Μετάβαση στο περιεχόμενο

SpongeBob SquarePants [ Μπομπ Σφουγγαράκης ] (1999- )


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Α..!Τώρα εξηγούνται πόλλα για την Ντόρα την μικρή Εξερευνήτρια.. :oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Ο Μπομπ ο Σφουγγαράκης, βγήκε το καλύτερο καρτούν στα

Kids Choise Awards 2012.

 

post-12192-0-43943300-1333828631_thumb.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Διονύσης Ανεμογιάννης

 

Με τον Σπύρο Ζουπάνο στον βυθό των μπικίνι!

 

Ο Σπύρος Ζουπάνος είναι μεγάλη λέρα. Παίζει γαμάτη μουσική στον intersonik, κάνει θέατρο, ζει από διαφημιστικά σποτ [όπως κάποιοι ζουν από κονσέρβες ή πράσινα λαχανικά] και έχει έναν αξιολάτρευτο μικρό κίτρινο φίλο: τον Μπομπ Σφουγγαράκη Τετραγωνοπαντελονή. Γελάει καλόκαρδα και γαργαριστά καθώς βλέπουμε καρτούν στο youtube και μοιράζεται μαζί μας την αλήθεια του Σφουγγαράκη, η ζωή είναι μια μεγάλη φάρσα, και πρέπει να την διασκεδάσεις.

 

Καθώς σφίγγεις το χέρι του Σπύρου, τεντώνεις τα αυτιά να ακούσεις την φωνή του. Κι όμως, δεν μπορείς να αναγνωρίσεις σε αυτή τον μικρό κίτρινο ήρωα κινουμένων σχεδίων που υποδυόταν στις μεταγλωττίσεις του 2001. Εξηγεί «δεν είναι η φυσική μου φωνή. Θέλει προσπάθεια και ζέσταμα για να το καταφέρω! Προσπάθησα να προσαρμοστώ στην φωνή του Άγγλου μεταγλωττιστή στην αντίστοιχη σειρά ,αλλά η φωνή του ήταν πολύ ψιλή. Μέχρι και το γέλιο, εκείνο το κελαριστό, είναι δύσκολο να το πετύχεις. Η προσπάθεια να μεταγλωττίσεις τον «Μπομπ» είναι εξουθενωτική. Πού και πού έρχονται καινούρια επεισόδια και τα κάνω, αλλά είναι πολύ δύσκολο να το καταφέρεις δέκα χρόνια μετά».

 

post-556-0-66108600-1343732944_thumb.jpg

 

Photo: Manteau Stam

 

Πώς βρέθηκες να κάνεις μεταγλωττίσεις;

Ήταν μία περίοδος που είχα μόλις τελειώσει το στρατιωτικό μου και ως νέος ηθοποιός που ήμουν, πεινούσα. Κάπως έτυχε να πάω σε ένα στούντιο, έκανα δοκιμαστικό και τους άρεσα. Έκανα μετά διάφορα παιδικά σήριαλ που δεν τα θυμάται ούτε η μάνα τους, ούτε εγώ, μέχρι που έσκασε ο «Μπομπ». Ούτε ο «Μπομπ» ήταν γνωστός. Στην αρχή απλά κάναμε την δουλειά μας και προσπαθούσαμε να τελειώσουμε γρήγορα. Δεν ξέραμε αν θα κάνει επιτυχία, ήταν ακόμα μία χαζομάρα. Στην πορεία ,βέβαια, τον λάτρεψα. Είναι ενήλικη σειρά με πάρα πολύ γέλιο, έξυπνο χιούμορ. Ξεκίνησε ,θυμάμαι, από το κανάλι Εννέα, όπου το βλέπανε κάτι ρεμάλια τα μεσημέρια, και λίγο λίγο έγινε γνωστό. Εκτός από τον «Μπομπ Σφουγγαράκη» έχω κάνει την φωνή του Άλεξ, του λιονταριού στην «Μαδαγασκάρη» και κάτι ρόλους στο Rio και το Megamind.

 

Βασικότερο προσόν που πρέπει να έχει ένας μεταγλωττιστής;

Προσαρμοστικότητα, ταχύτητα , αντίληψη και ικανότητα ερμηνείας.

 

Σε έχουν αναγνωρίσει ποτέ στον δρόμο λόγω φωνής;

Όχι, αφού η φωνή δεν είναι η ίδια. Μόνο οι φίλοι μου με τρώνε, «κάνε μας τον Μπομπ, γέλα σαν τον Μπομπ» και απαντάω εγώ «όχι ρε φίλε, κάνε μου εσύ την μαϊμού πρώτα»!

 

Σου έχουν πάρει ποτέ δώρο με brand Μπομπ Σφουγγαράκι;

Όχι ποτέ. Μόνος μου έχω αγοράσει ένα σφουγγάρι και το έχω στην κουζίνα. Είναι το μόνο που έχω.

 

Γιατί ακούμε συνέχεια τις ίδιες φωνές σε μεταγλωττίσεις;

Γιατί αυτούς εμπιστεύονται. Είναι επάγγελμα που απαιτεί ταχύτητα, θέλουν έμπειρους ανθρώπους για να βγαίνει γρήγορα η δουλειά και τα λεφτά που παίρνεις είναι πολύ λίγα. Κακομοιριά. Είναι δύσκολο να είσαι ηθοποιός. Εγώ οικονομικά σώθηκα από την διαφήμιση.

 

post-556-0-62516700-1343733044_thumb.jpg

 

Έχεις μεταγλωττίσει ποτέ βραζιλιάνικο σήριαλ; Γιατί εκεί γίνονται πάντα κακές μεταγλωττίσεις;

Γιατί βαριέται ο κόσμος. Παίρνει πολύ λίγα λεφτά και γι’ αυτό προσπαθεί να βγάλει όσο πιο πολλά επεισόδια μπορεί με την μία. Να πάρουν τα λεφτά να φύγουν.

 

Με το θέατρο πώς ξεκίνησες;

Όνειρό μου από μικρός ήταν να γίνω ηθοποιός. Μεσολάβησε ένα διάστημα που σπούδασα στην Νομική Κομοτηνής, μετά την αποφοίτησή μου, σπούδασα σε μία δραματική και έγινα ηθοποιός. Έχω παίξει σε περίπου δεκαπέντε παραστάσεις, αλλά έχω καταλήξει ότι αν δεν κάνεις δική σου ομάδα, να βγει το αποτέλεσμα που θες, δεν έχει νόημα. Γι’ αυτό και έχω μία δική μου ομάδα, την ομάδα «Υστερόγραφο» με την οποία ανεβάζουμε τώρα την Τρίτη κατά σειρά παράστασή μας.

 

Τι θέατρο προτιμά η ομάδα Υστερόγραφο;

Μάλλον επιλέγουμε πρώτα με βάση τους ρόλους, βρίσκουμε κάτι που να προκαλεί ενδιαφέρον. Η παράσταση που ανεβάζουμε τώρα περιλαμβάνει δύο μονόπρακτα του Γ. Σκούρτη, «ο άνεργος» και «ο μύθος της κατσίκας». Εγώ παίζω στο δεύτερο και όχι, δεν κάνω την κατσίκα. Το κείμενο μου μιλά για την σχέση δούλου και αφέντη. «Δεν βρίσκεις ότι υπάρχουν πολλές θεατρικές ομάδες στην Αθήνα»; Είναι πράγματι πολλές οι ομάδες και το κοινό είναι περιορισμένο. Αλλά αν θες να εκφραστείς τι να κάνεις; Το κακό της υπόθεσης είναι ότι όλες οι θεατρικές ομάδες έχουν φτάσει να μοιάζουν ερασιτεχνικές. Επίσης, αποκλείεται να βγάλεις λεφτά. Αν προσπαθήσεις να κάνεις κανονική παραγωγή, θα μπεις μέσα. Την έχω πατήσει και εγώ.

 

post-556-0-65398900-1343733099_thumb.jpg

 

Κάποιος ρόλο που έχεις υποδυθεί και θυμάσαι έντονα;

Μου άρεσε ο ρόλος που έπαιζα στο έργο «Μία στιγμή πριν» σε σκηνοθεσία του Γ. Αναστασάκη επτά χρόνια πριν. Με τον ρόλο αυτό κατάλαβα ότι μπορώ να συνεχίσω στο θέατρο, ότι έχω μια κάποια προοπτική. Γενικότερα όμως, δεν δένομαι με ρόλους που παίζω, μετά την παράσταση τους πετάω.

 

Για ποιο λόγο κάνεις θέατρο;

Το θέατρο το έχω για να εκφραστώ, είναι ένα δώρο για τον εαυτό μου, σε άλλο επίπεδο από τον απλό βιοπορισμό. Βλέπω τον κόσμο σήμερα, τον έχουν καταπιεί τα δάνεια και τα δελτία ειδήσεων. Πολύ γκρίνια. Η ζωή όμως είναι μικρή και πρέπει να κάνουμε και αυτά που μας ευχαριστούν. Στην τελική έχουμε ήλιο, τι μπορεί να συμβεί;

 

Ποια κινούμενα σχέδια θυμάσαι να έβλεπες μικρός;

Τον καιρό που ήμουν παιδί υπήρχε μόνο η ΕΡΤ και η YΕΝΕΔ οπότε ό,τι υπήρχε το έβλεπα. Θυμάμαι έβλεπα Thundercats, την Πίπη την Φακιδομύτη, το Galactica, Βιονική γυναίκα, Άνθρωπος από την Ατλαντίδα, και γαμώ τα σήριαλ! Επίσης το «Μια φορά ήταν ο άνθρωπος», φανταστικό! Και πάντα αναρωτιώμουν γιατί δεν είχε επεισόδιο για την Ελληνική Επανάσταση, νόμιζα πώς ήταν κοσμοϊστορικό γεγονός.

 

Υπάρχει κάποιο καρτούν/animation στο οποίο θα ήθελες να κάνεις μεταγλώττιση;

Όχι. Στεγνά όχι!

 

Oι φίλοι μου με τρώνε, «κάνε μας τον Μπομπ, γέλα σαν τον Μπομπ» και απαντάω εγώ «όχι ρε φίλε, κάνε μου εσύ την μαϊμού πρώτα»!

 

Έχεις κάποιο αγαπημένο επεισόδιο;

Το αγαπημένο μου είναι εκείνο με την ημέρα των δωρεάν μπαλονιών. Τι αστείο… Που έκλεψαν ένα μπαλόνι, χωρίς να ξέρουν ότι είναι δωρεάν και πήγαν στην έρημο να κρυφτούν και μετά παραδόθηκαν στην αστυνομία επειδή είχαν ενοχές.

 

Υπάρχουν πρωινά που κάθεσαι και βλέπεις τον Μπομπ στην τιβί;

Τα επεισόδια δεν τα είδα σχεδόν ποτέ στην τηλεόραση. Τα έχω βέβαια σε dvd να τα δω όποτε θέλω και θα τα δω κάποια στιγμή, όχι για να με ακούσω, για να γελάσω με τον Μπομπ που έχει μεγάλη πλάκα.

 

Έχεις κάποια τηλεοπτική σου εμφάνιση που προσπαθείς να ξεχάσεις;

Είχα παίξει κάποτε σε μία μεταφορά του «Παντρεμένοι με παιδιά» στην ελληνική τιβί, σε σκηνοθεσία Ν. Μαστοράκη. Έκανα τον καθυστερημένο γιο. Φριχτή εμπειρία.

 

Είναι αλήθεια γκέι ο Μπομπ Σφουγγαράκης;

Τι ρωτάς τώρα; Συντηρητική Ελλάδα. Επειδή είχε κάποια αστεία με τα οποία διακωμωδούσε το αντρικό του φύλο, δεν σημαίνει ότι ήταν γκέι. Άλλωστε ποιο καρτούν έχει ερωτική ζωή; Μέχρι και ο Ντόναλτ με την Ντέιζι ανίψια έχουν, όχι παιδιά.

 

post-556-0-71153500-1343733207_thumb.jpg

 

Κάνεις και διαφημίσεις;

Από αυτές βασικά ζω. Ξεκίνησα με μία διαφήμιση Axe και από τότε δεν έχω σταματήσει. Champion Μαρινόπουλος, Πάμε Στοίχημα, Jumbo, τα πάντα. Ό,τι και να βάλεις εμένα ακούς…

 

Τι είναι το intersonik;

Είναι ένας διαδικτυακός σταθμός που έχω φτιάξει μαζί με φίλους. Δουλεύει εδώ και ένα χρόνο και εγώ στην εκπομπή μου, το melting pot [χωνευτήρι], και όπως κατάλαβες παίζω τα πάντα.

 

Αγαπημένη σου ταινία;

Η Οδύσσεια του Διαστήματος.

 

Έχεις κάποιο απωθημένο;

Το μόνο απωθημένο που έχω είναι να ζήσω στην Νέα Υόρκη για κάποια χρόνια.

 

Ποιο είναι το αθηναϊκό καβουροπάτι σου;

Αν και κάνω διατροφή αυτή την περίοδο και δεν κάνει να το θυμάμαι γιατί κολάζομαι, υπάρχει ένα μυστικό «βρώμικο» που αγαπώ. Είναι το «Μικρό Μοναστηράκι» στον Νέο Κόσμο και έχει σκεπαστή. Πίτες, τυριά, αλλαντικά, κρέατα, 8.000 θερμίδες. Στάζει η χοληστερίνη.

 

Τι έχει να μας διδάξει ο Μπομπ Σφουγγαράκης;

Ότι η ζωή είναι αστεία και διασκεδαστική. Και πως πρέπει να βλέπεις τα πράγματα από την κίτρινη, την σουρεαλιστική τους πλευρά. Θάνατος στην σοβαροφάνεια!

 

post-556-0-02474200-1343733270_thumb.jpg

 

«Ο άνεργος» από την ομάδα Υστερόγραφο στο καφέ Φαεινόν, Καλλιδρομίου και Μαυρομιχάλη, Εξάρχεια.

Δευτέρα και Τρίτη /στις 21:15/ 10 ευρώ με μπύρα ή κρασί.

 

Άκου τον Intersonik στο http://www.intersonik.net/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

ΑΛΤ!

 

ΠΟΥ ΠΑΣ?

 

Επειδή είδες ένα ποστ, νόμισες πως μπορείς να κάνεις έτσι απλά κλικ και να το διαβάσεις?

 

Μόνο οι μύστες μπορούν να διαβάσουν αυτό το ποστ!

 

Κατ'αρχάς πρέπει να σηκώσεις το μικρό σου δαχτυλάκι ψηλά και να δείξεις ότι είσαι ένα άτομο μοντέρνο και αεράτο!

 

Και εν συνεχεία:

 

 

ΜΗΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΘΕΣΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙΣ!

 

ΕΤΟΙΜΟΙ?

 

ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ!

 

ΩΩΩΩΩΩΩ

 

:aria:

 

Ποιός ζει στη θάλασσα σε ανανά?

Ο ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

Κίνδυνος είναι και είναι μπελάς!

Ο ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

Πάρε ένα ψάρι και πάμε κοντά!

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗ

Να δεις ένα σπόγγο μεσ'τα νέρα!

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

'Ετοιμοι?

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ

ΤΕΤΡΑΓΩΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ-

ΠΑΝΤΕΛΟΝΗΣ!

 

 

(όποιος/α προχώρησε χωρίς να το τραγουδήσει, να του/της καεί το μάδερμπορντ)

 

 

Το αφιέρωμα τελείωσε.

 

Γειά σας! :beer:

 

Μια διορθωση στο τραγουδι: Κιτρινος ειναι και ειναι μπελας post-25030-0-36702800-1352820491.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-556-0-82291500-1382387923.gifΝέα ταινία για τον Spongebob Squarepants το 2015

 

post-556-0-87848600-1382388006_thumb.jpg

Από ότι φαίνεται η καινούρια ταινία που θα ετοιμαστεί για το Spongebob Squarepants, η οποία έχει ήδη ξεκινήσει τα γυρίσματα της στη Savannah της Γεωργίας, με το όνομα του Antonio Banderas να είναι το βασικό όνομα που ακούστηκε ότι θα συμμετάσχει με το ρόλο του να είναι μην είναι ξεκάθαρο αν θα είναι πρωταγωνιστή ή ανταγωνιστή.

 

Συγκεκριμένα θα έχει το ρόλο ενός πειρατή, άγνωστο αν θα είναι καλός ή κακός, μάλλον το δεύτερο, ενώ έχουν ήδη ζητήσει εξτρά ηθοποιούς, οι οποίοι θα είναι ξυρισμένοι για να ξεχωρίζουν από τον πρωταγωνιστή. Η ταινία θα είναι συνδυασμό live action και CGI. Μέρος των γυρισμάτων θα γίνει στο Tybee Island, που βρίσκεται σε παράλια της Savannah και ο αμερικανικός στρατός βομβάρδισε κατά λάθος τη δεκαετία του ’50 με πυρηνική βόμβα, η οποία ποτέ δεν εκρηχτικέ αλλά δεν βρέθηκε κιόλας. Η ταινία αναμένεται να είναι έτοιμη το 2015.

 

Ο Antonio Banderas είχε για το 2013 τα Justin and the Knights of Valour, Los amantes pasajeros και Machete Kills ενώ έχει ολοκληρώσει για το 2014 τα Knight of Cups και Autοmata. Αυτή τη περίοδο έχει στα γυρίσματα το The Expendables 3 και έχει κλείσει και για τ 33 dias και The 33.

 

:holidays:

 

 

+++ Νεκρικό μνημείο του Bob για νεκρή λοχία σε κοιμητήριο στις ΗΠΑ προκαλεί αντιδράσεις.

 

post-556-0-66469000-1382389154_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παντος νομιζω ότι αυτά τα σωματα δεν ταιριαζουν και πολύ στο κλιμα του καρτουν,μονο ο καβουρης εχει το σωστο σωμα.Ενταξει είναι κατι καινουριο και ισως πρεπει να το δεχτούμε ετσι.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βίντεος όπου εάν κατάλαβα καλά, οι ηθοποιοί που κάνουν τις φωνές των χαρακτήρων, διαβάζουν/αναπαράγουν το πρώτο επεισόδιο. (πόσο :cool: ?!?! :D )

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZtjEqDkE6J0

 

είναι όλοι τους πυροβολημένοι! :love4:

 

njoy! I did! :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  37040
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  139
  • Reputation:   266
  • Achievement Points:  139
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Παιζει να εχω μαθει ολα τα επεισοδια απ'έξω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.