Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γιάννης Σερβετάς.Ένας φανατικός αναγνώστης.


Quackmore

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν μιας και δεν βρήκα σχετικό thread για το Ράδιο Αρβύλα, θα το γράψω εδώ.Λοιπόν την προγούμενη Δευτέρα, έστειλα μήνυμα στην ραδιοφωνική εκπομπή του Αντώνη Κανάκη,την οποία κάνει μαζί με τον Γιάννη Σερβετά και τον Χρήστο Κιούση,για να ρωτήσω τον Γιάννη, αν διαβάζει κόμικς, επειδή φορούσε μια μπλούζα με τον Ρόμπαξ στο Αρβύλα της Πέμπτης 15/4.Φυσικά μου απάντησε,ότι διάβαζα, διαβάζω και θα διαβάζω κόμικς,ότι έπαιρνε μικρός Σεραφίνο,Τιραμόλα,Μίκυ Μάους κλπ,ότι είναι συλλέκτης και ότι συνεχίζει και παίρνει ακόμα πολλά και ειδικά το Κόμιξ τόνισε.Μετά ρώτησε και τον Χρήστο ο οποίος, επίσης διαβάζει και ειδικά το Μίκυ Μάους,ύστερα έκαναν μια μικρή συζήτηση πέρι κόμικς,έστειλαν και άλλοι ακροατές μηνύνατα πέρι κόμικς και γενικά δημιουργήθηκε ένα ωραίο κλίμα.Πάντως πολύ χάρηκα που είναι και αυτοί δικοί μας. :pcmania: :rimshot:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Αρ-ι-ες-πι-ι-σι-τι @ Γιάννης. Φένεται ρε το παλικάρι....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αρ-ι-ες-πι-ι-σι-τι @ Γιάννης. Φένεται ρε το παλικάρι....

Βασικά, τι εννοείς με την πρώτη λέξη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Βασικά, τι εννοείς με την πρώτη λέξη;

 

 

RESPECT!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χαλαρά φαίνεται!! Μη σου πω ότι είναι ήδη και μέλος εδώ μέσα! Σε πόσες εκπομπές είναι που φοράει Marvel μπλούζες, τις προάλλες τον είδα με μια Ρόμπαξ κτλ. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4369
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επίσης έχει ακουστεί και για ένα μέλος από τα ημισκούμπρια ότι είναι φανατικός κομιξάκιας....ακόμα γνωρίζω (όχι προσωπικά) και κάποιον τραγουδιστή που έκανε επιτυχίες πριν μερικά χρόνια και που είναι τρελαμένος με τα μίκυ μάους...δεν θα ήθελα όμως να αποκαλύψω το όνομά του...άραγε πόσοι γνωστοί να μας διαβάζουν?

 

Πάντως για ένα είμαι σίγουρος....

 

Ο Γιωργάκης πριν κοιμηθεί θα διαβάζει τον Ποντικομικρούλη... :lol:

Ο Κωστάκης από την άλλη τον έχω να διαβάζει μετά μανίας Πασχάλης ο Χήνος από ντίσνευ....άντε και κανά ποπάυ (Πόλντο) για να περνάει η ώρα!!! (φαΐ,ύπνος και όλα καλά) :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Επίσης έχει ακουστεί και για ένα μέλος από τα ημισκούμπρια ότι είναι φανατικός κομιξάκιας....

Ο Δημήτρης Μεντζέλος διαβάζει σίγουρα.Τον είχα πετύχει σε ένα απ'τα προηγούμενα Comicdom Cons καθώς και πέρσι στο Relax,στο FCBD που είχε έρθει ως καλεσμένος και ο Βraithwaite.

 

 

Επίσης,ένας άλλος που διαβάζει comics είναι ο Βαγγέλης Περής.Στο "αξίζει να το δεις" (το οποίο και συμπτωματικά έτυχε να δω.... )έδειχνε αφιέρωμα στη ζωή του,και σε ένα βίντεο του σπιτιού του,έδειξε μια γεμάτη βιβλιοθήκη με comics καθώς και μια βιτρίνα με φιγούρες/αγάλματα (δεν θυμάμαι) με παπιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28721
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

.Στο "αξίζει να το δεις" (το οποίο και συμπτωματικά έτυχε να δω.... )

Καλά άστα αυτά τα πονηρά δεν λες ότι είσαι φανατικός της εκπομπής καλύτερα. :D Σοβαρά τώρα, τον είχα πετύχει και εγώ σε μία εκπομπή ανάμεσα σε διαφημίσεις που καθόταν σε ένα μπαλκονάκι και μιλούσε για το κανάλι, την εκπομπή Όλα και τον Θέμη, ενώ αναφορές έκανε και στους υπό συζήτηση Αρβύλες. Δεν ξέρω αν ήταν το αξίζει γιατί έχω την εντύπωση ότι ήταν αργά και νομίζω ότι αυτό που λες το δείχνει μεσημέρι που είμαι στην δουλειά. Αλλά είδες βρε φίλε τελικά μία κουβέντα λες και ΜΠΑΜ σε τσακώσαμε... για εξιλέωση και για να μην το διαδόσουμε και σε κάνουμε ρεζίλι θα μας φέρεις ό,τι έχεις από "σκληρόδετα" παπιά ή φιγούρες στην βιβλιοθήκη σου. :D

 

ΓΙΑΝΝΗ ΣΕΡΒΕΤΑ μεγάλη η χάρη σου να έχεις δικό σου thread στο φόρουμ μας... μας διαβάζεις βρε ή να σε βγάλω να σε κάνω ρεζίλι στους Ράδιο Αρβύλα; Γιούουουουουργιαααααααα!!! ΓΜΤ, από τότε που πήγατε βράδυ την εκπομπή, μας καταστρέψατε την "οικογενειακή θαλπωρή" μας... άντε κάνα ΣΚ ή αργία πια εξαιτίας σας... ΚΑΡΑ:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Καλά άστα αυτά τα πονηρά δεν λες ότι είσαι φανατικός της εκπομπής καλύτερα. :D Σοβαρά τώρα, τον είχα πετύχει και εγώ σε μία εκπομπή ανάμεσα σε διαφημίσεις που καθόταν σε ένα μπαλκονάκι και μιλούσε για το κανάλι, την εκπομπή Όλα και τον Θέμη, ενώ αναφορές έκανε και στους υπό συζήτηση Αρβύλες. Δεν ξέρω αν ήταν το αξίζει γιατί έχω την εντύπωση ότι ήταν αργά και νομίζω ότι αυτό που λες το δείχνει μεσημέρι που είμαι στην δουλειά.

Όχι,όχι,τότε που λέω εγώ ήταν σίγουρα στην εκπομπή της Τατιάνας,το μεσημέρι.Πριν κανά χρόνο,έχω την εντύπωση.Τον είχε καλεσμένο και μιλούσε για τη ζωή του.

 

Αλλά είδες βρε φίλε τελικά μία κουβέντα λες και ΜΠΑΜ σε τσακώσαμε... για εξιλέωση και για να μην το διαδόσουμε και σε κάνουμε ρεζίλι θα μας φέρεις ό,τι έχεις από "σκληρόδετα" παπιά ή φιγούρες στην βιβλιοθήκη σου. :D

Μα τι λέτε,αγαπητέ...;;Εγώ το μόνο που βλέπω από τηλεόραση είναι το Ραδιο Αρβύλα και τη Παταγονία..!(Θέλω και Ελληνοφρένεια,αλλά δεν ευκαιρώ συνήθως τέτοια ώρα..) :P

 

Και τι εννοείτε με τη φράση "ό,τι έχεις από "σκληρόδετα" παπιά ή φιγούρες στην βιβλιοθήκη σου"...;;;;;

Είμαι σοβαρός αναγνώστης-συλλέκτης εγώ!!! :ego: Σιγά μη δίνω τα ωραία μου λεφτουδάκια σε τέτοια άχρηστα πράγματα.Και αν θέλετε να ξέρετε,ειδικά η συλλογή μου από φιγούρες αποτελείται αποκλειστικά από κορυφαία κομμάτια!Άκου εκεί παπιά.....

:P

 

Γιούουουουουργιαααααααα!!!

Δώστε το καλύτερό σας εαυτό...!

Ακολουθήστε τη μουσική...

Μπείτε στο πνεύμα...

και....Σκιστεεεε...!!!!

 

(το έχω μάθει να το κάνω και κινησιολογικά ίδιο...όχι,όχι..καλά είμαι.... :valtnino: )

:P:lol:

Επεξεργασία από PrOWl
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Επίσης έχει ακουστεί και για ένα μέλος από τα ημισκούμπρια ότι είναι φανατικός κομιξάκιας....ακόμα γνωρίζω (όχι προσωπικά) και κάποιον τραγουδιστή που έκανε επιτυχίες πριν μερικά χρόνια και που είναι τρελαμένος με τα μίκυ μάους...δεν θα ήθελα όμως να αποκαλύψω το όνομά του...άραγε πόσοι γνωστοί να μας διαβάζουν?

 

Νομίζω πως 2 από τα Ημισκούμπρια ήταν στην εκδήλωση όταν είχε έρθει ο Ντον Ροσα!! :cheers3:

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Απόλυτα σωστός ο Μάνος. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Νομίζω πως 2 από τα Ημισκούμπρια ήταν στην εκδήλωση όταν είχε έρθει ο Ντον Ροσα!! :cheers3:

 

Αν κάνω λάθος διορθώστε με!

Να φανταστώ ήταν ο Μιθριδάτης..;

Έχω την εντύπωση πως ήταν μαζί με το Μεντζέλο και τότε,στο Comicdom Con,αλλά δεν τον ανέφερα πριν γιατί δεν ήμουν σίγουρος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ναι, ο Μιθριδάτης πρέπει να ήταν!!! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Είναι και οι δύο φανατικοί αναγνώστες. Έχουν πολλά κόμικς, αλλά και συλλογές με φιγούρες και αγάλματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

@Quackmore

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν αλλη μια κομικσοεκπομπή ετοιμάζεται να τελιώσει αυτήν την ώρα στον imagine 89,7.O Χρήστος Κιούσης μαζί με τον Γιώργο Τσιλιπάκο(αντικαταστάτης του Σερβετά και του Κανάκη),μίλησαν σε στυλ πλάκας για τους διάφορους ήρωες των κόμικς όλων των ειδών, από Disney μέχρι Λούκυ Λουκ και Looney Tunes και συζήτησαν μαζί με τους ακροατές οι οποίοι έλεγαν την άποψη τους για τους ήρωες αυτούς, αλλά και για τα κόμικς γενικά.Μια ανάλαφρη και ευχάριστη συζήτηση για τους ακροατές και ειδικότερα για τους κομικσόφιλους ακροατές.Οπότε να ξέρετε ότι ο imagine στηρίζει τα κόμικς και πάντα βρίσκει τρόπους να γίνονται όμορφες συζητήσεις για αυτά. :cheers3:;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Δημήτρης Μεντζέλος διαβάζει σίγουρα.Τον είχα πετύχει σε ένα απ'τα προηγούμενα Comicdom Cons καθώς και πέρσι στο Relax,στο FCBD που είχε έρθει ως καλεσμένος και ο Βraithwaite.

 

 

Το Μετζέλο τον πέτυχα στο Comicworld στο Χαλάνρι στο φετινο FCBD. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Quackmore,μπορούμε να βρούμε την συγκεκριμένη εκπομπή κάπου ηχογραφημένη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Quackmore,μπορούμε να βρούμε την συγκεκριμένη εκπομπή κάπου ηχογραφημένη;

 

Χμμ δυστυχώς αυτό είναι ένα πρόβλημα, από ότι ξέρω δεν υπάρχει κάποιο site που να περιέχει ηχογραφήμενες εκπομπές από τα διάφορα ραδιόφωνα,πάντως εαν κάποιος ξέρει κάτι ας μας πει ώστε να ξέρουμε που πρέπει να ψάξουμε εαν χάσουμε κάποια εκπομπή. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

κατι άλλο που ξέρω σίγουρα, ειναι οτι και ο Φοίβος Δεληβοριάς ειναι μεγάλος φαν των κόμικς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5310 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Λοιπόν, με αφορμή την σημερινή μεσημεριανή εκπομπή που αυτήν την στιγμή παίζει ακόμη,στον imagine 89,7 και τις συζητήσεις που έγιναν πέρι κόμικς,πέρι του cofix που πλέον έχει κλείσει και πέρι των σημάτων αρχής πολλών παιδικών καρτούν,θα ήθελα να αναφέρω ότι πλέον την μεσημεριανή εκπομπή του imagine 89,7 εκτός από Θεσσαλονίκη και κεντρική Μακεδονία,μπορείτε να την ακούσετε και από το ράδιο 98.9 στην Αθήνα,καθώς και τους αναμεταδότες του σε Θράκη,Κρήτη,Δράμα,Νησιά Αιγαίου,Αιτωλοακαρνανία.Ξανατονίζω ότι ο λόγος που το αναφέρω,είναι γιατί είναι από τις λίγες εκπομπές και από τα λίγα ραδιόφωνα που μιλάνε για κόμικς στη Ελλάδα.Ούτως ή άλλος εγώ δεν έχω κανένα όφελος για να κάνω διαφήμιση,οπότε νομίζω ότι ο λόγος ήταν ξεκάθαρος. :efxaristo: Οπότε έχετε τον νου σας, γιατί είναι ωραίο να βλέπεις ότι τα κόμικς είναι σημείο αναφοράς,και σε άλλους τομείς της καθημερινότητας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο Δημήτρης Μεντζέλος διαβάζει σίγουρα.Τον είχα πετύχει σε ένα απ'τα προηγούμενα Comicdom Cons καθώς και πέρσι στο Relax,στο FCBD που είχε έρθει ως καλεσμένος και ο Βraithwaite.

 

Οντως,μαλιστα ειχε αναρτηθει και φωτογραφια του,να κραταει ενα τευχος απο Bones.Γενικα τα Ημισκουμπρια,ειναι τρελοι αναγνωστες -εχω και κατι παλιες τους συνεντευξεις που μιλανε για comics,ισως να τα τις ξεθαψω καποτε-οπως και ο Αργυρης Μπακιρτζης απο τους Χειμερινους Κολυμβητες. (:banana: )

 

Comic

 

Είμαι φαν! Διαβάζω το 9 που βγαίνει με την Ελευθεροτυπία. Παλαιότερα διάβαζα πολύ επιστημονική φαντασία. Είμαι λάτρης του Phillip Dick, μεγάλος συγγραφέας του είδους! Τώρα θα μου πείτε που κολλάει το ένα με το άλλο! Επίσης, παρακολουθούσα πολύ το Παρα Πέντε και τώρα το περιοδικό που βγάζει ο Καλαιτζής με κάποιους φίλους του, τη Γαλέρα. Καταπληκτικός ο Γιάννης Καλαιτζής. Τελευταία πάντως, πηγαίνω και στα σχετικά Φεστιβάλ που γίνονται στην Αθήνα.

 

(ολη η συνεντευξη εδω!)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Οντως,μαλιστα ειχε αναρτηθει και φωτογραφια του,να κραταει ενα τευχος απο Bones.Γενικα τα Ημισκουμπρια,ειναι τρελοι αναγνωστες -εχω και κατι παλιες τους συνεντευξεις που μιλανε για comics,ισως να τα τις ξεθαψω καποτε-οπως και ο Αργυρης Μπακιρτζης απο τους Χειμερινους Κολυμβητες. (:banana: )

 

 

 

Kαλά :respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect::respect: στα ΗΜΙΖ!

Εξαλου και ο δισκος τους γυναικολογιες ειναι γεματος σκιτσακια! :respect::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μαλιστα αυτα τα σχεδια,ειναι απο τον Μιθριδατη!Ο τυπος κανει σχεδια πολλα χρονια και μαλιστα με αυτην την κουβεντα θυμηθηκα μια συνεντευξη που ειχαν δωσει στο music corner :

 

ΔΜ* : Εγώ για να απαντήσω στην ερώτηση λίγο πιο σοβαρά, ασχολούμαι με τα κόμιξ. Θα ήθελα να έχω το χέρι του Μιθριδάτη για να σκιτσάρω τόσο καλά. Έχω πολύ καλές ιδέες σχετικά με τα κόμιξ και βλέπω κάτι σχεδιαστές άσχετους και παθαίνω την πλάκα μου. Θα ήθελα να είμαι καλός σκιτσογράφος...

 

MC : Τώρα με βάζετε στον πειρασμό... Μιθριδάτη, θέλω να μου σχεδιάσεις κάτι, ότι σου έρχεται στο μυαλό αυτή τη στιγμή... (δίνουμε στον Μιθριδάτη χαρτί και στυλό και αυτός αρχίζει αμέσως το σκιτσάρισμα...)

 

*Δημητρης Μετζελος

---------------

και το σχεδιο για οποιον ενδιαφερεται :

 

 

skitso_mithr.jpg

 

:beer:

Επεξεργασία από _SnOoPy_
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κάποιους από τα Ημισκούμπρια είχα πετύχει και στην εκδήλωση του Don Rosa το 2004. Πρέπει να αναφέρεται και σε κάποια άρθρα σε Μίκυ Μάους που κυκλοφόρησαν εκείνη την περίοδο αν δεν κάνω λάθος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κάποιους από τα Ημισκούμπρια είχα πετύχει και στην εκδήλωση του Don Rosa το 2004. Πρέπει να αναφέρεται και σε κάποια άρθρα σε Μίκυ Μάους που κυκλοφόρησαν εκείνη την περίοδο αν δεν κάνω λάθος.

 

Ήταν 2 από τους 3 και μάλιστα ο ένας περίμενε στην σείρα, λίγο πιο πίσω από μένα! Θυμάμαι του είχα πάρει κ αυτόγραφο!!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.