 1984 . Τα δυο τελευταια βιβλια που διαβασα και ξεχωρισα ειναι η Δικη και η Πυλη της Κολασης.

 

Η Δικη ειναι το γνωστο μυθιστορημα του Kαφκα , μου αρεσε παρα πολυ για το παραξενο σεναριο αν και δεν μπορω να πω οτι καταλαβα τι ηθελε να πει ο ποιητης και η αποψη μου ειναι οτι μαλλον δεν ηθελε να πει κατι συγκεκριμενο αλλα απλως να μεταδωσει αυτην την ιδιαιτερη ατμοσφαιρα. Η Πυλη της Κολασης παλι ειναι ενα δραμα με καποια μεταφυσικα στοιχεια που πραγματευεται την απωλεια και την προσπαθεια μας να ξαναφερουμε στη ζωη τους αγαπημενους μας. Πολυ καλο βιβλιο , σας το προτεινω . Τωρα διαβαζω το The old curiosity Shop του Ντικενς. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  25525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  568
  • Reputation:   2941
  • Achievement Points:  568
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4271 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Σήμερα τελείωσα την ανάγνωση του βιβλίου "Το πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέϊ" του Όσκαρ Ουάιλντ.Είχα διαβάσει βέβαια το μισό αλλά χθές το βράδυ ξεκίνησα να διαβάζω και το υπόλοιπο και το τελείωσα στις 6 και κάτι -δεν θυμάμαι ακριβώς- το πρωί.Ξενύχτησα δηλαδή.Το βιβλίο αυτό είναι υπέροχο με ταξίδεψε πραγματικά και μου χάρισε γνώσεις σαν αυτές που μόνο ο Όσκαρ Ουάιλντ διαθέτει.Κυρίεψε τις αισθήσεις μου (ωω μα πως τα λέω) το κερατάδικο και έτσι......

 

Για λίγες ώρες εκείνο το βράδυ έγινα εγώ ο Ντόριαν Γκρέϊ

Για λίγες ώρες εκείνο το βράδυ ταξίδεψα στον κόσμο του 19αιώνα

 

Κλείνοντας θα βάλω σε αυτό το Thread δυο υπέροχα αποσπάσματα που μου κέντρισαν την προσοχή.

 

- Ο σκοπός της ζωής είναι η εξέλιξη του εαυτού μας.Να πραγματοποιήσουμε τις επιταγές της φύσης μας -γι'αυτό ήρθαμε στη γη.Οι άνθρωποι φοβούνται τον εαυτό τους στις μέρες μας.Έχουν ξεχάσει το ύψιστο καθήκον,το χρέος που έχουμε απέναντι στον ίδιο μας τον εαυτό.Φυσικά είναι γεμάτη ευσπλαχία.ταΐζουν τους πεινασμένους και ντύνουν τους ζητιάνους.Αλλά οι ίδιες τους οι ψυχές πεινούν και είναι γυμνές.Το θάρρος έχει εκλείψει απ'τη φυλή μας.Ίσως ποτέ να μην το είχαμε.Ο φόβος μπροστά στην κοινωνία,που είναι η βάση της ηθικής,ο φόβος μπροστά στο θεό,που είναι το μυστικό της θρησκείας

-αυτά μας κυβερνούν.

 

Και συνεχίζει.....

 

Πιστεύω ότι αν ένας άνθρωπος ζούσε την ζωή του με πληρότητα,αν την εξαντλούσε ως την τελευταία της σταγόνα,αν έδινε μορφή σε κάθε του συναίσθημα κι έκφραση σε κάθε του σκέψη,αν υλοποιούσε κάθε του όνειρο -πιστεύω ότι ο κόσμος θα κέρδιζε μια τόση καινούργια κι ορμητική χαρά,που θα ξεχνούσαμε όλες τις αρρώστιες του μεσαιωνισμού και θα επιστρέφαμε στο ελληνικό ιδεώδες -ίσως σε κάτι λεπτότερο,πλουσιότερο κι από το ελληνικό ιδεώδες.Αλλά ακόμα και ο πιο γενναίος ανάμεσα μας φοβάται τον ίδιο του τον εαυτό.Ο αυτοακρωτηριασμός των αγρίων επιβιώνει τραγικά στην αυταπάρνηση που φθείρει τις ζωές μας.Τιμωρούμαστε για τις αρνήσεις μας.Κάθε παρόρμηση που πολεμάμε να καταπνίξουμε,μένει κρυμμένη και δουλεύει μέσα στο μυαλό και μας δηλητηριάζει.Το σώμα αμαρτάνει μια φορά και ξεμπερδεύει,γιατί η πράξη είναι ένα είδος εξαγνισμού.Δεν μένει τίποτ' άλλο παρά η ανάμνηση μιας απόλαυσης ή η πολυτέλεια της μεταμέλειας.Ο μόνος τρόπος να ξεφορτωθείς έναν πειρασμό είναι να ενδώσεις σ' αυτόν.Αν του αντισταθείς,η ψυχή σου θ'αρρωστήσει απ'τη λαχτάρα για τα πράγματα που η ίδια απαγόρεψε στον εαυτό της,απ΄την επιθυμία για όσα οι τερατώδεις νόμοι της έχουν κηρύξει τερατώδη και παράνομα.Κάποιος είπε ότι τα πιο σημαντικά γεγονότα του κόσμου συντελούνται μέσα στο μυαλό.Στο μυαλό λοιπόν,και μόνο σ'αυτό,γίνονται και οι μεγαλύτερες αμαρτίες του κόσμου.

Επεξεργασία από Captain Harlock
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

δυστυχώς λόγου χρόνου και εγώ φέτος δεν διάβασα πολλά και θα προτείνω αυτά ακριβώς που διάβασα.

 

του R.R.MARTIN , a song of ice and fire ακα για τους περισσότερους η τηλεοπτική σειρά a game of thrones. δεν χρειάζεται αν πω τπτ παραπάνω για αυτά τα βιβλία παρά μόνο αν σας άρεσε η τηλεοπτική σειρά θα σας αρέσουν πολυ πολύ περισσότερο τα βιβλία.

 

του Ντάγκλας Άνταμς το The Hitchhiker's Guide to the Galaxy μία τριλογία πέντε βιβλίων που στους περισσότερους είναι γνωστό με το όνομα Γυρίστε τον γαλαξία με οτοστόπ. Από τα πιο τρελά και διασκεδαστικά βιβλία που έχω διαβάσει.Φυσικά είναι κωμωδία /παρωδία και τα βιβλία θα σας ενθουσιάσουν( η ταινία όμως όχι και τόσο)

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δε θελω να το παιξω καποιος αλλα εδω εχει συγκεντρωσει η ΒΙΒΛΙΟΝΕΤ τις παρουσιασεις μου στο www.captainbook.gr

http://www.biblionet.gr/author/90394/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BB%CE%AE%CF%82,_%CE%A0%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82

Οσοι εχουν χρονο ας ριξουν μια ματια, το 80 τοις εκατο των προτασεων ειναι πολυ καλες περιπτωσεις!

Μη χασετε ας πουμε

για τρυφερους Μουσικη στο προσκεφαλο μου: https://www.captainbook.gr/shop/?p=7479

Η γευση της ερημου: http://www.captainbook.gr/article/8337

για αστυνομικα Ο μαθητης http://www.captainbook.gr/article/8282 και οχι μονο!

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το Συζυγοι σε θεση μαχης: http://www.captainbook.gr/shop/?main_page=wordpress&p=4487

Υπαρχουν τοσα πολλα βιβλια και τοσο λιγος χρονος! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Bρήκα σε καλή τιμή το «Καλά εσύ σκοτώθηκες νωρίς» του Χρόνη Μίσιου. Το αγόρασα σήμερα και θα το διαβάσω μάλλον μέσα στη βδομάδα. Θα σας πω εντυπώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διάβασα το πρώτο Χάρι Πότερ! Πολύ ελαφρύ ανάγνωσμα, αλλά μια χαρά και για μεγαλύτερους. Δεν θα συνεχίσω με τα επόμενα αλλά βλέπω τις συνέχειες στις ταινίες.

 

Περιμένω πακετάκι από πολιτεία με

2001 Οδύσσεια του διαστήματος

 

Ο Αιώνιος πόλεμος

 

Το κινητό

 

Sci-fi όλα τους (το ένα με ζόμπι :popcorn:) προοριζόμενα για το Πάσχα. :blob3:

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

το κινητό είναι αρκετά καλό αλλά έχει πάρα πολλά στοιχεία απο το κοράκι(επίσης King)

Εγώ το έχω ξαναρίξει στον Paco Ignacio Taibo 2 και το απολαμβάνω φουλ! Διαβάζω αυτό τον καιρό το Με Τέσσερα Χέρια και πραγματικά το τραινάρω όσο μπορώ γιατί δεν θέλω να τελειώσει! Είναι καταπληκτικό το πως όλοι αυτοί οι χαρακτήρες και οι ιστορίες έχουν αρχίσει να πλησιάζουν και κοντεύουν να εννωθούν σε κάτι πολύ μεγαλύτερο! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.