Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η "ληστεία του αιώνα" είναι πάρα πολύ καλή. Υπήρξαν διάφορα σημεία στα οποία πραγματικά γέλασα. Αρκετά ευφυής, με σουρρεαλιστικές πενιές στο σενάριο, ποικιλία γκακ, φτιαγμένη με κέφι και εφάμιλλο σκιτσάκι. Ίσως να είναι το φετινό "σερ μίκυ".

 

για 2,90 it's a steal my friends!

 

:cheers5:

 

Πραγματικά πολύ καλό. Το διάβασα χθες και μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα. Για αστυνομική ιστορία Μίκυ είχε πολύ γέλιο, ενώ το σχέδιο μπορεί να ξενίσει λίγο, αλλά αν το προσέξεις είναι εκπληκτικό με απίστευτα αστείες φάτσες. Ειδικά το Μαύρο Φάντασμα σε ψιλο καρτουνίστικο ύφος ήταν απιστευτο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα

 

Πολύ ωραίο σήριαλ το "Αυτοκίνητο Του Φάντομ Ντακ"! Στο εξωτερικό που θα τα βλέπουν απ΄το Inducks θα γελάνε και οι πέτρες...

 

Θα γελάμε όλοι μαζί, Έλληνες ξένοι και πέτρες. Πως να καταχωρήσω τέτοιο πράγμα πείτε μου!

 

Και τι ωραιο πράγμα για ένα συλλέκτη να έχει στο ράφι του όλη τη σειρά Μεγάλα Σήριαλ και στη μέση να πετάγεται και ένα αμαξάκι. Τραγικός για άλλη μία φορά ο Τερζόπουλος...

 

 

Βασικά δεν υπήρχε λόγος να το προωθήσουν μέσω μιας συγκεκριμένης σειράς, ούτε καν μέσω του Κόσμου Ντίσνευ. Κρίμας.

 

Βασικά στο Κόσμος Ντίσνευ θα μου κολλαγε καλύτερα. Την έχουν γ..... που την έχουν γ..... τη σειρά, άλλη μια πατάτα δεν πειράζει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 841
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Παίδες (και παιδούλες), η μίνι σειρά με τον Επιθεωρητή Μίκυ Μάους είναι κανονικά 11 ιστορίες. Στο Σήριαλ#13 δημοσιεύτηκαν οι 9 από αυτές, και στην θέση των άλλων δύο πήραν μερικές 6σέλιδες με πρωταγωνιστή τον Γκούφυ.

 

Και με τη δύναμη του Grayskull Inducks εντοπίστηκε μία από τις δύο ιστορίες που απέμεναν. Ο λόγος για το Μίκυ Μάους 2221. Τώρα η άλλη θα έχει δημοσιευτεί πουθενά ? Τέλος πάντων, αργά ή γρήγορα θα το μάθουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  53
  • Reputation:   187
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και τι ωραιο πράγμα για ένα συλλέκτη να έχει στο ράφι του όλη τη σειρά Μεγάλα Σήριαλ και στη μέση να πετάγεται και ένα αμαξάκι. Τραγικός για άλλη μία φορά ο Τερζόπουλος...

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο Τερζόπουλος ασχολείται με τέτοια θέματα;

 

 

Μιχάλης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Φίλε Μιχάλη, δεν μιλάμε φυσικά προσωπικά για τον ίδιο τον κύριο Τερζόπουλο, αλλά για την εκδοτική που φέρει το όνομα του. Όπως όταν μιλάμε για το γλυκό βύσσινο Σαραντής ένα πράγμα... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η Ληστεία του Αιώνα ήταν τέλεια. :respect: :respect: :respect: :respect: Με ενθουσίασε η ιδέα πως θα διαβάσω Τζίκε ή Ζίκε ή όπως προφέρεται και ήμουν προετοιμασμένος να γελάσω τρελάαα! Σαν σχέδιο ε'ιχε ωραίες φατσούλες, αστείες και γέλιο με το αστεράκι πάνω από το κεφάλι των ηρωών σε ορισμένες περιπτώσεις!

 

Τρελό γέλιο όταν τελείωνε ένα επεισόδιο και είχε στις κλασσικές ερωτήσεις του στυλ "Τι θα γίνει στην συνέχεια;, την ξεκαρδιστική ερώτηση "Η Μίννι και η Κλάραμπελ θα μείνουν χωρίς πίτσα;". Ήταν η μόνη φορά που διέκοψα το διάβασμα της ιστορίας, για να αρχίσω να γελάω σαν τρελός. Στο τσακ την γλίτωσα την συγκοπή!!! :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3979
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  33
  • Reputation:   37
  • Achievement Points:  33
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6010 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλησπέρα παιδιά. Μαζεύω φανατικά και το ΚΟΜΙΞ και τα ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΡΙΑΛ . Το πρόβλημα μου είναι με δύο τεύχη τη "μεγάλη ληστεία" καθώς και με το "σπαθί των πάγων" που ακόμη δεν έχουν εμφανιστεί στη Θεσσαλονίκη. Τα έχει βρει κανείς από εδω πάνω ή μπα? Γνωρίζει κανείσ μήπως πότε έχουν σκοπό να τα φέρουν εδώ ? το λέω γιατί έχουν περάσει οι αναφερόμενεσ ημερομηνίες. Ευχαριστώ πολύ.

Δημήτρης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν νομίζω να μην έχουν έρθει... :thinking: Ίσως εξαντλήθηκαν στο περίπτερό σου ή κάτι τέτοιο. Αν έψαχνες πουθενά αλλού μπορεί και να τα έβρισκες.

 

Σας άρεσαν τα "7 Θαλυματα των Παπιών"; Εγώ δεν το έχω πάρει ακόμη, αλλά επειδή δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα γι' αυτό ;) , σκοπεύω να μην το πάρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ιιιιιιιιιιι τα Θαυματα τα σπανε!!!!!! Εχουν τρελο νταβαντουρι και ειναι και ιστορικη επανεκδοση!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Α, ναι..; Χμμ.. :thinking: Θα δούμε! Αν μου περισέψει κανά ψιλό :pray: :pray: :pray: από αυτά που πρέπει να αγροάσω ο κόσμος να χαλάσει, ίσως το πάρω... :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3979
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  33
  • Reputation:   37
  • Achievement Points:  33
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6010 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Βρήκα τη ληστεία του αιώνα αλλα δε βρίσκω με τίποτα το σπαθί των πάγων. Το θέμα φίλε JohnnyMZ είναι ότι δεν πήγα σε περίπτερο αλλά σε ένα από τα κεντρικά χονδρικής λιανικής που είχε φέρει όλα τα άλλα εκτός από ληστεια του αιώνα και σπαθί των πάγων για αυτό προβληματιστικα. Αν κανείσ από Θεσσαλονίκη το πετύχει πουθενά παρακαλώ ασ μου στείλει ενα ΠΜ .

Ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εκδοτικός οργασμός! Βασικά προτιμούσα παλιότερα που έβγαινε μια σπέσιαλ ιστορία κάθε 3-4 χρονια, πχ το "Ιστορία & Δόξα της Δυναστείας των Ντακ" και "Η Ζωδιακή Πέτρα". Το 'χουν παρακάνει τώρα. 'Ετσι όπως βγάζουν συνέχεια απλά ρίχνουν και την αξία των εντύπων. Η υπερπροσφορά ποτέ δεν ήταν καλή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τι εννοείς ως αξία των εντύπων και πώς γίνεται να πέφτει από τη στιγμή που βγαίνουν ποιοτικοί τίτλοι, τουλάχιστον μέσω της συγκεκριμένης σειρας ? Εφ' όσον υπάρχει ποιότητα στην επιλογή των ιστοριών, δεν βλέπω για ποιον λόγο να είναι άσχημη η υπερπροσφορά. Κατά καιρούς παραπονιόμαστε πως δεν έρχονται νέοι τίτλοι στη χώρα μας, ας μην παραπονιόμαστε και για το αντίθετο.

 

:beer:

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1953
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τι εννοείς ως αξία των εντύπων και πώς γίνεται να πέφτει από τη στιγμή που βγαίνουν ποιοτικοί τίτλοι, τουλάχιστον μέσω της συγκεκριμένης σειρας ? Εφ' όσον υπάρχει ποιότητα στην επιλογή των ιστοριών, δεν βλέπω για ποιον λόγο να είναι άσχημη η υπερπροσφορά. Κατά καιρούς παραπονιόμαστε πως δεν έρχονται νέοι τίτλοι στη χώρα μας, ας μην παραπονιόμαστε και για το αντίθετο.

 

:beer:

 

Χμμ, ίσως έχω γεράσει αλλα και η ποιότητα μου φαίνεται πεσμένη. Αν εξαιρέσεις το Σπαθί των Πάγων και τα 7 Θαύματα των Παπιών, που έχω στις αυθεντικές εκδόσεις τους, τα άλλα δύο μέρη της σειράς που έχω αγοράσει (Πυρ Παπί & Θάλασσα, Σκρουτζ Μακ Ντακ - το πιο Πλούσιο Παπ του Κόσμουί) μου φαίνονται μάλλον μέτρια. Βιαστικές πλοκές, βιαστικά σχέδια. Αλλα αυτό που εννοούσα είναι οτι παλιότερα όταν κυκλοφορούσε ένα σπέσιαλ τεύχος, ήταν όντως σπέσιαλ. Τώρα βγαίνουν τόσο συχνά που είναι κάτι συνηθισμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και με τη δύναμη του Grayskull Inducks εντοπίστηκε μία από τις δύο ιστορίες που απέμεναν. Ο λόγος για το Μίκυ Μάους 2221. Τώρα η άλλη θα έχει δημοσιευτεί πουθενά ? Τέλος πάντων, αργά ή γρήγορα θα το μάθουμε.

 

Σας διαφώτισα πάλι, ε...;

 

 

Στην ουσία αυτά τα "Μεγάλα Σήριαλ" ήταν τομάκια με ιστορίες που αγγίζαν ένα θέμα. Το "Σκρουτζ Μακ Ντακ" είχε ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Σκρουτζ (μέτριες θα έλεγα) και το "Πυρ Παπί & Θάλασσα" είχε πειρατικές ιστορίες. Εντάξει, ίσως δεν ήταν τα καλύτερα σήριαλ που έχουν βγει ποτέ, όμως η σειρά, από την στιγμή που έχει βγάλει ωραίες δουλειές άξιων δημιουργών (κυρίως στα τεύχη #1, #2, #3, #6, #7, #13, #15, #16, #17, #18, # 19, το θρυλικό και καλύτερο απ' όλα, το σήριαλ των εποχών #20 και το #21) πιστεύω πως αξίζει σαν σειρά. Και από ιδέες δεν υπάρχει περίπτωση να ξεμείνουν. Τώρα, αν θα τις υλοποιήσουν, αυτό είναι άλλο θέμα...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Sorry που διπλοποστάρω, αλλά εντόπισα κάτι μαγικό... :magic::hypno: Πόσο μαγικό...;

 

:thinking: Ίσως όσο το "Wizards of Mickey"!!! :dance: :dance:

 

Και ναι, κυρίες και κύριοι, μετά το "Τουρνουά", "Τα Σκοτεινά Χρόνια" και τα "WoM 3, 4 και 5", μια ολοκαίνουρια ιστορία που εντάσεται στην σειρα "Ο Άρχοντας των Μάγων" έρχεται να ταράξει τα νερά...! Κυκλοφορεί στο Topolino της εβδομάδας, #2802 και θα συνεχιστεί έως και το τεύχος #2805. Το σενάριο της ιστορίας υπογράφει ο Σταφάνο Αμπρόσιο, ενώ την εικονογράφηση αναλαμβάνει ο Λορέντζο Παστροβίκιο.

 

Από μεριά σεναρίου, απ' ό,τι κατάφερα να καταλάβω (ιταλικά είναι αυτά, δεν τα ξέρω κιόλας), πρόκειται για μια ιστορία γεμάτη δράση. Ο Μίκυ και οι φίλοι του προσπαθούν να βοηθήσουν για άλλη μια φορά τον κόσμο. Διάφορα φαινόμενα συμβαίνουν, όπως έρημοι που μεταμορφώνονται σε καταπράσινα λιβάδια, και γενικά δημιουργούνται ζούγκλες και τροπικά δάση. Ο Μίκυ με τους φίλους του πρέπει να καταλάβει τι συμβαίνει περνώντας από σκοτεινές κοιλάδες και όλα τα σχετικά.

 

Ένας καινούριος αντίπαλος εμφανίζεται και προσπαθεί να χρησιμοποιήσει την δύναμη των κρυστάλων (ή του στέμματος ;) ) για να έρθει στην φόρα ένας καινούριος τρόπος να χρησιμοποιείται η μαγεία, πιο δυνατός αλλά συνάμα επικύνδινος...

 

Αυτά και άλλα πολλά στην καινούρια χωρισμένη σε 4 μέρη ιστορία του "Άρχοντα των Μάγων", που ελπίζω να δημοσιευτεί στο ( κοντινό ; ) μέλλον και στην Ελλάδα! Η ιστορία ονομάζεται "Ο Νέος Κόσμος" (Il nuovo mondo) και το πρώτο επεισόδιο "Ο Αφέντης των Θαλασσών".

 

Ιδού το εξώφυλλο του "Topolino" που δημοσιεύτηκε το πρώτο επεισόδιο

 

post-9146-1249629841_thumb.jpg

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αναμενόμενο ήταν, μιας και η σειρά είναι πολύ πρόσφατη και μέχρι στιγμής έχει μεγάλη πέραση στην Ιταλία (και όχι μόνο). Ελπίζουμε για ποιοτικές συνέχειες, και φυσικά για επερχόμενη έκδοσή τους στην Ελλάδα.

 

Αν εξαιρέσεις το Σπαθί των Πάγων και τα 7 Θαύματα των Παπιών, που έχω στις αυθεντικές εκδόσεις τους, τα άλλα δύο μέρη της σειράς που έχω αγοράσει (Πυρ Παπί & Θάλασσα, Σκρουτζ Μακ Ντακ - το πιο Πλούσιο Παπ του Κόσμουί) μου φαίνονται μάλλον μέτρια.

 

Εμ, ήσουν και γκαντέμης και πήγες και πήρες τα 2 από τα πολύ μέτρια της σειράς :P Πάρε διάβασε τα 3 πρώτα της Ziche, τα Σερ Μίκυ, τη Μεγάλη Ληστεία, τον Επιθεωρητή Μίκυ, τους δύο τόμους του Άρχοντα των Μάγων κλπ να δεις τι εστί Μεγάλα Σήριαλ :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εμένα μερικές ιστορίες από το "Σκρουτζ Μακ Ντακ-Το πιο Πλούσιο Παπί του Κόσμου", το "Πυρ Παπί κια Θάλασσα" και του "Επιθεωρητής Μίκυ" μου αρεσαν. Όχι όλο το τεύχος από το κάθ' ένα. Εγώ ελπίζω να δημοσιευτεί και η τελευταία ιστορία που μένει με τον Μίκυ Επιθεωρητή, μιας και σας διαφώτισα :oops: μάθαμε πως η μία απ' τις δυό δημοσιεύτηκε στο "Μίκυ Μάους 2221". Επίσης και οι ιστορίες που μένουν από την υποσειρά "Επιθεωρητής Μίκυ και Γκούφυ", καλό θα ήταν να τις δούμε κι αυτές σε κανα "Μίκυ Μάους".

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εκδοτικός οργασμός! Βασικά προτιμούσα παλιότερα που έβγαινε μια σπέσιαλ ιστορία κάθε 3-4 χρονια, πχ το "Ιστορία & Δόξα της Δυναστείας των Ντακ" και "Η Ζωδιακή Πέτρα". Το 'χουν παρακάνει τώρα. 'Ετσι όπως βγάζουν συνέχεια απλά ρίχνουν και την αξία των εντύπων. Η υπερπροσφορά ποτέ δεν ήταν καλή.

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να τα μποϊκοτάρεις ώστε να μην πάνε καλά οικονομικά και να σταματήσουν να τα εκδίδουν. Το προτείνεις (γι' αυτό υπάρχει το σάιτ) και εύχεσαι να συμφωνήσουν μαζί σου αρκετοί ώστε να αραιώσουν τις εκδόσεις ή ακόμη και να τοις καταργήσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1754
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Λοιπόν, θεωρώ όλες τις νέες παπιοποντικοϊστορίες πολύ μέτριες και διαβάζω κυρίως Κλασσικά. Όμως τα Μεγάλα Σήριαλ είναι

κατά τη γνώμη μου ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε παπιά-ποντίκια. Έχω διαβάσει τα παρακάτω (με σειρά αξιολόγησης)

Σερ Μίκυ (1-2), Ο άρχοντας των μάγων (Τουρνουά, Σκοτεινά χρόνια), Επιθεωρητής Μίκυ, Ήρωες και Μάγοι, Το σπαθί των πάγων.

Είναι η μόνη σειρά σε Ντίσνευ που αποφάσισα να συλλέξω. Μακάρι να συνεχιστεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  5738
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  191
  • Reputation:   352
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Άρχισα σήμερα το σπαθί των πάγων που είχε μείνει από το καλοκαίρι (για κάποιο περίεργο λόγο που δε θυμάμαι :confuse: ) και αρχικά φαίνεται ωραίο.Ο πρίγκιπας της ομίχλης δε μοιάζει πολύ στον Darth Vader? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11903
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  343
  • Reputation:   1748
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Θα γελάμε όλοι μαζί, Έλληνες ξένοι και πέτρες. Πως να καταχωρήσω τέτοιο πράγμα πείτε μου!

 

Και τι ωραιο πράγμα για ένα συλλέκτη να έχει στο ράφι του όλη τη σειρά Μεγάλα Σήριαλ και στη μέση να πετάγεται και ένα αμαξάκι. Τραγικός για άλλη μία φορά ο Τερζόπουλος...

 

Πάντως αυτές οι μινιατούρες προέρχονται από την Ιταλία..Εκεί βγαίνουν πολύ συχνά. Ακόμα και για το "Άρχοντας των Μάγων" έχει βγει (ο μηχανικός δράκος)...Συνήθως τα δίνει δώρο το Τοπολίνο. Θα μπορούσαν φυσικά να μην το βάλουν στα μεγάλα σήριαλ..

 

 

 

Άρχισα σήμερα το σπαθί των πάγων που είχε μείνει από το καλοκαίρι (για κάποιο περίεργο λόγο που δε θυμάμαι ) και αρχικά φαίνεται ωραίο.Ο πρίγκιπας της ομίχλης δε μοιάζει πολύ στον Darth Vader?

 

Χαχαχαχα οντως! :lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3730
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ναι, ξεκίνησαν οι διαφημίσεις για τις καλοκαιρινές εκδόσεις στα πλαίσια των Μεγάλων Σήριαλ...! :dance:

Μια διαφήμιση λοιπόν, για ένα νέο τομάκι από τη σειρά Wizards of Mickey (Ο Άρχοντας των Μάγων) με τίτλο "Οι Τρεις Μάγοι επιστρέφουν"!

Παραθέτω το σχετικό σκαν από το τεύχος 2287 του Μίκυ Μάους:

 

post-11645-1273825232,21_thumb.jpg

 

Υ.Γ: :sun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8907
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  23
  • Reputation:   123
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5513 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Στο Μεγάλο Μίκυ Ιουνίου διαφημίζονται τα εξής:

 

-27 Μαΐου /24 Ιουνίου <Ο Άρχοντας των Μάγων-Ένας Νέος Κόσμος>

 

-3 Ιουνίου/1 Ιουλίου <Kingdom Hearts -Η Αλυσίδα των Αναμνήσεων 1 >

 

-1 Ιουλίου /29 Ιουλίου <Kingdom Hearts -Η Αλυσίδα των Αναμνήσεων 2>

 

-3 Ιουνίου/1 Ιουλίου <Ζωδιακή Πέτρα>

 

-10 Ιουνίου/8 Ιουλίου <Μουντιάλ 2010>

 

-11 Ιουνίου/9 Ιουλίου Μεγάλο Μίκυ -αφιέρωμα Prince of Persia (Η ταινεία σε κόμιξ)

 

(οι διπλές ημερομηνίες αφορούν κυκλοφορίες σε Αθήνα - Επαρχία)

Επεξεργασία από agg44
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

-3 Ιουνίου/1 Ιουλίου <Ζωδιακή Πέτρα>

 

 

Θα δούμε τώρα να εμφανίζεται "ξαφνικά" στα παλαιοπωλεία η "καρασπάνια" πρώτη έκδοση... ;)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4363
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα δούμε τώρα να εμφανίζεται "ξαφνικά" στα παλαιοπωλεία η "καρασπάνια" πρώτη έκδοση... ;)

 

 

:beer:

 

Κάποιοι που μαζεύουν συνέχεια και επί χρόνια στοκ και τα εξαφανίζουν από την αγορά θα βρουν επιτέλους το ''Δάσκαλό'' τους!!!

Μπράβο στη Νέα Ακτίνα!!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10621
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  37
  • Reputation:   155
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

:dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:

 

ναι Ζωδιακή Πέτρα και το έψαχνα αρκετό καιρό σε μια καλή τιμή

 

:valt::valt::valt::valt::valt::valt::blob3::blob3::blob3::blob3:

 

 

μπράβο στην νέα ακτίνα γιατί τέτοιοι θησαυροί πρέπει να ανατυπώνονται

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μπράβο βρε παιδιά, έγραψα σε άλλο θέμα (κυκλοφορίες Anubis) για εναλλακτικό ανάγνωσμα για το καλοκαίρι και σκέφτηκα το πότε θα σκάσουν μύτη και τα αγαπημένα πιστεύω καλοκαιρινά σπέσιαλ τομάκια με τις παπιοποντικοπεριπέτειες. ΟΚ, ποιος θα κάνει φέτος το αντίστοιχο θεματάκι με τις καλοκαιρινές εκδόσεις της Νέας Ακτίνας; PhantomDuck είσαι εδώ ή θα την σπάσουμε την παράδοση φέτος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

post-11156-1273835321,61_thumb.jpg post-11156-1273835267,8_thumb.jpg post-11156-1273835305,39_thumb.jpg

να μερικα ακόμα σκαν...

Phantom Duck, περιμενω πως και πως το θρεντ σου!

1 χρόνο το περιμενω! Επιτελους ηρθε και παλι η στιγμη! :dance:

EΠΙΤΕΛΟΥΣ!!

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΔΙΑΚΗ ΠΕΤΡΑ, από πέρσι το έλεγα :dance: Τώρα μένει μόνο το Αίνιγμα του Τοτέμ για να τελειώσουν οι επανεκδόσεις της Γενικής Εκδοτικής Αττικής :dance:

 

 

Μην ανοίξει κανένας άλλος το thread, θα τον δαγκώσω. Αναμείνατε (aka τρέχω στο περίπτερο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Done, αναλυτικές πληροφορίες θα ακολουθήσουν εκεί. Δαγκώστ... εεε postάρετε ελεύθερα.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.