Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανεμοδουράς reloaded [ Εκδόσεις "Αστρίτης" ]


Lord Makro

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Με αφορμή διάφορες πρόσφατες συζητήσεις που είχαν γίνει σχετικά με τον "Περιοδικό Τύπο" και τις εκδόσεις του Ανεμοδουρά, να επιβεβαιώσω τα ευχάριστα νέα!

 

Από μικρός προτιμούσα πάντα τα σταυρολεξικά περιοδικά του Περιοδικού Τύπου και μια από τις πρώτες σκέψεις μου όταν έμαθα ότι κλείνει ήταν το τι θα απογίνουν αυτά τα "διαχρονικά" περιοδικά.

Σήμερα πήγα λοιπόν στο περίπτερο να ψάξω για τυχόν παλιά τεύχη και βλέπω μπροστά μου ότι το κλασσικό "ΣΑΒΒΑΤΟ" ξανακυκλοφορεί σαν "ΣΑΒΒΑΤΟ επί λέξη" και πήρα το πρώτο τεύχος!! Παρομοίως, και ο "ΓΡΙΦΟΣ" ξανακυκλοφορεί από την αρχή σαν "ΓΡΙΦΟΛΕΞΟ"!

Εκδότης είναι ο Λεωκράτης Ανεμοδουράς και το όνομα της νέας εκδοτικής... ΑΣΤΡΙΤΗΣ - σας θυμίζει κάτι; :)

 

Αρα λοιπόν οι εκδόσεις του Ανεμοδουρά επέστρεψαν, ίσως δούμε να ξανακυκλοφορούν σύντομα και τα κόμικς του.

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ίντερεστινγκ. Και ένα γκουγκλάρισμα στο Λεωκράτης Ανεμοδουράς (όχι και ότι πιο συνηθισμένο ;) ) βγάζει 2-3 χτυπήματα. Επιλέγω:

 

http://www.korner.gr/index.php?cata_id=3&Datain=4595&LID=1

 

"Αστρίτης Εκδόσεις: Νέα εταιρεία εφηβικών περιοδικών 24/5/10

 

Τον Ιούνιο θα κυκλοφορήσουν τα εφηβικά περιοδικά «It’s me» και «It’s me super magazine»

«Αστρίτης Εκδόσεις ΕΠΕ» είναι η επωνυμία της νέας εκδοτικής εταιρείας στο χώρο των εφηβικών και σταυρολεξικών περιοδικών που δημιούργησε ο Λεωκράτης Ανεμοδουράς.

Η νέα εταιρεία προχωρά στην έκδοση ενός εβδομαδιαίου και ενός μηνιαίου εφηβικού περιοδικού, υπό τις επωνυμίες «It’s me» και «It’s me super magazine», αντίστοιχα. Τα πρώτα τεύχη θα κυκλοφορήσουν στα μέσα Ιουνίου, ενώ ήδη βρίσκονται στα περίπτερα οι πρώτοι σταυρολεξικοί τίτλοι.

Η επωνυμία «Αστρίτης» δηλώνει την ιστορική παράδοση της εταιρείας, καθώς ήταν το ψευδώνυμο με το οποίο υπέγραφε ο δημοσιογράφος (και παππούς του Λεωκράτη Ανεμοδουρά), Στέλιος Ανεμοδουράς, δημιουργός του Μικρού Ήρωα."

 

Βρίσκω και μερικά ξε:relax: διότι είναι (ή έστω ήταν) απλήρωτοι οι εργαζόμενοι της Περιοδικός Τύπος. :) Από τα συμφραζόμενα πάντως τεκμαίρω ότι τα 2 ανωτέρω περιοδικά θα αφορούν έφηβες και είναι στα πρότυπα της σύγχρονης Κατερίνας-Σούπερ Κατερίνας.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με αφορμή διάφορες πρόσφατες συζητήσεις που είχαν γίνει σχετικά με τον "Περιοδικό Τύπο" και τις εκδόσεις του Ανεμοδουρά, να επιβεβαιώσω τα ευχάριστα νέα!

 

Από μικρός προτιμούσα πάντα τα σταυρολεξικά περιοδικά του Περιοδικού Τύπου και μια από τις πρώτες σκέψεις μου όταν έμαθα ότι κλείνει ήταν το τι θα απογίνουν αυτά τα "διαχρονικά" περιοδικά.

Σήμερα πήγα λοιπόν στο περίπτερο να ψάξω για τυχόν παλιά τεύχη και βλέπω μπροστά μου ότι το κλασσικό "ΣΑΒΒΑΤΟ" ξανακυκλοφορεί σαν "ΣΑΒΒΑΤΟ επί λέξη" και πήρα το πρώτο τεύχος!! Παρομοίως, και ο "ΓΡΙΦΟΣ" ξανακυκλοφορεί από την αρχή σαν "ΓΡΙΦΟΛΕΞΟ"!

Εκδότης είναι ο Λεωκράτης Ανεμοδουράς και το όνομα της νέας εκδοτικής... ΑΣΤΡΙΤΗΣ - σας θυμίζει κάτι; :)

 

Αρα λοιπόν οι εκδόσεις του Ανεμοδουρά επέστρεψαν, ίσως δούμε να ξανακυκλοφορούν σύντομα και τα κόμικς του.

Αχ! Λορδε μου αν διαβαζες κανενα ποστ απο αυτα που γραφω θα ενημερωσουν πριν κανενα μήνα οταν ειχα ποσταρει οτι ειχα βρει προς Λουτσα μερια σταυρολεξα με την ιδια επωνυμια,μεχρι τωρα 4 βρηκα + αυτο που αναφερεις 5.Το its me πρεπει να βρισκεται στο 5ο η 6ο τευχος του,εχω παρει το 3ο θα σαρωθει και θα το ποσταρω.Εχει μονο 2 σελιδες κομικς(θα το ποσταρω στα κομικς να με κυνηγα ο Αντρεας :lmao: )

Αχ!Λορδε μου :moutra2: δεν εχει :gift: στα γενεθλια σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Βασιλέα μου σας αποδίδω τα εύσημα για τη συνεισφορά σας στο θέμα μας! :cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βασιλέα μου σας αποδίδω τα εύσημα για τη συνεισφορά σας στο θέμα μας! :cheers5:

Η συνεισφορά μου Λόρδε μου δεν είναι τίποτα μπροστά σε αλλονών και οχι τόσο μεγάλη οσο η δικία σου στο χωρο της 9ης τέχνης.Ωστόσο η Κατερίνα εδώ και 2 εβδομάδες ξανακυκλοφορεί.και διαφημήζει και την Σουπερ,όποτε μπορεσώ σκανάρω το αξώφυλλο. :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13225
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5993 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ναι κι εγω ειδα τη διαφημιση. Δε σταματησε τελικα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχε διακοπεί για 2 μήνες περίπου,όπου βγαίνανε παλία τεύχη,ξεστοκάρισμα,τώρα και πάλι στα περιπτερα.Ξερω ξέρω περιμένετε το εξώφυλλο,έρχεται,ερχεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.