Μετάβαση στο περιεχόμενο

UGH! - Φυλή Greek Comic Force [ ώρα να οργανωθούμε ]


zoo

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο Graves κατάφερε να μας κάψει με το παιχνίδι που φιλοτέχνησε, η φυλή μας (GCF) είναι up and running, έχουμε φτάσει τα 13 15 16 μέλη και...

και τώρα πάμε να οργανωθούμε (που λέει και το ανέκδοτο) D.gif

Ένα θέμα καθαρά για τη φυλή μας στο παιχνίδι. Τα γενικότερα σχόλια για το παιχνίδι μπορούν να συνεχίζουν να πέφτουν βροχή στο αρχικό θέμα εδώ. bigwing.gif

 

Αυτό πρέπει να το έχετε πάρει όλοι όσοι έχετε μπει στη φυλή:

Μεγαλώνεις πρώτα λουτρά να κάνουμε μπάνιο - ουγκ μετά μπόλικο μάγο να έχει άπλα - ουγκ ψάχνουμε με τον μάγο για νέες μαγείες - ουγκ κάνουμε κυνηγούς - ουγκ στέλνουμε κυνηγούς σε λίμνη, δάσος και νταμάρι - ουγκ 1 κυνηγός για 1 θανατουγκ είναι καλά - ουγκ ουγκα ουγκ!

και θα είναι σίγουρα η απασχόλησή σας για την πρώτη εβδομάδα.

 

Ας ξεκινήσουμε να δούμε πώς μπορούμε να αλληλοϋποστηριχτούμε.

 

Ποιοί είμαστε και - βασικό - πού είναι η σπηλιά/ές μας:

 

GC nickname / UGH! nickname

big vaggos / dubudubuza

/ Cheper

dionik / dionik

DJO / THEULTIMATENINJAPUPPYMASTER

frequently_attitudes / ted

ftsgr / ftsgr

johnny / johnnyx1991

Johnnylee / Johnnylee

JohnnyMZ / JohnnyMZ

ngiannas / ngiannas

Pavlos / I-Sixtir

roc / adams

smoken / qwerty

Straken / Straken

will / WILL

YOSHIMITSU / kourabies

zoo / Razin

 

UGH! nickname / Πόλεις (Περιοχή)

A

Cheper / Cheperland[A - 31]

B

THEULTIMATENINJAPUPPYMASTER / TRANCAVE[b - 222]

ftsgr / Beast cave[b - 259]

johnnyx1991 / GSPolis[b - 132]

I-Sixtir / Μαύρη Ώρα[b - 75]

WILL /Waterslide[b - 253]

D

dubudubuza / Golgothas[D - 372]

E

ted / teddy[Ε - 618]

Straken / Catachan[E - 583]

F

dionik / Daveli[F - 662]

qwerty / splash[F - 572]

kourabies / Fataouland[F - 692]

G

JohnnyMZ / JohnnyClan[G - 682]

ngiannas / iraklia[G - 745]

[G - 714]

adams / Arkham[G - 714]

Cheper / Cheperland[G - 714]

dionik / Oona[G - 714]

dubudubuza / Tartarus[G - 714]

ftsgr / BeastCave2[G - 714]

johnnyx1991 / Pilgrimia[G - 714]

JohnnyMZ / GoingMerry[G - 714]

kourabies / Ουγκλία[G - 714]

ngiannas / Lamia[G - 714]

qwerty / smoked[G - 714]

Straken / Weapon X[G - 714]

THEULTIMATENINJAPUPPYMASTER / LOLLOLAND[G - 714]

Razin / Black_Onyx[G - 714], Tealeaf[G - 714]

WILL /Waterfall[G - 714]

H

adams / roomV[H - 462]

Johnnylee / Dojo[H - 324]

 

Postάρετε συμπληρώνω και μαζευόμαστε.

 

Α, και πώς γίνεστε μέλος της φυλής?

Πάτε Κυβερνείο, Tribe, γράφετε 'GCF' και τσουπ, η "Greek Comic Force" σας περιμένει! ουγκ!

 

Ουγκ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ουγκ-ω κατοικώ στην σπηλιά Catachan στην περιοχή E-583

:cheers4: Ugh!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ TRANCAVE, η τρανσοσπηλιά στην περιοχή B-222. Κερνάμε και παϊδάκια από θανατούγκ. :xm:

 

100 προς 1 ότι ο zade είναι ο roc. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5387 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

 

Ο roc ξέρουμε ποιός είναι? :P

 

 

εγώ είναι ο Roc /roomV / H-462

 

είμαι στην ίδια ήπειρο με τον Graves (Η - 406) (εεεεεε Graves μην διαβάζεις!Εδώ είναι μόνο για την φυλή μας!) που έχει score 1128 κι έχει χαρίσει στο monster 2375 μονάδες πέτρας :oops:

 

αλλά έκανε το μοιραίο λάθος να μας βάλει στο παιχνίδι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σπηλιά Daveli (εκ του γνωστού λήσταρχου :P) στην περιοχή F - 662.

 

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

πουλάω πέτρες και ξύλα για ελεφαντόδοντο... θέλει κανείς; Έχετε αγορά; Τι πρέπει να κάνω παραπάνω;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

πουλάω πέτρες και ξύλα για ελεφαντόδοντο... θέλει κανείς; Έχετε αγορά; Τι πρέπει να κάνω παραπάνω;

Μεταξύ μας δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούμε την αγορά. Πες σε ποιά περιοχή είσαι, πόσο δόντι θέλεις και όποιος είναι σχετικά κοντά και έχει σου στέλνει και του στέλνεις αντίστοιχη ποσότητα σε ξύλο/πέτρα. Για όλα τα πάρε δώσε χρειάζονται κουβαλητούγκ, οκ?

 

Έστω ότι το δόντι είναι το βασικό υλικό παραγωγής και τα άλλα 3 (νερό, ξύλο, πέτρα) είναι τα πιο περιορισμένα (premium), πιστεύω ότι οι ισοτιμίες δόντι : premium = 2:1 και premium : premium = 1:1 είναι λογικό να χρησιμοποιηθούν μεταξύ μας. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Έχω αγορά, χρειάζομαι πέτρες και ξύλα και το ελεφαντόδοντο κοντεύει να με πετάξει έξω από την σπηλιά, αλλά εσύ πρέπει να είσαι μακριά γιατί δεν σε βρίσκω. Θα χρειαστεί για να τα πάρω μάλλον και ένα κουβαλητουγκ που το φτιάχνω σε 6 λεπτά άνετα, ειδικά τώρα που ζητάει 1000 αντί για 6000 κέρατα.

 

Yoshimitsu / kourabies / Fataouland / F - 692

 

Α, και δεν είμαι καθόλου περίεργος να μάθω τί παίζει με το ηφαίστειο (αν και έστειλα e-mail να ρωτήσω τους αρμόδιους).

 

Α2, γκρινιάξτε και εσείς λίγο για το εργαστήρι, ζητάνε τα κέρατα τους κυριολεκτικά μαζί με νερό/φως/δεη/ξύλο/πέτρα και δεν ξέρω τί.

Άντε η ισχύς εν τη ενώση...

 

Α3, LoL με τον dionik είμαστε και γειτονάκια :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ε-618

 

Δεν ξέρω πως να σε βρω. Το παρατηρητήριο βοηθάει; Τόσα δίνω. Πόσα θες; Στα λαδάδικα πουλάνε αυτό που θες; Δεν έχω κανένα ζώο και δεν ξέρω πως βγαίνουν. Μάλλον με εξέλιξη του δάσους;2 λεπτά κάνω αναβάθμιση της ΑΓΟΡΑΣ και δεν έχω ιδέα γιατί (ελπίζοντας να βοηθηθώ σε αυτό)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9009
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  14
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χρήστης: ngiannas Σπηλιά: iraklia Περιοχή: G - 745

 

zoo είμαστε στην ίδια περιοχή σίγουρα!!!

 

Πάνω τους να τους φάμε όλους!!!

:cheers3::cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μπα, μην ξανασχοληθείς με την αγορά σου. Δώσε σε Κυβερνείο (+50 ικανοποίηση), δώσε σε υδραγωγείο (+50 ικανοποίηση), δώσε σε μάγο (πιο γρήγορες ανακαλύψεις), δώσε σε κυνηγούς (περισσότερη δύναμη και καλά), δώσε σε αποθήκη (προφανές γιατί) πρωτίστως και στο Λουτρό σε δεύτερη φάση (+25 ικανοποίηση). Δώσε λίγο όταν περισσεύει σε Τείχη και Παρατηρητήριο (+25 ικανοποίηση). Μην δώσεις πολύ στα υπόλοιπα γιατι δεν προσφέρουν σε αυτή την φάση ενεργά και χάνεις πόρους. Όσο μεγαλύτερη ικανοποίηση έχεις, τόσο περισσότερες γέννες θα έχεις, εγώ έφτασα και στο 7/ώρα αλλά όσο περνάει η ώρα και ανεβαίνει το σκτ στα λουτρά πέφτει.

 

Επίσης: επειδή οι κυνηγοί "κόβουν" 2 ελεύθερους ουγκ, ΜΗΝ τους βάζετε να "γίνονται" όλους μαζί. Αφαιρούνται αυτόματα από την αρχή και χάνετε σε πολύτιμους όρους. Εάν είστε μπροστά από το PC συνέχεια βάζετε δυο-τρεις το πολύ να γίνονται (μην πω και έναν έναν) και οι υπόλοιποι μετά το πέρας αυτών στο ίδιο μοτίβο. Άλλο να χάνεις για 2~3 κυνηγούς 4~6 ουγκς και αντίστοιχη παραγωγή ανά 15~20' και άλλο να βάλεις 30 κυνηγούς μαζεμένους και να χάσεις 60 ουγκς και παραγωγή από την αρχή ήτοι 3,5 ώρες παραγωγής στον βρόντο. Το ίδιο φυσικά θα ισχύσει και για τους στρατιώτες που απαιτούν 5 ουγκς κάθε ένας τους, εκεί τα προβλήματα/κέρδος ανάλογα την μέθοδο γίνονται πιο εμφανή. Μικροπράγματα ίσως αλλά μπορεί να κάνουν την διαφορά.

 

 

Υ.Γ.: frequently_attitudes χρειάζεσαι έρευνα του κουβαλητούγκ από τον μάγο, να έχεις και το δωμάτιο εκπαίδευσης θηρίων και να επενδύσεις και 1000 κέρατα για να φτιάξεις το κουβαλητουγκ για τις ανταλλαγές.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νομίζω η αγορά δουλεύει μονό για την ήπειρο που είσαι.(τουλάχιστον για το lvl 1) Τώρα δεν ξέρω αν με το lvl μπορείς να κάνεις αγορές και πιο μακριά. Ρωτήστε στο άλλο topic τον Graves. :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σκ@τ@... σε ολόκληρη ήπειρο μόνος είμαι. Πώς να τα ανακαλύψω όλα; Σαν αρχαιοελληνική αποικία είμαι! Ξενητιά Μασαλία έρχομαι!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:hi:

 

Xρήστης: will Σπηλιά: Waterslide Περιοχή: B 253.

 

Εχω διάφορες ερωτήσεις:

 

1. Πότε θα ξεκινήσουμε πόλεμο?

2. Ποιο είναι το επιθυμητό επίπεδο για να είμαι ετοιμη για περιοδο πολέμου?

3. Χρειάζονται πραγματικά οι κουβαλητουγκ??????Πολλά δεν ειναι 1000 ελεφαντόδοντο μονο για 1?

4. Αξίζει να δίνουμε πραγματα στο τέρας τώρα ή μας προστατεύει η ασυλία των πρώτων ημερών? Στη δική μου ηπειρο υποτίθεται ότι δίνουμε νερό, αλλά είτε δίνω είτε δεν δινω προσφορά δεν βλέπω για την ώρα διαφορα.

 

:efxaristo:

 

ΥΓ. Δεν εχω παρει το μηνυματακι

"Μεγαλώνεις πρώτα λουτρά να κάνουμε μπάνιο - ουγκ μετά μπόλικο μάγο να έχει άπλα - ουγκ ψάχνουμε με τον μάγο για νέες μαγείες - ουγκ κάνουμε κυνηγούς - ουγκ στέλνουμε κυνηγούς σε λίμνη, δάσος και νταμάρι - ουγκ 1 κυνηγός για 1 θανατουγκ είναι καλά - ουγκ ουγκα ουγκ!" αλλά φαινομαι μελος της φυλης, κάνω κάτι άλλο?????

 

ΥΓ. "Κατάρα" σ' αυτον που αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι - υποτιθεται ότι ειμαι σπιτι για να διαβαζω!!!!!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν ξέρω πως να σε βρω. Το παρατηρητήριο βοηθάει; Τόσα δίνω. Πόσα θες; Στα λαδάδικα πουλάνε αυτό που θες; Δεν έχω κανένα ζώο και δεν ξέρω πως βγαίνουν. Μάλλον με εξέλιξη του δάσους;2 λεπτά κάνω αναβάθμιση της ΑΓΟΡΑΣ και δεν έχω ιδέα γιατί (ελπίζοντας να βοηθηθώ σε αυτό)

 

Όπως είπε ο Yoshi, για να βγάλεις ζώο πρέπει να κάνεις την αντίστοιχη έρευνα σοτν μάγο - αν δεν στην εμφανίζει θα πρέπει να ερευνήσεις πρώτα ό,τι σου βγάζει και σε κάποια στιγμή θα βγει. Αφού γίνει η έρευνα πας στο Εκπαιδευτήριο θηρίων/Παγίδευση θηρίων/επιλέγεις κουβαλητούγκ και ετοιμάζεται για 1000 δόντι.

 

Για να βρεις κάποιον κοιτάς στη λίστα στο 1ο post - ο Yoshi είναι στην περιοχή F - 692, που σημαίνει ήπειρο F, περιοχή 692.

Πας στο παιχνίδι, πατάς κόσμος από τις επιλογές πάνω στη μέση. Επιλέγεις την ήπειρο F (πάνε A -> H με τη φορά του ρολογιού). Επιλέγεις την περιοχή 692 (αρίθμιση από αριστερά προς δεξιά) και εκεί είναι η σπηλιά του Yoshi (Fataouland). Πατάς πάνω της, επιλέγεις Send Resources και στέλνεις όσα θες (κα΄θε κουβαλητούγκ κουβαλάει μέχρι 300, οπότε αν θες να στείλεις παραπάνω με τη μία θα πρέπει να κάνεις & άλλα ζώα).

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5519 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Να τι έκανα λοιπόν όταν έπεσε ο server. Απαντούσα εδω! :lol:

 

Εγώ είμαι ο JohnnyMZ εκ της JohnnyClan στην ήπειρο G - 682 :best:

 

@will

 

1.) Είμαι κι εγώ πολεμοχαρής κι αιμοδιψής... Αλλά όπως μου εξήγησε ο μέγας ουγκαρχηγός (o zoo πάντα), πόλεμος αφού περάσει η 10ήμερη προστασία από τον Μάγο.

2.) Όταν ξεκλειδώσεις το στρατόπαιδο, φτιάχνεις στρατιωτάκια... και μετά θα 'ρθει από μόνος του ο πόλεμος :mafia:

3.) Όντως είναι, κι εγώ δεν έχω κάνει ακόμα. Σου προτείνω να αναβαθμίσεις πρώτα όσο περισσότερο μπορείς την σπηλιά σου, και τα Κουβαλητούγκς άσ'τα για αργότερα!

4.) Στο τέρας κι εγώ νερό δίνω (λες να 'μαστε στην ίδια ήπειρο; ) αλλά πάντα σε μικρές μικρές ποσότητες. Νομίζω για να το ευχαριστήσεις πρέπει να του δώσεις καμιά 500αριά... :oops:

5.) Καλό διάβασμα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1. Πότε θα ξεκινήσουμε πόλεμο?

2. Ποιο είναι το επιθυμητό επίπεδο για να είμαι ετοιμη για περιοδο πολέμου?

3. Χρειάζονται πραγματικά οι κουβαλητουγκ??????Πολλά δεν ειναι 1000 ελεφαντόδοντο μονο για 1?

4. Αξίζει να δίνουμε πραγματα στο τέρας τώρα ή μας προστατεύει η ασυλία των πρώτων ημερών? Στη δική μου ηπειρο υποτίθεται ότι δίνουμε νερό, αλλά είτε δίνω είτε δεν δινω προσφορά δεν βλέπω για την ώρα διαφορα.

1. Για πόλεμο έχουμε πολλέεες μέρες ακόμα. Ακόμα δεν ξέρουμε από πού βγάζουμε ποιά μονάδα, δεν έχουμε ξεκλειδώσει καν το πρώτο επιθετικό ζώο και είμαστε σε περίοδο προστασίας. Σε 4-5 μέρες θα αρχίσουμε να κάνουμε άμυνα ώστε να βγούμε με ασφάλεια από την περίοδο προστασίας και μετά με ασφάλεια θα ενισχύουμε και την επίθεσή μας. ;)

2. Δεν έχω ιδέα :lol:

3. Ο κουβαλητούγκ είναι εξαιρετικά χρήσιμος για 3 λόγους:

- Όταν αποκτήσεις 2η πόλη μπορείς να ενισχύεις με τη μία την άλλη όπως χρειάζεται. Έχω 2 και 2 κουβαλητουγκ και μου λύνουν πραγματικά τα χέρια. Χωρίς αυτούς οι πόλεις είναι τελείως ανεξάρτητες.

- Εμπόριο. Δεν μπορείς να κάνεις πάρε δώσε μέ άλλους παίκτες αλλιώς.

- Λεηλασία. Όταν αρχίσουν οι επιθέσεις μόνο με κουβαλητουγκ θα μπορείς να μεταφέρεις τα λάφυρα ;)

αν αυτή τη στιγμή σε ζορίζουν τα 1000 δόντια τρέναρέ το. Δεν χρειάζεται αν δεν έχεις ανάγκη κάτι από τα παραπάνω.

4. Το τέρας σκάει μια φορά το μήνα και μετά το κοντέρ κάνει reset. Στην ήπειρό σου (B) οι δωρεές έχουν φτάσει στο 100%, που σημαίνει ότι δεν κινδυνεύετε από την επόμενη βόλτα του τέρατος και δεν χρειάζεται να δωρίσεις τίποτα άλλο αυτόν τον μήνα. Lucky you :)

 

 

ΥΓ. Δεν εχω παρει το μηνυματακι

"Μεγαλώνεις πρώτα λουτρά να κάνουμε μπάνιο - ουγκ μετά μπόλικο μάγο να έχει άπλα - ουγκ ψάχνουμε με τον μάγο για νέες μαγείες - ουγκ κάνουμε κυνηγούς - ουγκ στέλνουμε κυνηγούς σε λίμνη, δάσος και νταμάρι - ουγκ 1 κυνηγός για 1 θανατουγκ είναι καλά - ουγκ ουγκα ουγκ!" αλλά φαινομαι μελος της φυλης, κάνω κάτι άλλο?????

 

ΥΓ. "Κατάρα" σ' αυτον που αποφάσισε να ξεκινήσει το παιχνίδι - υποτιθεται ότι ειμαι σπιτι για να διαβαζω!!!!!! ;)

ΥΓ1: Ουπς - μάλλον σε ξέχασα :P Εγώ το έστελνα, δεν είναι διαδικαστικό για να μπεις στη φυλή. Είσαι μέσα κανονικά, don't worry.

ΥΓ2: Κατάρα δεν λες τίποτα - εγώ υποτίθεται ότι είμαι σπίτι για να δουλεύω :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@will

 

1.) Είμαι κι εγώ πολεμοχαρής κι αιμοδιψής... Αλλά όπως μου εξήγησε ο μέγας ουγκαρχηγός (o zoo πάντα), πόλεμος αφού περάσει η 10ήμερη προστασία από τον Μάγο.

2.) Όταν ξεκλειδώσεις το στρατόπαιδο, φτιάχνεις στρατιωτάκια... και μετά θα 'ρθει από μόνος του ο πόλεμος :mafia:

3.) Όντως είναι, κι εγώ δεν έχω κάνει ακόμα. Σου προτείνω να αναβαθμίσεις πρώτα όσο περισσότερο μπορείς την σπηλιά σου, και τα Κουβαλητούγκς άσ'τα για αργότερα!

4.) Στο τέρας κι εγώ νερό δίνω (λες να 'μαστε στην ίδια ήπειρο; ) αλλά πάντα σε μικρές μικρές ποσότητες. Νομίζω για να το ευχαριστήσεις πρέπει να του δώσεις καμιά 500αριά... :oops:

5.) Καλό διάβασμα :lol:

 

 

:efxaristo:

Αν και για το τερας, νομιζω οτι δεν εχει σημασια να δινεις πολλά, αρκει να εισαι στη λιστα των πεντε που εχει ανα ηπειρο, απλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να το κανουμε απο τωρα, που χρειαζομαστε ολες τις προμηθειες για εξελιξη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για πόλεμο έχουμε πολλέεες μέρες ακόμα. Ακόμα δεν ξέρουμε από πού βγάζουμε ποιά μονάδα, δεν έχουμε ξεκλειδώσει καν το πρώτο επιθετικό ζώο και είμαστε σε περίοδο προστασίας. Σε 4-5 μέρες θα αρχίσουμε να κάνουμε άμυνα ώστε να βγούμε με ασφάλεια από την περίοδο προστασίας και μετά με ασφάλεια θα ενισχύουμε και την επίθεσή μας. ;)

 

Αρα να μην φτιαχνουμε στρατιωτες???

εγω εχω τρεις τεσσερις, ειπα να ξεκινησω σιγα σιγα, αλλα αν ειναι, να μην φτιαξω αλλους!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αρα να μην φτιαχνουμε στρατιωτες???

εγω εχω τρεις τεσσερις, ειπα να ξεκινησω σιγα σιγα, αλλα αν ειναι, να μην φτιαξω αλλους!

Όχι, μην κάνεις φαντάρια ακόμα - τζάμπα σου κόβουν τους πόρους. Τελευταίες μέρες προστασίας θα κάνουμε ένα μπαμ και αντί για κυνηγούς θα κάνουμε φαντάρους ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ερώτηση. Πως επεκτείνομαι σε δεύτερη σπηλιά? Ο μάγος έκανε την ανακάλυψη, αλλά δεν ξέρω πως να τη χρησιμοποιήσω. Βασικά με συμφέρει να έχω και δεύτερη σπηλιά? :thinking:

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

1000 x 4 για να κατασκευάσεις σπηλιά. Μου έχει βγει άδεια, θα σε γελάσω πως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Διαλέγεις μια ακατοίκητη σπηλιά, σκας 1000 από κάθε πόρο και τσουπ, έτοιμη η σπηλιά.

Στην αρχή είναι λίγο αργά τα πράγματα αλλά αν έχεις έναν κουβαλητουγκ και ενισχύσεις τη 2η σπηλιά απογιώνεται γρήγορα.

Προσωπικά έκανα τη 2η ακριβώς δίπλα από την 1η. Ίσως να ήταν και βλακεία μου. Μπορούμε να κάνουμε όλοι από μία σπηλιά στην ίδια περιοχή και να απογειώσουμε τους πόρους με κοινή προσπάθεια.

 

Ψήνεστε να κάνετε όλοι την 2η σπηλιά σας στην περιοχή μου? Έχω ανεβάσει ήδη τους πόρους στο 5ο επίπεδο και θα μπορούμε να αλληλουποστηριχτούμε πολύ γρήγορα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ψήνεστε να κάνετε όλοι την 2η σπηλιά σας στην περιοχή μου? Έχω ανεβάσει ήδη τους πόρους στο 5ο επίπεδο και θα μπορούμε να αλληλουποστηριχτούμε πολύ γρήγορα!

Εγώ μέσα είμαι, αρκεί να μαζέψω πρώτα τα 1000 x 4 :lefta:

 

Δηλαδή μπορούμε να κάνουμε σπήλια και σε άλλη ήπειρο? Δεν το ήξερα αυτό.

 

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9009
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  14
  • Reputation:   18
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και εγώ μέσα είμαι αρκεί πρώτα να μαζέψω τα 4Χ100.

:beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά zoo τρομερή ιδέα! :clap2: Δεν ήξερα ότι γίνεται. Το ελεφαντόδοντο είναι εύκολο. Όταν μαζέψω και τα άλλα έρχομαι να γίνουμε γειτονάκια. :valtnino::dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και γω μεσα!!!

 

Αρα, ανεβαζουμε τους πορους 4Χ 1000, φτιαχνουμε και ενα δυο κουβαλητουγκ για να μπορουμε να αλληλοβοηθηθουμε και ερχομαστε να φτιαξουμε σπηλια στην περιοχη σου!

Μετά, θα μπορουμε θεωρητικα να εξαφανισουμε σιγα σιγα ολους τους υπολοιπους στην ηπειρο σου και να επικρατησουμε??????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και γω μεσα!!!

 

Αρα, ανεβαζουμε τους πορους 4Χ 1000, φτιαχνουμε και ενα δυο κουβαλητουγκ για να μπορουμε να αλληλοβοηθηθουμε και ερχομαστε να φτιαξουμε σπηλια στην περιοχη σου!

Μετά, θα μπορουμε θεωρητικα να εξαφανισουμε σιγα σιγα ολους τους υπολοιπους στην ηπειρο σου και να επικρατησουμε??????

Έλα πρώτα εδώ για τη 2η σπηλιά και κάνεις μετά τους κουβαλητουγκ.

Θεωρητικά ναι, θα μπορούμε να ξεκινήσουμε πανηγύρι κατάληψης. Το βασικό μας εμπόδιο θα είναι οι DRG που είναι συγκεντρωμένοι στην περιοχή. Δε μασάμε όμως :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η σπηλιά μου λέγεται Golgothas [D - 372]!

 

Ψήνεστε να κάνετε όλοι την 2η σπηλιά σας στην περιοχή μου? Έχω ανεβάσει ήδη τους πόρους στο 5ο επίπεδο και θα μπορούμε να αλληλουποστηριχτούμε πολύ γρήγορα!

 

Μέσα, Χρίστο! :best: Αύριο θα 'μαι 'κει. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Βασικά οι πολεμοχαρείς μπορούν να πάρουν τα άρματα και από τώρα, το σκεφτόμουν και εγώ μπας και αρχίσω να λεηλατώ τους γύρω μου. Υπάρχουν κάποιοι νέοι χρήστες που δεν έχουν ανεβάσει την προστασία, οπότε θεωρητικά μπορείτε να τους επιτεθείτε αλλά δεν νομίζω ότι θα έχουν και τίποτε πόρους της προκοπής, που λέει ο λόγος. Βασικά εγώ δεν θα το κάνω τελικώς για έναν απλό λόγο: δεν θα ήθελα να την χαλάσω σε κάποιον νέο χρήστη, δηλαδή με το καλημέρα σας να του επιτεθώ και να του κόψω την χαρά της ανακάλυψης, όμως θα μου πεις από την άλλη, ας προστατευόταν ο ίδιος αφού υπάρχει αυτή η δυνατότητα; Ναι, αλλά τελικά εμένα δεν μου πάει, δεν θα ήθελα να κάνω στους άλλους ό,τι δεν θα ήθελα να μου κάνουν εμένα.

 

Αυτά... για τις σπηλιές πρέπει να μαζέψω υλικό γιατί έκανα παντού αναβαθμίσεις και στα premium υλικά έχω πελώριες ελλείψεις (ήτοι μηδενικές ποσότητες). Θα προσπαθήσω, σήμερα αύριο να αναβαθμίσω όλες τις πηγές μου σε κατηγορία 4 (δάσος/ορυχείο) για να αντλήσω τους απαραίτητους πόρους για την δεύτερη σπηλιά. Αν κάποιος προλάβει και πάει στην περιοχή του zoo (δεν το μαθαίνω το καινούργιο όνομα, δεν μπορώ), ας μας πει και τί υλικά του δίνει ανά κατηγορία για να ξέρουμε οι υπόλοιποι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.