Μετάβαση στο περιεχόμενο
germanicus

Λάθη-διορθώσεις-παραλείψεις [Πές το κι έγινε.]

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Δημοσιεύτηκε (Επεξεργασία)
On 8/3/2018 στο 4:46 ΜΜ, GreekComicFan είπε:

Όταν έχουμε απλά υπότιτλο, μπαίνει παύλα. Όταν υπάρχει ξένος υπότιτλος αλλά και Ελληνικός (όπως γίνεται συχνά στην περίπτωση των κυκλοφοριών της Anubis), τότε μπαίνει και η άνω-κάτω τελεία. Ότι δεν έχει κάτι από αυτά, απλά φτιάχνεται μόλις το βλέπουμε γιατί έχει ξεχαστεί κατά την δημιουργία της παρουσίασης. Δεν είναι κάτι το δύσκολο, ούτε το σκόπιμο για να σε φρικάρει. :)

Για το άρθρο δεν πιστεύω πως χρειάζεται να αλλάξει κάτι στην βάση. Για κάθε περίπτωση που δεν τους νοιάζει και το βάζουν μπροστά, υπάρχει και ο άλλος, οπότε είναι απλά θέμα επιλογής. Δεν σου αρέσει, σεβαστό. :) Αλλά δεν τον κάνει λιγότερο έγκυρο από τον τρόπο που το θες εσύ να το βλέπεις, ιδίως αν αναλογιστείς πως χρησιμοποιείται παγκοσμίως και στις καταλογραφήσεις και πολύ περισσότερο καιρό από τον τρόπο που το θες. :)

Επομένως, αφού υπέδειξα τίτλους παραπάνω με hyperlinks όπου χρειάζονται να αλλάξουν σύμφωνα με αυτά που αναφέρεις, γιατί δεν έχει διορθώσει κανείς κανέναν μέχρι σήμερα; "Μόλις το βλέπουμε" μου είπες, "δεν είναι κάτι δύσκολο" μου είπες, αλλά τα λόγια απ' τις 8 Μαρτίου δεν έγιναν ποτέ πράξη... Πέρα απ' αυτά που έγραψα, αναρωτιέμαι εάν μπήκε κανείς στη διαδικασία ν' ανοίξει έστω ένα από τα hyperlinks που έκατσα τόση ώρα να ψάχνω και να δημιουργώ παραπάνω. Δε ξέρω παιδιά, ώρες ώρες μου δίνετε την αίσθηση ότι με έχετε γραμμένο στα μέζεα του στεατοπυγικού σας υποσυστήματος, που θα έλεγε και κάποιος εκεί στα βόρεια. Όσον αφορά τα άρθρα στους τίτλους λέω απλώς τη γνώμη μου, αλλά στις καταλογογραφήσεις του εξωτερικού δεν υπάρχουν πλέον τέτοια δείγματα με το άρθρο στο τέλος. Που υπάρχουν βρε Κώστα; Κανείς δεν το κάνει! :NoNo: Δεν το κάνει το Comics.org, δεν το κάνει το Bookdepository, δεν το κάνει το I.N.D.U.C.K.S., δεν το κάνει το Goodreads, δεν το κάνει το comicbookdb, δεν το κάνει η Wikipedia, δεν το κάνει η IMDB, δεν το κάνει η thetvdb (απ' την οποία παίρνουν παγκοσμίως όλες οι συσκευές και οι εφαρμογές που γνωρίζετε για συλλογές το API, όπου αναγράφονται με τον ίδιο τρόπο!), δεν το κάνει το TVMaze, δεν το κάνει το tv.com, δεν το κάνει καμία βάση δεδομένων που γνωρίζω ή διαδικτυακή εγκυκλοπαίδεια, ακόμη και Wikia! Ποιος το κάνει; Κι αν έχει μείνει κανένας να το κάνει με τον ίδιο παρωχημένο τρόπο, δε θα έπρεπε να τον έχετε παράδειγμα προς μίμηση. Κανείς δεν καταλογογραφεί με το άρθρο στο τέλος, διότι πολύ απλά το άρθρο δεν είναι διακοσμητικό. Είναι μέρος του τίτλου που άλλοτε επιλέγει ο εκάστοτε εκδότης/παραγωγός να το χρησιμοποιήσει και άλλοτε όχι. Άλλοτε από αμέλεια, άλλοτε από επιλογή, δεν έχει σημασία. Ξεχωρίζουν μεταξύ τους εκδόσεις με την έλλειψη ή όχι ενός άρθρου, με ορθογραφικά λάθη στον τίτλο με ατόνιστους ή μη τίτλους και τέλος πάντων με κάθε τέτοια ιδιομορφία που μπορεί κατά καιρούς να υπάρξει σε μια έκδοση. Εάν ο ρόλος του για το Greekcomics είναι διακοσμητικός, τότε ας το εφεύρουμε εμείς να το κοτσάρουμε σε όσες εκδόσεις δεν το έχουν και να το βάζουμε μετά στο τέλος!

Έπειτα, εγώ ανέφερα και για άρθρα ξένων τίτλων ότι δεν κάνετε το ίδιο ("The Adventures Of Augusta Wind", "The Comic Con: Thessaloniki Comic Convention", "The Fall From Grace", "The Fixer: A Story From Serajevo", "The Last Drive... And Other Stories" κ.α.), όπως και για ολόκληρες φράσεις που γυρίζετε τούμπα π.χ. "Οι Περιπέτειες Του" για να μπει το "Τεν Τεν", αλλά και αυτό ακόμα το κάνετε επιλεκτικά χωρίς κανένα προφανή λόγο ή εσωτερικό κανονισμό. Π.χ. Στο "Οι Αυθεντικές Περιπέτειες Του Ταρζάν" πήγατε μονάχα το άρθρο στο τέλος και δε φαίνεται δίπλα απ' τα υπόλοιπα "Ταρζάν". Έτσι είναι το "σωστό" φυσικά εφόσον θέλετε το άρθρο να μπαίνει μονάχα στο τέλος, απλώς το αναφέρω ως παράδειγμα για να δείξω ότι δεν υπάρχει μια τάξη στις ονομασίες όπου αλλού προστίθενται/αφαιρούνται άρθρα, αλλού παραμένουν άρθρα κι άλλοτε πάλι φεύγουν ολόκληρες φράσεις στο τέλος. Ή για παράδειγμα στις δύο παρουσιάσεις "Lego: The Batman Movie", όπου στης 2ης μονάχα το πινακάκι έχει "-" στον τίτλο αντί ":", όπου έτσι φαίνεται και στο Index. Δεν είναι θέμα εάν αρέσει σ' εμένα να το βλέπω έτσι, αλλά αφενός δεν είναι οπτικά ορθό είτε σε Index, είτε σε έντυπο κατάλογο κόμικς. Δείχνει ολοφάνερα ότι επικρατεί μια χαοτική καταλογογράφηση και ενώ έχω ήδη δώσει και μπορώ να συνεχίσω με πολλά παραδείγματα, εγωιστικά η Δ.Ο. όχι μόνο δεν το παραδέχεται αλλά εξακολουθεί να κάνει πως δεν τα βλέπει. Αυτά μπορεί να μην αρέσουν σε ορισμένους (ή σε όλους) και να ήθελαν μονίμως να τους χαϊδεύω τ' αυτιά (όπως έχω κάνει αρκετές φορές στο παρελθόν και εξακολουθώ να κάνω), επομένως βγάλτε μου ότι παρατσούκλι θέλετε αλλά βάλετε καλά στο μυαλό σας ότι όλα αυτά τα λέω από καθαρό και μόνο ενδιαφέρον. Διότι εχθρός του καλού είναι το καλύτερο! :ego:  Το συγκεκριμένο θέμα (όπως και κάποια άλλα) με έχει κουράσει κι εμένα, όπως ολοφάνερα κουράζει και εσάς. Σας δίνω το λόγο μου ότι από δω κι εμπρός δε θα ασχοληθώ άλλο. Δική σας είναι η εικόνα προς τα έξω άλλωστε, εσείς ξέρετε καλύτερα τι πρέπει να φαίνεται και με ποιον τρόπο. Αφαιρέστε αν θέλετε τουλάχιστον το 16ο απ' το "Totally Spies!" μιας και δεν υπάρχει ακόμη εξώφυλλο (Βασιλέα, πουυυ είναι εκείνο που κρεμόταν μήνες ολόκληρους στα περίπτερα και δε μας το σαρώνεις; :moutra:). Το πινακάκι είναι εντάξει.

Επεξεργασία από Mandrake
  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Read 1

Κοινή χρήση αυτής της καταχώρησης

Σύνδεσμος προς την καταχώρηση
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Φίλε Κώστα (μου επιτρέπεις να σε λέω φίλε έτσι;),

δεν λέω ότι έχεις δίκιο, ούτε άδικο, απλά θέλω να καταλάβεις μερικά πράγματα για να σταματήσεις να εκνευρίζεσαι άνευ λόγου.... :)

1. Δεν είπαμε ποτέ ότι είμαστε το τέλειο φόρουμ (ούτε και πρόκειται να το πούμε ποτέ)
  2. Από το 2006 έως σήμερα, έχουμε κάνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ με ελάχιστα άτομα και ελάχιστους πόρους. Παρ' όλα αυτά ποτέ δεν σταματήσαμε να αναβαθμιζόμαστε, να αλλάζουμε, να προχωράμε.... και δεν είναι λίγο 11 χρόνια καθημερινής πάλης προς το καλύτερο.
  3. Οι προβληματισμοί και οι προτάσεις σου έχουν σημειωθεί και παρατηρηθεί εδώ και καιρό. Δεν έγιναν ακόμα ; ΥΠΟΜΟΝΗ. Είμαστε ελάχιστοι και κάνουμε τρελή δουλειά σε όλα τα επίπεδα. Και αυτά που αναφέρεις ΔΕΝ είναι τα μοναδικά που έχουν δουλειά και πρέπει να γίνουν (όσα γίνουν).
  4. Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου όταν λες "Αφού είπατε θα το κάνετε, γιατί δεν το κάνετε;" Γιατί απλά, δεν ήρθε η ώρα του ακόμα. Όλοι κάνουμε άλλα (εξίσου σημαντικά αν όχι περισσότερο) οπότε πρέπει όλοι μας να έχουμε υπομονή, δεν είναι δυνατόν να γίνουν όλα άμεσα.
  5. Μετά την αναβάθμιση του Οκτωβρίου, έχουν αλλάξει πολλά και θα αλλάξουν ακόμα περισσότερα. Όλα μπήκαν σε αμφισβήτηση και ήδη δρομολογούνται πολλά projects. Κάποια θα αλλάξουν, κάποια θα διαμορφωθούν με άλλο τρόπο, κάποια θα καταργηθούν, κάποια θα παραμείνουν ως έχουν. Διαγράψαμε ενότητες, μπήκαν νέες, αλλάξαμε σκεπτικό σε βασικά θέματα. Η βάση δεδομένων εξοπλίζεται, αλλάζει, διαμορφώνεται. Μεγάλες αλλαγές που θέλουν πολλά χέρια (που δεν έχουμε) και πολύ χρόνο (που δεν έχουμε). 18 άτομα μέσα στη ΔΟ δουλεύουμε καθημερινά για το "καλύτερο" που αναφέρεις παραπάνω.
  6. Δεν σε "γράφουμε" όπως δεν σε γράψαμε ποτέ. Εκτιμάμε το ενδιαφέρον και τη δουλειά που έχεις κάνει για να μας υποδείξεις σημεία και τρόπους να γίνουμε καλύτεροι. Από την άλλη όμως, πρέπει να καταλάβεις ότι το να κάνουμε όλα αυτά που έχουν γίνει, σε εθελοντική βάση (πληρώνοντας κιόλας), απαίτησε και απαιτεί τεράστιο χρόνο και κόπο από συνήθως τα ίδια άτομα.
  7. Πριν μερικά χρόνια σου είχα προτείνει να μπεις στη ΔΟ. Αυτό δείχνει πόσο σε εκτιμάμε. Αν έμπαινες τότε, ίσως καταλάβαινες τι "πίσω" δουλειά χρειάζεται για να κρατήσεις μια τέτοιου επιπέδου Κοινότητα, νο1 για τόσα χρόνια. Γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο στην Ελλάδα στο είδος μας.... Φυσικά, μη μας συγκρίνεις με διεθνή μεγαθήρια που έχουν δεκάδες μέλη να βοηθάνε και πόρους να επιζούν άνετα.....

Με λίγα λόγια, μη βιάζεσαι, εσύ απλά παρατηρείς και καταγράφεις, εμείς πρέπει να τα κάνουμε πραγματικότητα.

:cheers3:

• Like 3
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 6

Φίλε Γιώργο (ασφαλώς και σε θεωρώ φίλο, όπως (με 2-3 εξαιρέσεις) και τους σχεδόν όλους εδώ μέσα!) ότι λέω είναι καλοπροαίρετο μιας και ο ίδιος γουστάρω την κοινότητα και μαθαίνω πολλά για ένα απ' τα αγαπημένα μου χόμπι! Δε μιλάω για τελειότητα και δεν κάνω συγκρίσεις, αυτή δεν υπάρχει πουθενά. Τις συγκρίσεις τις επικαλούμαι μονάχα σε περίπτωση που χρειάζεται να τεκμηριώσω κάποιον ισχυρισμό μου. Εδώ έχω αυτή την άποψη/ένσταση και σας την ανέφερα, στην IMDB έχω άλλες και τους τις έχω επισημάνει, στο TVMaze άλλες ομοίως και ούτω καθεξής. Έτσι λειτουργώ εγώ. Αυτός είμαι, τι να κάνουμε. Κανείς δεν είναι τέλειος, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα ούτε στα διεθνή μεγαθήρια! Απλώς εδώ θεωρώ ότι είμαστε μια παρέα, μπορούμε να κουβεντιάσουμε κάποια πράγματα και ακόμη κι αν δεν ενστερνιστείτε την άποψη κάθε μέλους (που προφανώς δε γίνεται αυτό!), τουλάχιστον να υπάρχει μια επιχειρηματολογία. Συνήθως εισπράττω σιωπή και καμιά φορά αποδοκιμασία. Στο παρελθόν ήταν αλλιώς. Μπορεί να άλλαξε κάτι στην πορεία, μπορεί να φταίει ο τρόπος μου, πολλά μπορεί. Εάν τουλάχιστον τρέχει κάτι και ήσασταν ξεκάθαροι απέναντί μου, θα είχατε την από εμένα την ησυχία σας. Δε θα ασχολούμουν. Δεν εισέπραξα ξεκάθαρα κάτι τέτοιο από κάποιον γι' αυτό είχα το θάρρος και επέμενα σε κάποια θέματα, έως ότου πάρω τις σωστές απαντήσεις (ΕΑΝ έπαιρνα!). Μου το είχες προτείνει όντως στο παρελθόν φίλε Γιώργο και με τιμά απεριόριστα (δυστυχώς δε μπορούσα εκείνη την περίοδο να δεσμευτώ και από τότε έχω μπλέξει με τα διάφορα που καταπιάστηκα...), αλλά πάνε και οκτώ χρόνια από τότε... Τέλος πάντων, δεν είμαι εγώ το θέμα...

Δεν είπα ότι δε δουλεύετε, δεν είπα ότι δεν επιμένετε προς το καλύτερο, προς θεού. Αλλά οι απαντήσεις που παίρνω συνήθως δεν είναι υποσχέσεις ότι θα κινηθεί κάποιος προς αυτή την κατεύθυνση (έστω μελλοντικά), αντιθέτως φαίνεται ορισμένες φορές να εφευρίσκετε πρόχειρα κάποιες δικαιολογίες για να μην προχωρήσετε με κάποιες διορθώσεις που πρέπει να γίνουν. Και όταν λέω "πρέπει" εννοώ (στην προκειμένη περίπτωση) όπως αυτές, έστω, τις μικρές λεπτομέρειες που δείχνουν παρόμοιους τίτλους να καταγράφονται με διαφορετικό τρόπο. Εάν πραγματικά θέλετε να τις αφήσετε ως έχουν και δε σας αρέσει η ομοιομορφία, πάω πάσο. Εγώ πάτησα στη διευκρίνιση του Κώστα παραπάνω για τους τίτλους, για να του δείξω ότι υπάρχουν πολλοί απ' αυτούς που δεν ισχύουν όσα μου είπε. Στο κάτω κάτω της γραφής βρε παιδιά, το θέμα εδώ γι' αυτό το λόγο δεν το ανοίξατε; Για να επισημαίνουμε από χοντρά λάθη, μέχρι λεπτομέρειες, ανακρίβειες, υπερσυνδέσμους που δεν οδηγούν πουθενά, πράγματα που έχουν σβηστεί ή κάποια πράγματα που ενδεχομένως χρειάζονται αλλαγή για να ταιριάζουν; Πριν ανοιχτεί αυτό εδώ, είχα βομβαρδίσει τον κακόμοιρο τον Νεκτάριο με εκατοντάδες links που χρειάζονταν αλλαγές, είτε με τους ελληνικούς χαρακτήρες, είτε με τίτλους που είχαν έτος το οποίο έπρεπε ν' αφαιρεθεί και δε θυμάμαι πόσα άλλα. Εάν το πρόβλημα είναι τα "χέρια", πρότεινα παραπάνω να σηκώσω τα μανίκια και να με βάλετε να σας τα φτιάξω εγώ. Δε θέλω να κουράσω κάποιον εάν τρέχει με άλλα. Προσωρινά και εάν αυτό ήταν εφικτό. Δεν το είχα αναφέρει ειρωνικά ή ως μπηχτή. Κυριολεκτούσα. Εάν δεν ήταν κάτι πολύ προσωρινό βέβαια, δε θα μπορούσα να το κάνω... Και κάτι ακόμη, θα μου επιτρέψεις... Η "παρατήρηση" είναι δυσκολότερο να γίνει, η οποία μάλιστα παίρνει τον πολύ χρόνο και όχι απαραίτητα η "πράξη". Το να εντοπίσει κανείς κάποιο θέμα ή ένα σύνολο περιπτώσεων και να τα επισημάνει επιγραμματικά, είναι πολύ πιο χρονοβόρο απ' το να να του τα σερβίρουν στο πιάτο και να αναλάβει να τα αλλάξει. Όσον αφορά τουλάχιστον απλά πράγματα όπως είναι οι μετονομασίες. Δε συζητώ για κάτι που θέλει ψάξιμο σε κώδικα (έτσι κι αλλιώς πρακτικά ζητήματα ήταν όσα κατά καιρούς επεσήμανα).

Ασφαλώς και δεν είχα ποτέ απαίτηση για οτιδήποτε. Συνεχίζω απλώς κατά καιρούς με τον ίδιο ζήλο να επισημαίνω κάποια πράγματα που είτε χρειάζεται να τα αλλάξετε για να υπάρχει ομοιομορφία, είτε (κατά την ταπεινή μου άποψη) θα πρέπει να τα εξετάσετε ξανά διότι ενδεχομένως να έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα ή γιατί ο καιρός είναι ώριμος να τα ξαναδείτε. Εάν δεν παίρνω απαντήσεις ή παίρνω κάποιες μεταξύ σοβαρού και αστείου, είτε είναι ελλιπείς, προφανώς και τα φέρνω ξανά στο τραπέζι. Τα παραπάνω τα έγραψα στην περίπτωση που "με τρόπο" θέλατε να μου περάσετε ότι δεν πρόκειται να ασχοληθείτε. Εάν είναι έτσι, ζητώ συγγνώμη, δεν το κατάλαβα και κακώς επέμεινα. Εάν δεν ισχύει η προσέγγιση που αναφέρω, τότε παιδιά..ορισμένα πράγματα που έχω αναφέρει έχουν βαλτώσει πολλά χρόνια τώρα, είναι ξεκάθαρα απλά ζητήματα και δε φταίει ούτε η πρώτη αναβάθμιση του φόρουμ, ούτε η δεύτερη, ούτε η τρίτη που έχουν καθυστερήσει τόσο... Και τέλος, υπομονή υπάρχει Γιώργο. Υπάρχει για άλλα που έχω αναφέρει χρόνια πίσω. Αλλά όταν παίρνω μια απάντηση εκεί που δίνω άμεσα links "μόλις το βλέπουμε το διορθώνουμε" και έχοντας περάσει 2.5 μήνες από τότε, τότε ή κάτι δεν παρουσίασα εγώ σωστά ή έπρεπε η απάντηση αυτή να διατυπωθεί διαφορετικά. Διαφορετικά μιλάμε για δούλεμα και μάλιστα χοντρό! Ε πως να μη βάλω στο μυαλό μου διάφορα μετά; Εδώ φαίνεται να αναφέρομαι στην απάντηση του Κώστα, εννοώ όμως πως έχουν υπάρξει αντίστοιχες στο παρελθόν και από άλλα μέλη. Παράδειγμα ήταν. Τέλος πάντων, σταματώ εδώ να σας ζαλίζω, να είστε καλά και να εξακολουθείτε να κάνετε ότι καλύτερο μπορείτε, όταν εσείς βρίσκετε το χρόνο! Και όταν λασκάρετε, εδώ είμαι πάλι να σας "φορτώνω" με νέα!

:beer:

• Like 3
  • Read 1

Κάθισα και κοίταξα ξανά την λίστα  που είχες αναρτήσει στις 8 Μαρτίου. Ενώ θυμόμουν πως τα είχα σενιάρει όλα, βρήκα μερικά από αυτά να μην έχουν γίνει. Δεν ξέρω αν παίζει παιχνίδια η μνήμη μου ή έγινε κάτι άλλο, αλλά τα έφτιαξα τώρα. Δες και εσύ αν μου ξέφυγε κάτι πάλι. :)

Πάντως, ένα σχόλιο Κωστή, επειδή έχουμε και μια οικειότητα παραπάνω. Μην παίρνεις ότι κάνουμε ή δεν κάνουμε από αυτά που επισημαίνεις ή σου απαντάμε ή δεν σου απαντάμε, τόσο προσωπικά. Δεν έχουμε κάτι μαζί σου και δεν υπάρχει κανένας λόγος να  πηγαίνει το μυαλό σου στα χειρότερα για το τι μπορεί να σημαίνει η δράση ή η (φαινομενική) αδράνεια μας. Δεν είναι παραγωγικό το να εκνευρίζεσαι (και εμείς μαζί) και ούτε έχει νόημα να χαλάμε τις καρδιές μας.

Η αναβάθμιση του board πάντως ήταν η πρώτη φάση και όχι η όλη διαδικασία αυτού που ο valt εννοεί ως αναβάθμιση του φόρουμ. Έχουμε πολύ ψωμί ακόμα και μακάρι όσα έχουν γίνει ήδη να ήταν πιο "φωτογενή" για να τα αντιληφθείτε και εσείς. Θα φτάσουμε όμως και σε αυτά. :)

• Like 4
  • Ευχαριστώ 1

Κώστα, ευχαριστώ! :thanks:

1. Εφόσον βάζετε παύλες και όχι άνω κάτω τελεία, στο "The Flash: Ο Άνθρωπος-Αστραπή" καλό θα ήταν να μπει κολλητά (όπως πρέπει) για να φαίνεται σωστά ο τίτλος.

2. "Justice League: Επικίνδυνοι Αντίπαλοι" (θέλει διόρθωση στον τίτλο του θέματος)

3. "Batman/Superman: Αχτύπητο Δίδυμο" (θέλει slash "/" ανάμεσα στις πρώτες δύο λέξεις)

Ακόμη, ο τίτλος του άλμπουμ εδώ, θέλει "Ερίκ" και όχι "Έρικ". Μη ξεχάσετε και χαθεί η διόρθωση που αναφέρω παραπάνω στην τροποποίηση στοιχείων του "Totally Spies!"!

:beer:

• Like 1

Τα έφτιαξα όλα εκτός από το #3 που δεν βρίσκω τον λόγο από την στιγμή που δεν υπάρχει στον τίτλο της έκδοσης το slash. :)

:Paingiver:

• Ευχαριστώ 1

Σ' ευχαριστώ Παύλο, αλλά ούτε στο "Superman/Wonder Woman: Άγνωστος Κίνδυνος" υπάρχει και εσείς το έχετε βάλει. :)

• Like 1

Ευχαριστώ το διόρθωσα.

:Paingiver:

• Ευχαριστώ 1

Ο τίτλος στους τόμους εδώ είναι λάθος. Ο σωστός είναι "Lego Nexo Knights Συλλογή". :)

• Ευχαριστώ 1

Ο τίτλος και πάλι δε διορθώθηκε σωστά! Όχι "Lego Lexo", αλλά "Lego Nexo" έπρεπε να είναι! :beer:

• Like 1

Μήπως να αφαιρέσει κάποιος τις προηγούμενες 1.000 καταχωρήσεις στο αυτοτελές "Μικρός Σερίφης":)

Επεξεργασία από Mandrake

Στην ομαδοποίηση των εκδόσεων του Ταρζάν λείπεi η σειρά 2 τευχών των εκδόσεων Μικρός Ήρως σε συνεργασία με τον Ελεύθερο Τύπο του 2017 ακόμα νομίζω ότι πρέπει να προστεθεί και η τρέχουσα έκδοση του Μπλεκ που συμπεριλαμβάνει πλέον ιστορίες του Ταρζάν

Επεξεργασία από thor77
  • Ευχαριστώ 2

Ακόμα από την ομαδοποίηση του Star Wars λείπει η σειρά τόμων της Καθημερινής 

• Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Με τις ομαδοποιήσεις με αυτή την μορφή δεν πιστεύω να ασχοληθούμε ξανά. Στήνουμε την βάση σταδιακά και σύντομα θα μπορείτε να βλέπετε ομαδοποιήσεις εκεί. :)

• Like 2
  • Ευχαριστώ 1

Σας ξέφυγε ένα οπισθόφυλλο εδώ!

• Like 2

Κάποιες ονομασίες περιοδικών έχουν αποκτήσει μια τελεία στο τέλος, π.χ. "Batman .", "Supegirl ." και κάποια ακόμη...

• Like 3

Τρέχει ένα πρότζεκτ αναβάθμισης των παρουσιάσεων των ελληνικών εκδόσεων. Όσες ολοκληρώνονται παίρνουν μια τέλεια στον τίτλο για να ξέρουν οι υπόλοιποι moderators και να μην πάνε να τις ξανακάνουν. Όταν τελειώσει θα αφαιρεθούν. :beer: 

• Like 2
  • Ευχαριστώ 2

Ανέβηκα λίγο παραπάνω να δω για τυχόν εκκρεμότητες και πρόσεξα ότι το δημοσίευσα στις "31 Μαίου". ΑΡΓΚΧ... Δε μπορεί να φτιάχτεί αυτό; Καλά, μέχρι τον Μαίη του 2019 δε θα το ξαναδώ :P, αλλά από περιέργεια... Υποστηρίζεται ο ελληνικός χαρακτήρας με τα διαλυτικά και τον τόνο για να διορθωθεί; :thinking:

• Like 1

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Οροι χρήσης μας.