Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το μέλλον του p2p & του file sharing [ Μελλοντολογίες.. ]


alagt17

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38204
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  874 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλημερα ειναι καποιος μελος εδω: grtz.6te.net/ ; ψαχνω προσκληση μηνες τωρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 468
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38204
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  874 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το ελληνομανια ανοιξε υπονεα διευνθηση εδω: https://greekmaniacs.eu/
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 9/4/2023 στο 3:48 ΜΜ, soneigr είπε:

Το ελληνομανια ανοιξε υπονεα διευνθηση εδω: https://greekmaniacs.eu/
 

και γιατί δεν ενημέρωσαν; ευχαριστούμε για την ενημέρωση, μπήκα κανονικά με τους κωδικούς μου...για να δούμε τι θα κάνουν κι αν θα μπορέσουν να "πιάσουν" το hellasddl.club

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38204
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  874 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 10/4/2023 στο 4:12 ΜΜ, hardivic είπε:

και γιατί δεν ενημέρωσαν; ευχαριστούμε για την ενημέρωση, μπήκα κανονικά με τους κωδικούς μου...για να δούμε τι θα κάνουν κι αν θα μπορέσουν να "πιάσουν" το hellasddl.club

Εγω εψαξα νεο λογαριασμο και μετα καταλαβα οτι ηταν το παλιο ελληνομανια. γνωριζουμε καποιο αλλο φορουμ ελληνικο ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 13/4/2023 στο 9:45 ΠΜ, soneigr είπε:

Εγω εψαξα νεο λογαριασμο και μετα καταλαβα οτι ηταν το παλιο ελληνομανια. γνωριζουμε καποιο αλλο φορουμ ελληνικο ;

 

αν εννοείς εκτός από το greekmaniacs (πρώην ellinomania), τότε όπως έγραψα είναι καλό το hellasddl. Αν εννοείς εκτός και από αυτό, τότε όχι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38204
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  10
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  874 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

https://fanatics.club/forum/index.php?act=idx  Το Πρωην; greekstars.co

Επεξεργασία από soneigr
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δυστυχώς συνέβη μόλις, εκτός και αν συμβαίνει κάποια κυβερνοεπίθεση που δε γνωρίζω... Ο μεγάλος αυτός δημόσιος tracker που τόσα χρόνια φιλοξενούσε τη The Scene, το "RARBG", έκλεισε... Δεν έχω ιδέα ποιος μπορεί να πάρει τη σκυτάλη πλέον, διότι όταν την είχε πάρει αυτός απ' τον "Public HD" (ο οποίος μετά έγινε συνδρομητικός) υπήρχαν και οι δύο παράλληλα. Εκεί ήταν οργανωμένα τα πράγματα. Αν δε βρεθεί άξιος αντικαταστάσης, από δω και πέρα το χάος... Το μήνυμα που έχουν αφήσει μπαίνοντας στον tracker:

 

"Hello guys,
We would like to inform you that we have decided to shut down our site.
The past 2 years have been very difficult for us - some of the people in our team died due to covid complications,
others still suffer the side effects of it - not being able to work at all.
Some are also fighting the war in Europe - ON BOTH SIDES.
Also, the power price increase in data centers in Europe hit us pretty hard.
Inflation makes our daily expenses impossible to bare.
Therefore we can no longer run this site without massive expenses that we can no longer cover out of pocket.
After an unanimous vote we've decided that we can no longer do it.
We are sorry  : (
Bye"

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  467
  • Reputation:   2285
  • Achievement Points:  473
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πληγμα μεγαλο ,απειρες ευκολιες το συγκεκριμενο site ,προσωπικα αλλη μια φορα ειχα "στεναχωρηθει" οταν κλεισανε τα yify αα και το Kickass τα οποια ξανανοιξανε οχι οπως παλια.

Το rar δεν το βλεπω να κανει το ιδιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Το greek-team.cc έκλεισε, μάλλον οριστικά. Έπεσε και η σελίδα του στο facebook.

Ανακάλυψα πρόσφατα ότι υπάρχει αυτός ο περιβόητος GrTz (Greek Torrents) αλλά διαβάζω ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να γραφτεί κανείς. Αν κάποια στιγμή γίνει... εύκολο, και υπάρχει κάποιο μέλος του εδώ, ας ενημερώσει....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στον "GrTz" υπάρχει μια σελίδα όπου ζητούν μερικές εκατοντάδες ευρώ για εγγραφή. Το διάβασα κάπου αλλού και την επισκέφθηκα ο ίδιος (γύρω στα 400€ αν θυμάμαι καλά είδα), αλλά δεν έχω πρόχειρο σύνδεσμο αυτή τη στιγμή. Κάτι δεν πάει καλά με εκείνους και δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι πρόκειται για πραγματικό tracker. Σε ότι αφορά warezάδικο, στις 23 Δεκεμβρίου 2023, με τίτλο "Νέο Forum" μου ήρθε το εξής e-mail:

 

Καλησπέρα!
Εδώ και 3 χρόνια περίπου έχουμε ανοίξει ένα warez forum που μπορείτε να κατεβάσετε Ταινίες, Παιδικά, Μουσική, Βιβλία, Προγράμματα κι άλλα πολλά.
Στο forum μας επίσης θα βρείτε υλικό που δεν θα βρείτε σε κανένα άλλο forum.
Θα χαρούμε να σας δούμε στο forum μας https://greek-forum.me/
 
ΥΓ. Αν δεν σας έρθει email επιβεβαίωσης μετά την εγγραφή μην ανησυχείτε θα δεχτούμε εμείς την εγγραφή σας κανονικά.
Παρακαλώ μην απαντάτε σε αυτό το email
 
Ευχαριστούμε πολύ!

 

mail?url=https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FcYQzhZe.png&t=1703618413&ymreqid=751f9191-4b2a-44c8-1c61-5a005901de00&sig=YqQ2ceWjutgqNCWTvExvRw--~D
 
 
Δοκίμασα λοιπόν να μπω, είπα μήπως είχε σχέση με το http://www.greek-planet.net/ το οποίο απ' ότι βλέπω έχει κλείσει, σε αίτημα "Ξέχασα τον κωδικό μου" δεν έβρισκαν το e-mail μου, επομένως έκανα νέα εγγραφή και περίμενα e-mail επιβεβαίωσης το οποίο δε μου ήρθε ποτέ, δοκίμασα άλλες 2 φορές και το σύστημα bugάρει με αποτέλεσμα να μετράει "15 λεπτά" για να το αποστείλω μετά (εάν μέσα σ' αυτά όμως το πατήσεις ξανά, μηδενίζει το κοντέρ) και τα παράτησα. Τώρα μπαίνω μέσα χωρίς να μου έχει ακόμη έρθει κάποιο e-mail (ούτε στα "Ανεπιθύμητα") και διαπιστώνω ότι ο λογαριασμός έχει δημιουργηθεί. Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει πρωτότυπο υλικό, δεν ασχολούμαι εδώ και πολλά χρόνια με warezάδικα, έκανα μια εγγραφή μέσα απλώς για να ρίξω μια ματιά.
 
Σε ότι αφορά το https://www.greek-team.cc, είχαν πάθει κάποια ιστορία και πριν 5 χρόνια αλλά φαίνεται ότι ανάκαμψαν έκτοτε. Σχετικό άρθρο για την τότε απόφαση Πρωτοδικείου, εδώ. Στις 22 Δεκεμβρίου 2023, πάντως, κάποιο μέλος (uploader) του "Κόσμου του Φανταστικού" επιβεβαίωσε στη Γέφυρα (shoutbox) το κλείσιμο του tracker γράφοντας "Τέλος εποχής για το Greek Team" αλλά όταν ερωτήθηκε γιατί έκλεισε, είπε πως δε μπορούσε να αναφέρει το λόγο.
Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

18 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Στον "GrTz" υπάρχει μια σελίδα όπου ζητούν μερικές εκατοντάδες ευρώ για εγγραφή. Το διάβασα κάπου αλλού και την επισκέφθηκα ο ίδιος (γύρω στα 400€ αν θυμάμαι καλά είδα), αλλά δεν έχω πρόχειρο σύνδεσμο αυτή τη στιγμή. Κάτι δεν πάει καλά με εκείνους και δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι πρόκειται για πραγματικό tracker. Σε ότι αφορά warezάδικο, στις 23 Δεκεμβρίου 2023, με τίτλο "Νέο Forum" μου ήρθε το εξής e-mail:

 

Καλησπέρα!
Εδώ και 3 χρόνια περίπου έχουμε ανοίξει ένα warez forum που μπορείτε να κατεβάσετε Ταινίες, Παιδικά, Μουσική, Βιβλία, Προγράμματα κι άλλα πολλά.
Στο forum μας επίσης θα βρείτε υλικό που δεν θα βρείτε σε κανένα άλλο forum.
Θα χαρούμε να σας δούμε στο forum μας https://greek-forum.me/
 
ΥΓ. Αν δεν σας έρθει email επιβεβαίωσης μετά την εγγραφή μην ανησυχείτε θα δεχτούμε εμείς την εγγραφή σας κανονικά.
Παρακαλώ μην απαντάτε σε αυτό το email
 
Ευχαριστούμε πολύ!

 

mail?url=https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FcYQzhZe.png&t=1703618413&ymreqid=751f9191-4b2a-44c8-1c61-5a005901de00&sig=YqQ2ceWjutgqNCWTvExvRw--~D
 
 
Δοκίμασα λοιπόν να μπω, είπα μήπως είχε σχέση με το http://www.greek-planet.net/ το οποίο απ' ότι βλέπω έχει κλείσει, σε αίτημα "Ξέχασα τον κωδικό μου" δεν έβρισκαν το e-mail μου, επομένως έκανα νέα εγγραφή και περίμενα e-mail επιβεβαίωσης το οποίο δε μου ήρθε ποτέ, δοκίμασα άλλες 2 φορές και το σύστημα bugάρει με αποτέλεσμα να μετράει "15 λεπτά" για να το αποστείλω μετά (εάν μέσα σ' αυτά όμως το πατήσεις ξανά, μηδενίζει το κοντέρ) και τα παράτησα. Τώρα μπαίνω μέσα χωρίς να μου έχει ακόμη έρθει κάποιο e-mail (ούτε στα "Ανεπιθύμητα") και διαπιστώνω ότι ο λογαριασμός έχει δημιουργηθεί. Δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει πρωτότυπο υλικό, δεν ασχολούμαι εδώ και πολλά χρόνια με warezάδικα, έκανα μια εγγραφή μέσα απλώς για να ρίξω μια ματιά.
 
Σε ότι αφορά το https://www.greek-team.cc, είχαν πάθει κάποια ιστορία και πριν 5 χρόνια αλλά φαίνεται ότι ανάκαμψαν έκτοτε. Σχετικό άρθρο για την τότε απόφαση Πρωτοδικείου, εδώ. Στις 22 Δεκεμβρίου 2023, πάντως, κάποιο μέλος (uploader) του "Κόσμου του Φανταστικού" επιβεβαίωσε στη Γέφυρα (shoutbox) το κλείσιμο του tracker γράφοντας "Τέλος εποχής για το Greek Team" αλλά όταν ερωτήθηκε γιατί έκλεισε, είπε πως δε μπορούσε να αναφέρει το λόγο.

 

Το είχα δει αυτό με τα $400. Ήταν από κάποιον που πουλάει προσκλήσεις για τορρεντάδικα. Δεν ξερω τι τρεχει με αυτόν, ούτε φυσικά τον εμπιστεύομαι. Καλά, όχι ότι θα πλήρωνα εάν τον εμπιστευόμουν :lol:

Γενικά γίνεται χαμός με τον κόσμο που ψάχνει πρόσκληση για το Greek-Torrents, αλλά κανείς δεν βρίσκει. Μού έχει δώσει την εντύπωση ότι είναι αξιόπιστο και δεν ζητάει λεφτά, σε αντίθεση με το trellas που ζηταει υποχρεωτικά συνδρομή (κι εχει βρει πάρα πολλούς συνδρομητές. Μου φαίνεται απίστευτο, γιατί το βρίσκω αντίθετο στη φιλοσοφία των τόρρεντς και μάλιστα όταν ο τράκερ δεν έχει αποκλειστικό περιεχόμενο )

Εγώ βολεύτηκα με το dream-tracker .net που έχει ανοικτές τις εγγραφές. Έχει αρκετό υλικό, καλές ταχύτητες και φαίνεται καλός τράκερ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, μια και βρισκω προς το παρόν αυτα που ψαχνω, αν και όχι πάντα στην κορυφαία ποιότητα (για σειρες, συνηθως βρισκω μέχρι 720p ανάλυση). Αλλά όλοι λένε για το greek-torrents πως ειναι το καλύτερο. Και από το πόσο προσεκτικοί είναι, φαινεται πως είναι και πολύ δύσκολο να κλείσει ξαφνικά, κάτι που τελικά ίσως είναι το πιο σημαντικό. 

Με την greek-team δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη. Και παλιά είχαν κλείσει αλλά υπήρχε ενημέρωση στο mail αλλά και στη σελίδα τους στο facebook για νέο άνοιγμα. Τωρα έγιναν όλα απροειδοποίητα και μετα από 2 μέρες έκλεισαν και τη σελίδα τους στο facebook. Και με αυτό που αναφερεις, φαινεται ότι δεν θα ξανανοίξει... Πολύ κρίμα.

 

Με τα warez, από ό,τι εχω καταλάβει, ουσιαστικά χρειάζεται κάποια συνδρομή για να μπορεις να κατεβαζεις μεγαλα αρχεια.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α μάλιστα, από τέτοιον ήταν; Ναι, προφανώς και θα ήταν κάποιος ανόητος για να πληρώσει οποιοδήποτε ποσόν προκειμένου να μπει σε οποιονδήποτε tracker. Κάποιο άλλο μέλος ανέφερε 2 μέρες μετά νομίζω, ότι κάτι κινείται στο "Greek-Team" και κάπου, κάπως, είδε να αλλάζουν 1-2 DNS (?!), σα να πειραματίζονται με κάτι. Δε ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες, μέχρι σήμερα όμως δεν υπάρχει καμία άλλη ανακοίνωση. "Αυτοί" που λες ότι αναφέρουν για το νέο tracker, δεν έχουν να σου στείλουν κάποια πρόσκληση; Τους έχει προσεγγίσει κανένας; Αν είναι νέος, βέβαια, είναι μάλλον νωρίς για να έχει αποκτήσει κάποιος πρόσκληση. Ίσως ο φίλος @ Green13 μπορεί να μας πει κάτι παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41163
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  113 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 26/12/2023 στο 10:24 ΜΜ, theforce είπε:

 

Το είχα δει αυτό με τα $400. Ήταν από κάποιον που πουλάει προσκλήσεις για τορρεντάδικα. Δεν ξερω τι τρεχει με αυτόν, ούτε φυσικά τον εμπιστεύομαι. Καλά, όχι ότι θα πλήρωνα εάν τον εμπιστευόμουν :lol:

Γενικά γίνεται χαμός με τον κόσμο που ψάχνει πρόσκληση για το Greek-Torrents, αλλά κανείς δεν βρίσκει. Μού έχει δώσει την εντύπωση ότι είναι αξιόπιστο και δεν ζητάει λεφτά, σε αντίθεση με το trellas που ζηταει υποχρεωτικά συνδρομή (κι εχει βρει πάρα πολλούς συνδρομητές. Μου φαίνεται απίστευτο, γιατί το βρίσκω αντίθετο στη φιλοσοφία των τόρρεντς και μάλιστα όταν ο τράκερ δεν έχει αποκλειστικό περιεχόμενο )

Εγώ βολεύτηκα με το dream-tracker .net που έχει ανοικτές τις εγγραφές. Έχει αρκετό υλικό, καλές ταχύτητες και φαίνεται καλός τράκερ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, μια και βρισκω προς το παρόν αυτα που ψαχνω, αν και όχι πάντα στην κορυφαία ποιότητα (για σειρες, συνηθως βρισκω μέχρι 720p ανάλυση). Αλλά όλοι λένε για το greek-torrents πως ειναι το καλύτερο. Και από το πόσο προσεκτικοί είναι, φαινεται πως είναι και πολύ δύσκολο να κλείσει ξαφνικά, κάτι που τελικά ίσως είναι το πιο σημαντικό. 

Με την greek-team δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη. Και παλιά είχαν κλείσει αλλά υπήρχε ενημέρωση στο mail αλλά και στη σελίδα τους στο facebook για νέο άνοιγμα. Τωρα έγιναν όλα απροειδοποίητα και μετα από 2 μέρες έκλεισαν και τη σελίδα τους στο facebook. Και με αυτό που αναφερεις, φαινεται ότι δεν θα ξανανοίξει... Πολύ κρίμα.

 

Με τα warez, από ό,τι εχω καταλάβει, ουσιαστικά χρειάζεται κάποια συνδρομή για να μπορεις να κατεβαζεις μεγαλα αρχεια.

 

 

Καλησπέρα! Αν κάποιος θέλει να πληρώσει για να του δώσουν πρόσκληση σε κάποιο σάιτ θα πρέπει πρώτα να γνωρίζει αν οι προσκλήσεις στα VIP μέλη είναι ανοιχτές. Αν δεν είναι ανοιχτές τότε ο τύπος ξεκάθαρα κοροϊδεύει κόσμο και τους μαζεύει χρήματα. Στον grtz δεν είμαι μέλος και ούτε ξέρω τι παίζει εκεί μέσα αλλά από τις λίγες πληροφορίες που κατάφερα να συλλέξω είναι μάλλον ο παλαιότερος τρακερ που υπάρχει αυτή την στιγμή και για να συνεχίσει να υπάρχει θα πρέπει τα μέλη του να δίνουν προσκλήσεις μόνο σε άτομα που εμπιστεύονται και όχι στον κάθε τυχαίο που ζητάει να μπει. Όσο και να ψάχνεις δεν θα βρεις πρόσκληση πάντως. Πλέον από τα 100.000 μέλη του (βαρβάτος αριθμός, ε;) δεν δίνει κανείς invite και όσοι φυσικά είναι μέσα και τους ρωτήσεις τι παίζει εκεί πέρα κάνουν τους ανήξερους λέγοντας πώς δεν τον ξέρουν (έχω πετύχει τέτοια περίπτωση πριν λίγο καιρό). Το grtz εχει πολύ υλικό από παλιές σειρές που ανέβηκαν στον bwgt και πολύ ελληνικό υλικό γενικότερα (ίσως και σπάνια αρχεία που δεν βρίσκονται αλλού). Ο μόνος λόγος βέβαια κατ'εμε που θεωρείται ο καλύτερος τρακερ είναι επειδή δεν βρίσκεις πρόσκληση και πολλοί έχουν κάνει καραμέλα την φράση: "κλειστός τρακερ άρα κρύβει μπόλικο και σπάνιο υλικό" που αυτό μπορεί να ισχύει, μπορεί και όχι. Από τα σκριν που είδα στο ίντερνετ δεν πέτυχα τίποτα "τρελά σπάνιο" πάντως.

Βολευτείτε στα σάιτ που μπορείτε να γίνετε μέλη και αφήστε τον grtz για όποτε (και αν) ανοίξουν οι προσκλήσεις/εγγραφές. Το μόνο περίεργο στην όλη φάση είναι πώς ενώ ανεβάζω αρχεία κάμποσα χρόνια  και έχω μιλήσει με αρκετό κόσμο δεν έχω πετύχει κανέναν να είναι μέλος στον grtz αλλά όπως είπα παραπάνω πολλοί κάνουν τις πάπιες.

 

Στο trellas είμαι μέλος αλλά πληρώνω γιατί είμαι τύπος που βαριέται να ψάχνει καινούριες ταινίες οπότε ό,τι ανεβαίνει το τσιμπάω αυτόματα από'κει. Φυσικά ούτε εγώ είμαι υπέρ στο να πληρώνεις έναν τρακερ για κάτι που βρίσκεις τσάμπα αλλού αλλά εκτός από τις κλασσικές ξένες/σειρές ταινίες που υπάρχουν υπότιτλοι στα open subtitles,s4f έχει και υλικό αποκλειστικά δικό του και αρκετές ταινίες martial arts που δεν παίζουν πουθενά αλλού (με κλώνους του Μπρους Λι κλπ).

 

Ο greek-team απ'ότι είδα σε τσατ τορενταδικου μάλλον έκλεισε αλλά δεν το λέω με σιγουριά γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ο,τι θέλει. Μακάρι να μην ισχύει γιατί έχει καλό υλικό.

 

Στα warezαδικα πρέπει να πληρώνεις συνδρομή σε easybytez για να μπορείς να κατεβάζεις με καλές ταχύτητες. Αντί κάποιος να πληρώνει εκεί καλύτερα να τα δώσει στο trellas που το κατέβασμα είναι πιο "εύκολο". Γενικά δεν αξίζει να πληρώνεις τέτοια σαιτ γιατί το υλικό τους κατά 99% είναι κλεμμένο από αλλού και η ποιότητα είναι κάκιστη! Όσο μπορούμε ας προσπαθούμε να βρίσκουμε το ίδιο υλικό αλλά χωρίς να δίνουμε δραχμή σε άτομα που πλουτίζουν με ξένα αρχεία. Αν κάποιος είναι γνώστης θα ξέρει τι έγινε με τον HellasTZ που έπρεπε να πληρώσεις για να κατεβάσεις αλλιώς σαν απλό μέλος δεν μάζευες πόντους ούτε με αίτηση ώστε να ανεβάσεις αναλογία.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12916
  • Reputation:   94430
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

2 ώρες πριν, Green13 είπε:

Στα warezαδικα πρέπει να πληρώνεις συνδρομή σε easybytez για να μπορείς να κατεβάζεις με καλές ταχύτητες.

 

Ενημερωτικά να πούμε ότι και το easybytez μάς χαιρέτησε. :( 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41163
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  3
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  113 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

52 λεπτά πριν, Indian είπε:

 

Ενημερωτικά να πούμε ότι και το easybytez μάς χαιρέτησε. :( 

 

 

:beer:

Πόσο πίσω έχω μείνει; Χαχαχα 

 

On 15/11/2021 στο 6:48 ΜΜ, silver80 είπε:

 με ενδιεφερε να βρω μια προσκληση αφου ξερω εκ των προτερων οτι δεν προκειται να βρω εκει τις κλασικες ταινιες που ψαχνω (πχ Charles Bronson-Borderline)

Φίλε μου, αν το δεις ...την ταινία borderline την έχω σε vhsrip αν σε ενδιαφέρει ακόμα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

18 ώρες πριν, Green13 είπε:

Στα warezαδικα πρέπει να πληρώνεις συνδρομή σε easybytez για να μπορείς να κατεβάζεις με καλές ταχύτητες. Αντί κάποιος να πληρώνει εκεί καλύτερα να τα δώσει στο trellas που το κατέβασμα είναι πιο "εύκολο". Γενικά δεν αξίζει να πληρώνεις τέτοια σαιτ γιατί το υλικό τους κατά 99% είναι κλεμμένο από αλλού και η ποιότητα είναι κάκιστη! Όσο μπορούμε ας προσπαθούμε να βρίσκουμε το ίδιο υλικό αλλά χωρίς να δίνουμε δραχμή σε άτομα που πλουτίζουν με ξένα αρχεία. Αν κάποιος είναι γνώστης θα ξέρει τι έγινε με τον HellasTZ που έπρεπε να πληρώσεις για να κατεβάσεις αλλιώς σαν απλό μέλος δεν μάζευες πόντους ούτε με αίτηση ώστε να ανεβάσεις αναλογία.

 

Μωρέ μια χαρά ποιότητες υπάρχουν, ακόμη και ταινίες σε Remux, πολλές 3D Version, ακόμη και 4K. Θα πρέπει όμως να πληρώσεις για συνδρομή που ακόμη κι αν δεν είναι πολλά χρήματα, δεν πρόκειται να τους τα δώσω. Πραγματικά κακή ποιότητα βρίσκει κανείς μονάχα σε πειρατικές streaming ιστοσελίδες και φυσικά στον "Trellas" αλλά η διαφορά είναι ότι στις streaming ιστοσελίδες δε δίνεις δεκάρα τσακιστή. Πληρώνονται βέβαια μέσω clickbaits, γι' αυτό είναι φτιαγμένα να πρέπει να κάνεις 2-3 ρημαδοκλίκ για να ξεκινήσει κάθε επεισόδιο τηλεοπτικής σειράς. Και ναι, η "Easybytez" μας χαιρέτησε εδώ και χρόνια Νίκο. Πλέον, κλείνοντας πακέτα συνδρομών, χρησιμοποιούν συνήθως την "Rapidbytez".

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Άνοιξε και πάλι η σελίδα της Greek-Team στο facebook.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 26/3/2021 στο 11:58 ΠΜ, v4vendettaman είπε:

Επίσης βλέπω ενα site bytez.club το οποιο ειναι ελληνικο με προσκληση μπαινεις και δεν ξερω απο που προεκυψε

 

Δεν το είδα ποτέ και δε βρίσκω κάποια σελίδα πλέον. Η έρευνα μέσω "Google" οδηγεί εδώ. Μάλλον έκλεισε κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  884
  • Reputation:   8536
  • Achievement Points:  978
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

On 4/1/2024 στο 10:21 ΜΜ, theforce είπε:

Άνοιξε και πάλι η σελίδα της Greek-Team στο facebook.

Ξανάκλεισε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.