Μετάβαση στο περιεχόμενο

Criminal Macabre


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120974
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

H Universal Pictures πήρε τα δικαιώματα για να μεταφέρει στη μεγάλη οθόνη τη σειρά κόμικς της Dark Horse, Criminal Macabre: A Cal McDonald Mystery, του Steve Niles, σε σενάριο Kyle Ward.

 

post-556-1250809599_thumb.jpg

 

Ο πρωταγωνιστής είναι ο Cal McDonald ένας αντι-ήρωας-ντετέκτιβ του υπερφυσικού ο οποίος αναλαμβάνει και την εξολόθρευση τεράτων που ζουν τη μέρα κρυμμένα στις σκιές και βγαίνουν σεργιάνι τη νύχτα. Από βαμπίρια και λυκανθρώπους μέχρι φαντάσματα και δε συμμαζεύεται. Ενώ τον βοηθάνε ghouls! Υπόψην πολλοί θεωρούνε τον Cal έναν πιο :cool: John Constantine, λόγω κάποιων ομοιοτήτων.

 

 

Η ταινία σύμφωνα με το imdb, θα είναι έτοιμη, κάποια στιγμή, μέχρι το 2012. :P

 

 

 

Πηγές:

SuperHeroHype

Wikipedia

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πολύ καλό νέο! Λατρεύω την σειρά -και γενικά τα crime/thriller/detective comics, οπότε είναι από τις ταινίες που δεν πρόκειται να χάσω με τίποτα!

 

Παρόλα αυτά είμαι πάντα της άποψης πως αφού μπορεί και κυκλοφορεί σε τευχάκια γιατί όχι και σε τηλεοπτικά επεισόδια; Όπως το Walking Dead που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν μπορώ να περιμένω να ξεκινήσει -το καλό που τους θέλω να μην με απογοητεύσουν... Το επίπεδο παραγωγής, εφέ και σεναρίου ( ; ) των τηλεοπτικών σειρών είναι απίστευτα υψηλό τόσο στις εμπορικές (lost, heroes, battlestar, dexter, fringe να πω κι άλλες; ) όσο και στις πιο "cult" (deadwood, Carnival, Breaking Bad, Arrested Development). Όπως και στην περίπτωση των Watchmen (περιπτωσάρα!) πιστεύω πως τα επεισόδια θα ήταν η κατάλληλη λύση. Περισσότερη ώρα, περισσότερη απόλαυση!

 

Για τον κύριο Kyle Ward δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω ιδέα τι άλλο έχει κάνει :) Για να γκρινιάξω όμως και πάλι θα προτιμούσα να το γράψει ο ίδιος ο Niles! Στις νουβέλες του το έχει αποδείξει ότι μπορεί.

Επεξεργασία από The_Sandman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.