Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1830
  • Reputation:   13169
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 4/9/2018 στο 5:59 ΜΜ, archon είπε:

Και κάτι μου λέει, οτι όλοι ψάχναμε να βρούμε μέσα σε αυτά, τον μαγικό αριθμό 14!!! :lol:

 

Εκτός από το #14, εγώ θα κοίταζα να βρω το #20, βεβαίως βεβαίως :D:D:D:D:D

Ίσως να υπήρχε στη θέση του αγωνιστικού!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ
  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 841
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Να ρωτήσω κάποια πράγματα.

 

1) Το Παπιομυστήριο κι ο Φθόνος και Απληστεία βρίσκονται όντως τόσο δύσκολα; Τα ψάχνω χρόνια. Είναι από τα μόνα Μεγάλα Σήριαλ που μου λείπουν μαζί με τα Χρονικά των Άστρων, τους Νόμους και τον Σερ Μίκυ 2. (Τα 3 τελευταία τα βρήκα χθες στο Con αλλά δεν τα τίμησα, φαντάζομαι βρίσκονται πιο εύκολα).

 

2) Μιας και ήμουν πολύ μικρός όταν τα διάβαζα, οπότε δεν είμαι και αντικειμενικός ως προς το ποια είναι τα καλά, ποια θεωρείτε τα καλύτερα Μεγάλα Σήριαλ; Μικρός θυμάμαι με είχε ξετρελάνει ο Άρχοντας των Μάγων αλλά και ο Μυστικός Πράκτωρ Ντακ και οι Παρασκευές του Γκούφυ (μου άρεσαν ήδη από τα Μίκυ Μάους και ενθουσιάστηκα όταν συγκεντρώθηκαν). Ληστεία του Αιώνα και Ζωδιακή Πέτρα επίσης στα highlights. Και ο Μεγάλος Σπλας μ'άρεσε αλλά τον διάβασα στην επανέκδοση. Όπως και τα Εκατομμύρια του Σκρουτζ που μ'άρεσαν ήδη από τα Μίκυ Μάους. Για πείτε κι άλλοι γνώμες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34581
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Γενικά τα μεγάλα σήριαλ αξίζουν πολύ σαν αγορά. Κάποια πολύ κάποια λιγότερο. Τα καλύτερα για μενα είναι τα εξής (από το καλύτερο στο λιγότερο καλύτερο)

 

 

Σπαθί των πάγων

Ζωδιακη πέτρα

Τα χρονικά των Αστρων

Φάντομ Ντακ η αρχή του μύθου

Όλα τα Double Duck

Όλες οι ιστορίες της πλώρης (αναπάντεχα ωραίο)

Τα ημερολόγια του Σερ Μίκυ.

 

:beer5:

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32795
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάνω/κάτω με κάλυψε ο @Manitou με την λίστα :)  απλά θα συμπληρώσω και τα εξής που μου άρεσαν:

 

Ο Άρχοντας των Μάγων (τριλογία)

Ήρωες και Μάγοι

Επιθεωρητής Μίκυ Μάους

Οι τρεις σωματοφύλακες

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35175
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ αγαπημένα το Παπιομυστήριο και ο Μεγάλος Σπλας. Για κάποιο λόγο αυτά τα 2 τομάκια κάπου τα έχασα, δε μπορώ να θυμηθώ με τίποτα που είμαι. Έχω μόνο το Φθόνος και Απληστία. Το Μεγάλος Σπλας το βρήκα σε επανέκδοση μετά από χρόνια και το ξαναδιάβασα. Το Παπιομυστήριο ευελπιστώ να το βρω κάποια στιγμή και να το ξαναδιαβάσω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Παπιομυστήριο και Φθονο έχω διαβάσει μόνο διάφορα parts σε παλιά Μικυ και μ άρεσαν πάρα πολύ (γενικά λατρεύω την Ziche), από τότε κυνηγάω να τα βρω αυτά τα καταραμένα τομάκια αλλά πουθενά. Είδα σε ένα πάγκο χθες στο Con ένα χρυσό τομάκι ανάμεσα σε πάκο μεγάλα σήριαλ και πήγα να πάθω συγκοπή αλλά τελικά ήταν ο μεγάλος σπλας :crying: μάλλον θα πάρω σβάρνα παλιά Μικυ Μαους κάποια στιγμή να τα αγοράσω ένα ένα, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35175
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1 λεπτό πριν, Tsaklas είπε:

Παπιομυστήριο και Φθονο έχω διαβάσει μόνο διάφορα parts σε παλιά Μικυ και μ άρεσαν πάρα πολύ (γενικά λατρεύω την Ziche), από τότε κυνηγάω να τα βρω αυτά τα καταραμένα τομάκια αλλά πουθενά. Είδα σε ένα πάγκο χθες στο Con ένα χρυσό τομάκι ανάμεσα σε πάκο μεγάλα σήριαλ και πήγα να πάθω συγκοπή αλλά τελικά ήταν ο μεγάλος σπλας :crying: μάλλον θα πάρω σβάρνα παλιά Μικυ Μαους κάποια στιγμή να τα αγοράσω ένα ένα, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. 

 

Έχουμε πίστη στη ΛΕΦΙΚ και Μοναστηράκι ή μεταχειρισμενάδικα :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχετε υπόψιν ότι το "Παπιομυστήριο" πωλείται στο "Mycomics" στα 7€, σε περίπτωση που σ' ενδιαφέρει. Για κατάσταση και λοιπές λεπτομέρειες, θα πρέπει να ρωτήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τα καλύτερα ΜΣ ήταν τα πρώτα ΙΜΗΟ. Η σειρά ξεκίνησε με 4 πραγματικά σήριαλ. 4 τεράστιες ιστορίες. Μετά το απαύτωσαν με τη μια, βγάζοντας τους Νόμους που δεν τους θυμάμαι και τα αισχη Πυρ Παπί και Το πιο πλούσιο παπί. Ξεκάθαρες αρπαχτές. Σερ Μίκυ+Επιθεωρητής ΜΜ ήταν πολύ όμορφα "σύμπαντα", αλλά η μαγεία, που είχε ήδη δεχθεί ισχυρό πλήγμα, πέθανε με τις φάνταζυ ψευτοαπομιμήσεις του Σπαθιού, ψευτοαπομιμήσεις φανταζυ παιχνιδιού (άρχοντες+μάγοι) και τους χαζούς Σωματοφύλακες. Σπαθί, 7 Θαύματα + Ζωδιακή τα ήξερα από μικρότερος οπότε δεν μου έκαναν αίσθηση. Τη Ληστεία την περίμενα με προσδοκία αφού ήταν Zicche, αλλά δεν ήταν σαν τα αριστουργήματα της που ήταν 2 από τα πρώτα 4. Έγιναν καλές επιλογές δεξιά-αριστερά μετά, αλλά είχα ήδη ξενερώσει. Και πάνω απ΄όλα δεν ήταν πλέον Σήριαλ. Ήταν ανθολογίες ιστοριών ή σύμπαντα ιστοριών (Παπιοχώρι λχ). 

 

Σπαθί, Θαύματα, Ζωδιακή και Δυναστεί δεν μπορώ να τα αντιμετωπίσω ως ΜΣ αφού ήδη τα ήξερα (και κάποια τα είχα). Τα καλύτερα λοιπόν κατ'εμέ ήταν κατ'αρχάς το αριστούργημα που λέγεται Παπιομυστήριο και εν συνεχεία Σπλας, Σερ Μίκυ + Επιθεωρητής ΜΜ. Επίσης θυμάμαι με μεγάλη συμπάθεια Παπιοχώρι, Ιστορίες της Πλώρης και Παρασκευές. Προφανώς βέβαια το Σπαθί των Πάγων είναι και αυτό αριστούργημα. :) Απλά όπως είπα, δεν μου έρχεται στο νου όταν λέω ΜΣ διότι το ήξερα από πριν :) 

Άρχοντες των Μάγων, Πυρ Παπί, ΣΜΝ (το 9) και 3 Σωματοφύλακες είναι ντροπή και μόνο που μπήκαν στη σειρά με όλα τα άλλα :) Μεγάλη ντροπή. (προφανώς έχω έντονη διαφωνία στους Αρχοντες σε σχέση με τους μικρότερούς μου :) προφανώς έχει μεγάλη σχέση με το πότε το πρωτοδιάβασε ο κάθε ένας μας και ποια τα ερεθίσματα και οι εμπειρίες του :) )  

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  26166
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  9
  • Reputation:   30
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το Φαντομ Εναντίον Όλων και Το Αστροπλοιο Μακ Ντακ υπάρχει καμία ελπίδα να τα βρει κανείς?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σίγουρα μεγαλύτερη από το να κερδίσεις το Τζόκερ.

 

Πιθανότατα όμως μικρότερη από το να βρεις το αυθεντικό Μίκυ Μάους 1 του Τερζό ή το Κόμιξ 1. :) Έχω δει κόσμο να χαίρεται που βρήκε τα 2 που ζητάς. Έχω δει όμως περισσότερους να χαίρονται που βρήκαν τα 2 που ανέφερα. Βέβαια, μπορεί αυτό το εμπειρικό δείγμα να έχει σχέση και με το πόσοι τα ψάχνουν :) 

 

Πάντως όλα βρίσκονται. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο :) Απλώς κάποια θέλουν πολύυυυ παραπάνω υπομονή από άλλα :) Τζόκερ όμως δεν ξέρω κανέναν που να κέρδισε :lol: 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34581
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε το αστρόπλοιο το ψάχνω και εγώ. Άνετα το καλοπλήρωνα κιόλας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το "Αστρόπλοιο" νομίζω πως το έχω ακόμη σφραγισμένο. Έτσι κι αλλιώς δεν είχε κάποιο κόμικ για να διαβάσω... Ο "Άρχοντας των Μάγων" μου άρεσε εμένα, πάντως! Δεν ήταν βέβαια σαν "Ζωδιακή Πέτρα" και "Τα 7 Θαύματα των Παπιών", μην τρελαθούμε τελείως..! Φαίνεται ότι μου λείπουν 4 απ' αυτή τη σειρά, αλλά έχω την αίσθηση πως κάποια απ' αυτά (αν όχι όλα) τα έχω κάπου στο χάος μου... :thinking:  Αποκλείεται να τα 'χω διαβάσει, βέβαια. Θα είχαν καταχωρηθεί. Αν δε σιγουρευτώ, δε ξεκινώ αναζητήσεις. Ήδη είχα πάρει 2 διπλά τότε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Just now, Mandrake said:

 Ήδη είχα πάρει 2 διπλά τότε...

 

 

μόνο? πφ. ερασιτέχνης....

 

:D

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ έχω το Αστρόπλοιο από τότε που βγήκε αλλά καθότι ήμουν 7 χρονών είναι σε αρκετά κακή κατάσταση χωρίς εξώφυλλο. Ήταν από τις αγαπημένες μου ιστορίες και το είχα λιώσει το διάβασμα. Το Φάντομ εναντίον Όλων πάλι θυμάμαι να το αγοράζω αλλά δεν ξέρω αν το έχω ακόμα. Είχα και τις ιστορίες από τα Μίκυ Μάους τότε οπότε κάπου παίζει να χάθηκε. Θα ελέγξω όταν ξαναπάω χωριό που έχω τα παλιά Disney.

 

Πάντως ακόμα παιδεύομαι με Παπιομυστήριο και Φθόνο. Από το Mycomics δεν το πήρα που ειπώθηκε γιατί διάβασα ότι είναι από Πάτρα και σκέφτηκα 7 ευρώ + μεταφορικά, δεν ήθελα να δώσω 10 ευρώ για ένα τόσο μικρό τευχάκι. Ελπίζω να το πετύχω κάπου Αθήνα.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

42 min ago , Tsaklas said:

Πάντως ακόμα παιδεύομαι με Παπιομυστήριο και Φθόνο. Από το Mycomics δεν το πήρα που ειπώθηκε γιατί διάβασα ότι είναι από Πάτρα και σκέφτηκα 7 ευρώ + μεταφορικά, δεν ήθελα να δώσω 10 ευρώ για ένα τόσο μικρό τευχάκι. Ελπίζω να το πετύχω κάπου Αθήνα.


Καταλαβαίνω τι λες. Από την ανάποδη πάντως το Παπιομυστήριο το έχω πάρα πολύ ψηλά στην εκτίμησή μου. Και ενώ μπορεί ίσως, ενδεχομένως, να βρίσκεται και με λιγότερα λεφτά (δεν ξέρω και την κατάσταση του συγκεκριμένου κομματιού που λες), είμαι 1000% σίγουρος ότι έχω δώσει περισσότερα λεφτά για πολλά, απείρως χειρότερα κόμικ... :) Εάν λοιπόν έμπαινε ως κριτήριο το "αξίζει 10 ευρώ?", θα απαντούσα "αβλεπί". Τώρα για το αν βρισκεται και με λιγότερα... Αγνοώ πλήρως :) 

Και απ'ότι βλέπω, το έχει ήδη χτυπήσει κάποιος :) Διότι πήγα να το κοιτάξω εγώ για την πάρτη μου αφού νομίζω πως το δικό μου αντίτυπο δεν είναι σε NM κατάσταση και συνήθως τα κομιξάκια που βγάζει ο crc είναι :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ πλέον το έχω μετανιώσει γιατί δεν βλέπω να βρίσκεται εύκολα κι αλλού. Αν το πετύχαινα τώρα, λίγες βδομάδες μετά, που έχω ρίξει παραπάνω ψάξιμο, πολύ πιθανόν να έσκαγα το 10ρικο. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι πες πετυχαίνω Παπιομυστήριο + Φθόνο, με 10 ευρώ το ένα. Με 20 ευρώ παίρνεις πολύ πιο περιποιημένες εκδόσεις και πολυσέλιδες ιστορίες. Αν ξεγελούσα τον εαυτό μου όμως και τα έβρισκα σε διαφορετική χρονική στιγμή με 10 ευρώ το καθένα, χωριστά, μπορεί και να τα έδινα όπως είπα :lol:

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Έχεις διαβάσει το Παπιομυστήριο? :) (μπορεί να το είχες διαβάσει στο παρελθόν ή από αντίτυπο κάποιου φίλου ή με τον χ/ψ τρόπο)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

1 λεπτό πριν, germanicus είπε:

Έχεις διαβάσει το Παπιομυστήριο? :) (μπορεί να το είχες διαβάσει στο παρελθόν ή από αντίτυπο κάποιου φίλου ή με τον χ/ψ τρόπο)

 

:cheers5: 

Έχω διαβάσει κάποια μέρη της ιστορίας από τα παλιά Μίκυ Μάους που δημοσιεύτηκε αρχικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ok. Εάν τυχόν σου άρεσε ο Μεγάλος Σπλας και δη περισσότερο από τη Ληστεία του Αιώνα και εάν γενικώς γουστάρεις τη Ziche, τότε θα σου αρέσει και αυτό εδώ :) (διότι με σκόρπια τεύχη δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το αποτιμήσεις πλήρως :) ). Και όταν το διαβάσεις, άμα το βάλεις σε ζυγαριά, θα διαπιστώσεις ότι έχεις δώσει περισσότερα για πιο πολυτελείς και πιο πολυσέλιδες εκδόσεις, οι οποίες όμως ήταν συγκριτικά μάπες :) 

 

Αλλά και πάλι. Καταλαβαίνω τι λες. Όταν έχεις συνηθίσει ένα είδος κόμικ (λχ disney, bd, υπερηρωικό, μάνγκα κ.ο.κ.) σε μια συγκεκριμένη "συσκευασία" (λχ Α3, Α4, τσέπης, σκληρόδετο, μαλακόδετο κ.ο.κ.) να το αγοράζεις σε μια συγκεκριμένη τιμή, είναι δύσκολο να το αποτιμήσεις διαφορετικά. :) 

Πάντως 10 γιούργια δεν είναι με τίποτα τα 50 γιούργια που είχε φτάσει κάποτε Το Σπαθί των Πάγων :) Μέχρι που επανεκδόθηκε σε αυτή εδώ τη σειρά, οπότε και δεν έχω δει κάποιον να ψάχνει ή να πουλάει την παλιά έκδοση :) (δεν λέω ότι θα φτάσει τα 50 αυτό εδώ :) παρεκτός βέβαια άμα κάνουν 30 χρόνια να το επανεκδόσουν :lol: ) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26166
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  9
  • Reputation:   30
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Βασικά τα ψάχνω για τις ιστοριες, αν και θα μπορούσα να αναζητήσω τα αντίστοιχα Μίκυ Μάους. Απ' την άλλη επειδή έχω όλα τα υπόλοιπα (και το Κομιξ νο1 @germanicus Χε Χε) με πιάνει λίγο κι η αρρώστια της συμπληρωμενης σειράς.. Αν τα πετύχει κανείς Αθηναίος πουθενα ή αν τα αποχωρίζεται κανείς σε ανθρώπινη τιμή και ευπρεπή κατάσταση, στείλτε κάνα μήνυμα μπας και..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25520
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

3 hours ago, Tsaklas said:

Πάντως ακόμα παιδεύομαι με Παπιομυστήριο και Φθόνο. Από το Mycomics δεν το πήρα που ειπώθηκε γιατί διάβασα ότι είναι από Πάτρα και σκέφτηκα 7 ευρώ + μεταφορικά, δεν ήθελα να δώσω 10 ευρώ για ένα τόσο μικρό τευχάκι. Ελπίζω να το πετύχω κάπου Αθήνα.

 

3 hours ago, germanicus said:


Και απ'ότι βλέπω, το έχει ήδη χτυπήσει κάποιος :) Διότι πήγα να το κοιτάξω εγώ για την πάρτη μου αφού νομίζω πως το δικό μου αντίτυπο δεν είναι σε NM κατάσταση και συνήθως τα κομιξάκια που βγάζει ο crc είναι :)  

Μαντέψτε ποιός χτύπησε το τευχάκι! :nek:

Για την ιστορία, θα το χαρακτήριζα 7+

Ίσως και 8...

 

 

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, germanicus είπε:

 

 

μόνο? πφ. ερασιτέχνης....

 

:D

 

:cheers5: 

Δεν τα αγόρασα με σκοπό να τα μεταπουλήσω ρε σι! :lol:  Απλώς δεν τα διάβαζα εκείνη την περίοδο, διάβαζα ορισμένα κατά καιρούς και όταν έφτασε η ώρα να τακτοποιήσω όσα είχα απ' αυτά σε συγκεκριμένο ντουλάπι, είδα πως είχα πάρει διπλά από επαναδιανομές, νομίζοντας ότι δεν τα είχα... :shit:  Πάντως, κανείς σας δεν κατάλαβε το λάθος που έγραψα! Το "Αστρόπλοιο" είναι κόμικς και έχει ιστορίες! Το "Αυτοκίνητο του Φάντομ Ντακ" είναι που έχω σφραγισμένο. :D  Ότι και να λέτε πάντως, αυτή εδώ η σειρά έδωσε κόμικς και όχι ότι να 'ναι όπως συνέβη στην "Κόσμος Ντίσνεϋ"... Αυτή τη σειρά δεν τη συμπληρώνεις για κανένα λόγο!! :NoNo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94865
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

8 ώρες πριν, germanicus είπε:

Τζόκερ όμως δεν ξέρω κανέναν που να κέρδισε :lol: 

 

7 ώρες πριν, Manitou είπε:

Φίλε το αστρόπλοιο το ψάχνω και εγώ. Άνετα το καλοπλήρωνα κιόλας!

 

Πάντως νομίζω ότι αν πιάσεις το Τζόκερ, θα μπορέσεις πιο άνετα να το βρεις. :P

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1830
  • Reputation:   13169
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

On 27/1/2020 στο 8:09 ΜΜ, Mandrake είπε:

Το "Αυτοκίνητο του Φάντομ Ντακ" είναι που έχω σφραγισμένο.

 

Για πες, που μένεις, σε ποιο δωμάτιο το έχεις, πότε ξεχνάς το παράθυρο ανοιχτό όταν λείπεις...?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

48 λεπτά πριν, apetoussis82 είπε:

 

Για πες, που μένεις, σε ποιο δωμάτιο το έχεις, πότε ξεχνάς το παράθυρο ανοιχτό όταν λείπεις...?

Λοιπόν! Μόλις μπαίνεις μέσα πας αριστερά και στο βάθος ξανά αριστερά και τερματίζεις σε ένα σύνθετο! Προς το παρόν είναι εκεί πάνω παραπεταμένο... Εάν σκαρφαλώσεις στον όροφο μπορείς να μπεις από το παράθυρο του μπάνιου που είναι ανοιχτό. Εξυπηρετούμε καθημερινά, εκτός Σαββάτου και Κυριακής! :D

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94865
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

6 ώρες πριν, apetoussis82 είπε:

 

Για πες, που μένεις, σε ποιο δωμάτιο το έχεις, πότε ξεχνάς το παράθυρο ανοιχτό όταν λείπεις...?

 

Κι εγώ θα σε περιμένω με την μηχανή αναμμένη! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, Indian είπε:

 

Κι εγώ θα σε περιμένω με την μηχανή αναμμένη! :lol:

 

 

:beer:

Του Φάντομ Ντακ, έτσι; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12962
  • Reputation:   94865
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 λεπτό πριν, Mandrake είπε:

Του Φάντομ Ντακ, έτσι; :lol:

 

Εμ, τι? Της νταλίκας? Εκτός αν μου αφήσεις καμιά 30ρια μέτρα να παρκάρω! :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1575 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Έχω 3 μεγάλα σ με αριθμό 14.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.