Μετάβαση στο περιεχόμενο

Herge: Ο δημιουργός του Τεν Τεν [ ?, Χρυσή Αυγή, ?]


mits63

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Να ομολογήσω κάτι. Δεν γουστάρω πολιτισμένους διαλόγους και ήπιο κλίμα. Είμαι προβοκάτορας! Μ' αρέσει να παθιάζονται οι άνθρωποι και να υπερασπίζουν δυναμικά τα πιστεύω τους, απλά γιατί το θεωρώ μέρος του τι σημαίνει να ζει κανείς πραγματικά. Και έτσι δεν έχω κανένα πρόβλημα να σας παρουσιάσω το παρακάτω.
Τέλη της δεκαετίας του 80 κάνω βόλτα άσκοπα στην Αθήνα, και φυσικά χαζεύω τα βιβλιοπωλεία. Στην στοά δίπλα στην Λυρική πετυχαίνω αυτό: παρουσίαση του Ερζέ στο γνωστό νεοφασιστικό περιοδικό Χρυσή Αυγή. Ευτυχώς με άφησε να το φωτοτυπήσω και έτσι να το. Κάθε άποψη για το θέμα με το οποίο ασχολούμαστε εδώ έχει το ενδιαφέρον της και δεν πρέπει να λείπει. Κατά τα άλλα ή στάση μου για την συγκεκριμένη άποψη και τους οπαδούς της είναι η ίδια με αυτή που έχω για τις κατσαρίδες: όλα τα ζώα έχουν τη θέση τους στη φύση αλλά οι κατσαρίδες θα είναι πάντα σιχαμερές!

post-7341-1247679127_thumb.jpgpost-7341-1247679268_thumb.jpg

Επεξεργασία από leonidio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104474
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Nα αναρωτηθούμε άραγε γιατί Herge και όχι Oesterheld π.χ. ή είναι περιτό; :thinking:

Κάποια στιγμή θα πρέπει να δούμε μέσα από ένα γενναίο topic το ρόλο που παίξανε στην ιστορία πολλοί δημιουργοί που θαυμάζουμε, αλλά δεν είναι ακόμα η ώρα γιαυτό. (θέμα για συζήτηση ή και διατριβή).

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Valtasar changed the title to Herge: Ο δημιουργός του Τεν Τεν [ ?, Χρυσή Αυγή, ?]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.