Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό είναι το τελευταίο κόμικ που αγοράσατε ?


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5883 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ευχαριστώ που μου έλυσες την απορία επειδή νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου τόμος ήταν έτσι και οι άλλοι ήταν κανονικοί.Πάντως,σου εύχομαι καλή ανάγνωση και σου εγγυώμαι ότι η ανάγνωση της ιστορίας θα σε καθηλώσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κι εμένα είναι πιο θαμπός στο τρίτο μέρος, όμως δεν είχα κανένα πρόβλημα. Την πρώτη φορά ούτε που το πήρα χαμπάρι :P Στον τρίτο από τους κανονικούς τόμους δεν υπάρχει αυτό το θάμπωμα, όμως και πάλι προτιμάω το μεγαλύτερο μέγεθος.

 

Εντάξει τώρα Tokyopop είναι αυτή, σιγά τη σοβαρή εταιρία :P. Ούτε καν που σκέφτηκε να ξαναφτιάξει τη μετάφραση όταν δημιούργησε την "Ultimate" έκδοση. Επίσης θα μπορούσε να βγάζει τον κάθε Ultimate τόμο κάθε 2 ή 3 το πολύ μήνες. Τέσσερις μήνες ο τόμος για μία επανέκδοση είναι χάσιμο χρόνου, απλώς ήξεραν πως θα πουλήσει και προσπάθησαν να τους κρατήσουν στην αγορά όσο γίνεται περισσότερο.

 

Τέλος πάντων, όπως και νά' χει το Battle Royale είναι μία από τις πιο ενδιαφέρουσες, αγωνιώδεις και ψυχοφθόρες περιπέτειες που έχω διαβάσει. Ειδικά η Ultimate έκδοση που είναι και κοτζάμ τούβλα είναι πραγματικό κόσμημα για τη βιβλιοθήκη.

 

 

 

Ά ρε Tokyopop, από τη μία σε μισούμε και από την άλλη βγάζεις κάτι τέτοιες εκδόσεις και τα ξεχνάμε όλα.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η τελευταία μου αγορά ήταν:

Ο αιώνιος εχθρός, Το ξεχασμένο στο χρόνο νησί από τα εικονογραφημένα αριστουργήματα,

ΒΑΤΜΑΝ #1 εκδόσεις Ψαρόπουλου,

Χάγκαρ ο απαίσιος,

ΝΤΥΡΑΝΓΚΟ Οι σκύλοι πεθαίνουν το χειμώνα,

Μπανάναμαν #1 και

Κάου Τζόνυ και ο Χαπ.

Απομένει να τα διαβάσω και να γράψω τις εντυπώσεις μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  8944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  147
  • Reputation:   314
  • Achievement Points:  147
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

λοιπον εχουμε και λεμε...χτες το βραδυ ξεκινησα να διαβαζω το Daredevil :Redemption και μου αρεσε τοσο πολυ που το τελειωσα επιτοπου!! Και οχι απλως μου αρεσε μπορω να πω οτι με ενθουσιασε περισσοτερο απο το Born Again...ηταν κατι τελειως διαφορετικο απο αυτο που περιμενεις να διαβασεις οταν πιανεις στα χερια σου superhero comic..εδω μου φανηκε τελειως διαφορετικο απο αλλες dd σειρες που εχω διαβασει τι να λεμε τωρα..γνωμη μου και αποψη μου παντα?μακαρι ολα τα υπερηρωικα κομιξ να εμοιαζαν μ αυτο..ηταν νομιζω η πρωτη φορα που διαβαζοντας dd (ή γενικα ενα υπερηρωικο κομιξ ) ειπα αυτο που διαβαζω ειναι ακρως ρεαλιστικο και βυθιστικα πραγματικα μες την ιστορια...μου αρεσε γιατι διεφερε,γιατι σου εδειχνε πως ο Ματτ ειναι ανθρωπος και εχει μια δουλεια ,ειναι δικηγορος.Στα περισσοτερα κομιξ βλεπεις κατα τα 3/4 της ιστοριας τον πρωταγονιστη ντυμενο παντα με τη στολη του κλπ κλπ.Δεν ειναι ετσι...δεν χρειαζεται οι σεναριογραφοι να δειχνουν συνεχεια μονο την υπερηρωικη πλευρα ενος χαρακτηρα.ειναι κουραστικο και επαναλαμβανομενο(και ενας απ τους βασικους λογους που προτειμω real universe).απο που λοιπον να πρωτοπιασω αυτο το απιστευτο one-shot (spoilers)

 

 

 

 

καταρχην η πλοκη του.Απιστευτη..δεν σ αφηνε σε ησυχια ουτε λεπτο..μυστηριωδης πλοκη που σε ωθει να ψαχνεις τα κομματια του παζλ για να καταληξεις καπου (ποιος ειναι ο δολοφονος,ποιος λεει την αληθεια,ειναι επαρκη τα στοιχεια για την αθωωση του κατηγορουμενου η οχι?)

 

 

 

ωραιο σχεδιο...απλο,χωρις πολλες περιτες λεπτομερειες,σκοτεινο,μυστηριακο γενικα οτι πρεπει για τη πλοκη!

 

 

 

η ιδια η υποθεση κρυβει μεσα της τοσους προβληματισμους που αξιζουν συζητηση..παραδειγματος χαρη την νοοτροπια που κουβαλανε πολλα χωρια ,κωμοπολεις κλπ περι του θεματος της διαφορετικοτητας (φαινομενα που τα συνανταμε κατα κορον οχι μονο στα χωρια αλλα και στις πολεις της Ελλαδας)

 

τι γνωμη εχουν δηλαδη οι κατοικοι ενος χωριου για ειδη μουσικης οπως η heavy μεταλ,για διαφορετικους τροπους ενδυμασιας και το πιο σημαντικο για αλλα ειδη θρησκειας.Αυτο το κομιξ εθιξε ενα πολυ σημαντικο θεμα..ποσο αρνητικα μπορει να επιρρεασει τη κοινη γνωμη η υποστηριξη μιας διαφορετικης θρησκειας..και ποσο ευκολα μπορει αυτη η ρατσιστικη αντιμετωπιση ενος ανθρωπου να παιξει καθοριστικο ρολο για την ιδια του τη τυχη.Ενα εγκλημα γινεται και οι κοινωνικες διακρισεις δινουν το σημα για ενα καταιγισμο απο "κατηγορω" προς τα ατομα που ειναι διαφορετικα απο τη μαζα ( απλο παραδειγμα καθημερινοτητας, γινεται μια κλοπη σ ενα μικροκαταστημα και το πρωτο πραγμα που θα πει καποιο τριτο προσωπο ειναι "κανενας αλλοδαπος θα το κανε παλι" )

 

 

 

Αν το ενα σκελος αυτου του κομιξ ειναι ο ρατσισμος το αλλο σκελος θα ελεγα οτι ειναι η δικαιοσυνη και η αποδοση της..Να πω πριν αναλυσω το θεμα οτι τα καρε και οι σελιδες του Redemption με τον Ματτ να αγορευει και γενικα ολοκληρη η δικη ειναι απιστευτες..Αλλο τεραστιο θεμα που σχετιζεται με την αποδοση δικαιοσυνης ειναι η θανατικη ποινη...μιλαμε το κομιξ θιγει τεραστια θεματα που μας προβληματιζουν μεχρι σημερα..γυριζοντας τωρα στον Daredevil.Αν οσοι μεχρι στιγμης εχετε διαβασει σειρες dd και ο Ματτ δεν σας φαινεται ιδιαιτερος χαρακτηρας(προσοχη.Πρωτον οταν λεω τον Ματτ εννοω τον Ματτ και οχι τον Daredevil.Δευτερον δεν εννοω οτι δεν τον πατε απλα για σας ουτε κρυο ουτε ζεστη) τοτε εδω σιγουρα θα σας τραβιξει την προσοχη..για μενα η σειρα αυτη αντικατοπτριζει τελεια την φιγουρα DD..Προκειται δηλαδη για εναν δικηγορο που καταπολεμαει το εγκλημα στις αιθουσες δικαστηριου..στις μερες μας λοιπον που η διαφθορα εχει χτυπησει κοκκινο πανω σε ολους τους τομεις και ΚΥΡΙΩΣ στη δικαιοσυνη τοτε ο Ματτ αντιδραει φορωντας τη στολη...και ακουγονται μεσα απ το κομιξ αποψεις του στυλ "η συμπεριφορα του dd ειναι αντιδημοκρατικη και το δικαιο πρεπει να βρισκεται στα δικαστηρια συμφωνα με τον νομο"...οταν ομως το ψεμμα οι δολοπλοκιες και τα λεφτα ειναι πανω απ την ανθρωπινη ζωη τοτε τι κανεις?τι αλλο μπορεις να κανεις? (αγαπημενος μου διαλογος στο redemption : -if the justice system is flawed you don't ignore it,you fix it.someone should tell him that.{him=daredevil}

 

-and what should i tell joel? {joel=το ατομο που κατηγορειται για φονο} οσοι το χετε διαβασει θα καταλαβετε )

 

 

 

το μονο που με στεναχωρεσε στην πλοκη του κομιξ αυτου ειναι γιατι (παλι spoiler) o Matt αφησε τον Joel να του κανουν τη θανατικη ποινη αφου στο τελος ηξερε οτι ηταν αθωος...γιατι δεν μπηκε μεσα σαν dd να τον σωσει..κι αφου το σκεφτοταν να το κανει(σκηνη οπου ο Ματτ ειναι καθισμενος στο κρεββατι με τη στολη στα χερια)..τι τον εκανε να κανει πισω?.....θα μου πεις μετα τι θα γινοταν?θα ζουσε ο Joel σαν κυνηγημενος?και η οικογενεια του?οπως και να χει καλυτερα ετσι παρα πεθαμενος...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8919
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  221
  • Reputation:   170
  • Achievement Points:  221
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

χμμ... από ότι θυμάμαι... ήταν το ΚΟΜΙΞ #249... αλλά απο αύριο θα πάρω και άλλα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

All....Hail.....Megatron......VOLUME 1!!!!!!!! :dance::yahoo::party2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα παρέλαβα το Watchmen Hardcover edition στα ~14€ από Bookdepository :dance:

 

Έχοντας διαβάσει τα 2 από τα 12 κεφάλαια μπορώ να πω πως σαν ιστορία με τραβάει πάρα πολύ. Αναλυτικές εντυπώσεις μόλις το τελειώσω.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5818 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ τσίμπησα το ''Παιχνίδια για δύο'' και το ''Ο χειρότερος φίλος του Ανθρώπου΄΄....Το Σάββατο όμως! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πήρα χθες το τομάκι με τα δύο πρώτα τεύχη του Ντυλαν Ντογκ. Δεν είχα ξαναδιαβάσει κάποια ιστορία αλλά η πρώτη εντύπωση ήταν πολύ καλή. Δράση, κρυοκομμένα αστεία αλλά διατυπωμένα με ωραίο τρόπο και μυστήριο. :cool:

 

Μου χαρίσανε και ένα τομάκι Bone (ούτε αυτό είχα ξαναδιαβάσει) και απογοητεύτηκα πάρα πολύ....

.... όταν πλησίαζα στο τέλος και είδα ότι δεν ήταν αυτοτελής ιστορία!! :P Δεν ήταν για καλό αυτό το δώρο, τώρα πρέπει να αγοράσω και τα υπόλοιπα!! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μου χαρίσανε και ένα τομάκι Bone (ούτε αυτό είχα ξαναδιαβάσει) και απογοητεύτηκα πάρα πολύ....

.... όταν πλησίαζα στο τέλος και είδα ότι δεν ήταν αυτοτελής ιστορία!! :P Δεν ήταν για καλό αυτό το δώρο, τώρα πρέπει να αγοράσω και τα υπόλοιπα!! :P

Όταν διαβάσεις και τα υπόλοιπα, θα τους ευχαριστείς που σου γνωρίσανε την σειρά. :)

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  45
  • Reputation:   75
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

το τελευταίο κόμικ που αγόρασα είναι ένας τόμος με τις περιπέτειες του Σκρουτζ μακ ντακ... πολυαγαπημένος ήρωας, και το έχω λιώσει.. θυμήθηκα εποχές δημοτικού και γυμνασίου που τα έφερνα και στο μάθημα γιατί ήταν βαρετά.. δύο τόμοι είναι νομίζω αλλά εγώ πήρα τον μαύρο όχι τον κόκκινο.... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8919
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  221
  • Reputation:   170
  • Achievement Points:  221
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα πήγα και πήρα μερικά και το τελευταίο που μου χτύπησε στο ταμείο πρέπει να ήταν το ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ # 2231

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τους 2 πρώτους τόμους Blade of the Immortal από την Ελληνική έκδοση (Κάτοικος της Αιωνιότητας - η σωστή μετάφραση του Ιαπωνικού τίτλου). Τους είχα διαβάσει και παλιότερα από Dark Horse, αλλά στα Ελληνικά δε μπορούσα παρά να λατρέψω τον εντελώς "αλήτικο" τρόπο με τον οποίο μιλάει ο πρωταγωνιστής. Για τα του μάνγκα τώρα, είναι από τα αγαπημένα μου, τόσο για το στόρυ, όσο και για το σχέδιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  25
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5890 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μα φυσικά σήμερα.... αλλόν έναν τόμο μικρού Καουμπόυ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9719
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  66
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Τον τελευταίο καιρό έχω κολλήσει με την αμερικανική σειρά "Οι Ήρωες". Ένας από τους τρόπους προώθησης της σειράς αποτελεί η έκδοση ενός οκτασέλιδου εικονογραφημένου κάθε βδομάδα (η σειρά προβάλεται Δευτέρα και το εικονογραφημένο εκδίδεται διαδικτυακά κάθε Πέμπτη) με κάποιο από τα ζητήματα που θα προβληθούν στο επόμενο τηλεοπτικό επεισόδιο.

 

Τα δύο τελευταία εικονογραφημένα που αγόρασα και ξεκίνησα πριν λίγο να διαβάζω αποτελούν οι δύο σκληρόδετοι τόμοι με τα εικονογραφημένα των δύο πρώτων κύκλων της σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  53
  • Reputation:   188
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5490 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Walt Disney Treasures: 75 years of innovation και Uncle Scrooge, A little something special

 

walt-disney-treasures-disney-floyd-gottfredson.jpg

 

51chQ-aweOL.jpg

 

 

Μιχάλης

Επεξεργασία από michpan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7824
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  14
  • Reputation:   49
  • Achievement Points:  14
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

τελευταία μου εξόρμηση στα κομιξάδικα ήταν πριν από 3εις βδομάδες όπου εκτός από τα ongoing τευχάκια τσίμπισα το 1ο TPB από young liars, maakies, shortcomings, fishtown και 2 τεράστια liberty meadows

 

το young liars ήτανε πολύ καλό αλλά προς το τέλος μου φάνηκε να κάνει λίγη κοιλιά αν κ μου έχουν πει ότι μετά από 2 τευχάκια επανακάμπτει, we'll see..

το maakies είναι απλά love, γενικά μ΄αρέσουν πολύ τέτοιου είδους στριπάκια με μαύρο/κάφρικο χιούμορ (και σχέδιο τώρα που το σκεύτομαι)

το shortcomings πάλι μ' άρεσε πολύ, κυρίως επειδή είναι tomine οπότε δεν είμαι κ πολύ αντικειμενική γιατί τον λατρεύω τον τύπο,

το fishtown έφυγε γρήγορα καθότι ευκολοδιάβαστο αλλά δεν μ' άρεσε και τελειώνοντάς το ευχόμουν να είχα πάρει άλλο κόμικ αντί αυτού

τέλος (το κουράζω λίγο ε; ) το liberty meadows το οποίο το γουστάρω πολύ κυρίως για το υπέροχό του σχέδιο, η πλοκή είναι απλά ένα "meh" αλλά γενικά είναι πολύ ευχάριστο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30813
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πω,πω... Καιρό έχουμε να γράψουμε εδώ.

 

Τα τελευταία κόμικς που πήρα ήταν χθες σε μια βόλτα από το Μοναστηράκι, κάτι Κλασικά Disney μεταξύ #30-#50 και το Αστραπίκας & Βροντίκας.

 

 

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25059
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σήμερα πήρα τα εξής. Acid, Frogs & Dogs 5, Free your Line 3, The Illiad in 16 pages, Νότης & Φάνης. Ελληνικές Δουλείες απο νέους & ταλαντούχους.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

WASTELAND : THE APOCALYPTIC EDITION VOL1

 

Περιλαμβάνει τα τεύχη 1-13 της post apocalyptic σειράς της ONi Press στο πιο καλαίσθητο hardback που έχω δει ποτέ. 13 τεύχη για μόλις 20 Ευρώ.Πάρα πολύ καλή αγορά .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15800
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Προχθεσινό απόκτημα, η αμερικάνικη έκδοση του Logicomix - έτσι, για τη σύγκριση :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χτύπησα τον 2ο τόμο από το Μια Φορά Κι Έναν Καιρό Ήταν... Ο Άνθρωπος της Harmi-Press και ναι είναι τόσο βαρβάτο όσο το θυμόμουνα μικρός! :yahoo: Άντε τώρα να βρω τους άλλους 5... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5728 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το 'El Eternauta', τον δευτερο τομο. Τρομερο!!! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τελευταια κομικ που αγορασα προσφατα ηταν το πρωτο hardcover του Preacher και το πρωτο hardcover volume του Supreme Power απο Strazinski(το σκοτωσα απο spelling).Aμα εχει διαβασει κανεις Supreme Power ας πει καμια γνωμη γιατι το πηρα στα τυφλα και ξερω αν λεει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1612
  • Content Count:  5047
  • Reputation:   34550
  • Achievement Points:  5055
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λέει, λέει... :best:

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έφτασε η παραλαβή με υλικό για διάβασμα

 

GANTZ - Τόμοι 6 & 7

BERSERK - Τόμοι 30 & 31

Walt Disney Treasures: 75 years of innovation

Garfield - 30 years of laughs and lasagna (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :dance:)

 

 

Τα Treasures της Gemstone δεν τα είχα και σε πολύ υπόληψη, απλά το πήρα μιας και χτύπησα από τον GreekComicFan το άλλο τεύχος και είπα να τα έχω όλα. Τελικά έπεσα πολύ έξω, πολύ όμορφη έκδοση.

 

Για το τελευταίο ευελπιστώ να ευκαιρήσω να κάνω μια παρουσίαση, ώστε να γράψω αναλυτικά τις εντυπώσεις μου.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τελευταια κομικ που αγορασα προσφατα ηταν το πρωτο hardcover του Preacher και το πρωτο hardcover volume του Supreme Power απο Strazinski(το σκοτωσα απο spelling).Aμα εχει διαβασει κανεις Supreme Power ας πει καμια γνωμη γιατι το πηρα στα τυφλα και ξερω αν λεει.

 

Λέει λέει... το ένα καλύτερο από το άλλο. Αν και δε θα μου κάνει εντύπωση να μη χωνέψεις το Preacher.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μιας και λέμε για preacher...

 

Το τελευταίο τεύχος που πραγματικά μου άρεσε ήταν το Chronichles of Wormwood : The Last Battle. Ουσιαστικά είναι τα Χρονικά του Αντίχριστου , δια χειρός Garth Ennis. Όσοι έχετε διαβάσει το πρώτο Wormwood , ακούστε την τελευταία λέξη του τεύχους #1

 

 

G'DAY

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

GEARS OF WAR HARDCOVER vol.1!!!!!!!

 

 

:dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Mου ηρθε σημερα το Clandestine hardcover του Αlan Davis της Μαρβελ.Δεν το εχω διαβασει οποτε δε μπορω να σχολιασω για το περιεχομενο του αλλα μονο πολυ καλα λογια εχω ακουσει.Σαν εκδοση ειναι κορυφαια με τελεια χρωματα και πολυ καλο χαρτι(λγο πιο χοντρο απο οτι συνηθως).Περιλαμβανει τα clandestine 1-8,marvel comics presents 158,k το limited series x-men/clandestine 1,2 + loipa extra καλουδια οπως cover galleries,sketches κτλ.Τη δευτερα παραλαμβανω τη deluxe edition του Criminal απο Brubaker για την οποια θα ανεβασω και καποιες pics μιας και φαινεται super!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.