Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρειάζομαι τα φώτα σας [ πώληση μεγάλης συλλογής disney ]


Soka

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11330
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Πρόσφατα πείρα μια μεγάλη και δύσκολη απόφαση. Κατέληξα λοιπόν ότι ήρθε ο καιρός να πουλήσω την συλλογή disney που είχα στην κατοχή μου από μικρο παιδί.

 

Η συγκεκριμένη συλλογή δεν είναι ευκαταφρόνητη μιας και περιλαμβάνει τις πρώτες εκατοντάδες του Μίκυ μαους (ναι και το νούμερο 1), τα κλασσικά, Μίκυ μεγάλο, σούπερ Μίκυ, κομιξ κλπ. Όλα από την αρχή τους με σπασμωδικά κενά τα οποία όμως είναι βαθιά μέσα στις εκάστοτε σειρές.

 

Η πρώτη απόπειρα που έκανα μιας και αποφάσισα να αποφύγω τις online δημοπρασίες, ήταν να επισκεφθώ τα μαγαζιά τις Αθήνας που έχει συγκεντρώσει σε μια λίστα (http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=83) ο Valtasar.

 

 

Και κάπου εδώ αρχίζει το πρόβλημα χεχε. Το μόνο σίγουρο από αυτήν την μίνι περιπέτεια ήταν ότι σχεδόν όλα τα μαγαζιά θελαν την συλλογή αλλά παράλληλα κανείς δεν ήταν διαθετιμενος να μου κάνει μια προσφορά για αυτή και όλοι περίμεναν από εμένα να κάνω το πρώτο βήμα.

 

 

Τα μόνα νούμερα που με τα βίας εκμαίευσα ήταν, αναφορικά πάντα, 500 ευρώ για τα πρώτα 100 κομιξ και 7 με 10 ευρώ για τα πρώτα 300 Μίκυ μαους.

 

 

ομολογουμένως μιας και ήμουν πάντα απλός αναγνώστης και ποτέ πωλητής δεν έχω εμπειρία στην αγορά και το μόνο σημείο αναφοράς που έχω είναι οι online δημοπρασίες που κακά τα ψέματα είναι φουσκωμένες. Από την άλλη πλευρά οι προαναφερθέντες τιμές μου φαίνονται πολύ χαμηλές ακόμα και όταν αναλογίζεται κανείς ότι το εκάστοτε μαγαζί κάνει μια μακροχρόνια επένδυση με μια τέτοια αγορά.

 

 

Και εδώ κάπου έρχεται η κραυγή βοήθειας από μένα προς τα έμπειρα μελοι τις ομάδας του greekcomics. Θα μπορούσε κάποιος να με κατευθύνει στην αναζήτηση μου για μια αντικειμενική αξία της συλλογής? Υπάρχει κάποια επίσημη λίστα που να κατεγράφη τιμές? Μήπως η λύση είναι να ζητάω μεγάλα ποσά με την ελπίδα να βρεθούμε κάπου στην μέση?

 

 

Η αλήθεια είναι ότι μιας και μεγάλωσα με τις ιστορίες αυτόν το περιοδικών είμαι αρκετά δεμένος μαζί τους και μιας και δεν βιάζομαι κιόλας να τα πουλήσω δεν θέλω να τα δώσω για το ελάχιστο δυνατό ποσό μόνο και μόνο για να φύγουν.

 

 

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο που αφιερώσατε να διαβάσετε τα παραπάνω και για την βοήθεια σας.

 

 

Φιλικά

Ένας μανιώδης αναγνώστης και παράλληλα άπειρος πωλητής

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  93
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

:hi:

Θα σου απαντησω για το Μικυ Μαους που γνωριζω τις προσφατες τιμες(τα τελευταια 2 χρονια) που συμπληρωσα το μεγαλυτερο μερος της συλλογης μου!!

Νο. 1-50 20-30Ε μεσο ορο! 50-100 12-15Ε, 100-200 9-10Ε, 200-300 , 300-500 4-6Ε

600-1000 1-3Ε.Αυτες οι τιμες ειναι για πολυ καλη εως αριστη κατασταση εννοειται!!

Φυσικα υπαρχουν καποια τευχη που ειναι λιγο δυσευρετα και ανεβαινει η τιμη τους(1,2,119...)

Αυτες ειναι τιμες για αγορα πολλων τευχων μαζι και οχι για ενα ενα!!!

Δεν θα σου προτεινα με τιποτα να πουλησεις τη συλλογη σου σε μαγαζι!!!!Θα χασει τη μιση αξια της και βαλε!!! :oops:

Υπαρχουν πολλοι που θα αγοραζαν μερος της συλλογης σου η ολοκληρη!!(Ενας ειμαι και εγω :lol::lol::lol: )!!!

Σε ολα αυτα φυσικα υπαρχει και ο νομος της προσφορας και ζητησης!

Ελπιζω να βοηθησα λιγο!!

:beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβαζοντας το ποστ του φιλτατου και παρολο που δεν εχω ιδεα απο Disney(ποσο μαλλον τιμολογηση) και ισως κιολας να μη μου πεφτει λογος εγω θα προτεινα να μη πουλησεις τη συλλογη σου.Ευκολα πωλουνται,δυσκολα μαζευονται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κοιτα, οπως ειπανε και στο charlie and the chocolate factory:

" There's plenty of money out there. They print more every day. But this ticket-- There are only 5 of them in the whole world, and that's all there's ever going to be. Only a dummy would give this up for something as common as money.Are you a dummie?"

Δηλαδη αν σκευτεις οτι θα βγαλεις σχεδον ενα μηνιατικο,αλλα δεν προκειτε να ξαναβρεις ποτε τα comics, αν δεν εχεις αναγκη τα λεφτα την συγκεκριμενη στιγμη θα σου ελεγα να τα κρατισεις. :best:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

+1 στο να τα κρατήσεις. Αν πάλι θέλεις σώνει και καλά να τα πουλήσεις, να είσαι σίγουρος πως εδώ μέσα υπάρχουν ουκ ολίγοι ενδιαφερόμενοι (:mafia:). Για τιμές δεν έχω ασχοληθεί και πολύ πέραν του ΚΟΜΙΞ, όμως η κοστολόγηση του giorgosf12 μου φάνηκε ικανοποιητική. Περίμενε πάντως και για άλλες απαντήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11330
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές σας.

 

Όντως η συλλογή είναι κάτι που δύσκολα αντικαταστατέ εάν τελικά την πουλήσω αλλά εάν και εφόσον το κάνω είναι για καλό σκοπό χεχε.

 

Φίλε Γιώργο οι τιμές που αναφέρεις μου φαίνονται πολύ ρεαλιστικές και το πιο πιθανόν ειιναι να τις υιοθετήσω στις επόμενες συζητήσεις μου με μαγαζάτορες.

 

Θα σας κρατήσω ενήμερους με την πορεία αυτής της περιπέτειας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Εγώ άσχετα αν ασχολούμαι ή όχι, θα σου έλεγα ότι εφόσον επέδειξαν ένα τίμιο ενδιαφέρον κάποιοι φίλοι από εδώ (και εάν το επισημοποιήσεις σχεδόν σίγουρα θα ενδιαφερθούν περισσότεροι) να τους δώσεις κάποια προτεραιότητα και να μην πας απευθείας στα μαγαζιά για πολλούς και διαφόρους λόγους. Ο πιο σημαντικός που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι εάν νοιάζεσαι έστω και λιγάκι για τον "θησαυρό" που έχεις στα χέρια σου, αυτά τα παιδιά θα τα εκτιμήσουν και θα τα αγαπήσουν όσο και εσύ, χώρια το ότι θα χστν από την χαρά τους που θα τα πάρουν χωρίς να πληρώσουν όσο ένα μικρό διαμέρισμα στο κέντρο (λεφτά που δεν θα πάρεις ούτως ή άλλως ούτε εσύ). Ένας μαγαζάτορας από την άλλη δεν νομίζω ότι θα τους φερθεί με τον ίδιο τρόπο, θα τα δει σαν ένα κομμάτι κρέας, θα τα πετάξει στην άκρη, θα ζητάει τα κέρατα του για να τα δώσει πάλι σε κάτι καμένους του φόρουμ μας και τελικά επειδή θα ζητάει πολλά τα μισά (και βάλε) θα σαπίσουν σε μία γωνία. Αυτά... μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά αυτή την αίσθηση είχα πάντα. Εάν οι τιμές σε ικανοποιούν, δώσε τα σε όποιους ενδιαφερθούν εδώ και εάν ξεμείνει κάτι, τότε δώσε το στα μαγαζιά. Εγώ αυτό θα έκανα και θα ήταν τελικά νομίζω, διπλά καλός ο σκοπός ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64275
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Εγώ μπορώ να σου κάνω μια κοστολόγηση αλλά θα πρέπει να τα πούμε από κοντά. Λογικά δεν θα είναι μία κοστολόγηση καθώς είναι διαφορετικό αν πουληθούν όλα μαζί ή ξεχωριστά, αν θα πουληθούν στους εμπόρους ή σε ιδιώτες εδώ μέσα κ.λ.π.

 

Επειδή όμως δεν θέλω να αναπτύξω ένα τόσο μεγάλο θέμα εδώ μέσα (θα έπρεπε να γράφω για 2-3 μέρες), αν θέλεις την βοήθειά μου θα πρέπει να μιλήσουμε από κοντά (στην Λέσχη ή κάπου αλλού). Τηλ.6979245617

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9206
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  20
  • Reputation:   204
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5488 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μην τα πουλησεις για κανεναν λογο. αυτα ειναι θυσαυρος. θα τα δωσεις καποτε στα παιδια σου. σκεψου το καλα. αυτη ειναι η συμβουλη μου φιλε μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7403
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1209
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Κι η δική μου γνώμη είναι να κρατήσεις τη συλλογή σου.

Είναι τεύχη που δύσκολα βρίσκονται σε φυσιολογικές τιμές.

Και πόσο μάλιστα, όταν αυτά αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής σου, και για σένα η συναισθηματική τους αξία είναι μεγαλύτερη από την εμπορική.

 

Από την άλλη, αν έχεις πραγματικά ανάγκη τα χρήματα, στην κοινότητα θα βρείς αρκετα άτομα που ενδιαφέρονται να τα αποκτήσουν.

Στην περίπτωση αυτή, η συμβουλή μου είναι να αψηφήσεις τους εμπόρους.

Αν τα βάλεις προς πώληση στην κοινότητα σε φυσιολογικές τιμές, μέσα σε λίγες ημέρες πιστεύω θα έχουν πουληθεί.

Υπάρχουμε ενδιαφερόμενοι για αρκετά τεύχη.

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11330
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τελικά με βοηθήσατε αλλά και με προβληματίσατε χεχεχε

 

Καταρχάς προς όλους όσους μου συνιστούν να κρατήσω την συλλογή. Καταλαβαίνω απόλυτα τη μου λέτε και πιστέψτε με δεν ξύπνησα ένα πρωί και είπα α! ήρθε η ώρα να δώσω τα Μίκυ μου. Αντιθέτως είναι κάτι που το καθυστερώ αρκετά χρόνια τώρα αλλά οι συγκυρίες με οδηγησαν στο να πάρω την τελική απόφαση.

 

Ο λόγος που ξεκίνησα από τα γνωστά σε όλους μαγαζιά είναι καθαρά ο χρόνος. Δυστυχώς δεν έχω την πολυτέλεια να τα δώσω ένα ένα τα κομμάτια και καταλαβαίνω ότι πολύ λίγος κόσμος θα μπορούσε να τα πάρει όλα σε μια παρτίδα μόνο και μόνο επειδή αποφάσισε να γίνει συλλέκτης σε ένα βράδυ.

 

Όπως προανέφερα στο αρχικό ποστ είναι μια συλλογή την οποία την έχω από 2 χρονών και αναπόφευκτα είναι κομμάτι της ζωής μου.Τώρα θα μου πείτε γιατί βάζω αυτά τα μελό στην μέση χεχε...

Απλά για να σας εξηγήσω ότι καταλήγω να πάρω διαφορετική απόφαση από αυτήν που είχα αρχικά στο μυαλό μου.

 

Πιστεύω ότι όπως είπε και ο φίλος Yoshimitsu και μιας και το πλήρωμα του χρόνου ήρθε για εμένα ότι καλύτερο για αυτά τα περιοδικά είναι να πάνε σε ανθρώπους που θα τους δώσουν την αγάπη που τους αξίζει.

Μέσα στο σαββατοκύριακο , λοιπόν, θα συντάξω μια αναλυτική λίστα του τη υπάρχει και θα έρθω σε επαφη με τον valtasar του οποίου την γνώμη θα ακούσω για όσο αφορά τις τελικές τιμές και για το πως να την αναρτήσω στο φορουμ.

 

μόνη εξαίρεση θα είναι το νούμερο ένα τεύχος του Μίκυ μαους το οποίο κ θα κρατήσω για συναισθηματικούς λόγους και τα κομιξ με ιστορίες του ντον ροσα μιας και είναι ο αγαπημένος μου σχεδιαστής/συγγραφέας.

 

Λέγοντας σας αυτά πρέπει να μοιραστώ μαζί σας και τους φόβους μου.

Για αρχή είναι το τι θεωρεί ο καθένας καλή κατάσταση και τι όχι και με τι κριτήρια το ορίζουμε αυτό σε τεύχη που έχουν 50 έτη στην πλάτη τους μιας και δεν έχω την πολυτέλεια να σκαναρω η να φωτογραφίσω τα πάντα δυστυχώς.

Στην συνέχεια με προβληματίζει το θέμα του χρόνου μιας και αυτός ο δρόμος δεν είναι σύντομος και σε λίγο καιρό πρέπει να φύγω στο εξωτερικό.

Τελευταίο και ίσως αμελητέο πρόβλημα είναι τι κριτήρια προτεραιότητας θα πρέπει να ακολουθήσω όσον αφορά την ζήτηση κάποιον επίμαχων κομματιών.

 

Όπως καταλαβαίνετε το να ανοίξω την διαθεσιμότητα της συλλογής στην κοινότητα περιπλέκει την κατάσταση αρκετά για μένα αλλα πιστευω οτι ειναι η καλυτερη λυση. Ας όψεται η αγάπη για τα άτιμα χεχε

 

Φιλικα

Soka

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  93
  • Reputation:   459
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Φιλε Soka,

Εγω και ο φιλος crc(μελος και αυτος στο φορουμ), ενδιαφερομαστε να τα παρουμε ολα μαζι τα Ντισνευ σου, μια και εξω!!!

Φυσικα αν τα βρουμε στην κατασταση και στην τιμη!!!

Οποτε οταν κανεις την αναλυτικη σου λιστα με το καλο, στειλε μου ενα μηνυμα και παρε ενα τηλεφωνο να τα πουμε!!

Γιωργος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μην κρατήσεις μόνο το 1 και τις ιστορίες του Ρόσα. Κράτα και το Κόμιξ #1 (γιατί άμα το ξαναθελήσεις, θα διαπιστώσεις ότι το 99.9999% ζητάνε όσα τους λείπουν από τη τσέπη τους :) ). Κράτα και το ΜΜ 119 (αυτό πρέπει να είναι το χοντρό με τους Ολυμπιακούς αγώνες). Άλλο ένα που θα αγανακτήσεις για να βρεις και που είναι συζητήσιμο αν θα το ξαναβρεις στην κατάσταση που το έχεις (και ας πιστεύεις ότι το αντίτυπο σου είναι χάλια :D )

 

Κράτα και τα ΜΜ που βγήκαν ανήμερα των γενεθλίων σου (ή κάποιων άλλων σημαντικών ημερομηνιών της ζωής σου). Και κράτα και 5-6 ιστορίες που να έχεις λιώσει ή που να θυμάσαι με τεράστια αγάπη/νοσταλγία :) Θες γιατί ήταν σε 2 μέρη και σε είχε κρατήσει σε αγωνία ώσπου να βγει η συνέχεια? Θες γιατί είχαν κάποιο χαρτάκι ή κάποια χαρτοκοπτική από πίσω/μέσα που σου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση? Ξέρεις με πόση αγάπη/νοσταλγία λχ βλέπω αυτό εδώ το τόπικ??... Θες γιατί είχαν έναν "σπάνιο" ήρωα που σε έφτιαχνε εκείνες τις λίγες φορές που εμφανίστηκε? Θες γιατί ζωγράφισες κάτι στο εξώφυλλο όταν ήσουν 7? Κάποιος λόγος θα υπάρχει. (και ειδικά αυτά που έχουν και μια ζωγραφιά σου επάνω από πιτσιρικάς, και να μην τα εκτιμήσουν τα παιδιά σου, θα βρεθεί ένα εγγόνι που θα κα*λώσει μαζί του όταν το βρει σε 20-30 χρόνια :) )

 

Δε γίνεται να έχουν όλα τους την ίδια βαρύτητα στην καρδιά σου. Μην κοιτάς που επειδή έχεις πολλά, έχουν χαθεί/ξεχαστεί στο πλήθος κάποια ιδιαίτερα κομμάτια. Γιατί αυτό συμβαίνει. Είναι πολλά και άμα το καλοσκεφτείς, θα δεις ότι η ζεστασιά εκείνου του Σούπερ Μίκυ που βγήκε εκείνα τα Χριστούγεννα είναι πολύ διαφορετική από τα συναισθήματα που σου προκαλεί το κάθε τυχαίο ΜΜ #χψζ :)

 

my 2c

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν μπορώ να γνωρίζω τι κάνει έναν άνθρωπο να θέλει να πουλήσει την συλλογή του και ειλικρινά δεν θέλω να μάθω.Μπορώ όμως να σου πω ότι είναι μια αρκετά σοβαρή απόφαση που θέλει αρκετή σκέψη και στοχασμό γιατί πουλώντας μια συλλογή δεν πουλάς μόνο τα αντικείμενα που την απαρτίζουν , αλλά και τις εμπειρίες, δυσκολίες ,χαρές και όλα τα άλλα συναισθήματα που ένιωσες εως ότου να τηη αποκτήσεις.Γι αυτό σε προτρέπω να μην προβείς σε μια βιαστική κίνηση την οποία για κάποιον λόγο θα μετανιώσεις αργότερα.

 

Τώρα , εις την περίπτωση που όντως αποφασίσεις πως θέλεις να πουλήσεις την συλλογή σου , προτείνω αντί να απευθυνθείς σε εμπόρους οι οποίοι κακά τα ψέμματα έχουν σκοπό τους μόνο το κέρδος , να δώσεις μια ευκαιρία σε μέλη της κοινότητάς μας να συμπληρώσουν τις συλλογές τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11330
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5295 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Θα ήθελα να ενημερώσω όσους έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για την συλλογή ότι βρίσκομαι την τελευταία Βδομάδα σε συνομιλία με τον Valtasar για να καθοριστεί μια αντικειμενική και δίκαια προς όλους κοστολόγηση των περιοδικών, καθώς και να βρεθεί η καταλληλότερη λύση διανομής αυτόν στην κοινότητα.

Λογικά την προσεχής Βδομάδα θα αναρτήσω την λίστα τον διαθέσιμων τευχών με τιμές για μια σαφέστερη εικόνα της συλλογής. Σας ευχαριστώ για το ενδιαφερον και την υπομονη σας.

 

Φιλικα

Soka

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.