Jump to content
JohnnyMZ

Δείξτε μας την συλλογή σας! [(εδώ κάτι πρέπει να βάλω, αλλά τι; )]

Recommended Posts

Καταρχάς συγγνώμη εκ των προτέρων για την κακή ποιότητα των φωτογραφιών.

Στο πάνω ράφι είναι μια συλλογή με comics κυρίως της Disney, όλα μαζί είναι λίγο πάνω από 300 τεύχη. Έχει Αλμανάκο, Μίκυ Μάους, Μίννι, Μικρή Λουλού, Μίκυ Μυστήριο, Σκρουτζ, μερικά Λούκυ Λουκ και Ιζνογκούντ, Πασατέμπο, Ιστορίες, Κόμιξ, Κλασσικά και Ντόναλντ.

Στο κάτω ράφι έχω ελάχιστα comics. Είναι αυτά που παίρνω τώρα και μερικά που δεν ταιριάζουν πάνω. Η σειρά Manhwa Caffe Occult από τον Κέδρο (άθλια δουλειά, παρεπιμπτόντως) που πήρα 2 € τον τόμο από το Public, δύο τόμοι manga στα αγγλικά από το αγαπημένο μου anime Shingeki no Kyojin και ένας από το spinoff Kuinaki Sentaku, το Deadpool Kills the Marvel Universe και το Final Crisis στα Αγγλικά, τα Loki και Silver Surfer Requiem μεταφρασμένα από την Anubis και τέλος μερικά όπως το Bugs Bunny και η Μασκα που απλώς δεν ταιριάζουν κάπου.

IMG_20150810_201847.jpg

IMG_20150810_202004.jpg

IMG_20150810_202143.jpg

IMG_20150810_202215.jpg

IMG_20150810_202247.jpg

IMG_20150810_203027.jpg

IMG_20150810_203037.jpg

IMG_20150810_203051.jpg

• Like 28

Πολύ ωραίες οι τελευταίες συλλογές που είδαμε!  :up:

Batigoal και quees ότι και να πω είναι λίγο. Γάντζο την συλλογή σου την περίμενα διαφορετική, ίσως λιγότερα Disney, αλλά και πάλι είναι ωραία. :respect:

DaDiRa, καταρχάς καλωσόρισες στο φόρουμ μας, κατά δεύτερον έχει ποικιλία η συλλογή σου, αν και μικρή. Αν συνεχίσεις να μπαινοβγαίνεις εδώ μέσα, σίγουρα θ' μεγαλώσει και θα ψάχνεις χώρο. :P

Υ.Γ. Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, κοιτάει παλιότερες δημοσιεύσεις για να πάρει μάτι τα μεγαλεία ορισμένων βιβλιοθηκών. :lol:
  • Like 11

Γάντζο την συλλογή σου την περίμενα διαφορετική

τι περιμενες δηλαδη??  :thinking:  :P

• Like 7

τι περιμενες δηλαδη??  :thinking:  :P

Να σου πω την αλήθεια, δεν είχα ψάξει και πολύ τι ακριβώς διαβάζεις. Με είχαν συνεπάρει περισσότερο τα κοινά μας ενδιαφέροντα στον κινηματογράφο και το μπάσκετ. Όπως προείπα, περίμενα (πολύ) λιγότερα Disney και αρκετά έως πολλά αμερικάνικα, υπερηρωικά ή και όχι. :P

• Like 6

Τα υπερηρωικα κομικ δε μου αρεσουν... εξαιρειται ο,τι εχει να κανει με Batman :D

αντ'αυτων μ'αρεσουν οι ταινιες με υπερηρωες (οχι ολες, οι περισσοτερες)

οπως καταλαβες και απο τη συλλογη ειμαι κυριως ανεμοδουροφιλος και barksοφιλος   :banana:

Edited by Γάντζος
  • Like 10

Πολύ ωραίες οι τελευταίες συλλογές που είδαμε!  :up:

Batigoal και quees ότι και να πω είναι λίγο. Γάντζο την συλλογή σου την περίμενα διαφορετική, ίσως λιγότερα Disney, αλλά και πάλι είναι ωραία. :respect:

DaDiRa, καταρχάς καλωσόρισες στο φόρουμ μας, κατά δεύτερον έχει ποικιλία η συλλογή σου, αν και μικρή. Αν συνεχίσεις να μπαινοβγαίνεις εδώ μέσα, σίγουρα θ' μεγαλώσει και θα ψάχνεις χώρο. :P

Υ.Γ. Πείτε μου ότι δεν είμαι ο μόνος που, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, κοιτάει παλιότερες δημοσιεύσεις για να πάρει μάτι τα μεγαλεία ορισμένων βιβλιοθηκών. :lol:

Καλώς σας βρήκα. Ναι, η συλλογή μου είναι αρκετά μικρή, αλλά το παλεύω. Η αλήθεια είναι ότι δεν αγοράζω και πολύ συχνά, αλλά σιγά-σιγά θα μεγαλώσει :)

• Like 11

Καταιγισμός όμορφων*** συλλογών τις τελευταίες μέρες !!!!Μπράβο παιδιά και εις ανώτερα και ....περισσότερα !

DaDiRa καλώς ήρθες στο G.C .

:beer:

***  Ολων των παιδιών οι συλλογές είναι ωραίες ,εκτός του batigoal ,που δεν μου άρεσε το χρώμα της βιβλιοθήκης ,το περιεχόμενό της και το δωμάτιο στο οποίο βρίσκεται....... :P :P :lol: :lol: :lol::beer:

• Like 16

***  Ολων των παιδιών οι συλλογές είναι ωραίες ,εκτός του batigoal ,που δεν μου άρεσε το χρώμα της βιβλιοθήκης ,το περιεχόμενό της και το δωμάτιο στο οποίο βρίσκεται....... :P :P :lol: :lol: :lol::beer:

Περιοδος;;;; :PPP::lol:  :PPP::lol:  :PPP::lol:

• Like 13

...εκτός του batigoal ,που δεν μου άρεσε το χρώμα της βιβλιοθήκης ,το περιεχόμενό της και το δωμάτιο στο οποίο βρίσκεται....... :P :P :lol: :lol: :lol: :beer:

Γιατί δεν λες και για τις μπύρες που ήταν λίγο ζεστές...! :D

• Like 9

Γιατί δεν λες και για τις μπύρες που ήταν λίγο ζεστές...! :D

Oτι και να πω γι αυτόν τον τύπο και τη συλλογή του θα είναι λίγο ...........Δεν περιγραφω άλλο ................... :lol: :lol: :beer:

• Like 8

Εχει να ανεβασει κανεις φωτογραφια απο ολοκληρωμενη συλλογη με Κοναν,Σουπερ Κοναν κτλ ή συλλογη με πολεμικα;

• Like 2

για να βλέπουμε κι άλλες συλλογες! :dance:

12006238_10153544329470821_5566678299895095075_n.jpg

• Like 23

:wow: εξαιρετική συλλογή, με ποικιλία, πολύ όμορφα τακτοποιημένη! και με τουμπανες εκδόσεις! post-277-1209914588.gif

:respect: :respect: :respect:

• Like 19

Παρα πολυ ωραια συλλογη, με ωραια κομματια απο διαφορα ειδη και ομορφα τακτοποιημενη. Πιο πολυ ζηλεψα το vertigo κομματι αλλα και τα Punisher MAX :):respect: :respect:

• Like 11

Και ένα δάκρυ κύλησε....

• Like 9

Φοβερή συλλογή ,τα ξένα albums είναι ιδιαίτερα εντυπωσιακά και επιλεγμένα.

Το τμήμα με τα Πολεμικά της War Picture Library είναι αξιοζήλευτο ! :NoNo:

Γενικά όμορφο στησιμο και τακτοποίηση. :best:

Πολλά :respect:  jpentz ,σου εύχομαι να την πενταπλασιάσεις τη συλλογή σου    :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :cheers3: 

• Like 13

:efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:  :efxaristo:

• Like 10

Εξαιρετική συλλογή! Ποιότητα, ποσότητα και γούστο! Μπράβο!

• Like 12

:respect: Για την άψογα οργανωμένη συλλογή σου και μακάρι να την μεγαλώσεις και άλλο!

• Like 9

Για την συλλογη δεν θα πω κατι... εμενα μαρεσαν μεχρι και τα ραφια σου γυρω γυρω απο το δωματιο! :P

• Like 12

Χαμός... λύγισαν τα ράφια βλέπω :D :D :D

Ωραίες οι εκδόσεις και με τα πολεμικά που δεν τα έχω ξαναδεί σε βιβλιοθήκη... και μπόλικα cinebook - (με Κωδικό 13 μεταξύ άλλων ;) )

• Like 9

Δυνατή συλλογή. Μπράβο. Έχεις πολλά από τα "βασικά" marvel OMNIBUS, σου λέιπουν και μερικά αλλά και πάλι είναι πολύ δυνατή συλλογή. Τουλάχιστον για τα γούστα τα δικά μου, η συλλογή πολύ καλή. Επίσης ζηλεύω που έχεις όλα τα PUNISHER MAX του Ennis σε HC.

• Like 10

siiiiiiiiiiiiiiiiiiick collection.   πολύ  όμορφα ταχτοποιημένη.

• Like 7

Φοβερη συλλογη.Υπεροχη.και υπεροχα βαλμενη

• Like 7

Δυνατή συλλογή. Μπράβο. Έχεις πολλά από τα "βασικά" marvel OMNIBUS, σου λέιπουν και μερικά αλλά και πάλι είναι πολύ δυνατή συλλογή. Τουλάχιστον για τα γούστα τα δικά μου, η συλλογή πολύ καλή. Επίσης ζηλεύω που έχεις όλα τα PUNISHER MAX του Ennis σε HC.

Και να σκεφτείς ότι όταν έπαιρνα τα Punisher MAX δεν ήξερα την σπανιότητα τους. Πρέπει να τα πήρα όλα μαζί €60 πριν 3-4 χρόνια!!!!

• Like 7

Και να σκεφτείς ότι όταν έπαιρνα τα Punisher MAX δεν ήξερα την σπανιότητα τους. Πρέπει να τα πήρα όλα μαζί €60 πριν 3-4 χρόνια!!!!

Βασικα το πραγματικα δυσευρετο volume απο το Punisher Max παντα ηταν το 4ο.Ολα τα αλλα βρισκοντουσαν ευκολα γιατι ειχαν βγει και second prints.Προσωπικα ζηλεψα την συλλογη των Metabarons την οποια δυτυχως δεν προλαβα να παρω περυσι και τωρα ειναι αφαντη.Αλλα γενικοτερα thumbs up για τη συλλογη σου πολυ ωραια.

• Like 5

Πολλαπλά εγκεφαλικά πρωί - πρωί.....

Φέρτε Catapresan, Diovan, Amlotens και λοιπα σκευάσματα.....

Απίθανη και ζηλευτή συλλογή!!!

Plus: Είναι ονειρικό να έχεις δικό σου χώρο...

Εύγε! :best:

Edited by archon
  • Like 10

Ο ορισμός του man-cave.....

Υπέροχα!!!!!!!

• Like 9