Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ: ΖΟΡΡΟ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ: ΖΟΡΡΟ
Σενάριο/Kείμενα:
Alex Toth
Σχέδιο:
Alex Toth
Εκδοτική:
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΟΥΔΕΤΣΙΔΗΣ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
05-2004
Hμερ. τελευταίου τεύχους:
12-2004
Εξώφυλλα:
2 + 2 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
2
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Γουέστερν,Περιπέτεια
Μέγεθος:
21.0 x 27.0
Σελίδες:
114
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Αμερικανική
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64278
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

 

Το 2004, ο εκδότης Γουδετσίδης, κυκλοφορεί 2 προσεγμένους τόμους(τον Μάϊο και τον Δεκέμβριο), ονόματι ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ με ιστορίες του Ζορρό, που γράφτηκαν την δεκαετία του 50 από τον Αλεξ Τοθ.

 

Μαυρόασπρα, μεγάλο μέγεθος, δεν βγήκε από τότε άλλο σε αυτή τη σειρά.

 

 

:valt:

---

  • Το μέλος Comics Fan πρόσθεσε ΕΔΩ:

Από την τελευταία σελίδα του δεύτερου τόμου:

 

Quote

Αγαπητοί φίλοι

 

Ευχαριστώ εσάς που νοιώσατε την ανάγκη να επικοινωνήσετε μαζί μου, ύστερα από την ανακάλυψη στα περίπτερα και στους εφημεριδοπώλες του άλμπουμ με τις περιπέτειες του Ζορρό.

 

Μέχρι τη στιγμή που θα διαβάζετε αυτές τις γραμμές, δεν ξέρω ακόμη ποιον ήρωα θα έχουμε στο τρίτο άλμπουμ της σειράς ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ. Υπάρχουν οι εξής σκέψεις από μέρους μου: α) εικονογραφημένες ιστορίες με τον Φάντομ, των Lee Falk και Sy Barry, β) Τζώνυ Χάζαρντ, του Frank Robbins και γ) Ταρζάν, του Hal Foster. Σε όποιον κι αν καταλήξουμε, οι εικονογραφημένες αυτές περιπέτειες, θα είναι έγχρωμες και θα εκδίδονται για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

 

Περιμένω να μου στείλετε γραπτά (e-mail ή ταχυδρομικά) τη γνώμη σας σχετικά μ’ αυτούς τους ήρωες, τα ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ, καθώς και τις σκέψεις σας σχετικά με τα κόμικς γενικότερα, στις διευθύνσεις που φαίνονται στη σελίδα τέσσερα.

 

Τελειώνω με τα εξής λόγια, που τα συναντούσαμε σε όλα τα λαϊκά περιοδικά των δεκαετιών ’50 και ’60: Διαδίδετε τα ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ.

 

Σας ευχαριστώ,

Γιάννης Γουδετσίδης

Φαίνεται πως η έκδοση αυτή δεν δημιουργήθηκε για εμπορικούς σκοπούς, αλλά από την αγάπη του εκδότη για τα κόμικς.

 

Σε άλλα νέα τώρα, τα Κλασικά Κόμικς περάστηκαν στο dionik_inducks_small.png. Τι σχέση έχει το Inducks με τον Ζορρό θα ρωτήσετε. Οι ιστορίες αυτές έχουν ως βάση την τηλεοπτική σειρά του 1957, παραγωγής Ντίσνεϋ.

 

Αρκετές από τις πολυσέλιδες ιστορίες του Toth με τον Ζορρό εμφανίστηκαν στην χώρα μας στα παρακάτω έντυπα:

Η τελευταία έκδοση λοιπόν είναι και η πληρέστερη, ενώ βρίσκεται πολύ πιο εύκολα από τις παλιότερες. Αν έχετε διάθεση για κόμικς του Ζορρό ψάξτε το, δε νομίζω να απογοητευτείτε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

προσεγμένους?.... δεν θα συμφωνήσω... προσωπικά η ποιότητα της εκτύπωσης δεν με ενθουσίασε. Χοντρό χαρτόνι για τα εξώφυλλα, το οποίο εκτιμώ (δεν το έχω παλέψει :) ) ότι αν τσακίσει θα έχει τρομερά ακαλαίσθητο αποτέλεσμα. Με τρομοκρατεί επίσης όταν το ανοίγω. Φοβάμαι ότι κάτι θα πάει στραβά με την κόλλα κλπ... Ειλικρινά προτιμώ τις εκτυπώσεις ενός Αστερίξ από αυτό το πράγμα... ;)

 

Και για να πάμε και στο ζουμί (το ίδιο το κόμικ δηλαδή ;) ) Ομολογώ ότι δεν τον ήξερα τον κύριο (τον Άλεξ Τοθ φυσικά φυσικά). Και ακόμα έχω ελλείψεις. Παραθέτω απλώς από την wiki τα "Nonetheless, he is widely regarded as an "artist's artist" and is often lumped among such greats as Will Eisner and Jack Kirby as one of the undisputed masters of the sequential storytelling medium" και "Wizard Magazine named Alex Toth number 7 in an article listing the "10 Most Influential Comic Book Artists of All Time"."

 

Οι ιστοριούλες τώρα ήταν πολύ ευχάριστες. Τις διάβασα με ευχαρίστηση και κάπου μου δόθηκε μια αίσθηση σα να έβλεπα μια παλιά κλασσική ασπρόμαυρη ταινία του Holywood.

 

Τα πρωτότυπα αμερικάνικα είχαν βγει μέσα από τα Four Color. Δείτε εδώ εξώφυλλα και 2-3 πράγματα.

 

Επίσης, εδώ έχει σκαναρισμένα 2-3 πράγματα και μια χ κριτική πάνω σε αυτά με αφορμή την επανέκδοση τους το 2001 από την Image. Από αυτό το site σταχυολογώ: "One testament to Toth’s skill at comics is the fact that I read 250 pages of Zorro comics." και συνεχίζει λέγωντας πόσο χάλια είναι η πλοκή/διάλογος και πόσο φοβερό είναι που η δουλειά του Toth τον κάνει να τα αγνοεί :)

 

Η τιμή έτσουξε λίγο (κάτι κάτω από 10ρικο απ'όσο θυμάμαι), αλλά δε μπορώ να πω ότι τα έκλαψα ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, κι εγώ θέλω να τ'αγοράσω κάποια στιγμή! Τα είχα εντοπίσει στα περίπτερα και είναι στη λίστα αναμονής και αυτά! Thanks για το info του εκδότη!! :thanks:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7675
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Να προσθέσω και εγώ μερικά στοιχεία για τον Εκδότη.

 

Ο Γιάννης Γουδετσίδης, εκ Θεσσαλονίκης ορμώμενος, είναι πρώτα φίλος μετά συλλέκτης και σαν τελευταία ιδιότητα εκδότης κόμικς.

Είχα την χαρά να συναντήσω και να γνωρίσω τον Γιάννη το 2002 σε Ελληνικό site δημοπρασιών και φυσικά συνεργάστηκα μαζί του.

Τονίζω το φυσικά γιατί ο Γιάννης και οι, λιγοστές δυστυχώς, καταχωρήσεις του είναι όαση, τόσο για την ποιότητα των τευχών όσο και για τις τιμές.

Ακολουθώντας το μεράκι του προχώρησε στην έκδοση αυτών των δύο τευχών. Η προσπάθεια δεν καρποφόρησε. Έπεσε θύμα και της διανομής καθώς το δεύτερο τεύχος που δεν εμφανίστηκε καν στα περίπτερα στην περιφέρεια ήταν το τελευταίο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Κύριοι δυστυχώς η έκδοση ήταν μάλλον απαράδεκτη, τουλάχιστον για την ιστορία του περιοδικού. Αν είστε σύμφωνοι μπορώ να τεκμηριώσω τα λεγόμενα μου με μια παρουσίαση αρκετά κατατοπιστική.

Αναφέρομαι στην Ελληνική έκδοση.

Όσο για τις εκδόσεις εξωτερικού....δείτε κάποιες και βγάλτε συμπεράσματα!!

post-3960-1196334358_thumb.jpg

post-3960-1196334367_thumb.jpg

post-3960-1196334379_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Θυμάμαι την έκδοση αυτή από τον Παπασωτηρίου, αλλά δεν τα είχα αγοράσει.

 

Όσο για τον Αλεξ Τοθ, θεωρείται όντως ένας από τους "μεγάλους" των κόμικς! Ειδικά φημίζονταν για το απλοϊκό αλλά απόλυτα λειτουργικό του σχέδιο, πράγμα που είναι δύσκολο να επιτευχθεί και στο οποίο θεωρείται "δάσκαλος".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είχα την χαρά να συναντήσω και να γνωρίσω τον Γιάννη το 2002 σε Ελληνικό site δημοπρασιών και φυσικά συνεργάστηκα μαζί του.

 

Και εγώ το ίδιο αν και είναι αμφίβολο αν θα με θυμάται, μιας και έκανα μόνο μια συναλλαγή μαζί του πριν πολύ καιρό:P. Σαν δώρο μου έδωσε τον 2ο τόμο, από την δουλειά του οποίου δεν έχω κάποιο παράπονο.

 

Μου έδωσε την εντύπωση πως έκανε αυτό που έκανε επειδή αγαπούσε το αντικείμενο, όχι για τα €.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5791 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν έχω παράπονο από την έκδοση αυτή. Μου άρεσαν οι ιστορίες και η ποιότητα της έκδοσης το έκανε λίγο πιο 'ατμοσφαιρικό'. Τους γνώρισα κι εγώ μέσω του internet. Λέω τους, γιατί είναι δύο αδέλφια. Τους είχα γνωρίσει προσωπικά μιας και πήγαινα στο βενζινάδικο που έχουν στο Καλοχώρι κι έπαιρνα τα περιοδικά που είχα χτυπήσει. Πολύ ευγενικοί και με πολύ αγάπη για τα κόμικς και ιδιαίτερα το Ζορρό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 years later...

  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Από την τελευταία σελίδα του δεύτερου τόμου:

 

Αγαπητοί φίλοι

 

Ευχαριστώ εσάς που νοιώσατε την ανάγκη να επικοινωνήσετε μαζί μου, ύστερα από την ανακάλυψη στα περίπτερα και στους εφημεριδοπώλες του άλμπουμ με τις περιπέτειες του Ζορρό.

 

Μέχρι τη στιγμή που θα διαβάζετε αυτές τις γραμμές, δεν ξέρω ακόμη ποιον ήρωα θα έχουμε στο τρίτο άλμπουμ της σειράς ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ. Υπάρχουν οι εξής σκέψεις από μέρους μου: α) εικονογραφημένες ιστορίες με τον Φάντομ, των Lee Falk και Sy Barry, β) Τζώνυ Χάζαρντ, του Frank Robbins και γ) Ταρζάν, του Hal Foster. Σε όποιον κι αν καταλήξουμε, οι εικονογραφημένες αυτές περιπέτειες, θα είναι έγχρωμες και θα εκδίδονται για πρώτη φορά στην Ελλάδα.

 

Περιμένω να μου στείλετε γραπτά (e-mail ή ταχυδρομικά) τη γνώμη σας σχετικά μ’ αυτούς τους ήρωες, τα ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ, καθώς και τις σκέψεις σας σχετικά με τα κόμικς γενικότερα, στις διευθύνσεις που φαίνονται στη σελίδα τέσσερα.

 

Τελειώνω με τα εξής λόγια, που τα συναντούσαμε σε όλα τα λαϊκά περιοδικά των δεκαετιών ’50 και ’60: Διαδίδετε τα ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ.

 

Σας ευχαριστώ,

Γιάννης Γουδετσίδης

Φαίνεται πως η έκδοση αυτή δεν δημιουργήθηκε για εμπορικούς σκοπούς, αλλά από την αγάπη του εκδότη για τα κόμικς. :best:

 

Σε άλλα νέα τώρα, τα Κλασικά Κόμικς περάστηκαν στο dionik_inducks_small.png. Τι σχέση έχει το Inducks με τον Ζορρό θα ρωτήσετε. Οι ιστορίες αυτές έχουν ως βάση την τηλεοπτική σειρά του 1957, παραγωγής Ντίσνεϋ. :cool:

 

Αρκετές από τις πολυσέλιδες ιστορίες του Toth με τον Ζορρό εμφανίστηκαν στην χώρα μας στα παρακάτω έντυπα:

Η τελευταία έκδοση λοιπόν είναι και η πληρέστερη, ενώ βρίσκεται πολύ πιο εύκολα από τις παλιότερες. Αν έχετε διάθεση για κόμικς του Ζορρό ψάξτε το, δε νομίζω να απογοητευτείτε! :awesome:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σπύρο μιας και έκανες τόση έρευνα :clap2:

 

μήπως ξέρεις πώς εξηγείται το ότι στο εξώφυλλο δεν υπάρχει το λογότυπο της Ντίσνεϊ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πιθανότατα να μην έχει διατηρήσει τα δικαιώματα της εκδοχή της.

 

Edit: Και η συγκεκριμένη έκδοση πρέπει να πάτησε πάνω στην συλλογή που είχε βγάλει εκείνο το διάστημα η Image.

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

μήπως ξέρεις πώς εξηγείται το ότι στο εξώφυλλο δεν υπάρχει το λογότυπο της Ντίσνεϊ;

 

Για να πω την αλήθεια, μέχρι να το πάρω στα χέρια μου νόμιζα ότι θα είναι κάποια "πειρατική" έκδοση που βγήκε χωρίς δικαιώματα :P (είχα την εντύπωση ότι τα δικαιώματα για την Ελλάδα τα έχει ο Τερζόπουλος). Καμία σχέση τελικά, η εντύπωση μου ήταν άκυρη. :lol: Σε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη του κ. Γουδετσίδη εξάλλου, αναφέρει πως είχε επικοινωνήσει με αμερικανική εταιρεία για να πάρει την έγκριση.

 

Στο εσωτερικό των τόμων γράφει: "© 2004 Zorro Productions, Inc. All Rights Reserved. Licenced by Hellas Press S.A."

 

Όπως λέει και ο GCF, έχουν πατήσει στην έκδοση της Image.

 

Πολύ πιθανόν λοιπόν στην Νέα Ακτίνα να μην ενδιαφέρονται να πληρώσουν πλέον για αυτές τις παλαιές ιστορίες του Ζορρό, γι' αυτό και τα δικαιώματα να δίνονται αλλού. Αυτή εξάλλου είναι και η συνήθης πρακτική της Ντίσνεϋ στην Αμερική, να "σπάει" τα δικαιώματα. Έτσι η Fantagraphics εκδίδει την Βιβλιοθήκη του Γκότφρεντσον, η Papercutz τις νεράιδες (:P), η Boom (ώσπου να σταματήσει) εξέδιδε λοιπές ιστορίες κτλ.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εγώ βέβαια εννοούσα πως γενικά η Disney πρέπει να έχει χάσει τα δικαιώματα, όχι μόνο η Νέα Ακτίνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7675
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Εγώ κατάλαβα το εξής :

 

Zorro Productions, Inc. με την τότε μορφή της έδωσε δικαιώματα στην Disney να βγάλει εκδόσεις με τον Zorro.

Το τελικό αποτέλεσμα έγινε μετά ιδιοκτησία της  Zorro Productions, Inc.

Η Disney ποτέ δεν είχε στην ιδιοκτησία της τον Zorro. Νοίκιασε για κάποιο χρονικό διάστημα την χρήση του σε κόμικς και ταινίες.

 

 

Η Hellas Press S.A είναι το πρακτορείο που "νοικιάζει" δικαιώματα εκδόσεων στην Ελλάδα.

Μεσολαβεί ανάμεσα στον κάτοχο του δικαιώματος και στον υποψήφιο ας τον πούμε ενοικιαστή -εκδότη.

Επεξεργασία από crc
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ποσο δύσκολο ειναι να βρεθεί το δεύτερο τεύχος ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τελικα βρεθηκε το δευτερο τευχος απο σποντα και κατα τυχη στον Μαριο της σολωνος που εχει κι αλλο ενα αν προσεξα καλα (τρεξτε να το προλαβετε γιατι δεν το εχω ξαναδει αλλου)

Διαβασα τον πρωτο τομο και δεν εχω κατι να προσθεσω απο αυτα που προειπαν τα αλλα παιδια εδω......

Ατμοσφαιρικο σχεδιο και πολυ ομορφα δομημενη πλοκη αλλα σε απλοικο μοτιβο.....

 

Αξιζει να το εχετε σετακι στην βιβλιοθηκη σας γιατι ξεφευγει πολυ απο τα συνηθισμενα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εχω μια απορια?Γιατι ο Κοσκινας εδω γραφει:

Κύριοι δυστυχώς η έκδοση ήταν μάλλον απαράδεκτη, τουλάχιστον για την ιστορία του περιοδικού. Αν είστε σύμφωνοι μπορώ να τεκμηριώσω τα λεγόμενα μου με μια παρουσίαση αρκετά κατατοπιστική.
Αναφέρομαι στην Ελληνική έκδοση.
Όσο για τις εκδόσεις εξωτερικού....δείτε κάποιες και βγάλτε συμπεράσματα!!

 

Και μετα στη συνευντευξη στη σελιδα του με τον εκδοτη γραφει:

Τα παρακάτω εξώφυλλα, είναι αυτά των δύο τόμων του κ. Γουδετσίδη, που είναι πραγματικά στολίδι για κάθε κόμικς – βιβλιοθήκη! Με δυσκολία πιστεύει κανείς, ότι είναι Ελληνική έκδοση! Είναι μάλιστα τα αυθεντικά, της Αμερικάνικης έκδοσης.

 

Μαλλον ΚΥΡΙΟΙ προκειται για διχασμενη προσωπικοτητα... :reap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Loss changed the title to ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ: ΖΟΡΡΟ
  • 2 months later...

  • Member ID:  32289
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  332
  • Reputation:   2089
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  9
  • With Us For:  2359 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Αντικαταστάθηκαν τα εξώφυλλα και προστέθηκαν τα οπισθόφυλλα τους.

:magic:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.