Μετάβαση στο περιεχόμενο

ONE PIECE [ EICHIRO ODA ]


Aldark

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9806
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  45
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ πιστεύω οτι είναι κλασσικός τυπικός θησαυρός,με χρυσά νομίσματα,πολύτιμες πέτρες κλπ.Οι πειρατές επιδίωκαν να κερδίσουν θησαυρόυς και πλόυτη και το one piece στηρίζεται σε πειρατές.Ας μην ξεφεύγουμε τελείως απο το πειρατικό στοιχείο.Επίσης πιστεύω πως εκτός απο χρυσάφι θα έχει και ένα συμβολικό αντικείμενο(το πειρατικό καπέλο του roger ας πούμε(που δεν φορούσε στην εκτέλεση του

ούτε και μετά που μίλαγε με τον rayleigh για την ασθενειά του

)που θα δείχνει σε όποιον το φοράει οτι είναι ο Βασιλιάς των Πειρατών.

 

:thinking:

 

 

Μεγάλη μάχη ίσως θα γίνει στο Raftel,το τελευτάιο νησί του New World και o Blackbeard θα παίξει πρωταγονιστικό ρόλο

 

 

Aν και ο Roger δεν φαίνεται ο τύπος πειρατή που αναζητάει θησαυρούς ,κλέβει απο απλούς πολίτες και σκοτώνει ασίστολα.Επίσης,ο Luffy πιστεύει οτι ο Βασιλιάς των Πειρατών είναι ο άνθρωπος με την μεγαλύτερη ελευεθερία στην θάλασσα.

Επεξεργασία από Huey Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλα, έχουμε ακόμα να δούμε για το τι είναι το one piece!!Και είναι σίγουρο ότι ο Μλακμπερντ θα παίξει σημαντικό ρόλο!Αφού τώρα θεωρείται ο πιο δυνατός!

 

Και μια ερώτηση!Τι γνώμη έχετε για τον Σάντζι??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χρυσάφι ή πολύτιμες πέτρες??? Και τί θα τα κάνει ο Luffy, θα τα ξοδέψει σε φαϊ? :lol: Μπορεί να υπάρξουν κάποια λάφυρα αλλά θα υπάρχει ένα κομμάτι (one piece) χαρτί

που θα γράφει το ηθικό δίδαγμα

και αυτό θα έχει την μεγαλύτερη αξία για τον Luffy! Αυτό για το καπέλο είναι πολύ καλή ιδέα ειδίκα αν δώσει το τωρινό του στον Shanks! :best:

 

Καλός ο Σαντζι αλλά σαν τον Ζορο (ή Ζολο) δεν έχει...

 

Ps: Το σίγουρο είναι πως έχουμε ακόμα πολλά να δούμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εμένα ο Sanji μου την δίνει αλλά δεν ξέρω γιατί. Νομίζω επειδή ο αγαπημένος μου είναι ο Zorro και όλη την ώρα κοντράρονται. :P

Και εγώ πιστεύω ότι θα είναι το καπέλο του Roger και ο Luffy θα δώσει αυτό που φοράει τώρα στον Shanks. (Αν δεν κάνω λάθος του είχε πει ότι θα του το επιστρέψει κάποτε. Είναι και 400 επεισόδια πριν που να θυμάμαι :P)

Και μάλλον όπως είπε και ο Man0s θα υπάρχει και ένα κείμενο. Τώρα σε χαρτί θα είναι; Σε πέτρα θα είναι; Κάπου θα είναι πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και εγώ πιστεύω ότι θα είναι το καπέλο του Roger και ο Luffy θα δώσει αυτό που φοράει τώρα στον Shanks. (Αν δεν κάνω λάθος του είχε πει ότι θα του το επιστρέψει κάποτε. Είναι και 400 επεισόδια πριν που να θυμάμαι :P)

 

Ναι, ο ίδιος ο Shanks του είπε να του δώσει όταν γίνει μεγάλος πειρατής!!! Σας λέω έχουν πολλά να δουν τα μάτια μας!! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10621
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  37
  • Reputation:   160
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5399 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για τους θησαυρούς που άφησε o Roger εγώ πιστεύω ότι εκτός από τα κλασικά βουνά με λεφτά(με τα οποία θα πάθει έκταση η nami :lol: )ίσως με κάποιο τρόπο θα συνδέονται και κάποια από τα όνειρα των άλλων.Δηλάδή ίσως να είναι στο μέρος που ψάχνει ο sanji αλλά και ίσως να έχει ένα πολύ σημαντικό poneglyph που ψάχνει η robin με περιγραφές για κάποιο μυθικό όπλο :cool:

 

ποιος ξέρει????? :confuse:

άβυσσος το μυαλό του Oda

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Οταν έλεγα τι πιστεύετε για τον Σάντζι εννοούσα σχετικά με την πρόσφατή του "εξέλιξη"!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12792
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το anime το οποιο το εβλεπα μικρος και επειτα απο χρονια(το καλοκαιρι που ετρεχα με χιλια προς τις πανελληνιες)το εβλεπα σαν τρελος αλλα τα fillers του με εκαναν να το σιχαθω(κατι παρομοιο που συνεβει με το bleach αλλα εδω και λιγες βδομαδες χαζευω τα επεισοδια του)και να συνεχισω με το manga.Φυσικα δεν μπορουν να αποδωθουν τα coup de vent,gear second και third,οι μαχες του zoro κλπ τοσο ικανοποιητικα στο manga οσο στο anime αλλα και παλι προτιμω να βλεπω το ασπρομαυρο χρωμα πλεον!Απ την αλλη τα τελευταια issues που εξιστορει την ιστορια του luffy και του ace ειναι θα λεγα λιγουλακι βαρετα και σου κοβουν την ιστορια στο καλυτερο σημειο(δεν εχω διαβασει ολες τις αναδρομικες ιστοριες που εξιστορουνται τις τελευταιες εβδομαδες μεταξυ ace και luffy)δεν ειναι σαν το turn back the pendulum του bleach που σου αποκαλυπτει τοσες πολλες ''ριζοσπαστικες'' θα ελεγα πληροφοριες για την συνεχεια της ιστοριας!Παρολα αυτα αγαπαμε one piece και ας μας κανει κοιλιες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12792
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

A και κάτι σχετικό με one piece:για όσους συλλέγουν τα manga και δεν φείδονται χρημάτων(τι είπα τωρα; )το public εφερε απ το vol.2 έως το vol 43 σημερα αλλα ειναι 9 euro.

ΥΓ.Οκ να στηρίζουμε ελληνικές επιχειρήσεις αλλά άμα τα βρίσκω στο net 7,50 euro γιατι να τους χαρίσω 1,50 euro(ουυυ τσιγκούνη,εσύ μίζα δεν πήρες; );

ΥΓ.Πολλοί ασελγούν πάνω τους και τα ανοίγουν για να τους ρίξουν μια ματιά με βαρβαρικό(πολλές φορές τρόπο)γιατί να δώσει κανείς 8,50-9 euro σε σίγουρο χτυπημένο manga οταν εχεί πολυ περισσότερες πιθανότητες να το πάρει άθικτο μέσω net;(Άμα συνεχίσω έτσι θα με κατηγορίσετε για διαφήμιση των διαδικτυακών ιστιοτόπων αγοράς :P)

Επεξεργασία από VizardNick
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

ΥΓ.Οκ να στηρίζουμε ελληνικές επιχειρήσεις αλλά άμα τα βρίσκω στο net 7,50 euro γιατι να τους χαρίσω 1,50 euro(ουυυ τσιγκούνη,εσύ μίζα δεν πήρες; );

 

 

Αν το καλοσκεφτείς βέβαια, με τα μεταφορικά πάλι τόσο (ίσως και παραπάνω) θα σου βγει... Εγώ προσωπικά θα αγοράσω από εξωτρικό μόνο αν δεν μπορώ να βρω κάτι στην χώρα μου, ή αν η χρηματική διαφορά είναι παραπάνω από 15-20€ (ούτ' εγώ πήρα μίζα πάντως :P).

 

Και συγκεκριμένα στα τομάκια One Piece η τιμή του Public (και γενικά της ελληνικής αγοράς) μου φαίνεται αρκετά καλή (υπολογίζοντας και την 10% έκπτωση). ;)

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12792
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αν το καλοσκεφτείς βέβαια, με τα μεταφορικά πάλι τόσο (ίσως και παραπάνω) θα σου βγει... Εγώ προσωπικά θα αγοράσω από εξωτρικό μόνο αν δεν μπορώ να βρω κάτι στην χώρα μου, ή αν η χρηματική διαφορά είναι παραπάνω από 15-20€ (ούτ' εγώ πήρα μίζα πάντως :P).

 

Και συγκεκριμένα στα τομάκια One Piece η τιμή του Public (και γενικά της ελληνικής αγοράς) μου φαίνεται αρκετά καλή (υπολογίζοντας και την 10% έκπτωση). ;)

 

Τα έχω σκεφτεί αλλά στα συν ειναι οτί δεν αγοράζω μόνος μέσω net μιας και την προπληρώμενη την έχει η κοπέλα μου και έτσι μοιράζεται στα δύο το κόστος,είναι καλή δεν αντιλέγω αλλά έχω πάρει shaman king,one piece,d gray man που είχαν αρκετές μικρής έκτασης αλλά και μέτριας ατέλειες(εντάξει ακόμη manga μέσω net δεν έχω πάρει αλλά in the long run που λένε και τα εγγλεζάκια υπάρχει οικονομική οφέλεια) και η παραπάνω περίπτωση αναφέρεται σε amazon,shonen jump.Επίσης στο play αγοράζεις τα τελευταία one piece 7,50 χωρίς shipping :P...Έρευνα αγοράς!!!(γιατί το public τα έχει τσεπώσει αρκετά :P)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ΥΓ.Πολλοί ασελγούν πάνω τους και τα ανοίγουν για να τους ρίξουν μια ματιά με βαρβαρικό(πολλές φορές τρόπο)γιατί να δώσει κανείς 8,50-9 euro σε σίγουρο χτυπημένο manga οταν εχεί πολυ περισσότερες πιθανότητες να το πάρει άθικτο μέσω net;(Άμα συνεχίσω έτσι θα με κατηγορίσετε για διαφήμιση των διαδικτυακών ιστιοτόπων αγοράς :P)

 

Και δεν είναι μόνο αυτό! Άμα το δεις χτυπημένο πέρνεις κάποιο άλλο! Το χειρότερο είναι ότι σε κάποιους τόμους υπάρχουν αυτοκόλλητα και κάποιοι ανοίγουν την ζελατίνα και τα παίρνουν! :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9806
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  45
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ με την κάρτα Public μια χαρα την βγάζω.Μου βγένει 7,86 το κάθε τομάκι και όταν τα αγοράζω απο ''κοντά'' και ξέρω ποιό αγοράζω νοιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια και φροντίζω να πάρω κάποιο καλοδιατηρημένο.48 τόμους one piece έχω πάρει απο τα public και fnac και η συλλογή μου είναι μια χαρά και ούτε στο ελάχιστο ταλαιπωρημένη.Επίσης να προσθέσω πως οι τόμοι 24 και 32 (36;) τώρα πια δεν συνοδεύονται απο αυτοκόλλητο.Τα αυτοκόλλητα ήταν προσωρινά για το speed-up.

Tέλος παρατήρησα οτι ο τόμος 23 βγήκε τώρα με νέα έκδοση όπως και οι τόμοι 24 και άνω,οπότε να υποθέσω πως οι τόμοι >23 θα βγούν ετσι;

Το μόνο κακό είναι ότι αργούν να φέρουν τα καινούρια και ο υποφαινόμενος θέλει τα 49-53 πρίν φύγει διακοπές.

Επεξεργασία από Huey Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12792
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ με την κάρτα Public μια χαρα την βγάζω.Μου βγένει 7,86 το κάθε τομάκι και όταν τα αγοράζω απο ''κοντά'' και ξέρω ποιό αγοράζω νοιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια και φροντίζω να πάρω κάποιο καλοδιατηρημένο.48 τόμους one piece έχω πάρει απο τα public και fnac και η συλλογή μου είναι μια χαρά και ούτε στο ελάχιστο ταλαιπωρημένη.Επίσης να προσθέσω πως οι τόμοι 24 και 32 (36;) τώρα πια δεν συνοδεύονται απο αυτοκόλλητο.Τα αυτοκόλλητα ήταν προσωρινά για το speed-up.

Tέλος παρατήρησα οτι ο τόμος 23 βγήκε τώρα με νέα έκδοση όπως και οι τόμοι 24 και άνω,οπότε να υποθέσω πως οι τόμοι >23 θα βγούν ετσι;

Το μόνο κακό είναι ότι αργούν να φέρουν τα καινούρια και ο υποφαινόμενος θέλει τα 49-53 πρίν φύγει διακοπές.

 

48(?)τομους απ το public και το fnac(μιλαω για τα 2 μαγαζια του Συνταγματος και το fnac του Μall) πως τα καταφερες η κοπελα μου και εγω τους ψαχνουμε καιρο στην Αθηνα αλλα τζιφος(solaris δεν υπαρχει περιπτωση να πατησω)?Επισης ολο το χρονο σχεδον καθημερινα περνω για να δω τι καλο εχουν τα δυο μαγαζια ουδεποτε ειδα να εχουν φτασει στο v.48(το οποια μαζι με τα 44 εως 47 βγηκαν 4 Μαιου),και μολις χθες-προχθες εφτασε νεος ανεφοδιασμος one piece μεχρι το v43 στο public(απ τον Μαιο μεχρι τα τελη Ιουνιου δεν υπηρχε ουτε ενα tankobon one piece στα ραφια του public,το fnac ειχε αλλα οχι αρκετα)αρα δεν παιζει να πηρες και τους 48 απ τα 2 αυτα μαγαζια.

Επισης,στα μαγαζια αυτα θελεις να παρεις κατι(περιμενα το one piece 30-31 γιατι μου ελειπαν απ την συλλογη) και περιμενεις 2 μηνες για ανεφοδιασμο και σου φερνουν το oh my godess και ξενερωσεις...

Ακομη,θελεις να ξεκινησεις μια καινουργια σειρα manga η comic και κλασσικα δεν βρισκεις το 1ο τομακι ποτε.

Απ την αλλη εχω δωσει αρκετα αργυρια ειδικα στο public γιατι οτι εψαχνα το εβρισκα συχνα(2 δωροεπιταγες σε διαστημα 5 μηνων τα λεει ολα)αλλα τελευταια(2-3 μηνες) με εχει ξενερωσει αρκετα.

 

ΥΓ.Αν ειδα καλα ο τομος 36 ειχε αυτοκολλητο!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Επισης,στα μαγαζια αυτα θελεις να παρεις κατι(περιμενα το one piece 30-31 γιατι μου ελειπαν απ την συλλογη) και περιμενεις 2 μηνες για ανεφοδιασμο και σου φερνουν το oh my godess και ξενερωσεις...

Ακομη,θελεις να ξεκινησεις μια καινουργια σειρα manga η comic και κλασσικα δεν βρισκεις το 1ο τομακι ποτε.

 

Τα μαγαζιά αυτά κάνουνε και παραγγελίες, μέσα σε 1 βδομάδα (στην καλύτερη) φέρνουν ό,τι έχεις παραγγείλει ;) Έτσι αγοράζω εγώ συνήθως... :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12658
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  143
  • Reputation:   820
  • Achievement Points:  143
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5069 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

το fnac ειχε αλλα οχι αρκετα

 

Εγώ τα πήρα :dance::devil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

παιδια ειναι αμαρτια να πετατε τα λεφτα σας, ακομα και μιρκο ποσα αλλα λιγο λιγο μαζευονται..!!!!!

εγω τα πηρα ολα απο εδω http://www.bookdepository.co.uk/ και χωρις μεταφορικα και σε αριστη κατασταση...!!!!!!

γιατι να κατσω να με κοροιδευει με τις τιμες του το καθε public kai fnac...!! !!

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9806
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  45
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

παιδια ειναι αμαρτια να πετατε τα λεφτα σας, ακομα και μιρκο ποσα αλλα λιγο λιγο μαζευονται..!!!!!

εγω τα πηρα ολα απο εδω http://www.bookdepository.co.uk/ και χωρις μεταφορικα και σε αριστη κατασταση...!!!!!!

γιατι να κατσω να με κοροιδευει με τις τιμες του το καθε public kai fnac...!! !!

:cheers3:

:confuse:

Καταπληκτικό κατάστημα!Οι εκπτώσεις είναι προσωρινές;

Δεν μετάνιωσα όλα αυτά που πήρα απο τα διάφορα(public,fnac),αλλά απο εδώ και πέρα ,εαν οι τιμές αυτές ισχύουν για όλους τους μήνες,θα προμηθέυομαι ότι μάνγκα θέλω απο εκεί.

Πόσο μάλλον όταν έχει τους τόμους 54,55 για προπαραγγελία μόνο 6,30!

 

:respect: Φίλλιπε!

 

 

Στο θέμα μας τώρα.Σας υπενθυμίζω πως σε 1-2 ώρες θα βγάλουν τα scanlation groups το One Piece chapter 590.Όσοι πιστόι προσέλθετε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

ειδες τι απιστευτες τιμες εχει..!!!!! :yahoo:

εγω δεν εχω μεινει μονο στα τευχη ομως, επειδη εχω πολυ μεγαλη πωρωση τωρα συνεχιζω με φιγουρες...!!!!!!

μιλαμε αν τις δεις θα χασεις το φως ς...!!! :cheers3::ch

www.cineshop.gr

Εχει πολλες φιγουρες αλλα εγω παιρνς μονο την σειρα STRONG WORLD...!!!

μπορει να ειναι λιγο ακριβουτσικες, (απο 35 εως 40) αλλα ειναι απιστευτεσ..!!!!

:dance:

 

Edit : ειμαι σιγουρος οτι θα με βριζεις που στις εδει3α γιατι θα

στενακσει το πορτοφολι σ...!!! :confuse::confuse::lol:

Επεξεργασία από fellipos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9806
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  45
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τις φιγούρες P.O.P τις έχω δεί.Είναι πραγματικά πολύ καλές αλλά προτιμώ να παίρνω μάνγκα.

Στο παρακάτω λίνκ έχει φωτογραφίες με όλες τις φιγούρες απο την σειρά Portrait of Pirates

 

http://onepiece.wikia.com/wiki/Portrait_of_Pirates

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το anime το οποιο το εβλεπα μικρος και επειτα απο χρονια(το καλοκαιρι που ετρεχα με χιλια προς τις πανελληνιες)το εβλεπα σαν τρελος αλλα τα fillers του με εκαναν να το σιχαθω(κατι παρομοιο που συνεβει με το bleach αλλα εδω και λιγες βδομαδες χαζευω τα επεισοδια του)και να συνεχισω με το manga.Φυσικα δεν μπορουν να αποδωθουν τα coup de vent,gear second και third,οι μαχες του zoro κλπ τοσο ικανοποιητικα στο manga οσο στο anime αλλα και παλι προτιμω να βλεπω το ασπρομαυρο χρωμα πλεον!Απ την αλλη τα τελευταια issues που εξιστορει την ιστορια του luffy και του ace ειναι θα λεγα λιγουλακι βαρετα και σου κοβουν την ιστορια στο καλυτερο σημειο(δεν εχω διαβασει ολες τις αναδρομικες ιστοριες που εξιστορουνται τις τελευταιες εβδομαδες μεταξυ ace και luffy)δεν ειναι σαν το turn back the pendulum του bleach που σου αποκαλυπτει τοσες πολλες ''ριζοσπαστικες'' θα ελεγα πληροφοριες για την συνεχεια της ιστοριας!Παρολα αυτα αγαπαμε one piece και ας μας κανει κοιλιες.

 

Και για να γυρίσουμε στην συζήτηση για το manga, όντως κάνει κοιλιές με τα fillers αλλά "κολλάνε" καλύτερα απ' ότι στο bleach. Στο bleach σταματάει η κανονική αφήγηση και βάζουν κάτι άκυρο! Άμα δεν ξέρεις το manga χάνεσαι!! Ενώ στο one piece "δένουν", αφού βάζουν απλώς ένα νησί παραπάνω στην διαδρομή του luffy! Και όντως και μένα με χάλασε λίγο που μετά την μεγάλη μάχη εξιστορεί το παρελθόν τους! :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Επειδή θέλω να ξεκινήσω,το Public έχει τους πρώτους τόμους;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

εμ δεν εχς ιδεα, αλλα γιατι να καταξοδευτεις...?????? παρε τους απο εδω....

http://www.bookdepository.co.uk/

κοιτα να δεις τιμες που εχει...,!!!! μεχρι και 5Ε εχει των πρωτο τομο..!!!!

και εδω εχουν ολοι απο 9 μεχρι 7, ελεοσ δλδ..!

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:efxaristo: Fellipe.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλα ο Oda ειναι γαμη#@νη ιδιοφυια..το αγαπημενο μου μακραν(πιστευω οτι το ανιμε ειναι καλυτερο απο το manga :confuse: )

καλα το public αν θυμαμαι καλα εχει 2 ραφια απο one piece,και το fnac εχει πολλα(<33)

οσο για τον θησαυρο στο τελος...θα αργησει so who cares?

 

 

''Αριθμός προγραμματισμένων επεισοδιων

Manga:1000(μάλλον)

Anime: 900(μάλλον) ''

:oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

α,και επειδη δεν μπορω να το αφησω ασχολιαστο

για όσους συλλέγουν τα manga και δεν φείδονται χρημάτων

καλα ρε μεγαλε....με σηκωθηκε η τριχα :confuse:

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ και το άρχισα αλλά στο internet.Από όσο ξέρω,αυτό το site είναι νόμιμο οπότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα,σωστά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ και το άρχισα αλλά στο internet.Από όσο ξέρω,αυτό το site είναι νόμιμο οπότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα,σωστά;

 

 

απεθυνεσαι στο σιτε που σου προτεινα...????

ειναι αξιοπιστο... εγω εχω παρει ολα τα volumes και δν εχω κανενα παραπονο...!!

εχει και free μεταφορικα :mafia:

και ολα εχουν ερ8ει σε αψογη κατασταση.!!!!! :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Υποθέτω πως εννοεί online reading :P

 

Σίγουρα δεν είναι νόμιμο, Χρήστο, αλλά το θέμα με τα δικαιώματα είναι πολύ μπερδεμένο, οπότε τρέχα γύρευε. Εσύ από μεριάς σου δεν παρανομείς τουλάχιστον, διαβάζοντάς το. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

JohnnyMZ,σωστά κατάλαβες. ;)Έχω διαβάσει μέχρι το 20 και μου αρέσει πάρα πολύ.Είναι απίθανος ο τρόπος όπως συνδυάζεται η περιπέτεια με το δράμα και την κωμωδία!!!Άλλωστε το site το έχει προτείνει παιδί από εδώ πέρα και κανείς δεν έσβησε τα links.

 

Υ.Γ.Το στρατιωτάκι τα σπάει!!! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.