Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτέλους επισκέφτηκα την Λέσχη. [ Και όμως ακόμα δεν το πιστεύω. ]


Quackmore

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Χμμ δεν ξέρω από που να αρχίσω και τι να πρωτοαναφέρω.Λοιπόν όλα άρχισαν ένα ζεστό απόγευμα του πρώτου καλοκαιριού της δεύτερης δεκαετίας του τρίτου μιλένιουμ.Όμως για να μην μπερδευτήτε σε απλή μετάφραση εννοώ το απόγευμα της 22ης Ιουλίου 2010.Είχα ζεσταθεί τόσο πολύ που είπα μήπως να παρω τον ηλεκτρικό και να κατέβω Πειραιά για κάνα μπάνιο και να αφήσω την Λέσχη για άλλη φορά.Και όμως δεν μου πέρασε καθόλου κάτι τέτοιο από το μυαλό.Σταθμός μοναστηρακίου 19.40.έτοιμος για την μεγάλη συνάντηση.Βγαίνω από τον σταθμό διασχίζω τηυν ερμού ανεβαίνω την Αθηνάς πρώτο στενό δεξιά όλα ως εκεί κυλούσαν ήρεμα λέω κανένα πρόβλημα ως τώρα βρήκα και τον δρόμο αμέσως οπότε κάπου εδώ θα είναι και η λέσχη.Έλα όμως που τελιώνει η Αγίας ειρήνης φτάνω και Αθηναίδος και πουθενά η Λέσχη.Λέω μπας και μου κάνουν πλάκα και όμως λέω κάτι άλλο συμβαίνει,σίγουρα την πέρασα,όποτε ξαναγυρνάω πίσω και όμως πάλι τίποτα.Τελικά ρωτάω στα τριγύρω μαγαζιά τα οποία ήξεραν την Λέσχη και που ακριβώς βρίσκεται και το αναφέρω αυτό για να δείξω ότι όχι μόνο είναι καλό σημάδι, αλλά αποδεικνύεται ότι η Λέσχη έχει κάνει αισθητή την παρουσία της, όχι μόνο στους κατοίκους της περιοχής και γενικά της Αθήνας, αλλά σε όλη την ελλάδα που σημαίνει ότι ο κόσμος αγαπάει τα κόμικς και τα στηρίζει.Anyway κλείνω την παρένθεση και συνεχίζω.Τελικά έφταιγε το ότι δεν πρ'οσεξα το σήμα το οποία βρισκόταν λίγο ψηλά, αλλά πλεόν δεν θα ξαναεπαναλειφθεί.Ανεβαίνω τα σκαλιά και αντικρίζω αρχικά αυτόν τον υπέροχο τοίχο με τα διάφορα επενδυμένο με διάφορα εξώφυλλα διαφορετικών κόμικς.Απλά φοβερό.Έπειτα ακούω μια φωνή να λέει μήπως είναι κανείς από Λάρισα-Θεσσαλονίκη :lol: (ένα άτομο από 2 πόλεις και τυχαίνει προτοτυπία που αρκετοί κατέχουν και ένας από αυτούς είμαι και εγώ) και συνεχίζω αυτή η φωνή πρέπει να ήταν του DJO αν ενθυμούμαι σωστά έτσι δεν είναι πρόεδρε.Φυσικά εκεί ήταν και ο Fredy με την Smoken.Μετά τα προκαταρκτικά δηλαδή χαιρετισμούς κλπ περάσαμε στο κυρίως μέρος.έτσι λοιπόν παρέδωσα τα τεύχη που αναφέρω στο θέμα Δωρεές και μετά ξεκίνησε η ξενάγηση μου στον κόσμο των κόμικς.Υπήρχαν άπειρα τεύχη πολύ καλά τοποθετημένα σεκαλή κατάσταση και πολλές σειρές ήταν τοποθετημένες με αριθμητική σειρά.Όλα σχεδόν τα τεύχη σε άριστη κατάσταση,εγώ βεβαίως βεβαίως ως ορκισμένος Disney fan στάθηκα περισσότερο στην Βιβλιοθήκη των Ντίσνευ με εκδόσεις του Τερζόπουλου αλλά και άλλων εκδοτών πολλά παλιά και καινούργια τεύχη και επιτέλους μετά από 15 χρόνια ασχολίας με το συγκεκριμένο χόμπυ και 13 χρόνια ασταμάτητης αγοράς του συγκεκριμένου περιοδικού κατάφερα να πιάσω στα χέρια μου το ιστορικό πρώτο του τεύχος.Ναι λοιπόν καλά καταλάβατε τα τίμια χέρια του τίμιου συλλέκτη έπιασαν το ιστορικό Κόμιξ #1.Βεβαίως την ιστορία την έχω ξαναδιαβάσει από το Κόμιξ #181 αλλά όπως και να έχει, αντίκρυσα το ιστορικό πρώτο τεύχος το οποία φυσικά μην πω καλύτερα σε τι χαρτί ήταν εκτυπωμένο αλλά ας μην χαλάσω την περιγραφή μου.Επίσης αντίκρυσα την αφιέρωση στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ #1,του καλύτερου σχεδιαστή και σεναριογράφου Disney στον κόσμο και φυσικά του αγαπημένου μου σχεδιαστή Don Rosa. :respect: Phantom.Οπότε μετά από όλα αυτά,δικαιολογούμαι που σταθηκα περισσότερο στα disney.Γενικά DJO, Fredy και Smoken πάρα πολύ καλά παιδιά, εξυπηρετικά και ευγενικά.Μιλήσαμε αρκετή ώρα τους έδειξα τα σχέδια μου οχι όλα κυρίως αυτά με τους Ντακ και κάποια που δεν δημοσίευσα ακόμα στο φόρουμ γιτί δεν τα τελίωσα επίσης άφησα ένα σχέδιο στον Phantom που του το είχα τάξει γιατί μου έδειξε πως να κάνω καταχωρήσεις στο inducks.επίσης άφησα το σχέδιο για τα γεννέθλια της λέσχης και τέλος άφησα 19 αντίτυπα του πορτραίτου του Τζατζίκη Ντακ υπογεγραμένα από τους δημιουργούς του και αριθμημένα.Το πρώτο το πήρε η Smoken και το δεύτερο o DJO και παέι λέγοντας, έχουν απομείνει όμως πολλά ακόμα οπότε τρέξτε να προλάβετε πριν εξαντληθούν. :lol:

Επίσης άφησα και το στίγμα μου στον Πίνακα Αφιερώσεων (δικής μου ονομασίας), αλλά εφόσον πλεον είναι φίσκα πως αλλιώς να τον πω και εγώ πλάκα, πλάκα με το ζόρι βρήκα λίγο χώρο να σχεδιάσω κάτι.Τέλος η Λέσχη σαν χώρος είναι μια ευχάριστη όαση στην καρδιά της Άθηνας με ερκοντίσιον (πολύ βασικό) :lol::best:,πέρα από την πλάκα όμως συγχαρητήρια σε όλους του υπεύθυνους τα μέλη της τα μέλη του GC τα άτομα εκτός φόρουμ και γενικά όλους όσους βοήθησαν στην δημιουργία της.Υπάρχει οργάνωση,πολύ ωραίες βιβλιοθήκες όπου με τάξη και σωστή τοποθέτηση των τευχών διεκολύνουν τον επισκέπτη στην περιήγηση του,επίσης οι φιγούρες που έχουν τοποθετηθεί πάνω στις βιβλιοθήκες ομορφαίνουν ακόμα περισσότερο τον χώρο, τέλος ο πάνω όροφος που είναι εκθεσιακός χώρος και εκδηλώσεων είναι αρκετά όμορφος με όλους αυτούς τους πίνακες γενικά όλα ήταν υπέροχα και φυσικά τίποτα δεν τελίωσε.Όλα τώρα άρχισαν έχουν να ακολουθήσουν άπειρες επισκέψεις.Ελπίζω να μην ξέχασα να αναφέρω κάτι.Αυτά προς το παρόν από μένα, ακολουθεί και άλλη επίσκεψη στην Λέσχη, κατά πάσα πιθανότητα μέσα στο Φθινόπωρο ή και στα τέλη του χρόνου, πάντως πριν τελιώσει η χρονιά σίγουρα θα ξαναέρθω Αθήνα και σίγουρα θα επισκεφτώ την λέσχη.

 

 

Τριπλό Υ.Σ. 1)Πριν ή μετά την επίσκεψη σας στην λέσχη, να φροντίσετε να επισκεφτείτε το νέο μουσείο της Ακρόπολης αξίζει τον κόπο και βολεύει και η συγκοινωνία.2)Οι βιβλιοθήκες της Λέσχης με βοήθησαν να καταλήξω σε τι είδους βιβλιοθήκη θα αγοράσω τελικά(πολύ καλές)3)Το είπα και πριν στο φωναχτόκουτο αλλά ας το ρωτήσω και εδώ το κτήριο της Interamerican ή αλλιώς Αττικός Πύργος αν θυμάμαι καλά, στους Αμπελόκηπους είναι το πιο ψηλό κτήριο της Αθήνας, σωστά?Είναι δυνατόν ένα τέτοιο κτήριο και να μην έχει στον τελευταίο όροφο ένα εστιατόρειο, μια καφετέρια κάτι τέλος πάντων, για να μπορεί και ο κόσμος να απολαύσει την θέα?Πάντως στο ξενοδοχείο που ρώτησα, μου είπαν δεν έχει τίποτα μόνο ένα γυμναστήριο και το υπόλοιπο γραφεία,αλλά δεν ήταν και εντελώς σίγουροι.Αν όντως ισχύει μετά μην γκρινιάζουμε για τον τουρισμό.

 

Ωχ οι παπαράτσι με βρήκαν,λες να ήταν ο Άρτσυ Παπαράτσι, αν ήταν αυτός κύριε παπαράτσι λυπάμαι, αλλά εμείς ως Τζατζίκης Α.Ε. θα σας μηνύσουμε.Οπότε μην τα βάζετε ποτέ με μέλη της εταιρείας μας. :out:

 

post-11351-1280012096497_thumb.jpg

Από δεξιά Quackmore Duck και DJO.Πέφτουν οι υπογραφές για το Τζατζίκης Magazine.

 

 

 

post-11351-12800121659254_thumb.jpg

Από δεξιά πάλι εγώ,Fredy και DJO.Δυστυχώς η Smoken μας άφησε νωρίς, αλλά δεν πειράζει μην νομίζει ότι θα γλυτώσει έτσι εύκολα από τα φώτα της δημοσιότητας.Κάποια στιγμή πάλι θα συναντηθούμε οπότε...

 

Έχω φωτοαγένεια. :crying::confuse:

 

Τέλος επεισοδίου.Μαζί μας ήταν τα καταστήματα Τζατζίκης Food Park,Τζατζίκης Cinemas και Τζατζίκης Center.Χορηγός επικοινωνίας Τζατζίκης fm 88,6.

 

 

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους.

 

:holidays2:

Επεξεργασία από Quackmore Duck
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν ξέρω ποιο είναι το κτήριο της Ιντεραμέρικαν ή αν αναφέρεσαι στον λεγόμενο Πύργο των Αθηνών. Τα ψηλότερα κτήρια της πόλης πάντως είναι αυτά εδώ http://www.emporis.com/en/wm/ci/bu/sk/li/?id=100623&bt=2&ht=2&sro=0 (και προσωπικά μένω στο κτήριο 12 στον προτελευταίο όροφο ;) ) (αυτό το 18 πάντως είναι λάθος.... 15 ορόφους έχει και έναν ημιόροφο... βέβαια οι αμερικάνοι μετράνε και το ισόγειο, οπότε 17 με το αμερικάνικο σύστημα.... ίσως να λογίζουν ως έξτρα όροφο κάτι που υπάρχει μεταξύ ισογείου και ημιορόφου όπου είναι ένα δωμάτιο που λειτουργεί ως αίθουσα συνελεύσεων)

 

:cheers5:

 

edit: και έπρεπε να είχες έρθει χτες. όχι προχτές. προχτές είχε βάρδια ο Γιώργος... τι κατάλαβες που τον είδες?... ενώ χτες είχα εγώ :) άλλο πράμα!!! :D

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι προχθές βρε άνθρωπε? 22, που είχε βάρδια ο Fredy ήρθε... :P

 

Χμ, τα Hondos Center και τα Public έχουν καφέ στον τελευταίο όροφο, καθώς και το Metropolis, όχι ότι βλέπεις τίποτα. Προτείνω να γίνει η ταράτσα στον ουρανοξύστη του :germ: αναψυκτήριο ΜΕ πισίνα!

 

 

:dance: Τζιμτζιμσυλασυλέου!!!!! :respect: & εννοείται πως αυτή ήταν μονάχα η αρχή. ;):D

 

 

:holidays:

 

 

 

Bonus Trivia: Το μολύβι που κρατάω είναι Πολυτεχνικό! :div: Fred!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5715 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ξέχασες να ευχαριστήσεις το ινδιάνικο πνεύμα του zade που οδήγησε τα βήματα σου στον ιερό χώρο.Μπερεδεύτηκε λίγο το πνεύμα μέχρι να τον βρει το χώρο είναι η αλήθεια ,αλλά χωρίς αυτό δεν θα τα κατάφερνες.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δεν ξέρω ποιο είναι το κτήριο της Ιντεραμέρικαν ή αν αναφέρεσαι στον λεγόμενο Πύργο των Αθηνών. Τα ψηλότερα κτήρια της πόλης πάντως είναι αυτά εδώ http://www.emporis.c...bt=2&ht=2&sro=0 (και προσωπικά μένω στο κτήριο 12 στον προτελευταίο όροφο ;) ) (αυτό το 18 πάντως είναι λάθος.... 15 ορόφους έχει και έναν ημιόροφο... βέβαια οι αμερικάνοι μετράνε και το ισόγειο, οπότε 17 με το αμερικάνικο σύστημα.... ίσως να λογίζουν ως έξτρα όροφο κάτι που υπάρχει μεταξύ ισογείου και ημιορόφου όπου είναι ένα δωμάτιο που λειτουργεί ως αίθουσα συνελεύσεων)

 

:cheers5:

 

edit: και έπρεπε να είχες έρθει χτες. όχι προχτές. προχτές είχε βάρδια ο Γιώργος... τι κατάλαβες που τον είδες?... ενώ χτες είχα εγώ :) άλλο πράμα!!! :D

Χμμμ ναι το κτηριο που αναφέρθηκα ήταν ο Πύργος των Αθηνών,απλά επειδή στον τελευταίο όροφο γράφει

Interamerican για αυτό το αναφέρω και ως κτήριο της Interamerican.Παρεπιμπτώντος,εγώ έχω ανέβει στην οροφή του 5 κτηρίου και μπορώ να πω ότι η θέα ήταν αρκετά καλή,αλλά δεν μου φτάνει. :moutra2: Είμαι πλεονέκτης, τι να κάνουμε.Πάντως όπως είπε και ο DJO πιο πάνω την λέσχη την επισκέφτηκα όταν είχε βάρδια ο Fredy και σαφώς θα χαρώ την επόμενη φορά να γνωρίσω και τα υπόλοιπα μέλη της Λέσχης,του GreekComics και του κόσμου των Κόμικς γενικότερα. :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ξέχασες να ευχαριστήσεις το ινδιάνικο πνεύμα του zade που οδήγησε τα βήματα σου στον ιερό χώρο.Μπερεδεύτηκε λίγο το πνεύμα μέχρι να τον βρει το χώρο είναι η αλήθεια ,αλλά χωρίς αυτό δεν θα τα κατάφερνες.

 

 

Ας ευχαριστήσουμε και το ινδιάνικο πνεύμα του Zade, το οποίο όμως δεν με βοήθησε σε όλη την διαμονή μου στην πρωτεύουσα,αφού δεν κατάφερε να μου δείξει τον σωστό δρόμο για φτηνά και καραπαμπάλαια Κόμιξ που δεν έχω.Γι'αυτό μισό :thanks: για το ινδιάνικο πνεύμα του zade, που ελπίζω να με βοήθησει την επόμενη φορά και εκτός πρωτευούσης,αλλά και σε άλλα θέματα εντός πρωτευούσης, όπως αυτό που ανέφερα πιο πάνω το οποίο είναι φλέγον και με απασχολεί εδώ και πολλά χρόνια.Τον δρόμο για τον ιερό χώρο των Κόμικς τον έμαθα, άρα δεν θέλω δικαιολογίες την επόμενη φορά και υπόσχομαι ότι αν με βοηθήσει θα του προσφέρω απλόχερα το χιλιοστό τεύχος του Κόμιξ με την αποκαλυπτική ιστορία του Ρόσα με την Ντέλλα Ντακ,την Βολκάνα και τον μπαμπα των ανιψακίων. :efxaristo: για την ακρόαση σας μεγάλε zade και θα σας παρακαλούσα να σκεφτήτε αυτά που σας είπα .

 

Με τον δέοντα σεβασμό Quackmore Duck.

 

 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2064
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  337
  • Reputation:   2855
  • Achievement Points:  344
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

προσωπικά μένω στο κτήριο 12 στον προτελευταίο όροφο

 

Και είχε στις αρχές της δεκαετίας του 80 :thinking: στο ισόγειο ενα μαγαζί με σήμα τον Κλούβιο και τη Σουβλίτσα;!

Επίσης υπάρχει η παρακείμενη οδός Κόρακα! (Εμιλ ; )

Τυχαίο;! Δε νομίζω!!! ;)

Επεξεργασία από imageiras
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.