Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Incredible Hulk (2008)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1452
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ πάντως βασίζομια στον πρωταγωνιστή,ο οποίος μ' αρέσει πολύ...

 

 

http://www.e-tipos.com/newsitem?id=40175

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σήμερα βγαίνει στην Αμερική οπότε χλωμό να την έχει δει κιόλας κάποιος.

 

Btw, τα πρώτα reviews πάντως είναι πολύ θετικά και λένε ότι η "συνταγή" είναι καλή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

http://weblogs.variety.com/thompsononholly...dible-hu-1.html

 

Μια σελίδα που αναφέρει τι προβλήματα είχε ο Ε. Νόρτον με τους παραγωγούς και τα κενά, κατά τη γνώμη του, στο σενάριο. Σε συνεντεύξεις του σχολίασε αδυναμίες στο σενάριο που ήθελε να διορθωθούν.

 

Υπάρχει και ένα φανταστικό βιντεάκι με έναν νάνο Χούλκ, όλα τα λεφτά και λίγα παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βγηκε trailer για το παιχνιδι της ταινιας!!! :D

 

Δειτε μετα και το making of! Εχουνε ολοκληρο το Μανχατταν ρεαλιστικα απεικονισμενο για να το ισοπεδωσεις!!!!!! :wow::mafia:

 

(Αρκει να μην εχει το σπαζοκρανιακο gameplay του TF:The Movie Game :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα πριν δύο μέρες την καινούργια ταινία του Hulk!! Παιδιά για'μένα είναι κατά ΠΟΛΥ ανώτερη του "Hulk" (2003) του Ang Lee παρόλο που ο Louis Leterrier είναι καινούργιος στο σκηνοθετιλίκι. Έχει κάνει βέβαια ένα "Danny The Dog" (2005) κι ένα "Transporter 2" (2005) (πολύ καλά και ειδκά το πρώτο!) αλλά πέρα απ'αυτά τίποτε... Του το εμπιστεύτικαν πάντως και πέτυχε!

 

Το εφέ προσωπικά δε με πολυενδιαφέρει (αν και τα καταφέρνουν μια χαρά εδώ) και συγκεκριμένα ο animated-Hulk μου είναι απίστευτα εκνευριστικός, αλλά δυστυχώς δε μπορεί να γίνει διαφορετικά... Βέβαια αυτό ισχύει και στην παλία και στην καινούργια ταινία. Η καινούργια έχει άφθονη δράση, καλύτερο πρωταγωνιστή (καλός ο Eric Bana αλλά δεν είναι Edward Norton...) και καλύτερο σενάριο! Μπορεί να διαστρέβλωσαν κάπως τα γεγονότα αλλά και στην πρώτη ισχύουν αυτά (όπως και σε όλες της ταινίες της Marvel βασικά...) και δυστυχώς τα καταπίνουμε... Η ταινία εκτός τον Abomination (ο "Απαίσιος" στα Ελληνικά κόμιξ) δείχνει να έχει κι ΑΛΛΟΝ έναν στα σκαριά (δεν συνεχίζω με spoilers) ενώ η μεγάλη (για'μένα τουλάχιστον!) έκπληξη είναι στο φινάλε!! Πραγματικά ΠΟΛΥ έξυπνο και ελπιδοφόρο!! :) Κρυφή σκηνή δεν πρέπει να υπάρχει (κάτσαμε αρκετά στους τίτλους τέλους) όπως συνηθίζεται σε κάποιες ταινίες της Marvel (αλλά και γενικά, τελευταία, σε κινηματογραφικές ταινίες). Την προτείνω ανεπιφύλακτα!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1360
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν την Παρασκευή κατέβηκα μια τσάρκα Γλυφάδα να δώ τον Πρασινοτόμαρο φίλο μου. Η πρώτη επαφή (βλέπε ταινία Ανγκ Λί) ήταν κάκιστη και ήλπιζα να μην ξαναεπαναληφθεί το σκηνικό.

 

 

 

Επί της ουσίας τώρα. Η ταινία είναι πραγματικά πολύ καλή. Ο Εντουαρντ Νόρτον δίνει πραγματικά πολύ καλή ερμηνεία στον ρόλο του Δρ. Μπρούς Μπάννερ. Δίνει την κατάλληλη μελαγχολία στον ρόλο. Οι γυναίκες που καθόντουσαν δίπλα μου δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές αναφώνησαν "αχ, τι κρίμα".

 

 

 

Οι σκηνές δράσης σαφώς καλύτερες από την πρώτη ταινία. Αρκετά καλή και η τελική μάχη με τον Απαίσιο.

 

 

 

Και πάμε τώρα για 3 σποϊλεράκια.

 

 

 

 

Ο μπρατσαράς φύλακας που συναντάει κάποια στιγμή ο Μπρους Μπάνερ είναι ο Λου Φερίνιο, ο ηθοποιός που έπαιζε τον Χάλκ στην ομώνυμη τηλεοπτική σειρά.

 

 

 

 

Και 2 σποϊλεράκια για τις επόμενες ταινίες

 

 

 

 

Λογικά ο επόμενος κακός είναι ο Leader κοινώς ο καθηγητής που βοηθάει τον Μπρους στην λύση του προβλήματος του.Τον δείχνει κάποια στιγμή κάτω με το κρανίο του να σαλεύει :lol:

 

 

 

 

 

Ουσιαστικά ο Τόνυ Στάρκ εμφανίζεται στο τέλος της ταινίας για να προμοτάρει την ερχόμενη ταινία των Εκδικητών.

 

 

 

 

Τελικό συμπέρασμα. Δείτε την ταινία. Αξίζει. :cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι ρε φίλε και ήταν ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ το τέλος!! Αλλά σσσσσττ.... μην τα λες αυτά!! Θα χαλάσεις μεγάλη έκπληξη! Εγώ την είδα και δυο φορές σινεμά! Πήγα με κάτι φίλους να δούμε το "Stones" αλλά το αποσύραν την προϊγούμενη μέρα και μιας και δεν είχε τίποτ'άλλο που να μας ενδιαφέρει τους πρότεινα το "The Incredible Hulk" οπότε ξαναμπήκα παρέα και το'δαμε! Κακώς ρε γμτ βάζουμε spoilers σε "φρέσκες" ταινίες... :notalk:

 

Υ.Σ. Πείτε μου τώρα και το spoiler απ'το "Iron Man" στην τελευταία σκηνή που δεν έχω δει! :PPP:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μα αυτή ακριβώς είναι η λειτουργία των spoilers... Να μην τα ανοίγουν όσοι δε θέλουν να μάθουν τη συνέχεια... ;)

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5246
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  117
  • Reputation:   161
  • Achievement Points:  117
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5842 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

εγω τ ανοιγω και τα βλεπω

 

αν δε το εκανα δεν θα ειχα δει τη σκηνη στο Iron man

 

στο σινεμα ειχε μεινει μονο αλλη μια παρεα με τη δικια μου και λεω

 

θα μπαινου κι αυτοι στο http://www.greekcomics.gr :lol::lol:

 

o Stan Lee εμφανιζεται??? :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5955
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   35
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

 

Ναι, εμφανίζεται και ο Stan Lee στην ταινία και είναι αρκετά γελοίο αυτό που παθαίνει, αλλά αν δεν έχεις δει την ταινία δεν μπορώ να στο εξηγήσω, γιατί θα πρέπει να σου διηγηθώ όλη την ταινία.

 

 

Παιδιά δείτε την ταινία, είναι πάρα πολύ καλή. Και όχι, δεν είναι διαστρεβλωμένο το σενάριό της, όπως έγραψε κάποιος. Όποιος έχει υπ'όψην του την Ultimates σειρά της Marvel, θα δει πως το σενάριο βασίζεται εκεί. Άντε, να δούμε και τους υπόλοιπους Avengers σε δικές τους ταινίες μέχρι να βγει η ομότιτλη ταινία τους. Αυτές που ξέρω ότι θα βγουν μέχρι στιγμής, είναι ο Thor και ο Captain America.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα αυτή ακριβώς είναι η λειτουργία των spoilers... Να μην τα ανοίγουν όσοι δε θέλουν να μάθουν τη συνέχεια... ;)

 

:beer: :beer:

Ναι βρε παιδί μου απλά μπαίνεις στον πειρασμό... Ας κάνει λίγο υπομονή ο καθένας και τα λέει μετά από λίγο καιρό. Ας είναι... :beer:

 

Όσον αφορά τις ταινίες που είναι να βγάλει η εταιρία εδώ και μερικά χρόνια ακούγονται πολλές κι έχουν μπει διάφορα στο "τραπέζι". Είχα διαβάσει ακόμη για "Namor", "Dr. Strange", "Iron Fist", "Silver Surfer", "Black Panther", "Killraven", "The Punisher 2", "Deadpool", "Morbius" ενώ περιμένουμε και τα "Wolverine" και "Magneto"! Αντίστοιχα από "DC" έχει γραφεί για "J.L.A.", "Flash", "Aquaman", "Green Lantern", "Scarecrow" και νομίζω "Green Arrow" ενώ περιμένουμε και την "Wonder Woman" ακόμη. Να δούμε τι απ'όλα αυτά θα ισχύσει... Ελπίζω όλα και περισσότερα! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Latest "Hulk" may not spawn a sequel

Wednesday July 9 1:17 AM ET

 

 

It's a tale of two movies, with an oddly similar ending.

 

Five years ago, "Hulk," the first movie based on Marvel's hulking green comic book character, rang up $245 million in worldwide box office but was widely dismissed as a commercial failure.

 

The second attempt, "The Incredible Hulk," amped up the fun factor and dialed down the brooding of director Ang Lee's original but is unlikely to gross significantly higher than its predecessor and might not spawn a sequel. And it's been dubbed a success.

 

 

What gives?

 

"We're happy with the financial results, even if they (only) reach the first film's levels," a Marvel insider insisted. "Having a sequel is not the definition of success."

 

That's fortunate, as even outpacing the first film's worldwide haul by 10% looks optimistic at this point, and that's not likely to stoke enthusiasm for a franchise follow-up anytime soon.

 

After four weekends, the Louis Leterrier-directed "The Incredible Hulk" has earned $125 million, the same as what "Hulk" had pulled in at the same time in its run. "Hulk" finished with $132 million, and its successor is unlikely to do much better.

 

Its foreign rollout is still in progress, with comics-friendly Japan among the territories the remake has yet to bow, but it appears likely that the Edward Norton starrer will struggle to reach $130 million internationally. The first film tallied $113.2 million overseas.

 

Action films tend to outperform internationally, though comic book adaptations can be a different matter if the fan base skews American. Marvel touts the Hulk comic franchise as its second most popular worldwide, after Spider-Man.

 

"All we can say as a studio is that we are very pleased with the result," Universal domestic distribution president Nikki Rocco said.

 

Despite the similarity of the Hulk films' theatrical runs, industryites suggest the lighter tone of the second film makes it more the vehicle to generate sequels, and some suggest the remake will prove a more lucrative DVD title than the Eric Bana-starring original. On the other hand, production costs and marketing expenses were steeper the second time around, totaling more than $200 million. The first film cost about $150 million to make.

 

Still, the dark original so turned off the Hulk character's fanboy base as to require a complete reworking of its big-screen rendering before a film franchise could be christened.

 

But Marvel has yet to greenlight a Hulk sequel. So other observers suggest the films' most important distinction lies simply in how well market expectations were managed in advance of their respective bows.

 

"Hollywood is always about perception," said David Davis, managing partner and entertainment analyst at Arpeggio Partners in Los Angeles. "The first Hulk (movie) had such high expectations after the NBC-Universal merger and was supposed to be critical-favorite Ang Lee's breakout commercial blockbuster.

 

"Then with the new Hulk film, Marvel was able to underplay the importance of the success after the great success of 'Iron Man' this summer," Davis said. "So the new one overdelivered, relative to its underpromise."

 

The Marvel-produced, Paramount-distributed "Iron Man" has fetched more than $563 million at the worldwide box office.

 

Reuters/Hollywood Reporter

 

πηγή: yahoo.com/mv/news

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Παιδιά,εγώ την είδα πριν δυο βδομάδες την ταινία.Εχω μια λιγάκι πιο μετριοπαθή στάση,ως προς τα ενθουσιώδη σχόλια που έχω διαβάσει ως τώρα και σ'αυτό το φόρουμ και σε διεθνή.Το έχω τονίσει και παλαιότερα οτι ο Χουλκ ήταν και παραμένει ο αγαπημένος μου ήρωας και μου άρεσε πάρα πολύ η πρώτη ταινία,παρότι ουδεμία σχέση με το κόμικ είχε.Αυτή εδώ ήταν πιο πιστή στο κόμικ,είχε πιο γρήγορο ρυθμό και πιο εντυπωσιακές σκηνές δράσης,αλλά τις έλειπε το ψυχολογικό υπόβαθρο.Οι περισσότεροι χαρακτήρες ήταν καρικατούρες παρά τις φιλοτιμες προσπάθειες του ομολογουμένως πολύ καλού καστ.Μετά το τρέιλερ που είχα δει είχα απογοητευθεί.Πρέπει να παραδεχτώ πάντως οτι τα εφέ ήταν καλύτερα απο το πρώτο του Ανγκ Λι.Σε γενικές γραμμές θα έλεγα οτι ήταν καλύτερο απ'ότι περίμενα μετά το τρέιλερ που είχα δει,αλλά κατώτερο των προσδοκιών μου,αν αναλογιστεί κανείς το ποιοί εμπλέκονται.Και νομίζω πως αρκετοί συμφωνούν μαζί μου,όχι τόσο στην Ελλάδα,αλλά κυρίως στην Αμερική,καθώς η ταινία πήγε λιγάκι χειρότερα εμπορικά απο αυτήν του Λι-τουλάχιστον για το παρόν χρονικό διάστημα.Είναι κρίμα γιατί ο Χουλκ σαν κόμικ είχε πολλούς πιστούς φαν και ήταν απο τα δυνατότερα χαρτιά της Μάρβελ,όλα αυτά τα χρόνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε μου η ταινία πήγε "λιγάκι" χειρότερα όπως λες αλλά μετά την "αποτυχία" της πρώτης θα έπρεπε να πηγαίνει ΠΟΛΥ χειρότερα. Η διαφορά είναι μικρή. Εγώ βλέπω όμως την αγάπη του κόσμου ως παράδειγμα στο imdb με το "Hulk" να έχει ένα 5.8/10 από 51.423 ψήφους ενώ το "The Incredible Hulk" να έχει ένα 7.6/10 από 31.386 ψήφους. Επίσης βλέπω ότι στο box office κατέχει την 6η θέση Μπορεί ο Louis Leterrier να μην έχει κάνει πολλά πράγματα απ'το "Transporter 2" και "Danny The Dog" αλλά είχε έναν απ΄τους καλύτερους ηθοποιούς για πρωταγωνιστή, τον Edward Norton! Και φυσικά έπαιξε κι ο πολύ καλός William Hurt! Καλός κι ο Eric Bana αλλά δεν είναι της κλάσης του Edward Norton...

 

Γι'αυτό και μαζεύτηκε τόσος κόσμος να δει την δεύτερη ταινία, παρά το "γιουχάρισμα" της πρώτης. Και οι γνωρίζοντες φυσικά ξέροντας ότι εδώ θα φαίνεται ο υπερήρωας διαφορετικά. Τον πιάνουν με μια άλλη προσέγγιση. Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως η πρώτη κέρδισε κόσμο γιατί δεν ήξερε τι θα δει. Η δεύτερη κέρδισε γιατί φαινόταν πως είχε καλύτερες προοπτικές. Και οι δύο ήταν καλές αλλά αν μου έλεγες να διαλέξω θα προτιμούσα, σαφώς, την δεύτερη! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε Mandrake, έχω μια ουσιώδη διαφωνία μαζί σου και δεν έχει να κάνει με την ουσία των όσων λες στην τελευταία σου καταχώρηση.Απλά νομίζω οτι ΔΕΝ θα έπρεπε να πηγαίνει πολύ χειρότερα εμπορικά τουλάχιστον αυτή η ταινία απο την πρώτη.Ποιός ο λόγος να μπουν στον κόπο να γυρίσουν ξανα έναν Χουλκ αν η φιλοδοξία και των εμπλεκομένων στην παραγωγή αλλα και του κοινού,ήταν απλά να κινηθούν στα ίδια εμπορικα επίπεδα με την πρώτη ταινία που θεωρήθηκε κι εμπορική αποτυχία;Αυτή η ταινία ήταν πιο φιλόδοξη παραγωγή.Απο το καστ,το budget,την διαφήμιση και το promotion πριν βγει στις αίθουσες.Όλοι ευελπιστούσαν να έχει τουλάχιστον τις διπλάσιες εισπράξεις απ'αυτές που έχει ως τώρα.Ολοι ευελπιστούσαν για κάτι εξαιρετικό.Κι εγώ μαζί.Κι αυτό το εξαιρετικό δεν ήρθε.Ο Χούλκ είναι ένας απο τους 3 δημοφιλέστερους ήρωες κόμικ όλων των εποχών για την Μάρβελ(αν δεν κάνω λάθος).Δε νομίζω λοιπόν οτι η αποδοχή που είχε ήταν η αναμενόμενη.Ο Αιρον-Μαν ήταν ένα λιγότερο φιλόδοξο σχέδιο κι όμως πήγε εξαιρετικά.Δεν κακίζω την ταινία.Είχε ρυθμό και βλεπόταν ευχάριστα,αλλά όταν τελείωσε έμεινα με μια αίσθηση ανικανοποίητου.Και γι'αυτό και είπα οτι είναι κρίμα στο προηγούμενο σχόλιο που έκανα πριν λίγες μέρες.Γιατί περίμενα κάτι καλύτερο.Με είχαν προετοιμάσει για κάτι καλύτερο.Ο Νόρτον είναι μέγας ηθοποιός,αλλά δε νομίζω οτι το τελικό αποτέλεσμα ήταν αυτό που είχε στο μυαλό του όταν αποφάσισε να πάρει το ρίσκο και να εμπλακεί τόσο ένεργά στην παραγωγή.Δυστυχώς σε τέτοιες παραγωγές,τον τελικό λόγο τον εχει το στούντιο και η Μάρβελ.Οσο μεγάλο όνομα και να είσαι κι όση επιρροή και να έχεις,αυτοί θα διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1360
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1.Όπως λέει και η παροιμία: Όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι + η πρώτη ταινία γυρίστηκε το 2003 ενώ η δεύτερη 2008 (προσωπικά το 2003 δεν κατέβαζα ταινίες από Νετ ενώ τώρα έχει γεμίσει ο σκληρός.....)

 

2. Το σενάριο της ταινίας δεν είναι δυνατόν να βαρέσει Όσκαρ.Προσωπική μου γνώμη οτι ο Έντουαρντ Νόρτον σαν ερμηνεία την ανέβασε τόσο , όσο γινόταν.

 

:thanks::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα συμφωνήσω και με τους δύο και ταυτόχρονα θα διαφωνίσω κι όλας και στέκομαι στην φράση σου "Ποιός ο λόγος να μπουν στον κόπο να γυρίσουν ξανα έναν Χουλκ αν η φιλοδοξία και των εμπλεκομένων στην παραγωγή αλλα και του κοινού,ήταν απλά να κινηθούν στα ίδια εμπορικα επίπεδα με την πρώτη ταινία που θεωρήθηκε κι εμπορική αποτυχία;". Αλήθεια..σε πόσες ταινίες το έχεις δει αυτό να γίνοταν στο παρελθόν και να εξακολουθεί να γίνεται; Και πότε πραγματικά το πέτυχαν; Γι'αυτό σου στο είπα αυτό σκεφτόμενος σαν θεατής και όχι σαν "εταιρεία". Τα λεγόμενά μου για το πως θα περίμενε κανείς να πηγαίνει δεν είναι, φυσικά, το σκεπτικό της εταιρείας παραγωγής. Εννοείται πως η εταιρεία θα "έβαζε τα δυνατά" της για να φτάσει στο maximum της αποδοχής. Δε μπαίνουν στον κόπο λοιπόν αν δεν ελπίζουν.

 

 

 

Αν και είναι πολλές οι περιπτώσεις που πραγματικά απορώ τι "ελπίζουν" ακριβώς... Πάρε για παράδειγμα το μέγιστο αίσχος όλων των εποχών. Το "House Of The Dead" που υποτίθεται είναι μεταφορά απ'το γνωστό video game. Δεν έφτανε η παταγώδης αποτυχία του πρώτου αλλά έφτασαν σε σημείο να γυρίσουν και δεύτερο, έστω ως τηλεταινία (το οποίο απέτυχε κι αυτό, φυσικά). Απ'όπου μπορεί να "τ'αρπάξει" κανείς. Τέλος πάντων δεν θέλω να σ'αλλάξω γνώμη αλλά και το τέλος για'μένα ήταν ΜΕΓΑΛΗ έκπληξη (δεν το περίμενα ότι θα "σκάσει μύτη" ο..ξέρεις ποιός και θα κάνει την πρόταση του!). Επίσης μου άρεσε προηγουμένως όπου

 

 

μας δείχνει πως ουσιαστικά δε μπορεί πλέον να το ελέγξει και γίνεται καθημερινά η μεταμόρφωση οπότε θα πρέπει να ζει απομονομένος από κάθε άνθρωπο... Σ'αυτή την κατάσταση δεν τον είχε βρει και ο Doctor Samson μετά από χρόνια; ) :)

 

 

 

 

Εν πάση περιπτώσει η ταινία άξιζε και περιμένω πως και πως την επόμενη. Κι αυτή είναι η γνώμη μου. Συμφωνούμε ότι σεναριακά έπασχε... Μερικοί διάλογοι θα μπορούσαν να ήταν καλύτεροι. Όσον αφορά την διάρκεια θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη. Σαν να τελείωσε κάπως γρήγορα. Η πρώτη ταινία ήταν γύρω στα 20-25 λεπτά μεγαλύτερη, αν και η δράση άρχιζε μετά την πρώτη ώρα... Α! Και όσο για τον Iron Man δε νομίζω να είναι λιγότερο γνωστός απ'τον Hulk. :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Θα συμφωνήσω οτι τώρα με την πειρατεία μέσω ιντερνετ,είναι φυσικό να έχουν ατονήσει κάπως τα κινηματογραφικά εισητήρια γενικώς,αλλά απο την άλλη αν ο κόσμος θέλει να πάει να την δει στην μεγάλη οθόνη,θα πάει.Εχει ακόμα άλλη μαγεία το σινεμά.Και μην ξεχνάμε οτι η πειρατεία ισχύει για όλες τις ταινίες κι όχι μόνο για τον Χουλκ,φίλε Thor.Φίλε Mandrake ο Αιρον-Μαν,σαν ήρωας είναι κι αυτός γνωστός αλλα δεν είχε την αποδοχή και την επιτυχία του Χουλκ-μιλάω για το κόμικ.Πάντως παρά τις ενστάσεις και τις κριτικές που ασκώ,μόλις βγει το δεύτερο-αν και τα μηνύματα δεν είναι ελπιδοφόρα για να δωθεί το ο.κ. ακόμα-πάλι θα πάω να το δω με λαχτάρα κι ανυπομονησία.Τι να κάνω;Είμαι εθισμένος Χουλκ-άκιας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτό με την αποδοχή του κόμικ του Iron Man δεν ισχύει, ιδίως σήμερα.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

.....και μετά από μέρες, μήνες, αιώνες, έκατσα να το δω, όντας επιφυλακτικός μιας και ποτέ δεν ξεπέρασα το σοκ της (απαράδεκτης) πρώτης ταινίας.

 

 

 

9/10!!! Μου άρεσε περισσότερο και από το Iron-Man, αν είναι δυνατόν!!!! Πόρωση!!!!! :wow: Από τις μάχες και τα πολύ προσεγμένα CG μέχρι τη βαρβάτη σκηνοθεσία και το σενάριο!!!! Είχε ότι ΔΕΝ είχε η πρώτη ταινία!!!!! :yahoo:

 

 

 

 

Και ο Λου έκανε ΚΑΙ τη φωνή του Hulk!!!!! :div::awesome::respect:

 

 

 

 

 

 

Δείτε τ...ωχ, μόνο εγώ δεν το'χα δει? :P

 

 

 

++Πολύ φάση η σκηνή με τον Σταν Δε Μαν Λη... :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Συγκρίνοντας την τελευταία ταινία με το σίριαλ του 1977.

 

post-3787-0-69857300-1334782572_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

++Πολύ φάση η σκηνή με τον Σταν Δε Μαν Λη... :lol:

 

 

ΘΕΛΩ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΜΠΡΟΥΣ ΜΠΑΝΝΕΡ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΛΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΤΑΝ ΛΗ ΣΤΟ INCREDIBLE HULK 2.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

CME_stan_lee_1.jpg

 

 

Προσυπογράφω :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Stan "The Hulk" Lee; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η πρώτη ταινία HULK του Ang Lee στα περίπτερα με το φύλλο του Πρώτου Θέματος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

O Ang Lee εύχεται να είχε βάλει και κωμικό στοιχείο στην πρώτη ταινία και παραδέχεται ότι το παράκανε με το δράμα:

 

-How did doing The Hulk prepare you for this? And what did you think of Mark Ruffalo's Hulk in The Avengers?

-I learned quite a bit about CG from The Hulk, and I wouldn't have been able to do Life of Pi without that. But it's easier to create an animal, because there exists a good reference — so a tiger or a hyena is easier than a 2,000-pound rage monster. The hardest thing to do is the weight, not the skin, because there's no reference for something that size that is agile. And the technology's improved, so you can have more details with Mark's Hulk. My problem is that I took the whole thing too seriously. I should have had more fun with it, instead of all the psychodrama! [Laughs.]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Γάντζος changed the title to Incredible Hulk, (The) (2008)
  • 1 year later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Απόσπασμα από καταχώρηση στο blog μου, με λίγες παρεμβάσεις ώστε να διαβάζεται το κείμενο (πρόκειται για χρονολόγιο όπου ο γιος μου βλέπει όλα τα Μάρβελ και έγω μαζί του βλέπω ή ξαναβλέπω τις ταινίες αν μέρει και μέσα από τα μάτια του μικρού):

 

Uh, oh! Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα. Μετά το wow ξεκίνημα, συνέχεια με ένα απίστευτο πιλάφι. Απορώ ποιος είδε αυτή την ταινία και του άρεσε. Τι πήγε στραβά; Όλα. Ένας υπερήρωας που σε κανένα σημείο της ταινίας δεν παίρνουμε μία λογική εξήγηση ότι είναι ή του αξίζει να είναι υπερήρωας. Δηλαδή τι κάνει τον Χουλκ ήρωα και όχι villain; Σύμφωνα με την ταινία; Τίποτα. Ένας επιστήμονας που όταν γίνεται Χουλκ είναι ο Νο1 κίνδυνος για το ανθρώπινο είδος. Μία συμπρωταγωνίστρια που η δουλειά της είναι απλά να υπάρχει (μεγάλε Στιβ έκανες κούκλα κόρη - εδώ τελειώνουν τα καλά) και ένας antagonist (δυσκολεύομαι να τον πω villain) που είναι σαν τα σκατά τα μαύρα. Ο Έντουαρτ Νόρτον παρά την κάτω βόλτα που έχει πάρει η καριέρα του, έχει ένα στυλ "εγώ δεν είμαι για τέτοια σκουπίδια αλλά ας όψεται η κακούργα κενωνία που άλλους τους ανεβάζει κι άλλους τους ρίχνει στα τάρταρα κύριε Πετροχείλο" και ως εκ τούτου δεν πείθει καθόλου. Γενικά όλος ο κόσμος (αξιολογότατο καστ) έχει λογική ξεπέτας - νομίζω ότι τώρα αν έβλεπαν τι εστί MCU όλοι θα είχαν πάρει πολύ πιο σοβαρά τους ρόλους τους.

 

Ο μικρός; Αυτόν τον είδα ελαφρώς μπερδεμένο. Δεν κατάλαβε περί τίνος πρόκειται η ταινία, δεν κατάλαβε τι είναι ο Χουλκ (το καημένο το παιδάκι τον λέει Χαλκ! έτσι κάνουν οι νέοι σήμερα; κατάντια), είδε μία ταινία με άφθονες καταστροφές και κλωτσοπατινάδα. Πάμε παρακάτω.

 

ΥΓ Βλέπω από πάνω τα εν γένει ενθουσιώδη σχόλια και αναρωτιέμαι: Εγώ είμαι ο ξινός ή ήταν μία εποχή πιο φτωχή σε τέτοιες ταινίες και ο κόσμος πιο επιεικής; Από την άλλη ήταν το τέλος μίας δεκαετίας με Spider-Man, X-MEN, Dark Knight. Δεν ξέρω. Ίσως να είμαι και εκ των υστέρων επηρρεασμένος από το ολοκληρωτικό σβήσιμο που έκανε η ίδια η εταιρία στον Χουλκ του Νόρτον αντικαθιστόντας τον από έναν άλλο (σαν ρόλο) Χουλκ και άλλον ηθοποιό.

 

ΥΓ2 edit: Σε κάθε περίπτωση τα 6,7 (imdb), 67% (rt), 61 (metacritic) & A- (cinemascore) τα βρίσκω αδικαιολόγητα υψηλά, ειδικά όταν οι ίδιοι κριτικοί έχουν σκίσει ταινίες και ταινίες που απλά δεν είχαν την τιμή να προέρχονται από το γνήσιο MCU studio (πχ οι ταινίες του Wolverine)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 7/18/2019 at 12:43 PM, Kurdy Malloy said:

ΥΓ Βλέπω από πάνω τα εν γένει ενθουσιώδη σχόλια

 

 

:) δεν ισχύει :) εγώ βλέπω παγομάρα και κόσμο να μην ασχολείται :) 

 

αυτό μπορείς να το δεις και από το πλήθος των σχολίων.

 

image.png

 

18 σελίδες στο Avengers που είναι το δεύτερο λιθαράκι που έχτισε το MCU, μόλις 3 εδώ. Όπου οι 2 είναι καθαρά ειδήσεις για το τι ΘΑ δούμε :) 

 

οπότε μη φοβού. Το σύμπαν συνεχίζει να γυρίζει κανονικά στη θέση του :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.