Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναβάθμιση GreekComics


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μια χαρά κι από τη δική μου σκοπιά όλα,μια ερώτηση :υπάρχει κάπου η δυνατότητα να βλέπεις τα ποστ της ημέρας ή των τελευταίων εβδομάδων/κλπ που υπήρχε στο παλιό σκαρί? Αυτό μου έχει λείψει λιγάκι και η δυνατότητα να πηγαίνεις επάνω χωρίς να χρειαστεί να σκρολάρεις πρώτα τελείως κάτω..(αργό πάντως εμένα δε μου φαίνεται..) :)

:thanks:

:cheers3:

 

αυτό είναι το view new content που λέει πάνω δεξιά αλλά και στο πινακάκι (με μικρά γράμματα όμως) στην "αρχική" σελίδα. Και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο τόπικ, μετά από κάτι μαγικά που έκανε ο ngramm :respect: σε πηγαίνει απ'ευθείας στο πρώτο αδιάβαστο :) (αν και απ'ότι κατάλαβα, πλέον τα βγάζει όλα αδιάβαστα... προσωπικά έκανα μαρκ όλο το φόρουμ ως read/αναγνωσμένο τις προάλλες και ησύχασα :) )

 

:cheers5:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 107
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

αυτό είναι το view new content που λέει πάνω δεξιά αλλά και στο πινακάκι (με μικρά γράμματα όμως) στην "αρχική" σελίδα. Και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο τόπικ, μετά από κάτι μαγικά που έκανε ο ngramm :respect: σε πηγαίνει απ'ευθείας στο πρώτο αδιάβαστο :) (αν και απ'ότι κατάλαβα, πλέον τα βγάζει όλα αδιάβαστα... προσωπικά έκανα μαρκ όλο το φόρουμ ως read/αναγνωσμένο τις προάλλες και ησύχασα :) )

 

:cheers5:

 

Και όμως όχι ακριβώς, αν έχω μπει ας πούμε σήμερα 3-4 φορές στο φώρουμ κατά διαστήματα, χωρίς να έχω μαρκάρει τίποτα, αλλά επειδή ίσως έχω καθαρίσει εν τω μεταξύ κασέ και κουλουράκια και τα άλλα ζαχαρωτά, όταν ξαναμπαίνω δείχνει μόνο τα πιο φρέσκα ποστς. Αν θελήσω να δω μαζεμένα τα ποστς της εβδομάδας δε γίνεται, έχουν ''καθαριστεί''..Ενώ με το κουμπάκι στο παλιό σκαρί τα έβλεπες, ας είχες εξοντώσει και όλο το ζαχαροπλαστείο και είχες γκρεμίσει τους φούρνους μαζί..

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

αυτό είναι το view new content που λέει πάνω δεξιά αλλά και στο πινακάκι (με μικρά γράμματα όμως) στην "αρχική" σελίδα. Και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο τόπικ, μετά από κάτι μαγικά που έκανε ο ngramm :respect: σε πηγαίνει απ'ευθείας στο πρώτο αδιάβαστο :) (αν και απ'ότι κατάλαβα, πλέον τα βγάζει όλα αδιάβαστα... προσωπικά έκανα μαρκ όλο το φόρουμ ως read/αναγνωσμένο τις προάλλες και ησύχασα :) )

 

:cheers5:

 

 

Και όμως όχι ακριβώς, αν έχω μπει ας πούμε σήμερα 3-4 φορές στο φώρουμ κατά διαστήματα, χωρίς να έχω μαρκάρει τίποτα, αλλά επειδή ίσως έχω καθαρίσει εν τω μεταξύ κασέ και κουλουράκια και τα άλλα ζαχαρωτά, όταν ξαναμπαίνω δείχνει μόνο τα πιο φρέσκα ποστς. Αν θελήσω να δω μαζεμένα τα ποστς της εβδομάδας δε γίνεται, έχουν ''καθαριστεί''..Ενώ με το κουμπάκι στο παλιό σκαρί τα έβλεπες, ας είχες εξοντώσει και όλο το ζαχαροπλαστείο και είχες γκρεμίσει τους φούρνους μαζί..

 

:cheers3:

 

Παιδιά μια διευκρίνηση: Δεν πείραξα ΤΙΠΟΤΑ στο σύστημα αναζήτησης! Φήμες και μην τις ακούτε...:lol:

Ούτε να το ακουμπήσω θέλω ούτε μπορώ, ούτε να σας βάλω το περίφημο κουμπάκι που ζητάτε...σόρρυ!

Απλά να σας πω και τους δύο ότι πρέπει να παίξετε με τις δύο επιλογές αναζήτησης που θα βρείτε στο:

Οι Ρυθμίσεις μου > Γενικές Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Αναζήτησης (κάτω-κάτω)

 

Η πρώτη ρύθμιση νομίζω Άρι θα σου επιτρέψει να βλέπεις όλα τα παλιά αδιάβαστα Posts, ενώ η δεύτερη κάνει αυτό που μου ζήτησε ο Νίκος σε άλλο post, δηλαδή διαχωριστικό στο μαύρο skin και εναλλαγές χρωμάτων γραμμών στο άσπρο skin.

:beer:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δέξου και τις δικές μου ευχαριστίες ngramm! Έκανες το σπίτι μας καινούργιο! Εμείς βέβαια βλέπουμε μόνο τα βαψίματα, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι έχει πέσει πολλή δουλειά και αναλώθηκε προσωπικός χρόνος! Νάσαι καλά!

 

:respect::thanks::best:

------------------------------------------------

1.Στη σελίδα ΕΞΩΦΥΛΛΑ των ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΚΟΜΙΚΣ, που χρησιμοποιώ πολύ, αν πατήσεις οποιοδήποτε γράμμα δεν σε πηγαίνει στη λίστα αλλά σε γυρίζει στην αρχική σελίδα.

2.Δεν μπορώ να λειτουργήσω τον σύνδεσμο όταν παρουσιάζω κάτι,δεν κιτρινίζει πλέον ο τίτλος που γράφω σε αντικατάσταση ιστοσελίδας, όπως πρώτα.

 

vaios/10-9-2009

Σε ευχαριστώ πολύ vaie!

Το 1 διορθώθηκε.

Για το 2 αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στην εισαγωγή links (συνδέσμων) όταν κάνεις post. Έχει όμως πολύ ανάλογο σύστημα -πάλι μπορείς να μαρκάρεις κάτι και να πατήσεις τον σύνδεσμο, αλλά μάλλον δεν σου δουλεύει καλά επειδή έχεις σχετικά παλιό υπολογιστή. Σύντομα πάντως θα βγάλουν ένα ακόμα καλύτερο editor για να γράφετε πιο εύκολα, αλλά σταδιακά σταματάνε να υποστηρίζουν παλιούς browsers και υπολογιστές :(

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απλά να σας πω και τους δύο ότι πρέπει να παίξετε με τις δύο επιλογές αναζήτησης που θα βρείτε στο:

Οι Ρυθμίσεις μου > Γενικές Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Αναζήτησης (κάτω-κάτω)

 

Η πρώτη ρύθμιση νομίζω Άρι θα σου επιτρέψει να βλέπεις όλα τα παλιά αδιάβαστα Posts

 

Όντως, επιλέγοντας απλά το "Εμφάνισέ μου όλο το περιεχόμενο που δεν έχω διαβάσει" τα new posts φαίνονται πλέον κανονικά, το επιβεβαιώνω! :best:

 

 

Νίκο, είσαι ήρωας btw! :respect::):cheers3:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

@aria: στην πρώτη σελίδα που δείχνει το αβαταρ σου έχει και δύο επιλογές view new content / view todays content. Για εβδομάδας να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι να το είχα χρησιμοποιήσει στο παλιό, οπότε δεν μπορώ να ξέρω.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Απλά να σας πω και τους δύο ότι πρέπει να παίξετε με τις δύο επιλογές αναζήτησης που θα βρείτε στο:

Οι Ρυθμίσεις μου > Γενικές Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Αναζήτησης (κάτω-κάτω)

Η πρώτη ρύθμιση νομίζω Άρι θα σου επιτρέψει να βλέπεις όλα τα παλιά αδιάβαστα Posts, ενώ η δεύτερη κάνει αυτό που μου ζήτησε ο Νίκος σε άλλο post, δηλαδή διαχωριστικό στο μαύρο skin και εναλλαγές χρωμάτων γραμμών στο άσπρο skin.

:beer:

 

 

αααα!!!! :idea:

 

κοίτα να δεις ρε που στο τέλος θα τη συμπαθήσω την αναβάθμιση!! Πολύ πολύ ωραίο!!! :flower2:

 

:thanks: Νικόλα!!!!! you are god! :div:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

 

Απλά να σας πω και τους δύο ότι πρέπει να παίξετε με τις δύο επιλογές αναζήτησης που θα βρείτε στο:

Οι Ρυθμίσεις μου > Γενικές Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις Αναζήτησης (κάτω-κάτω)

 

Η πρώτη ρύθμιση νομίζω Άρι θα σου επιτρέψει να βλέπεις όλα τα παλιά αδιάβαστα Posts,

 

 

:oops::oops::oops: Και ρυθμίζοντας έτσι τα νέα ποστς (που έχω αδιάβαστα) βρίσκομαι να έχω 8179 νέες καταχωρήσεις αδιάβαστες σε 328 σελίδες ...(από το μπιγκ μπανγκ και έπειτα προφανώς.. :lol: )

:confuse:

 

οκ...

 

Νικόλα :respect::thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Γιατί από χθες το βράδυ δεν μου βγάζει τίποτα στις "νέες καταχωρήσεις";

 

Όσο για καθυστέρηση στην κύλιση των σελίδων που έλεγα τα βλέπω καλύτερα τώρα τα πράγματα, ίσως έφταιγε κάποια άλλη ανοιχτή σελίδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Γιατί από χθες το βράδυ δεν μου βγάζει τίποτα στις "νέες καταχωρήσεις";

 

Όσο για καθυστέρηση στην κύλιση των σελίδων που έλεγα τα βλέπω καλύτερα τώρα τα πράγματα, ίσως έφταιγε κάποια άλλη ανοιχτή σελίδα.

Εμένα μου έβγαλε. Έχεις σίγουρα διαλέξει το tab "Forums" αφού πάτησες το "Νέες καταχωρήσεις";

Αν έχει και άλλος αντίστοιχο πρόβλημα ας το πει εδώ, για να ξέρω...

Για το θέμα της ταχύτητας, σαφώς ο νέος κώδικας είναι πιο γρήγορος και πιο σωστός,σαφώς γλυτώσαμε από αρκετά "κακά" mods που επιβάρυναν το σύστημα,

αλλά το μειονέκτημα(αλλά και πλεονέκτημα ταυτόχρονα όπως έχω πει) που αντισταθμίζει (κάπως) αυτές τις βελτιώσεις είναι η "δυσκολία/καθυστέρηση" του νέου συστήματος όταν μια σελίδα έχει πολλά url links/εικόνες και γενικότερα bbcodes.

Όπως έχω πει, ελπίζουμε σε ακόμα καλύτερες μέρες από περαιτέρω βελτιστοποιήσεις του προγράμματος στις επόμενες εκδόσεις.

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εμένα μου έβγαλε. Έχεις σίγουρα διαλέξει το tab "Forums" αφού πάτησες το "Νέες καταχωρήσεις";

 

Όλα κανονικά τα έχω... δεν ξέρω τι γίνεται. Το σπαστικό είναι ότι κάθε φορά που μπαίνω μου ζητάει όνομα και κωδικό (δεν κρατάει τη σύνδεση παρόλο που το έχω επιλέξει) και μόλις μπαίνω μου βγάζει μηδέν νέα posts. Στο προηγούμενο φόρουμ ακόμα και αν έβγαινες και ξανασυνδεοσουν από την αρχή, σου έβγαζε κανονικά τα νέα posts... :thinking:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Όλα κανονικά τα έχω... δεν ξέρω τι γίνεται. Το σπαστικό είναι ότι κάθε φορά που μπαίνω μου ζητάει όνομα και κωδικό (δεν κρατάει τη σύνδεση παρόλο που το έχω επιλέξει) και μόλις μπαίνω μου βγάζει μηδέν νέα posts. Στο προηγούμενο φόρουμ ακόμα και αν έβγαινες και ξανασυνδεοσουν από την αρχή, σου έβγαζε κανονικά τα νέα posts... :thinking:

Χρήστο χίλια συγνώμη: Έχεις απόλυτο δίκιο το διαπίστωσα και εγώ και τώρα διαβάζω ότι είναι και αυτό (άκρως σημαντικό φυσικά) επιβεβαιωμένο bug

από τις 7 Ιουλίου, και ενώ η γκρίνια δίνει και παίρνει, οι προγραμματιστές απαντάνε οτι έχουν να αντιμετωπίσουν περίπου 100 σημαντικά bugs και "τρέχουν και δεν φτάνουν" προφανώς!

 

Οπότε τι να πω...συγνώμη και πάλι και υπομονή για την νέα έκδοση που ελπίζουμε να είναι πολύ καλύτερη! :(

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ωραίο το νέο δέρμα salient , για μας που δεν θέλουμε να μας βγαίνουν τα μάτια. Τώρα , πάμε στα λάθη. Όποτε πάτάω προβολή νέου περιεχομένου ( όχι σημερινού ενεργού περιεχομένου) βγάζει Δυστυχώς δεν βρέθηκε νέο περιεχόμενο , ενώ στην πραγματικότητα υπάρχει ! Και το γεγονός ότι υπάρχει φαίνεται από το ότι αν πατήσω σημερινό ενεργό περιεχόμενο , μου βγάζει και τις καταχωρήσεις που δεν έχω διαβάσει .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30811
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Φίλε zade, στο ακριβώς προηγούμενο post γίνεται αναφορά για αυτό το πρόβλημα. :)

 

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

OK, Νίκο, τουλάχιστον ξέρουμε ότι είναι bug και λογικά κάποια στιγμή θα φτιαχτεί...

Άρα μέχρι τότε θα χρησιμοποιώ τα "σημερινά ενεργά θέματα" αν και δεν πολυβολεύει να πηγαίνω συνεχώς τέρμα κάτω στην αρχική σελίδα να το πατάω.

 

Άλλο ένα πρόβλημα πολύ πιο σημαντικό πιστεύω (δεν γκρινιάζω - για το καλό όλων μας τα λέω) είναι το θέμα των εικόνων. Προσωπικά, από τη στιγμή που έγινε η αναβάθμιση έχω σταματήσει εντελώς να ανοίγω εικόνες (εξώφυλλα κλπ) γιατί με το νέο σύστημα είναι πλέον αδύνατον να τις δω ολοκληρωμένες στην οθόνη μου. Αναγκαστικά τις βλέπω ή σε μικρά thumbnails ή πατώντας πάνω τους σε τεράστιο (πραγματικό) μέγεθος χωρίς τη δυνατότητα resize στο μέγεθος της οθόνης μου για να τις δω ολοκληρωμένες. Φυσικά, από το να ανοίξω την εικόνα και να βλέπω μόνο την πάνω αριστερά γωνία, προτιμώ να μην την ανοίγω καθόλου και να αρκούμαι στη μικρογραφία. Τι θα γίνει με αυτό το θέμα;

 

Επίσης, τι έγινε με το IP.Board skin που χρησιμοποιούσα; Το είχα χθες και σήμερα χάθηκε (υπάρχει μόνο το Lo-Fi).

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Άλλο ένα πρόβλημα πολύ πιο σημαντικό πιστεύω (δεν γκρινιάζω - για το καλό όλων μας τα λέω) είναι το θέμα των εικόνων. Προσωπικά, από τη στιγμή που έγινε η αναβάθμιση έχω σταματήσει εντελώς να ανοίγω εικόνες (εξώφυλλα κλπ) γιατί με το νέο σύστημα είναι πλέον αδύνατον να τις δω ολοκληρωμένες στην οθόνη μου. Αναγκαστικά τις βλέπω ή σε μικρά thumbnails ή πατώντας πάνω τους σε τεράστιο (πραγματικό) μέγεθος χωρίς τη δυνατότητα resize στο μέγεθος της οθόνης μου για να τις δω ολοκληρωμένες. Φυσικά, από το να ανοίξω την εικόνα και να βλέπω μόνο την πάνω αριστερά γωνία, προτιμώ να μην την ανοίγω καθόλου και να αρκούμαι στη μικρογραφία. Τι θα γίνει με αυτό το θέμα;

 

Κλεισε την εικονα και ξανανοιξε την. Θα παρουσιαστει σε λογικο μεγεθος. Προχειρη λυση αλλα λειτουργει. Τουλαχιστον ωσπου να διορθωθει.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Κλεισε την εικονα και ξανανοιξε την. Θα παρουσιαστει σε λογικο μεγεθος. Προχειρη λυση αλλα λειτουργει. Τουλαχιστον ωσπου να διορθωθει.

...Ή αλλιώς πάτα πάνω στο lightbox (πλήρης εικόνα σε μαύρο πλαίσιο) δεξί κλικ->Προβολή εικόνας. Μετά μπορείς να κάνεις και κάποιο zoom in/out.

 

Σημειώνω οτι το resize σε αυτή την έκδοση γίνεται ΠΑΝΤΑ στο μέγεθος του postbox (σε πλάτος) και δεν επηρρεάζεται από άλλη ρύθμιση που υπήρχε παλιότερα.

Αν βρώ την σχετική παράμετρο, θα προσπαθήσω να κάνω scale στο ύψος του παραθύρου, αλλά δεν νομίζω οτι θα είναι και πολύ εύκολο αυτό... :thinking:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

...Ή αλλιώς πάτα πάνω στο lightbox (πλήρης εικόνα σε μαύρο πλαίσιο) δεξί κλικ->Προβολή εικόνας. Μετά μπορείς να κάνεις και κάποιο zoom in/out.

 

Σημειώνω οτι το resize σε αυτή την έκδοση γίνεται ΠΑΝΤΑ στο μέγεθος του postbox (σε πλάτος) και δεν επηρρεάζεται από άλλη ρύθμιση που υπήρχε παλιότερα.

Αν βρώ την σχετική παράμετρο, θα προσπαθήσω να κάνω scale στο ύψος του παραθύρου, αλλά δεν νομίζω οτι θα είναι και πολύ εύκολο αυτό... :thinking:

:thanks: Νίκο. Αυτό βοηθάει κάπως, αν και το zoom το βγάζει πάλι τεράστιο. Απορία: μήπως το αρχικό μέγεθος παίζει ρόλο; Γιατί ανέβασα 640x780 και έβγαινε κανονικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Στο Salient μου φαίνεται έχει λιγότερο χώρο. Δεν το λέω εγώ, η υπογραφή μου το λέει :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Στο Salient μου φαίνεται έχει λιγότερο χώρο. Δεν το λέω εγώ, η υπογραφή μου το λέει :P

 

Όντως!

Και στο Cethin μας βγαίνουνε τα μάτια... οπότε τι κάνουμε, ΟΕΟ; :thinking::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  147
  • Reputation:   311
  • Achievement Points:  147
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

salient κι ας εχει λιγοτετο χωρο..το cethin μου ριχνει τη ψυχολογια :lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Στο Salient μου φαίνεται έχει λιγότερο χώρο. Δεν το λέω εγώ, η υπογραφή μου το λέει :P

Πέταξα έξω τις χαζο-εικονίτσες που είχε δεξιά-αριστερά (75px η κάθε μια), οπότε κερδίζετε χώρο.

Σας αρέσει έτσι, ή να το γυρίσω όπως παλιά;

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο έτσι, και οι παρουσιάσεις διαβάζονται πιο άνετα :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πέταξα έξω τις χαζο-εικονίτσες που είχε δεξιά-αριστερά (75px η κάθε μια), οπότε κερδίζετε χώρο.

Σας αρέσει έτσι, ή να το γυρίσω όπως παλιά;

:beer:

 

Much better, ωραίος! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9052
  • Reputation:   64348
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6429 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Εμένα μου άρεσε όπως ήταν αλλά δεν είχα και πρόβλημα στην ανάλυση που δουλεύω.... για να ευχαριστήσουμε όλο τον κόσμο μήπως θα ήταν καλύτερα Νίκο να πρόσθετες τις εικονίτσες αλλά πιο λεπτές (25px) ;

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εμένα μου άρεσε όπως ήταν αλλά δεν είχα και πρόβλημα στην ανάλυση που δουλεύω.... για να ευχαριστήσουμε όλο τον κόσμο μήπως θα ήταν καλύτερα Νίκο να πρόσθετες τις εικονίτσες αλλά πιο λεπτές (25px) ;

 

:cheers3:

Νταν.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Άρα μέχρι τότε θα χρησιμοποιώ τα "σημερινά ενεργά θέματα" αν και δεν πολυβολεύει να πηγαίνω συνεχώς τέρμα κάτω στην αρχική σελίδα να το πατάω.

Χρήστο είσαι θεός!!!!!!!!!!

Απορώ γιατί ενώ είδα στα πεταχτά τι έγραψες, δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς!!!!! :dance:

Άλλαξα λοιπόν στο Salient skin το "προβληματικό" κουμπάκι "Νέες καταχωρήσεις" με το link των "Σημερινών ενεργών θεμάτων", που από ότι λέει ο Χρήστος δουλεύει σωστά (τουλάχιστον πολύ καλύτερα)!

 

Δοκιμάστε το και πείτε μου αν βολεύεστε έτσι προσωρινά.

Αν ναι, μπορώ να κάνω την ίδια αλλαγή ΚΑΙ στο Cethin.

:beer: :beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15799
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Άλλαξα λοιπόν στο Salient skin το "προβληματικό" κουμπάκι "Νέες καταχωρήσεις" με το link των "Σημερινών ενεργών θεμάτων", που από ότι λέει ο Χρήστος δουλεύει σωστά (τουλάχιστον πολύ καλύτερα)!

 

Δοκιμάστε το και πείτε μου αν βολεύεστε έτσι προσωρινά.

Αν ναι, μπορώ να κάνω την ίδια αλλαγή ΚΑΙ στο Cethin.

:beer: :beer:

Έτσι έπαιζα & εγώ. Μέχρι να βρεθεί λύση κάνε την αλλαγή παντού μιας και είναι το πλησιέστερο που έχουμε στην επιθυμητή λειτουργικότητα.

Το οποίο βέβαια φέρνει στην επιφάνεια την απουσία επιλογής για τα posts της εβδομάδας και του μήνα :P :P

 

:thanks::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δεν πειράζει και τόσο, έτσι κι αλλιώς μπαίνουμε κάθε μέρα... :lol:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δεν πειράζει και τόσο, έτσι κι αλλιώς μπαίνουμε κάθε μέρα... :lol:

ΟΚ, έγινε και στο Cethin.

Υπάρχει φυσικά και η δυνατότητα να βάλουμε και τα 2 κουμπάκια, αλλά ίσως μπερδεύει κάποιους...

 

ΥΓ: Άλλαξα το fix για τον Full editor στους χρήστες. Αν δεν σας δουλεύει, απλά πατήστε Shift+Reload, και αν πάλι δεν σας δουλέψει καθαρίστε μια φορά την προσωρινή μνήμη του browser σας. Μετά θα δουλεύει για πάντα, trust me! :lol:

 

:beer:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.