Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τί θα θέλατε να δείτε στο μέλλον από τις Ελληνικές Εταιρείες; [ Πάντα σε σχέση με τα κόμικς... ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Νομίζω ότι το ερώτημα είναι απλό και ευκολονόητο, αλλά από την άλλη θα σας πω το σκεφτικό μου και φυσικά την δικιά μου wish list.

 

Τί είναι αυτό που έχει σχέση με τα αγαπημένα σας κόμικς και θα θέλατε να το δείτε να εκδίδεται / κυκλοφορεί από κάποια Ελληνική εταιρεία; Στο παρελθόν υπήρξαν αναφορές σε κόμικς που θα θέλαμε να δούμε να εκδίδονται επί Ελληνικού εδάφους, κάποια από τα οποία τελικώς όχι μόνο υλοποιήθηκαν, αλλά μερικά ξεπέρασαν και τις προσδοκίες μας. Παραδείγματα; Ο "δικός" μας Storm που νομίζω έχει ήδη γράψει την δικιά του σελίδα στην ιστορία των Ελληνικών κόμικς και με την ολοκλήρωση του θα έχει ένα ξεχωριστό και σπουδαίο κεφάλαιο σε αυτήν. Επίσης, το πρόσφατο σχετικά δίτομο του Ετερνάουτα από την Jemma που όχι μόνο έφερε στην χώρα μας το έργο αυτό, αλλά λαμβάνοντας υπόψη τις επιθυμίες μας, πήρε το ρίσκο να το εκδώσει και σε σκληρόδετο κάνοντας το να ξεχωρίσει ακόμη περισσότερο. Παραδείγματα μπορεί να υπάρχουν και άλλα πολλά, όπως ακόμα και η σειρά με τις φιγούρες των υπερ-ηρώων που αδειάζουν τους καταθετικούς λογαριασμούς αρκετών εδώ μέσα. :D

 

Ας ξεκινήσω λοιπόν με δύο νέες προτάσεις από δικά μου wish list, που θα επιθυμούσα να δω στο μέλλον στην χώρα μας.

 

Από έντυπο υλικό, ως μέγας λάτρης του Αστερίξ (και στοιχηματίζω ότι δεν είμαι ο μόνος) θα ήθελα με μανία να δω στην Ελλάδα την νέα επετειακή σειρά των ιστοριών με τον τίτλο Asterix The Grand Collection. Xα... δεν το έχετε ξανακούσει αυτό από μένα έτσι; :D;) Υποθέτω γνωρίζετε τι ακριβώς αφορά αυτή η σειρά... όοοοοχι; Υποθέτω ότι κάποια Αγγλικήν μιλάτε όλοι, ορίστε και το επίσημο site λοιπόν.

 

fresk.jpg

 

Οπότε εάν με το καλό σκάσει μύτη μία τέτοια έκδοση στην πατρίδα μας, δεν θα ήταν όμορφο να την ταιριάξουμε στην βιβλιοθήκη μας με κάποιες φιγούρες των ηρώων; Σκεφτόμουν τί ωραία που θα ήταν η DeAgostini (εάν δεν κάνω λάθος) να έβγαζε μία σειρά με φιγούρες σε παρόμοιο μέγεθος, ποιότητα και τιμή με την τελευταία σειρά της που αφορά ήρωες της Disney.

 

Ναι, νομίζω ότι αυτά για αρχή θα ήταν πολύ όμορφα στην βιβλιοθήκη μου. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θα ήθελα να δω πάλι στα περίπτερα εκδόσεις Spider-man & X-Men. Από τους κλασικούς τίτλους, όχι τις ultimate εκδόσεις. Για ποιες περιόδους θέλει συζήτηση.

 

Judge Dredd με οποιοδήποτε τρόπο. Και δίπλα του παρόμοια βρετανικά.

 

Αργεντίνικα και Ιταλικά, αλλά φρέσκες ιδέες.

 

Γερμανικές εκδόσεις που γνωρίζω ελάχιστα.

 

Και άλλες ολοκληρωμένες ελληνικές δουλειές. Όχι μηνιαίες των 2 ετών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αρχικά θα ήθελα να δω καλύτερες τιμές :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Όποτε σκέφτομαι αυτό το πράγμα, τρεις είναι οι εκδόσεις που μου έρχονται κατ' ευθείαν στο μυαλό.

 

1) Αστερίξ Grand Collection (:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: )

2) Paperinik New Adventures

3) X Mickey

 

 

Με το PKNA έχω τέτοια τρέλα που σε κάποια φάση ήμουν ένα κλικ μακριά από την αγορά των Hardcover τόμων στα Ιταλικά. Άσχετα αν δεν ξέρω γρι από τη γλώσσα.

Επίσης επειδή δεν βλάπτει να ονειρευόμαστε, μιας και το Mickey Mouse Mystery Magazine (Μίκυ Μυστήριο Β' κύκλος) έχει ήδη δημοσιευτεί, ευελπιστώ να αξιωθώ κάποτε να δω αυτήν την έκδοση.

 

Η λίστα μπορεί να συνεχίσει επ' άπειρον, όμως τα παραπάνω κατέχουν την 1η θέση στις επιθυμίες μου.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5467 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Συμφωνώ απόλυτα με τον Φίλο Yoshimitsu.

Η έκδοση, The Asterix Grand Collectionείναι καταπληκτική! :mafia:

 

έψαξα για την τιμή αλλά ήταν αδύνατο να τη βρω!

Επεξεργασία από asterikios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6301
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  53
  • Reputation:   166
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

peter bagge please...

 

"the league of extraordinary gentlemen" άπαντα.

 

"from hell" please...

 

θα επανέλθω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

αυτά που θέλει ο pk συν το jungle town του καβατσάνο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ένα περιοδικό ρε παιδιά!

Ένα περιοδικό μηνιαίο ή διμηνιαίο, με ωραίες ιστορίες, όλων των ειδών, με αρθράκια, ένα περιοδικό για όλες τις ηλικίες να γνωρίζουμε καινούργια πράγματα, να μπορούν και τα νέα παιδιά να βλέπουν ότι κόμικς είναι κάτι παραπάνω από βλακώδη φραντσαϊζ και μαζική παραγωγή. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Οπωσδηποτε Judge Dredd και 2000ad γενικοτερα.Οχι ομως προσφατα πραγματα και οχι αλλο ultimate απο μαρβελ.Ολα αυτα σε λογικες τιμες βεβαια και με μια διανομη της προκοπης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ένα περιοδικό ρε παιδιά!

Ένα περιοδικό μηνιαίο ή διμηνιαίο, με ωραίες ιστορίες, όλων των ειδών, με αρθράκια, ένα περιοδικό για όλες τις ηλικίες να γνωρίζουμε καινούργια πράγματα, να μπορούν και τα νέα παιδιά να βλέπουν ότι κόμικς είναι κάτι παραπάνω από βλακώδη φραντσαϊζ και μαζική παραγωγή. :cheers3:

 

Ακριβώς αυτό είχα κι εγώ στο μυαλό μου!!! Ένα περιοδικό, εγώ βέβαια το φαντάζομαι κάτι σαν το ιταλικό Skorpio ή κάτι σαν το γαλικό Lanfeust ή σαν το γερμανικό Zack ας πούμε, τα οποία είναι και πολύ ανεβασμένα ποιοτικώς και αρκετά προσιτά στην τιμή στις χώρες τους (όταν πέρυσι έπιασα στα χέρια μου και αγόρασα πρώτη φορά το Lanfeust στο Ηράκλειο με ευρώ 4,40 έπαθα μεγάλη πλάκα..και τομάκι Σκόρπιο στην Ελβετία με 3 τεύχη και 3χ120=360 χορταστικότατες σελίδες για 5,50 ευρώ...δηλαδή..post-1537-1256226350,92.gif δηλαδή!!!)post-1537-1256226405,27.gif

Επίσης βέβαια θα ποθούσα πάρα πάρα πολύ μια ωραία έκδοση, προσεγμένη, με τα διάφορα/χαμένα πολεμικά του Πραττ..(βλ. εδώ κι εδώ)

 

post-1537-1256226712,35.gif post-1537-1256226756,64.gif post-1537-1256226732,15.gif

Επεξεργασία από ariane75
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2836
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Μού λείπουν περιοδικά όπως η ΜΑΝΙΝΑ και η ΠΑΤΤΥ που είχαν πολλά κόμικς και πολλές διαφορετικές ιστορίες!!!!!

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ αν και κυκλοφορεί ακόμα οι σελίδες με τα κόμικς είναι παρα πολύ λίγες!!!!! :(

Ευτυχώς που υπάρχει και το GC και παρηγοριόμαστε :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ αν και κυκλοφορεί ακόμα οι σελίδες με τα κόμικς είναι παρα πολύ λίγες!!!!! :(

Νόμιζα ότι δεν είχε καθόλου κόμικς. Δηλαδή έτσι με πληροφόρησαν...!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια που την αγόραζε η αδερφή μου δεν θυμάμαι να είχε... Έβαλαν από τότε; Δώσε μας τα φώτα σου Ασημένια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2836
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Νόμιζα ότι δεν είχε καθόλου κόμικς. Δηλαδή έτσι με πληροφόρησαν...!! :D

 

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ έχει κόμικς αλλά μόνον 9 σελίδες :(

Η ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΤΕΡΙΝΑ δεν έχει καθόλου κόμικς.

 

Μέχρι πριν 2-3 χρόνια που την αγόραζε η αδερφή μου δεν θυμάμαι να είχε... Έβαλαν από τότε; Δώσε μας τα φώτα σου Ασημένια!

Πάντως κάποια τεύχη που πήρα τελευταία είχαν κάποια κόμικς αλλά δυστυχώς λίγα :(

 

Εχω μια ιδεα :idea:

Θα πάρω το εβδομαδιαίο τεύχος της ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ και θα σκανάρω τα κόμικς :)

Ετσι θα δείτε κάποια δείγματα και ποια κόμικς υπάρχουν στο συγκεκριμένο περιοδικό, πάντως είναι ενδιαφέροντα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6301
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  53
  • Reputation:   166
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

συμφωνώ για περιοδικό greenmits, αλλά θα προτιμούσα κόμικς για ενηλικους βασικά. τα παιδικά βλέπεις είναι εκτός range μου.

 

και συμπληρωματικά : Asterios Polyp από David Mazzuchelli.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

θα ήθελα το Edward Penishands (σοβαρά έτσι το λένε!) το πρώτο κόμικ που έκανε ο Avon Oeming καθώς και το the Lizard Lady που εκδόθηκε το 1990 και ακόμα δεν το έχουμε δει στη χώρα μας.

 

Σοβαρά τώρα (και καλά)

 

Θα ήθελα όλες οι Ελληνικές εταιρίες να ήταν σαν την Helm και την Jemma.

Σοβαρή , υπέυθυνη , με πολύ καλοδουλεμένες μεταφράσεις , πολλές ενδιαφέρουσες επιλογές και πάνω από όλα σεβασμό στο σκεπτόμενο αναγνώστη.Αναμφίβολα το υπερηρωικό κατέχει την μερίδα του λέοντος στις εγχώριες πωλήσεις Αμερικάνικων comic , αλλά οι δύο παραπάνω εταιρίες δίνουν πολλές εναλλάκτικές σε όποιον ψάχνει να βρει τι υπάρχει πέρα από αυτό από Αμερικανούς δημιουργούς.

Θέλω τέτοια συμπεριφορά απέναντί μου ως πελάτη/καταναλωτή , όχι μόνο από τις δυο προαναφερθείσες εταιρίες αλλά από ολες. Επίσης , θέλω περισσότερα σκληρόδετα κόμικ.Πέραν της ομορφιάς είναι πολύ πιο ανθεκτικά.

 

Ειδικά τώρα , θέλω τα εξής :

 

Από την HELM : Την συνέχεια του Αμπρέλα Ακάντεμη σε σκληρόδετο. Πολλά τε λεφτά , δεν λέω , αλλά τι να κάνω είμαι «σκληρός τύπος»

Από την Jemma : Nα συνεχίσει να εκδίδει τα κουφάρια του Kirkman . Επίσης να βγάλει και κανένα άλλο της Image. Πχ το TORSO

Από την ΚΨΜ : Θα μου άρεσε το The Nightly News

Από την ANUBIS : Βγάλτε ρε επιτέλους τα manga σας με κάποια χρονική συνέπεια.Ένα μάνγκα διαβάζω κι εγώ ο καημένος για να δω τι είναι αυτά τα μαραφέτια και εσείς μου βγάζετε το Χριστό με τις αργοπορίες σας. Το ίδιο ισχύει για τα TPB σας. Επίσης , θέλω περισσότερα της VERTIGO αρκεί να μην είναι του Μορισσον.

 

Αυτά βασικά , και επίσης , ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε comic της ATi/Planet Lar στην χώρα μας .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνώ με τον Δημήτρη και την Αριάδνη αλλά γιατί Ευρωπαϊκά βρε Αριάδνη; Κι εμείς με τα Αμερικάνικα τι θα κάνουμε; :crying: Γιατί "Skorpio" και "Lanfeust"; Φέρτε μας "Wizard"! :yahoo: Άλλωστε περιοδικά που καλύπτουν την Ευρωπαϊκη (σχεδόν αποκλειστικά) σκηνή των κόμικς έχουν βγει μπόλικα στο παρελθόν και βγαίνουν ακόμα όπως "Κολούμπρα", "Βαβέλ", "Παρά Πέντε", "9", "Γαλέρα"... Εγώ και όσοι γενικά έχουμε μια έφεση παραπάνω στα Αμερικάνικα, τη μόνη ενημέρωση που είχαμε ποτέ ήταν απ'τα γράμματα του "Σπάϊντερ Μαν" και του "X-Men". Δεν υπήρχε ποτέ κάτι που να έλεγε τι γίνεται στην άλλη άκρη του Ατλαντικού ούτε να παρουσιάσει διαφορετικές δουλειές από Marvel Comics και DC ή τέλος πάντων υπερηρωικά (αλλά ούτε κι απ'αυτά!). :moutra2:

 

Τέλος θέλω περισσότερες εκδόσεις από Ηρωική Φαντασία και Τρόμου!! Είμαστε σταγόνα στον ωκεανό σε σχέση με έξω! Δόξα το θεό έχουμε χορτάσει από "κωμωδία", από "υπερηρωιλίκι", από "αθλητικά", από "ερωτικά", από "περιπέτειες" και μην πω κι από "επιστημονική φαντασία" (εντάξει κι εκεί λείπει πράμα...). Κάτι σε "noir" μας λείπει περισσότερο, "ηρωική φαντασία" και "τρόμου". Από ηρωική φαντασία τι είχαμε; Βάλε "Κόναν" και πόσα ήταν αυτά, κάτι ελάχιστα "Slaine" (θέλουμε κι άλλο από Κέλτες!!), τα "300" και σε πολυθεματικά κάτι "Ο Πανίσχυρος Μόργκαν", κάτι "Ρακάλ, Ο Γιός Του Προϊστορικού Ανθρώπου", και κάτι "Ο Κάστορας" που μου'ρχονται τώρα στο μυαλό... Πέρα απ΄τα "Red Sonja", "Elric" και "The Ring Of Nimbelungen" που βγήκαν τώρα, φυσικά. Άντε βάλε κι ένα "He-Man" και "Thundercats" που είναι συνδυασμός με επιστημονική φαντασία και τα Ευρωπαϊκά "Θόργκαλ". Μετά; Τίποτα... Από τρόμου; Κάτι ιστορίες από "Μανίνα", κάτι σκόρπια Edgar Alan Poe στα "Κλασικά Εικονογραφημένα" και ορισμένες σε "Μπλεκ" και "Αγόρι" (δεν θυμάμαι για "Τρουένο"...). Μετά τα "Dylan Dog" των δύο εκδοτικών και το "Ιστορίες Του Κθούλου" και "Ζωνιανοί Νεκροί". Προσωπικά μου λείπουν τέτοια πράγματα λοιπόν... :/

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

PK

X-Mickey

Jungle Town

 

Τέλειες ιδέες... Κι εμένα αυτά μου ήρθαν πρώτα πρώτα στο νου! Επίσης, μου άρεσε και η ιδέα του Asterix Grand Collection.

 

Επίσης, θα ήθελα πολύ το Double Duck και τις υπόλοιπες ιστορίες του Wizards of Mickey! Αυτά πάνω κάτω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Όπως έγραψε και ο frequently, λοίπουν εδώ και πολλά χρόνια οι ελληνικές εκδόσεις με ήρωες της Μάρβελ. Και εννοώ φυσικά τις "κανονικές" εκδόσεις, και όχι ultimate ή αλλες σειρές που απευθύνονται σε παιδάκια...

 

Κατά τα άλλα, υπάρχουν πολλά πράγματα που θα ήθελα να δω και δεν είναι εύκολο να ξεχωρίσω κάποια αυτή τη στιγμη... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   915
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5706 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τι θα ηθελα να δω στο μελλον... Χμμ, ενδιαφερον... :thinking:

Πρωτον, θα ηθελα πολυ να δω στην χωρα μας το τριτο μερος του Ετερναουτα, αν και ειναι τρομερα δυσκολο. Επισης, θα ηθελα να δω συγκεντρωμενες σε τομακια ολες τις εκπληκτικες δημιουργιες του Αραγονες. Ξερω οτι αυτα που ζηταω ειναι απιθανα να συμβουν, αλλα το μονο που μπορω να κανω ειναι να επλιζω για ενα θαυμα! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα ήθελα να συνεχιστεί ο Blueberry, να εκδοθεί ο Buddy Longway όπως και άλλοι ήρωες και σειρές western γαλλικές και ιταλικές.

Και μια πολυτελής επανέκδοση του La Storria Del West δε θα με χάλαγε...

Να ιδέα για τη Jemma , όπως έκανε το Dylan Dog + Dampyr να κάνει κι ένα περιοδικο western!!!

 

Όπως και εκδόσεις της Marvel της ετικέτας Max, όπως το Punisher.

Επίσης το Planet Hulk δε θα ήταν κακή επιλογή... (όχι όμως το WWHulk)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα πω τα αυτονοημα... Να βγουν οι καλυτερες σειρες και απο τις πιο εμπορικες της τελευταιας 25ετιας... Δηλαδη

 

Lanfeust de Troy και Lanfeust des Etoiles

XIII

Largo Winch

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1754
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Όλα τα Αλιξ που λείπουν από ελληνική έκδοση (είναι κάμποσα) και τα δύο από τα τρία που έβγαλε ο Σαμούχος (που δε βρίσκονται ούτε μεταχειρισμένα)

Να εκδοθούν τα υπόλοιπα Σερλοκ Χολμς.

Να εκδοθούν οι προκηρύξεις μου με την πρέπουσα εικονογράφηση σε ποιότητα και χαρτί αλα Στορμ.

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Mια από τις ευχές που δεν πόσταρα πραγματοποιήθηκε. Το Βlack hole του Charles Burns βγαίνει στα Ελληνικά , από τις εκδόσεις Ζουμπάς (αλήθεια έχουν κοντούς υπάλλήλους εκεί πέρα ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν ξέρω τι καινούριο θα ήθελα να δω (βολεύομαι και με ξένες εκδόσεις, αφήστε που πλέον είμαι στα ξένα και ότι και να βγει δε μπορώ να το αγοράσω) αλλά θα ήθελα πιο συχνά Dylan Dog.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9710
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  31
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5450 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

κι εγω τα marvel (oxi ultimate) και κανενα απο αυτα που δεν προλαβα να διαβασω οταν ημουν μικρή, σαν το κοκομπιλ και τετοια!

 

Επισης, θελω να συνεχιζονται οι σειρες και να μην κανουν 2-3 χρονια για τις συνεχειες.

 

π.χ. joe bar team (ΜΑΜΟΥΘ), το τζινι (ΚΕΔΡΟΣ), κτλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

...από τις εκδόσεις Ζουμπάς (αλήθεια έχουν κοντούς υπάλλήλους εκεί πέρα;)

Όχι βρε όλοι μια χαρά ψηλοί μαντραχαλάδες είναι... δεν το μετάφρασες καλά, είναι λεωφορείο για ζώα, ζου - μπας (zoobus)... παίζει να πηγαίνω με αυτό κάθε πρωί στην δουλειά, δεν βάζω το χέρι μου στην πρίζα... :D

 

logo_uc.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ω, τι τιμή! :ballet:

 

:thinking: μα... εγώ metro παίρνω :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μ' αρέσει που το έχετε κάνει θέμα πρώτου μεγέθους. Γιάννης Ζούμπας λέγεται ο άνθρωπος πίσω από τις εκδόσεις Zoobus και τις ονόμασε με το επώνυμό του στο πιο Αγγλοσαξωνικό. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Το ίδιο έχει κάνει στο παρελθόν ο ηθοποιός Χρήστος Φερλής για να βρει δουλειά στο εξωτερικό.

 

 

post-2298-1256575518,39_thumb.jpgpost-2298-1256575524,93_thumb.jpg

 

Το πατριωτάκι μας. :lol::lol::lol: :lol: :lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κοίτα είναι αλήθεια ότι όποια πέτρα και αν σηκώσεις ΄Ελληνα θα βρεις από κάτω.

Φυσικά ο πιο διάσημος Εκπρόσωπος της χώρας μας στο συγκεκριμένο τομέα δεν είναι άλλος από τον Γιούρκα Έλλης που το ίδιο του το επίθετο προσδιορίζει την καταγωγή του. Στο εξωτερικό έγινε γνωστός

ως Warren Ellis .

 

Kάτι ακόμα που θα ήθελα να δω από Ελληνικές εκδόσεις και πιστεύω ότι είναι εφικτό , είναι το «Κωδικός 13» ή XIII κατά το πρωτότυπο που είχε εκδοθεί και παλαιότερα και τώρα για να το βρεις πρέπει ο πισινός σου να αποκτήσεις διάμετρο μεγαλύτερη και από HDTV .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.