Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτό είναι για τον Παυλάρα. Που τον παίρνω για τα χρόνια πολλά και μιλάει. Που και να'ξερε ότι ακούει ευχές και η τύχη του δουλεύει :) :) :)

 

Λεπόν. Αυτό θα είναι χωρισμένο σε 2 τμήματα. Το ένα τμήμα, το ας πούμε καλεντάρι, θα είναι μια συρραφή των όσων γνωρίζουμε ότι θα γίνουν το μήνα που έρχεται. Το άλλο τμήμα, με τίτλο "τι είδε ο Μενέλαος" (μιας και έτσι λένε τη μασκότ (φαντάζομαι ότι δεν ξινίζει σε κανέναν. αρκετά τυπικό μου ακούγεται)) θα είναι μια σύνοψη των πεπραγμένων.

 

Τώρα, το να πούμε ποιό τεύχος/τόμος κυκλοφόρησε, ακούγεται άτοπο, αφού θα είναι στις Κυκλοφορίες του Μήνα. Αντιθέτως το να μπει στο καλεντάρι "θα κυκλοφορήσει το τάδε" ακούγεται οκ εάν μιλάμε για πράγματα που δεν έχουν "περιοδικότητα" (πχ ένας Ετερνάουτα, μια Περσέπολις, ένα Logicomix, μια έκδοση της Μαμούθ). Φτάνει βέβαια να το ξέρουμε :) :) :)

 

Νομίζω ότι αυτά τα δύο θα εξυπηρετούνται καλύτερα σε στυλ "bulletin board"... τι εννοώ? ...

 

* μπλαμπλαμπλα

* μπλαμπλουμπλε

* τουκιθεμπλομ

 

αυτά σε επίπεδο εμφάνισης. σε επίπεδο λεξιλογίου, νομίζω πως δεν θα πρέπει να είναι κάτι στεγνό του στυλ "κυκλοφορία Ετερνάουτα 15/7", αλλά κάτι σε μια-δυό προτάσεις. νομίζω. Δεν ξέρω κι εσένα πως σου βγαίνει ή πως το οραματίζεσαι :)

 

:cheers5:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αφού σ΄ευχαριστήσω για τις ευχές (κρίμα που μίλαγα γιατί πέθαινα να σ΄ακούσω), :valtnino: προχωρώ στο θέμα μας.

 

Θα το ξεκινήσουμε ακριβώς όπως προτείνεις και στην πορεία θα δούμε τι χρειάζεται διόρθωση και τι όχι. ;)

 

Υ.Γ. Η τύχη μου συνήθως δεν δουλεύει αλλά με δουλεύει. :lol:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.