Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γνήσιο, μαϊμού η γνήσια φωτοτυπία ?


crc

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το εξώφυλλο του 5 είναι απλώς φθαρμένο κατα τη γνώμη μου. Δεν είναι θέμα εκτύπωσης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30205
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  83
  • Reputation:   535
  • Achievement Points:  98
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το εξώφυλλο του 5 είναι απλώς φθαρμένο κατα τη γνώμη μου. Δεν είναι θέμα εκτύπωσης.

 

Πιστεύεις δηλαδή ότι το πιο πιθανό είναι άρα απλά να έχουν αλλάξει συνδετήρες στο τεύχος παρά να είναι κόπια; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ispofacto τώρα μου θύμησες τον λόγο για τον οποίο μπήκα στο φόρουμ πριν 3 χρόνια, ρωτώντας απεγνωσμένα για τα κόμιξ 3,4 που είχα βρει τότε και φοβόμουν μην με πιάσουν κώτσο με φωτοκόπιες. :lol:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30205
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  83
  • Reputation:   535
  • Achievement Points:  98
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ispofacto τώρα μου θύμησες τον λόγο για τον οποίο μπήκα στο φόρουμ πριν 3 χρόνια, ρωτώντας απεγνωσμένα για τα κόμιξ 3,4 που είχα βρει τότε και φοβόμουν μην με πιάσουν κώτσο με φωτοκόπιες. :lol:

 

:beer:

 

Αν έχουν χάλκινο συνδετήρα τα τεύχη μη φοβάσαι τίποτα!  :blob3:  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Αχ κακως ανακαλυψα αυτο το Thread γιατι εφαγα μια μικρη απογοητευση. Μικρη βεβαια γιατι εχουν περασει 13-14 χρονια απο οταν ακριβοπληρωσα για να συμπληρωσω σιγα σιγα τα ΚΟΜΙΞ αλλα απογοητευση γιατι καποιος με κοροιδεψε τοτε. Δεν πειραζει ομως γιατι εγω τοτε τα διαβασα, τα ξαναδιαβασα, τα ξαναματαδιαβασα και τα ευχαριστηθηκα και κανεις δεν μου παιρνει την χαρα πισω οποτε και ας ειναι κανα 2 faux μικρο το κακο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30205
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  83
  • Reputation:   535
  • Achievement Points:  98
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αχ κακως ανακαλυψα αυτο το Thread γιατι εφαγα μια μικρη απογοητευση. Μικρη βεβαια γιατι εχουν περασει 13-14 χρονια απο οταν ακριβοπληρωσα για να συμπληρωσω σιγα σιγα τα ΚΟΜΙΞ αλλα απογοητευση γιατι καποιος με κοροιδεψε τοτε. Δεν πειραζει ομως γιατι εγω τοτε τα διαβασα, τα ξαναδιαβασα, τα ξαναματαδιαβασα και τα ευχαριστηθηκα και κανεις δεν μου παιρνει την χαρα πισω οποτε και ας ειναι κανα 2 faux μικρο το κακο!

 

Το 1 να υποθέσω;  :pool:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Το 1 να υποθέσω;  :pool:  

Ναι. Ειμαι κατα 99,9% σιγουρος και λογω συνδετηρα αλλα και οτι η διαγωνιος γραμμη πανω στο λογοτυπο Κομιξ ειναι προς το μπορντο και δεν μοιαζει καθολου με τα αλλα τευχη που ειναι κατακοκκινη. Παντως αν δεν εβλεπα τις πληροφοριες εδω και 1,000,000 φορες να το κοιταγα μονος μου δεν θα καταλαβαινα καποια διαφορα απο τα αλλα!!

 

Παντως επειδη οπως θυμαμαι τοτε ο ιδιος ανθρωπος μου ειχε πουλησει σχεδον ολα στην πρωτη 20αδα και τα αλλα ειναι κομπλε (με χαλκινους λαδιους συνδετηρες κτλ) δεν ξερω αν το ηξερε και μου το πασαρε ή αν και αυτος νομιζε οτι ηταν κανονικο. Τελοσπαντων μικρη σημασια εχει γιατι ετσι κι αλλιως εγω ειμαι αναγνωστης και οχι συλλεκτης οποτε ποτε δεν με ενδιεφερε να εχει μεταπωλητικη αξια. Υγεια να εχουμε να τα κληρονομησω στα παιδια μου αρκει βεβαια να αγαπανε τα κομικ με τα παπακια οπως εγω!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τελοσπαντων μικρη σημασια εχει γιατι ετσι κι αλλιως εγω ειμαι αναγνωστης και οχι συλλεκτης οποτε ποτε δεν με ενδιεφερε να εχει μεταπωλητικη αξια. Υγεια να εχουμε να τα κληρονομησω στα παιδια μου αρκει βεβαια να αγαπανε τα κομικ με τα παπακια οπως εγω!!

 

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...! :best::respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...! :best::respect:

 

Thanks mate! Γενικα αγαπαω και ταινες και σειρες και τραγουδια και βιβλια και ολα τα καλα του κοσμου που παραγει η ανθρωπινη νοηση!! Υγεια να εχουμε πρωτον και χρονο ελευθερο και χρημα (απαραιτητο και αυτο το ρημαδι εκτος αν τα κατεβαζεις ολα πειρατικα πια!!) να τα απολαμβανουμε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

On 28/9/2010 στο 4:29 ΜΜ, vintaz είπε:

Έτυχε να γνωρίσω έναν πολύ καλό συλλέκτη με αρκετά σπάνια τεύχη ο οποίος κάποτε βάλθηκε να μαζέψει μερικά τεύχη του περιοδικού Κόμιξ ...κάποια στιγμή λοιπόν αφού αντάλλαξε και κάποιο τεύχος αρκετά σπάνιο κατάφερε να αποκτήσει το περίφημο κόμιξ #1 πριν από 5 χρόνια περίπου από άλλον γνωστό έμπορο συλλέκτη εκτός του GC.

Κατά τη γνωριμία μας λοιπόν και έχοντας βαρεθεί το συγκεκριμένο περιοδικό μου είπε ότι θέλει να πουλήσει μερικά τεύχη κόμιξ σε λογικές τιμές και μέσα σε αυτά μου έδειξε και το νούμερο #1...Με το που το είδα κάτι δεν μου πήγαινε καλά...έπρεπε να βεβαιωθώ...έτρεξα σπίτι μου λοιπόν και συγκρίνω το τεύχος με το δικό μου και έκπληκτος διαπιστώνω ότι πρόκειται για εκπληκτικής ποιότητας φωτοτυπία ολόκληρο το τεύχος...Ομολογώ ότι είναι αρκετά δύσκολο να το καταλάβει κανείς αν δεν έχει και τα 2 τεύχη μπροστά του...

Παρακάτω παραθέτω το εξώφυλλο και μια εσωτερική σελίδα 2 τευχών...

 

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ?

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ;)

 

post-6467-12856800389985_thumb.jpg

 

post-6467-12856800984417_thumb.jpg

 

Τα συμπεράσματα δικά σας και προσοχή μην την πατήσετε όπως αυτός ο φίλος!!

:cheers3:

 

Υ.Γ: Μέσα στις επόμενες ημέρες θα πιστοποιήσω ποιο είναι το αυθεντικό τεύχος σε κάθε φωτογραφία και θα εξηγήσω ορισμένες πολύ σημαντικές διαφορές :)

 

 

Αληθευει οτι το περιεχομενο του πρωτου τευχους ειναι εκτυπωμενο σε χαρτι κατι που αλλαξε απο το 2ο η 3ο τευχος και μετα???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13514
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

On 4/9/2020 στο 3:19 ΜΜ, Τυφλοπόντιξ είπε:

 

 

Αληθευει οτι το περιεχομενο του πρωτου τευχους ειναι εκτυπωμενο σε χαρτι κατι που αλλαξε απο το 2ο η 3ο τευχος και μετα???

Προσφατα πηγα να αγορασω αυτα τα τευχη αλλα τα απερριψα αμεσως λογω τιμης.Κοιτωντας τα ξανα πιο προσεκτικα παρατηρω το Νο1 ειναι 1 εκατοστο μικροτερο απ το 3. Τελικα πηγαν να μου πλασαρουν πλαστο τι λετε?

received_2549242588534395.jpeg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.