Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ στην Αγία Παρασκευή βρήκα το ΚΟΜΙΞ αλλά όχι τις Παρασκευες του Γκουφυ. Αξίζει να κατεβω κεντρο να το αναζητησω, ή δεν υπάρχει καθολου στην ΑΘηνα; Οποιος ξερει, χελπ. Θαινξ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 841
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν τις είδα να κυκλοφορούν ακόμη (μιλάω για έως Παρασκευή απόγευμα) και για να μην έχει αναρτηθεί από κάποιον εξώφυλλο, λογικά δεν θα έχουν κυκλοφορήσει σε Αθήνα ακόμη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ααααα, γι' αυτό λέτε;

MegalaSirial_0033.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Αχ ναι :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πήρες με τέτοιο τσάκισμα???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το πήρες με τέτοιο τσάκισμα???

Που να δεις και το Ινδιάνα Γκούφυ,που σχεδόν όλα τα αντίτυπα ήταν χτυπημένα στην ράχη.Και όχι μικρό χτυπηματάκι,αλλά λες και τα χτύπησαν με βαριοπούλα.Με το ζόρι κατάφερα να βρω ένα της προκοπής.Εδώ Θεσσαλονίκη πάντως,ήρθαν όλα τα μεγάλα σήριαλ(εκτός από τα 2 πρώτα,τα οποία όμως τα είχα πάρει από Λάρισα ευτυχώς),οπότε όσα ήταν να πάρω τα αγόρασα και ξεμπέρδεψα.Τελικά,όλη αυτή η κατάσταση με τους εφημεριδοπώλες,είχε ως αποτέλεσμα σε κάποια μέρη να έρθουν μέχρι και 2 εβδομάδες νωρίτερα τα σήριαλ,οπότε δεν χρειάζεται να περιμένουμε πλέον.Άντε και του χρόνου πάλι.Αν και με τέτοιες τιμές, δεν νομίζω ότι θα ξαναδούμε καλοκαιρινές εκδόσεις.

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1053
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Που να δεις και το Ινδιάνα Γκούφυ,που σχεδόν όλα τα αντίτυπα ήταν χτυπημένα στην ράχη.Και όχι μικρό χτυπηματάκι,αλλά λες και τα χτύπησαν με βαριοπούλα.Με το ζόρι κατάφερα να βρω ένα της προκοπής.Εδώ Θεσσαλονίκη πάντως,ήρθαν όλα τα μεγάλα σήριαλ(εκτός από τα 2 πρώτα,τα οποία όμως τα είχα πάρει από Λάρισα ευτυχώς),οπότε όσα ήταν να πάρω τα αγόρασα και ξεμπέρδεψα.Τελικά,όλη αυτή η κατάσταση με τους εφημεριδοπώλες,είχε ως αποτέλεσμα σε κάποια μέρη να έρθουν μέχρι και 2 εβδομάδες νωρίτερα τα σήριαλ,οπότε δεν χρειάζεται να περιμένουμε πλέον.Άντε και του χρόνου πάλι.Αν και με τέτοιες τιμές, δεν νομίζω ότι θα ξαναδούμε καλοκαιρινές εκδόσεις.

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά και εδώ στο πρακτορείο τύπου όλα τα αντίτυπα του Παρασκευές του Γκούφυ, ήταν χτυπημένα, με τσακίσματα στα εξώφυλλα, όπως επίσης και γραμμές με μπλε μελάνι τα περισσότερα (παρ' όλο που ήταν σφραγισμένα). Αναγκαστικά, έψαχνα μέχρι να βρω το λιγότερο χτυπημένο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μήπως αυτό είναι καλύτερο;

 

 

MegalaSirial_0033.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  61
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  61
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4682 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Επειδή πολύ μας ζάλισαν τα αυτιά όλων μας με δικαιολογίες για την κυκλοφορία αυτή της συλλογής και το πότε θα εμφανιστούν και τα προηγούμενα βρίσκω ότι η καλύτερη λύση είναι να τα παραγγείλει κάποιος απο αυτούς και ίσως να γίνει και συνδρομητής να ξεμπερδεύει. Μπορεί να μην δίνει πλέον "δώρα" αλλά τόση ταλαιπωρία σε τόσο δύσκολες εποχές δεν αντέχεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Επειδή πολύ μας ζάλισαν τα αυτιά όλων μας με δικαιολογίες για την κυκλοφορία αυτή της συλλογής και το πότε θα εμφανιστούν και τα προηγούμενα βρίσκω ότι η καλύτερη λύση είναι να τα παραγγείλει κάποιος απο αυτούς και ίσως να γίνει και συνδρομητής να ξεμπερδεύει. Μπορεί να μην δίνει πλέον "δώρα" αλλά τόση ταλαιπωρία σε τόσο δύσκολες εποχές δεν αντέχεται.

 

κατι τετοιο θα ηταν βολικο,αν ειχε επιλογη συνδρομης....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όντως. Δεν είναι τακτική σειρά με κάποια περιοδικότητα, αλλά ειδικές καλοκαιρινές εκδόσεις οπότε δεν στέκει αυτό που λες.

 

Πάντως, όλα βρίσκονται και όλα γυρίζουν Αθήνα, μην τρελαίνεστε. Οκ, εκτός από ένα με τον Φάντομ. Γιατί είναι ο Φάντομ. 100 προς 1 ότι του χρόνου θα εμφανιστεί στοκ με τα τωρινά, όπως και έγινε φέτος με τα περσινά. Επίσης έχω να δηλώσω απογοητευμένος και ότι τελικά δεν πήρα τίποτα (ενώ πάντα τιμούσα τα Μεγάλα Σήριαλ ως :cool: συλλογίτσες με αδιάβαστες ιστορίες κλπ και όχι ως ξεστοκ τομάκια best of ιστοριών που ήδη έχω) και σταμάτησα όλα τα Ντίσνεϋ. Ίσως τσιμπήσω τον Διπλό Πράκτορα στο ΜΜ καθαρά για λόγους συνέχειας.

 

Βαθμολογία Τερζό για αυτό το καλοκαίρι: 0. Σε όλα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

και όχι ως ξεστοκ τομάκια best of ιστοριών που ήδη έχω

:thinking: best of οι μαπες που μας σεβιρει;;;ουτε καν!!μαζι σου DJO,ουτε πηρα ουτε θα παρω τιποτα,ή ειμαστε απογοητευμενοι και το δειχνουμε ή κλαιγομαστε και του δινουμε τα λεφτα μας...πως θα παρει μπρος ο ανθρωπος αν δε δει τα τευχη να του μενουν και να μην μπαινει χρημα στην εταιρια του;;δεν ειμαστε και τπτ χαζοι/ανισορροποι,αφου δε μας αρεσουν δε τα παιρνουμε ΤΕΛΟΣ

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

:thinking: best of οι μαπες που μας σεβιρει;;;ουτε καν!!μαζι σου DJO,ουτε πηρα ουτε θα παρω τιποτα,ή ειμαστε απογοητευμενοι και τ οδειχνουμε ή κλαιομαστε και του δνουμε τα λεφτα μας...πως θα παρει μπρος ο ανθρωπος αν δε δει τα τευχη να του μενουν και να μην παινει χρημα στην εταιρια του;;δεν ειμαστε και τπτ χαζοι/ανισορροποι,αφου δε μας αρεσουν δε τα παιρνουμε ΤΕΛΟΣ

 

Σωστός. Όμως αν δεις τα παιδιά που παίρνουν το ΚΟΜΙΞ για να μην χαλασουν την συλλογή τους, παρ'όλο που είναι πατάτα, τότε τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τουναντίον, είναι απλούστατα:

 

Συλλεκτικό Τεύχος

Graphic Novel

Ειδική / Ενισχυμένη / Σκληρόδετη Έκδοση

Έκδοση σε λίγα αντίτυπα

 

 

Μονάχα το τελευταίο κάνει κάτι πραγματικά σπάνιο. Γιατί απλά μετά από λίγο δεν το βρίσκεις για αγορά. :)Όλα τα άλλα είναι στο μυαλό μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σωστός. Όμως αν δεις τα παιδιά που παίρνουν το ΚΟΜΙΞ για να μην χαλασουν την συλλογή τους, παρ'όλο που είναι πατάτα, τότε τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά.

Έτσι έκανα και γω για τους διάφορους τίτλους των Χ-ΜΕΝ. Και βρέθηκα να αγοράζω περιοδικά για δέκα χρόνια που δε μου έδιναν καμιά χαρά. Γιατί να μπαίνω σε αυτήν την ασύμφορη διαδικασία; Μια ιδέα είναι, μετά από λίγους μήνες το ξεπέρασα. Τώρα πια δε νοιάζομαι για κανέναν τίτλο. Δεν παρακολουθώ μανιωδώς τίποτα (εκτός τα Walking dead hardcover :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  61
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  61
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4682 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Εμείς που είμαστε εκτός Ελλαδας δεν μπορούμε να ψάχνουμε όπως εσείς οι Αθηναίοι. Μονο αμα έρθει καποιος φιλος και προλάβει μπορεί να τα παρουμε έγκαιρα και σε κανονική τιμη. Με τα ΜΣ ομως εγινε μεγαλο μπέρδεμα. Συνεπώς το ξανασκεφτόμαστε το θεμα της συνδρομης. Τουλαχιστον θα ξερουμε οτι θα τα παραλαβουμε και θα αμς κοστισουν λιγωτερα. Σας υπενθυμίζω οτι εδω στην Κύπρο τα αγοράζουμε στη διπλάσια τιμή και με ενα στικκερ πανω στο εξωφυλλο, κι οχι στο barcode να κρυψει την παλιά τιμή αλλα πανω στο σχέδιο.

Αρα λοιπον η ιδεα της συνδρομης ολο και πιο ελκυστικη δειχνει.

Και για να μην παρεξηγιουμαστε, δεν εκανα καμμια προταση αλλα μια διαπιστωση. Και ένας λογος που δεν κανουμε συνδρομή είναι ότι δεν μπορούμε με τοση κριση να δωσουμε τοσα προκαταβολικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μυτιλήνη, πάντως, έφτασαν όλα κανονικά και σε καλή κατάσταση. Η μόνη, ας πόυμε, παραφωνία ήταν ότι Ιντιάνα Γκούφη, Τζούνιορ, Ιστορίες της πλώρης και οι Παρασκευές έφτασαν την ίδια μέρα και πριν από την κανονική ημερομηνία κυκλοφορίας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Τελικά οι Παρασκευές του Γκούφυ έσκασαν μύτη στην Αθήνα ή μπα; Ακόμη δεν τις έχω βρει λίγο πολύ στις 3 περιοχές που κινούμαι (κέντρο, λίγο βόρεια και λίγο νότια). Αν είναι δεν θα σκάσω κιόλας, ελπίζω να τις βρω και επαρχεία αλλιώς θα περιμένω του χρόνου (υποθέτω).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  4003
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  58
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6006 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Στη Νέα Σμύρνη νομίζω το είδα... Και στην Ρόδο το είχαν πριν 2 βδομάδες περίπου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1653
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι να πω για αυτη τη συλλογη! Ειναι μια σειρηνα που πολλοι την προτιματε!

Ποσο χαιρομαι που δεν την αγοραζω αιχμαλωτος στα νουμερα της! :yahoo:

Ασε που πολυ λιγα σηριαλ μου αρεσαν. Κι επειδη δεν θελω να μπω σε διαμαχες προτιμησεων δεν θα γραψω ποια δεν μου αρεσαν. Γιατι δεν κοιταω μονο αν εχει πλακα αλλα γενικως την πρωτη εντυπωση. Κι αν ειναι να του δινω κι αλλα λεφτα απλως για τευχη-αρπαχτες, προτιμω τα Μικυ Μαους.

Μετα απο αυτο το μεγαλο δειγμα δουλειας δεν με απασχολει καθολου τι θα κανει με το στοκ των φετινων, περσινων, κλπ, τευχων του.

Διαβαζω οτι τα κομικς απευθυνονται σε παιδια. Ε λοιπον ας τα δωσει στα ιδρυματα αντι για ανακυκλωση. Τι κριμα που δεν εχει emotion με αυτο που εκανε ο Μητσικωστας και που εννοει το "μπααα" πιανοντας το πηγουνι του. Αυτο θα εβαζα εδω. :thinking::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το 29 Σκρουτζ Μακ Ντακ - Τα εκατομμύρια του Θείου Σκρουτζ ειναι καλο; Να το παρω; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εδώ πέρα μπορείς να δεις πως είναι προτελευταίο (μετά το Φάντομ Ντακ) στις προτιμήσεις των μελών. Για το Φάντομ Ντακ έχω μία μικρή ένσταση, όμως για τα Εκατομμύρια δεν έχω καμία αμφιβολία πως είναι πανάκριβο για την ιστορία που προσφέρει. Αν είχαν ολόκληρο το Double Duck στην ίδια τιμή θα άξιζε, όμως για ιστορία τέτοιου είδους θα σου πρότεινα να το αποφύγεις. Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4541
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αμα εχεις υπομονη....

Εμφανιστηκαν σε ψιλικατζιδικα της Κυψελης τα Μεγαλα Σηριαλ 33 (Παρασκευες Γκουφυ) και 31 (Ιστοριες της Πλωρης).

Κανονικη τιμη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ω ναι. προσυπογράφω τον προλαλήσαντα. Επετέλους ήρθαν οι Παρασκευές στα Πατήσια.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τέλεψα τας Παρασκευάς του Γκούφυ. Απολαυστικότατες! Σουρρεαλισμός που σπάει σταγόνες υγρού αζώτου σε νησίδες βασιλόπιτας στον ήλιο. :best:

 

το σχέδιο με ξένισε λίγο σε καμιά-2 ιστορίες, αλλά το σενάριο σπέρνει :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Λοιπόν ξεκινάω με μια κριτική για τα περσινά Μεγάλα Σήριαλ, αν και το ξέρω ότι άργησα σχεδόν ένα χρόνο.Όμως φταίει το ότι δεν βρήκα χρόνο να διαβάσω το δεύτερο τομάκι του Τζιούνιορ και ακόμα δεν το έχω διαβάσει.Όποτε αυτό το τομάκι δεν θα σχολιαστεί προς το παρόν.Επίσης, το τομάκι #33 με τις Παρασκευές του Γκούφυ δεν θα σχολιαστεί, πολύ απλά γιατί δεν το αγόρασα, αφού μόνο 2 ιστορίες δεν είχα από αυτό.Όμως επειδή τις έχω διαβάσει από τα αντίστοιχα Μίκυ Μάους μπορώ να πω ότι οι ιστορίες τα σπάνε, όπως άλλωστε και οι περισσότερες αυτής της σειράς.Αυτές οι απρόβλεπτες εξελίξεις, που μπορούν να σε στείλουν, αλλά και το χαλαρό υφάκι του Γκούφυ όταν τις αντιμετωπίζει είναι όλα τα λεφτά.

 

Πάμε όμως τώρα να σχολιάσουμε αυτά που διάβασα.

 

Φάντομ Ντακ:Ίσως και το χειρότερο τομάκι που βγήκε πέρσι.Οι μόνες ιστορίες που μου άρεσαν, λόγω σασπένς ήταν: Το Μυστικό του Μουλτιβέλοξ, Ο Μεγάλος Παπλάτσας την οποία είχα ξαναδιαβάσει οπότε ούτε καν εντυπωσιάστηκα και τέλος Το Συνέδριο των Υπερηρώων, μου άρεσε λόγω των καταστάσεων και ότι οι υπερήρωες αγωνίζονταν για τα δικαιώματα τους, αλλά δεν μπορούσαν να βγάλουν άκρη με τους δημάρχους.Πάντως και αυτό το είχα διαβάσει, αλλά το είχα ψιλοξεχάσει.

 

Τα εκατομμύρια του Θείου Σκρούτζ:Καταρχήν να τονίζουμε ότι μετα τον Βίο & Πολιτεία, ότι προσπάθεια και να γίνει για να καταγράψουν την ζωή του Σκρούτζ και το πως απέκτησε την περιουσία του, δεν θα πιάνει μια μπροστά του.Ακόμα και η Δυναστεία των Ντακ, που είναι μια αρκετά καλογραμμένη ιστορία και φτιαγμένη από σημαντικά ονόματα του χώρου δεν μπορεί να φτάσει το επίπεδο του Βίου.Φυσικά, η Δυναστεία ασχολείται περισσότερο με τους προγόνους της οικογένειας, παρά με την ζωή του Σκρούτζ, οπότε θεωρώ ότι παρεμβάλλεται πριν τον Βιο.Όσον αφορά λοιπόν, το τομάκι αυτό, μπορώ να πω ότι πέρασα ευχάριστα την ώρα μου όταν το διάβασα, αλλά μόνο τα 3 πρώτα επεισόδια μου άρεσαν και λίγο το τέταρτο.

 

Ινδιάνα Γκούφυ:Ίσως και το καλύτερο τομάκι της σεζόν, με τον Χλαπάτσα σε μεγάλα κέφια.Δεν θα πω ποιές ιστορίες μου άρεσαν, αλλά ποιές δεν μου άρεσαν.Δεν μου άρεσε η τελευταία και λίγο η προτελευταία.Αν και οι υπόλοιπες πως να μην σου αρέσουν αφού ήταν Ντε Βίτα;

 

Οι Ιστορίες της Πλώρης:Όλοι ξέρουν ότι τον Άζιμουθ Βαν Κουάκ τον πάω με τα χίλια, όπως επίσης όλοι ξέρουν ότι είναι οι μόνες ιστορίες που πάω και τον Φέθρυ μαζί με τον Μόμπυ Ντακ.Οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

 

Συμπέρασμα από τα περσινά Μεγάλα Σήριαλ:Μόνο τα μισά αξίζουν:(Ινδιάνα,Ιστορίες Πλώρης και Παρασκευές).Προσωπικά δεν μου άρεσε αυτή η αλλαγή που έκαναν στην σειρά και βγάζουν τόμους αφιερωμένους σε ήρωες.Χίλιες φορές όπως ήταν κάποτε που έβγαζαν Μεγάλες Ιστορίες τύπου Παπιομυστήριο, Μεγάλο Σπλάς και Φθόνο και Απληστία.Υπάρχουν ακόμα πάρα πολλές τέτοιες ιστορίες και εμείς χαραμίζουμε τον χρόνο μας με τομάκια αρπαχτές.Κύριοι υπάρχουν και άλλα πράγματα που μπορείτε να επανεκδόσετε, όπως: Το Αίνιγμα του Τοτέμ, Η Εποποιία του Νέου Κόσμου, Όσα πέρνει ο Άνεμος κλπ κλπ.Τώρα οι ιστορίες του Φάντομ, του Ινδιάνα και του Τζούνιορ δεν νομίζω να θεωρούνται Μεγάλα Σήριαλ και από την στιγμή μάλιστα που ξεπερνάνε τις 700(όπως του Φάντομ), δεν νομίζω ότι θα περιμένει κανείς να τις αποκτήσει μέσα από τα Μεγάλα Σήριαλ.Αν θέλετε επανεκδόσεις, μπορείτε να βάζετε μια σε κάθε τεύχος του Αλμανάκο.Πιο γρήγορα θα επανεκδοθούν έτσι και θα είναι ικανοποιημένοι και όσοι θέλουν φρέσκιες ιστορίες και όσοι θέλουν να μάθουν τις παλιές.Τώρα ιστορίες τύπου Πλώρης, Οι Παρασκευές και Τα Εκατομμύρια νομίζω ότι θεωρούνται Μεγάλα Σήριαλ, αφού πρόκειται για σειρές λίγων επεισοδίων και όχι για απλές ιστορίες ηρώων που τοποθετούνται στο πραγματικό περιβάλλον τον ηρώων, οπότε νομίζω πως ταιριάζουν σ' αυτήν την σειρά.

 

Να κλείσω με μια αναφορά μου σε ένα υπέροχο τομάκι που ξεκίνησα και τελειώσα σήμερα.Το Παπιομυστήριο είχα καιρό να το διαβάσω και το έκανα ένα repeat.Πραγματικά με καθήλωσε και έμενα όπως και τους (χιλιάδες, ή εκατομμύρια) Λιμνουπολίτες.Μπράβο στην Σίλβια Τζίκε και μου με το χιούμορ της, αλλά και το σχεδιαστικό της στυλ κατάφερε να δημιουργήσει τέτοια διαμάντια. :best::respect:

 

Η μόνη ιστορία που δεν έχω διαβάσει ποτέ ολόκληρη, είναι ο Μεγάλος Σπλας, αλλά τον έχω κι αυτόν μέσα στο πρόγραμμα.Μπορεί και σήμερα να ξεκινήσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ξέρεις τι μ'αρέσει σε σένα; Η ταχύτητα σου. Η ταχύτητα σου στο σκανάρισμα είναι αντιστρόφως ανάλογη με την ταχύτητα στα reviews. :best::p4:

 

Συμφωνώ σε αρκετά που είπες. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Από τα περσινά Μεγάλα Σήριαλ, πήρα μόνο το Φάντομ, και αυτό γιατί είναι Φάντομ.

 

Παρασκευές του Γκούφυ, κάτι μου έλεγε να μην το πάρω και όταν διάβασα κάνα δυό στο Μίκυ Μάους είπα στον εαυτό μου ότι καλά έκανα.

 

Ινδιάνα Γκούφυ, δεν με ενθουσιάζει. Ίσως αν το πετύχω μεταχειρισμένο να το πάρω.

 

Τα εκατομμύρια του Θείου Σκρουτζ δεν το πήρα γιατί είχα τη σειρά από τα Μίκυ Μάους

 

Τζούνιορ Ντακ και Ιστορίες της Πλώρης, που να μου έλεγε ο περιπτεράς "Σου δίνω 12 ευρώ και 20 λεπτά για να τα πάρεις" δεν θα τα έπαιρνα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξέρεις τι μ'αρέσει σε σένα; Η ταχύτητα σου. Η ταχύτητα σου στο σκανάρισμα είναι αντιστρόφως ανάλογη με την ταχύτητα στα reviews. :best::p4:

 

Συμφωνώ σε αρκετά που είπες. :D

 

Με λες αργό; :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με λες αργό; :Suspicious:

 

Ποιος το υπονόησε αυτό; Όχι πες μου, ποιος το υπονόησε αυτό; :ego::devil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.