Μετάβαση στο περιεχόμενο

3 Story: The Secret History of the Giant Man


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η Warner Bros Pictures πήρε τα δικαιώματα της μεταφοράς του εν λόγω graphic novel της Dark Horse για να το κάνει ταινία.

 

post-556-12754942279005_thumb.jpg

 

Σεναριογράφος και σκηνοθέτης του εγχειρήματος θα είναι ο βραβευμένος με Όσκαρ για το Milk, Dustin Lance Black.

 

Παραθέτω την υπόθεση του novel:

What would it be like to stand head and shoulders above everyone else -- and to keep growing? Unable to interact with a fragile world that isn't built to withstand your size? To live in a house that doesn't fit you anymore -- with a wife who doesn't either?

 

Craig Pressgang's life is well documented in his official CIA biography, Giant Man: Pillar of America, but the heroic picture it paints is only half the story. The continuous growth caused by Craig's strange medical condition brings a variety of problems as he becomes more isolated and unknowable. Told in three eras by three women with unique relationships with Craig, 3 Story follows his sad life from his birth to the present.

 

Μπορείτε να διαβάσετε την αρχή του εδώ. Πάντως φαίνεται αρκετά φευγάτο και με αρκετά καλές κριτικές... Ο δημιουργός του είναι ο Matt Kindt.

 

 

 

Πηγή: ShH

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Καλό είναι ,το έχω αγοράσει ,με παραξενεύει πάντως που θέλουν να το κάνουν ταινία.Δεν ξέρω αν είναι δυνατόν να μεταφερθεί το συγκεκριμένο σε ταινία....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1733
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  51
  • Reputation:   274
  • Achievement Points:  51
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Κι εγώ το έχω διαβάσει, και μου άρεσε πολύ - ειδικά το τέλος. Ίσως σε άλλους να μην αρέσει, δεν είναι το κλασικό χάπι έντ, αλλά φαινόταν από νωρίς ότι τα πράγματα για τον ήρωα δεν θα μπορούσαν να είναι και τόσο χαρούμενα. Το ωραίο ήταν ότι η ιστορία είναι γραμμένη πολύ ρεαλιστικά, πραγματικά σου δίνει την αίσθηση ότι αν μπορούσε να συμβεί ένας αμερικανός της περιόδου εκείνης να συνεχίσει να ψηλώνει χωρίς όριο, η εξέλιξη θα μπορούσε να ήταν κάπως έτσι.

 

Νομίζω δεν υπάρχει και τόσο μεγάλη δυσκολία στη μεταφορά στην ταινία. Η ιστορία είχε πολλές αξιομνημόνευτες σκηνές, οπότε οι δημιουργοί της ταινίας μπορούν να επιλέξουν ό,τι δουλεύει καλά στο πανί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.