Μετάβαση στο περιεχόμενο

KRAK KOMIKS #0


ramirez

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
KRAK KOMIKS #0
Σενάριο/Kείμενα:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Σχέδιο:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
03-2007
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Κοινωνικό,Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
10.0 x 14.5
Σελίδες:
20
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

tn_KrakComics_0001.jpg tn_KrakComics_0001z.jpg

 

 

Μετά από προτροπή (ή διαταγή αν προτιμάτε) του μεγαλοεκδότη από τη Λάρισα, προχώρησα σε αυτόνομη παρουσίαση του πιλοτικού τεύχους του Τάσου Μαραγκού "Krak Comics" #0, μια που πρόκειται για αυτοέκδοση και η συνεργασία με τη Giganto άρχισε με το τεύχος νο 1.

Μικρό βιβλιαράκι λοιπόν, διαστάσεων 10 x 14,50, 20 σελίδων ωστόσο (μαζί με τα εξώφυλλα), ασπρόμαυρο σε καλής ποιότητας χαρτί (καμία σχέση με τα σύνηθη φανζίν φωτοτυπάδικου). Κυκλοφόρησε στο 2ο Comicdom Con τον Μάρτιο του 2007 και είχε τιμή μόλις 1 ευρώ. Η παρουσίαση της ongoing σειράς (υπό την αιγίδα της Giganto) βρίσκεται εδώ.

---

  • Το μέλος CitizenX πρόσθεσε ΕΔΩ:

Το Krak#0 περιέχει 4 ιστορίες + μία μονοσέλιδη στο οπισθόφυλλο. Το τεύχος ανοίγει με την ιστορία "Greek Comics Underworld" η οποία νομίζω ότι τελικά έχει όντως δημοσιευθεί ξανά κάπου αλλά δεν θυμάμαι εάν είναι σε κάποιο από τα τεύχη του Krak της Giganto ή στο 9 (κλίνω προς το δεύτερο ενδεχόμενο), ακολουθεί το "Black Comix" το οποίο εκτείνεται σε τέσσερις σελίδες, ενώ η αναδημοσίευση του από την Giganto (με τίτλο "Black Comix Uncut") αποτελείται από έξι, και το τεύχος τελειώνει με δυο δισέλιδες ιστορίες με τίτλο "Ο Μαλάκας" και "Οι Εξωπραγματικές Περιπέτειες του Υπεραγανακτισμένου Ανθρώπου". Η ιστορία του οπισθοφύλλου έχει τίτλο "I See Monsters Everywhere". Επομένως, σίγουρα το τεύχος #1 της Giganto ΔΕΝ περιλαμβάνει την ύλη του τεύχους #0 (με εξαίρεση μια ιστορία) αλλά επειδή δεν τσέκαρα τα υπόλοιπα τεύχη, δεν είμαι σίγουρος αν τελικά παρουσιάστηκε το υλικό του #0 αποσπασματικά στα επόμενα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να δω ο μεγαλοεκδότης πότε θα αρχίσει να παρουσιάζει όλα αυτά που έχει μαζέψει και δεν μοιράζεται μαζί μας.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 years later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ερώτηση:

Εάν έχω όλα τα KRAK KOMIKS που ακολούθησαν, έχω όλο το περιεχόμενο του παρόντος ή υπολείπομαι κάτι από αυτό;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Απ'όσο θυμάμαι, καμία από τις ιστορίες του τεύχους #0 δεν μπήκε στα Κρακ που ακολούθησαν. Αλλά θα πρέπει να το τσεκάρω για να είμαι σίγουρος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Βασικά προβληματίζομαι με αυτό που λες γιατί στην παρουσίαση του 1ου τεύχους από την giganto στο link που υπάρχει στο αρχικό post του παρόντος θέματος αναγράφει τα παρακάτω:

Το #1 τεύχος (32 ασπρόμαυρες σελίδες) περιλαμβάνει στην ύλη του, το πρώτο μέρος της ιστορίας "Hard Rock" καθώς και άλλα 2 mini comics ("black comix uncut" -αναδημοσίευση από το Krak Komiks #0, με extended τέλος και "Σίχαμα") και μερικά comic-strips.

Το black comics uncut ως αναγράφεται πρέπει να είναι αναδημοσίευση από το #0, απλά αφού δεν ξέρω το περιεχόμενο του συνολικά, το hard rock είναι και αυτό από το #0; Έχοντας όλα τα Krak από giganto & jemma, έχω το σύνολο του #0 ή μου λείπει κάτι; Γενικά το Krak μου άρεσε πολύ, θα ήθελα να έχω τα "άπαντα" αλλά μήπως τα έχω ήδη και δεν το ξέρω; Αναμένω με ενδιαφέρον την απάντηση σου, όταν βρεις τον ελεύθερο χρόνο να το τσεκάρεις.

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ok Νεκτάριε, θα το τσεκάρω... :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το τσέκαρα και έχουμε τα εξής:

 

Το Krak#0 περιέχει 4 ιστορίες + μία μονοσέλιδη στο οπισθόφυλλο. Το τεύχος ανοίγει με την ιστορία "Greek Comics Underworld" η οποία νομίζω ότι τελικά έχει όντως δημοσιευθεί ξανά κάπου αλλά δεν θυμάμαι εάν είναι σε κάποιο από τα τεύχη του Krak της Giganto ή στο 9 (κλίνω προς το δεύτερο ενδεχόμενο), ακολουθεί το "Black Comix" το οποίο εκτείνεται σε τέσσερις σελίδες, ενώ η αναδημοσίευση του από την Giganto (με τίτλο "Black Comix Uncut") αποτελείται από έξι, και το τεύχος τελειώνει με δυο δισέλιδες ιστορίες με τίτλο "Ο Μαλάκας" και "Οι Εξωπραγματικές Περιπέτειες του Υπεραγανακτισμένου Ανθρώπου". Η ιστορία του οπισθοφύλλου έχει τίτλο "I See Monsters Everywhere". Επομένως, σίγουρα το τεύχος #1 της Giganto ΔΕΝ περιλαμβάνει την ύλη του τεύχους #0 (με εξαίρεση μια ιστορία) αλλά επειδή δεν τσέκαρα τα υπόλοιπα τεύχη, δεν είμαι σίγουρος αν τελικά παρουσιάστηκε το υλικό του #0 αποσπασματικά στα επόμενα τεύχη.   

 

:nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Σε ευχαριστώ που το τσέκαρες.

 

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Πλην της Black comics uncut που δημοσιεύεται η μεγαλύτερη version στο #1

Βρήκα διάφορα δισέλιδο και τρισέλιδα δισέλιδο Greek comics wonderworld (αντί του underworld') στα τεύχη #2, #3, #4, #7 και #8, τα οποία όμως δεν νομίζω να σχετίζονται. Άρα το #0 όπως αντιλαμβάνομαι έχει στο μεγάλο μέρος του αδημοσίευτο υλικό. Το θέλω!!! :D

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to KRAK KOMIKS #0

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.