Μετάβαση στο περιεχόμενο

Dredd (2012)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

45.jpg

 

Ο Δικαστής Ντρεντ είναι ένας από τους κλασσικότερους χαρακτήρες της Βρετανικής ανθολογίας ιστοριών κόμικς επιστημονικής φαντασίας 2000 AD. :dance: Η πρώτη του εμφάνιση ήταν στο 2000 AD #2, το 1977, σε μια ιστορία των John Wagner, Carlos Ezquerra & Pat Mills. Πρόκειται για ένα σκληροτράχηλο αστυνομικό-δικαστή-εκτελεστή που προσπαθεί να επιβάλει το νόμο σε μια βίαιη πόλη του μέλλοντος μαζί με όλους τους υπόλοιπους δικαστές του δρόμου.

 

post-556-1273585020,59_thumb.jpg

 

Η πρώτη απόπειρα στη μεγάλη οθόνη στέφθηκε με απίστευτη αποτυχία, το 1995, αφού ο Σταλόνε φορούσε ελάχιστα το σήμα κατατεθέν του Δικαστή, το κράνος, επειδή ήθελε να φαίνεται το πρόσωπό του (παίζει και να ανησυχούσε μην του χαλάσει το μαλλί, αν και αυτός ήταν ο λόγος που δε δέχθηκε το ρόλο ο Σβαρτζενέγκερ :lol: ). Πρόκειται για μια απίστευτα χαμένη ευκαιρία που το 99.9% των φανς ποτέ δεν τη συγχώρησε... Είχε μεν κάποια στοιχεία από το κόμικ, αλλά στο σύνολό του, του είχε αλλάξει τα φώτα. Η βασική ιστορία ήταν ότι ο Ντρεντ μετά από τόσες αποστολές πέφτει θύμα σατανικού σχεδίου από τον ίδιο του το μέντορα και ενώ πηγαίνει προς τη φυλακή-αποικία πέφτει το όχημα σε μια αφιλόξενη έρημο και προσπαθεί να επιστρέψει πίσω στην πόλη για να εμποδίσει τον κακό τελικά μέντορά του να καταλάβει την πόλη με τη βοήθεια κλώνων και ενός ρομπότ πουι εχμ διαμελίζει για πλάκα, αλλά απενεργοποιείται με το τράβηγμα ενός καλωδίου. Μέσα σ'όλα, αναπτύσσεται και ένα ρομάντσο με τη Δικαστή Hershley ενώ στο κόμικ υπάρχει ρητός κανόνας που απαγορεύει τέτοιου είδους σχέσεις μεταξύ των Δικαστών...

 

 

[imdb=tt0113492]

 

Τα χρόνια πέρασαν, πολλοί έσβησαν αυτή την ταινία από το μυαλό τους :P και το Δεκέμβρη του 2008 ανακοινώνεται ότι θα γυριστεί νέα ταινία, από την αρχή και οι παραγωγοί υπόσχονται ότι θα γίνει με το σωστό τρόπο! :wow: Το σενάριο θα το γράψει ο Alex Garland (Η Παραλία, 28 Μέρες Μετά :respect: , Sunshine) ενώ σκηνοθέτης θα είναι ο Pete Travis και κύριος παραγωγός η Andrew Macdonald's DNA Films μαζί με τη Rebellion :wow: . Το budget λέγεται ότι θα είναι 50 εκατομμύρια και θα είναι πιστό στις κλασσικές ιστορίες του 2000 AD. Σύμφωνα με το imdb θα βγει στους κινηματογράφους το 2011 σε 3D.

 

post-556-1273586058,14_thumb.jpg post-556-1273586352,38_thumb.jpg post-556-1273588253,94_thumb.jpg

 

 

Πηγές:

SuperHeroHypa

Wikipedia

 

Εσωτερικά Λινκς

Άρθρα:

Η ώρα του Δικαστή (Ντρεντ)

Judge Dredd: Οι τίτλοι των ιστοριών του στο 2000AD (I am the Law) index

Εκδόσεις:

Judge Dredd (O2H)

Judge Dredd - The Complete Case Files (2000 AD)

post-556-1273586507,88_thumb.jpgpost-556-1273586794,82_thumb.jpg

Bonus Trivia: Είναι το ίνδαλμα του Γιοσι :D, ο Στρατιώτης Κέιν έχει αρκετές επιρροές από αυτόν και οι Anthrax είχαν βγάλει τραγούδι ονόματι I am the Law με τον Dredd στο εξώφυλλο του single/βινυλίου. Επίσης, έχουν κυκλοφορήσει βιβλία, επιτραπέζια και βιντεοπαιχνίδια.

 

 

[imdb=tt1343727]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το εξώφυλλο των Anthrax που αναφέρει ο Djo είναι αυτό (και από τον Alex Ross παρακαλώ)

 

post-2298-1273595108,18_thumb.jpg

 

 

και

εδώ είναι ένα fan-made βιντεάκι του αγαπημένου μας δικαστή με μουσική υπόκρουση το εν λόγω τραγούδι.

(Καταραμένο Greek Comics, δεν μας αφήνεις να περάσουμε απ' ευθείας το βιντεοκλίπ στο forum).

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αξιζει μια καλη ταινια ο Ντρεντ.Ευχομαι αυτη τη φορα να αποφυγουν τα λαθη του παρελθοντος αλλα βρισκονται ηδη σε καλο δρομο πιστευω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Βασικά, δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει για ταινία, αλλά πιστεύω ότι ο Δικαστής αξίζει μία νέα καλή έκδοση με τις καλύτερες ιστορίες του στα Ελληνικά, κάτι αντίστοιχο με τα case files νομίζω. Είναι πολλά χρόνια που έχει χαθεί η παρουσία του από τις Ελληνικές εκδόσεις και το κενό που άφησε νομίζω ότι είναι εμφανές. Σκληρός, κλασικός και διαχρονικός, με αναφορές που κάλλιστα θα μπορούσαν να έχουν εφαρμογή στην εποχή μας αλλά και σε αυτές που θα έρθουν, νομίζω ότι είναι εγγυημένη η επιτυχία του ως ένα βαθμό. Αλλά προσοχή, δεν θέλω τις καινούργιες που έχουν "ξεφύγει" κάπως από άποψη περιεχομένου και κυρίως σχεδίου, όσο τις παλιές καλές και αγαπημένες σε επανέκδοση και ας είναι και σε Α/Μ φόντο όπως τις διαβάσαμε και τις αγαπήσαμε. Σίγουρα ο Δικαστής ήταν το βαρύ πυροβολικό του περιοδικού Αγόρι που έκανε εν μέρη την διαφορά. Ωραίος βρε DJO, ξέρεις τι μου αρέσει και με φτιάχνεις με τα αφιερώματα σου αλλά και τα Links που μας βάζεις (αν και τα περισσότερα λόγω κόστους, καλύτερα θα ήταν να μην τα είχαμε δει ποτέ).

:DJO::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ θυμάμαι την είδα δύο φορές. Μία με κάτι φίλους (τράβαγα τα μαλλιά μου) και μία μόνος. Θα μπορούσα να πω ότι πέρασα ωραία δύο ώρες. Αυτό που θυμάμαι ακόμα όμως από την ταινία ήταν η φοβερή μουσική του Alan Silvestri.

 

Βαριά και πομπώδης ότι πρέπει για τον Δικαστή.

 

Αν σας αρέσουν τα Original Scores ψάξτε στο google για να πάρετε μια ιδέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12426
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  64
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τι μου θυμισες τωρα....

Εκεινο το καλοκαιρι του 1995 ηταν καυτο απο ταινιες κομικς (για τα δεδομενα της εποχης παντα...) και θυμαμαι τα ξενα περιοδικα που εκαναν crash test μεταξυ Dredd και Batman Forever...Ειναι προφανες ποιος νικησε στα ταμεια αλλα καλλιτεχνικα ειναι και τα δυο στην ιδια μοιρα (ισως το Batman Forever σε χειροτερη γιατι υπηρχε και η συγκριση με τις προηγουμενες ταινιες). :lol:

Παντως εκεινη τη χρονια ειχαν γινει καποιες φιλοτιμες προσπαθειες διαασκευων ανεξαρτητων κομικς...θυμηθειτε:Τank Girl και Βarb Wire.

 

 

 

 

 

Εγώ θυμάμαι την είδα δύο φορές. Μία με κάτι φίλους (τράβαγα τα μαλλιά μου) και μία μόνος. Θα μπορούσα να πω ότι πέρασα ωραία δύο ώρες. Αυτό που θυμάμαι ακόμα όμως από την ταινία ήταν η φοβερή μουσική του Alan Silvestri.

 

Βαριά και πομπώδης ότι πρέπει για τον Δικαστή.

 

Αν σας αρέσουν τα Original Scores ψάξτε στο google για να πάρετε μια ιδέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

"Don't call me babe"

 

Τι φάση με την Βarb Wire. Η Pamela Anderson σε στιγμές αναλαμπής... :dance2::beer::minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Απο οτι θυμαμαι το Dredd δεν ειχε ανοιξει Ελλαδα καλοκαιρι αλλα Οκτωβριο μηνα καθως τοτε δεν υπηρχαν αυτες οι παγκοσμιες πρεμιερες που συμβαινουν τωρα.Αυτα ξεκινησαν καμια 5ετια αργοτερα.Και γω παντως θυμαμαι οτι απο τη ταινια μου αρεσε το πρωτο 5λεπτο,απο κει και περα εγινε τυπικο Stallone flick.Το Batman forever παντως καλυτερη ταινια για μενα προσωπικα.Ειχε σκισει κιολας στο box office.Υπηρχε και μια καινουργια τοτε εκδοση κομικ του Dredd που ειχε βγει κοντα στο 99 αλλα δυστυχως δεν κρατησε πολυ ενω ηταν ποιοτικη.Αξιζει να ξαναδουμε καποια αλλη εκδοση στα Ελληνικα παντως.Ελπιζω να διαβαζει καποιος απο την Anubis....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ελπίζω να μην διαβάζει κάποιος από την Άνουβις.Γιατί αν διαβάζει θα δούμε ιστορίες σε τιμές εξωπραγματικές.Anyway αυτή η ποιοτική έκδοση που λέμε ,ήταν αυτή από την O2H εκδοτική;

Την προηγούμενη ταινία με τον Judge Dredd δεν την έχω δει κατά περιέργο τρόπο μιας και είμαι die hard Stallone fan.Πάντως θα είναι δύσκολο να βρουν γνωστούς πρωταγωνιστές που να μην έχουν κανένα πρόβλημα να μην φαίνεται καθ όλη τη διάρκεια της ταινίας το πρόσωπό τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τότε τι να πει ο V for Vendetta... :P

 

Η μοναδική αυτοτελής έκδοση, ναι ήταν από το ανάποδο νέρο (O2H). Τώρα αν ήταν ποιοτική... απλά σε σχέση με το Αγόρι ήταν καλύτερη όσον αφορά εκτύπωση κλπ.

 

Γιόσι, είχα τσεκάρει πριν κάτι μήνες το 2000 AD και όντως είναι πιο brutal και σκοτεινό πλέον το κόμικ του Dredd. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Anubis; πιπέρι μου φαίνεται θα σου βάλω στο στοματάκι... Άμα είναι, ας το ξεχάσουμε καλύτερα και όποιος θέλει παίρνει απευθείας από το εξωτερικό τα case files και γλιτώνει και το σπιτάκι του... :D

 

Έχω στα χέρια μου μία πρόσφατη έκδοση του Δικαστή (κάτσε να δεις πως την λένε... θα το βρω και θα το γράψω) η οποία δεν με τρέλανε κιόλας, ενώ δεν θέλω καν να αναφερθώ σε crossovers και ανάμειξη του με άλλα σύμπαντα όπως τα aliens/predators/batman/dr.who/etc Για αυτό λέω ότι προτιμώ τα παλιά και καλά, ίσως να φταίει και το γεγονός των αναμνήσεων και της νοσταλγίας, τί να πω λες να είναι αυτό;

 

[EDIT]

Έλα το Origins είναι το βρήκα.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12426
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  64
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τo πρωτο crossover του με τον Batman ηταν εξαιρετικο,κατα τη γνωμη μου.

O simon bisley ξεπερασε τον εαυτο του στο σχεδιο :cheers3:

 

 

 

.... ενώ δεν θέλω καν να αναφερθώ σε crossovers και ανάμειξη του με άλλα σύμπαντα όπως τα aliens/predators/batman/dr.who/etc Για αυτό λέω ότι προτιμώ τα παλιά και καλά, ίσως να φταίει και το γεγονός των αναμνήσεων και της νοσταλγίας, τί να πω λες να είναι αυτό;

 

[EDIT]

Έλα το Origins είναι το βρήκα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Οκ εχετε δικιο για την Anubis αλλα ο λογος που την ανεφερα ειναι γιατι ειναι η πιο διαδεδομενη,ετσι απλα.Επισης θα μπορουσε καποιος γνωστης του Ντρεντ να προτεινει καποια απαραιτητα αναγνωσματα?Αμα μιλαμε για trades ακομα καλυτερα γιατι τα τευχη ειναι λιγο ζορικο να βρεθουν.Ενα τοπ 10 θα ταν κορυφη.Η μονη σειρα με τον Ντρεντ που εχω παντως ειναι αυτη της Eagle/Quality του 1983 με τα εξωφυλλα του Bolland και ηταν καλη μπορω να πω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Don Quixote στο crossover με τον Batman δεν ήταν που μας έδειχνε τους εφιάλτες του Dredd, από παντού ξεπετάγονταν λαγουδάκι, καρδούλες και λουλουδάκια :lol::lol:

 

Αυτά απλά δεν μπορείς να τα μεταφέρεις στο πανί. :clap2::clap2::clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανακοινώθηκε ο Judge Dredd!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

drums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gifdrums.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

Ωωωω ναι!

 

 

 

 

 

 

KARL URBAN!!!!!!!! a.k.a.Bones του Star Trek, Vaako από το Chronicles of Riddick, ο πρωταγωνιστής του Doom John Grimm, Eomer με ξανθιά περούκα στο LotR και θα παίζει και στα Red & Priest! ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ!!!!!! Ακολουθεί δήλωσή του:

 

“The main thing about Dredd is that it’s a fantastic comic that was completely messed up 20 years ago. Our idea is to make a very hard, R-rated, gritty, realistic movie of Dredd in Megacity, so we’ve got to get the tone right. He’s not going to take off his helmet. His bike is going to feel real. He’s going to hit people and it’s going to feel real. There’s been a change in comic-book movies; they were treated unseriously and now they’re treated seriously."

 

Προσωπικά, πορώθηκα.

 

 

 

Πηγή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και καπάκι, να ποια θα υποδυθεί τη Judge Cassandra Anderson:

 

OLIVIA THIRLBY

 

 

:cool:

 

Πηγή:

SHH

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αμα η ταινια θα ναι οπως την περιγραφουνε μεχρις στιγμης δηλ σοβαρη,hyper violent,και με σεβασμο στο κομικ θα γουσταρουμε τρελα!Τωρα οσον αφορα το 3d δε δινω δεκαρα αλλα αυτο ειναι για αλλο toppic...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Η πρώτη απόπειρα στη μεγάλη οθόνη στέφθηκε με απίστευτη αποτυχία

γιατι το λες αυτο? :lol:

 

Αμα η ταινια θα ναι οπως την περιγραφουνε μεχρις στιγμης δηλ σοβαρη,hyper violent,και με σεβασμο στο κομικ θα γουσταρουμε τρελα!Τωρα οσον αφορα το 3d δε δινω δεκαρα αλλα αυτο ειναι για αλλο toppic...

 

καλα ολη αυτη η τρελα με το 3d στο κινηματογραφο,ειναι αλλο ενα διαφημιστικο κολπο για να καλυψουνε το κενο σεναριο που εχει η πλειοψηφια των ταινιων πια...

 

εγω παντως επιμενω οτι ο καταληλοτερος για τον ρολο ειναι αυτος :

Επεξεργασία από _SnOoPy_
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξέρω ότι είμαι άσχετος στο θέμα σας αλλά η πρόταση του φίλου απο πιο πάνω για ένα τοπ-10 με ιστορίες που αξίζουν απτο δικαστή θα ήταν ότι πρέπει :mafia: !!!Plz,αν μπορήτε,πήτε και σε μας!Και αν ξέρεται και σε τι εκδόσεις κυκλοφορούν,θα σας έστεινα και άγαλμα :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1868
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1330
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μηπως καποιο παιδι γνωριζει τον τιτλο απο τον δισκο(αν βρισκεται σε δισκο) των anthrax με εξωφυλλο judge dredd δια χειρος alex ross? :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μηπως καποιο παιδι γνωριζει τον τιτλο απο τον δισκο(αν βρισκεται σε δισκο) των anthrax με εξωφυλλο judge dredd δια χειρος alex ross? :efxaristo:

βασικα,μηπως εννοεις το ''I'm the law''?

αυτο ειναι απο το Among The Living,αλλα η version με το εξωφυλλο που ψαχνεις,(του Alex Ross)νομιζω ειναι στο Music of Mass Destruction..

κομματαρα ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για cover δεν νομίζω, είναι διαφορετικά και στα δύο. Ίσως να ήταν για promotion σκοπούς ή για αφίσες και μπλούζες.

 

http://www.myfreewallpapers.net/comics/wallpapers/judge-dredd-anthrax.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για cover δεν νομίζω, είναι διαφορετικά και στα δύο. Ίσως να ήταν για promotion σκοπούς ή για αφίσες και μπλούζες.

 

judge-dredd-anthrax.jpg

Διαφορετικα ειναι.

Στο Music of Mass Destruction,(το cd,με το cover που ψαχνει),το song,ειναι live.γενικα ολο το cd,ειναι απο μια συναυλια στο Chicago.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

post-3787-12901942605972_thumb.jpg

 

Έρχεται.

 

:pray: Σε παρακαλώ Θεούλη, μην είναι πατάτα, χορτάσαμε άμυλο στην προηγούμενη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πανω που πηγα να το ποσταρω με προλαβες :lol: Ενταξει το κοστουμι φαινεται καλο,δεν ειναι υπερβολικα στυλιζαρισμενο οπως το προηγουμενο αλλα το κρανος μοιαζει με κουβα.κανα δυο νουμερα μικροτερο δεν ειχανε??Θα πρεπε να εφαπτεται,εφοσον μιλαμε για κρανος.Παντως και το κοστουμι του Stallone μου αρεσε,ειδικα το κρανος ηταν καλυτερο.Αυτο ειναι το τελικο design η ακομα δοκιμαζουν τι ταιριαζει αραγε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Sculpture του κράνους!

 

post-556-12921140710231_thumb.jpgpost-556-12921140749684_thumb.jpg

 

Λογικά πάνε σύμφωνα με το origins, αντί για το ποζερο-υπερ-τούμπανο μετέπειτα στυλ του Ντρεντ. Άρα παίζει να δούμε κάτι αληθινό και όχι ό,τι να'ναι! Ενδιαφέρον...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άντε να δούμε..

καί ένα καλό ρεμπαούντ στον Daredevil :crying: (asxeto)

δεν θα με χάλαγε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι άλλη προσθήκη στο καστ:

 

Η Lena Headey (Sarah Connor Chronicles, 300) θα είναι η κακιά του έργου, ονόματι Madeline Madrigal (AKA "Ma-Ma"), η πιο σκληρή αρχηγός συμμορίας στο σύμπαν. Όχι, πρόκειται για ολοκαίνουριο χαρακτήρα που δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στα κόμικς του Δικαστή. Περίεργη επιλογή ενώ έχει βαρβάτους εχθρούς, αλλά ανοίγει δρόμους για continuity.

 

Επίσης, η ταινία θα λέγεται σκέτο Dredd ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ!!!!!!!! :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.