Μετάβαση στο περιεχόμενο

Voltron: Defender of the Universe [ Privateer Press (2010) ]


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2295
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Sneaker_voltrondefenderoftheuniverse1.jpg

 

The evil Drule Empire threatens to enslave the entire galaxy. Against this evil stands the Galaxy Alliance, led by the legendary Voltron, Defender of the Universe! Now in the darkness of space, the fate of untold galaxies is about to be decided. Which side will you choose?

 

Take control of the mighty Voltron and the Galaxy Alliance or Lo-Tron of the fiendish Drule Empire as you wage battle across the unforgiving reaches of space. Launch searing energy blasts, smash your opponent into rogue asteriods, and form blazing sword as you unleash the awesome power of two of the universe's mightiest beings to achieve total victory!

 

Αυτή είναι με δυο λόγια η περιγραφή του νέου παιχνιδιού που ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει η Privateer Press τον Ιούλιο που μας έρχεται. Θα είναι ένα παιχνίδι με μινιατούρες για 2 άτομα και θα βάζει τους παίκτες να αναμετρηθούν παίρνοντας ο ένας τον Voltron και τις δυνάμεις του και ο άλλος τον Lo-Tron και τους δικούς του.

 

Sneaker_voltrondefenderoftheuniverse2.png

 

Το παιχνίδι θα αποτελείται από 22 βαμμένες πλαστικές μινιατούρες, 1 ταμπλό διπλής όψης (για να μπορούν να παιχτούν 2 διαφορετικά σενάρια), 24 ειδικά ζάρια, μερικά counters και ένα πλήρες έγχρωμο βιβλίο οδηγιών.

 

Η τιμή του στην Αμερική αναμένεται γύρω στα 49$. Δεν ξέρω αν θα το φέρει κάποιο κατάστημα στη χώρα μας, αν κάποιος ενδιαφέρεται πάντως θα μπορεί σχετικά εύκολα να το βρει online.

 

Επιπλέον, οι μινιατούρες του παιχνιδιού θα είναι συμβατές και με ένα άλλο παιχνίδι της εταιρείας, το Monsterpocalypse, ένα παιχνίδι που βάζει τους πάικτες να χειρίζονται διάφορα γνωστά τέρατα όπως ο Godzilla και ο King Kong και να μάχονται μεταξύ τους σε αστικές περιοχές.

 

Περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι θα βρείτε στην επίσημη σελίδα της εταιρείας, καθώς και στη σελίδα του στο boardgamegeek.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  12504
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  23
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5096 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το έχει δει κανείς στην Ελληνική αγορά??Θα ψηνόμουν να το πάρω,αν μου πει έστω και κάποιος ότι έχει παίξει και είναι καλό!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2295
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σε ελληνικό κατάστημα δεν το έχω δει και για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θα το φέρει κανείς. Η καλύτερη σου λύση είναι να το ψάξεις online (πχ δες εδώ).

 

Από κει και πέρα, για σχόλια για το αν είναι καλό θα σου πρότεινα να δεις σε σχετικά sites του εξωτερικού τι λένε. Πχ στο site boardgamegeek.com και συγκεκριμένα εδώ, θα βρεις ένα review του παιχνιδιού που λέει κάποιος τις εντυπώσεις του.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Αν μάθω κάτι άλλο σχετικό θα το ποστάρω εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12504
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  23
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5096 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Euχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

Επεξεργασία από Malekith
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.