Μετάβαση στο περιεχόμενο

ONE PIECE [ EICHIRO ODA ]


Aldark

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πολύ ωραίο μάνγκα... Είχα αγοράσει τον πρώτο τόμο στις 16/7 και σήμερα έφτασα αισίως στον 7ο τόμο. :best: Προσπαθώ να παίρνω συχνά One Piece γιατί δεν είναι και μικρό μάνγκα, και θέλω να είμαι όσο πιο μπροστά γίνεται. Η Viz πιστε'υω κάνει αρκετά καλή δουλειά στην μετάφραση και γενικότερα σαν έκδοση, πράγμα που σε φέρνει ακόμα ένα βήμα πιο μπροστά στην αγορά(και για αυτό Viz>Anubis κατά τη γνώμη μου). Αν υπάρχει κάτι που δε μου αρέσει είναι ο αργός ρυθμός. Για να ξεμπερδέψει η παρέα από έναν Χ πειρατή κάνει 2-3 τόμους. :down:

 

που να δεις αργοτερα που για να ξεμπερδεψουν απο εναν, δηλαδη να τελειωσει ενα αρκ θελει 14 τομους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Aμα λες για το Water Seven δεν ειναι πειρατες οι αντιπαλοι. :P

Επεξεργασία από Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ok...Παμε με baroque works αν θες...12 τομοι...ή με skypea, 8 τομοι(αυτοι δεν ειναι πολλοι σε σχεση με τους αλλους...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Επίσης μου κάνει εντύπωση πόσο λεπτομερές και ωραίο γίνεται το σχέδιο... Ειδικά από τον τόμο ~25 και μετά! :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ε, μην το λες...αυτος ο Οντα, τα ποδια τα κανει αθλια(κατω απο το γονατο)...

Αν ψαχτεις λιγο περισσοτερο, θα βρεις μανγκα με απαιχτα σχεδια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εμένα ποτέ δεν μου άρεσε το σχέδιο στο one piece έτσι λίγο που το έχω δει..δεν μου αρέσει βασικά τα σώματα των χαρακτήρων και συμφωνώ με τον gotham για τα πόδια :down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ok...Παμε με baroque works αν θες...12 τομοι...ή με skypea, 8 τομοι(αυτοι δεν ειναι πολλοι σε σχεση με τους αλλους...)

 

Μα ουτε στο Baroque Works ουτε στο skypiea ειναι πειρατες.

Επεξεργασία από Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

στο καλο μου πια......

τελος παντων, τα αρκ ειναι μεγαλα...

 

αν και στον κροκονταιλ ψιλοείναι...βασικα καποιοι ειναι και καποιοι οχι...(πχ ο Bon Clay ειναι μεν πρακτορας αλλα εχει και το δικο του πληρωμα και πειρατικο πλοιο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

5236880_700b.jpg

 

:giati:

 

edit: θα πρεπε η ναμι να ειναι θορ και η ρομπιν ή να παρεμενε πρακτορας της shiled ή να γινοταν black widow (καλυτερο νομιζω)

fury επρεπε να γινει ο λουφυ (αυτος τους μαζεψε οργανωνει κλπ) εκτος αν θεωρησουμε οτι ο ορος του cap ειναι αντιστοιχος του φρουτου του διαβολου..βεβαια ο ρολος του cap ταιριαζει στο zorro (αφοσιωση κλπ)

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σε 5 μηνες θα κυκλοφορησει box set με τους πρωτους 23 τομους..με την τωρινη τιμη 5€/τομος,μια χαρα!αν και με βλεπω να παιρνω τα omnibus,οπου κανουν 10€ το ενα και εχουν 3 τομους της σειρας.. (αποφασισα να το εχω και σε εντυπο :) )

 

http://www.bookdepository.com/One-Piece-Box-Set-1-23-Eiichiro-Oda/9781421560748?b=-3&t=-20#Fulldescription-20

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα είναι μια ΘΡΥΛΙΚΗ μέρα για όλους τους φανατικούς και μη θαυμαστές του ONE PIECE!!! Ενός λεπτού σιγή για να τιμήσουμε το, θρυλικότερο για μένα, επίτευγμα του Oda! :yahoo::blob3::yahoo::blob3::gif_comics:

 

 

Το γιατί όλα αυτά βρίσκεται στο επόμενο spoiler!!! Και είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ spoiler! Οπότε η ευθύνη είναι όλη δική σας, σε περίπτωση που χαλάσουν εκπλήξεις! :havefun:

post-30150-0-44311200-1429799101_thumb.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

south-park-randy-marsh-internet-over-log

 

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νομίζω πως κάθε άνδρας που σέβεται τον εαυτό του έχυσε δάκρυα ανδρείας με το chapter 844.  :crying:

 

Αυτά είναι αυθεντικά arc One Piece.   :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νομίζω πως κάθε άνδρας που σέβεται τον εαυτό του έχυσε δάκρυα ανδρείας με το chapter 844.  :crying:

 

Αυτά είναι αυθεντικά arc One Piece.   :giati:

εχω αφησει το οne piece στο 795 (ηταν συγκοιρια διαφορων υποχρεωσεων και καλο σημειο να το αφησω λιγο να παρει ενα προβαδισμα γιατι 20 σελ ιστοριας καθε 1-2 εβδομαδες δεν ηταν χορταστικες). αυριο το πρωι στον φαρο ξεκιναω αναγνωση, για να δουμε ποσο γρηγορα θα επανερθω :P  :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3077
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4608 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Νομίζω πως κάθε άνδρας που σέβεται τον εαυτό του έχυσε δάκρυα ανδρείας με το chapter 844.  :crying:

 

Αυτά είναι αυθεντικά arc One Piece.   :giati:

 

 

Ντάξει, βασικά επανάληψη ήταν. Το έχει κάνει και παλιότερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Με το κεφάλαιο 867 το One Piece έφτασε σε άλλο επίπεδο. Δε γίνεται να ξεπερνάει τον εαυτό του τόσο απλά κάθε φορά. Πόσο πιο άριστο να γίνει; :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  32709
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  35
  • Reputation:   219
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το διάβαζα μέχρι που στο Tottland arc μας τα χάλασε. Καθόλου καλό arc και για αυτό το παράτησα. Επειδή το διαβάζουν γνωστοί αν δουν να γίνεται τίποτα καλό στο Reverie και μου πουν ίσως το ξαναρχίσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιας και το One Piece είναι από τις αγαπημένες μου σειρές είχα περιέργεια να δω τι έχει γραφτεί στο forum γι'αυτό. Το συγκεκριμένο topic έχει χάσει την ζωντάνια του από το 2010 ουσιαστικά. Οπότε ας πάμε να το ξαναζωντανέψουμε αναφέροντας μερικά πράγματα για το που έχουμε φτάσει πλέον στο One Piece από άποψη κατορθωμάτων και γιατί πρέπει να θεωρείται από τα πιο σημαντικά manga/comics (και όχι μόνο) που έχουν βγει:

 

  • Μέχρι τον Δεκέμβρη του 2021, έχουν κυκλοφορήσει 101 τόμοι.
  • Έχουν βγει πάνω από 1000 κεφάλαια. Την στιγμή που γράφεται αυτό το ποστ είμαστε στο 1038.
  • Αντίστοιχα στο anime έχουν βγει πάνω από 1000 επεισόδια. Την στιγμή που γράφεται το ποστ είμαστε στο 1008.
  • Το One Piece κατέχει από το 2015 το παγκόσμιο ρεκό Guinness για την σειρά με τις περισσότερες εκτυπώσεις κόμικς από μόνο έναν συγγραφέα.
  • Με 490 εκατομμύρια είναι πρώτο σε πωλήσεις κόμικς σε μορφή βιβλίου αφήνοντας στην 2η θέση το Asterix με 370 εκ. και στην 3η θέση σειρές όπως το Peanuts και το Lucky Luke με 300 εκ.
  • Κατά συνέπεια, είναι και το manga με τις περισσότερες πωλήσεις, με 2ο το Golgo 13 του Takao Saito με 300 εκ. Ενδιαφέρουσα σημείωση είναι ότι το Golgo 13 είναι το γηραιότερο manga που συνεχίζει να κυκλοφορεί και μάλιστα έχει το ρεκό Guinness για τους περισσότερους τόμους με 203 αυτή την στιγμή.
  • Ο Eiichiro Oda έχει φτάσει έτσι να είναι ο 12ος κατά σειρά συγγραφέας σε πωλήσεις στη ιστορία, ξεπερνώντας ονόματα όπως ο Leo Tolstoy, o Stephen King, ο JRR Tolkien και για τους φίλους των κόμικς ο μόνος που είναι κάπως κοντά είναι ο René Goscinny. Βέβαια και τον Goscninny τον περνά ο Akira Toriyama που είναι 13ος στην σχετική λίστα.

Ας κλείσουμε με το εξής. Το καλοκαίρι που πέρασε έπαιξε πολύ η ιστορία ότι το One Piece ξεπέρασε τον Batman και πλησιάζει τον Superman. Επειδή όμως είναι δύσκολο να συγκριθούν οι πωλήσεις μεταξύ τους λόγω του ότι σε Batman/Superman μετρώνται τα πάντα ενώ στο One Piece μετράνε μόνο τόμους καλύτερα να σταθούμε σε κάτι άλλο. Μόνο και μόνο ότι ακούγεται στην ίδια κουβέντα το όνομα του One Piece με αυτά των Batman και Superman είναι τεράστια υπόθεση. Μιλάμε για μια σειρά που ξεκίνησε το 1997 και συνεχίζεται μέχρι και σήμερα από ΕΝΑΝ μόνο συγγραφέα και συγκρίνεται με ήρωες που ξεκίνησαν από την δεκαετία του 1930 και έχουν γράψει γι'αυτούς ιστορίες δεκάδες συγγραφείς. Λίγη ακόμη τροφή για σκέψη και προσπάθεια αντίληψης της κλίμακας, από το 1997 ο Oda γράφει ένα κεφάλαιο 20 περίπου σελίδων κάθε βδομάδα με πραγματικά ελάχιστα διαλείμματα όλα αυτά τα χρόνια. Δεν το λες και εύκολο...

 

Αυτό που πάντα θέλω να μένει σε συζητήσεις που γίνονται σε παρέες για manga είναι το εξής: Είναι δικαίωμα του καθενός το τι του αρέσει και τι όχι. Γούστα είναι αυτά άλλωστε. Έτσι είναι λογικό να μην αρέσουν σε πολλούς τα manga ή ακόμα πιο συγκεκριμένα το One Piece. Αυτό όμως που επιθυμώ είναι για όποιον δεν έχει δοκιμάσει ποτέ του ή έχει δοκιμάσει ελάχιστα να βρει μια σειρά που του τραβάει το ενδιαφέρον και να της δώσει μια ευκαιρία. Ποιος ξέρει, ίσως βρει κάτι που να το αγαπήσει εξίσου με άλλα κόμικς.

 

Τέλος, καλό θα είναι κάποτε το άγνωστο να μην το σνομπάρουμε. Άλλωστε, ένα γεγονός που πλέον δεν παίρνει μεγάλη αμφισβήτηση είναι ότι τα manga είναι mainstream είδος διασκέδασης και δεν περιορίζεται στα σύνορα μιας χώρας στα βάθη της Ασίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

@ StefanosPap  εγώ είμαι παντελώς άσχετος από manga. Αν έπρεπε να διαβάσω ΕΝΑ αυτό θα ήταν αυτό?

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 min ago , Manitou said:

@ StefanosPap  εγώ είμαι παντελώς άσχετος από manga. Αν έπρεπε να διαβάσω ΕΝΑ αυτό θα ήταν αυτό?

 

 

Δεν βοηθάς χαχαχα. Κοίτα. Είναι δύσκολο να σου πω διάβασε "το τάδει οπωσδήποτε" γιατί σε μένα μπορεί να είναι must ενώ σε σένα να μην δουλέψει και να είναι άλλο αυτό που θα σου κάνει το κλικ. Και υπάρχουν πάρα πολλά είδη. Για παράδειγμα, εγώ θεωρώ φοβερή εμπειρία το One Piece για άτομο που του αρέσουν οι περιπέτειες φαντασίας με πειρατές κλπ. Ναι προφανώς θα έχει κοιλιές σε κάποια σημεία. 1000 κεφάλαια ιστορίας είναι αυτά. Αλλά σε γενικές γραμμές είναι τοπ

 

ΟΜΩΣ, σε κάποιον που δεν έχει ξαναγγίξει manga, είναι δέσμευση τέτοιος όγκος διαβάσματος. Αν με ρωτήσει κάποιος να κάνει το βήμα, θα πω ναι. Αλλά υπάρχουν και άλλες λύσεις για αρχή. Οπότε κάποια που προτείνω ανάλογα τα γούστα και μπορεί να μην είναι όλα μικρά αλλά έχουν τελειώσει τουλάχιστον είναι Fullmetal Alchemist, Monster, Death Note, Attack on Titan, 20th Century Boys, Pluto, Silent Voice. Ναι θα ακούσεις από πολλούς να σου λένε για το Akira (αν και προτείνω καλύτερα την ταινία) ή το Berserk (που ναι φοβερό κλπ αλλά δεν ξέρουμε τι μοίρα θα έχει πλέον). Και επίτηδες λέω τίτλους από διαφορετικά ειδη. Γιατί μπορεί να διαβάσεις Death Note και να πεις τι μπιπ διαβάζω με κάτι Θεούς του θανάτου και τετράδια και να διαβάσεις μετά το Monster πχ που είναι αστυνομικό θρίλερ χωρίς φαντασία και να ενθουσιαστείς. Δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει.

 

Αυτό που θέλω ξανά να τονίσω είναι ότι manga δεν σημαίνει αυτόματα γυμνασιόπαιδα με σούπερ δυνάμεις που ουρλιάζουν. Υπάρχουν κι αυτά αλλά είναι μία κατηγορία μόνο από πολλές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, StefanosPap είπε:

ΟΜΩΣ, σε κάποιον που δεν έχει ξαναγγίξει manga, είναι δέσμευση τέτοιος όγκος διαβάσματος. Αν με ρωτήσει κάποιος να κάνει το βήμα, θα πω ναι. Αλλά υπάρχουν και άλλες λύσεις για αρχή. Οπότε κάποια που προτείνω ανάλογα τα γούστα και μπορεί να μην είναι όλα μικρά αλλά έχουν τελειώσει τουλάχιστον είναι Fullmetal Alchemist, Monster, Death Note, Attack on Titan, 20th Century Boys, Pluto, Silent Voice. Ναι θα ακούσεις από πολλούς να σου λένε για το Akira (αν και προτείνω καλύτερα την ταινία) ή το Berserk (που ναι φοβερό κλπ αλλά δεν ξέρουμε τι μοίρα θα έχει πλέον). Και επίτηδες λέω τίτλους από διαφορετικά ειδη. Γιατί μπορεί να διαβάσεις Death Note και να πεις τι μπιπ διαβάζω με κάτι Θεούς του θανάτου και τετράδια και να διαβάσεις μετά το Monster πχ που είναι αστυνομικό θρίλερ χωρίς φαντασία και να ενθουσιαστείς. Δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει.

 

Αυτό που θέλω ξανά να τονίσω είναι ότι manga δεν σημαίνει αυτόματα γυμνασιόπαιδα με σούπερ δυνάμεις που ουρλιάζουν. Υπάρχουν κι αυτά αλλά είναι μία κατηγορία μόνο από πολλές.

Θα συμφωνήσω απόλυτα. (ειδικά με το bold :) ) Επίσης προσωπικά δεν θα πρότεινα σαν αρχική επαφή με τα μάνγκα το One Piece για το λόγο ότι είναι τεράστιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, ΚΟΜΙΞ said:

Θα συμφωνήσω απόλυτα. (ειδικά με το bold :) ) Επίσης προσωπικά δεν θα πρότεινα σαν αρχική επαφή με τα μάνγκα το One Piece για το λόγο ότι είναι τεράστιο.

 

Επειδή έχω μιλήσει με άτομα που η πρώτη επαφή τους είναι το One Piece, δεν μπορώ να το αποκλείσω για αρχή. Ναι θα πω σε κάποιο ότι υπάρχει και είναι τεράστιο, αλλά δεν θα βάλω κάποιον με το ζόρι να ξεκινήσει από κει όταν υπάρχουν χιλιάδες σειρές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

On 3/2/2022 στο 7:22 ΠΜ, Manitou είπε:

@ StefanosPap  εγώ είμαι παντελώς άσχετος από manga. Αν έπρεπε να διαβάσω ΕΝΑ αυτό θα ήταν αυτό?

 

 

Κι εγώ δηλώνω άσχετος με το συγκεκριμένο είδος κόμικ, αφού το μοναδικό που έχω διαβάσει κι ολοκληρώσει είναι το Deathnote, το οποίο και σου προτείνω με κλειστά μάτια. :) 

 

Μάλιστα έχει κυκλοφορήσει και στην χώρα μας από την Anubis και το αξιοπερίεργο είναι ότι έχει ολοκληρωθεί κιόλας. :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

19 min ago , Indian said:

 

Μάλιστα έχει κυκλοφορήσει και στην χώρα μας από την Anubis και το αξιοπερίεργο είναι ότι έχει ολοκληρωθεί κιόλας. :lol:

 

 

:beer:

 

Η Anubis αν ήθελε να το παίξει έξυπνα και να έχει χτίσει μια καλή βιβλιοθήκη από σειρές manga, θα μπορούσε να συνεχίσει να αναλαμβάνει τέτοιου μεγέθους σειρές. Αντιθέτως πιάστηκε με τεράστιες σειρές και ακόμα και κάποιες μικρές που έπιασε ως συνήθως δεν τις τελείωσε τουλάχιστον.

 

Τα τρομερά στατιστικά της Anubis μέχρι τώρα:

  • Naruto 20/72,
  • Shaman King 10/35,
  • Love Hina 9/14,
  • Fruit Basket 5/23,
  • Berserk 5/41,
  • Rurouni Kenshin 10/28,
  • Blade of the Immortal 10/30
  • Death Note 12/12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στην περίπτωση του Berserk είναι τραγική η Anubis. Αν είχε κυκλοφορήσει μέχρι τον τόμο 13 θα μας είχε προσφέρει ολοκληρωμένο

το πρώτο μεγάλο ''μέρος'' του Berserk και ίσως και το καλύτερο της σειράς. Απαράδεκτοι,αίσχος,προδοσία....:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δηλαδή, μόνο το Deathnote κατάφερε να ολοκληρωθεί από manga? :wow: 

 

Εντάξει, είναι γνωστή η εκδοτική για τις σειρές που αφήνει ατελείωτες, αλλά υπέθετα ότι δεν θα είχε αφήσει τόσες πολλές εκκρεμότητες. :thinking:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 min ago , Indian said:

Δηλαδή, μόνο το Deathnote κατάφερε να ολοκληρωθεί από manga? :wow: 

 

Εντάξει, είναι γνωστή η εκδοτική για τις σειρές που αφήνει ατελείωτες, αλλά υπέθετα ότι δεν θα είχε αφήσει τόσες πολλές εκκρεμότητες. :thinking:

 

 

:beer:

 

Και να πείς οτι είναι τίποτα ακριβές εκδόσεις φάση ''Sandman'' να το καταλάβω. Πόσο τους κοστίζουν τα ταπεινά και τίμια Manga..?:)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94909
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 λεπτό πριν, Guts είπε:

 

Και να πείς οτι είναι τίποτα ακριβές εκδόσεις φάση ''Sandman'' να το καταλάβω. Πόσο τους κοστίζουν τα ταπεινά και τίμια Manga..?:)

 

 

Έλα ντε? Ούτε ακριβό χαρτί χρησιμοποιείται, ούτε μεγάλο φορμάτ, ούτε τίποτα. :thinking:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  923 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 min ago , Indian said:

 

Έλα ντε? Ούτε ακριβό χαρτί χρησιμοποιείται, ούτε μεγάλο φορμάτ, ούτε τίποτα. :thinking:

 

 

:beer:

 

Ούτε καν χρώματα!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 hours ago, Guts said:

Στην περίπτωση του Berserk είναι τραγική η Anubis. Αν είχε κυκλοφορήσει μέχρι τον τόμο 13 θα μας είχε προσφέρει ολοκληρωμένο

το πρώτο μεγάλο ''μέρος'' του Berserk και ίσως και το καλύτερο της σειράς. Απαράδεκτοι,αίσχος,προδοσία....:lol:

 

Ας έβγαζαν μόνο τον πρώτο τόμο σαν δείγμα. Τι παιδεύτηκαν να βγάλουν 5; χαχα

 

9 hours ago, Indian said:

Δηλαδή, μόνο το Deathnote κατάφερε να ολοκληρωθεί από manga? :wow:

 

Πάλι καλά να λέμε κιόλας που τελείωσαν μια σειρά

 

Πάντως για το κόστος, έχω μια αίσθηση ότι μπορεί να τους έβγαινε παραπάνω απ'ότι σε μια VIZ media. Γιατί τουλάχιστον το χαρτί φαίνεται να είναι καλύτερης ποιότητας. Αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι είναι απαγορευτικό. Στην τελική και μεγάλο κόστος να υπάρχει, δεν ξεκινάς 8 σειρές και τελειώνεις την 1.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.