Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι πιστεύετε για το GreekComics ? [ Απόψεις-προτάσεις-ιδέες-κριτική ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18856
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  102
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σε όσους δεν αρέσει, δεν το χρησιμοποιούν. ;) Πολύ απλά τα πράγματα...Δεν είναι ανάγκη να το καταργήσουμε κιόλας...

 

 

:cheers3:

 

Μαζί γράφαμε.

Όχι εννοείτε εάν η Admin Team αποφάσισε έτσι δεν ύπαρχη πρόβλημα. Είμαι σε ένα χώρο και έχω αποδεχτή τους ορους. Απλά συγχωράμε αν βλέπω τα πράγματα από μια διαφορετική σκοπια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  18856
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  102
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Και γω συμφωνω daywalker..τσι κιαλλιως αν δεν συμφωνουσαμε δεν θα ημασταν ακομη μελοι οποτε τζαμπα θεμα...συζητηση να γινετε...αυτο το θεμα ειναι καθαρα για να πει ο καθενας την αποψη του...

 

Έτσι είναι και αν δεν έβλεπα ότι υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν αυτό το Site και το υποστηρίζουν δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να γράψω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Παιδιά όντως οι ευχαριστίες είναι απαραίτητες!

 

Το να γράψεις πως συμφωνείς με κάποιον δεν είναι και τόσο λειτουργικό… αν δηλαδή μπεις σε μια συζήτηση που σε ενδιαφέρει αλλά έχει ήδη φτάσει στα 70 ποστ τι θα κάνεις; Θα απαντήσεις για κάθε ποστ με το οποίο συμφωνείς;; εγώ δεν θα το έκανα ακόμα κι αν ήθελα να ευχαριστήσω κάποιον… και πιστεύω πως αρκετοί επίσης δεν θα το έκαναν.

 

Μια καταχώρηση λοιπόν που θα λάβει 10 θενξ… εάν δεν υπήρχαν τα θενξ δεν θα λάμβανε ούτε 3 ευχαριστίες. Θα μου πείτε τώρα κάποιοι: και τι; Τόσο σημαντικό είναι το να σε ευχαριστούν για την καταχώρησή σου;; Ναι, εννοείται πως είναι σημαντικό. Η ζωή του greekcomics είναι η συμμετοχή των μελών του, γιατί λοιπόν να μην ενθαρρύνεις την συμμετοχή αυτή;; Το αν θα την ενθαρρύνεις με ένα κλικ ή με διάλογο είναι επιλογή του καθενός… συνήθως, για τους περισσότερους πιστεύω, εάν δεν έχεις να συμπληρώσεις κάτι δεν υπάρχει λόγος για κάτι περισσότερο από ένα «κομψότατο» θενξ…

 

Το θενξ είναι λειτουργικότατο ακόμα και για πιο απλά πράγματα. Κάνεις μια πλάκα βρε παιδί μου και την χαίρονται 10 μέλη… θα κάτσει ένας-ένας να απαντήσει «χαχα»;;; Όχι τίποτ’ άλλο, γίνεται «άγαρμπο» και κάνει και κοιλιά η συζήτηση.

 

Επίσης, κάτι που προσωπικά θεωρώ σημαντικό, οι ευχαριστίες, συγκρίνοντάς τες με τον αριθμό καταχωρήσεων, μου δείχνουν και το πόσο συνεισφέρει ένα μέλος στο φόρουμ.

 

 

 

Όσο για τα εμότικονς, ούτε λόγος! Είναι δυνατόν ένα σάιτ για κόμικς να μην έχει εμότικονς;;; τα εμότικονς, εκτός των άλλων, δεν τα χρησιμοποιούμε μόνο για να δείξουμε την διάθεσή μας… και μόνο που τα βάζουμε δείχνουμε πως, πάνω απ’ όλα!, έχουμε καλή διάθεση. Βοηθάνε λοιπόν γιατί και αποφεύγονται παρεξηγήσεις αλλά και γίνονται ακόμα πιο λειτουργικές οι συζητήσεις αλλά και οι παρέες.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5305 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έτσι είναι και αν δεν έβλεπα ότι υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν αυτό το Site και το υποστηρίζουν δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να γράψω.

 

Βεβαίως αγαπάμε και σεβόμαστε το site όμως πιστεύω πώς δεν πρέπει να γίνει ολόκληρη συζήτηση για το Thanks Button. Έτσι κι αλλιώς δεν έχει διαφορά αν το βγάλουμε ή αν το αφήσουμε. Δεν νομίζω κανείς να γράφει για να αποκτήσει ευχαριστίες...

 

Επίσης για να μην κάνει διπλά - τριπλά post υπάρχει το κουμπάκι "Επεξεργασία" κάτω δεξιά στο post σου.

 

:cheers3:

Επεξεργασία από Comicfan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νταξεο φυσικα και το σχολιο ''συμφωνω'' ειναι αχρηστο αλλα εν κανι ενα σχολιο που ειναι περιπου ιδιο με του αλλου δεν πειραζει κανεναν..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

Όσο για τα εμότικονς, ούτε λόγος! Είναι δυνατόν ένα σάιτ για κόμικς να μην έχει εμότικονς;;; τα εμότικονς, εκτός των άλλων, δεν τα χρησιμοποιούμε μόνο για να δείξουμε την διάθεσή μας… και μόνο που τα βάζουμε δείχνουμε πως, πάνω απ’ όλα!, έχουμε καλή διάθεση. Βοηθάνε λοιπόν γιατί και αποφεύγονται παρεξηγήσεις αλλά και γίνονται ακόμα πιο λειτουργικές οι συζητήσεις αλλά και οι παρέες.

 

:beer:

 

Εκτός εάν πρόκειται για την imacmaria… εκεί πάω πάσο, έχω ήδη στείλει επιστολές σε σημαντικά πρόσωπα του σάιτ ελπίζοντας να δείξουν κατανόηση και να της απαγορεύσουν να χρησιμοποιεί πάνω από 10 εμότικονς την φορά… και πολλά της είναι!

 

:lol::PPP::lol::p3::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εκτός εάν πρόκειται για την imacmaria… εκεί πάω πάσο, έχω ήδη στείλει επιστολές σε σημαντικά πρόσωπα του σάιτ ελπίζοντας να δείξουν κατανόηση και να της απαγορεύσουν να χρησιμοποιεί πάνω από 10 εμότικονς την φορά… και πολλά της είναι!

 

 

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! :wow::moutra2::crying::sad1::ego::out::thinking::oops: Ίσως και να έχεις δίκιο! :P:PPP::poke:

 

Μα όπως λένε, μια εικόνα χίλιες λέξεις! Και έγω είμαι πολυλογού! Να χαίρεστε που μιλάω με εικόνες! :lol:

 

:cat1::p3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αφηστε το κοριτσι ρε παιδια τι σας πειραζουν τα ιμοτιονς... :beer::lol:

Επεξεργασία από Θλιμμενος Μπουφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5305 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πολύ σωστά το έθεσες Θου-Μπου ( :valtnino: ) ακόμα και άθελα σου. Emoticons = Emotions! Αφήστε το κορίτσι να δείξει τα συναισθήματα του!

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Αφηστε το κοριτσι ρε παιδια τι σας πειραζουν τα ιμοτιονς... :beer::lol:

 

Αφήστε το κορίτσι να δείξει τα συναισθήματα του!

 

:lol: Πέστε τα! Πέστε τα! Δε θα υποκύψω στις απειλές τους, όμως! :p4:

 

Τώρα για να μπούμε και στο θέμα (εκτός από τα εμότικον φημίζομαι και για τα off topic :P ) εχω να πω, πως το φόρουμ δεν δείχνει κανένα σεβασμό για το βραδινό μας ύπνο. Ύπουλα και καταχθόνια μας εθίζει με αποτέλεσμα να χάνουμε πολύτιμες ώρες ύπνου! Προτείνω μετά τα μεσάνυχτα να βγαίνει στην οθόνη ο Μπάμπης-Σάρκυ-Meatσάρας :flowerbad: και να ρωτάει "Δεν είναι ώρα να κοιμηθείς ρε; Αύριο θα σέρνεσαι στη δουλειά/σχολείο/ό,τι έχει ο καθένας." Και αυτό να επαναλαμβάνεται κάθε τέταρτο!

Επίσης ξαφνικά έχουν μειωθεί τα ευρώ στην τσέπη μου! :lefta: Υποψιάζομαι πως είναι άλλη μια παρενέργεια του φόρουμ καθώς με όλες αυτές τις λαχταριστές παρουσιάσεις και να θες να μην προσέξεις κάτι που βγήκε, δεν μπορείς! Προτείνω να συνεχίσετε με τον ίδιο ρυθμό! Μια ζωή την έχουμε! :valtnino:

Επίσης συχνά, φτάνω σε τέτοια ξεσπάσματα άφθονου ξεκαρδιστικού γέλιου, που 1ον οι γύρω μου με κοιτάνε καλά-καλά και 2ον με πιάνει πονόκοιλος. Προτείνω μαζί με κάποιες απαντήσεις να δίνονται προληπτικά μυοχαλαρωτικά, μην πάθουμε και καμιά ζημιά. :cold:

Η αλήθεια είναι πως, όπως και πολλοί ίσως εδώ μέσα, είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι ενεργά με κάποιο φορουμ. Και στην αρχή μου ήταν ελαφρώς δύσκολο να καταλάβω πώς λειτουργούν όλα ή σε τι χρησιμεύουν! Με λίγο πειραματισμό και λίγη καλή βοήθεια πήρα μπρος όμως! Και ακόμα μαθαίνω! Το υπέροχο με το συγκεκριμένο φόρουμ είναι πως νιώθεις ότι υπάρχουν άτομα με σάρκα και οστά πίσω από τα post. Σε αυτό έχει βοηθήσει και η Λέσχη και οι διάφορες συναντήσεις μας. Και αυτό θεωρώ πιο μαγικό! Μέσα από μια κοινή ασχολία να δημιουργούνται φιλίες! Μακάρι, λοιπόν, να έχουμε συχνότερα τη δυνατότητα, να κάνουμε μέσα από το φόρουμ συναντήσεις όχι μόνο στην Αθήνα αλλά και έξω από αυτή!

 

:cheers3:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συμφωνω!

 

 

Εκχχ....χμμμμμ....εε τελικα μιλαει λιγο παραπανω...

 

 

 

 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6166 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν και γενικότερα είμαι κατά των οποιονδήποτε "Thanks, Reputations, Thumbs up, κλπ", στο GreekComics μου αρέσει η χρήση τους. Είναι ιδιαίτερη κοινότητα με μεγάλη συνεισφορά από πολλά άτομα σε πολλούς τομείς. Τα thanks εμψυχώνουν και δίνουν ικανοποίηση σε πολλούς οι οποίοι αφιερώνουν ώρα για να γράψουν ολόκληρα κατεβατά, παρουσιάσεις, άρθρα, προσωπικές μελέτες κλπ. Το έχω νιώσει κι εγώ και δεν θα μου άρεσε να αλλάξει.

 

Τα emoticons πρέπει να απαγορευτούν μόνο σε ορισμένα άτομα :p3:

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5305 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

(εκτός από τα εμότικον φημίζομαι και για τα off topic :P )

 

Α, εδώ έχεις άδικο...εντάξει, τα emoticons δείχνουν συναισθήματα. Το off-topic τώρα... ( :valtnino: ) επίσης απαγορεύεται και από τους κανόνες. Εγώ σου προτείνω να συμμορφωθείς γιατί το ασουλούπωτο SPAM δεν ανέχεται...

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4845 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Greek Comics δινει την ευκαιρια σε πολλους να καταγραψουν πολλα που εμαθαν και σε ακομα περισσοτερους να εμπλουτισουν τις γνωσεις τους για θεματα που δεν ειχαν πριν την παραμικρη ιδεα οτι υπαρχει κατι ενδιαφερον.

Εχει τεραστια γκαμα θεματων, κι αν αφαιρεθουν οι λιγες δυσαρεστες κουβεντουλες που οφειλονται κυριως σε παρεξηγησεις, θα τολμουσα να γραψω οτι ειναι απο τα καλυτερα στον κοσμο.

:)

Οσον αφορα τα emoticons, τα ευχαριστω κλπ, ειναι απολυτως απαραιτητα και ενθαρρυνουν κυριως την αμεση και εμμεση συμμετοχη. Μπορω να πω μαλιστα οτι μου κανει κακη εντυπωση να μην βλεπω τα ευχαριστω γνωστων μου και φιλων που ξερω οτι διαβαζουν και συμφωνουν με αυτα που γραφω.

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το φορουμ αυτο ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν :best:

Τελεια οργανωση,πολλα θεματα,πολυυυυυυυυυ υλικο,πολλες αναμνησεις.

Εδω μεσα βρηκα παρα πολλα για τα αγαπημενα μου κομικς,και εμαθα και αλλα που δεν γνωριζα.

Το κυριοτερο ομως ειναι οτι βρηκα ανθρωπους,που αγαπουν τα κομικς οπως κι εγω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1654
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μαθαινεις παρα πολλα και μαζι με το inducks εχεις μια πληρη εικονα.

 

Πολλοι λενε πολλα αλλα μερικες φορες το παρακανουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12956
  • Reputation:   94814
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4642 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πραγματικά συγκινήθηκα όταν είδα ότι υπάρχει ένας Ελληνικός διαδικτυακός τόπος,όπου υπάρχουν άτομα τα οποία έχουν την ίδια ανίατη "αρρώστια" με μένα...!Την αγάπη για την 9η Τέχνη...!

 

Η δουλειά που γίνεται εδώ είναι πολύ προσεγμένη και με ατελείωτο μεράκι...!

 

Άρκετές φορές έχω χαθεί μέσα στις διάφορες συζητήσεις για διάφορα θέματα που με ενδιαφέρουν και χαίρομαι όταν βλέπω άτομα που έχουν τις ίδιες απόψεις με μένα...!

 

Ακόμα πιο πολύ όμως χαίρομαι που βλέπω άτομα με διαφορετικές απόψεις καθώς έτσι προάγεται ο διάλογος...!

 

Είμαι μέλος σε πολλά φόρα αλλά στο GC με εντυπωσίασε το γεγονός ότι δεν μένουμε πίσω από ένα nickname κι ένα avatar...!

Γνωριζόμαστε,αρχίζουμε να αποκαλούμε ο ένας τον άλλο με το μικρό του όνομα,με αποκορύφωμα την ΛΕ.ΦΙ.Κ.(που ακόμα δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να επισκεφτώ :()...!

 

Όλα αυτά δείχνουν πως γίνεται μία προσπάθεια να "ξεκολλήσουμε" από τα όρια του υπολογιστή και να βγούμε από το σπίτι,να συναντηθούμε,να μιλήσουμε πρόσωπο με πρόσωπο...!

 

Είμαι υπερήφανος που υπάρχει το GC...είμαι υπερήφανος που μου αρέσουν τα κόμικς...! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  5430
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  35
  • Reputation:   101
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χάρηκα πολύ όταν έμαθα ότι υπάρχει μια κοινότητα που έχει θέμα τα Κόμικ , θυμάμαι πιο παλιά το site που είχε διαφορετικά χρώματα , μαύρο κίτρινο εάν δεν με απατά η μνήμη μου και ύστερα για κάποιους λόγους εξαφανίστηκα από την ιστοσελίδα και δεν έμπαινα , μετά από πάρα πολύ καιρό πήγα στρατό , το ξέχασα τελείως και μετά αφού απολύθηκα από φαντάρος μετά βέβαια από μερικούς μήνες ξαναβρήκα τυχαία το site και συνδέθηκα και συμμετέχω ακόμα και ελπίζω να συμμετέχω , επίσης εντυπωσιάστηκα όταν είδα το site μετά απο χρόνια , το είδα αναβαθμισμένο και μεγαλύτερο από ό,τι το είχα αφήσει και παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλοί fans των Κόμικ στην Ελλάδα και αυτό είναι πολύ καλό και ευχάριστο , μακάρι να συνεχίσετε έτσι και το site να έχει μια καλή πρόοδο και τα επόμενα χρόνια. :D:P;)

Επεξεργασία από Scrooge mcduck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  11160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  77
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Σαν παλιό μέλος άλλα πότε πολύ  ενεργό έως τώρα πρόσφατα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ στις αγγελίες ζήτησης να κάνω post επειδή ειμαι ''καινούργιο μέλος''Ωραία το καταλαβαίνω να μην μπορείς κάποιος να πουλήσει με λίγη συμμετοχή γιατί δεν τον εμπιστεύεστε άλλα στην ζήτηση με αντικαταβολή τι πρόβλημα υπάρχει????Φυσικά και δεν είναι site δημοπρασιών και αγγελειων άλλα είναι ένα θεματακι που μπορεί να έκανε έναν ανενεργό να γίνει ενεργός....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σαν παλιός θα ξέρεις πάρα πολλές ιστορίες με παιδιά που τα ξαφρίσανε εδώ μέσα και μας κάνανε παράπονα. Καλά εδώ και ενήλικες την πατήσανε. Άντε τώρα να προστατέψεις τη φήμη του σάιτ από νέα άγνωστα στοιχεία. Μην περιμένετε να αλλάξει αυτό. Ακόμη και μένα για συγκεκριμένα θέματα μου δείξανε ευγενικά την πόρτα. :nek:

 

Για πολλοστή φορά να σημειώσω ότι η απάντηση αυτή είναι για το σύνολο των μελών του σάιτ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  394
  • Content Count:  4300
  • Reputation:   34081
  • Achievement Points:  4424
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ανακάλυψα αυτό το forum μέσω του Τρύφων...

Έχω γραφτεί κατά καιρούς σε διάφορα Forums... Αλλά με εσάς βρήκα τον δάσκαλό μου... Πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα... Πολλές φορές την ημέρα... Βασικά το έχω μονίμως ανοιχτό για να το επισκέπτομαι άμεσα... Το έχω ανάγκη...

Μου αρέσει που γίνεται υγιής διάλογος...
Μου αρέσει που η λέξη "Ανθρωπος" εκπροσωπείται επάξια εδω μέσα...
Μου αρέσει που δε μένουμε μπροστά από την οθόνη μας αλλα συναντιόμαστε και τα λέμε και από κοντά...
Μου αρέσει που υπάρχει η Λε.Φι.Κ. (το δεύτερο σπίτι μου)...
Μου αρέσει που ξέρω ότι η Δ.Ο. ομάδα κάνει ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να κρατήση το forum σε υψηλά επίπεδα...

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πιστευω πως εχει την πιο ζεστή φορουμιακή παρέα :love2:και πως διακατέχεται κάθε μέρα από ένα ανεξύτιλο πνεύμα Χριστουγέννων :blob7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29803
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  28
  • Reputation:   320
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3771 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μετά απο ολιγοήμερη άλλα πολύωρη περιήγηση στο GC , έχω να πώ τα παρακάτω σάν πρώτες εντυπώσεις.

Πρόκειται για ένα forum σχεδόν άρτιο με υψηλό επίπεδο αλλά το σημαντικότερο για μένα είναι το ότι είναι ζωντανό και εξελισσόμενο.

Ο αρχάριος και όχι μόνο μπορεί να βρεί μεγάλη βοήθεια και πάντα μέσα σε ιδιαίτερα φιλικό πνέυμα. Εγώ προσωπικά έχω βοηθηθεί πάρα πολυ.

Ένα θετικό στοιχείο είναι ότι τα πράγματα είναι αρκετα νοικοκυρεμενα σε σχέση με άλλα fora και τα πνέυματα δέν αφήνονται να οξυνθούν άσκοπα αν και η ασφάλεια της οθόνης πολλές φορές ευνοεί τους λεωνταρισμούς. Προβλήματα μπορεί να υπάρχουν , αλλα μην ξεχναμε οτι και τα fora είναι μικρογραφίες της κοινωνίας.

Διατηρώ μία επιφύλαξη για το συστημα των ευχαριστιών. Το θεωρώ φλυαρία και σε ένα βαθμό απαξιώνει το πραγματικό ευχαριστώ.

Δέν με ευχαριστεί το γεγονός ότι σαν νέο μέλος δέν μπορώ να έχω πλήρη συμμετοχή σε αναζητήσεις αν δέν έχω μεγάλη ενεργή συμμετοχή. Το να μήν μπορώ να πουλήσω το καταλαβαίνω σε ένα βαθμό γιατί θα γινόταν εμποροπανηγυρις  απο τον κάθε τυχόντα περαστικό. Το να μην μπορώ να αναζητήσω όμως πιστέυω ότι δέν είναι δίκαιο. Αντιλαμβανομαι πλήρως το ότι πρέπει να δώσεις για να πάρεις, αλλά πρέπει να αναλογιστούμε ότι υπάρχουν και κάποιοι τύποι λιγότερο.....ομιλητικοί.

Αυτά για τώρα. Περισσότερα όταν ωριμάσω λίγο ακόμα. :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  11272
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  192
  • Reputation:   845
  • Achievement Points:  192
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πιστεύω πως για όσους διαβάζουν comics  το GC

είναι ένας παράδεισος και μια πηγή πολλών πληροφοριών...

έχει πέσει αρκετή δουλειά και αυτό φαινεται

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομιζω πως πρεπει να βαλουμε και ενα δευτερο φωναχτοκουτο για εμας τα μελη με χαμηλο IQ...

Τωρα με το ban του 1530 απο το φωναχτοκουτο και την μεγαλη αυξηση στον μεσο ορο του IQ πραγματικα δυσκολευομαι να παρακολουθησω φραπεδες, λινκ τραγουδιων και καλημεροκαλησπερες, ποσο μαλλον να γραψω...

Μπορει να μην ειμαστε ολοι ιδιοι αλλα αξιζουμε τα ιδια δικαιωματα...

 

Ισως στο κατω μερος της σελιδας και με μικρα γραμματα για να μην φαινεται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28467
  • Reputation:   190044
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κάποτε εμφανίστηκε ένα παιδάκι στο φόρουμ. Φαινόταν εξ'αρχής προβληματικό. Δεν ήταν ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο μέλος. Όλοι έχουμε τα κουσούρια μας. Σε κάποια στιγμή λοιπόν ξεκίνησε να γράφει τελείως ανορθόγραφα. Έσπαζε νεύρα, χάλαγε αισθητική, αλλά τι να πεις. Το πρόβλημα της δυσλεξίας είναι ένα υπαρκτό θέμα. Και δεν γνωρίζαμε εάν ήταν ένα τέτοιο ψυχολογικό θέμα (που προφανώς θέλει τακτ και κατανόηση) ή εάν ήταν απλή ανορθογραφία (οκ.... υπάρχουν και αυτοί στη κοινωνία μας). Και ως ΔΟ είμασταν παγιδευμένοι σε μια προβληματική κατάσταση. Μέχρι που ο dionik εξερράγη μέσα του και μας είπε "παιδιά, δεν είναι ούτε δυσλεκτικός, ούτε ανορθόγραφος. Το κάνει εξ επίτηδες". Του έστειλε λοιπόν αυτό που έπρεπε να του στείλει και αυτομάτως το πρόβλημα διορθώθηκε.

 

Εν συνεχεία το φ/κουτο τιγκάρισε σε χαμηλού επιπέδου σάουτ. Πολύ χαμηλού επιπέδου.

 

Κουβέντες που προσβάλαν κάθε αξιακό μοντέλο. "Τάητ, πως μιλάς έτσι? μιλάς σαν φιλόλογος" ............. Είναι ο Φαίδωνας μορφωμένος, είναι έξυπνος, είναι δημιουργικός και αυτό κάποιος κάθεται και του το τρίβει στη μούρη λες και είναι μειονέκτημα!!!!!!!!!! Προς τιμήν του ο Φαίδωνας (επειδή είναι μορφωμένος, επειδή είναι έξυπνος και επειδή είναι καλόκαρδος άνθρωπος) έκανε πίσω και δεν την τράβηξε την κόντρα... Το ίδιο έκαναν και πάρα πολλοί άλλοι. Έκαναν πίσω σε αυτή την απίστευτη λαίλαπα. "δεν δουλεύω και είμαι περήφανος για αυτό"............ Ας μην το σχολιάσω. "σχολείο? μπαααα. αηδία ήταν" ............ Σε έναν χώρο με ανθρώπους που αγαπούν τον συνδυασμό ανάγνωσης και εικαστικών τεχνών, χλεύη ως προς την μόρφωση......... 

 

Κουβέντες που έφερναν γκρίνια και μιζέρια. Τα :trixes: και τα :wall: συνέχεια. Το ένα πίσω από το άλλο. Δεν μου αρέσει το ένα, δεν μου αρέσει το άλλο, μου τη σπάει αυτό, μου τη σπάει εκείνο, σιχαίνομαι το ένα, σιχαίνομαι το άλλο.

 

Κουβέντες Cosmopolitan. Πόσα κιλά είσαι? (λες και θα τον μαγειρέψει για να τον φάει). Και ένα κάρο αστεία δημοτικού που ευτυχώς τα έχω ξεχάσει.

 

Επιπρόσθετα είχαμε θέματα στη Λέσχη. Κάποια πράγματα που ειπώθηκαν έκαναν γυναίκες βαρδιούχους να κοιτάζουν πίσω τους όταν έκλειναν την Λέσχη και πήγαιναν στο μετρό για να βεβαιωθούν ότι δεν τις ακολουθεί κανείς....................

 

Έγινε προσωπική σύσταση από τον Θεό του φόρουμ (λέγε τον Valtasar). Υπήρξε ένα μάζεμα. Μετά ξαναήρθε το άπλωμα. Μετά έγινε σύσταση από εμένα. Πάλι υπήρξε ένα μάζεμα. Μετά ξαναήρθε το άπλωμα.

 

Πλέον η γενική μας πεποίθηση είναι ότι η συγκεκριμένη συμπεριφορά είναι επιτηδευμένη. Είναι στυλ. Είναι επιλογή. Και είχε 2 πολύ πολύ πολύ δυσάρεστα επακόλουθα: (Α) Μέσα στα ποστ γράφεται ότι καπνίσει στον καθένα. Αυτά εκεί όμως χάνονται. Εάν δεν γουστάρεις να δεις τι γκρίνια έπεσε στα disney, δεν μπαίνεις, δεν χαλάς τη ζαχαρένια σου. Το φ/κουτο όμως είναι συνέχεια εκεί. Και επιπρόσθετα είναι και κάτι που βλέπει ο οιοσδήποτε πρωτομπαίνει στο φόρουμ (Β) Η συγκλονιστική πλειοψηφία όσων είχαν κάτι ενδιαφέρον να πούνε σταμάτησαν να ασχολούνται με το φ/κουτο. Όντας καλοί άνθρωποι (σύμφωνα με τη Kabuki όλοι οι κομιξάδες είμαστε χαλβάδες :D ) απέφυγαν την κόντρα, έκαναν πάσο και σταμάτησαν να ασχολούνται εκεί.

 

Οπότε......... Δευτέρα λήγει το προσωρινό μπαν. Στο πρώτο φτάρνισμα επανέρχεται και γίνεται μόνιμο. 

 

Αυτό τώρα ήταν η μεγάλη απάντηση. Επειδή έχουμε πει και 2 χαζομάρες κατ'ιδίαν :) Και επειδή τα μακροσκελή κείμενα ανάθεμα κι άμα τα διαβάζει κανείς, και συνήθως πάει κόσμος και πιάνεται σε μια πρόταση εδώ, μια πρόταση εκεί και σου ζαλίζει τον έρωτα, πάμε στη μικρή απάντηση :)

 

Εάν δεν μας έχεις εμπιστοσύνη ότι ξέρουμε τι μας γίνεται και ότι δεν είμαστε καθήκια, κρίμα. Συμβαίνει. Έχει και τη λογική του. Τώρα μας γνώρισες. Πολύ μικρό χρονικό διάστημα. C'est la vie όμως :) Καλή καρδιά :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση και θέλω να πιστεύω πως δεν ερχόμαστε... κάνουμε κουβέντα...  και ακριβώς επειδή σας γνωρίζω έστω και λίγο νομίζω πως αυτό κάνουμε τώρα :beer:
Μπορώ να πιάσω μια μια τις προτάσεις και να πω πως συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου και ακόμα και σε αυτά που διαφωνώ, μπορώ να τα κατανοήσω (άρα δεν χρειάζεται κουβέντα). 
 
από την άλλη όμως δεν έγινε και τίποτα... ένα φωναχτόκουτο είναι.... δε νομίζω πως όλα αυτά ήταν τόσο σοβαρά ζητήματα για να φάει έστω και προ-ban από εκεί, νομίζω πως ήταν άδικο αφού δεν υπήρξε κάποια συγκεκριμένη αφορμή... (αυτή είναι η δική μου άποψη κατά eastwood)
 
προσωπικά περνάω καλά με αυτά που γράφει στο φ/κ... νομίζω πως είναι ενδιαφέρουσα προσωπικότητα (πάλι κατά eastwood)

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Sorry valt για το ποστ εδώ. Χρησιμοποίησα ένα σοβαρό thread για να εκφράσω κάτι άλλο

Υ.Γ.2 germ μη μου θυμώνεις, τα ίδια θα έκανα και για σένα εάν κάποιος σου αφαιρούσε το δικαίωμα στην έκφραση

 

 

Επεξεργασία από 1529
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν μου άρεσε ό,τι έγινε. Δεν μου αρέσει το μπανάρισμα. Νοιώθω όμως ότι δεν έχω θέση στο φωναχτόκουτο, ακόμη και για βλακείες, γιατί είναι άλλων "εργαλείο". Λες και έχω μπαναριστεί από αυτό από μια συγκεκριμένη μερίδα. Βασικά έχει εκτοπιστεί το σύνολο από συγκεκριμένη μερίδα.

 

Από την άλλη βέβαια δεν έχω και δουλειά εκεί. Έχω να ασχοληθώ με άλλα θέματα στο σάιτ. Προτείνω να ακολουθήσετε εκεί για να γευτείτε τη χαρά της δημιουργίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28467
  • Reputation:   190044
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μάκη, ένα θέμα είναι ότι ξέρεις τι βρήκες. Όχι το τι υπήρχε :)

 

Και πίστεψέ με. Είναι σαν ένα πλοίο. Κάνεις σήμερα μια ενέργεια, προκειμένου να δεις το αποτέλεσμα της μετά από ώρες :) Δεν είναι σαν το αμάξι όπου μια που έστριψες το τιμόνι, μια που έστριψε και το αμάξι :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι μπορεί να ήταν καλύτερα πριν (έχω ακούσει σχετικά)... ας ελπίσουμε πως θα αρχίσουν σιγά σιγά να εμφανίζονται όλοι όσοι απέχουν συνειδητά και πως οι υπόλοιποι θα κάνουν/κάνουμε χώρο σε γραμμές και συμπεριφορές...

 

 

πάντως xepeta, το φόρουμ μπορεί να είναι μεγάλο, αλλά ίσως είναι και αρκετά μικρό για ποστ του στυλ "συγκεκριμένη μερίδα"... αν είναι 5 άτομα που σε ενοχλούν, πες τους το ή πες το εδώ... δεν νομίζω (κατά eastwood πάλι) πως αυτές οι αοριστίες βοηθούν, εκτός εάν περιμένεις να "μυγιαστούν"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.