Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επισκέψεις στη ΛΕΦΙΚ


conb

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σημερα επισκεφτηκα για δευτερη φορα τη ΛΕΦΙΚ και καπως ετσι :dimis::woots::dimis: εκανε μεσα το μυαλο μου σε ολη τη διαρκεια που ημουν εκει αλλα και για κανα διωρο μετα I will explain αλλα ας ποιασω τα πραγματα απο την αρχη...

Το περασμενο Σαββατο με αφορμη τη συναντηση μου με τον AndreasD για να του δωσω ενα comic ελπιζα να μου προτεινει να περασουμε απο τη Λεσχη πραγμα που εγινε ευτυχως δηλ. μια και εγω ενιωθα λιγο αμηχανα να το προτεινω, φτανωντας στη Λεσχη συναντησα εκει την erma jaguar, τον bonadrug (silvercity ολε),τον Valtasar και τον Αλεξανδρο μιλησα μαζι τους εμαθα δυο τρια πραγματα σχετικα με τη ΛΕΦΙΚ και το GC πραγμα που με εκανε να εκτιμησω ακομα περισσοτερο τη προσπαθεια/αγωνα που κανουν για να στηριξουν αυτο που εμεις σα μελη μπορουμε να απολαμβανουμε σημερα και οτι ολο αυτο το κανουν με μεγαλο παθος και αγαπη, τους αξιζει ενα μεγαλο μπραβο!Φευγωντας το μονο που σκεφτομουν ηταν οτι καλα εκανα και εγινα και παρεμεινα μελος στο GC!

Τωρα σχετικα με τη δευτερη επισκεψη εχωντας το θαρρος της πρωτης πηγα στη Λεσχη για να καψω καποια comic (να τα πωλησω δηλ. μη παραξηγηθω)αλλα σημερα ηταν και η μερα που ειχαν συγεντρωση το CLUB ΦΙΛΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕΡΙΦΗΣ και του ΜΠΛΕΚ GROUP αφου εδωσα τα comics στον bonadrug και η παντα κυρια και ευγενικη erma μου προσφερε ενα ποτηρι κρυο νερο ειπα να κανω ενα τσιγαρο και να φυγω...να ομως που τα πραγματα εγιναν αλλιως αντι να κατσω 2 λεπτα εκατσα 2 ωρες και!

Η συζητηση μεταξυ των μελων του CLUB ΦΙΛΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕΡΙΦΗΣ και του ΜΠΛΕΚ GROUP ηταν αρκετα ενδιαφερων αν και δε συμμετειχα την παρακολοθουσα εντονα τοσο ωστε που εκατσα τις 2 αυτες ωρες καθηλωμενος μου εκανε μεγαλη εντυπωση που μετα απο τοσα χρονια τα ατομα που ειχα μπροστα μου που ηταν επαγγελματιες στη δικη τους δουλεια, οικογενειαρχες και ορισμενη με τα διπλα χρονια απο μενα μπορουσαν να μιλανε με τετοια ανεση για τα περιοδικα που διαβαζαν οταν ηταν παιδια αλλα και για τις προσπαθειες που καταβαλουν τωρα να διατηρησουν τη μνημη τους ζωντανη δεν ηταν ενα ή δυο ατομα που εκαναν μια κουβεντουλα αλλα μια ομαδα που για μενα φαινονταν δεμενη!Δε μπορουσα να φανταστω οτι θα παραβρισκομουν σε μια τετοια συναντηση και θα συγκεντρωνα μια πληθωρα απο πληροφοριες που ακομα μεχρι τωρα αναλυω και οπως φαινεται θα μου δωσει τροφη για σκεψη για πολλες ακομα μερες!

Πιστευω οτι αξιζουν συγχαρητηρια τοσο στο CLUB ΦΙΛΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕΡΙΦΗΣ και στο ΜΠΛΕΚ GROUP γι΄αυτα που εμαθα οσο και στα ατομα της Λεσχης που φιλοξενουν τετοιες συναντησεις.

Καταληγωντας θελω να πω οτι ολοι οσοι μπορουν να επισκεφθουν τη Λεσχη να το κανουν οσο ντροπαλοι και αν ειναι ή οσο αμηχανα και να νιωθουν δεν εχει καμια σημασια εγω πηγαινωντας 2 φορες αποκομισα κατι θετικο και ευχαριστω χωρις καν να το περιμενω για αυτο συνιστω ανεπιφυλαχτα μια επισκεψη στη ΛΕΦΙΚ η βιβλιοθηκη της και μονο ειναι κατι που πρεπει να δεις και να απολαυσεις!

Αυτα τα λιγα απο μενα και τα λεμε...ξερετε που

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Πραγματικά φίλε μου!

Αν και επισκεπτόμουν για πρώτη φορά τη Λέσχη, αισθάνθηκα λες και βρισκόμουν στο σπίτι μου. Η ατμόσφαιρα ήταν ιδανική για κουβεντούλα, όλοι οι φίλοι -είτε τους γνώριζα από πριν είτε όχι- υπήρξαν ευγενείς και ενημερωμένοι, ενώ η οικοδέσποινα είναι μια σωστή Κυρία.

 

Ο αγαπητός Γιώργος ("Valtasar") με εντυπωσίασε με τις γνώσεις και τον επαγγελματισμό που τον διακρίνει σε ότι κάνει, ένδειξη της μεγάλης του αγάπης για τα κόμικς και τις συλλογές.

 

Σύντομα θα γραφτώ και επίσημα μέλος (φίλε Γιώργο αναμένω ειδοποίηση) ώστε να συνεισφέρω έμπρακτα στην προσπάθεια που γίνεται.

 

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΛΦΚ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5362
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  65
  • Reputation:   599
  • Achievement Points:  65
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5829 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πήγα κι εγώ πρόσφατα στη Λέσχη, για πρώτη φορά μαζί με τον conb!

 

Πολύ ωραίος χωρος, ζεστος και ανετος, και σε προκαλεί να αραξεις ωρες εκει! Κρίμα που τη συγκεκριμένη μερα δεν ειχα αρκετο χρονο!

Η βιβλιοθήκη της? Τεραστεια! Περιέχει ελληνικά κόμικς όλων των ειδών, τα οποια σε προκαλουν να τα διαβασεις!

Επίσης, ο πάνω όροφος ειναι πολυ ωραιος για παρουσιασεις και άλλες εκδηλώσεις!

Θα ξαναπαω συντομα καποια στιγμή, για να γνωρίσω και μέλη του GC απο κοντα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9463
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5119 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Λιγο πριν κλεισω τον πρωτο μου χρονο στο GC ειχα την ευκαιρια να επισκεφτω τη λεσχη, εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις τοσο απο το χωρο οσο και απο τα παιδια που ηταν εκει,

περιποιημενος χωρος φτιαγμενος με αγαπη, πλουσιος σε καθε λογης κομικς, τακτοποιημενα σε ομορφες βιβλιοθηκες,

χαρηκα πολυ που γνωρισα απο κοντα το Γιωργο, το Δημητρη, τον Τρυφων, και ολους οσους ηταν εκει,

πιστευω οτι δινει χρωμα σε μια πολη που μου φαινεται λιγο "αχρωμη"...

ευχομαι να συνεχισει ετσι και ακομα καλυτερα στο μελλον,

και μακαρι την επομενη φορα να εχουμε περισσοτερο χρονο να τα πουμε πιο αναλυτικα.

:cheers3:

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5004 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Παιδιά, είναι υπέροχα στη λέσχη! Έχω πάει τρεις φορές ως τώρα, την πρώτη αναγνωριστική όπου δεν έκατσα και άλλες δύο στο άσχετο, και τις δύο φορές έκατσα αρκετή ώρα γιατί ήταν πολύ ευχάριστη η παρέα και δεν έλεγα να φύγω! Ελπίζω να ήταν το ίδιο ευχάριστο και για τα παιδιά που συνάντησα. Αγόρασα και κάποια κόμικς, έδωσα και κάτι διπλά (και θα δώσω κι άλλα όταν τα βρω στο επόμενο ξεκαθάρισμα...) και σίγουρα θα ξαναπεράσω γιατί νιώθω σαν στο σπίτι μου και ακόμα καλύτερα στο φιλόξενο χώρο σας!

Ευχαριστώ πολύ και εις το επανιδείν! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4552
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Χθες πηγα και εγω για πρωτη φορα στη λεσχη...Πραγματικα ηταν ετσι οπως τα ειχα ακουσει...ενας υπεροχος χωρος, πολυ ζεστος και ανετος για τους φιλους των κομιξ...είχε καθε ειδους κομιξ, περιποιημενα και προσεγμενα σε ωραιες βιβλιοθηκες οπως τους αξιζει...Βεβαια χθες επειδη ηταν και η πρωτη φορα που πηγα ηταν λιγο αναγνωριστικα και δεν μπορουσα να κατσω και πολυ ωρα οση θα ηθελα...Να ευχαριστησω τον Pavlos the Paingiver που ηταν εκει, ο οποιος ηταν πολυ ευγενικος και εξυπηρετικος σε οτι πληροφορια και να τον ρωτησα...Το κακο ειναι οτι τωρα επειδη ειναι τελη Αυγουστου δεν ειχε κοσμο αλλα ουτε και καποια δραστηριοτητα ή κατι παρομοιο ωστε να μπορεσω να δω...Οποτε απο Σεπτεμβριο επειδη μαλλον θα μενω Αθηνα για καποιο διαστημα( :pray: ) σκεφτομαι να την επισκεφτω ξανα αρκετες φορες για να γνωρισω και αλλα παιδια απο το GC να μιλησουμε και να κατσω αρκετη ωρα για να απολαυσω τη λεσχη με την ησυχια μου... Επισης θα ηθελα να συνεισφερω και εγω στη λεσχη με κατι λιγα τευχη που εχω διπλα αλλα δυστυχως αυτα βρισκονται στη Ροδο, οποτε μετα απο τα Χριστουγεννα που θα παω θα ηταν χαρα μου να τα προσφερω στη λεσχη...Περιττο να πω οτι δεν αντεξα και αγορασα αμεσως τον καταλογο των ελληνικων εκδοσεων απο το 1939-2010...Υπεροχο βιβλιο και ακομα πιο υπεροχη η δουλεια που κανατε :clap2: ...Απο σημερα θα κοσμει την βιβλιοθηκη μου!! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-5259-1224264643.gifΑποψε πηγα στη Λεσχη Φιλων κομικς μετα απο πολυ πολυ καιρο και συγκινηθηκα πραγματικα! Εκτος του οτι ειδα πολλα αγαπημενα προσωπα (αν και λειπανε διαφοροι που θα τους πετυχω αλλη φορα) συνειδητοποιησα ποσο εχει μεγαλωσει κι εχει ομορφυνει η λεσχη! Τα κομικς του αναγνωστηριου απειρα (πληρως ενημερωμενη βιβλιοθηκη, φτιαγμενη απ' όλους με αγάπη και μερακι). Τα κόμικς προς πωληση επίσης πολλά σε πολύ πολύ καλες τιμές, ο καταλογος τωμ ελληνικων κομικς φοβερη δουλεια.... :party2::dance2:

 

Να μη σας τα πολυλογω, κατεληξα να παρω μπολικα κομικς για διαβασμα και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη! Γνωρισα επισης κι αλλα μελη του φορουμ πο δεν ηξερα και χαρηκα πολυ!

 

 

post-277-1209913430.gif

post-1537-1212685396.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έξι παρά δέκα. Οι πρώτες ψιχάλες άρχισαν να πέφτουν στο υπόστεγο του ισογείου. Η υγρασία πηχτή στην ατμόσφαιρα και οι ήχοι καλύπτονται από το "πυροβολητό" της βροχής στο πλαστικό. Ήρθε το φθινόπωρο. Ώρα να κλείσουν τα παράθυρα.

 

Ο καφές είναι έτοιμος. Είχα προνοήσει και για ένα κέικ, οπότε το σκηνικό είναι έτοιμο.

Μια ιστορία του Κόρτο Μαλτέζε από τη βιβλιοθήκη της Λέσχης - Ο Αετός Της Βραζιλιάς μου φαίνεται καλή επιλογή - και καλό απόγευμα.

 

:cheers3:

 

post-832-1316531282512_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σοκολατένιο κέικ και φραπεδιά! :awesome: Και Κόρτο!!! Ζηλεύω... :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Επιτέλους, μετά απο μεγάλη αναμονή την Κυριακή 23-10-2011 θα επισκεφτώ τη ΛΕΦΙΚ!!!!! Παιδιά, να φέρω πολλά ευρώ μαζί μου; Γιατί σκοπεύω να πάρω πράμα με τη τρέλα που έχω!Θα καθίσω ώρα εκεί να σας γνωρίσω κιόλας εννοείται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχα αποφασίσει κι εγώ να περάσω σήμερα από τη Λέσχη, να γνωρίσω και τα παιδιά που είδα στο πάρτυ του foroum, δυστυχώς όμως δεν μπόρεσα! Ελπίζω από Τρίτη να είναι κανείς εκεί το πρωί, να τα πούμε! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βασικά πρωί 10-2 είναι μόνο το Σ/Κ. Τρίτη με Παρασκευή είναι μόνο 6-10. :best:

 

Θείε Σκρουτζ, μα τότε θα αδειάσει το θησαυροφυλάκιο! Και σε τι θα κολυμπάς; :P (έχει νέα και μεταχειρισμένα να τσεκάρεις)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Βασικά πρωί 10-2 είναι μόνο το Σ/Κ. Τρίτη με Παρασκευή είναι μόνο 6-10. :best:

 

 

Πώς;;; Κυριακή απόγευμα δεν είναι ανοιχτά;;; :oops: Δευτέρα κλειστά;;; :oops: Αμάν!!! :oops::oops: Φτού άλλη ώρα δε μπορώ Ορέστη πέσμου ότι είναι ανοιχτά Κυριακή απόγευμα...! :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2216
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Όχι, Κυριακές είναι και απογεύμα και πρωί!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Όχι, Κυριακές είναι και απογεύμα και πρωί!! :beer:

 

 

Ααααααααααααα, τώρα ηρέμησα... :efxaristo::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν τοχω. :P Να τι εννοούσα:

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=14139

 

(Οπότε θα τα πούμε από κοντά :yes: - παίζει να φέρεις την τυχερή δεκάρα? :pray: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τη τυχερή δεκάρα;;;Αδύνατον, είναι καλά κρυμμένη μην τύχει και βρω καμιά Μάτζικα στο δρόμο εξοπλισμένη με ξόρκια!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η Λέσχη διαθέτει στον πρώτο όροφο ειδική αντιμαγική θήκη για τυχερές δεκάρες. ;):D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βασικά πρωί 10-2 είναι μόνο το Σ/Κ. Τρίτη με Παρασκευή είναι μόνο 6-10. :best:

 

:oops: Να πάρει, απογεύματα δεν μπορώ καθόλου!

Θα προσπαθήσω την Παρασκευή αλλιώς θα τα πούμε στο weekend!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Γιατί σκοπεύω να πάρω πράμα με τη τρέλα που έχω!

 

Μην τα πάρεις όλα...να μείνει τίποτα και για εμάς (όταν δεήσουμε να καταφέρουμε να ξαναπάμε στην Λέσχη)...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μην τα πάρεις όλα...να μείνει τίποτα και για εμάς (όταν δεήσουμε να καταφέρουμε να ξαναπάμε στην Λέσχη)...! :P

 

Μην ανησυχείς, κάτι θα πάρεις κι εσύ...αφού ξανασυγκεντρώσει εκ νέου άλλα κομμάτια η λέσχη για να γεμίσει τα άδεια ράφια της μετα το πέρασμα του τυφώνα Uncle Scrooge McDuck!!! :mafia:

Επεξεργασία από Uncle Scrooge McDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και εγένετο φως! Πήγαμε και στη ΛΕΦΙΚ!!! Πήρα κάτι λίγα τεύχη για να μη με πάρετε με κακό μάτι! Την επόμενη όμως δε χαρίζω :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μετά από πολύ αναβολή λόγω υποχρεώσεων αποφάσισα και εγώ να κινηθώ προς το κέντρο της Αθήνας και που αλλού φυσικά,παρά στην ΛΕ.ΦΙ.Κ..Τα έχουν γράψει όλοι όσοι έχουν πάει,αλλά ας τα πω και γω μια ακόμη, κακό δεν κάνει.Είχα καταλάβει πόσο ωραίος είναι ο χώρος από τις φωτογραφίες αλλά από κοντά είναι ακόμη καλύτερα,όμορφος,προσεγμένος, περιποιημένος, η βιβλιοθήκη πλουσιοπάροχη και γενικά όπως θα έπρεπε να είναι ένας χώρος που θέλεις να κάτσεις να διαβάσεις το κόμικ σου ή να πιεις καφέ και να τα πιεις με φίλους (ξέχασα να ρωτήσω αν σερβίρει αλκοόλ).Όσο για την φιλοξενία του ConB που μας υποδέχτηκε φτάνει να πω ότι αφού μας εξήγησε τα πάντα αναλυτικότατα και προσέφερε καφέ καταλήξαμε να μιλάμε για τρεις ώρες με αποτέλεσμα στο τέλος να φύγουμε και να ξεχάσω να γραφτώ. :confuse:.Δεν με πείραξε όμως γιατί αυτό μου έδωσε αφορμή μετά από δύο μόλις μέρες αφού ήμουν κοντά να ξαναπεράσω και να γνωρίσω και άλλες εξέχουσες προσωπικότητες της Λέσχης.Με λίγα λόγια η δουλειά που γίνεται είναι καταπληκτική και είναι μια προσπάθεια που αξίζει πολλά.Ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ευθύνονται για αυτό το αποτέλεσμα και όπως κάνουν όλοι, θα ξαναπεράσω,και θα ξαναπεράσω,και θα ξαναπεράσω....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν, σε λίγο (κάνα τεταρτάκι) ξεκινάω... όποιοι είστε εκεί και δεν θέλετε να είστε όταν θα φτάσω, έχετε αρκετό χρόνο να την κάνετε και δεν χρειάζεται να γίνει αυτό ούτε καν διακριτικά - διακριτικά. Οι υπόλοιποι μπορείτε να κάνετε ουρά σαν όμορφα παιδάκια ο ένας δίπλα από τον άλλο με σειρά ύψους (μπροστά στην πόρτα οι πιο ψηλοί) για να μπορώ να υπογράφω αυτόγραφα όπως εισέρχομαι στην Λέσχη. Αυτά... τα λέμε (ή δεν τα λέμε για όσους την κοπανήσουν). :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

:praff: :praff:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

(ξέχασα να ρωτήσω αν σερβίρει αλκοόλ)

 

κάτι υπάρχει.... :D

 

αν και βασικά θα πρέπει να περάσεις ημέρα που έχει βάρδια ο Man0s, ήτοι ο ΕΠΑΛ (Επίσημος Παρασκευαστής Αφεψημάτων Λέσχης). Και φυσικά να ζητήσεις αφέψημα... (χαμομήλι, φασκόμηλο, τσάι, δίκταμο, μέντα κ.ο.κ.). Κατέχει (πλέον) όλα τα μυστικά (και τα 3) της σωστής παρασκευής (και σαββάτου) ενός αφεψήματος. Τιμά την Καλλιόπη (αφού είναι επικά τα αφεψήματά του (πλέον)), τιμά την Ευτέρπη (αφού η διαδικασία παρασκευής (και κυριακής και δευτέρας) από τον Man0s έχει κάτι το μουσικό), τιμά την Κλειώ (αφού θα έχεις να λες εις τους αιώνας των αιώνων ότι έζησες μια τέτοια ιστορική στιγμή), τιμά την Ερατώ (αφού μετά θα απαγγέλεις λυρικά ποιήματα), τιμά την Πολυμνία (αφού όλοι τον υμνούμε για αυτό (πλέον)), τιμά την Τερψιχόρη (αφού τρεις λαλούν και ο Man0s παρασκευάζει το αφέψημα με χορογραφία παρακαλώ), τιμά την Ουρανία (γιατί θα δεις τον ουρανό με τ'άστρα), τιμά την Θάλεια (ρώτα για τις πρώτες του προσπάθειες....... και θα καταλάβεις....).... Μόνο την Μελπομένη δεν τιμά αφού το όλο θέμα ΔΕΝ (επαναλαμβάνω ΔΕΝ) είναι τραγωδία.

 

δλδ τι να λέμε τώρα....

 

επόμενο στάδιο είναι να εμπεδώσει (αφού μελετήσει ενδελεχώς πρώτα) το μαγείρεμα του κιμά (το μαγείρεμα των ζυμαρικών το κατέχει ήδη (αλλά και του πως ζητάμε τριμμένο τυρί στο σούπερ μάρκετ)), οπότε μετά θα πάρει ΚΑΙ το μετάλλιο του ΕΠαΜΛ-ΜΚ (επίσημος παρασκευαστής μακαρονάδας λέσχης - με κιμά) και ποιος τον πιάνει....

 

μιλάμε ζούμε θρυλικές στιγμές :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χελόου, μετά από καιρό!

Ψάχνω καιρό τώρα να επισκεφτώ τη λέσχη αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς και σχολής δεν μου μένει καθόλου χρόνος! Ελπίζω να καταφέρω αύριο να περάσω καμία βόλτα. Θα είναι κανείς;

 

Ορέστη, αν ισχύει η ιδέα για το εξώφυλλο που μου είχες πει, είμαι φυσικά ακόμα μέσα! Απλώς τον τελευταίο καιρό είχα αρκετό τρέξιμο και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου με το σχέδιο.

Τέσπα, όπως είπα τα λέμε (εύχομαι) αύριο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάθε Κυριακή είμαστε αφού είναι και τα σεμινάρια. ;)

 

Οκ θα κάνεις το #7. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

[...] Τιμά την Καλλιόπη[...]

:thinking: Αναφέρεσαι στα Αλεξανδρινά φύλλα? :relax:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μόνο την Μελπομένη δεν τιμά αφού το όλο θέμα ΔΕΝ (επαναλαμβάνω ΔΕΝ) είναι τραγωδία.

Ναι αλλά σκέψου ότι με όλα τα παραπάνω που περιγράφεις μιλάμε για τον από μηχανής θεό που προσφέρει κάθαρση σε κάθε διψασμένο στην Λέσχη. Αν δεν είναι αυτό μία πλήρης τραγωδία τότε τι είναι;

 

Και για να προλάβω τον dionik με την κάθαρση δεν εννοώ τα αλεξανδρινά φύλλα :P

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.