Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι πιστεύετε για το GreekComics ? [ Απόψεις-προτάσεις-ιδέες-κριτική ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  48
  • Reputation:   123
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το timeout για τους ανενεργούς χρήστες βγαίνει ώστε να μην επιβαρύνεται το σύστημα περαιτέρω το οποίο είναι πολύ σημαντικό. ;)

 

:oops: mea culpa λοιπον!!Αν ειναι τοσο σημαντικο παω πασο!! :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ξερετε τι θα ηθελα πάρα πολύ;;;; :yes::pray:

τα ιμότικον που εμφανίζονται στο παραθυράκι που βγαινει οταν πατησεις το αντιστοιχο κουμπι (ΧΩΡΙΣ να πατησεις show all), ξέρετε, αυτα τα 5-6 τα κλασσικα, να μπορεί το κάθε μέλος να τα αλλάξει και να βάλει όποια θέλει αυτος! :xm:

ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ! :yahoo:

θα εβαζα αυτα κι αυτα κι αυτα ολα!!!!

:moutra2::out::wow::P:confuse::wall::pesta::down::xai::PPP::trixes::Ungry::collapse::slap::lmao::shit2::sad1::help:

ετσι δε θα χρειαζεται να ψαχνω καθε φορα τρεις ωρες για να βρω τα αγαπημενα μου ιμοτικον που χρησιμοποιω ολη την ωρα (ή που θα ήθελα να χρησιμοποιω)!

γινεται; ε; ε; ε; γινεται;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Βασικα, πιστευω πως ενα πιό μεγάλο μέρος του φόρουμ θα έπρεπε να είναι ελεύθερο για τους αναγνωστες που δεν ειναι μέλη. Ετσι το φορουμ θα αποκτησει ακομη περισσοτερο μορφη εγκυκλοπαιδειας, θα ειναι πιο ελευθερο, θα γινει πιο γνωστο στον κόσμο και οι αναγνωστες θα το εκτιμούν περισσότερο, ισως να το βρισκει κανείς πιό εύκολα στο google και επισης δε θα γεμιζουμε One night members που μπαινουν μονο και μονο για να ριξουν μια ματια ή να παρουν μια πληροφορία. Δηλαδή θα γινει ενα σαιτ για όλο τον κόσμο, στο οποιο θα γινεται μελος μονο οποιος θελει να συνησφέρει ή να αλληλεπιδράσει. Κατι σαν τη wikipedia. Στην κατασταση που βρισκεται τώρα το φόρουμ, κανενα μή μελος δεν μπορεί να ειναι σιγουρο αν η πληροφορια που ψαχνει βρίσκεται μεσα στο μερος του φορουμ που ο ιδιος δε βλεπει και πιθανότατα θα βαριεται να γινει μέλος ωστε να το ανακαλύψει. Ετσι υποτιμαται η εγκυρότητα και η ποσοτητα των πληροφοριών που έζουμε μαζεψει.

αυτα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Βασικά κι εμένα θα μου άρεσε το φόρουμ να ήταν ανοιχτό και φανερό προς όλους, ή τουλάχιστον ένα αντιπροσωπευτικό μέρος από αυτό. Δηλαδή όποιος δεν είναι μέλος ας μπορεί να βλέπει τις ελληνικές εκδόσεις, αλλά να μην μπορεί να δει λίστα με εξώφυλλα, επισυναπτόμενα αρχεία, ορισμένους άλλους τομείς κλπ. Στο κάτω κάτω δεν έχουμε κάτι να κρύψουμε :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

What they said. Περισσότερα θέματα θα έπρεπε να ειναι ανοιχτα στο κοινό χωρίς εγγραφή. Βοηθάει να πάρουν μια ιδέα για τι πρόκειται. Και ίσως θα καταλαβαίνουν τον τρόπο που λειτουργεί το σάιτ, πριν μπουν και γλυτώσουν κάποια μπερδέματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  12504
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  23
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5076 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

η αλήθεια είναι ότι έχω ενθουσιαστεί με το φόρουμ, μιας και είναι μοναδικό στο είδος του για τα δεδομένα της Ελλάδας!!!

το interface με μπέρδεψε λιγάκι στην αρχή...αλλά όλα καλά!!! :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καθώς δεν είμαι και πάρα πολύ καιρό στο φόρουμ εξακολουθώ να χάνομαι ή να μην ξέρω πως υπάρχουν κάποια θέματα με αποτέλεσμα να τα ξαναγράφω :lol: !Αυτό δεν ξέρω-και δεν νομίζω!- πως θα μπορούσε να λυθεί,απλά το αναφέρω!

Πιστεύω όμως πως θα ήταν χρήσιμο να εμφανίζεται μια λίστα μέσα σε κάθε θέμα που να αναγράφει που ξανααναφέρεται/εμφανίζεται το θέμα αλλού!Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι θα βαραίνει πολύ το σύστημα :oops:

Κατα τα άλλα μόνο :congrats: έχω να δώσω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

μπααα. άκρη δε βγαίνει :) Υπάρχει το index, υπάρχουν και οι άνθρωποι που λόγω εμπειρίας/πολυκαιρίας θυμούνται άμα κάτι υπάρχει κάπου (προκειμένου να το αναφέρουν/θυμίσουν εάν συντρέχει λόγος). Από εκεί και πέρα, καλή καρδιά να υπάρχει και άκρη βρίσκεται :)

 

πάντως μη νομίζεις ότι την έχεις πατήσει γιατί δεν υπήρχε κάτι για να συμβουλευθείς κλπκλπκλπ... Άπειρες φορές έχω γράψει εγώ κάτι (ή και άλλοι) και εν συνεχεία εμφανίστηκε κάποιος που μας είπε ένα "ρε μάγκα, εκεί δεν το είπαμε αυτό?" :) Πολλές ενότητες, πολλά τόπικ, πολλά ποστ. Άντε να τα ξέρεις όλα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Καθώς δεν είμαι και πάρα πολύ καιρό στο φόρουμ εξακολουθώ να χάνομαι ή να μην ξέρω πως υπάρχουν κάποια θέματα με αποτέλεσμα να τα ξαναγράφω :lol: !Αυτό δεν ξέρω-και δεν νομίζω!- πως θα μπορούσε να λυθεί,απλά το αναφέρω!

 

Feel the power of SEARCH button, το πλέον απαραίτητο εργαλείο σε κάθε forum.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αυτο καταρχας που με ενθουσιαζει ειναι η αγαπη σας για τα κομικς. Και βασικα για τα πραγματικα κομικς!Τι εννοω?σε πολλα φορουμ που μεχρι τωρα εχω ριξει ωρες καπσιματος τους περισοτερους δεν τους ενδιαφερουν τα κομικς/μανγκα σαν χαρτι.

Δηλαδη να τα αγορασουν να τα διαβασουν και να τα κανουν συλλογη.

Ολοι ειναι του σκανλεσιον!τα κατεβαζεις τα διαβαζεις τα διαγραφεις τελοσ!

Δεν φτιαχτηκαν γιάυτο τα κομικς...

Αυτο που μου αρεσει λοιπον ειναι το οτι ειστε μερακλιδες να το πω ετσι και γουσταρετε να διαβαζετε και να συλλεγετε κομικς και οχι αρχειακια!

Ενα αλλο που μου αρεσει πολυ ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω δει κανεναν εξυπνο. Τον κλασικο τυπο φωτινο παντογνωστη που υπαρχει σε καθε φορουμ, ξερει τα παντα και την λεει συνεχεια στουσ "ασχετους".Αυτο που μου εχει μεινει σαν πρωτη γευση απο το φορουμ αυτο ειναι οτι δεν υπαρχουν αυτες οι μαγκιες και οτι αντιθετα προσπαθειται ο ενας να βοηθησει τον αλλο.Αυτο ειναι πραγματικα υπεροχο!

Αυτο που με ξενερωνει ειναι τα χιλιομετρα που με χωριζουν απο την Αθηνα και την λεσχη!Πραγματικα νομιζω οτι χανω που δεν μπορω να ερχομαι εστω μια φορα την εβδομαδα στην λεσχη,στις εκδηλωσεις να γνωριζω κοσμο που εχει τα ιδια γουστα με μενα, γιατι κακα τα ψεματα στην περιοχη μου ειναι πολυ περιορισμενο το κοινο...

Πιστευω οτι αυτο ειναι το χειροτερο για εμας που μενουμε επαρχια και δεν μπορουμε να κατεβαινουμε συχνα στην Αθηνα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

 

Ενα αλλο που μου αρεσει πολυ ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω δει κανεναν εξυπνο. Τον κλασικο τυπο φωτινο παντογνωστη που υπαρχει σε καθε φορουμ, ξερει τα παντα[...]

 

Βασικά έχουμε πολλούς τέτοιους, αλλά ως εκεί. Δεν συνεχίζει περαιτέρω η πρόταση :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Για μένα μιλάει! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για μένα μιλάει! :lol:

 

Δηλαδης να πουμε εσυ την λες σε ολους?

Κατσε να σου βαλω ενα δυσκολο να δουμε... :mafia:

Τι ειναι πρασινο και σου λεει καλημερα? :germ::lol::lol:

Χα χα!Θα εχω στο νου μου να μην σου τη βγαινω στο ασχημο με γκολ απο οφσαιτ! :lol:

Σωστος?! :dance:

 

Στο ασχετο για να μην κανω διπλο ποστ.

PhantomDuck εσυ εισαι ο ιδιος apo to animeplanet? :thinking:

Επεξεργασία από Dr.Zed
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τι ειναι πρασινο και σου λεει καλημερα? :germ:

 

I

I

I

 

o GERM!!! Προδόθηκες όταν δήλωσες το international σύμβολό του!!

 

 

:germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

I

I

I

 

o GERM!!! Προδόθηκες όταν δήλωσες το international σύμβολό του!!

 

 

:germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ: :germ:

 

Χαχαχα!

Και ομως ειναι το πεζοδρομιο! :valtnino:

Ελα πες την αληθεια το ηξερες αλλα εκανες πως δεν το ηξερες για να μην καταλαβω πως ηξερα οτι ηξερες οτι ηξερα οτι το ηξερες! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν ξέρω τίποτα! Πολλά γράμματα δεν έμαθα, και τα αγαπούσα... αλλά δεν είχαμε λεφτά για να πάω σχολείο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ξέρω τίποτα! Πολλά γράμματα δεν έμαθα, και τα αγαπούσα... αλλά δεν είχαμε λεφτά για να πάω σχολείο...

 

Οκ αν το λες σοβαρα αυτο,θα ανοιξω ενα πολυ μεγαλο και σοβαρο (και off) 8εμα.

Τι σε κανει να πιστευεις πως αν πηγενες θα μαθενες?!?!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μα θα πρόκοβα και θα γινόμουν επιστήμονας με γνώσεις λεφτά και πολλά άλλα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μα θα πρόκοβα και θα γινόμουν επιστήμονας με γνώσεις λεφτά και πολλά άλλα!

 

Ασε που θα παθενες καποιο περιεργο ατυχημα και θα γινοσουν σουπερ ηρωας! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

PhantomDuck εσυ εισαι ο ιδιος apo to animeplanet?

 

Ο ίδιος, όχι μόνο από το AP αλλά και τα υπόλοιπα γνωστά anime forums. Yoroshiku !

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3874
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Καθώς δεν είμαι και πάρα πολύ καιρό στο φόρουμ εξακολουθώ να χάνομαι ή να μην ξέρω πως υπάρχουν κάποια θέματα με αποτέλεσμα να τα ξαναγράφω :lol: !Αυτό δεν ξέρω-και δεν νομίζω!- πως θα μπορούσε να λυθεί,απλά το αναφέρω!

Πιστεύω όμως πως θα ήταν χρήσιμο να εμφανίζεται μια λίστα μέσα σε κάθε θέμα που να αναγράφει που ξανααναφέρεται/εμφανίζεται το θέμα αλλού!Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι θα βαραίνει πολύ το σύστημα :oops:

Κατα τα άλλα μόνο :congrats: έχω να δώσω!

 

Μην ακούς τους άλλους που σου λένε σέρτς και σέρτς. Η πιο σίγουρη λύση είναι να κοιτάς αν είναι μέσα ο:DJO:, και αν είναι, μπαίνεις στο φωναχτόκουτο και τον ρωτάς "Πού έχουμε το τάδε;" ή "Έχουμε θέμα για το δείνα;"- Θα λάβεις απάντηση με σύνδεσμο (λινκ). Λειτουργεί εγγυημένα 100%. Το σερτς είναι πισινή, για όταν λείπει ο :DJO:.

 

(Προτείνω αυτό να μπει και στο πμ καλοσωρίσματος :lmao:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μην ακούς τους άλλους που σου λένε σέρτς και σέρτς. Η πιο σίγουρη λύση είναι να κοιτάς αν είναι μέσα ο:DJO:, και αν είναι, μπαίνεις στο φωναχτόκουτο και τον ρωτάς "Πού έχουμε το τάδε;" ή "Έχουμε θέμα για το δείνα;"- Θα λάβεις απάντηση με σύνδεσμο (λινκ). Λειτουργεί εγγυημένα 100%. Το σερτς είναι πισινή, για όταν λείπει ο :DJO:.

 

(Προτείνω αυτό να μπει και στο πμ καλοσωρίσματος :lmao:)

Μήπως να έχουμε το DJOκουτο να κάνουμε εκεί πέρα ερωτήσεις στον :DJO: ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν, παρότι είμαι εδώ από τον Οκτώβριο του 2009,θα γράψω έστω και καθυστερημένα την γνώμη μου για το φόρουμ.Πολλά από αυτά που γράφτηκαν,παραπάνω από άλλα μέλη με εκφράζουν,αλλά θα γράψω και εγώ μερικά πράγματα.Καταρχήν να πω ότι αυτό που μετράει στα φόρουμ(τουλάχιστον αυτό πιστεύω εγώ) δεν είναι ούτε τα πολλά ποστ και θέματα ούτε η δυνατή συμμετοχή,αλλά οι παρέες και οι φιλίες που δημιουργούνται μεταξύ των μελών.Και στην ουσία αυτό θα μείνει και ως ανάμνηση από το φόρουμ.Το GC λοιπόν είναι ένα φόρουμ που το δείχνει έμπρακτα αυτό,είτε κάνοντας επίσημες συναντήσεις σε διάφορες πόλεις της ελλάδας,είτε στην Λέσχη με τα πάρτυ ,τις παρουσιάσεις,αλλά και τις απλές μέρες που επισκέπτονται την Λέσχη κυρίως μέλη της Αθήνας,γιατί οι υπόλοιποι λίγο δύσκολο να πάμε.Μέτα από όλα αυτά ένας άλλος στόχος,του φόρουμ είναι η δημιουργία,των θεμάτων,ποστ,πληροφόρησης,είτε σχολιασμού κλπ κλπ,που μας βοηθούν να μάθουμε περισσότερα,να ανταλλάξουμε απόψεις,να σχολιάσουμε.Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να πω, ότι συμφωνώ και εγώ να γίνει το φόρουμ σαν μια ανοικτή εγκυκλοπαίδεια,ώστε και αυτοί που δεν θέλουν να κάνουν έγγραφη,να μπορούν να μάθουν πράγματα.Επίσης,κάτι αρκετά καλό,θα ήταν η μετατροπή του σε μια ελληνική εγκυκλοπαίδεια των κόμικς.Κάτι σαν wiki, αλλά για κόμικς,και διάφορα θέματα που τα αφορούν.Ήδη έχει ξεκινήσει η δημιουργία της βάσης,ένα πολύ θετικό βήμα,οπότε αναμένουμε για ακόμα περισσότερα.Πιστεύω,πως όταν ολοκληρωθεί η βάση και εάν δημιουργηθεί και μια εγκυκλοπαίδεια των κόμικς,με βάση της πληροφορίες που υπάρχουν(από τις παρουσιάσεις σειρών κ.λ.π.) και αυτά τα 2 προσαρμοστούν μεταξύ τους ,δηλαδή να γίνει κάτι σαν inducks,αλλά με πολύ περισσότερες πληροφορίες για τις σειρές,τους ήρωες κ.λ.π. θα είναι η καλύτερη αξιοποίηση,των πληροφοριών που έχουν δημοσιευτεί και δημιουργηθεί με τόσο κόπο,απ όλα τα μέλη,που συμμετείχαν τόσα χρόνια ενεργά σε αυτό το φόρουμ καθώς επίσης και η καλύτερη ανταμοιβή για τους κόπους των μελών και την συμμετοχή τους.Το μεράκι και η θέληση που υπάρχει από τα μέλη θα βοηθήσει στην υλοποίηση και την ολοκλήρωση του τεράστιου αυτού εγχειρήματος.Ελπίζω να συνεχίσει το φόρουμ δυναμικά, όπως κάνει εδώ και 4,5 σχεδόν χρόνια τώρα και ακόμα και αν κάποια μέλη αποχωρήσουν κάποια στιγμή από το φόρουμ,ή αραιώσουν τις επισκέψεις τους λόγω υποχρεώσεων ή διάφορων άλλων λόγων,να μην ξεχνάνε τις φιλίες και τις παρέες που έκαναν εδώ και να συνεχίσουν να έχουν επαφή με τα μέλη και εκτός φόρουμ.Αυτά από μένα και να κλείσω λέγοντας ότι το gc είναι μια ευχάριστη εμπειρία στην ζωή μου,που δεν θα ξεχαστεί εύκολα και νομίζω όχι μόνο σε μένα, αλλά σε όλα τα μέλη εδώ μέσα.

 

 

 

ΥΓ Να πάρει η ευχή συγκινήθηκα,στο τέλος. :crying:

 

 

 

Πέρα από την πλάκα,όλα αυτά τα εννοούσα και με το παραπάνω.Μην παρεξηγηθώ από το αστειάκι. :D

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  18856
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  102
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4661 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

3)Καταργήστε τα thanks.Είναι πιστεύω παιδαριώδες να ευχαριστούμε με αυτό τον τρόπο ο ένας τον άλλον για κάτι που έκανε μέσα στο φόρουμ.Άμα όντως κάτι σου άρεσε ,στείλε ένα pm στον άλλο και πες μου "Μεγάλε πολύ καλό αυτό".Και περισσότερο θα το εκτιμήσει και όντως θα νιώσει ότι προσφέρει,παρά από το να δει από κάτω "24 thanks" που στην τελική δεν έχουν κανένα αντίκτυπο.

 

Θα γράψω και εγώ αν και δεν νομίζω να παίζει κανένα ρολο μιας και το παρπάνω post έγινε πριν 1 1/2 χρόνο και δεν άλλαξε το σύστημα.

Συμφωνώ 100% με τα παραπάνω. Είναι ο εύκολος τρόπος για κάποιον που βαριετέ να γράψει 2 γραμμές απλά να πατήσει ένα κουμπί. Προτιμώ να δω ένα post κάτω από το δικό μου που να περιέχει 3 λέξεις ( που σημαίνει ότι ασχολήθηκε να γράψει )παρα 20 ευχαριστώ που δεν έχουν κανένα νόημα.

Kαι με όλα αυτά τα ευχαριστώ ανεβαίνει και η φήμη τι είναι η φήμη ? Κάποιος που έχει φήμη 1000 και κάποιος που έχει 50 ποια η διαφορα ?

Βοηθείστε με να καταλάβω τι χρησιμότητα του γιατί δεν την καταλαβαίνω.

 

Ακόμα στην αγαπημένη μου κατηγορια "How Το" θέλει να μπει μια σειρά σε κάποια πράγματα να αλλάζονται επικεφαλίδες π.χ

Δεν έχω δει κάτι άλλο προς το παρόν που να θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να συζητηθεί η που να με ενοχλεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3874
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Νομίζω ότι είναι ακριβώς για να αποφευχθούν ποστ σε στυλ "Συμφωνώ μαζί σου", "Είσαι θεός, πωπω τι ανέβασες", "Πολύ μου αρέσει αυτό" που κατά την άποψή μου δεν προσφέρουν τίποτε στην συζήτηση και είναι επιπλέον κόπος για τους υπεύθυνους που σβήνουν... Το θενξ είναι πιο λειτουργικό και άμεσο... π.χ σου αρέσει/συμφωνεις με κάτι, αλλά δεν έχεις όρεξη να γράψεις στο θέμα... τσούπ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Και πάλι, να είχες την όρεξη να γράψεις, θα ήταν άτοπα post τύπου "Πωω, φίλε είσαι θεός", "Σε λατρεύω" κτλ. καθώς θα ήταν SPAM και θα έπρεπε να τα διαγράψουν οι Moderators, Admins etc. Επίσης έτσι θα είχε ο καθένας 50.000 posts. Όχι ότι τα posts μετράνε στη συνολική συνεισφορά ενός μέλους στο Forum, απλά όλο το forum θα είχε γεμίσει τέτοια post και θα χανόταν η αρχική έννοια της συζήτησης...

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18856
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  102
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4661 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Νομίζω ότι είναι ακριβώς για να αποφευχθούν ποστ σε στυλ "Συμφωνώ μαζί σου", "Είσαι θεός, πωπω τι ανέβασες", "Πολύ μου αρέσει αυτό" που κατά την άποψή μου δεν προσφέρουν τίποτε στην συζήτηση και είναι επιπλέον κόπος για τους υπεύθυνους που σβήνουν... Το θενξ είναι πιο λειτουργικό και άμεσο... π.χ σου αρέσει/συμφωνεις με κάτι, αλλά δεν έχεις όρεξη να γράψεις στο θέμα... τσούπ!

 

Συγγνώμη που έχω αντίθετη άποψη αλλα προτιμώ το "καταπληκτικό άρθο, με βοηθησε να καταλάβω λίγα πράγματα περισσότερα" από το "Thanks",ισα ισα τα forum είναι για να γίνετε διάλογος.

Αν δεν έχεις όρεξη να γράψεις δεν γραφεις. Αν όντως κάτι σου αρέσει θα ασχοληθείς. Tο thanks είναι περιττό και ανούσιο όπως τα παραπάνω που ανέφερες "είσαι θεός" κτλπ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σε όσους δεν αρέσει, δεν το χρησιμοποιούν. ;) Πολύ απλά τα πράγματα...Δεν είναι ανάγκη να το καταργήσουμε κιόλας...

 

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και γω συμφωνω daywalker..τσι κιαλλιως αν δεν συμφωνουσαμε δεν θα ημασταν ακομη μελοι οποτε τζαμπα θεμα...συζητηση να γινετε...αυτο το θεμα ειναι καθαρα για να πει ο καθενας την αποψη του...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18856
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  102
  • Reputation:   500
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4661 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Και πάλι, να είχες την όρεξη να γράψεις, θα ήταν άτοπα post τύπου "Πωω, φίλε είσαι θεός", "Σε λατρεύω" κτλ. καθώς θα ήταν SPAM και θα έπρεπε να τα διαγράψουν οι Moderators, Admins etc. Επίσης έτσι θα είχε ο καθένας 50.000 posts. Όχι ότι τα posts μετράνε στη συνολική συνεισφορά ενός μέλους στο Forum, απλά όλο το forum θα είχε γεμίσει τέτοια post και θα χανόταν η αρχική έννοια της συζήτησης...

 

:cheers3:

 

Για να καταλάβω, η μονες φράσεις που υπάρχουν είναι "είσαι θεός " και "ουάου".

Δεν έχω κάνει τις σπουδές αλλα μου έρχονται 100 διαφορετικά πράγματα στο μυαλό εάν ένα post μου αρέσει και έχει κάτι χρήσιμο μέσα. Μήπως να αρχίσουμε και εμείς τα LOL,ROLF κτλπ σαν τα αμερικανάκια ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.