Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δείξτε μας την συλλογή σας! [(εδώ κάτι πρέπει να βάλω, αλλά τι; )]


JohnnyMZ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Φιλτατε Cassidy, χωρις αμφιβολια η συλλογη σου ειναι εξαιρετικη και ακρως εντυπωσιακη!!! :congrats: 

 

:respect: στο απειρο.....

 

 

Πραγματικα, ευχομαι να βρεις....

 

1) χωρο για να τακτοποιησεις και τα υπολοιπα που ειναι χυμα

2) χρονο για να τα διαβασεις ολα αυτα

 

.... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν μπήκε το ράφι που έλειπε , καθώς και η άλλη γωνία του δωματίου της ντροπής που έχει μερικά τεύχη ακόμα...

Και μερικά σχόλια-διευκρινήσεις για τον χώρο.Είναι σε δύο σπίτια όλα αυτά.

 

 

Ευχαριστώ όλους τους παραπάνω και τους παρακάτω  και κυρίως τον PhantomDuck.

Φίλε έχει δίκιο .Εδώ και καιρό έχω χάσει την επαφή με τη συλλογή μου σαν αναγνώστης.

Ειδικά τα τεύχη θέλω να τα έχω όχι να τα διαβάζω. Βρήκα την λύση με 1 10ίντσο tablet.

Αγόραζα πράγματα από συνήθεια ( εξάρτηση) τα οποία ναι μεν αξιόλογα αλλά όταν

έρχονταν δεν είχα που να τα βάλω.

Και εννοείται δεν θα διαβαστούν όλα. Με αυτό όμως έχω κάνει την ειρήνη μου, γιατί

είναι πράγματα που θέλω να έχω ( αυτό από μεριά ψυχολογίας σημαίνει ότι κάτι σου λείπει ή σου έλειψε στην παιδική σου

ηλικία ). :p3:

Ότι δεν θέλω πλέον θα το στέλνω. Είδη έχω δώσει τους τελευταίους μήνες 5-6 Omnibus στο ebay από τα οποία

έβγαλα και καλά χρήματα

Επίσης υπάρχουν πολλά τεύχη αλλά και μερικά άλλα (πχ το Eightball deluxe)  2 3 4 5 φορές για λόγους μεταπώλησης και trade. Αυτό είναι το 4ο στάδιο της φάσης

 

Το ποστ αυτό το έκανα για την συμμετοχή αλλά κυρίως για αυτομαστίγωμα και για να έχω το πριν και το μετά,

αφού εδώ και πολύ καιρό έχω στο μυαλό μου πως θα γίνει το παιδικό μου δωμάτιο μία φοβερή Man Cave.

Έχω είδη παραγγείλει κουτιά στο Star Comics...

 

Βασικό πάντως είναι η πειθαρχία στις αγορές.

Είμαι σε εντελώς διαφορετική φάση πλέον από τους περισσότερους εδώ μέσα.

Θα προτιμήσω να πάρω 1 τεύχος με 100$ παρά 100 με 1$ ή θα πάρω κάτι

μόνο για το εξώφυλλο.

Πχ τελευταία παραγγελία στο milehigh

BATMAN  (1940) (#0-713) (DC) #643       1 N'Mint @ 5.00           5.00
BATMAN  (1940) (#0-713) (DC) #646       1 N'Mint @ 4.00           4.00
BATMAN/SUPERMAN (2013) #21 (JOKER)      1 N'Mint @ 7.00           7.00
CONVERGENCE: SUPERMAN (2015) #2         3 N'Mint @ 6.00          18.00 ( 1ο Superboy , SuperSons 1 κτλ. Ωραίο το SurerSons 1)
     Quantity Ordered: 5
DAREDEVIL: REBORN (2011) #1             1 N'Mint @ 3.00           3.00
DETECTIVE COMICS  (1937) (#1-881) (DC)
#797                                    1 N'Mint @ 3.00           3.00
LEGENDS OF THE DARK KNIGHT (BATMAN)
(1989) #177                             1 N'Mint @ 6.00           6.00
NEW AVENGERS  (2004) (#1-64) (MARVEL) γαμάτω Venomized cover
#35                                     1 N'Mint @ 4.00           4.00
     Quantity Ordered: 2
PALOOKA-VILLE #15                       1 N'Mint @ 9.00           9.00 ( μεγάλος καινούργιος στόχος να τα μαζέψω όλα. Αγαπάω Seth)
PALOOKA-VILLE #16                       1 N'Mint @ 9.00           9.00
ROM ANNUAL (1982) #3                    5 V'Fine @ 1.50           7.50
SUPERMAN: LOIS & CLARK (2015) #1        3 N'Mint @ 5.00          15.00 ( Πάλι για το Superboy . Διάβασμα... ούτε καν)

 

 Tα Batman είναι αυτά που μου λείπουν από αυτή τη λίστα

Δηλαδή θέλω να πώ ότι από μια παραγγελία 70$ τίποτα δεν είναι για διάβασμα.

 

Άκομα πχ αγοράζω όλα τα νο1 της Image. Μπορεί και να μην τα διαβάσω όλα , αλλά τα μαζεύω...

 

Επίσης 1 άλλο βασικό πράγμα είναι πόσο σου έxουν στοιχίσει όλα αυτά.

Όλα έχουν αγοραστεί σε πολύ καλές τιμές. Πάλι φυσικά δεν πρέπει να παίρνουμε πράγματα

επειδή είναι φτηνά χωρίς να είναι ποιοτικά ή να τα θέλουμε πραγματικά.

Εγώ όπως βλέπετε έχω σηκώσει πχ την Fantagraphics , αλλά τα έχω πάρει σχεδόν όλα

 με 50-60% και σχεδόν δωρεάν ταχυδρομικά. Τότε στις καλές εποχές.

Θα τα διαβάσω όλα αυτά ? Ίσως όχι , γουστάρω όμως να έχω όλα αυτά τα indie graphic novels.

 

:mera:

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Εντάξει φίλε Νίκο το πιασα το υπονοούμενο ...

 

Αν δεν έχεις να ποστάρεις κάτι άλλο πες μου να κλειδώσω το θέμα .... :D

Το τερμάτισες .......... :respect: :respect: :respect: :respect: :div:

:clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :clap2:  :cheers3:

 

 

 

Υ.Γ1 Μπορεί να φαίνεται κουλο αλλά πιο πολύ και από την Ζωνη Α (τακτοποιημένη) μου άρεσε το "Σχεδόν Χαος "....

Με φαντάζομαι σε μια τετοια κατάσταση να πρέπει να τακτοποιήσω όλα αυτα ,να στησω ράφια ,βιβλιοθήκες κ.λ.π  και γουστάρω τρελά .....

 

Υ.Γ2 Σκέψου σοβαρά την πρόταση του συνάδελφου guskoin !!! :lol:  :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

[...] Το ποστ αυτό το έκανα για την συμμετοχή αλλά κυρίως για αυτομαστίγωμα και για να έχω το πριν και το μετά,

αφού εδώ και πολύ καιρό έχω στο μυαλό μου πως θα γίνει το παιδικό μου δωμάτιο μία φοβερή Man Cave. [...]

 

Εφ' όσον το έχεις οραματιστεί στο μυαλό σου, νομίζω πως όλα τα άλλα περιττεύουν και είναι απλά θέμα χρόνου τότε. Αρκεί πάντα να μην τα παρατήσεις στην μέση, εφ' όσον απαιτείται και ένας άλφα χρόνος και φυσικά ενασχόληση. Από εμάς την υποστήριξη θα την έχεις πάντως :best:. Και ψυχολογική, αλλά και κυρίως πρακτική, αν θελήσεις να έρθουν νταλίκες απ' έξω να ξεκινήσουν φόρτωμα, κάνε ένα ποστ εδώ, και απλά περιμένεις όσο εμείς σφαζόμαστε :P

 

Για την ζυγαριά μεταξύ ανάγνωσης / συλλεκτικότητας τώρα, τείνω προς την πρώτη μεριά, όμως η αλήθεια είναι πως είχα καιρό να δω κάποιον που να μαζεύει απλά για την συλλογή τόσο συνειδητοποιημένα. Δεν μαζεύεις ό,τι να 'ναι, έχεις σοβαρά προσωπικά κριτήρια που θέτεις (συλλεκτικότητα, συγκεκριμένος δημιουργός, συγκεκριμένη εταιρία, κλπ) και γνωρίζεις την αξία τους, όχι μόνο την χρηματική αλλά και την ιστορική. Καλή φάση, γουστάρεις όχι με το εσωτερικό των κόμικς αλλά με τα κόμικς ως είδος. Νομίζω πως λίγο πολύ αυτό παίζει σε όλες τις συλλογές, απλά εσύ το πας σε άλλο επίπεδο, ωραίος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πέρα από την όποια πλάκα, εγώ συγκινήθηκα μ' αυτά που έγραψε ο φίλος Cassidy πιο πάνω, γιατί πρόκειται για μεγάλες αλήθειες  και φάσεις της ζωής που βρεθήκαμε ή που θα βρεθούμε, εγώ για παράδειγμα έχω αγοράσει γαλλικά BD τη στιγμή που δεν ξέρω γαλλικά :thinking:

Είναι ωραίο να είσαι σε μια παρέα ανθρώπων που σε καταλαβαίνουν και σε συμμερίζονται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

 

Αγόραζα πράγματα από συνήθεια ( εξάρτηση) τα οποία ναι μεν αξιόλογα αλλά όταν

έρχονταν δεν είχα που να τα βάλω.

Και εννοείται δεν θα διαβαστούν όλα. Με αυτό όμως έχω κάνει την ειρήνη μου, γιατί

είναι πράγματα που θέλω να έχω ( αυτό από μεριά ψυχολογίας σημαίνει ότι κάτι σου λείπει ή σου έλειψε στην παιδική σου

ηλικία ). 

 

 Μπορεί και να μην τα διαβάσω όλα , αλλά τα μαζεύω...

 

 

 

 

Πόσο πολύ σε καταλαβαίνω..... μα πόσο πολύ ......  :sad1:

 

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω. Εδώ πέρα πάνω δεξιά, η κούτα τι σχέδια έχει; :P Μπορείς να βγάλεις μία κοντινή;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Nικο, πραγματικα απιστευτη συλλογη. Με αφησες και μενα, οπως και τους προλαλησαντες, αφωνους! :wow::congrats:

Νομιζω οτι δεν εχω ξανα παθει πιο μεγαλο σοκ σ αυτο το τοπικ, τουλαχιστον στα δικα μου ματια, μπηκες στο #1 των κομικσοσυλλογων ever, παντα μιλωντας βασει αυτων που εχουν "τολμησει" να μας δειξουν τα άπαντα τους! Οι υπολοιποι που κρυβονται, ντροπη τους :PPP:

 

μονο μια χαρη θελω να ζητησω, γιατι εψαχνα εψαχνα και δε μπορω να πω οτι τα βρηκα: θελω αν, και οταν ευκαιρησεις, καμια φωτογραφια απο την αμιγως Marvel + DC γωνία της συλλογης, να δω δηλαδη τομακια στη σειρα, να παρω ιδεες, να εμπλουτισω τη wishlist, και παει λεγοντας! Αν φυσικα θελεις! :xm:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω. Εδώ πέρα πάνω δεξιά, η κούτα τι σχέδια έχει; :P Μπορείς να βγάλεις μία κοντινή;

Ωραία παρατήρηση! :lol: Πρέπει να είναι κουτί για βάπτιση , δικό μου ή της αδελφής μου.

Δεν ξέρω τι έχει μέσα. Μπορεί DVD.

 

post-12121-0-96829000-1487369945_thumb.jpg

 

Για το χτίσιμο όμως της υπόθεσης κάτω αριστερά στην ίδια φωτό έχει η βιβλιοθήκη 1 ντουλάπι

που έχει μέσα πάνω από 400 τεύχη.... :choco:

Hellblazer 1-300 , 100 bullets 1-100 , Alias 1-28 , Alias 1-10 και δεν θυμάμε τι άλλο.

Τα οποία πρέπει να μπούνε κάθετα άμεσα για λόγους προφύλαξης.

 

post-12121-0-23031500-1487370197_thumb.jpg

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Nικο, πραγματικα απιστευτη συλλογη. Με αφησες και μενα, οπως και τους προλαλησαντες, αφωνους! :wow::congrats:

Νομιζω οτι δεν εχω ξανα παθει πιο μεγαλο σοκ σ αυτο το τοπικ, τουλαχιστον στα δικα μου ματια, μπηκες στο #1 των κομικσοσυλλογων ever, παντα μιλωντας βασει αυτων που εχουν "τολμησει" να μας δειξουν τα άπαντα τους! Οι υπολοιποι που κρυβονται, ντροπη τους :PPP:

 

μονο μια χαρη θελω να ζητησω, γιατι εψαχνα εψαχνα και δε μπορω να πω οτι τα βρηκα: θελω αν, και οταν ευκαιρησεις, καμια φωτογραφια απο την αμιγως Marvel + DC γωνία της συλλογης, να δω δηλαδη τομακια στη σειρα, να παρω ιδεες, να εμπλουτισω τη wishlist, και παει λεγοντας! Αν φυσικα θελεις! :xm:

 

:beer:

 

Δεν είναι ότι δεν τα βρήκες , απλώς δεν υπάρχει μέρος με συγκεντρωμένα marvel -DC

(εδώ πχ τα LOVE n ROCKETS βρίσκονται στα 4 σημεία του ορίζοντα...)

Αν κοιτάξεις θα δείς αρκετά daredevil (κάτι άλλο που μαζεύω ευλαβικά χωρίς πλέον να διαβάζω) και Batman καθώς και ότι έμεινε από Omnibus.

Τα περισσότερα πάντως τα έχω σε τεύχη και γενικά δεν είμαι και πολύ  γνώστης των superheroes...

Τσέκαρε εδώ για να βρείς μερικά κλασικά πράγματα

Επίσης από καινούργια Marvel τσέκαρε το Black Widow (κατεβάστε όλοι και διαβάστε το νο1) και φυσικά το περσινό Vision.

 

Πάνως εγώ με τη διαδικασία της φωτογράφησης βρήκα πράγματα που έψαχνα και πράγματα που

δεν θυμόμουν ότι είχα.

 

:up:

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Φοβερη συλλογη Cassidy, χαοτικη σε αυτη τη φαση δε λεω, αλλα σιγουρα εντυπωσιακη.Αξιζει να κατσεις να την ταξινομησεις, θα δειξει πολυ καλυτερα και θα αρχισεις να διαβαζεις περισσοτερο αφου θα ξερεις που βρισκεται τι. Προσωπικα εγω προτιμω ταξινομηση πρωτα ανα εταιρεια,μετα φορματ βιβλιου ανα μεγεθος και τα τευχη φυσικα σε κουτια αναλογα με τη σειρα.Αυτα τα printed comic boxes που βγαζουνε το τελευταιο καιρο ειναι εκπληκτικα και πραγματια δειχνουν καλυτερα στο ματι απο τα standard λευκα.Αγορασε κ καμια τουμπανη ραφιερα απο το ΙΚΕΑ και θα εχεις συλλογη να χαιρεσαι που τη βλεπεις.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πω πω πω μιλάμε για ποσότητα, όχι αστεία! :D :D :D

 

Σοβαρότατη υποψηφιότητα για την μεγαλύτερη συλλογή που έχουμε δει εδώ μέσα.

 

Θα σε ρωτούσα πώς θα τα διαβάσεις όλα αυτά αλλά μετά είδα ότι δεν σκοπεύεις για όλα έτσι κι αλλιώς.

Προσωπικά, δεν αγοράζω ποτέ πράγματα που δεν θέλω να διαβάσω, έστω και αν αργήσει αυτό να γίνει (όλοι έχουμε αδιάβαστα, λίγα ή πολλά :P ). Και δεν θα αγόραζα ποτέ CGC τεύχη γιατί το θεωρώ τελείως ανούσιο, εκτός αν είχα σκοπό να τα μεταπωλήσω.

 

Υ.Γ. Σου λείπει το τελευταίο Love and Rockets New Stories... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πω πω πω μιλάμε για ποσότητα, όχι αστεία! :D :D :D

 

Σοβαρότατη υποψηφιότητα για την μεγαλύτερη συλλογή που έχουμε δει εδώ μέσα.

 

Θα σε ρωτούσα πώς θα τα διαβάσεις όλα αυτά αλλά μετά είδα ότι δεν σκοπεύεις για όλα έτσι κι αλλιώς.

Προσωπικά, δεν αγοράζω ποτέ πράγματα που δεν θέλω να διαβάσω, έστω και αν αργήσει αυτό να γίνει (όλοι έχουμε αδιάβαστα, λίγα ή πολλά :P ). Και δεν θα αγόραζα ποτέ CGC τεύχη γιατί το θεωρώ τελείως ανούσιο, εκτός αν είχα σκοπό να τα μεταπωλήσω.

 

Υ.Γ. Σου λείπει το τελευταίο Love and Rockets New Stories...

:hi:

 

Το ποστ σου είναι μια ευκαιρία για συζήτηση περι collecting, είπα και πριν τη αποψή μου αλλά ας ξαναπώ πως το βλέπω εγώ

στο μυαλό μου ,μετά από και την προσωπική εμπειρία , το Hobby (comics) έχει 4 βασικά στάδια. :hypno:

 

1) Αναγνώστης. Αγοράζω ότι θέλω να διαβάσω , αλλά και δεν με χαλάει να το δανειστώ ή να το κατεβάσω. Γενικά δεν ζορίζομαι να το έχω σε οποιαδήποτε έκδοση-μορφή

 

2) Με ενδιαφέρει-επιθυμώ να έχω αυτό το θέλω να διαβάσω ή και αυτό που διάβασα και μου άρεσε. Αρχίζω να κοιτάζω και την έκδοση (Limited , HC , τεύχη )

 

3) Εκτός από αναγνώστης βλέπω κάποια comics και ως collectors items που θέλω να έχω , αποσυνδεμένα από την αναγνωστική εμπειρία.

 

4) Speculation , που είναι της μόδας τώρα αλλά γίνεται από παλιά. Αγοράζω πράγματα που δεν με ενδιαφέρει απόλυτα να έχω με σκοπό να τα

μεταπουλήσω σε υψηλότερη τιμή στο μέλλον.

  

Για το στάδιο 3 τώρα

Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι κάποια comics είναι μόνο collectors item για λόγους ιστορικότητας , τέχνης, σε συνδυασμό με σπανιότητα.

Κανένας δεν δίνει χιλιάδες $€ για να διαβάσει κάτι που μπορεί να βρεί αλλιώς. Είναι στο μυαλό μου απόλυτα λογικό το καλύτερο σε κατάσταση αντίτυπο το Detective Comics 27

να κάνει μερικά εκατομύρια δολάρια. Ο Batman θα υπάρχει για πάντα και θα λατρεύεται μέσα από όλα τα μέσα (κιν/φος ,comics , video games)  και αυτή είναι η πρώτη του εμφάνιση . Είναι άσχετο αν είναι καλή σαν ιστορία.

Είναι μουσειακό κομμάτι που η αξία του λογικά μόνο θα ανεβαίνει.

Το ίδιο ισχύει και για όλες της μορφές τέχνης στις οποίες υπάρχουν ακριβά αντικείμενα.

 

Εκεί μπαίνει και η CGC η οποία κάνει αυτό το collectors item πιο ελκιστικό και βοηθάει τους συλλέκτες να προδιορίσουν την αξία του με την απόλυτη δυστυχώς δύναμη που έχει. Έχεις πιάσει CGC στα χέρια σου ?'Οπως είπα πριν και εγώ τα κοροΐδευα , αλλά τελικά είναι γαμώ να έχεις κάποια. Γι' αυτό και τα χρυσοπληρώνουν όλοι αυτοί εκεί έξω.

Απλώς είναι collecting , δεν είναι θέμα ανάγνωσης. Και αν το καλοσκεφτείς είναι πολύ λογικό collecting για κάποιον που αγαπάει τα αμερικάνικα

comics. Σίγουρα συμφωνώ ότι η κατάσταση έχει ξεφύγει και έχει γίνει μανία και ελιτισμός. Και στα δικά μου μάτια δεν έιναι λογικό να κάνει

3-4 φορές παραπάνω το 9.8 από το 9.6 του Amazing Spiderman 300.Αλλά υπάρχει εξήγηση και γι'αυτό.

Επίσης είναι λίγο χαζό να γίνονται CGC  τεύχη που δεν έχουν τίποτα το ιδιαίτερο. Στην τύχη αυτό

Γενικά είναι όντως προβληματικές καταστάσεις και δεν έχουν σχέσει με τη φιλοσοφία του forum εδώ που είμαστε.

 

Πάντως η γνώμη μου είναι ότι όλοι που γράφουν εδώ είναι συλλέκτες απλώς δεν έχουν πάει στο στάδιο 3 , αν το σκεφτείτε λογικά όμως δεν πρέπει

να το απορρίπτετε. Κάποιοι είναι σίγουρα μεταξύ 2-3 και δεν τους χαλάει να τους κάτσει και το 4 καμιά φορά.

 

Επίσης για το θέμα αν θα διαβαστούν όλα αυτά , πιστεύω ότι καμία μεγάλη συλλογή σε οτιδήποτε δεν μπορεί να έχει 100% χριστική εφαρμογή.

Είναι λογικό.Απλώς εγώ έχω το καλό ότι άρχισα να μαζεύω μεγάλος και είναι σχεδόν όλα στοχευμένες αγορές προσαρμοσμένες στο ενήλικο γούστο μου.

 

Όπως είδατε υπάρχουν μερικές χιλιάδες τεύχη εκτός από τα βιβλία εκεί πέρα . Το 80% έχουν αγοραστεί με τη λογική  στάδιο 1-2.Τα πήρα γιατί είναι σημαντικά runs που πίστευω ότι θα μου αρέσουν κιόλας. Τα άλλα με 3-4. Στα χρήματα φυσικά μπορεί να είναι και 40-60 υπέρ του 3 και λίγο 4.

Πχ υπάρχούν  εκεί μέσα τα run Morrison στο Doom Patrol και Animal Man. Αγοράστηκαν με κριτήριο αναγνωστικής αξίας που μπορεί να τους δίνει και

μία ας πούμε ιστορική αξία. Ομολογώ ότι τα συγκεκριμένα δεν τα έχω διαβάσει ακόμα , και όταν το κάνω θα είναι στο tablet όχι τα τέυχη, αλλά και να μην

τα διαβάσω ποτέ δεν μετανιώνω που τα πήρα , γιατί στο μυαλό μου είναι κάτι το σημαντικό στον χώρο και θέλω να το έχω.

 

Το θέμα είναι σε όποιο στάδιο και να είναι κάποιος να είναι συνηδητοποιημένος και να το γουστάρει.Δεν λέω ότι εγώ το έχω καταφέρει απόλυτα αυτό ,

σε καμία περίπτωση. Τρώω φρίκες με το έχει και το είναι...

 

Ακόμα και στο στάδιο 1 να είναι κάποιος μπορεί να το κάνει ψυχαναγκαστικά και να μην ευχαριστιέται αυτό που διαβάζει ή

να υπερκαταναλώνει βλακείες ως αναγνώστης για να λέει ότι έχει διαβάσει τα πάντα...

 

Εγώ πχ προσπαθώ διαβάζω περίπου 100-150 σελίδες την ημέρα και μπορώ να πώ ότι έχω καιρό να διαβάζω κάτι που δεν μου άρεσε.

 

Κάντε την comicsοψυχανάληση σας και περιμένω την άποψη σας. ;)

 

Κάντε και 1 τεστάκι στον ευατό σας. Πχ θα θέλατε να έχετε 1 ακριβό comic κάποιας σειράς που αγαπάτε  , του οποίου το περιεχόμενο είναι εύκολο να βρεθεί,

χωρίς όμως να μπορείτε να το πουλήσετε , απλώς να το έχετε εσείς για πάρτη σας και αν ναι ποιο???

 

 

Y.Γ Ναι, λείπει το 8. Βασικά οι ιστορίες του Jaime στο 3-4 ήταν τόσο καλές που σταμάτησα να διαβάζω για να μην το χαλάσω...

Τα καινούργια magazine size τα παίρνω πάντως. Όπως είδες έχω τα άπαντα από τη σειρά.

Θα ήθελα όμως να πάρω και κάτι τέτοιο κάποια στιγμή ή αυτό

αυτό παρόλο που έχω σχεδόν τα άπαντα και από Usagi Yojimbo και Goon σειρές που αγαπάω ιδιαίτερα.

ή και αυτό :lol:

ΥΓ Τώρα που το σκέφτομαι αν κερδίδω 10.000.000 στο joker που δεν παίζω θα έπαιρνα αυτά :lol2:

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ακόμα και αν δεν ήταν θεμα τα χρήματα πολύ δύσκολα θα αγόραζα CGC comics, η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα να δώσω τα πολλά χρ'ηματα για original artwork παρά για graded comics, βέβαια ποτέ μη λες ποτέ.Προσωπικά ανήκω και γω στη δεύτερη-τρίτη κατηγορία αλλά γενικα πολλές φορες αγοράζω κάτι με την υποψία οτι θα μου αρέσει αλλά εδώ που τα λέμε άμα διαβάζεις πολλά χρόνια κόμικς σχεδόν μπορείς να προβλέψεις τι θα σου αρέσει κ τι όχι, με κάποιες μικρές αποκλίσεις βέβαια.Τα σκαναρισμένα κόμικς έχουν σίγουρα βοηθήσει κιόλας έτσι ώστε όλες οι αγορές να είναι αρκετά στοχευμένες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ρε συ Cass, μετά από αυτό το ποστ νοιώθω λιγότερο μόνος! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5004 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Και έλεγα πού να το κολλήσω, πού να το κολλήσω... Χάζευα πριν λίγο στο inducks τα στατιστικά της καταχωρημένης μου συλλογής και ιδού τι αλίευσα...

 

post-12892-0-93186900-1487520572_thumb.jpg

 

Σίγουρα κάποια θα μου έχουν ξεφύγει. Αλλά μέσες άκρες αυτά πρέπει να είναι όλα

Για να τα δείτε σε βιβλιοθήκη με τη σειρά και όμορφα και ωραία, θα αργήσει πολύ το πράγμα... Όνειρο ζωής. Ένα από τα πολλά... :popcorn:

 

 

Υ.Γ. Και αυτά είναι μόνο τα Ντίσνεϊ και μόνο τα Ελληνικά, στην προκειμένη. Υπάρχουν και υπερωϊκά, και κλασικά εικονογραφημένα, και μαμούθ κόμικς, και μάνγκα, και γκράφικ νόβελς... Έχει πολύ πράμα ο μπαξές. :D

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  799
  • Reputation:   5568
  • Achievement Points:  802
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Clone conspiracy all variantspost-12525-0-45667400-1487523686_thumb.jpg

 

Amazing spiderman 1,1,9,18,19,20,21 variant coverspost-12525-0-49097600-1487592483_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ωραία η κουβέντα που ανοίξαμε για τις κατηγορίες αναγνωστών / συλλεκτών. Συμφωνώ απολύτως ότι υπάρχουν κόμικς που είναι collectors items που θέλουμε να τα έχουμε για λόγους ιστορικότητας άσχετα αν τα έχουμε διαβάσει κι αλλού. Εχω άλλωστε κι εγώ κάποια "ιστορικά" κομμάτα που τα πήρα γιατί θέλω να τα έχω στην συλλογή μου. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ τα διαβάζω από το πρωτότυπο γιατί θέλω να νιώσω την εμπειρία που χαρίζουν - η ανάγνωσή δεν είναι μια στείρα οπτική διαδικασία αλλά εμπλέκει όλες τις αισθήσεις και δημιουργεί πολλά όμορφα συναισθήματα. Οταν λοιπόν πάρω ένα silver age π.χ. τεύχος θα καθήσω και θα το διαβάσω ξανά και ξανά ακόμα και αν το έχω ήδη σε κάποιο reprint. Γι' αυτό και το να δώσω τόσα χρήματα για ένα "φυλακισμένο" κόμικ μου φαίνεται αδιανόητο.

 


Y.Γ Ναι, λείπει το 8. Βασικά οι ιστορίες του Jaime στο 3-4 ήταν τόσο καλές που σταμάτησα να διαβάζω για να μην το χαλάσω...

Τα καινούργια magazine size τα παίρνω πάντως. Όπως είδες έχω τα άπαντα από τη σειρά.

Θα ήθελα όμως να πάρω και κάτι τέτοιο κάποια στιγμή ή αυτό

αυτό παρόλο που έχω σχεδόν τα άπαντα και από Usagi Yojimbo και Goon σειρές που αγαπάω ιδιαίτερα.

ή και αυτό :lol:

ΥΓ Τώρα που το σκέφτομαι αν κερδίδω 10.000.000 στο joker που δεν παίζω θα έπαιρνα αυτά :lol2:

 

Εντελώς συμπτωματικά διάβασα σήμερα το #3 (γιατί είχα μείνει πίσω αν και τα έχω όλα και κοιτάζω να καλύψω το έδαφος ώστε να πιάσω την νέα σειρά). Η ιστορία λοιπόν με τον αδελφό της Maggie ήταν απλά συγκλονιστική! Αχ βρε Jaime τιτανοτεράστιε...

 

Όσον αφορά το τελευταίο βίντεο, ο τύπος απλά το τερμάτισε! :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Περίεργα γούστα. Εγώ έμαθα ότι ο Esteban Maroto έκανε ένα εξώφυλλο Miracleman της επανέκδοσης της Marvel και το θέλω!

:gun2:  

Οι κανόνες της συλλογής μου δεν έχουν κανόνες :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Θυμάμαι που το συζητάγμαε κάποια στιγμή έξω από ένα σχολείο στη Γλυφάδα -για ανταλλαγή κόμικ είχαμε πάει, μην σας μπαίνυον τίποτα περίεργες ιδέες- και ακόμη δεν μπορώ να πω ότι με έχεις πείσει. Όχι για την ορθότητα του σκεπτικού σου. Απλώς για το αν είμαι έτοιμος να το ακολουθήσω.

 

Βέβαια και εγώ έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να αναρωτιέται γιατί τελικά αγοράζω μεγάλα , ακριβά comic. Ακόμη δεν έχω βρει ικανοποιητική απάντηση.

 

Ίσως τον έχω πολύ μικρό και θέλω έτσι να καλύψω αυτό μου το ελάττωμα. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αφού μάζεψα και γω τα σαγόνια μου από το πάτωμα έχω να πω πως η συλλογή του Cassidy είναι (σύμφωνα με τα δικά μου γούστα) από τις καλύτερες που έχω δει στο φόρουμ (μαζί με του amanocaza). Θα τολμούσα να πω πως η δική μου συλλογή είναι ένα απείρως μικρό υποσύνολο από την συλλογή του cass και μου λέει προς τα που να κινηθώ.

 

Σχετικά με τα συλλεκτικά και τις κατηγορίες συλλεκτών/αναγνωστών αυτές, πάνω κάτω έτσι είναι όπως τα λέει. Αν και θα πω 2 σκέψεις μου.

 

α) Μια ωραία έκδοση αναβαθμίζει όχι μόνο το συγκεκριμένο HC/deluxe κόμικ αλλά όλη την ασχολία με τα κόμικ σαν λογική. Δηλαδή τους δίνει αξία, ότι τα κόμικ είναι κάτι σημαντικό. Εμείς συνειδητά το ξέρουμε πως είναι κάτι σημαντικό. Το ασυνείδητο μας αλλά και όσοι βλέπουν την συλλογή μας ίσως να μην το ξέρουν. Γι' αυτό ίσως και έχουμε αυτό το ερώτημα κάποιες φορές... Γιατί το κάνω!!!!!! <-Ασυνείδητο 

 

β) Μια αγορά ως επένδυση για μεταπώληση δεν νομίζω πως παίζει στα δικά μας ελληνικά μεγέθη, τουλάχιστο σε βαθμό που αξίζει να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά και όχι περιστασιακά (Εκτός εάν περιμένουμε φάσεις τύπου Public με λάθος τιμολόγηση). Αυτό που παίζει έντονα στις ελληνικές εκδόσεις κόμικ είναι η αγορά με σκοπό την ανταλλαγή.

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πως σας φαίνεται αυτό σαν λογική αποθήκευσης αλλά και σαν display?

post-12121-0-95763900-1487660413_thumb.jpg

 

edit: Δεν είναι δικό μου , το είδα σε μια σελίδα...

 

Επίσης αυτό που είναι δίπλα στο slipcase Incal  post-12121-0-01189200-1487690098_thumb.jpg

στην βιβλιοθήκή στο σαλόνι

το καταλάβατε όλοι τι είναι ? Το λέω γιατί δεν με ρώτησε κανένας

και κάνει εντύπωση σε αρκετό κόσμο  που μπαίνει στο σπίτι...

 

 

 

:mera:

 

 

Επεξεργασία από Cassidy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

A υπεροχη η αποθηκευση σου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

προσωπική άποψη όχι πλαστικά κουτιά αλλά χάρτινα ή ξύλινα.

 

P.S.: είχα την εντύπωση πως έδωσα συγχαρητήρια για την πιο εντυπωσιακή συλλογή που έχω δει cassidy αλλά επειδή όταν την είδα μου έπεσε το σαγόνι και έψαχνα να το βρω ξεχάστηκα. Λοιπόν πολλά συγχαρητήρια και αναμένω τη στιγμή που θα μας παρουσιάσεις τα πάντα ταχτοποιημένα όταν τα καταφέρεις. :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2:

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Πως σας φαίνεται αυτό σαν λογική αποθήκευσης αλλά και σαν display?

attachicon.gifαποθηκευση.jpg

 

edit: Δεν είναι δικό μου , το είδα σε μια σελίδα...

 

Επίσης αυτό που είναι δίπλα στο slipcase Incal  attachicon.gif20170214_200717.jpg

στην βιβλιοθήκή στο σαλόνι

το καταλάβατε όλοι τι είναι ? Το λέω γιατί δεν με ρώτησε κανένας

και κάνει εντύπωση σε αρκετό κόσμο  που μπαίνει στο σπίτι...

 

 

 

:mera:

Καλό σαν display αλλά νομίζω οτι με τον όγκο που διαθέτεις σου τρώει πολύ χώρο.

 

Αυτό δίπλα στο Incal τι είναι??

Επεξεργασία από ikarukani
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To δίπλα από το Incal

Είναι αγαπημένο κόμικ γενικά (όπως και το Incal)  και η συγκεκριμένη έκδοση έχει ψαρωτική ράχη στη θήκη της. :cool:

 

Η τακτοποίηση έχει αρχίσει. :pray:

 

Βοήθεισαν πολύ τα κουτιά από το Star Comics , αλλά έπρεπε να πάρω  2 long ακόμη...

 

Θα επανέλθω

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Τον Γενάρη του 2014 είχα ανεβάσει για πρώτη φορά φωτος από την τότε συλλογή μου .

Τρία χρόνια μετά η συλλογή μεγάλωσε και άρχισε να πιάνει χώρο και σε άλλο δωμάτιο του σπιτιού (με την ανοχή της συντρόφου μου  :respect:  η οποία δείχνει μια αξιοθαύμαστη υπομονή και κατανόηση της ...κατάστασής μου  :P ) .

Τα τεύχη αυξήθηκαν από τα 1200 στα περίπου 3500 ,αριθμός οχι ιδιαίτερα εντυπωσιακός ,αν συγκριθεί με συλλογές άλλων μελών του φόρουμ που κατα καιρούς μας έχουν παρουσιάσει τις υπερτούμπανες συλλογές τους  :respect:.

Τα περισσότερα τεύχη και τα albums φιλοξενούνται σε βιβλιοθήκες BILLY της ΙΚΕΑ με πορτες από γυαλί και ξύλο .

Οσα βρίσκονται σε ανοιχτές βιβλιοθήκες ,είναι σχεδόν όλα τοποθετημένα μέσα σε ειδικά πλαστικά σακουλάκια για προστασία απο σκόνη υγρασία κ.λ.π.

Είναι χωρισμένη σε δύο δωμάτια στο σαλόνι και στο γραφείο .

Αυτά που βρίσκονται στο γραφείο , είναι κυρίως τεύχη των εκδόσεων Ανεμοδουρά .

 

Σημερα θα ξεκινήσω την παρουσίαση από το γραφείο που είναι και η πιο πρόσφατη επέκταση της συλλογής. :)

 

Να μια γενική άποψη :

 

silogi2.jpg

 

Στα ράφια της βιβλιοθήκης στα αριστερά βρίσκονται οι συμπληρωμένες σειρές της Περιπετειας ,Συλλεκτικού Μπλεκ ,ΠΛΑΝΗΤΗ ,λίγα τεύχη Μικρου Ηρωα.

 

silogi3.jpg

 

Στο πάνω ράφι υπάρχουν οι σειρές Μπλεκ Νεος Δυναμικος ,Μπλεκ Νεας Περιοδου ,Ζαγκορ και Ομπραξ και πιο  κάτω τα άπαντα Μιστερ Νο (Α,Β.Γ Περιοδοι ) ,Tζονυ Λογκαν ,καθώς και οι τρείς τόμοι  ZAGOR της Εpicenter .

 

silogi4.jpg

 

Στο τελευταίο ράφι βρίσκονται τα ΔΙΚΑΙΟΣ (συμπληρωμένη) ,ΤΖΑΓΚΟΥΑΡ ,ΜΠΟΖΟ καθώς και σειρές της Μodern Times  οπως Τα Μεγάλα Αριστουργήματα,Οι Μεγάλοι Ντετεκτιβ ,Οι Μπλε ,Σαμουραι ,Φρεντυ Λομπαρ,(συμπληρωμένες σειρές),Νοσοκομες κ.α

 

silogi 5.jpg

 

Στην αριστερή και λίγο μικρότερη βιβλιοθήκη ,στα δυο πανω ραφια,υπάρχουν τα Μπλεκ Α Περιοδου ,τα ΜΠΛΕΚ των Διακοπών ,καθως και τα βιβλία του Ανεμοδουρά και λίγοι τομοι Μπλεκ  .

 

silogi8.jpg

 

Πιο κάτω η σειρά Νεος Μπλεκ και λίγα Μεγάλα Μπλεκ καθώς και τα ZAGOR Kουδάκη (συμπληρωμένη).

 

silogi7.jpg

 

Στα δύο τελευταία ράφια βρίσκονται κάποια Disney (Μικυ Μαους και ΚΟΜΙΞ Καθημερινής ,Μικυ Μυστήριο Α,Β,Γ Κύκλοι συμπληρωμένοι,Σουπερ Αλμανακο,κάποια σπεσιαλ τευχη Μικυ Τερζοπουλου ).

Απο κάτω τα Λουκυ Λουκ του ΕΘΝΟΥΣ (συμπληρωμένη),κάποια album "ιδιοκατασκευές" από το 9 της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑΣ και μερικά φανζίν.

silogi 6.jpg

 

Στην κορυφή της βιβλιοθήκης στο κάδρο ένα print της Loupacchino για το Comicdom 2014 και 2 διπλώματα Μικυ που τα είχα από μικρός και κατάφερα να τα "σώσω" μέχρι σήμερα καθώς και 2-3 φιγουρες Μικυ που είχα πάρει μικρός από ένα ταξίδι στην Ολλανδία Πρόκειται για κειμήλια .  :clean:

 

silogi 9.jpg

 

Δίπλα ακριβώς ,στον τοίχο ,βρίσκεται το μεγαλύτερο μέρος της συλλογής μου με τα Ζαγκορ Ανεμοδουρά ,τοποθετημένα σε ένα σταντ που βρήκα πεταμένο .Μου ρθε η ιδέα να το χρησιμοποιήσω για να βαλω τεύχη και η αλήθεια είναι οτι βόλεψε πολύ αφού χωράει κοντά στα 150 τεύχη !!

 

 

silogi10.jpg

 

H πλευρά αυτή του γραφείου που έχει καταληφθεί από τα κομικς μου ,κλείνει μ ενα μεγάλο πόστερ Αsterix .

 

silogi11.jpg

 

 

Aυριο θα περάσουμε και στο σαλόνι για ένα φοντάν    :choco:  :P και  να σας παρουσιάσω το δεύτερο τμήμα  της συλλογής μου .  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τις θήκες Μίκυ Μάους πού τις βρήκες; Επίσης τα διπλώματα θα έλεγα ψέμματα αν έλεγα πως δεν θα τα ήθελα κι εγώ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Τις θήκες Μίκυ Μάους πού τις βρήκες; Επίσης τα διπλώματα θα έλεγα ψέμματα αν έλεγα πως δεν θα τα ήθελα κι εγώ :P

Τις θήκες τις είχα πάρει πριν 2-3 χρονια από μια προσφορά που ειχε κάνει ο jval .

Τα διπλώματα είναι πραγματικά πολύ όμορφα   :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.