Μετάβαση στο περιεχόμενο

ULTIMATE SPIDER-MAN


toubas

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ULTIMATE SPIDER-MAN
Σενάριο/Kείμενα:
Brian Michael Bendis, Bill Jemas
Σχέδιο:
Mark Bagley
Hμερ. έκδοσης:
05-2002
Εξώφυλλα:
6 + 3 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
6
Κατηγορία:
Σειρά/Συνεχόμενα
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Περιοδικότητα:
Μηνιαία
Μέγεθος:
17.0 x 26.0
Σελίδες:
52 (1), 36 (2-6)
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Τατιάνα Γαλατούλα, Μαίρη Γραμμένου
Lettering:
Λύντη Γαλάτη, Στέλλα Γιασουρίδου, Ανδρέας Κολοκυθάς, Δήμητρα Καρκούλια, Χρυσούλα Τσιρούκη, Άννα Μαράντη
Επιμέλεια:
Κώστας Γιαννίκος
Πρωτότυπος τίτλος:
Ultimate Spider-Man vol.1 #1-6 (Marvel, 2000)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISSN:
9-771109-475006
Ομαδοποίηση:
Τίτλος:
ULTIMATE SPIDER-MAN (ΤΟΜΟΣ)
Σενάριο/Kείμενα:
Brian Michael Bendis, Bill Jemas
Σχέδιο:
Mark Bagley
Hμερ. έκδοσης:
2002
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τόμοι:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Τόμος τευχών
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Περιοδικότητα:
Ακανόνιστη
Μέγεθος:
17.0 x 25.5
Σελίδες:
128
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Τατιάνα Γαλατούλα, Μαίρη Γραμμένου
Lettering:
Λύντη Γαλάτη, Στέλλα Γιασουρίδου, Ανδρέας Κολοκυθάς, Δήμητρα Καρκούλια, Χρυσούλα Τσιρούκη, Άννα Μαράντη
Επιμέλεια:
Κώστας Γιαννίκος
Πρωτότυπος τίτλος:
Ultimate Spider-Man vol.1 #1-6 (Marvel, 2000)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISSN:
9-771109-475013
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5016
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ULTIMATE_SPIDER-MAN_0001.jpgULTIMATE_SPIDER-MAN_0002.jpgULTIMATE_SPIDER-MAN_0003.jpg

 

 

Το 2002 η Modern Times μας παρουσίασε τη σειρά Ultimate Spider-Man, η οποία ήταν και το κύκνειο άσμα της. Η εταιρία πλέον είχε αφήσει τις ιστορίες από τις άλλες σειρές του Σπάιντερμαν και ασχολήθηκε με το Ultimate το οποίο δε συμπίμπτει στην ιστορία του ήρωα με τις υπόλοιπες σειρές, αφού έχει το δικό του continuity. Οι αναγνώστες όμως είχαν μάθει τον Σπάιντερμαν διαφορετικά και αυτό θα λέγαμε πως ήταν και το τελευταίο "λάθος" που έγινε και έτσι η εταιρία χάθηκε μετά από έξη χρόνια παρουσίας στον χώρο τον κομιξ. Πιθανόν μια αιτία να ήταν και οι συνεχείς ανατιμήσεις των περιοδικών. Στα τελευταία 2 τεύχη η τιμή επανήλθε στα 1.20 ευρώ αλλά πλέον ήταν αργά.

Κυκλοφόρησαν συνολικά 6 τεύχη με το πρώτο να έχει 52 σελίδες και τα υπόλοιπα 32. Το χαρτί είναι αρκετά καλής ποιότητας σε αυτή τη σειρά, όπως και σε όλο τα περιοδικά που κυκλοφορούσε η εταιρία από ένα σημείο και έπειτα. Η απόδοση στην Ελληνική γλώσσα είναι καλή, εγώ όμως θεωρώ την τωρινή μετάφραση στων ίδιων τευχών από την Anubis καλύτερη. Αυτό που με στεναχώρησε σε αυτή τη σειρά είναι η μη ύπαρξη στήλης αλληλογραφίας. Το μεγάλο θετικό είναι ο όμοιος τίτλος, το ίδιο χαρτί και όμοια αρίθμηση με το αντίστοιχο Αμερικάνικο περιοδικό. Aργότερα κυκλοφόρησε και (ίσως βγήκε και 2ος) τόμος με 3 τεύχη και έκλεισε για πάντα το κεφάλαιο "υπερηρωικά" για την MT:
 

ULTIMATESPIDER-MANTomoi_0001.jpg

 

Ευχαριστούμε για το εξώφυλλο του τόμου τον TOMAHAWK.

Η λίστα κυκλοφορίας εδώ

Δυστυχώς τη σειρά αυτή θα τη στερηθώ σύντομα και θα καταλήξει στα χέρια του ftsgr... :beer:

 

 

Ομαδοποίηση Spider-Man

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πωπω τι μου θυμησες...!!!Α, ρε Modern Times, θυμαμαι οταν πηγα στα τυπογραφεια της στη Βουλα για να βρω τιποτα παλια τευχη που δεν ειχα, λιγακι πριν βγει το Ultimate και ηδη ειχανε αρχισει να κοβονται μαχαιρι τα κομικς με υπερηρωες, και ενω παντου εβλεπα σωρους παιδικα κομικς απο Digimon μεχρι Οι Μικροι Κυριοι & Οι Μικρες Κυριες, ρωταω εναν υπευθυνο εαν εχετε τιποτα παλιοτερα τευχη Σπαϊντερ-Μαν και η απαντηση που μου εδωσε θα μου μεινει για το σοκ που μου προκαλεσε:

"Παλιοτερα απο αυτον το μηνα? Μπα...οσα τευχη περισσευσουν απο τις επιστροφες πανε κατευθειαν για πολτοποιηση...!"

 

Αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!

:MuchCry: :cry9: :collapse::NoNo:

 

Παντως, για να τιμησω και αυτο το ωραιο αφιερωματακι, καλη προσπαθεια της Modern Times, αν και μας αφησε στα κρυα του λουτρου...Ευτυχως η Anubis ανελαβε το εγχειρημα υπευθυνα ξανα απο την αρχη και συνεχιζει να εκδιδει το πολυ καλο Ultimate Spider-Man, viva! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αυτή είναι άλλη μια σειρά που α αγαπητός kolotoubas μου γνώρισε. :thanks:

Και σύντομα θα την έχω στα χέρια μου... :mafia:

 

Πάντως η Modern Times μόνο και μόνο για αυτή την πράξη της πολτοποίησης έχασε και την ελάχιστη εκτίμηση που της είχα σαν εκδοτική!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1852
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  3
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6199 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ρε παιδιά γνωρίζει κάποιος κανένα κατάστημα στην Πάτρα για comics ;

Έχω φάει τον κόσμο αλλά φένεται πως δεν υπάρχει και μου αρέσουν πολυ τα comics της Marvel τυχαία είχαν πέσει στα χέρια μου κάποτε δύο τεύχη και από τότε τίποτα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα την ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ που έχει κατάστημα και στην Πάτρα.

 

Κατάστημα Πάτρας: Γεροκωστοπούλου 31-33

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά τα έχω κι εγώ τα τεύχη της "Modern Times", όπως παίρνω και της "Anubis Comics". Το σχόλιο μου είναι ότι, δυστυχώς, δε μου αρέσει τίποτα απ΄την συγκεκριμένη σειρά. Ούτε το σχέδιο, ούτε το σενάριο. Όπως επίσης δεν μου αρέσει και οτιδήποτε έχω δει από τις σειρές "Ultimate" που έχουν, τουλάχιστον, κυκλοφορήσει Ελλάδα. Το μόνο καλό στα "Ultimate Fantastic Four" μόνο είναι το σχέδιο και μερικές καλές σεναριακές ιδέες, αλλά λίγα πράγματα. Έχω πραγματικά απογοητευτεί. Τα αγοράζω ναι μεν (μιας και "στηρίζω" την "Marvel Comics" στην Ελλάδα τουλάχιστον σε ότι βγάλει) αλλά δε μου αρέσουν σχεδόν καθόλου. Ελπίζω οι ιθύνοντες να βάλουν μυαλό και να κοιτάξουν για δικαιώματα σε σειρές που πραγματικά αξίζουν, έστω απ'τον "Spider-Man" όπως είναι (εννοείται!) τα "The Amazing Spider-Man", τα "Spectacular Spider-Man" και τα "Web Of Spider-Man" (για να μην πιάσω και τα "Sensational Spider-Man")! Δεν είναι δυνατόν να φέρνουμε ότι παιδιαρίστικη σαβούρα μας πασάρει η "Marvel Comics". Το ίδιο λάθος κάνει, δυστυχώς και με κάποιους τίτλους της "DC Comics". Έλεος... Πάρα τ'αύτα καλά κάνατε και δώσατε πληροφορίες! Σε κάποιους ενδεχομένως αρέσουν, άσε που είναι πλέον και ιστορία στα εγχώρια κόμιξ. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμ, να σου πω...Προσωπικα το Ultimate το διαβαζω οπως βλεπω μια σειρα που εβλεπα απο την αρχη της λογω συνηθειας, ομολογω πως μετα απο τοσα τευχη, λιγο περισσοτερο δραση δε θα με χαλαγε, αλλα το δημιουργικο διδυμο του ειχε πει πως θα δωσει περισσοτερο βαρυτητα στο συναισθηματικο & ανθρωπινο ειναι του αραχνανθρωπου και του περιγυρου του... ;)

 

Τωρα απο τις κλασσικες σειρες, μετα τον Καμπανα ειναι οντως το χαος! Η Modern Times εξεδοσε μοναχα καμια 10αρια Amazing και την πολύ μετρια σειρα κομικς Adventures που βασιζοταν στην αριστουργηματικα σειρα κινουμενων σχεδιων του '90, αλλα δυστυχως ηταν μερα με τη νυχτα απο ποιοτητα....Εκτοτε? Μεσαιωνας... Εχει λαβει χωρα το House of M, εγινε Civil War, ο Spider-Man περασε και συνεχιζει να περναει πολυ δυσκολες στιγμες ενω η ταυτοτητα του ειναι πλεον γνωστη και εδω στην Ελλαδα υπαρχει μοναχα το Ultimate που δεν λεω, καλο ειναι, αλλα με καποιες διαφοροποιησεις (οι οποιες με κανουν και το αγοραζω), στην ουσια αναμασαει τα ιδια & τα ιδια με το κλασσικο story, τοποθετωντας το στη συγχρονη εποχη και δεν προσφερει και τοσα καινουργια πραματα οπως θα ηλπιζα....Οχι οτι τα original δεν ειχαν καποιες κακες στιγμες, οπως χαρακτηριστικα το Spectacular Spider-Man V2 το οποιο ειναι κυριολεκτικα για πεταμα απο αποψη ιστοριων ειδικα, αλλα... :) γιατι να μη μαθουν και οσοι δεν ξερουν αγγλικα το τι εχει απογινει ο αυθεντικος Spider-Man? :cry3:

 

Ιδωμεν...ευεπλιστω τουλαχιστον η Anubis να βγαλει σε τομακι το Civil War (αν και το τελος ειναι ψιλο-πατατα) για το _μωτο, τη στιγμη που επεται World War Hulk & αντιστοιχα World War III στη DC, μη θαβουνε τοσο τα υπερηρωικα, δεν ειναι δικαιο..... :beer::notalk:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  3712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  97
  • Reputation:   251
  • Achievement Points:  97
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αγαπησα αυτη τη σειρα απο την anubis αν και την ειχα αντιπαθησει επι modern times.Φιλε DJO,νομιζω οτι λογω αναγνωστικου κοινου,mainsteam σειρες τυπου civil war θα αργησουν πολυ να εκδοθουν.Απο την αλλη οι σειρες ultimate διαβαζονται ευκολα απο ολους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, απλα δεν ειναι συνεχεια του κανονικου συμπαντος της Marvel, ειναι εναλλακτικο..... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  97
  • Reputation:   251
  • Achievement Points:  97
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ε τι να κανουμε.Ελλαδα ειμαστε.Το οτι εχουμε τετοιες σειρες να κυκλοφορουν στη γλωσσα μας δειχνει οτι ισως να ειμαστε επιτελους στο σωστο δρομο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

"Παλιοτερα απο αυτον το μηνα? Μπα...οσα τευχη περισσευσουν απο τις επιστροφες πανε κατευθειαν για πολτοποιηση...!"

 

Αυτή ήταν η τακτική πολλών εταιριών. ΑΓΟΡΙ και ΜΑΝΙΝΑ. Τα παλιά τεύχη πήγαιναν για πολτοποίηση. Γι αυτό και δεν φτάχτηκαν ποτέ τόμοι. ΣΚΟΡΠΙΟΣ MAD (ελληνικά) που ΔΕΝ πουλήθηκαν πήγαιναν για πολτοποίηση!!

 

Αμερικάνικα τεύχη των περιπτέρων που δεν πουλιούνται σχίζονται τα εξώφυλλα (που θα σταλθούν στον αμερικάνικο εκδότη για να ελέγξει πόσα πουλήθηκαν) και το περιεχόμενο στέλενεται για ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΣΗ! Σε ΟΛΑ τα ξενόγλωσσα περιοδικά γίνεται αυτή η διαδικασία.

 

Έτσι γινόταν, έτσι γίνεται, έτσι θα γίνεται.

 

Τα αμερικάνικα απούλητα τεύχη δε στέλνονται πίσω γιατί τα μεταφορικά είναι περισσότερα από το ποσό επιστροφής του εκδότη. Είχα θείο που δούλευε σε εγροστάσιο πολτοποίησης στη Θεσσαλονίκης. Και μου έφερνε πολλά ελληνικά κόμικς και αμερικάνικα περιοδικά χωρίς εξώφυλλα. Ο θείος άλλαξε δουλειά (κρίμαααα!!!!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6112 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Αξιώθηκα κι εγώ να τα διαβάσω μετά από τόσο καιρό που μου τα είχε δώσει ο :DJO: !!!

 

Εντάξει καλά ήταν να πάρω μια μικρή γεύση πριν κοιμηθώ :sleep2: μιας και λίγο πολύ μέχρι να καταφτάσει η δράση τελείωσε η σειρά!!!!

 

Το πότε πέρασαν τα έξι τεύχη ούτε που το κατάλαβα!!Κατά τα άλλα η σειρούλα ωραία είναι χωρίς να μου κάνει και τίποτα τρόμερο!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια παρατήρηση και απορία συνάμα: Πώς γίνεται αυτή η σειρά της Modern Times να έχει το ίδιο ISSN με την ομότιτλη σειρά της Anubis ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως επειδή είναι η ίδια σειρά? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12957
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  95
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4990 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

η αλήθεια είναι ότι δεν ήμουν τρελός φαν της σειράς όπως και του bendis αλλά το δίδυμο bagley bendis είχε δώσει χαρακτήρα στη σειρά την οποία ας μου επιτραπεί να την χαρακτηρίσω ''ευνουχισμένο'' σπάιντερμαν διότι καλώς ή κακώς οι περισσότεροι χαρακτήρες αποτελούσαν κακέκτυπα του κανονικού σύμπαντος της μάρβελ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έγινε πινακάκι για τα τομάκια, με τα οποία έκλεισε και η MT το κεφάλαιο "υπερηρωικά", προστέθηκε εξώφυλλο+οπισθόφυλλο του 1ου τόμου χάρη στον TOMAHAWK και ενημερώθηκαν αμφότερα τα πινακάκια και το αρχικό ποστ. Προσέξτε πόσους επιμελητές κειμένων άλλαξε μέσα σε τόσα τεύχη... Κύκνειο άσμα! :cheers5:

 

υγ.Και για πρώτη φορά σε υπερηρωικό, επιμέλεια έκδοσης ο ίδιος ο Γιαννίκος. Εξού και η καταστροφή. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to ULTIMATE SPIDER-MAN .
  • 3 months later...

  • Member ID:  33343
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  156
  • Reputation:   779
  • Achievement Points:  156
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2026 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τα πρώτα κόμιξ που είχα πιάσει στα χέρια μου.

 

Θυμάμαι σαν τώρα να μπαίνω πιτσιρικάς στο ψιλικατζίδικο για άσχετο λόγο και με την άκρη του ματιού μου να βλέπω το πρώτο τεύχος. Όπως επίσης σαν τώρα θυμάμαι να πηγαίνω και να ξαναπηγαίνω στο ίδιο ψιλικατζίδικο και να ρωτάω αν βγήκε καινούριο, μέχρι που μου είπαν πως "ΤΕΛΟΣ". Δυστυχώς δε ξέρω αν τα έχω ακόμα κάπου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.