Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό είναι το τελευταίο κόμικ που αγοράσατε ?


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χθες πήρα το "Οι 3 σωματωφύλακες" (ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ), σήμερα προς το παρόν δεν έχω πάρει τίποτα :lol:

Επεξεργασία από jval
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σήμερα βγαίνει και ο Ντόναλντ,αλλά λογίκα από αύριο θα είναι στα μαγαζιά.... :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λοιπόν τι αγόρασα ε;Για να δούμε...Αγόρασα το Ντόναλντ#128,Ironman ''Extremis'',Loki,Ironman από την Espresso και από ''ΤΑ ΝΕΑ'' την ''Γκουφοταινία''...Νομίζω ότι δεν πήρα άλλα....Καλά είναι έτσι,έκανα καλό μπάσιμο το ΣΚ.... :lol: :lol: :lol:

 

:best::beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1366
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κυριακή πρωί,παραλία Αναβύσσου,παραμάσχαλα μια Εσπρέσσο και μαζί ένθετο τομάκι Iron Man... :lol::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λοιπόν,αγόρασα το Κόμιξ #241,τα τρία πρώτα τεύχη του real comics,την "Γκουφοταινία",το καινούργιο Μκυ Μάους και το Ιron Man της Εspresso.

 

:beer:

Επεξεργασία από iron man 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λοιπόν,ξεκινάω χθες με ένα φιλαράκι,ο οποίος δεν ασχολείται ΑΚΟΜΑ με κόμικς,αλλά είναι πολύ κοντά να ασχοληθεί,να πάμε στην Πρωτοπορεία,με σκοπό να αγοράσω ΜΟΝΟ τον Spiderman της Anubis το 2ο τόμο με τίτλο ''ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ''.

Μπαίνουμε μέσα στο μαγαζί και το μάτι μου πέφτει επάνω σε αυτό που ζητώ :mafia: .Αμέσως κάνω μια βουτιά,σπρώχνω έναν τύπο που κινείται με απειλιτικές διαθέσεις προς το ''πολύτιμό'' μου,του δίνω μια αγκωνιά,προσπερνώ και έναν ακόμη που βρέθηκε μπροστά μου και παίρνω το θησαυρό μου.Φυσικά υπήρχαν περίπου 30 κομμάτια,αλλά φοβήθηκα μην γίνει τίποτα ξαφνικά και τελειώσουν όλα :lol: .Τότε ο φίλος μου έκανε ένα τρομερό σφάλμα....Μου λέει,άραξε να δούμε τι άλλο παίζει...Αυτό ήταν....Αμέσως χτύπησε συναγερμός στο μέρος του εγκεφάλου μου που δίνει διαταγές για την αγορά κόμικς.Καθώς κοιτάζουμε λοιπόν τι άλλο υπήρχε,συνειδητοποιώ με έκπληξη ότι θέλω να αγοράσω κάτι ακόμα.Αλλά δεν ξέρω τι,είναι τόσα πολλά...Αρχίζω και ιδρώνω και νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι...Αποφασίζω να αγοράσω το πρώτο το πρώτο τόμο από το Sin City.Γι ακακή μου τύχη όμως δεν υπάρχει.Αγχόνομαι ακόμα πιο πολύ.Τα μάτια μου αρχίζουν και βλέπουν ασπρόμαυρα στοίγματα.Σε μια αναλαμπή όμως το μάτι μου πέφτει επάνω στον Αρκά.Αποφασίζω να κινηθώ προς τα εκεί.Λάθος όμως,είναι τόσα πολλά που τα πράγματα γίνονται χειρότερα.Αρχίζω να είμαι σίγουρος ότι κάποιος με παρακολουθεί και δοκιμάζει τις αντοχές μου.Κάποιος είναι κρυμμένος πίσω απ' όλα αυτά.Όχι δεν μπορεί να είναι οι εκδοτικοί οίκοι.Κάποιος ακόμα ποιο ισχυρός.Το μυαλό μου για λίγο αρχίζει να σκέφτεται και αποφασίζω να πάρω τον επίτομο ''Ισοβίτη'' του Αρκά και να φύγω όσο πιο γρήγορα γίνεται από το μαγαζί αυτό,για το οποίοο είμαι σίγουρος ότι εκεί μέσα βρίσκεται ο Εχθρός.Όμως δεν θα έφευγα έτσι απλά.Καθώς κατευθύνομαι προς το ταμείο ένας πωλητής περνάει από μπροστά μου και χωρίς να καταλάβω πως,το στόμα μου αυτονομήθηκε και ρώτησε γι τον Σέρλοκ Χολμς,Baker Street.Μου είπε ότι δεν υπήρχε αλλά θα μπορούσα ν αδοκιμσω την τύχη μου στο Comicworld.Πληρώνω και βγαίνω να με χτυπήσει ο καθαρός αέρας.Γι αμια στιγμή σκέφτομαι αυτά που έγιναν.Αποφασίζω να πάω στο Comicworld από περιέργεια και μόνο.Ίσως τελικά ο Εχθρός να βρίσκονταν εκεί και να μου την είχε στημένη,αλλά αν δεν πήγαινα δεν θα αντιμετώπιζα ποτέ τους κρυφούς μου φόβους.Το είχα αποφασίσει θα πήγαινα.

Μπάινω λοιπόν μέσα.Όλα φαίνονται φυσιολογικά.Νιώθω μια παρουσία την οποία μπορεί να μην βλέπω,αλλά τη νίωθω.Είμαι σίγουρος ότι κάποιος με παρακολουθεί.Εντάξει σκέφτομαι,ας δούμε λοιπόν πόσο δυνατός είσαι.Επεξεργάζομαι το χώρο με το βλέμα μου και ξαφνικά εμφανίζεται μια κοπέλα,εκεί που πριν δεν υπήρχε τίποτα.Με κοιτάζει περίργα και νιώθω το βλέμα της να με διαπερνά.Μου ρίχνει ένα χαμόγελο και με ρωτάει πως μπορεί να με βοηθήσει.Κάτι άλλο περνάει από το μυαλό μου.Της απαντώ ότι ψάχνω για τον Σέρλοκ Χολμς.Με ρωτάει εκδόσεις και της απαντώ.Γνώριζε ήδη τι ψάχνω και κατευθύνεται προς τα ράφια που βρίσκονται πίσω από την πόρτα.Καθώς περνάει από δίπλα μου καταλαβαίνω ότι το άρωμα που φοράει έχει κάτι ασυνήθιστο.Με ρωτάει αν θέλω μόνο το πρώτο,της απαντώ ότι θέλω και τα 4 τεύχη.Μου τα δίνει και με ρωτάει αν θέλω κάτι άλλο.Πάω να απαντήσω θετικά όμως ένα κορνάρισμα από τον δρόμο με ξυπνάει από τον λύθαργο και της λέω να την πληρώσω γιατί βιάζομαι.Πληρώνω και βγαίνω έξω,σαφώς ανακουφισμένος.Είμαι πλέον σίγουρος ότι οι δυνάμεις του Εχθρού είναι χωρίς όρια και ότι εγώ είμαι ακόμα πολύ αδύναμος και άπειρος να τον αντιμετωπίσω.Θα πρέπει να συνεχίσω την εξάσκηση....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους "Εχθρούς" σου ακόμη πιο κοντά... π.χ.: παίρνε τους μαζί σου όταν πας για ψώνια, αφού περνάς καλά μαζί τους τί διαμαρτύρεσαι; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(και ο ξεκαρφωτος)

 

ΕΕΕ??? Βρηκες Ελληνικα κομικς στο Comicworld Χαλανδριου????? :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στην Αθήνα πήγα ρε DJO...Είχε ελληνικά και είχε και 19 τεύχη Τεν-Τεν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καταστήματα Comicworld : Κορυδαλλός (Αγίας Βαρβάρας 1) και Χαλάνδρι (Σόλωνος 29)... :thinking:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ααα, τοτε πρεπει να εννοεις το Comicon, το "βιβλιοπωλειο" της Μαμουθ. :valt:

 

Γιατι κοιτα ποιο ειναι το Comicworld ;)

 

Και τρελαθηκα, νομιζα οτι ανοιξε και στο κεντρο (ειναι περισσοτερο φιγουραδικο :P )

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η ιστορία μου έχει ένα :lol: μόνο μικρό ψέμα....Το 2ο μαγαζί που αναφέρω είναι το comicon,τελικά..... :best:

 

 

:beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3755
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  43
  • Reputation:   44
  • Achievement Points:  43
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Έπος των μεταβαρόνων, κάθομαι και τα ξεκοκαλίζω και τα 3 τομάκια :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  93
  • Reputation:   465
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

:hi:

 

Αυτα μολις φτασανε απ'εξω!!

 

dscf1373ij7.jpg

dscf1376si7.jpg

 

 

:thanks::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5974 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Οι τελευταίες μου αγορές είναι από ebay όλα τα ΤPB απο Fables και 100 Bullets. Εξωφρενικά χαμηλή τιμή ακόμα και με τα μεταφορικά σε mint και near mint condition. Είμαι στην αναμονή πλεόν για να παραλάβω. Επόμενος στοχος τα Sandman σε ΤPB.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τα τελευταία κόμικ που αγόρασα ήταν δύο subart τεύχη που μυ έλειπαν, το fun home, a family tragicomic από Alison Bechdel (και μια κριτική στα ελληνικά από Comicdom εδώ ) και το κλασσικό Jimmy Corrigan, the smartest kid on earth του απίστευτου Chris Ware...

 

 

:kabuki:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τα τελευταία κόμικ που αγόρασα είναι το καινούργιο μίκυ μάους,το ultimate spider-man τεύχος 40,το fantasy heroes τεύχος 25,το astonishing x-men τεύχος 12 και το πρώτο τεύχος του μίκυ μυστήριο α'κύκλος(επανέκδοση).Πάντως,τώρα που έχει έρθει το καλοκαίρι,στο περίπτερο του χωριού μου έχει έρθει πολύ πράμα όποτε για τις επόμενες μέρες έχω να αγοράσω πολλά κόμικς :dance:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4299
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Το τελευταίο τεύχος του Μίκυ Μάου(!) και λίγες καουμπόικες επανακυκλοφορίες! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Χθές πήρα το Batman the Dark Night Returns της Ανούμπις για τη βιβλιοθήκη μου και το 6ο Sin City

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 2o:ΝΥΧΤΑ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΥΓΡΗ

 

Σκηνή 1η:Στο σπίτι

Ήταν μια νύχτα σκοτεινή που το φεγγάρι ήταν κρυμμένο πίσω από τα σύννεφα.Ο ουρανός ήταν φορτωμένος και από στογμή σε στιγμή θα ξεσπούσε πάλι μπόρα.Από το πρωί έβρεχε και είχε σταματήσει για 1-2 'ωρες.Εγώ καθόμουν στην αγαπημένη μου πολυθρόνα,δίπλα στο αναμένο τζάκι και κοίταζα από το παράθυρο έξω το δρόμο.Απολάμβανα την ησυχία μου μαζί με ένα ποτήρι ουίσκι σπιτικό,από το υπόγειο μου.Μου το είχε δώσει δώρο ένας παλιός φίλος από την Αυστρία,για κάποια χάρη που του είχα κάνει κάποτε.Σκέφτηκα ότι πρέπει να έχουν περάσει πάνω από 15 χρόνια από τότε.Καθώς κοιτούσα από το παράθυρο τους άδειους δρόμους και τους ελάχιστους περαστικούς βυθιζομουν όλο ένα και περίσσότερο στις σκέψεις μου.Η νύχτα ήταν ήσυχη και κατάλληλη για διάφορες σκέψεις.Ενώ,λοιπόν ήμουν απορροφημένος να σκέφτομαι και να αναπολώ γεγονότα από το παρελθόν,το παρατεταμένο χτύπημα του κουδουνιού με έβγαλε βίαια από τις σκέψεις μου.Βρίζοντας από μέσα μου πήγα να ανοίξω την βαριά δρύινη πόρτα του σπιτιού μου.Δεν μου άρεσε να με ενοχλούν καθόλου κάτι τέτοια βράδια.

 

Σκηνή 2η:Το κουδούνι

Όταν άνοιξα την πορτά δεν ήταν κανείς στο κατώφλι.Ο θυμός μου ήταν ακόμα μεγαλύτερος.Έκαν αέν αβήμα παραέξω να δω μήπως κάποιο από τα παιδιά της γειτονιάς είχε χτυπήσει το κουδούνι για να κάνουν πλάκα.Τότε

ένιωσα να πατάω κάτι μικρό.Έσκυψα να δω τι είναι.Προς μεγάλη έκπληξη ήταν μια δεκάρα.Έκλεισα την πόρτα και πήγα στο γραφείο μου να επεξεργαστώ αυτό το εύρημα.Άνοιξα το φως και έβαλα την δεκάρα κάτω από τη λάμπα.Κοίταξα προσεχτικά το νόμισμα,αλλά δεν μου έλεγε κάτι.Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχε ξαναδεί έν ατέτοιο νόμισμα.Πάνω δεν υπήρχαν κάποια χαρακτηριστικά που θα μου έλεγαν από ποια χώρα είναι ή από ποια χρονιά.Μην έχοντας άλλη λύση αποφάσισα να κάνω μια έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και εύρισκα τίποτα.Μισούσα όταν ήμουν αναγκασμένος να ψάχνω μέσα σε αυτό το πράγμα.Δεν μου άρεσε η πρόοδος της τεχνολογίας,γαιτί την θεωρούσα επικίνδυνη.Έβαλα λοιπόν στην αναζήτηση την λέξη ''δεκάρα''.

 

Σκηνή 3η:Ψάχνωντας γαι πληροφορίες

Μετά από αρκετή ώρα και ενώ οι δείκτες του ρολογιού κόντευαν 12:30 εν είχα καταφέρει τίποτα.Κοίταξα διάφορες φωτογραφίες παλιών και σπάνιων νομισμάτων,μπήκα στην ιστοσελίδα του Μουσείου νομισμάτων,αλλά τίποτα.Αποφάσισα να ψάξω λίγο ακόμα και μετά να πάω στο ζεστό και άνετο κρεβάτι μου.Η φωτιά στο τζάκι είχε σβήσει από ώρα,αλλά δεν το είχα προσέξει.Κάνοντας λοιπόν μια τελευταία προσπάθεια βρήκα μπροστά μου μια ιστοσελίδα που αφορούσε κόμικς,κάτι σαν greekcomics.gr.Δεν μπορούσα να φανταστώ τον λόγο γιατί να έβρισκα τις πληροφορίες που έψαχνα μέσα σε ένα απλό site για κόμικς και θέματα για παιδιά.Χωρίς να το καταλάβω το χέρι μου πάτησε να κάνω εισαγωγή.Μπήκα λοιπόν και με ''πέταξε'' σε ένα θέμα για κάποιο περιοδικό που κυκλοφόρησε εκείνη τη μέρα με τίτλο ''Η αναζήτηση της τυχερής δεκάρας''.Μου φάνηκε χαζό και μάλλον απίθανο,αλλα΄ήταν το μόνο στοιχείο που είχα.Αν μπορεί κανείς να το θεωρήσει στοιχείο.Αποφάσισα να το ελέγξω,φόρεσα μερικά χοντρά ρούχα,κασκόλ,γάντια και το παλτό μου και βγήκα από το σπίτι.

 

Σκηνή 4η:Στο σταθμό

Βγήκα από το σπίτι όντας προσεχτικός και κοιτάζωντας για ύποπτες κινήσεις και περίργες σκιές.Δεν παρατήρησα τίποτα το αξιοπερίργο.Αν κάποιος μου είχε στήσει παγίδα σίγουρα θα είχε λάβει τα μέτρα του για να μην προδοθεί.Περπατούσα προσεχτικά ρίχνοντας κάπου κάπου κλεφτές ματιές πίσω μου και παίζοντας νευρικά με τη δεκάρα μέσα στην τσέπη μου.Η ώρα ήταν περασμένη 1:00 και όπως ήταν λογικό κανείς δεν υπήρχε στο δρόμο.Τα μαγαζιά της γειτονιάς είχαν κλείσει από ώρα και έτσι είπα να δοκιμάσω τη τύχη μου στο κέντρο της Πόλης.Πήρα το τρένο και κατέβηκα στο κέντρο.Μέσα στα βαγόνια υπήρχαν άλλοι 3 επιβάτες.Ένας ζητιάνος με βρωμερά ρούχα,άπλυτα και σκισμένα παππούτσια,μια νεαρή κοπέλα γύρω στα 24 ντυμένη μάλλον προκλητικά και καθόλου ζεστά για ένα τέτοιο βράδυ και ένας ιερέας,που κάθονταν ήρεμος στη θέση του χωρίς να παρατηρεί τους υπόλοιπους επιβάτες.Η κοπέλα άκουγε μουσική και μάλλον βρίσκονταν στο κόσμο της.Σε 20 λεπτά είχα κατέβει στο κέντρο της πόλης.Βγήακ προσεχτικά από τον σταθμό,αλλά και πάλι δεν είδα κάτι ύποπτο.Κατέβηκα έναν δρόμο που ήξερα ότι συνήθως υπάρχουν ανοιχτά μαγαζιά.Μετά από λίγο μπήκα σε ένα από αυτά.

 

Σκηνή 5η:Στο μαγαζί

Μπήκα στο μαγαζί.Στην άκρη του διαδρόμου κάθονταν ένας λυπόσαρκος άνθρωπος,αξύριστος και κάπως βρωμιάρης.Έτρωγε ένα κομμάτι πίτσα.Πλησιάζοντας παρατήρησα άλλα 2 άδεια κουτιά από πίτσες.Ο τύπος παρακολουθούσε κάποιο σόου στην τηλεόραση και γελούσε μεγαλόφωνα.Στο μαγαζί υπήρχε ακόμα ένας νεαρός που ήταν πίσω από κάτι ράφια και ένιωθα ότι με κοιτούσε.Πλησίασα τον τύπο στο ταμείο και τον ρώτησα αν υπήρχε αυτό το κόμικ που είχα βρει νωρίτερα.Με κοίταξε αδιάφορα και μου έδειξε σε ποιο σημείο του μαγαζιού έπρεπε να κοιτάξω.Δεν δυσκολεύτηκα να το βρω.Με ποια πρώτη ματιά δεν είδα κάτι περίεργο.Πλήρωσα τα 5,90 που έκανε και βγήκα από το μαγαζί.Ένιωθα ακόμα τα μάτια του νεαρού να με κοιτάζουν.Άρχισα να περπατώ πάλι προς το σταθμό για να γυρίσω σπίτι.Ελάχιστοι περστικοί περνούσαν με κατεβασμένα τα κεφάλια και βυθισμένοι μέσα στα παλτά τους προσπαθούσαν να πάνε στον προορισμό τους όσο πιο γρήγορα γινόταν.Καθώς περπατούσα άκουσα πίσω μου να ανοίγει η πόρτα από το μαγαζί.Ήταν ο νεαρός άνδρας που με κοίταζε επίμονα προηγουμένως.Έρχονταν κατά πάνω μου κάπως βιαστικά.Δεν έδειξα σημάδια ανησυχίας και απλά άνοιξα λίγο παραπάνω το βήμα μου για να βρω ένα σημείο με κόσμο.Ο άντρας με πλησίαζε.Είχε φτάσει σε σημείο αναπνοής.Τότε αποφάσισα να κάνω εγώ την πρώτη κίνηση και να τον αιφνιδιάσω.Γύρισα λοιπόν απότομ απρος το μέρος του αποφασισμένος για το χειρότερο.

 

Σκηνή 6η:Στο δρόμο του γυρισμού

Γύρισα λοιπόν απότομα με σκοπό να τον αιφνιδιάσω και να πάρω εγώ την πρωτοβουλία των κινήσεων,τουλάχιστον να έχω τον πρώτο λόγο.Γυρνώντας πρόσωπο με πρόσωπο με τον υποτιθέμενο διώκτη μου έγινε κάτι που δεν το περίμενα.Ο νεαρός άνδρας συνέχισε να προχωρεί ρίχνωντάς μου απλά ένα βλέμα απορείας,γι' αυτήν την απότομη αλλαγή κατεύθυνσης.Κάθησα μερικά δευτερόλεπτα στη θέση που ήμουν για να συνέλθω και να ηρεμήσω.Μετά πήγα πάλι προς το τρένο για να πάω σπίτι μου.Ο σταθμός,που θα κατέβαινα,από το σπίτι μου απείχε όχι παραπάνω από 10 λεπτά.Μέσα στο τρένο σκεφτόμουν ότι οποιαδήποτε κίνηση αν έκανε αυτός που άφησε τη δεκάρα στην πόρτα μου,θα την έκανε από το σταθμό μέχρι το σπίτι μου,που δεν είχε καθόλου κόσμο και ελάχιστα φώτα.Κατέβηκα από το σταθμό και με γοργά βήματα ξεκίνησα για το σπίτι.Κοιτούσα συνεχώς γύρω γύρω και ήμουν έτοιμος για το αναπάντεχο.Πλησίαζα και τίποτα δεν είχε συνέβαινε ακόμα.Έφτανα.Λες να μου την είχε στήσει έξω από την πόρτα μου;Κοίταξα στο κατώφλι ,αλλά δεν φαίνονταν τίποτα.Έβγαλα βιαστικά και νευρικά τα κλειδιά από την τσέπη και άνοιξα την πόρτα.Μποήκα γρήγορα μέσα και έκλεισα με δύναμη την πόρτα.Αισθανόμουν ασφαλής.Δεν ήμουν σίγουρος για το είχε γίνει και δεν μπορούσα να υποθέσω τίποτα.Θα έριχνα μια ματιά στο κόμικ που αγόραζα μήπως και έβγαζα κάποια άκρη.Έβγαλα τα ρούχα,άναψα πάλι το τζάκι και κάθησα στην πολυθρόνα μου να διαβάσω την ''αναζήτηση της τυχερής δεκάρας''. Έξω στο δρόμο δεν υήρχε κανείς.Μετά παό λίγη ώρα χτύπησε πάλι παρατεταμένα το κουδούνι.Τρόμαξα.Πλησίασα προς την πόρτα και ρώτησα ποιος ήταν.Δεν απάντησε κανείς.Άνοιξα να δώ,αλλά και πάλι δεν ήταν κανείς.Μόνο ένα σημείωμα.Το πήρα στα χέρια μου και έκλεισα γρήγορα την πόρτα.Έγραφε:''Και μην ξεχάσεις στις 18 βγαίνει και το Μεγάλο Μίκυ'',με υπογραφή GC.Ποιος ήταν άραγε αυτός ο GC;Με παρκολουθούσε;Τι ήξερε για εμένα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  175
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  175
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η αναζητηση της τυχερης δεκαρας κυκλοφορησε Ιουλιο μηνα...αλλα ποτε μην αφηνεις μια αληθεια να σου χαλασει ενα ωραιο παραμυθι...Εκτος αν δεν ειναι παραμυθι και οντως ειχες αναψει το τζακι...τοτε πασο!!!

:lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η αναζητηση της τυχερης δεκαρας κυκλοφορησε Ιουλιο μηνα...αλλα ποτε μην αφηνεις μια αληθεια να σου χαλασει ενα ωραιο παραμυθι...Εκτος αν δεν ειναι παραμυθι και οντως ειχες αναψει το τζακι...τοτε πασο!!!

:lol::lol:

 

 

Σωστός ο Bat,εξ' άλλου αν το καλοσκεφτούμε όλα ψέματα είνα είτε ταινίες είτε κόμικς :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Είδες λοιπόν τί φόρουμ είναι αυτό; Υπενθύμιση κατ' οίκον για να μην χάνεις τα αγαπημένα σου κόμικς... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7119
  • Reputation:   27016
  • Achievement Points:  7454
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η επιλογή ήταν το "Οι Κόρες Του Μίντορα" και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο εξώφυλλο και πάνω-πάνω αναφέρεται οτι το τεύχος είναι συλλεκτικό. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι διαφημιστικό τρικ?

Δε νομίζω. Απλά ο όρος "Συλλεκτικό" μπήκε γιατί ο είναι εκτός της κανονικής σειράς. Αλλά και τα κομμάτια που εκδόθηκαν πιστεύω ότι είναι ίδια ακριβώς με το κάθε τεύχος που έβγαλαν. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πριν από λίγο αγόρασα ένα παλιό τεύχος του Ντόναλντ,το καινούργιο 9 της ελευθερωτυπίας,το καινούργιο Κλασικά και το "Ήρωες και Μάγοι".Όταν τα διαβάσω θα γράψω εντυπώσεις στο αντίστοιχο θέμα.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7119
  • Reputation:   27016
  • Achievement Points:  7454
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις πριν δέκα λεπτά μπήκα σπίτι. Πέτυχα 4 "Κλασικά Εικονογραφημένα" στο κέντρο, το "Συλλεκτικό Μπλεκ" (τεύχος 51) και το "Ήρωες Και Μάγοι". Μην ξεχνιόμαστε... kostis7 πολύ ωραία η ιστορία σου! Τελικά ανακάλυψες ποιός είναι ο μυστηριώδης GC; Γιατί μ'έχει φάει η αγωνία!! :Suspicious::beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30822
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι κεφάτος, γύρισα από τον veropoulos.jpg... :oops: λάθος, από το ALEX PAK (Παλλήνης) γύρισα, το οποίο έχει και κόμικς (κουφό ε?). Από ότι κατάλαβα έχει μέσα κάτι σαν πρακτορείο τύπου "ΣΤΕΡΓΙΔΗΣ Α.Ε.". :thinking:

Εκτός από τα επίτομα του Αρκά: Ισοβίτης & Κόκκορας (τα οποία πήρα τσαμπέ με κάτι δωροεπιταγές που είχα :P), είμαι πολλύυυυυυ χαρούμενος που βρήκα και το Μίκυ Μυστήριο #1 ( Α' κύκλος) στα 2,10 €!! :dance: Κοίταξα μήπως βρω και τίποτα άλλα, μα δυστυχώς ήταν το μοναδικό παλαιό τεύχος που είχε... :sorry: Πάντως αυτό δείχνει ότι γενικά το Μίκυ Μυστήριο βρίσκεται εύκολα και αφήστε αυτούς στο Μοναστηράκι να ζητάνε 10€ το τεύχος. Λίγη υπομονή χρειάζεται... ;)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104527
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

είμαι πολλύυυυυυ χαρούμενος που βρήκα και το Μίκυ Μυστήριο #1 ( Α' κύκλος) στα 2,10 €!! :dance:

 

:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λοιπόν,τα τελευταία κόμικς που αγόρασα είναι το Λούκυ Λουκ τεύχος 52,Ύψιλον τεύχος 2 και 3(προσφορά 9,95 ευρώ),Τα Χρονικά του Δρακοφοίνικα τόμος 2,Conan οι κόρες του Μίντορα και το Indiana Jones τεύχος 2.Αυτά τα λίγα :lol:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σημερα, απο ολο αυτο το Τζεμμα-ντου αγορασα κατι που δεν περιμενα να πω την αληθεια να το βρω ποτε!

 

HELLGATE LONDON TPB!!!! (στα 11 ευρουδακια) :wow::yahoo::div::beer5:

 

 

υγ.Ωραια, τωρα μενει να βρω το κουραγιο να παιξω και το παιχνιδι... :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.