Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Παιδιά, τα εκατομμύρια του θείου Σκρουτζ είναι σαν το "ΣΚΡΟΥΤΖ ΜΑΚ ΝΤΑΚ: ΤΟ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΟ ΠΑΠΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ";

Επεξεργασία από The Great Splash
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 841
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

εξαρτάται :) η ερώτηση είναι της υφής "τόσο χάλια" ή "φύρδιν-μίγδιν ιστορίες μενταλιτέ"? :)

 

όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενο ποστ, θα είναι λογικά μια σειρά ιστοριών, σχεδόν συνεχόμενων, που είχε δημοσιευθεί παλιά στο Μίκυ Μάους (σε αντίθεση με το Σκρουτζ)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

εξαρτάται :) η ερώτηση είναι της υφής "τόσο χάλια" ή "φύρδιν-μίγδιν ιστορίες μενταλιτέ"? :)

 

όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενο ποστ, θα είναι λογικά μια σειρά ιστοριών, σχεδόν συνεχόμενων, που είχε δημοσιευθεί παλιά στο Μίκυ Μάους (σε αντίθεση με το Σκρουτζ)

 

:cheers5:

 

 

Χαχαχα! Το Σκρουτζ Μακ Ντακ που είχε βγει μου άρεσε αρκετά. Απλά επειδή δεν έχω διαβάσει την σειρά αυτη (Τα εκατομμύρια του ΘΣ) δεν ξέρω αν πρέπει να δώσω 7,30 Ευρω (!) γι'αυτήν! Το φοβάμαι λίγο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κάποιος ας διορθώσει την εγγραφή για το 20 στο inducks... There is no Phantom Duck :) But there is a Duck Avenger ;)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν κάνεις αναζήτηση στο internet θα διαπιστώσεις ιδίοις όμασιν πως υπάρχει κόσμος που τον αναφέρει ως Phantom Duck στα αγγλικά. Μέχρι και στην wikipedia αναφέρεται έτσι. Δεν έχω παρακολουθήσει αμερικάνικες ιστορίες του και έτσι δεν ξέρω σε πόσες αναφέρεται ως Phantom Duck, Duck Avenger ή Superduck. Αλλά γενικά ναι, σύμφωνα με το Inducks το Duck Avenger είναι πιο "επίσημο" όνομα όταν αναφερόμαστε στον ήρωα στα αγγλικά, γι' αυτό και το διόρθωσα

 

This is not a comic-book, just the car of Paperinik / Duck Avenger / Φάντομ Ντακ, as it was prior given with the issues 2207-2211 of the Greek Μίκυ Μάους / Mickey Mouse

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  77
  • Reputation:   276
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5741 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σήμερα ολοκλήρωσα την ανάγνωση του τεύχους "Φάντομ Ντακ: Ώρα για δράση". Κάτά την προσωπική μου άποψη, κατώτερο των προσδοκιών και μετρίως μέτριο. Τσάμπα τα λεφτά! :down: Αυτό βέβαια με κάνει αρκετά επιφυλακτικό για τα επόμενα τεύχη της σειράς ΜΜ που θα κυκλοφορήσουν φέτος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι ακριβώς σε απογοήτευσε δηλαδή;

 

Απλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν δώσω τα χρήματα που θα μπορούσα να επενδύσω σε κάποιο άλλο κόμιξ. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασε όλη την 7η σελίδα του τόπικ. :P Αν αγοράζεις Αλμανάκο πάντως δεν έχεις λόγο να το πάρεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διάβασε όλη την 7η σελίδα του τόπικ. :P Αν αγοράζεις Αλμανάκο πάντως δεν έχεις λόγο να το πάρεις.

 

Όχι. Αν αγόραζες Αλμανάκο δεν εχεις λόγο να το πάρεις. :D:P

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάντως παιδιά σκέφτομαι να μην τα παρω φέτος τα Μ. Σήριαλ. Κυρίως λόγω της πολύ υψηλής τιμής σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιες. Το καταλαβαίνω ότι γίνεται λόγω της κρίσης κλπ. είχα όμως την ελπίδα ότι θα αποζημιωνόμασταν για την τιμή από συλλογές καλών ιστοριών. Από αυτά που διαβάζω να λέτε πρέπει να είναι μέτριο, αν οχι ψιλομούφα, το τομάκι του Φάντομ, οπότε θα αγοράσω μόνο τις Παρασκευές του Γούφυ που οι 2-3 που θυμάμαι να είχα διαβασει μου είχαν φανεί χαβαλεδιάρικες και ίσως τις Ιστορίες της Πλώρης που κάποιοι είπατε ότι ήταν καλή σειρά. Για τα υπόλοιπα τομάκια, θα περιμένω να διαβάσω και τις γνώμες σας, αλλά μάλλον δεν.

 

Το μόνο κριμα ότι θα χαλασει η συλλογή, αλλά δε βαριέσαι, κάπου θα τα βρούμε να τα πάρουμε ψιλομεταχειρισμένα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασε όλη την 7η σελίδα του τόπικ. :P Αν αγοράζεις Αλμανάκο πάντως δεν έχεις λόγο να το πάρεις.

 

Όχι. Αν αγόραζες Αλμανάκο δεν εχεις λόγο να το πάρεις. :D:P

 

Το θέμα είναι πως τώρα άρχισα να παίρνω Αλμανάκο. Πήρα τα 3 τελευταία τεύχη και με έχουν εντυπωσιάσει πολύ οι ιστορίες του. Θα γίνω τακτικός πελάτης του. :P Φάντομ Ντακ δεν είχα ξαναδιαβάσει ποτέ πριν.

 

Απ' ότι διάβασα πιο πριν, το μειονέκτημα του τόμου είναι πως τυπώνει τις παλιές ιστορίες, άρα για κάποιον που δεν τις έχει διαβάσει είναι μια χαρά. Είμαι σωστός μέχρι εδώ; :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Comics Fan, αν κρίνω από την ηλικία σου και από τα λεγόμενα του παραπάνω post σου (διαβάζεις Φάντομ για πρώτη φορά, έχεις μόνο τρία τεύχη Αλμανάκο και οι ιστορίες σου άρεσαν), τότε το συγκεκριμένο τομάκι είναι μία πάρα πολύ καλή αγορά για εσένα.

 

Dhm, στη θέση σου δε θα ήμουν σίγουρος πως θα τα βρεις μεταχειρισμένα εύκολα και σε καλή κατάσταση του χρόνου. Ακόμα και σε κεντρικά σταντ στην Ομόνοια, έστειλαν μόνο 2-3 τεύχη. Και σκέψου πως μόλις τελειώσουν από τη διανομή στην Αθήνα, θα στείλουν ό,τι έχει περισσέψει στην επαρχία. Απ' ό,τι φαίνεται ο Τερζό μείωσε την παραγωγή, επομένως αύξησε την τιμή.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

OK :efxaristo: Φάντομ Ντακ, θα αγοράσω τον συνονόματο σου. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

...

 

ιδού χάλια....

 

σαφώς και δεν φταίει ο Comics Fan. Πόσους τίτλους να αγοράσει? Και γιατί?....

 

με το να εξοβελιστεί ο Φάντομ αποκλειστικά στο Αλμανάκο, ο χριστιανός *έτυχε* να πάρει κάποια Αλμανάκο και να μάθει για την ύπαρξή του....... και για την γοητεία του.........

 

Comics Fan. Έχεις ένα ντεσαβαντάζ. Μένεις επαρχία... Ειδαλλώς θα σε προέτρεπα να σκαλίσεις το inducks (κατάλογος με όλες τις ιστορίες disney και το που έχουν εκδοθεί), να ψάξεις να βρεις τις παλιές ιστορίες του Φάντομ από τη δεκαετία του 70 και μετά να κυνηγήσεις τα διάφορα τεύχη της δεκαετίας του 80 και του 90 (κυρίως Κλασικά) όπου έχουν δημοσιευθεί. Κόστος ενός εκάστου τεύχους κάπου στο 1,50 ευρώ για δαύτα (μεταχειρισμένα πάντα και μόνο άμα είναι σε πραγματικά καλή κατάσταση).

 

Εδώ θα βρεις τις ιστορίες που ανέφερα (έχει κι άλλες, περιορίσου στις παλιότερες).

 

και μετά μου λέτε για πρόσφατες ιστορίες και πως θα τις ξαναδιαβάσει κάποιος που τις έχασε και μπλαμπλαμπλαμπλα.... Εδώ ρε η Βίλλα των Ρόδων έχει 14 χρόνια να δημοσιευθεί. Η δεύτερη, το Φάντομ Ντακ εναντίον Φαντομία έχει 25 χρόνια να δημοσιευθεί. Και πάει λέγοντας..... (είναι δυνατόν ο Μίτος της Αριάδνης του Καβαζάνο να έχει δημοσιευθεί μόνο μια φορά το 1982?????................)

 

και γενικώς σε όσα disney διαβάζεις άρχοντα, να τσεκάρεις μετά το τεύχος στο inducks για να βλέπεις ποιοι είναι οι δημιουργοί. Σιγά-σιγά θα διαπιστώσεις ότι ορισμένοι κάνουν πραγματικά καλές ιστορίες ;)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτή είναι έκδοση... Paperinik Cult. http://coa.inducks.org/publication.php?c=it/PKC

 

από μια ματιά που έριξα φαίνεται να έχει όλες (ή έστω τις περισσότερες) ιστορίες του Φάντομ Ντακ στη σειρά όπως πρωτοδημοσιεύθηκαν.........

 

200 σελίδες, λίγο κάτω από τα 3 ευρώ.....

 

να πραγματικά Μεγάλα Σήριαλ :) Οι πρώτοι 5-10 τόμοι φαίνονται διαμάντια :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, Φαντομ, το εχω δει και πιο πισω να το λετε οτι δεν εχουν κυκλοφορησει πολλα αντιτυπα, αλλα νομιζω οτι καπου εκει παταει ο Τερζο, οτι θα παμε να τα παρουμε ο,τι και να μας πασαρει (οι αναγνωστες της ηλικιας μας δλδ, οι πιο νεαροι αναγνωστες ισως εχουν κ λιγοτερες απαιτησεις) γιατι θα σκεφτομαστε μια ζωη οτι αν δεν το παρουμε θα χαλασουμε τη συλλογη μας κλπ. Οπως και με το ΚΟΜΙΞ που συνεχιζουμε και το αγοραζουμε ακομη για συλλεκτικους -παναθεμα- λογους (εγώ τλχστν). Αν ομως σταματησουμε να σκεφτομαστε ετσι και να αγοραζουμε ο,τι και να εκδιδει, ισως προσεξει λιγο παραπανω την ποιοτητα.

 

-Ένας "Αγανακτισμένος" αναγνωστης της Νέας Ακτίνας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ευχαριστώ για τις ιδέες germanicus. ;)

 

Πάντως το Inducks το γνωρίζω αρκετό καιρό. Το δύσκολο με μένα είναι πως είμαι "καχύποπτος" όσον αφορά τα νέα περιοδικά. Έτσι και πιο πριν έπαιρνα μόνο Μίκυ Μάους στο δημοτικό που δεν με ενθουσίαζαν καθόλου. Μόλις όμως πήρα ένα τεύχος του Κόμιξ κόλλησα με τα Disney. :lol:

 

Γενικά πάντως όσο πάει μαθαίνω όλο και περισσότερα σχετικά με τι αξίζει και όχι. Τον Φάντομ Ντακ δεν τον έπαιρνα γιατί δεν θεωρούσα πως στα Disney υπάρχει χώρος για έναν υπερήρωα. Τώρα καταλαβαίνω πόσο λάθος ήμουν τελικά. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αυτή είναι έκδοση... Paperinik Cult. http://coa.inducks.org/publication.php?c=it/PKC

 

από μια ματιά που έριξα φαίνεται να έχει όλες (ή έστω τις περισσότερες) ιστορίες του Φάντομ Ντακ στη σειρά όπως πρωτοδημοσιεύθηκαν.........

 

200 σελίδες, λίγο κάτω από τα 3 ευρώ.....

 

να πραγματικά Μεγάλα Σήριαλ :) Οι πρώτοι 5-10 τόμοι φαίνονται διαμάντια :)

 

:cheers5:

:confuse::confuse::confuse::confuse: απιστευτο...απιστευτη συλλογη,μηνιαια,χορταστικη,καταπληκτικη τιμη !!!γιατι να ειναι τοσο μπροστα οι ιταλικες εκδοσεις γα μωτο...αν ηξερα ιταλικα ηδη θα εψαχνα τροπο να τα αποκτησω!!!damn... :crying::crying::crying::crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν, αξιώθηκα και διάβασα το Φάντομ που κυκλοφόρησε πρόσφατα (#28) και γενικά κρίνω ότι δεν ήταν άσχημο, αλλά ακόμη και εγώ που δεν αγοράζω αλμανάκο θα ήθελα κάτι καλύτερο. Ίσως π.χ.: μιας και ουσιαστικά είναι το πρώτο που ασχολείται με τον χαρακτήρα αυτό και αυτόνομα (δεν υπολογίζω σαφώς και εξ' επίτηδες το "Εναντίον όλων"), να μας πει το πως ξεκίνησε, την πρώτη του επαφή με τον Κύρο, το πως έφτιαξε το σπίτι του, τίποτα τέτοια (origins) αντί διάφορες άσχετες - μικρές ιστοριούλες, άσχετα αν είναι όμορφες ή όχι. Γενικά η ποιότητα είναι η γνωστή, η τιμή ολίγον τσιμπημένη σε σχέση με πέρυσι αλλά για μένα που γενικά δεν αγοράζω τακτικά και ανάγκη συλλογής τα υπόλοιπα, δεν μου κάνει τόσο έντονη αίσθηση. Θα μου πεις για άλλα γκρινιάζεις ή κολλάς και σε αυτά όχι; Έχετε δίκιο, όντως θα πρέπει να τηρούμε μία ενιαία στάση έναντι σε όλες τις εταιρείες, απλά τώρα με πέτυχε μάλλον σε καλή διάθεση για να επεκταθώ στο θέμα αυτό. Προσωπικά δεν με χάλασε πολύ που ήταν σε πλαστικό, ίσως επειδή λίγο που το κοίταξα αυτό που διάλεξα ήταν κυριλέ μέσα, κάτι που ίσως ήταν τυχαίο. Περιμένω αύριο το επόμενο (δεν την έχω διαβάσει την ιστορία, ομολογώ ότι είχα ψαρώσει όταν είχε ανακοινωθεί στο ΜΜ αλλά είχα απροσδιόριστα μέσα μου την διαίσθηση ότι θα κυκλοφορήσει σε τομάκι).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Για τα εκατμμούρια του θείου Σκρουτζ τι έχετε να πειτε; Λένε τίποτα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Οπισθο-εξώφυλλα και Inducks link για το τεύχος 29

 

 

dionik_inducks_small.png

 

 

On 2/6/2011 στο 8:45 ΜΜ, Dhm είπε:

Phantom, κάποιο σχόλιο για τη σειρά αυτή? Δεν έχω παρει τα τευχη του Μικυ και δεν την εχω διαβασει. Λέει κατι σαν ιστορία? Αξίζει την τιμή της από τη στιγμη που δεν την εχω διαβασει? Υπολογιζουμε πολυ στη γνώμη σου, οποτε γράψε κάτι για οσους αμφιταλαντευομαστε για το αν θα το αγορασουμε το τομακι :D

 

 

Τελικά όπως το πιστεύαμε, ήταν τα 10 επεισόδια που δημοσιεύτηκαν στο Μίκυ Μάους. Δεν διάβασα τη σειρά όταν έβγαινε στο περιοδικό, γι' αυτό και μου φάνηκε εντελώς νέα. Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει τα πρώτα δύο κεφάλαια. Δεν μπορώ να πω πως είναι άσχημα, όμως δεν είναι και τίποτα φοβερό. Ουσιαστικά σε κάθε νέο κεφάλαιο, ο Θείος Σκρουτζ διηγείται μία ιστορία της ζωής του, σχετικά με το πώς απόκτησε το κάθε του εκατομμύριο, για τα πρώτα 10 εκατομμύρια. Για να πω την αλήθεια μου φάνηκαν προβλέψιμες ιστορίες και αν ήμουν φυσιολογικός αναγνώστης μάλλον δεν θα το έπαιρνα με τέτοια τιμή. Φυσικά εγώ δεν είμαι φυσιολογικός αναγνώστης αλλά κορόιδο, επομένως δεν πιάνομαι :P Πάντως η τιμή είναι πολύ τσιμπημένη, πιστεύω πως αν κάποιος δεν καίγεται να διαβάσει ένα ακόμα origin της περιουσίας του Σκρουτζ, δεν αξίζει να το αγοράσει με τέτοια τιμή. Πάντα σύμφωνα με τα δύο κεφάλαια που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12627
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  295
  • Reputation:   1311
  • Achievement Points:  295
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Thanks, Phantom :) Καίγεται και αυτό το τομάκι λοιπόν.. :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αφού δεν το έχω διαβάσει στο ΜΜ, ας το διαβάσω εδώ. Και ο Θεός βοηθός....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Φυσικά εγώ δεν είμαι φυσιολογικός αναγνώστης αλλά κορόιδο, επομένως δεν πιάνομαι

Το πήρα και εγώ μόλις τώρα... ομολογώ ότι για την τιμή που έχει το περίμενα πιο παχύ... αρκετά πιο παχύ... πολύ πιο παχύ. Τέλος πάντων, σαν κοροϊδάκι της εκδοτικής νιώθω ώρες - ώρες και ότι τελικά ναι με έπιασαν κότσο που λένε, αλλά τι να κάνω, να σπάσω την παράδοση των καλοκαιρινών εκδόσεων; Εφόσον δεν παίρνω το ΜΜ μέσα στον χρόνο, άντε κάνα κλασικά αραιά και που (και το Μυστήριο) δεν με πονάει τόσο πολύ, αλλά μου φαίνεται ότι σιγά - σιγά οι εκδόσεις αυτές της Νέας Ακτίνας θα γίνουν αιτία και θα μας φαίνονται οι τιμές άλλων εκδοτικών (με ονόματα αρχαίων Αιγυπτίων Θεών π.χ.) φυσιολογικές και τίμιες λόγω της ποιότητας τους. ΣΚ, έρχεται, λογικά θα το διαβάσω και θα επανέλθω για σχολιασμό. Αφού δεν είχαμε origin του Phantom Duck, ας έχουμε του Θείου Σκρουτζ αν και μετά το έπος του Βίου του μάλλον αυτό θα είναι κουφετάκι, αλλά ας όψεται που λόγω του ανώμαλου καιρού το μόνο που μας μύρισε καλοκαιράκι μέχρι τώρα είναι αυτές οι εκδόσεις. Αλήθεια είδε κανείς χελιδόνια πουθενά; Όχι κάνα - δυο αδέσποτα, μπόλικα, σμήνη εννοώ;

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

αλλά μου φαίνεται ότι σιγά - σιγά οι εκδόσεις αυτές της Νέας Ακτίνας θα γίνουν αιτία και θα μας φαίνονται οι τιμές άλλων εκδοτικών (με ονόματα αρχαίων Αιγυπτίων Θεών π.χ.) φυσιολογικές και τίμιες λόγω της ποιότητας τους.

 

:lol::lol::lol: Εκδόσεις Ρα??? Εκδόσεις Όσιρις???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αντίδραση της περιπτερού μου:

 

- 7,30; Πόσα έχει μέσα και στοιχίζει τόσο; Πρέπει να έχει 3-4 έτσι;

- Δεν είναι τομάκι με τεύχη του Μίκυ Μάους (απαντώ εγώ). Είναι ξεχωριστό.

- (Με σαφή έκπληξη) Αααα!

 

Priceless!!

 

:lol:

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αντίδραση της περιπτερού μου:

 

- 7,30; Πόσα έχει μέσα και στοιχίζει τόσο; Πρέπει να έχει 3-4 έτσι;

- Δεν είναι τομάκι με τεύχη του Μίκυ Μάους (απαντώ εγώ). Είναι ξεχωριστό.

- (Με σαφή έκπληξη) Αααα!

 

Priceless!!

 

:lol:

Εμένα τα έχει συνηθίσει τέτοια νούμερα και για λιγότερες σελίδες! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Απλά σε κανέναν δεν φαίνεται λογικό ότι ένα κοντοστούπικο τομάκι με "μικυμάου" μπορεί να στοιχίζει τόσο. Αν ήταν σε μεγάλο σχήμα δεν πιστεύω να υπήρξε τέτοια αντίδραση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το τομάκι με τον Φάντομ Ντακ με κάνει και αισθάνομαι πραγματικά τυχερός που μεγάλωσα διαβάζοντας τις ιστορίες του Guido Martina αντί για αυτές τις χαζοιστοριούλες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   857
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το σχόλιο μου θα είναι στο ίδιο μήκος κύματος με τους προηγούμενους. Τα ΜΣ είναι μια σειρά που ίσως απολαμβάνω πιο πολύ απ'όλες για τους γνωστούς λόγους -καλοκαιράκι, κάτι νέο/διαφορετικό, καλή έκδοση κλπ. Έρχεται λοιπόν φέτος ο κύριος Τερζόπουλος και μου λέει: "Την πιο μαμάτη μου σειρά, που περιέχει τόμους διαμάντια, την εκτινάσω στα ύψη από άποψη ευρώπουλων(από την στιγμή που δίνω 12€ για την επικούρα που λέγεται Bone στην Jemma, αυτά που βλέπω φέτος είναι για γιαουρτάκι, πύλινο με πέτσα), αυτοί που είναι να τα πάρουν, θα τα πάρουν σαν καλά κορόιδα και οι υπόλοιποι ας πάνε...". Και ναι λοιπόν, έσκασα 6.50 για τον Φάντομ, 7.30 για τα Μύρια και θα σκάσω και για τα υπόλοιπα γιατί είμαι ψυχάκιας, +τα 3 για αυτήν την αηδία το Κόμιξ.

 

Ευχαριστώ πολύ, λοιπόν, κύριε Τερζόπουλε που με δουλέυεις μέσ'τα μούτρα μου, που εκδίδεις αρπαχτές και ιστορίες για 3χρονα ως Συλλεκτικά, που ρίχνεις σταδιάκα το επίπεδο όσο δεν πάει, που έτσι όπως το πας θα μου κόψεις το χόμπι που έχω από τότε που μέτραγα μέχρι το 10 με τα δάχτυλα. Δεν θες να κλείσεις το μαγαζί? Κάνε μια σοβαρή έκδοση! Υπάρχει άνθρωπος που δεν σε παραδέχτηκε με τον Βίο? Όχι. Ανέβασε το επίπεδο να σωθούμε όλοι μας. Μου θες και άνοιγμα στο ιντερνετ...

 

*Σόρυ για την κλάψα, αλλά δεν είχα σχολιάσει παλιότερα και έκανα μια σούμα Μάρθα-Βούρτση-over9000...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.