Μετάβαση στο περιεχόμενο

Karate Kid (2010)


zade

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Karate-Kid-Poster2.jpg

 

Όταν το είχα πρωτοακούσει ,πριν από περίπου ένα εξάμηνο , μου είχε κάνει άσχημη εντύπωση.Η θρυλική σειρά ταινιών με τον Ralph Maccio και τον Πάτ Μορίτα ,θα υποστεί ένα remake με τον γιο του Will Smith και τον Jackie Chan στο λόγο του Mιγιάγκι.Όταν είδα τις πρώτες φωτογραφίες απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο και τώρα ήρθε ο καιρός για το πρώτο trailer.

 

 

Δεν θα κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου , ομολογώ ότι μου άρεσε.Το να βλέπεις ένα μαυράκι να δέρνει κινέζους νταήδες είναι αναμφίβολα πολύ ενδιαφέρον από την άλλη όμως ,με άφησε κάπως "ξινισμένο" διότι με τίποτα δεν φτάνει τον "φοβερό" Macchio.

Το πρώτο Karate Kid είναι από τις ταινίες που έχω δει παραπάνω από 7 φορές κυρίως χάρη στις ατελείωτες καλοκαιρινές επαναλήψεις του ΜΕΓΚΑ και είναι από τις ταινίες που έχουν σημαδέψει μια ολόκληρη γενιά .Ε τώρα που βλέπω το πρώτο τρέηλερ ,δεν ξέρω ,μου αφήνει ανάμικτα συναισθήματα.Είναι μεν καλό και μάλλον θα τραβήξει κόσμο, αλλά από την άλλη , δεν μπορώ να πω ότι μου «κάθεται» να βλέπω άλλους ηθοποιούς σε ρόλους που έχουν ταυτιστεί στο μυαλό μου με συγκεκριμένα άτομα.

 

Είναι σαν να βάζεις ρώσικη σαλάτα αντί για τζατζίκι στο πιτόγυρο.

 

[imdb=tt1155076]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είχα ήδη δει το τρέιλερ λίγο πριν ανοίξεις το thread και τολμώ να πω ότι το βρήκα συμπαθητικό αν και ήταν δύο τα πραγματα που με "χάλασαν".

Κατ' αρχας, θα προτιμούσα έναν κάπως μεγαλύτερο σε ηλικία πρωταγωνιστή. Ο συγκεκριμένος είναι εντεκάχρονος, ενώ ο R. Maccio ήταν 23 όταν γύρισε το The Karate Kid. Επίσης, παρότι λατρεύω τον Jackie, δεν με συναρπάζει σαν δάσκαλος όπως ο Μοριτα, ο οποίος φάνταζε πάνσοφος και ουσιαστικά, γνώριζε κάθε πτυχή του Καράτε και είχε και μια δόση "τρέλας".

 

Πάντως, το remake αυτό, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω...

 

LET'S GO TO THE CINEMA...!

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν είχα ιδέα πως θα γυριστεί νέο Karate Kid..Eίδα το trailer και μπορώ να πω πως μου άρεσε.Δεν πρόκειται να κάτσω να ασχοληθώ με συγκρίσεις του τύπου ποιος είναι καλύτερος δάσκαλος ή άλλα τέτοια.Θα πάω να δω τη ταινία γιατί φαίνεται πως είναι καλογυρισμένη και ασχολείται με πραγματικές πολεμικές τέχνες και αυτό έχει σημασία για μένα.Εξάλλου ο κόσμος συνέχεια αλλάζει και έτσι γενικότερα είναι η ζωή.Άμα κάποιος θέλει να μείνει κολλημένος,δικαίωμα του.Αλλά άμα κάτι καινούργιο αξίζει,όπως ελπίζω και αυτή η ταινία,τότε είναι λάθος του.

 

Δώστε kung-fu στο λαό!!!!!! :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1383
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  36
  • Reputation:   70
  • Achievement Points:  36
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δώστε kung-fu στο λαό!!!!!!

 

σ' αυτό επάνω και όπως έγραψε και κάποιος άλλος στο youtube, όπου είδα το trailer: γιατί ονόμασαν το κουνγκ-φου καράτε;

κάποια μέρα ίσως να δω την ταινία για να περάσει η ώρα, αλλά σίγουρα όχι από ενδιαφέρων.

προσωπικά η σκηνή με τη μύγα με χάλασε πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Όσον αφορά την σκηνή που ο Jackie πιάνει την μύγα με την μυγοσκοτώστρα, πιστεύω πως είναι μία (όχι και τόσο πετυχημένη) χιουμοριστική παρωδία, της αντίστοιχης σκηνής του Πατ Μορίτα.

Άλλωστε, δεν ξέχναμε πως ο Jackie κατέχει εξ ολοκλήρου το κωμικό στυλ ταινιών, κι έτσι δε θα μπορούσε να λείπει από μιά ταινία του μια νότα γέλιου...!

 

:beer:

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5703 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν μαρεσει η ιδεα να μαθενει καρατε για να πλακωσει νταιδες στο δημοτικο, αλλα ειναι ενδιαφερων να βλεπεις τον jackie σαν δασκαλο και οχι σαν τον τυπο που προκαλει γελιο και κανει εντυπωσιακες κινησεις.Η σκηνη στο τελος του trailer με την μυγα εμενα μαρεσε πολυ παντος :lol: . Δειχνει και κατα καποιον τροπο οτι ο jackie δεν ειναι στο επιπεδο του master Pat Morita.

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Καλά κοίταξ να δεις ο Pat Morita είναι άφταστος .Δεν λέω ότι ο Jackie Chan δεν είναι καλός ή ότι δεν μου αρέσει , αλλά όπως και να το κάνουμε , βλέποντας τον Morita ένιωθες ότι ήταν πάνσοφος και μπορούσε να σου εξηγήσει οτιδήποτε σχετικά με το καράτε.Βλέποντας τον Jackie Chan όμως εμένα μου έρχεται στο νου , ένας τελειωμένος αλκοολικός που προσπαθεί ανεπιτυχώς να διδαξει καράτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλά κοίταξ να δεις ο Pat Morita είναι άφταστος .Δεν λέω ότι ο Jackie Chan δεν είναι καλός ή ότι δεν μου αρέσει , αλλά όπως και να το κάνουμε , βλέποντας τον Morita ένιωθες ότι ήταν πάνσοφος και μπορούσε να σου εξηγήσει οτιδήποτε σχετικά με το καράτε.Βλέποντας τον Jackie Chan όμως εμένα μου έρχεται στο νου , ένας τελειωμένος αλκοολικός που προσπαθεί ανεπιτυχώς να διδαξει καράτε.

Κοίτα, συμφωνώ με όσα λες για τον Πατ Μορίτα, όπως έγραψα και παραπάνω όταν δημιούργησες το thread, λέγοντας ότι με "χάλασε" ο Jackie σαν Γκουρού του καρατε. Όμως, στην βράση κολλάει το σίδερο.

Βασικά, αρκεί να ανατρέξεις στις σκηνές μάχης των δυο αυτών πρωταγωνιστών προκειμένου να διαπιστώσεις απλά ότι ο Πατ Μορίτα "δεν πιάνει μια" μπροστά στον Jackie. Ο δεύτερος είναι καταπληκτικός μαχητής και καλός κασκαντέρ, γενικοτερα.

Αντιθέτως, ο Πατ Μορίτα όταν "ξυλοφορτώνει" τους εχθρούς του Daniel(san), το σώμα του είναι σαν ξύλινο και πολεμάει σαν "όρθιο αγγούρι".:P

Επιπλέον, είναι προφανές ότι οι εχθροί του "κάθονται" και τις τρώνε...

Τελικά, Jackie είμαστε μαζί σου...!

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5703 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Βασικα αρκει να ανατρεξεις στις σκηνες μαχης των δυο αυτων πρωταγωνιστων για να διαπιστωσεις απλα οτι ο Πατ Μοριτα δεν πιανει μια μπροστα στον Jackie.Ο δευτερος ειναι καταπληκτικος μαχητης και καλος κασκαντερ,γενικοτερα.

Αντιθετως ο Πατ Μοριτα οταν "ξυλοφορτωνει¨ τους εχθρους του Daniel(son),το σωμα του ειναι σαν ξυλινο και πολεμαει σαν ορθιο αγγουρι.

Επιπλεον,ειναι προφανες οτι οι εχθροι του "καθονται" και τις τρωνε...

Τελικα Jackie ειμαστε μαζι σου...!

 

Ο Jackie ειναι πιο εντυπωσιακός σαν μαχητής, αλλά ο Morita έχει το στυλ οτι δεν θα χρειαστεί καν το δεξί του χέρι για να πλακώσει κάποιον,απλά θα κάνει μια δυο πολύ απλές κινήσεις και ο αντίπαλος θα φάει χώμα.Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να παίξει τον ρόλο του δασκάλου ο Jackie, αλλά θέλω πολύ να δω αν θα αντεπεξέλθει.Αλλά όσο καλά και να ερμηνεύσει τον ρόλο,απλα δεν εμπνέει αυτή την αύρα του οτι ξέρει "όλα τα μυστικά της πολεμικής του τέχνης" όπως ο Morita. Αν ήταν ταινία δράσης , ναι θα ήταν καλύτερος ο Jackie, αλλά σαν γέρος σοφός, ο Morita δεν συγκρίνετέ με κανέναν άλλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ο Jackie ειναι πιο εντυπωσιακός σαν μαχητής, αλλά ο Morita έχει το στυλ οτι δεν θα χρειαστεί καν το δεξί του χέρι για να πλακώσει κάποιον,απλά θα κάνει μια δυο πολύ απλές κινήσεις και ο αντίπαλος θα φάει χώμα.Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να παίξει τον ρόλο του δασκάλου ο Jackie, αλλά θέλω πολύ να δω αν θα αντεπεξέλθει.Αλλά όσο καλά και να ερμηνεύσει τον ρόλο,απλα δεν εμπνέει αυτή την αύρα του οτι ξέρει "όλα τα μυστικά της πολεμικής του τέχνης" όπως ο Morita. Αν ήταν ταινία δράσης , ναι θα ήταν καλύτερος ο Jackie, αλλά σαν γέρος σοφός, ο Morita δεν συγκρίνετέ με κανέναν άλλο.

Ναι ειδικά στο 3, όταν τις βρέχει και στους τρεις κακούς :bash: και όταν στο πρωτάθλημα φωνάζει στον Ντάνιελ να αφήσει τη δύναμη του καράτε που κρύβει μέσα του να βγει :pesta: ...

Μην ανησυχείς όμως, γιατί ο Jackie πουλάει μεγαλύτερη τρέλα από τον Μορίτα και πιστεύω πως η ταινία θα είναι βαρβάτη. Άλλωστε ποιός δεν θα ήθελε να δει τον Τζάκι σε έναν τέτοιο ρόλο;

Το αξίζει, τόσο ξύλο :slap: που έχει ρίξει! :lol:

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το όλο θέμα φαίνεται ενδιαφέρον, ιδίως να δούμε τον Τσάκι Τσαν στο ρόλο του πάνσοφου δασκάλου. Απ' την άλλη συνήθως τα remake δεν τραβάνε, και απ' την άλλη ο μικρός Smith παραείναι μικρός. Φυσικά αν δεν το δούμε στο σινεμά δεν μπορούμε να κρίνουμε, οπότε υπομονή. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1366
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6081 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάει με χίλια να τσιμπίσει Χρυσό Βατόμουρο! :D:D

Επεξεργασία από Thor21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πάει με χίλια να τσιμπίσει Χρυσό Βατόμουρο! :D:D

Οχι βρε, χαλάρωσε λίγο... Ακόμα δε βγήκε το trailer και το έχουμε θάψει λες και είναι κανένα Duece Bigalow - Male Zigolo:P

Eμένα πάντως μου φαίνεται ιδανικό αυτό το remake, αν και δεν αποκλείω να μην πάει και τόσο καλά...

Αλλά όχι και χρυσό βατόμουρο, μπρε αδερφέ...! :P

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάει με χίλια να τσιμπίσει Χρυσό Βατόμουρο! :D:D

 

Για χρυσό βατόμουρο το αποκλείω κατηγορηματικά . Ο Τσάκι Τσαν μπορεί να μην έχει γυρίσει αριστουργήματα, άλλα σε όλες του τις ταινίες έχει κάποιο επίπεδο.

Επεξεργασία από jval
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το ειδα και γω επιτελους και μπορω να παω με βεβαιαοτητα οτι μου φανηκε αθλιο.Ισως φταιει βεβαια οτι δεν μου αρεσεαν και ποτε ουτε τα παλια.Παντως ο Morita μακραν καλυτερος μου φαινεται,ενταξει ο Jackie ειναι συμπαθης αλλα για αυτον το ρολο δε μου καθεται καλα.Παντως το Ηοllywood το χει παρακανει με τα ριμεικ.Και γω με τη σειρα μου by the way προβλεπω βατομουρα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Καλά κοίταξ να δεις ο Pat Morita είναι άφταστος .Δεν λέω ότι ο Jackie Chan δεν είναι καλός ή ότι δεν μου αρέσει , αλλά όπως και να το κάνουμε , βλέποντας τον Morita ένιωθες ότι ήταν πάνσοφος και μπορούσε να σου εξηγήσει οτιδήποτε σχετικά με το καράτε.Βλέποντας τον Jackie Chan όμως εμένα μου έρχεται στο νου , ένας τελειωμένος αλκοολικός που προσπαθεί ανεπιτυχώς να διδαξει καράτε.

Πρέπει επειγόντως να δεις το Drunken Master! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Άσχετο... Ο Πατ Μορίτα είχε πολύ καλή Αγγλική προφορά και χρησιμοποιούσε μια πλασματική ανατολίτικη προφορά προκειμένου να φαίνειται τόσο γκουρού... Αντιθετως, το accent του Jackie θέλει ακόμη δουλειά μιας και πραγματικά έχει χαρακτηριστική ανατολική προφορά!

 

Εν πάση περιπτώση, πιστεύω πως ο Jackie είναι πολύ καλός και θα ανταπεξέλθει πλήρως στον ρόλο αυτό...

Και ούτε νομίζω ότι θα πατώσει τόσο, ούτε οτι θα πάρει και χρυσό βατόμουρο...

Εδώ κάτσαμε και είδαμε το Next Karate Kid με την κοπελιά, που ήταν σχεδόν ότι πιο άθλιο έχω δει τα τελευταία 15 χρόνια και δεν θα δούμε αυτό που έχει και κάποιο ενδιαφέρον...?

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εδω κατσαμε και ειδαμε το next karate kid με την κοπελια,που ηταν σχεδον οτι ποιο αθλιο εχω δει τα τελευταια 15 χρονια και δεν θα δουμε αυτο που εχει και λιγο ενδιαφερον...?

 

Τη Χίλαρι Σουάνγκ!?????!!!??!?!? :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ο Πατ Μορίτα έπαιξε και σ'αυτό:

 

http://www.imdb.com/title/tt0270882/

 

Να ανοίξετε μόνοι σας το λίνκ, δεν τολμώ να γράψω τον τίτλο.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τη Χίλαρι Σουάνγκ!?????!!!??!?!? :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Ναι... Άθλια σε γενικές γραμμές ταινία... :down:

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7114
  • Reputation:   26979
  • Achievement Points:  7449
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τη Χίλαρι Σουάνγκ!?????!!!??!?!? :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ο Πατ Μορίτα έπαιξε και σ'αυτό:

 

http://www.imdb.com/title/tt0270882/

 

Να ανοίξετε μόνοι σας το λίνκ, δεν τολμώ να γράψω τον τίτλο.

Zabaρακατρανέμια. Ίλεος, ίλεος..!! Τι είναι τούτο δω; :confuse: Καλός ο Pan Morita αλλά καλός και ο Jackie Chan. Δεν είμαι και πολύ φαν των remakes (υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια) αλλά εμένα κυρίως μ'ενδιαφέρει το δράμα να μην γίνει κωμωδία. Προσωπικά θα ήθελα πολύ να δω τον Mako :div: στην θέση του δασκάλου καθώς και το παρουσιαστικό έχει αλλά και την κατάλληλη φωνή για τέτοιους ρόλους, όπως μας έδειξε ως Akiro στα Conan, αλλά δυστυχώς μας "άφησε" πριν 3 χρόνια... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5974 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προσωπικά θα ήθελα πολύ να δω τον Mako :div: στην θέση του δασκάλου καθώς και το παρουσιαστικό έχει αλλά και την κατάλληλη φωνή για τέτοιους ρόλους, όπως μας έδειξε ως Akiro στα Conan, αλλά δυστυχώς μας "άφησε" πριν 3 χρόνια... :(

 

:div: :div: :div:

 

before the oceans drank Atlantis...Conan lived

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

BUMP

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, βγήκε και το 2ο επίσημο trailer, με περισσότερες σκηνές της ταινίας...! :)

Προσωπικά, δεν μ' ενθουσίασε :down:... Από αυτά που είδα, τελικά, συμπεραίνω πως κάπου "μπάζει" η ταινία... :(

 

:cheers5:

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τώρα μου αρέσει περισσότερο η ταινία,μετά από αυτό το trailer.Φαίνεται ξεκάθαρα πως ασχολείται καθαρά και μόνο με kung-fu(το λέει κιόλας πάνω από 2 φορές.. :P )Άρα ο τίτλος είναι παραπλανητικός,μην ψαρώνετε...Αλλά καλά κάνουν.Kung-fu > karate

 

Και το γεγονός πως βλέπω τον Jackie έτσι σοβαρό,να προσπαθεί να διδάξει πραγματικό kung-fu... :respect:

 

Όπως ολόσωστα είχα ξαναπεί:

Δώστε kung-fu στο λαό!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ninjas killed my teddy bear.Need money for Kung-fu lessons.

 

Nuff said. :P

 

Προσωπικά, ανήκω σε αυτούς που ποτέ δεν βρήκαν ενδιαφέρον κανένα Karate Kid όταν ήταν μικροί, τους άρεσε το Karate Kat :D και βρίσκω παντελώς αδιάφορο το remake. Μονάχα ο Τσάκι κάτι λέει όταν κάνει τα τρελά του. :)

 

 

Πάντως είναι αλήθεια: kung fu PANDA >>>>>> Karatekas! :cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5703 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Την είδα σήμερα, έχω να πω είναι κατά πολύ καλύτερη των karate kid, και γενικά από τις καλύτερες φετινές (εκεί ψιλά με inception και expendables). Όσο για το karate/kung-fu φάνηκε ότι οι εταιρίες τους πρήξανε να το πούνε karate, για αυτό σε όλη την ταινία λένε ΟΧΙ KARATE, KUNG FU.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όντως ήταν πολύ καλή αν και στην αρχή μου φαινόταν κάπως. Παρουσιάζανε το παιδί τελείως άχρηστο και τα κινεζάκια σαν να είχαν υπερδυνάμεις. Αλλά αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι 12χρονα πλακώνονται σε τουρνουά χωρίς κανένα προστατευτικό ήταν τέλεια. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3732
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Την είδα κι εγώ πριν λίγες μέρες. Η αλήθεια είναι πως το Karate Kid του '84 είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες κι έτσι δεν είχα πολλές προσδοκίες απ' το remake. Τελικά, η ταινία μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Είχε αρκετά ωραία σημεία (κι αρκετά copy-paste απ' το Karate Kid, αποτίνοντας φόρο τιμής στην ταινία) και πολλές χαζές σκηνές. Ο Jackie ήταν καλός, ενώ ο Jaden Smith μετριότατος... Από θέμα ξύλου, πάντως, δεν υπήρχε πρόβλημα - είχε μπόλικο και ποιοτικό. :P Εν ολίγοις, την βρήκα μέτρια και κατώτερη από τα υπόλοιπα Karate Kid.

 

Το τέλος δεν μου άρεσε καθόλου. Εντελώς fake. Ξαφνικά, το κακό κινεζάκι (που έχει σαπίσει τον Ντρε σ' όλη την ταινία) τον συγχαίρει και τον εκτιμά επειδή τον νίκησε... :collapse:

 

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

έχω να πω είναι κατά πολύ καλύτερη των karate kid, και γενικά από τις καλύτερες φετινές...

 

ιερόσυλος! :minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5703 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ιερόσυλος! :minigun:

εεε μα ειχε μια φατσα το παιδι

 

karatekid460.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12247
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  322
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  322
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ένταξη δεν μπορείς να πεις για τον Jaden Smith ότι είναι καλύτερος από αυτόν!!Πάντως έμενα μου άρεσαν και οι δυο το ίδιο!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.