Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διάβασα (στη Λέσχη)


zoo

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κατ'αντιστοιχία με το θέμα Τι διάβασα χθες το βράδυ..., ας εξερευνήσουμε παρέα τους νέους κόσμους που ανακαλύπτουμε στα ράφια της βιβλιοθήκης της Λέσχης Φίλων Κόμικς :cheers3:

 

:bookclub:

 

Τα τελευταία μου αναγνώσματα είναι

 

- το Loki της Anubis (που ναι μεν τα'σπασε σχεδιαστικά, μου ήταν όμως αρκετά αδιάφορο από πλευράς σεναρίου),

 

- μια απόπειρα στο 1ο τεύχος WINX της ίδιας εκδοτικής (ok, τώρα ξέρω πώς είναι και δεν το διαβάζω εις γνώση μου) και

 

- μιας και πλησιάζει η παρουσίαση, το GIANT-SIZE FASCISTS: CONMIX EXTRAVAGANZA της Jemma. Ok, αυτό είχε γέλιο! Αλλά μιλάμε για γέλιο!! :respect:

 

Στα προσεχώς? Μάλλον θα πιάσω τα Dylan Dog που ακόμα δεν έχω καν αγγίξει. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τσίμπησα και διάβασα τα δύο πρώτα Lys και τον δεύτερο τόμο από τους Τυχοδιώκτες. Τα Lys προτείνονται για τσεκάρισμα. Δεν είναι κακά. Ούτε και αριστουργήματα. Πάντως μπορεί να αρέσουν. Προσωπικά θα διαβάσω και τα άλλα 3.

 

Θέλησα να πιάσω και μερικά από τα 9, να διαβάσω κάποια από τα καινούργια γαλλοβελγικά που έχουν βάλει σε συνέχειες. Δυστυχώς όμως δεν είναι ενημερωμένη η λίστα με το τι υπάρχει που, οπότε όταν είδα ξαφνικά "Travis 8", κόμπλαρα γιατί δεν θυμάμαι μέχρι ποιο έχω διαβάσει :) Από την άλλη όμως έπεσα και σε κάτι ελληνικά πειραματικά κουλτούρα........... Τα σχόλια μου τα φαντάζεστε :) Τα άκουσε ο Bio που είχε βάρδια, κωλύομαι να τα μεταφέρω κατά λέξη εδώ :) Δεν πειράζει. Ωραίος εικαστικός. Θα τον μνημονεύουν μετά από χρόνια ως επιρροή κάποιοι, θα έχει και μια θέση σε καμιά γκαλερύ, σε κανένα υπουργείο πολιτισμού, σε κάτι για τέχνη ρε παιδί μου, και φυσικά δεν θα εκδώσει ποτέ του κανένα κόμικ (εκτός αν παίξει καμιά επιχορήγηση ή αν κάποιος εκδότης αποφασίσει να κάψει τα λεφτά του προωθώντας την τέχνη και τον πολιτισμό σε αυτή τη χώρα)

 

:cheers5:

 

ΥΓ Τσεκάρετε τα Lys. Δεν είναι τόσο μάπα όσο φαντάζεστε :) Είναι και γαλλοβελγικά :) Θα τα βρείτε στη βιβλιοθήκη δίπλα από το παράθυρο, στο ύψος του μπράτσου της καρέκλας (οπότε βολεύει να αράξετε εκείθε :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μάλλον είμαι ο μοναδικός που ανοίγει τη βιβλιοθήκη για να διαβάσει κάτι :) Βέβαια αυτό έχει τη λογική του εξήγηση. Προσωπικά παθαίνω μπλακ άουτ με όλους αυτούς τους τίτλους. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πρωτοπιάσω. Κάθομαι και τους κοιτάζω και με κοιτάζουν και κοιταζόμαστε :)

 

Anyhow. Διάβασα το πρώτο Χάιντι του Ψαρόπουλου. Δεν θα διαβάσω το δεύτερο :) όχι τώρα τουλάχιστον.

 

Και φυσικά αυτή τη στιγμή έχω πάθει ένα μπλακ άουτ.... Δεν ξέρω τι να πιάσω.......... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

μια από όλα με τζατζίκι; :thinking:

 

 

 

 

 

 

:P :Ass:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Εγώ έχω πιάσει το watchmen αλλά το πάω αρκετά αργά, μου φαίνεται ή είναι λίγο κουραστικό; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι. Το Hard Cover είναι βαρύ να το κρατάς. Που να δείς και το Absolute. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εντέλει βρήκα τι να διαβάσω :) Η απάντηση ήταν ψιλοπροφανής, αλλά δεν ήξερα ότι τα είχαμε :) Με 17 τευχάκια Σκαθάρι, τι άλλο να τσίμπαγα? :D

 

ok. Αρκετές από τις ιστορίες (Ετερνάουτα, Μπάρμπαρα, Σκορπιός + Καλίκο Τζακ) τις είχα ήδη διαβάσει στους Σκορπιούς. Ομολογώ όμως ότι δε με χάλασε ούτε που ξαναδιάβασα μερικές αλλά ούτε και που ξαναπέτυχα Κατάκτηση της Δύσης (τι ωραία.... :) :) :) )

 

:cheers5:

 

edit: και όπως πήγα να βάλω τα Σκαθάρια στη θέση τους, τσααααακ πέφτει το μάτι μου στο Ματαϊ-ντορ :) άλλο ένα που δεν είχα πάρει πρέφα ότι ήταν εδώθε! και που δε νομίζω να ξαναδω άλλο αντίγραφο μπροστά μου :D

edit2: διάβασα και τα 2/3 ενός Ροναλντίνιο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ στη Λέσχη διάβασα αυτό για το οποίο πήγα καρφωτός να διαβάσω: ΚΩΔΙΚΟΣ 13. Φυσικά αρκέστηκα στα πρώτα 3 τεύχη, να τα προλάβω όλα λιγάκι δύσκολο. Όμως έμεινα πολύ ικανοποιημένος με την επιλογή μου, και αναμένω φυσικά την επόμενη φορά να διαβάσω και τα υπόλοιπα.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μιας και είχα παρέα την καταιγίδα επέλεξα να διαβάσω «Το Δαχτυλίδι των Νιμπελουνγκεν» το οποίο ήταν πολύ ευχάριστο ανάγνωσμα στην ατμόσφαιρα που έφτιαχνε η βροχή έξω από το παράθυρο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πέρασα σήμερα το πρωί/μεσημέρι. Και τι πετυχαίνω???

 

τι πέτυχε ο θείος Νίκος στις τιγκαρισμένες βιβλιοθήκες της Λέσχης (hint hint τιγκάραν. θέλουμε κι άλλες :) ) (θέλουμε και κανέναν τοίχο για να ακουμπάνε....)

 

τι πέτυχε ο θείος Νίκος λοιπόν?

 

ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ!!! ω ναι! και πρέπει να είναι όλες! ω ναι! ή έστω είναι πολλές. πάρα πολλές!!! και φυσικά ξεπέταξα τις ΚτΔ 2+3 :) Και με περιμένουν και οι υπόλοιπες! ω ναι! :ballet: πολύ φοβάμαι ότι θα γίνω μονότονος στο "τι διάβασα στη Λέσχη" στα επόμενα ποστ μου... Είναι καμιά 60αριά ακόμα.... :D

 

τι ωραία! :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σήμερα δεν είχα όρεξη για Κατάκτηση της Δύσης. Ήθελα κάτι άλλο... Δεν ήξερα τι ακριβώς. Για ξεκίνημα ξεπέταξα το Ρούμπι 1 που δεν έχω. Ήξερα τι θα διαβάσω. Δεν πολυενθουσιάστηκα. Καλά ήταν. Μετά όμως αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα. Να πιάσω το θεόχοντρο Blankets.... οκ. Δεν ήταν αυτό που περίμενα. Δυσκολεύομαι και να πω αν το προτείνω ή όχι. Με απορρόφησε πληρέστατα, βυθίστηκα κυριολεκτικά μέσα του και σαφώς δικαιολογεί τις κριτικές και τα βραβεία του. Δεν μπορώ να πω όμως για ποιούς είναι. Μάλλον είναι για τους 30+, μάλλον δεν είναι για τους 40+... Καλό κομμάτι πάντως! :best:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αξιώθηκα κι εγώ να επισκεφθώ προσφάτως τον Αρχιεπισκοπικό Καθεδρικό των Αγίων (και πάσης άλλης φύσεως) Κόμικς Ελλάδος και παντός Σύμπαντος κλπ κλπ..

:awesome::div::div::div::div::div::div::div::awesome:

 

Νομίζω ότι κάθε αναγνώστης κόμικς οικουμενικώς, που σέβεται τον εαυτό του πρέπει τουλάχιστον μια φορά το χρόνο να επισκεφθεί τον ιερό αυτό 1ο όροφο, εφόσον δε μένει στην πρωτεύουσα, ενώ αν είναι Αθηναίος θα πρέπει να έχει χαλασμένα φρένα αν δεν πηγαίνει εβδομαδιαίως όσο συχνά γίνεται. :doctor::flowerbad:

 

Τέλος πάντων, (όλα έχουν ένα τέλος εκτός απ'τα λουκάνικα που έχουν δύο), αφού ασπάστηκα τους ιεράρχες της συνοδείας και κάποιους συλλειτουργούντες-μέλη του τάγματος των Καμπανάδων και συνοδεία της τάξης ανάμεικτων Μαμουθοτραφών - μυημένων Μικυμαοϊστων και άλλων καστών (οι Ανθρωποι είναι ημίθεοι, αλλά έχουν 1 κεφάλι,2 χέρια,2 πόδια και μιλάνε όπως όλοι οι άνθρωποι, μην φοβηθείτε να τους επισκεφθείτε και να τους χαμογελάσετε λοιπόν :3eyes: ), έπεσα στο παραδοσιακό δίλημμα της γεμάτης βιβλιοθήκης. Τι να πρωτοδιαβάσεις? Εδώ βρίσκεις από ογκόλιθους σκαλισμένης σπηλιάς μέχρι ανάποδα μεταγλωτισμένα τάνγκα.. :fishing:

Κάπου πήρε το αυτί μου στη συζήτηση των συμπαρευρισκομένων για τις ΦΑΛΑΓΓΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΤΑΞΗΣ που δεν είχα ποτέ διαβάσει ολοκληρωμένο, κάπου το θυμόμουνα από τη βαβέλ, αλλά φυσικά αν δεν το πιάσεις από την αρχή δεν έχει νόημα, δεν έχει μαγεία! Το τσίμπησα λοιπόν και θρονιάστηκα σε μια από τις αποδιαρθρωτικές πολυθρόνες λευκού δέρματος :holidays: . Το να πω ότι είναι εκπληκτικό δεν είναι κάτι καινούριο, αλλά να, έχει κανείς τη δυνατότητα να διαβάσει αυτό κι εκείνο και το παράλλο στη Λέσχη και αυτό είναι πάνω από υπέρτατα υπέροχο απογειωτικό!

 

Έπειτα μου μύρισε σάϊ φάϊ και δη κάτι από τα πρώιμα, οπότε μετά από παραπομπή του Νίκου έπιασα το FLASH GORDON, το οπόιο είναι αξιολογότατο, το δυναμικό σκίτσο του Alex Raymond συγκλονιστικό, αλλά ο παλιομοδίτικος τρόπος αφήγησης (λόγω βέβαια της φόρμας των στριπ από τις εφημερίδες) με έκαναν να χάσω λίγο το ενδιαφέρον μου, ήθελα κάτι πιο σύγχρονο τελικά, οπότε έπιασα και διάβασα τα STAR WARS ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΙΙΙ - Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΣΙΘ, που βέβαια δεν είναι μπουνιά στο στομάχι από εικαστική άποψη, άλλα πολύ όμορφα σίγουρα, το θέμα είναι πως πιθανότατα είμαι το μοναδικό πλάσμα σε αυτόν τον πλανήτη που δεν έχει ιδέα από σταρ γουόρζ (και αρκετά άλλα πράγματα σαφέστατα) και μπήκα λίγο πιο μέσα στο πνεύμα επιτέλους!! :icecream:

 

Α, διάβασα και 1μιση σελίδα από τo CHE - ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ... :chicken2:

 

Ο βίος βραχύς, η δε τέχνη μακρά, ο δε καιρός οξύς, η δε πείρα σφαλερή, η δε κρίσις χαλεπή...Οπότε, αγαπητά Ποίμνια, μετανοείτε! Προσέλθετε στον οίκο των κόμικς να ευλογηθείτε. Τα κόμικς είναι μεγάλα και συγχωρούν.

Αμην

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Για να συνεχίσω από το πιο πάνω post που είχα κάνει 3 μήνες πριν, συνεχίζω αργά και βασανιστικά κατά τις επισκέψεις μου στη Λέσχη την ανάγνωση της σειράς ΚΩΔΙΚΟΣ 13. Χτες διάβασα το 5ο τεύχος, σήμερα το 6ο. Δύο μείνανε, τα οποία φυσικά και παίρνουν σειρά για τις επόμενες επισκέψεις μου.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εντάξει με κάνεις και σε ζηλέυω ,πάω στη γωνία μου να συνεχίσω τα κλάματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σε συνέχεια της Green Lantern αναζήτησής μου εντόπισα ότι στο περιοδικό DC Universe της Anubis είχαν εκδοθεί τα πρώτα 6 τεύχη του τελευταίου κύκλου Green Lantern. Ε, μιας και υπάρχουν στη βιβλιοθήκη έριξα ένα διάβασμα στο πρώτο να πάρω μια γεύση. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και ναι, ολοκλήρωσα τη σειρά ΚΩΔΙΚΟΣ 13 διαβάζοντας και τα τεύχη 7 και 8 που μου είχαν απομείνει. Διάβασα και τον 2ο τόμο της σειράς ΤΟ ΤΖΙΝΙ, μιας και έχω μόνο τον 1ο. Από δω και πέρα θα πηγαίνω στα τυφλά, και θα ανακαλύπτω εκεί αυτά που θέλω να διαβάσω...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τέλεψα το Παπιομυστήριο από τη σειρά Τα Μεγάλα Σήριαλ. Με χαρακτηριστικότατη άνεση ένα από τα απολαυστικότερα Ντίσνεϋ που έχω διαβάσει. Πάρα πολύ καλό! :cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Χτες έψαχνα να διαβάσω κάτι μικρό. Επέλεξα το Η ΚΟΠΙΑ / MR UNIVERSE που και οι δύο ιστορίες του ήταν αρκετά σύντομες αλλά και καιρό τώρα ήθελα να διαβάσω.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  12247
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  322
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  322
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5127 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ διάβασα το MIB( άντρες με τα μαύρα), μια παλιά εκδοσή της modern times! Το βρήκε ένας φίλος μου στο ντουλάπα του, και δεν ήθελα να πάει χαμένο!! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είχα αρκετό καιρό να περάσω από τη Λέσχη, ενώ και τα ίδια τα κόμικς μου έλειψαν τόσο καιρό που έλειπα στην ξενιτιά (λέμε τώρα... ). Σήμερα λοιπόν το εκμεταλλεύτηκα και διάβασα Σπιρού & Φαντάζιο # 8 και Η Πόλη που δεν Υπήρξε. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χτες και προχτές :)

 

2 τευχάκια Τανκς, ενάμιση ΡΟΚ, ένα Σούπερ Μίκυ και τα 2 τομάκια Ultimates.

 

και δε με χάλασε καθόλου :)

 

:cheers5:

 

edit: ξέχασα το Loki...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ρε παιδιά τι σουπερ-ντουπερ-γιαμπα-νταμπα-ντου βιβλιοθήκη είναι αυτή;;;;;;;;;

:clap2::clap2::clap2::respect::respect::respect::congrats:

:woots:

Ξεκαρδίστηκα με το heavymetalfarm

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=7091

 

και έπιασα και το πρώτο τευχάκι απο το κοράκι

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=covers&module=view&cov_id=1434

 

 

Με χαλάσατε άσχημα όμως....Χάζευα επί ώρες... :awesome:

 

:fish2:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Αυτή τη φορά έπιασα κάτι ελαφρύ απλά να πάρω την δόση μου και να εκπληρώσω ένα παλιό, πολύυυυυ παλιό μου θέλω: το κόμιξ Νο1!!

 

Και έπεσαν στην αγκαλιά μου τα τεύχη 1-8 του Περιοδικού του Μίκυ Μάους (Πεχλιβανίδης-σχεδόν συνεπώνυμος)... Επειδή ο θείος-Νίκος ξέρει!! :cheers3:

 

 

Εχέμμ...θα σας κάνω δώρο ένα κομιξορολόι! το χρειάζομαι οπωςδήποτε εκεί μέσα!!...... :oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χουμ. Ήταν πρωί βασικά. Και το πρώτο μου reading session επιτέλους! (ΑΓΑΠΑΜΕ ΖΕΣΤΗ ΣΤΑΜΟΣΟΚΟΛΑ! :yahoo: )

 

Συνένοχος η imacmaria. :P Διαβάσαμε τους 3 Απέθαντους Μπασταρδους, τον Πρωινό Καφέ του :germ: και ρίξαμε ένα βλέφαρο στο Blankets. :best:

 

 

Και ω ναι. Μετράει σαν εμπειρία όσο το φανταζόμουνα. Και πολύ το άργησα. Your turns. Το τούνελ του ηλεκτρικού δεν αργεί να ολοκληρωθεί εξάλλου... :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το τούνελ του ηλεκτρικού δεν αργεί να ολοκληρωθεί εξάλλου... :beer5:

 

 

σκάσε και σκάβε!

 

:D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα βρίσκω αι αρχαίους πλίνθους κύριε! Συνέχεια! Αλλά ακόμα να βρούμε την προκατακλυσμιαία Λέσχη ή την αντίστοιχη αρχαία.

 

Ουπς, αυτό ήταν απόρρ... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και μέχρι να τελειώσει ο :DJO: το σκάψιμο, να συμπληρώσω ότι ξεφυλλίσαμε και τα "Οι άρχοντες της πορφυρής κοιλάδας" και "Επισκέπτες της νύχτας" του Χρ. Σταμπουλή! (Ντροπής...τσκ τσκ...ξεχάστηκες, μάλλον γιατί τα είχες διαβάσει ήδη εκτός ΛΕΦΙΚ :P) Καλοσχεδιασμένα, εντυπωσιακά, ατμοσφαιρικά και πολύ πολύ ευχάριστα διαφορετικά από τα ελληνικά που έχω συνηθίσει. Ιδιαίτερα το δεύτερο το οποίο ξεκίνησα και να διαβάζω αλλά δεν με άφησε να τελείωσω ένας σκύλος με ανοιχτές οδοντοστοιχ...εεε...αγκάλες, που με περίμενε! Αναμένω λοιπόν την Κυριακή που έρχεται με περισσότερο χρόνο στην διάθεσή μου, ελπίζω!

Άντε παιδί μου πιο γρήγορα με αυτό το φτυάρι...τους κίονες τους κοιτάμε μετά... :poke3:

 

:cheers3:

 

ΥΓ1.Σταμοσοκολάααααααταααα! :yahoo:

ΥΓ2.Που είναι το κομιξορολόι να με βοηθάει να μην ξεχνιέμαι;;; οεο;;; :PPP:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμμμ... πολύ πράμα. Θα προσπαθήσω να τα θυμηθώ όλα. Μπα... :P Μαρία πως το λέγαν το γατί?

 

Διάβασα τα The Other & Top Secret Files #1. Και έμαθα στα παιδιά τι εστί Ελληνική Μυθολογία. :xm:

 

:beer5: Την επόμενη φορά θα έρθουν κι άλλοι... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το γλυκό, αστείο γατί είναι ο Ρόμπυ ο Τρομερός Γάτος, τον οποίο έμαθα από τον αγαπητό θείο Νίκο από τα εβδομαδιαία στριπ! 3 πολύ πολύ ευχάριστα και αστεία τευχάκια σας περιμένουν στην αγκαλιά της ΛΕΦΙΚ! Τι καλά που ήταν πάλι!! :dance:

 

:party2: ΝΑΙ! ΝΑΙ! Να κάνουμε Reading Session Party!!!! :party4:

 

:DJO: θα αναλάβεις την μουσική και το info post!!

 

:bookclub:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τελικά το βλέφαρο στο Blankets έγινε πλήρης ανάγνωση.... :sad1: ....Πόσο δίκιο είχες Λένα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.