Μετάβαση στο περιεχόμενο

GC ΦΑΝΖΙΝ


lunatic

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Παιδιά, καλησπέρα! Σήμερα απ' το κομικντόμ πήρα και τα 2 προηγούμενα φανζίν για έναν φίλο, τα τεύχη #2 και #3 και ξεφυλλίζοντάς τα παρατήρησα ότι το #2 έχει τρεις λευκές σελίδες μετά τη σελίδα 43! Αντιπαραβάλλοντάς το με το δικό μου αντίτυπο είδα ότι υπάρχει μια ακόμα ιστορία που στο καινούργιο με τις κενές σελίδες δεν έχει τυπωθεί! Τι συμβαίνει; Το έχετε προσέξει εσείς ή είμαι η πρώτη που σας το λέω;

 

*edit: Το ξανατσέκαρα, τελικά ΔΕΝ λείπει καμία ιστορία, απλώς για κάποιο λόγο παρεμβάλονται τρεις κενές σελίδες μετά τη σελίδα που προανέφερα.

Μάλλον είσαι η μόνη που έχει τέτοιο αντίτυπο ,κακέκτυπο φανζιν του GC !!!

 

Mιλαμε για κάργα συλλεκτικό κομμάτι !!!!!!      :D;):beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μάλλον είσαι η μόνη που έχει τέτοιο αντίτυπο ,κακέκτυπο φανζιν του GC !!!

 

Mιλαμε για κάργα συλλεκτικό κομμάτι !!!!!!      :D;):beer:

 

Λολ! Ρε μη μου λέτε τέτοια και ψαρώνω!!! Το συγκεκριμένο προορίζεται για δώρο σε φίλο, να το κρατήσω δηλαδή και να του δώσω το δικό μου; :wall:

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αν είναι κακέκτυπο, δεν περνάς από την λέσχη να στο αλλάξουμε;

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Λολ! Ρε μη μου λέτε τέτοια και ψαρώνω!!! Το συγκεκριμένο προορίζεται για δώρο σε φίλο, να το κρατήσω δηλαδή και να του δώσω το δικό μου; :wall:

:lol: :lol: :lol::beer:

Xωρίς πλάκα τώρα νομίζω οτι αν απευθυνθείς στα παιδιά που ασχολούνται με την έκδοση του GC Fanzin θα στο αντικαταστήσουν :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αν είναι κακέκτυπο, δεν περνάς από την λέσχη να στο αλλάξουμε;

 

:valtnino:

 

Ναι, μωρέ, θα το κανονίσω με τον Τζερμ σύντομα. No worries! Πάντως δεν έχει κάτι, ούτε του λείπει καμία σελίδα. Αντίθετα έχει τρεις λευκές σελίδες παραπάνω! Και δεν το είπα για κανέναν άλλο λόγο παρά μόνο για να το έχετε υπόψη σας και να κοιτάξετε και τα υπόλοιπα μήπως είναι έτσι. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αντίθετα έχει τρεις λευκές σελίδες παραπάνω!

 

Άμα έχει παραπάνω σελίδες, έστω και λευκές, ή να μας τις επιστρέψεις, ή να τις πληρώσεις. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εγώ λέω στις λευκές σελίδες να φτιάξεις εσύ ένα κομικσάκι.

 

Εκεί να δεις τι υπερσυλλεκτικό θα γίνει!

 

Εγώ πάντως αυτό θα έκανα κια μετά θα το έκανα δώρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δεν κανετε κ καμια κριτικη για τα κομικ του #4 λεω εγω χαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μάλλον είσαι η μόνη που έχει τέτοιο αντίτυπο ,κακέκτυπο φανζιν του GC !!!

 

Mιλαμε για κάργα συλλεκτικό κομμάτι !!!!!!      :D;):beer:

Nτροπή, βρε. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγώ λέω στις λευκές σελίδες να φτιάξεις εσύ ένα κομικσάκι.

 

Εκεί να δεις τι υπερσυλλεκτικό θα γίνει!

 

Εγώ πάντως αυτό θα έκανα κια μετά θα το έκανα δώρο.

 

Υπέροχη ιδέα όμως!!! :blob3::respect:

 

post-12892-0-33396100-1396818945_thumb.jpg post-12892-0-91748200-1396818966_thumb.jpgpost-12892-0-96198500-1396818990_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3409
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

GC Fanzine #4 κριτική θέλετε; Το έπιασα χθες βράδυ λίγο πριν κοιμηθώ. Τόσο κουρασμένη ήμουν που δεν πρόλαβα να το τελειώσω, με πήρε ο ύπνος!!! Πάει, γέρασα κι εγώ... :sad1:

Η ιστορία που μου έμεινε και μου άρεσε πολύ ήταν φυσικά το "First Aids Kit"! Καθώς τη διάβαζα γύριζα και ξαναγύριζα πίσω στα περιεχόμενα να δω ποιος την έκανε και όταν είδα ότι την έχουν σχεδιάσει άντρες, δεν το πίστευα! Πολλά μπράβο, για τον τρόπο σκέψης, την ευαισθησία και την αντικειμενικότητά τους να αντιμετωπίσουν ένα τόσο ιδιαίτερο θέμα! Πραγματικά, συγχαρητήρια και πολλά :respect: :respect: :respect:

 

Η άλλη ιστορία που μου έμεινε ήταν το "Να προσέχεις τι εύχεσαι"! Πάλι σαν στόρι, και η κομική πινελιά στο τέλος όλα τα λεφτά! Δε λέω σπόιλερ!

 

Δεν κατάλαβα καθόλου όμως την ιστορία "Το άγγιγμα". Μάλλον είναι βαθιά φιλοσοφημένη ή απλώς δεν με "άγγιξε"! Θα της δώσω άλλη μία ευκαιρία πάντως. Μπράβο στους δημιουργούς όμως για το τόλμημα!

 

Στον Ρόμποκοπ, οκ είχα δει το σπόιλερ που έγραψε κάποιος και ήμουν προϊδεασμένη να γελάσω, και οκ, γέλασα δυνατά! :lol:  Ωραίο σχέδιο, μπράβο!

Κάπου στους γορίλες έκλειναν τα μάτια μου και το άφησα στην άκρη για να ονειρευτώ!

 

Ασήμαντη λεπτομέρεια: Είδα όνειρο και το πρωί που ξύπνησα το θυμόμουν! Είδα ότι είχα κερδίσει σε κάποιον διαγωνισμό που είχα λάβει μέρος, ένα μεγάλο παιχνίδι Playmobil ή Lego, που ήταν κάτι σαν καράβι, είχε πολλά γαλάζια και λευκά κομμάτια πάντως, και ήμουν όλο χαρά!

 

Επίσης είδα και το όνειρο που βλέπω συχνά από τότε που πήρα δίπλωμα οδήγησης... ότι έπρεπε να οδηγήσω ένα αυτοκίνητο μαούνα και δεν ήξερα πού είναι τι, οπότε έψαχνα να βρω τα πετάλια και δεν τα βρισκα και ενώ είχα ξεκινήσει να οδηγάω δεν μπορούσα να βρω το φρένο ή το πάταγα και δε σταμάταγε!!! Με αποτέλεσμα να καταλήξω σε ένα κομμάτι με χαλίκι - άμμο, δίπλα στη θάλασσα, κάνοντας ανάποδα τιμόνια, και τραβώντας χειρόφρενα για να σταματήσω! Συνέχεια όμως! Αυτό το άγχος! Να μην πιάνει το φρένο!!! :giati:

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Όσο πάει γίνεται και καλύτερο το fanzine!!! Ρε, έχουμε πολλά ταλέντα ανάμεσά μας! Μπράβο σε όλους!!!

 

Πρέπει να ξεχωρίσω κάποια ιστορία;;; Ε θα πω την πρώτη, "Ποτέ χωρίς Κόμικ" - όχι μόνο επειδή συμφωνώ με τον τίτλο αλλά επειδή μου άρεσε πολύ σχεδιαστικά και σεναριακά.

 

Ήταν χορταστικότατο, αλλά επειδή είμαι άπληστος θα προτιμούσα λίιιιιγο παραπάνω ποσότητα. Σαν το # 3 :)

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το ευχαριστήθηκα αυτό το τεύχος. Πάντα τέτοια. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εξαιρετικό το φανζινάκι μας! Εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη το ότι είχε ιστορία του Malk μέσα! :xm: Στο firstAIDSkit δεν περίμενα κάτι λιγότερο από το σχέδιο που είδα μια και δημιουργός είναι ο αγαπημένος μου Γιώργος, αυτό που δεν περίμενα είναι το τόσο πρωτότυπο και ιδιαίτερο σενάριο από τον dimious! :wow: archon τι ωραίο καρτουνίστικο σχέδιο!  :clap2:  Καμπανά και ξερό σήμα! Και ναι, χάρη στο μάγειρα έχουμε πολεμική ιστορία με τα όλα της! :D

Γρηγόρη μου άρεσε πολύ το στήσιμο των καρέ, το σχέδιό σου είναι πλέον αναγνωρίσιμο κάτι που μου αρέσει πολύ γιατί σημαίνει ότι του έχεις δώσει χαρακτήρα! :) Το άγγιγμα σκοτεινό αλλά με πολύ όμορφο μήνυμα τελικά, το σχέδιο της Αλεξίας αυστηρό, πολύ εσωτερικό αλλά με λεπτομέρειες που ξεφεύγουν από τα καρέ και με τρελαίνουν! :yes: Για τον Διονύση ότι και να πω είναι λίγο, :frape:  έχω δηλώσει έτσι κι αλλιώς φαν του εδώ και καιρό! :P Blackbeard με συγκίνησες! Έπρεπε να υπάρχει μια τέτοια ιστορία μέσα, αυθεντική GC με βούλα τον superΜενέλαο! :yahoo: ΟΡΟΜΠΟΚΟΠ :lol: Οι άνθρωποι γορίλες με δυσκόλεψαν λίγο σαν σχέδιο αλλά σαν ιστορία μου άρεσε πολύ!!! Και όπως αρχίζει εντυπωσιακά το καλό μας φανζινάκι έτσι εντυπωσιακά τελειώνει! Το σχέδιο του Πητ το λατρεύω αλλά την παράσταση κλέβει η ιστορία! Έμεινα και κοίταζα το τελευταίο καρέ κανένα 5λεπτο... Απλά  :respect: Χριστίνα!! Εύχομαι να δω ακόμα πολλές ιστορίες σου! Είναι απλά υπέροχη και εξαιρετικά όμορφα δοσμένη!

 

:imac: Και του χρόνου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4665 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

εγώ ακόμη δεν το έχω διαβάσει, :P (ελπίζω να μη ακολουθήσει κράξιμο γ αυτό :P )

έχω δει το εξώφυλλο που μου άρεσε πολύ και ένα γρήγορο ξεφύλισμα ελεί που καθόμουν στον πάγκο...αλλά τρέμετε,αύριο μεθαύριο έρχεται κριτική

 

 

 

αλλά την παράσταση κλέβει η ιστορία! Έμεινα και κοίταζα το τελευταίο καρέ κανένα 5λεπτο... Απλά  :respect: Χριστίνα!! Εύχομαι να δω ακόμα πολλές ιστορίες σου! Είναι απλά υπέροχη και εξαιρετικά όμορφα δοσμένη!

τι ήθελα και συνεργάστηκα με τη χριστίνα,η δόξα μου πέρασε σε δεύτερη μοίρα :wall: :wall: :crying:

όντως είχε ωραία ιστορία :clap2: ,θα διαβάσω και τις άλλες αύριο :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λίγα λόγια και από μένα...

 

Αυτή είναι η πρώτη φορά που βγαίνει σε έντυπο η δουλειά μου και θέλω να ευχαριστήσω το GC και συγκεκριμένα όλα τα παιδιά που φρόντισαν για την έκδοση του GC FANZINE 4, όπως επίσης και όλους αυτούς που συμμετείχαν αλλά και αγόρασαν το τεύχος.

Σίγουρα αυτό που ετοίμασα, δε διεκδικεί δάφνες ούτε σαν σκίτσο αλλά ούτε και σαν σενάριο, όμως είμαι υπερήφανος που συμμετείχα κι εγω σε αυτή την έκδοση, έστω με ένα τόσο δα μικρό λιθαράκι...

 

Κατά τα άλλα, αναμένουμε (όλοι φαντάζομαι) την κριτική σας, όσο σκληρή και αν είναι αυτή, αφού όποιος εκτίθεται θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος για όλα.

Όπως έλεγε και ο Λάκης "Μ'αρέσουν οι παρατηρήσεις... διορθώνομαι!" ...

 

Και του χρόνου με υγεία! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ένα πράγμα θα πω για να δείτε πόσο το περίμενα αυτό το τευχάκι:

 

Από τη χτεσινή στοίβα

 

P4074069.JPG

 

το μόνο που τράβηξα χτες αργά το βράδι για να διαβάσω ήταν το ΓΚ φανζίν #4!

 

Οι πρώτες εντυπώσεις ήταν πολύ καλές. Χαρακτηριστικό είναι ότι μου φάνηκε ένα αξιοπρέπες πολυσυλλεκτικό τεύχος που δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από δουλειές άλλων ομάδων που ασχολούνται πιο οργανωμένα με τα κόμικς (για την ακρίβεια, συνολικά ήταν αρκετά καλύτερο από αρκετές εκδόσεις που έχουμε δει όλα αυτά τα χρόνια).

 

Θα επανέλθω αναλυτικά όταν εξετάσω εξονυχιστικά όλες τις ιστορίες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Πω, πω γραφειάρα!!!! :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Η φωτό πάντως μου θυμίζει υπάλληλο που μόλις του έφερε ο προιστάμενός του   "λίγη δουλίτσα  για το επόμενο  2ωρο"   και σκέφτεται αν είναι προτιμότερο  να κόψει τις φλέβες του ή απλώς να ανοίξει το παράθυρο και να πηδήξει ................................ :lol: :lol: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πω, πω γραφειάρα!!!! :nek:

 

 

Νομίζω ότι εδώ ταιριάζει αυτό που λένε "βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος".  Εκτός αν είσαι και επιπλοποιός.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4273 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Λολ! Ρε μη μου λέτε τέτοια και ψαρώνω!!! Το συγκεκριμένο προορίζεται για δώρο σε φίλο, να το κρατήσω δηλαδή και να του δώσω το δικό μου; :wall:

1ον -Κράτα το.

 

2ον- Αν έβρισκες τους σκιτσογράφους των ιστοριών του τεύχους, να σου κάνουν απο ένα...σκιτσάκι σε καθε μια απο τις λευκές σελίδες, ΠΩΣ θα ένιωθες;;

 

 

...μπαρούτι σας έβαλα...  :boom: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4665 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

το διαβασα καποια στιγμη τη νυχτα,

  αρχικα επειδη ηταν μικρουλι φορματ δεν εκτιμησα οπως επρεπε...ειχε καλο υλικο!

  το εξωφυλλο μ αρεσε πολυ ειδικα η συνθεση του φοντο με τον κορτο,ωραια προοπτικη,σταση,καταρτια και αριστοτεχνικη επιλογη των θεσεων των γλαρων!το ενα καραβι λεγεται Hugo pratt!

  Η επιμελεια ανεβηκε level! Δεν ειδα ορθογραφικα και ωραια τα κειμενακια της Χριστινας.Προχωραμε με την εντυπωσιακη σελιδα του Μαλκ,οκ καλο στησιμο σελιδες (γενικα εχω αγαπη και στους τιτλους του Μαλκ που ειναι χειρογραφοι αλλα με πολυ μερακι φτιαγμενοι,οι λεπτομερειες πχ το παχυρευστο που τρεχει αναμεσα στα καρε και τα λοιπα αξιζει να σημειωθουνδινει ατμοσφαιρα και βελτιωνεται συνεχως.)

   Ωστοσο...σχετικα με το θεμα της ηλικιας ,καποιες σελιδες αναρωτιεμαι κατα ποσον συνιστανται για μικροτερα παιδια :SmokingDevil:

 

και το λεω επειδη το προτεινα σε μια μανα με παιδακι που ειχε περασει απο τον παγκο αλλα δεν το ειχα διαβασει :Suspicious::P

Αυτο το σκεφτηκα και για το fisrt aid kit...το οποιο βεβαια ηταν πολυ ενδιαφερον,θεωρω αυτονοητο το να πω οτι ο Γιωργος εχει κανει πολυ καλο στησιμο,τοποθετηση μπαλονιων κτλ,το εχει αποδωσει αψογα με βαση και το υλικο του dimious,που νομιζω οτι τα πηγε πολυ καλα στην πρωτη του ιστοριουλα!πιθανολογω οτι η δουλεια του Γιωργου ισως να ειναι ακομη καλυτερη απο αυτο που φαινεται στην εκτυπωση!Ωραια λειτουργησε και το επιλεκτικο γκριζο.Μαλλον ηταν η ιστορια που ξεχωρισε,η πιο καλοστημενη αλλα ολες ηταν ομορφες!!Και θεωρω οτι το επιπεδο ποιοτητας των ιστοριων ανεβηκε παρολο που ηταν μικροτερο σε συμμετοχες!Ευχαριστη εκπληξη και η ιστοριουλα του imageiras που φαινεται να ειχε κανει φοβερη μελετη των αεροπλανων της εποχης!!!τα αεροπλανα ειχαν εντυπωσιακη ταυτοποιηση αναλογικα με το σχεδιαστικο επιπεδο! :respect: :respect:

  μικρη παρατηρησουλα το οτι πολλες ιστοριες αρχιζαν με σαλονι ενω ηταν φτιαγμενες να αρχιζουν με σελιδα(πχ αυτη που συμμετειχα),αλλα ισως ηταν θεμα διαρυθμισης του συνολου των ιστοριων!

   Εν κατακλειδι πολυ ομορφη προσπαθεια και πολυ χαριτωμενο εντυπακι!! Αντε και του χρονου! :);):hop: :hop: :hop:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Α. Ιδιαίτερες ευχαριστίες σε Μίνω και Χριστίνα που το πίστεψαν και έτρεξαν προκειμένου να βγει το 4 και εν συνεχεία έβγαλαν ρίζες στις καρέκλες στο Comicdom προκειμένου να περπατήσει.   :respect:  :love4:

 

 

Β. Ευχαριστίες σε όλους τους συμμετάσχοντες  :love4: (τα ονόματα είναι γραμμένα μέσα στο φανζινάκι :) )

 

 

Γ. Ευχαριστίες σε Kabuki, φλοκ, ConB, Lord Makro, Επιθεωρητή Le Pit και όποιον άλλο μου διαφεύγει που βοήθησαν στη διανομή του στο Comicdom και επέτρεψαν στο Μίνω και τη Χριστίνα να πάρουν μικρές ανάσες  :love4: Συγγνώμη και από όποιον έκατσε και μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. :sorry: Ευχαριστίες και σε όσους κράτησαν παρέα στον πάγκο και βοήθησαν να γίνει ευχάριστη η διαμονή εκεί :)

 

 

Δ. Βάμος :)

 

Εξώφυλλο. Νταξ. Ο Aoua ζει από το σχέδιο του :)

 

Ποτέ χωρίς κόμικ. Δεν ξέρω άμα ο Malk ζει από το σχέδιο του, αλλά νταξ, μόνο πρωτάρης δεν είναι στο σπορ :)

 

FirstAIDSkit. Κάτι μου έλεγε ο Δημήτρης σχετικά με κάτι γραμμοσκιάσεις, σχετικά με τα μπαλόνια που είναι έτσι και αλλιώς... Απαντάω :) Δεν χρειαζόταν να μου πεις τίποτα :) Μόλις την διάβασα. Καταλαβαίνεται μια χαρά χωρίς την παραμικρή εξήγηση. Αυτό το παιχνίδι, παρόν-παρελθόν-φαντασία έχει σχεδιαστεί και παρουσιαστεί με τέτοιο τρόπο που τζάμπα το άγχος σου :) Εμμέσως πλην σαφώς σχολίασα και την εικαστική πλευρά του θέματος ;) Γουστάρω γυμνό και όρεξη για καφρίλα χωρίς να έχει μπει απλώς για να λέμε ότι βάλαμε γυμνό και είμαστε κάφροι :) (εμμέσως πλην σαφώς σχολίασα και το σενάριο :lol: )

 

Σήμα Καμπανα (άτονο :) ). το μοναδικό σημείο στο οποίο μπορώ να πω "θα ήταν καλύτερο εάν ήταν αλλιώς" είναι το χέρι με το κιν. Από εκεί και πέρα, εκπλήσσομαι :) πραγματικά εκπλήσσομαι :) Ωραίος :)

 

Φουλ του Άσσου. Εσένα, γιατί σε βλέπω μόνο στον ΤενΤεν??? :D Από αυτό που βλέπω, εσύ κανονικά θα έπρεπε να είσαι α-λα μπρατσέτα με τον Πονοδότη στα πολεμικά :) Αισθητική-στήσιμο-ροή έρχονται κατ'ευθείαν από το στυλ των πολεμικών :) Εξαιρετικά τα σκίτσα των αεροπλάνων. Μερακλίδικα :) Όπως και οι στολές :) Θα κέρδιζε πάρα πολύ εάν είχε υποστεί επεξεργασία σε υπολογιστή. Και στο επίπεδο της γραμματοσειράς, αλλά και στο επίπεδο των μικρών αεροπλάνων (όπου λχ θα μπορούσες να τα είχες σχεδιάσει μεγαλύτερα (που το έχεις) απλώς με λιγότερη έμφαση στη λεπτομέρεια και μετά να τα φωτοσοπάριζες ως μικρότερα ;) ). Σημείο που δέχεται βελτίωσης είναι τα σώματα και η κίνηση :)

 

Να προσέχεις τι εύχεσαι. Για εμένα το έγραψες? :) ωραίος :)

 

Το άγγιγμα. Πολύ αφαίρεση... :) νομίζω ότι το κατάλαβα. Δεν είμαι σίγουρος :) Το Βαρβάκειο μου μέσα... Κι εσύ, σαν και μένα, τον συχωρεμένο τον Ασημομύτη είχες φιλόλογο? :D Δεν θέλω να δώσω spoiler οπότε θα σου πω τι κατάλαβα κατ'ιδίαν και θα μου πεις αν κατάλαβα σωστά :lol: Ωραίο το σκιτσάκι, λατρεύω την κάτω δεξιά γωνία της δεύτερης σελίδας, αλλά νομίζω ότι η Αλεξία (που τώρα την γνώρισα) δεν περιμένει εμένα για να της πω κάτι :) Εγώ είμαι που την πρωτογνώρισα και όχι αυτή που πρωτοεμφανίστηκε :D

 

Mad Scientist. όχι ρε. επειδή είσαι εσύ, όχι. δεν γράφω τίποτα :) σου αφιερώνω σχόλιο-τρολλάρισμα :D :D :D  :love4:

 

Οι ήρωες των ηρώων. Οι καρικατούρες (λχ ρωμαίοι) είναι δυνατές. Πολύ δυνατές. Τα "ρεαλιστικά" δούλεψαν καλύτερα όταν είχαν λίγες λεπτομέρειες (λχ Κόρτο). (με την εξαίρεση του Spider Jerusalem που γουστάρισα την φάτσα του :) ).

 

Ορομποκοπ. Γιατί δεν σχεδιάζεις πάντα έτσι? γιατί? :) άντε μπας και γίνεις ο πρώτος Έλληνας που θα δουλέψει για την 2002AD :D

 

Οι άνθρωποι γορίλλες. Ιδιαίτερο σχέδιο. :) Η ιστορία όμως δεν θα πρέπει να χρειάζεται επεξήγηση. Το στυλ όπου τα καρέ λένε τι σκέφτεται ο ήρωας, τι βλέπει, τι συμβαίνει, δεν είναι πλέον καθόλου διαδεδομένο. Θα πρέπει από το σχέδιο μόνο να βγαίνει το τι συμβαίνει. Σε κάποια σημεία δεν χρειαζόντουσαν. λχ στο μεσαίο καρέ της 2ης σελίδας. Σε κάποια άλλα τώρα είναι τέτοιο το στυλ του σχεδίου που ειλικρινά δεν ξέρω πως θα μπορούσε να κυλήσει η ιστορία χωρίς το κείμενο. λχ στο τρίτο καρέ της 1ης σελίδας. Ίσως με ένα "κοντινό" της ζημιάς. 

 

Το ερωτηματικό της Δύσης. Νάτα νάτα.... νάτα νάτα :) Το είπα και κατ'ιδίαν, να το πω και από εδώθε. Να σου και σκίτσο από τον ΛεΠιτ με κίνηση :) Ήταν ανοιχτό στον πάγκο το κόμικ στην πρώτη σελίδα της ιστορίας και όπως μίλαγα με τη Στράτι, ξαφνικά πέφτει το μάτι μου στο πρώτο καρέ. Και κολλάω. :) Ισχύει και εδώ αυτό που έγραψα προηγουμένως. Η ιστορία δεν θα πρέπει να χρειάζεται επεξηγηματικά κείμενα. Αφιερώνω με αγάπη στην Strati https://www.youtube.com/watch?v=D_tt83itYA8 Δεν ήξερα ότι σου άρεσε :) (διότι είναι προφανέστερο του προφανούς ότι σου άρεσε :) (και δεν έχεις καθόλου κακό γούστο :D :D )) Άνετα πάντως μπορούσε να απλώσει η ιστορία (όπως η σεκάνς που αφιέρωσα) και να δουλέψει ταμάμ :) Επίσης να σημειώσω ότι "What did you say your name was again?" (γιατί νομίζω ότι και αυτό σου άρεσε :D ) (είπαμε... δεν έχεις καθόλου κακό γούστο :D )

 

εναλλακτικό οπισθόφυλλο.... Και όπως κάθομαι στον πάγκο με τη Χριστίνα αρχίζει να μου μιλάει για εναλλακτικό οπισθόφυλλο. Το εκλαμβάνω ως ένα "υπάρχουν εκτυπώσεις με alternative back cover" και αρχίζει να με λούζει ο κρύος ο ιδρώτας. Και να προσπαθώ να καταλάβω πως θα προμηθευθώ ΚΑΙ από αυτές τις εκτυπώσεις και η Χριστίνα να προσπαθεί να καταλάβει το τι της λέω :D Communication breakdown :D

 

Εσωτερικές σελίδες μπρος/πίσω. Αη λάηκ :) Μέσα από την παράδοση των ΜπεΝτε :) Αη λάηκ λέμε :)

 

Οπισθόφυλλο... Σε κάποια φάση ήρθαν καμπόσοι από το φόρουμ και αρχίσαν να σκαλίζουν τα κόμικ. Να πηγαίνουν το ένα εδώ, το άλλο εκεί και εγώ να είμαι από μέσα μου "τι κάνετε ρε (*^)(&^()^&, χάνω τον μπούσουλα" :D Σε κάποια φάση βλέπω στη ντάνα με τα #4 κάποια κόμικ ίδιου μεγέθους αλλά με διαφορετικό εξώφυλλο. Οπότε από μέσα μου "γιατί μου ανακατεύουν άλλα κόμικ εκεί??? γιατί????". Και εν συνεχεία διαπιστώνω ότι μιλάμε για το backcover. Το οποίο θα δούλευε μια χαρά και ως front cover. Πολύ ωραίο Γρηγόρη. Πολύ ωραίο :) Και ως σύνθεση και ως εκτέλεση. Τα μόνα που μπορώ να πω "εδώ θα ήταν καλύτερο αλλιώς" είναι η γροθιά του Πήτερ Παν και το δεξί (όπως το κοιτάμε) χέρι.  Πολύ όμορφο όμως.

 

 

===

Χαίρομαι που ήταν μικρό. :) Ειπώθηκε ένα "λίγες συμμετοχές". Μια χαρά ήταν. Μια χαρά. Είναι καλά τόσες :) Περισσότερες θα λειτουργούσαν εις βάρος του :) Και ήταν και όλες από ανθρώπους που γνωρίζω (δεν μου καθόταν καλά κάποιες συμμετοχές κάποιων "αλεξιπτωτιστών" παλιότερα. Δεν είναι το "9" για να βγάλει νέα ταλέντα. Είναι το GC Fanzine για να κάνουν την κα*λα τους παιδιά από όλη την παρέα (και φυσικά κανείς δεν θα στεναχωρηθεί εάν κάποιος από όλη την παρέα ξεθαρρέψει μέσα από αυτό και προχωρήσει και κάνει κι άλλα πράγματα :) ) Γλυκό κόμικ. :) Πολύ γλυκό κόμικ :)

 

:congrats: σε όσους συμμετείχαν :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα κρίνω το GC#4 Fanzine στο σύνολό του. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι πιο βελτιωμένο από όλα τα προηγούμενα όσον αφορά τις συμμετοχές...μπορεί να είναι πιο λίγες αυτή την φορά αλλά έχουν καλύτερη ισορροπία σχεδίου σεναρίου.Για άλλη μια φορά μπράβο σε όλα τα παιδιά που έβαλαν το χεράκι τους και όχι μόνο, ώστε να κυκλοφορήσει το εν λόγω φανζινάκι και εύχομαι να συνεχίσει έτσι και καλύτερο! :banana:  :banana:  :banana:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ακόμη δεν έχω προλάβει να το διαβάσω αλλά θέλω να πω ένα μπράβο στον Ορέστη παρόλο που δεν κατάφερε να ολοκληρώσει αυτό το φανζίν, χάρη σ αυτόν το gcf έγινε "θεσμός" και επιτέλους πέρασε σε επόμενα χέρια επειδή τα κακόμοιρα του ορέστη τα είχαν βγάλει τα χιλιόμετρά τους και χαρά στο κουράγιο του που έτρεχε τόσο! Για τον ίδιο λόγο μπράβο και σε σένα Νίκο και σε όποιον άλλον έχει τρέξει για να υλοποιηθούν τα φανζίν του gc. Είμαι της άποψης πως κάθε νέο gcf καλό είναι να το αναλάμβάνει και κάποιος άλλος από εδώ ώστε κάθε φορά να βλέπουμε και κάτι διαφορετικό (από γενικότερα τα ίδια άτομα :) ). Μπράβο σας Χριστίνα και (πω ξεχνάω τώρα) φιγκολφίν ή φλοκ (σόρρυ...) που το αναλάβατε και ανανεώσατε το όλο εγχείρημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4895 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ακόμη δεν έχω προλάβει να το διαβάσω αλλά θέλω να πω ένα μπράβο στον Ορέστη παρόλο που δεν κατάφερε να ολοκληρώσει αυτό το φανζίν, χάρη σ αυτόν το gcf έγινε "θεσμός" και επιτέλους πέρασε σε επόμενα χέρια επειδή τα κακόμοιρα του ορέστη τα είχαν βγάλει τα χιλιόμετρά τους και χαρά στο κουράγιο του που έτρεχε τόσο! Για τον ίδιο λόγο μπράβο και σε σένα Νίκο και σε όποιον άλλον έχει τρέξει για να υλοποιηθούν τα φανζίν του gc. Είμαι της άποψης πως κάθε νέο gcf καλό είναι να το αναλάμβάνει και κάποιος άλλος από εδώ ώστε κάθε φορά να βλέπουμε και κάτι διαφορετικό (από γενικότερα τα ίδια άτομα :) ). Μπράβο σας Χριστίνα και (πω ξεχνάω τώρα) φιγκολφίν ή φλοκ (σόρρυ...) που το αναλάβατε και ανανεώσατε το όλο εγχείρημα.

Σωστός ! :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

ακόμη δεν έχω προλάβει να το διαβάσω αλλά θέλω να πω ένα μπράβο στον Ορέστη παρόλο που δεν κατάφερε να ολοκληρώσει αυτό το φανζίν, χάρη σ αυτόν το gcf έγινε "θεσμός" και επιτέλους πέρασε σε επόμενα χέρια επειδή τα κακόμοιρα του ορέστη τα είχαν βγάλει τα χιλιόμετρά τους και χαρά στο κουράγιο του που έτρεχε τόσο! Για τον ίδιο λόγο μπράβο και σε σένα Νίκο και σε όποιον άλλον έχει τρέξει για να υλοποιηθούν τα φανζίν του gc. Είμαι της άποψης πως κάθε νέο gcf καλό είναι να το αναλάμβάνει και κάποιος άλλος από εδώ ώστε κάθε φορά να βλέπουμε και κάτι διαφορετικό (από γενικότερα τα ίδια άτομα :) ). Μπράβο σας Χριστίνα και (πω ξεχνάω τώρα) φιγκολφίν ή φλοκ (σόρρυ...) που το αναλάβατε και ανανεώσατε το όλο εγχείρημα.

Tα credits στη Χριστίνα(Strativarious) και στο Μινωα (figolfin) και οχι σε μένα !   :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Tα credits στη Χριστίνα(Strativarious) και στο Μινωα (figolfin) και οχι σε μένα !   :)

 

ναι, αυτό! εύγε Μίνωα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ηθελα να πω ένα μπραβο στα παιδια και πιστευω ότι από ποιοτητα είναι πολύ καλυτερο από αλλα fanzines που ειχε η εκθεση.Ολες οι ιστοριες ηταν πολύ καλες και σημειωσα καποιες που μου εκαναν εντυπωση όπως το λογοπαιγνιο με τον ROBOCOP,η ιστορια της χριστινας και του επιθεωρητη περασε ένα ωραιο μηνυμα η ιστορια του malk και μετα το αγγιγμα και το πρασεξε τι ευχεσαι.Πολυ ωραιο εξωφυλλο όπως επεισης και τα σχεδια στις εσωτερικες σελιδες νομιζω ότι ηταν μια ευκαιρια για εμενα να μοιραστω μια ιστορια που βγηκε από το μυαλο μου με αλλους ανθρώπους,οπως και με εβαλε σε σκεψεις επεισης για το μελλον και αυτό είναι το σημαντικοτερο!Κοιταμε μπροστα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29980
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  74
  • Reputation:   900
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Eιναι το πρωτο GC fanzine που πεφτει στα χερια μου και διαβαζω.Και διαβαζοντας το μια και εξω εμεινα ικανοποιημενος,ακομα καλυτερο απ οτι περιμενα...Απο το ωραιο εξωφυλλο και οπισθοφυλλα,απο τα ωραια εσωφυλλα και μπρος και πισω,εως την ποικιλια των ιστοριων που και λογω της διαφορετικοτητας τους και της μικρης διαρκειας,δεν σε αφηναν να κουραστεις και ειχαν ολες το ενδιαφερον τους...Πολυ ωραια σχεδια σε καποιες,, ωραιοτατες ιστοριες αλλες,μπραβο σε ολους παιδια :congrats:   

Δεν μπαινω σε περαιτερω κριτικη μιας μιας ιστοριας ισως καποια αλλη στιγμη να αναφερω τις 1-2 που μου αρεσαν περισσοτερο..Το σημαντικο ηταν η πολυ καλη προσπαθεια που οδηγησε σε πολυ καλη δουλεια απο ολους.Ξανα πολλα   :congrats:  :congrats:  :congrats:  σε ολους τους συντελεστες και ευχομαι η προσπαθεια να συνεχιζει με σταθερο ρυθμο   :up:

  :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.