Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ!!!!


PHOTOGRAPHER

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190088
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αναρωτιέμαι Δημήτρη εάν έχεις δει κανένα Tijuana Bible με ήρωες του Disney και πως αντέδρασες όταν το είδες! :lol:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5603 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να φανταστώ πως το γεγονός ότι μου άρεσαν τα συγκεκριμένα έργα με βάζει αυτόματα στην κατηγορία των "ψευτοκουλτουριάρηδων"? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Χαλαρά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1756
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Δεν υπάρχει αστυνομία Τέχνης. Δυστυχώς κατ'εμέ. Τα έργα απλώς είναι σκουπίδια όπως το 90% της pop art σήμερα (το ποσοστό στο παρελθόν ήταν κάπως καλύτερο)

Ώρες ώρες σκέφτομαι οτι τελικά κάποιους πρέπει να τους κράζουμε. Για να προστατεύσουμε τα μάτια μας δηλαδή. Και ακόμα καλύτερα, να υπάρχει μια Κομαντατούρ

ρε παιδί μου όπου θα οδηγούνται οι γιαλαντζί καλλιτέχνες για καμια φάλαγγα, κανένα κρέμασμα ανάποδα...ψιλοπράγματα δηλαδή, ίσα για να στρώσουν. Και άμα δε σωφρονιστούν, βλέπουμε...τόσα δημόσια κτήρια θέλουν βάψιμο...μπορεί να καλυφθεί η ανάγκη με κοινωνική εργασία.

(Ρε τι γίνεται άμα γερνάει ο άνθρωπος...τσ τσ τσ δε με αναγνωρίζω)

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Η λέξη προσβολή μου φαίνεται βαρειά.

Νομίζω ότι πρόκειται για μια όχι ιδιαίτερα καλόγουστη έως χυδαία (περίπτωση Πινόκιο/Νεράιδας) προσπάθεια εικαστικού παιχνιδιού με τους ήρωες του Ντίσνεϋ που, όπως φάνηκε και από τα "αποδεικτικά στοιχεία" που προσκόμισαν οι φίλοι που "ποστάρησαν" πριν από μένα, δεν είναι καν πρωτότυπη ως ιδέα.

Περιέργως, το πόστερ με τον Ιησού περιτριγυρισμένο από τους ήρωες του Ντίσνεϋ, μου φάνηκε μάλλον αθώο και ίσως χαριτωμένο (εκτός αν υπάρχει κάτι απρεπές που δεν πρόσεξα λόγω μικρών διαστάσεων της εικόνας).

Η άποψή μου αυτή ίσως προκαλέσει έκπληξη στον φίλο zade με τον οποίο είχαμε -πριν τον γνωρίσω προσωπικά και καταλάβω πως πίσω από τις συχνά "εικονοκλαστικές" απόψεις που διατυπώνει βρίσκεται ένας θαυμάσιος νέος- μια αρκετά έντονη ανταλλαγή απόψεων περί "κανιβαλισμού του Χριστού" με εμένα να υπεραμύνομαι (καίτοι μη θρησκευόμενος για να μην πω μη Χριστιανός) του σεβασμού στο πρόσωπο το οποίο, για το ένα τέταρτο περίπου του πληθυσμού της Γης, είναι Θεός.

Τέλος, θα αποτολμήσω μια ακόμη τελείως προσωπική εκτίμηση για την οποία φέρω ακέραια την ευθύνη: Θεωρώ τον Andy Warhol υπερτιμημένο ως καλλιτέχνη.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως θαυμάζω το πείσμα τους να μην κάνουν κόμικς και να γεμίζουν τον κόσμο με πιναπς.

 

Ο πίνακας που βρίσκεται πάνω αριστερά, δεν περιέχει ιστοριούλα; :thinking:

 

Αυτό με τον Μίκυ δεξιά είναι η γλώσσα που χρησιμοποιούν οι Rolling Stones; Εμένα προσωπικά δε μ'ενοχλούν τέτοιες εικόνες. Όπως ειπώθηκε παραπάνω φαίνεται πως έχουν επιρροές οπότε είναι καλό γιατί φαίνεται πως και οι ίδιοι διαβάζουν κόμιξ (και σημαίνει πως τους αρέσουν για να παίρνουν στοιχεία απ'αυτά!) αλλά κι επειδή τα διαφημίζουν μ'αυτόν τον τρόπο! Οι συγκεκριμένοι πίνακες, βέβαια, μπορεί να μη μου αρέσουν αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Τώρα αυτό με τον Πινόκιο είναι ναι μεν "σοκαριστικό" αλλά για κανένα λόγο πρωτότυπο! Το "έργο" το έχω ξαναδεί μπορεί και 15 χρόνια πριν και μάλιστα σε ταινία κινουμένων σχεδίων! Η συγκεκριμένη ταινία δεν έχει αφήσει παραμύθι για παραμύθι "όρθιο". ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.