Μετάβαση στο περιεχόμενο

Shazam! (2019)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5727 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Την είδα και εγώ την ταινία. Καλή και ευχάριστη, πέρασα πολύ καλά, αλλά μέχρι εκεί. Σε ό,τι αφορά δράση-σενάριο-ερμηνείες υπάρχουν και καλύτερες υπερηρωικές ταινίες.

 

Βαθμολογία 7/10 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23551
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2944 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Το είδα κι εγώ χθες. Εγώ διασκέδασα και γέλασα σε πάρα πολλά σημεία, ο μικρός τρόμαξε, διασκέδασε και γέλασε. Κοινώς πήγαμε σε μία διασκεδαστική ταινία και διασκεδάσαμε. Δηλαδή ο στόχος επιτεύχθει στο 100%. Αν περίμενα να χαράξει μία teen υπερηρωική ταινία νέους δρόμους στο σινεμά, κάτι θα είχα καταλάβει εντελώς λάθος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και εγώ πήγα και την είδα και την βρήκα πολύ ευχάριστη. Πέρασα καλά και δεν το μετάνιωσα. Βέβαια δεν ήξερα τον ήρωα οπότε δεν είχα άποψη για το ορίτζιν, τον χαρακτήρα και τις δυνάμεις του, αλλά το ξαναλέω την βρήκα πολύ διασκεδαστική ταινία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ταινία ήταν ευχάριστη και χρειάζονται και αυτές, τόσο στους μικρότερα όσο και στα μεγαλύτερα "παιδάκια"! Το "Thor: Ragnarok" όμως είχε τις επικές του στιγμές αλλά σε γενικές γραμμές ήταν παρωδία με χαρακτήρες καρικατούρες... Περιμένω πως και πως το επόμενο με τον Spider-Man και ειδικά τώρα που έμαθα πως:

 

Ο νέος Σπάιντερμαν και όχι το «Avengers: Endgame» θα κλείσει την τρίτη φάση ταινιών της Marvel

spider-man-far-from-home-posters-2.jpg?i

 

Το «Avengers: Endgame» δεν θα είναι η τελευταία ταινία αυτής της φάσης της Marvel, όπως περιμέναμε.

 

Μπορεί το «Avengers: Endgame» (ή «Εκδικητές: Η Τελευταία Πράξη» όπως θα προβάλλεται στην Ελλάδα από τις 24 Απριλίου) να σημάνει το τέλος για το κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel όπως το ξέρουμε, ωστόσο δεν θα είναι και η τελευταία ταινία τις αποκαλούμενης phase III, της τρίτης φάσης του. Αυτή θα είναι η «Spider-Man: Far From Home» («Spider-Man: Μακριά από τον τόπο του», από 4 Ιουλίου στους ελληνικούς κινηματογράφους), όπως αποκάλυψε ο πρόεδρος των Marvel Studios Κέβιν Φέιγκι σε πρόσφατο event στη Σαγκάη.

 

 

Ακούγεται περίεργο με βάση τα όσα αναμένονται να γίνουν στη νέα ταινία των «Εκδικητών», ενώ η εντύπωση που είχε δημιουργηθεί ήταν ότι ο νέος Σπάιντερμαν θα σήμαινε την αρχή της phase IV. Ωστόσο κάτι παρόμοιο έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν, όταν η phase II αντί να κλείσει με το «Εκδικητές: Η Εποχή του Ultron», επιλέχθηκε ένα πιο χαλαρό φινάλε με το «Ant-Man».

Όσο για την τέταρτη φάση, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία επίσημη ανακοίνωση για ταινία, αν και είναι γνωστό ότι προετοιμάζεται η τρίτη περιπέτεια των «Φρουρών του Γαλαξία».

 

Πηγή: https://www.reader.gr/life/tv-movies/290629/o-neos-spainterman-kai-ohi-avengers-endgame-tha-kleisei-tin-triti-fasi-tainion

 

Ζητώ συγγνώμη για το off-topic αλλά μου έκανε πάσα η ταινία αυτή.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

well. Καλή χαζομαρίτσα :) Δεν την άγγιζα γιατί τη θεωρούσα μάπα. Με έψησαν όμως οι βαθμολογίες στο ροττεν, η καραντίνα και η διάθεση να δω κάποια χαζοχαρούμενη περιπέτεια. Η μόνη μου επαφή με τον ήρωα είναι τελείως έμμεση :) Το αριστουργηματικό Miracleman του Moore :) Ξεκίνησε πάρα πολύ καλά. Από κάποιο σημείο και μετά όμως, κάπου το έχασε. Νομίζω στο ότι έγινε απόλυτα προφανής η διαδρομή του σεναρίου. Ιντρο, μπιρι μπιρι, όλα καλά, ξαφνικά όλα πάνε στο διάολο, τελική μάχη, υπερβάλλουμε εαυτό και κερδίζουμε. Ήταν τόσο απίστευτα κοινότυπη η διαδρομή και το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μη χασμουριέμαι διότι έκαναν έμορφα κάποια πράγματα. Τελείως άθλιοι όμως οι κακοί. Οκ. Τα βαφτίζεις τα 7 θανάσιμα αμαρτήματα. Και? Που είναι η λαιμαργία, που είναι η σαρκική απόλαυση? Τι έλεγες το ένα Ο Μεγάλος Μπάμπης, τι το έλεγες Ο Αθάνατος Κθούλου, τι το έλεγες Φιλαργυρία, το ίδιο φερόντουσαν όλα. Το μόνο που κάπως ξεχώρισε και είχε τον δικό του χαρακτήρα ήταν η Ζήλια/Φθόνος. Τα άλλα να'χαμε να λέγαμε :) 

 

Είναι τελείως family fun, αλλά είναι χειρότερη από τα 2 Ant-Man (που είναι υπερηρωικές για οικογένειες). Σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό μου άφησε τη γεύση του Superman του 78. Πιο μοντέρνο μεν από εκείνο, αλλά τελείως ίδιου βεληνεκούς/αισθητικής ίσως και τάργκετ γκρουπ. 

 

Διασκέδασα μεν, αλλά μέχρι εκεί :) 6/10. Έχω δει άπειρες καλύτερες, θα πρέπει να βαριέμαι πολύ για να δω την όποια συνέχεια :) 

 

:cheers5: 


υγ speaking of which, άθλια η υπερηρωοποίηση της οικογένειας, άθλια και η απεικόνιση της. Αισθητική, χρώματα, στολές από τηλεοπτική σειρά της πλάκας με μπάτζετ του κ*λου :) Ξενέρωτοι και οι ηθοποιοί που έπαιξαν τους υπερήρωες :) ή έστω, στο ελάχιστο που εμφανίστηκαν, πέρασαν και δεν άγγιξαν. (τεράστια αντιδιαστολή με τον Djimon Hounsou που όπου τον έχω δει, γράφει στο πανί και ξεχωρίζει, ακόμα και άμα είναι για 2-3-5 λεπτά ρόλο :) )  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.