Μετάβαση στο περιεχόμενο

GC ΦΑΝΖΙΝ


lunatic

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  679
  • Reputation:   1594
  • Achievement Points:  679
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

ας κρατηθεί στα θετικά ότι κάποιοι μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν το φανζινάκι και να πούνε την άποψή τους για αυτό

 

Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω, είναι σούπερ θετικό.

 

Αν τώρα το fanzine ήταν τελικά καλό ή όχι η άποψη μου είναι πως ήταν καλό,

έχοντας λάθη φυσικά αλλά από την άλλη, ένα fanzine ήτανε των μελών του

φόρουμ και όχι μια έκδοση promo δημιουργών ούτε κάποια σύμπραξη των νέ-

ων ταλέντων του ελληνικού κόμικ.

Στα ίδια πλαίσια θα είναι (φαντάζομαι) και το GCF2 από την ώρα που θα είναι

πάλι μια ΑΥΘΟΡΜΗΤΗ δουλειά των μελών του φόρουμ και όχι μία εμπορικά

στημένη δουλειά με κανόνες και κατευθύνσεις για να προκείψει ένα αποτέλε-

σμα το οποίο θα "ικανοποιήσει" ένα συγκεκριμένο κοινό (target group).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και η πρώτη καταχώρηση για το fanzin μας :dance: στο 9 της Ελευθεροτυπίας, τεύχος Νο 456, 23/5/2009.

 

:cheers3:

 

post-6330-1243034387_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Επρεπε να προσθέσουν και "Εξαντλημένο"! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9560
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  74
  • Reputation:   170
  • Achievement Points:  74
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5483 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

το διαβασα και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα... ειδικα οι αγγελιες.....

και η ιστορια του μελενιου :p3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5604 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να πω και εγώ τη γνώμη μου. Το διάβασα και μου άρεσε. Συγκεκριμένα, με εξέπληξε ευχάριστα μιας και χωρίς να περιμένω κάτι συγκεκριμένο, ήταν πολύ καλύτερο από αυτό που θα μπορούσα να περιμένω. :confuse: Οκ, το κάνω λιανά: Διέθετε τα βασικά συστατικά που θα πρέπει να διαθέτει ένα fanzine. Κέφι και μεράκι! Ήταν ένα πολύ ευχάριστο ανάγνωσμα. Αναμένω συνέχεια. :clap2::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  7986
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  8
  • Reputation:   23
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5593 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το διάβασα και μου άρεσε πάρα πολύ. :)

 

Πολύ ωραίο το εξώφυλλο και τα σκίτσα στην πρώτη ιστορία. :best:

 

Καλά έπαθα πλάκα όταν είδα την Erma. Γέλαγα συνέχεια. Η νονά σε κόμικς! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3876
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Το διάβασα ξανά σήμερα

 

div.gif

 

ΠΟΣΟ ΤΑ ΣΠΑΣΕ!!!

Και δεν το λέω επειδή τώρα σας ξέρω...

 

Μακροζαχόπουλοςrespect.gif

 

Μέλανδρος: Ξεκινά ως μια απλή μπαφιάρικη και καταλήγει με ανέλπιστη ξεκαδιστική ανατροπή

 

Η επόμενη ιστορία (-10 Luck) ήταν η αγαπημένη μου από το φανζίν και προς έκπληξή μου την έχει γράψει οDJO.gif

Τρελόrespect.gifrespect.gifrespect.gifrespect.gifrespect.gifrespect.gif

 

 

 

Πετάχτε τον στα λαλημένα καναρίνια χου γουώτσηζ δε γουώτσμεν κοκομπίλ!!! Τρελό γέλιο και τότε, τρελό γέλιο και τώρα (Όποιος με έχει ακούσει να γελώ κατάλαβε...)

 

 

Η τελευταία ιστορία ήταν πολύ περίεργη...Είχε έναν τρομακτικό τύπο με μούσια germ.gif και τώρα είδα ότι την είχε γράψει ο τρομακτικός τύπος με τα μούσιαgerm.gif και ακόμα τον θεωρώ τρομακτικό τον τύπο με τα μούσιαgerm.gif και κάθε φορά που τον βλέπω τον τύπο με τα μούσια τρομάζωgerm.gif και τις προάλλες στην Λέσχη ο τρομακτικός τύπος με τα μούσιαgerm.gif ήθελε να μου δείξει το φανζίν (για να με τρομάξει; )

 

Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτά που γίνονται και συζητούνται σε αυτήν την ιστορία τα θεωρώ απολύτως αληθινά...

 

 

 

Το σχέδιο ήταν μέτριο, αλλά έχω δει τύπους που ισχυρίζονται ότι είναι επαγγελματίες και κάνουν κάτι σχέδια που δεν βλέπονται, τα δικά σας τουλάχιστον βλέπονται και δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησαν στην ανάγνωση...

 

 

 

 

 

 

Τώρα όμως ντρέπομαι (μα, καλά, που είναι ένα καλό εμότικον για την ντροπή; ) και δεν θέλω να βάλω δικό μου κόμικ στο #2...

crying.gifcrying.gifcrying.gif

Επεξεργασία από Λένα
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Loco Trivia:

 

 

Τα λαλημένα καναρίνια ήταν ατάκα του Μπάμπη, εχώ είχα κολλήσει με τους Watchmen, ήρθε κι έδεσε. :xm: Το Κοκομπίλ δεν πίστευε ο Μπάμπης ότι θα το θυμόνταν κανείς ως αστείο, αλλά τα all-time-classic δεν πεθαίνουν. :P

 

 

 

:germ::respect::lol: Χώρια που σε εκείνη την ιστορία βλέπεις -εμμέσως- από κοντά 4 μορφές-μέλη να σουρεαλίζουν σε πραγματικό σκηνικό. ;)

 

 

υγ. :yes: ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ! Και θα πάμε για 10 φορές περισσότερο κάψιμο που θα έχει και inside jokes αλλά όχι μόνο. Nuff said! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6171 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κανείς δεν έβαλε ακόμα το εξώφυλλο? Μα τι κάνατε τόσες ώρες? :Teacher:

 

 

To #2 λοιπόν, βγήκε σε έξτρα ενισχυμένη έκδοση, σε σχέση με το #1. ;)

 

60 σελίδες, 17x24, με ράχη και πολύ περισσότερους συμμετέχοντες. :)

 

Συμμετείχαν, με σειρά εμφάνισης :P, οι: The Sandman, Lord Makro, evilgeorge, conb + man0s, Akihabara, Marsiana, mr-d, chris + DJO, Λένα, geokon712, smoken + dionik, Quackmore, fidel + germanicus19, Duck.

 

Τα σχόλια τα αφήνω για τους επόμενους. ;)

 

Υγ. Για το :cool: retro εξώφυλλο και οπισθόφυλλο ευθύνεται ο Βασίλης (sandman) :best:

 

 

:beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26435
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Το εξώφυλλο είναι υπερκάλτ λέμε!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4962 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το ξεφύλλισα μόνο και θα το πάρω από βδομάδα μαζί με τους αθηναίους αλλά η ατάκα στο οπισθόφυλλο

'το επόμενο τεύχος κυκλοφορεί στην Αθήνα σύντομα και στην υπόλοιπη Ελλάδα λίγο αργότερα'

είναι ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!Αιώνιο respect σε αυτόν που το σκέφτηκε!!!!!!(sandman :respect: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οκ, ξεκινάω πρώτος γιατί η περίπτωσή μου χρήζει αστροψυχικής παρακολούθησης και αρκετού background info :P Όλα τα trivia σε spoiler, για να τα διαβάσετε αφού διαβάσετε όλο το ενισχυμένο. Προσωπικό σχόλιο: OMG ΒΓΗΚΕ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΚΑΙ ΣΠΕΡΝΕΙ!!!!!!!!!! if.gif:respect: σε όλες και όλους και όλα, κάναμε τα πάντα όλα!!!!!

 

 

1) Αυτή την ιστορία την είχα γράψει το 2008 και προορίζονταν για το GCΦ #1. Πήγε να την εικονογραφήσει μια (τότε ακόμη) συμφοιτήτριά μου, επειδή φοβόμουν ακόμα να πιάσω μολύβι, αλλά η συνεργασία ναυάγησε. Έτσι χώθηκα ως script advisor/σεναριογράφος στο -10 luck. Tsak, έχεις Ιώβια υπομονή! :P

2) Όλη την ιστορία την εμπνεύστηκα από ένα τραγούδι. Και όμως, δεν είναι trance. Σας την έφερα. :P Ακούστε το/δείτε το αφού διαβάσετε την ιστορία και το μυαλό σας θα κάνει τις συνδέσεις. Τον τίτλο τον αναφέρω και στο Now Playing playlist της καμπίνας του L-300, αλλά για πιο εύκολα:

(fyi, αλμπουμάρα)

3) Το μεγαλύτερο τμήμα της ιστορίας λαμβάνει χώρα στο Πα.Πει. a.k.a. Πανεπιστήμιο Πειραιά. Απόφοιτος Ψηφιακών Συστημάτων, μη βαράτε. :P Ναι, έτσι είναι στο περίπου και τα αμφιθέατρα μέσα.

4) Ο κατσίγαρος στο πρώτο καρέ ήταν μια διαβόητη πρόοδος, η οποία στιγμάτισε όλη τη φουρνιά μας. Ήταν κατάλοιπο του παλιότερου προγράμματος σπουδών που είχε πιο βιομηχανικά μαθήματα. Οπότε φανταστείτε ξαφνικά στο 1ο έτος να πέφτει πρόοδος όπου το 70% να είναι μια ανθυπολεπτομέρεια από μια ξεκάρφωτη παράγραφο των δεκάδων σελίδων, εκτός ύλης και να προσμετράται στον τελικό βαθμό. Τελικά έκανε όλα τα 3άρια-4άρια 5άρια κι έλεγες κι ευχαριστώ.

5) Ο εν λόγω λοιπόν καθηγητής, ήταν ο ορισμός του Ιανού. Και ουίχι του βιβλιοπωλείου, αλλά της διπρόσωπης θεότητας. Είναι ο καθηγητής που θα σας το παίζει καλός αλλά όσο και να διαβάσετε, θα σας βάλει 5 και θα πρέπει να του πείτε και ευχαριστώ. Ναι, το ότι πέφτει τοίχος πάνω του ήταν απόλυτη σύμπτωση. Στο λόγο μου ως πρόσκοπος! :P

6) Ο πρωταγωνιστής της ιστορίας είναι βασισμένος στον Αρχαίο του φόρουμ του τμήματος. Πήρε πτυχίο σε διψήφιο έτος. Το ότι ακούει μουσική είναι tribute στο ότι έχει προβλήματα σχετικά με την ακοή, αλλά όταν κάποιος έχει θέληση δεν τον πτοεί τίποτα. Voice of the Wolves, αθάνατε. :cheers3: Το μπλουζάκι στην προτελευταία σελίδα γράφει DTPS, που είναι το 1ο φόρουμ που γράφτηκα ποτέ και έμαθα τι είναι ηλεκτρονική κοινότητα, το φόρουμ του τμήματος.

7) Ο απίστευτα λεπτομερής ξανθωπός κομπάρσος στο 2ο καρέ είναι ΤΟ κολλητάρι. Ladies & Gentlemene, Fox Tankian. :P Ακριβώς δίπλα κάθεται το άλλο κολλητάρι, που διαβάζει εφημερίδα. Πρόκειται για τον csd7, το μέλος που μου είπε να γραφτώ στο GC. Πιο αρχαίος και από τα αρχαία κόμικς! :div:

8) Η κουκούλα δεν υπήρχε στο αρχικό concept. Μετά έπαιξα Assassin's Creed 2.

9) Το mech το είχα εμπνευστεί από το Freedom του Gundam Seed. Δεν έδενε όμως και επειδή έχουμε και μια καμμένη φήμη και τουλάχιστον 2 φανς (ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩΩ) ήρθε εξ'ουρανού το 300. Ολόκληρο όνομα του mech του πρωταγωνιστή: Leonidas-300. Το όπλο του μπορεί να θεωρηθεί ενεργειακός χαλμπερντοειδής διπλός πέλεκυς.

10) Το All Humans Must Die το παραδέχομαι ότι είναι κλισέ. Ασχέτως που μου ήρθε από το All Hail Megatron, βλ.στο προφίλ μου την ατάκα+σελίδα από'κει. :P

11) To Int Open είναι προγραμματιστικό, και είναι για άνοιγμα αρχείου :P , ενώ τo 2(sin(x)-sin(2x)/2+sin(3x)/3 είναι ο πονοκέφαλος-εφιάλτης των Μαθηματικών στα Πληροφοριακά τμήματα. Σειρές Fourier.

12) Στην 3η σελίδα (την οποία δούλευα 2-3 μέρες) πάνω δεξιά είναι ένας Seeker. O Prowl μόνο ξέρει ποιος Seeker όμως, από όλους τους Decepticons...post-1537-1211402946.gif Ναι, αυτό είναι το εξωτερικό του Νέου Κτιρίου του Πα.Πει.. Απλά σε συνθήκες πολέμου όπου οι εχθροί-μηχανές έχουν από Terminators και mechs μέχρι transmetal τυραννόσαυρους (tributic reference στον Transmetal Megatron από Beast Wars.)

13) Η σκοτεινή φιγούρα του κακού, είναι η κλασική σκοτεινή φιγούρα κακού που έχει μέχρι και στο Saber Rider. Το Alas, We Meet Again δε θυμάμαι από που προέρχεται αλλά είναι κλάσικ.

14) Η εγγονή, είναι η Ρενάτα. Η πρώην συμφοιτήτρια που λέγαμε. Tributάκι. :) Να και το deviant της.

15) Στην τελευταία σελίδα, όποιος βρει το αρχηγείο επιχειρήσεων από Futurama και το ταξί από το 5ο Στοιχείο κερδίζει την 3η σελίδα εκτυπωμένη από τα χεράκια μου. Δηλαδή τα χεράκια του εκτυπωτή. Οκ, καταλάβατε τι εννοώ.

16) Ειδικές ευχαριστίες στον Sandman. Ξέρει αυτός... ;)

17) Χριστίνα, άπειρα post-556-1302486283869.gif!

18) Τελικό trivia (ουφ!): Την ιστορία την είχα γράψει γιατί τότε ήμουν παγιδευμένος σε έναν αέναο-φαύλο κύκλο, τον οποίο αν εξακολουθούσα να ακολουθώ, θα με είχε κάνει ακόμα έναν αιώνιο φοιτητή. Εξού και η ήρεμη αρχή, η απότομη αλλαγή, η σκοτεινή στιγμή και το υπερφωτεινό τέλος. Πάντα μετά τη βροχή βγαίνει ο ήλιος. Έτσι έσπασα κι εγώ μετά από 2 χρόνια αυτόν τον αέναο κύκλο και μετά από 7 χρόνια, ξαναέπιασα μολύβι, για να δώσω ένα μεγάλο, κοσμικό sodoff σε αυτούς που με κονιορτοποίησαν ψυχολογικά και παράτησα την καρεδοποίηση (πςς) και τα κόμικς για κάτι χρόνια. Ο κύριος λόγος που αγαπάω το GC. Με έκανε να ξανα-ασχοληθώ. Με όλα. :cheers3:

 

 

Ελπίζω να σας ταξιδέψει και σόρυ για το κατεβατό. Απλά είναι λίγο φευγάτη και αποκλείεται να τα ξέρατε όλα τα παραπάνω. :blush:

 

Και ΟΧΙ κύριε :germ: ! Δε θα ακολουθήσουμε γεωμετρική πρόοδο! Θα σπάσουμε και αυτόν τον φαύλο κύκλο! :yes: WE CAN, ΑΖ ΝΤΑ ΟΜΠΑΜΑ ΣΕΝΤ!!!!!! :ego:

 

Viva La Renaissance! bowing.gif

 

 

υγ1.Utterly Random Concept Art

υγ2.Το δικό μου αντίτυπο έχει 4 παραπάνω σελίδες άσπρες. Δε λείπει δηλαδή κάποια σελίδα, απλά έχει 64 σελίδες. Θα βρω και θα βάλω 4 μέλη που δε συμμετείχαν στο #2 να μου σχεδιάσουν το κατιτίς και θα έχω το μοναδικό variant του GC Φανζίν #2!post-556-12850869966288.gif<-mr-d's evil laff ® Ναι, εννοείται ότι θα τις σκανάρω για εδώ, αλλά αφού γίνουν.

υγ3.Δε σκανάρω ακόμα τη σελίδα με τις αφιερώσεις. Θέλω να βάλουν και οι υπόλοιποι. :D

υγ4.Στην ιστορία υπάρχει κρυμμένος Μίκυ. Ο ευρών παίρνει :respect: !

υγ5.Έουμ, επόμενος βασικά. Δεν είμαστε και λίγοι... :DΕύχομαι σε υποψηφιότητα, τα σπάσαμε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

υγ4.Στην ιστορία υπάρχει κρυμμένος Μίκυ. Ο ευρών παίρνει :respect: !

 

σελ.28 στους ανθρώπους αριστερά!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα :respect: σπέσιαλ στο τέσσερα!!!!!!! :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3876
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Εμένα το εξώφυλλο μου φάνηκε κάπως κοινότοπο, αλλά το οπισθόφυλλο ήταν όλα τα λεφτά!!!

Οι περισσότερς ιστορίες ήταν πολύ καλές, με του :germ: να ξεχωρίζει ευχάριστα, πραγματικά όταν την διάβασα δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο καλή.

Του :DJO:δεν την κατάλαβα καν (ούτε τι έβλεπα δεν καταλάβαινα...και νόμιζα ότι η δική μου ήταν η άστα να πάνε)

:respect:στον Ντακ (αν σχεδίαζα κι εγώ στην ηλικία σου όπως εσύ, τώρα θα είχα κατακτήσει τον κόσμο) κι ας μην κατάλαβα ούτε αυτουνού τις λεζάντες...:thinking:

 

 

Πότε είπαμε αρχίζουμε το τρίτο;;;:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

 

υγ2.Το δικό μου αντίτυπο έχει 4 παραπάνω σελίδες άσπρες. Δε λείπει δηλαδή κάποια σελίδα, απλά έχει 64 σελίδες. Θα βρω και θα βάλω 4 μέλη που δε συμμετείχαν στο #2 να μου σχεδιάσουν το κατιτίς και θα έχω το μοναδικό variant του GC Φανζίν #2!post-556-12850869966288.gif<-mr-d's evil laff ® Ναι, εννοείται ότι θα τις σκανάρω για εδώ, αλλά αφού γίνουν.

 

 

ΛΕΦΙΚΡ - Τμήμα παρεμπόδισης χωροχρονικών παρεμβολών

Ο πρώτος πράκτορας της ΛΕΦΙΚ 2311 προδόθηκέ μόνος του! :cool:

Οι υπόλοιποι προλαβαίνετε να ομολογήσετε, αν σας βρούμε μόνοι μας θα είναι πολύ αργά για εσάς! :reap:

 

 

Πότε είπαμε αρχίζουμε το τρίτο;;;:D

 

Χτες; ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Κρίμα που δεν υπάρχει αντίτυπο απο το πρώτο και για εμάς τους καινούριους... :crying:

Πάντως :respect:

Επεξεργασία από Dr.Zed
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Κι εμένα μου άρεσε πολύ! :respect:

 

 

Όλες οι ιστορίες είχαν ενδιαφέρον και μου άρεσαν… του Ορέστη δεν την πολυκατάλαβα αλλά δε βαριέσαι… μικρό το κακό… (και εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω όλο αυτό το επεξηγηματικό κατεβατό που έχεις παραπάνω!)

 

Για το εξώφυλλο δεν καίγομαι κιόλας αλλά ο μίκυ είναι απίστευτος!!! Η χειρότερη μούρη ever…!

 

Ευχάριστη έκπληξη τα της smoken και ακόμα περισσότερο του Duck (ούτε που τον πήραμε χαμπάρι τον Duck-μας ξεγλίστρησε ο σάλιαγκας…- την επόμενη φορά!)

 

υγ. χάρη στον conb κατάλαβα και το κόμικ της Λένας… επίσης, δεν βρίσκω πουθενά την υπογραφή σου στο φανζίν μου… άλλος σάλιαγκας από κει κι ο conb

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

(και εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω όλο αυτό το επεξηγηματικό κατεβατό που έχεις παραπάνω!)

Δηλαδή είμαι ο μόνος που το διάβασε; :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3876
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5546 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Δηλαδή είμαι ο μόνος που το διάβασε; :crying:

 

Δυστυχώς όχι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4989 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

υγ. χάρη στον conb κατάλαβα και το κόμικ της Λένας… επίσης, δεν βρίσκω πουθενά την υπογραφή σου στο φανζίν μου… άλλος σάλιαγκας από κει κι ο conb

 

E οχι και σαλιαγκας :sal::P ...αλλα ουτε και εγω εχω τη δικη σου στο GC φανζιν δηλ...οταν τα πουμε απο κοντα φερτο γιατι εγω σιγουρα θα φερω το δικο μου για να το κανεις με την ησυχια σου :mafia: !

 

Και με την ευκαιρια εμενα μου αρεσε το GC fanzine #2 απο το εξωφυλλο που για μενα ηταν εξαιρετικο και ειμαι σιγουρος ο Sandman το εκανε με μερακι, τα εσωφυλλα που με εκανε να γελασω αρκετα ο Lord Marko οπως και η Chris και mr-d με τις δικες τους ιστοριες που δεν το περιμενα αλλα και οι υποπλοιπες ιστοριες ηταν καλες ειχαμε και τα ηθικα διδαγματα απο Akihabara, Marsiana και Quakmore αλλα μου εκανε εντυπωση του germanicus + fidel που για μενα ειχε κινηματογραφικη ροη , της Λενας που το βρηκα ευρηματικο με λιγη θεατρικοτητα (δε βαζω ταμπελα Λενα οk),εντυπωσιαστηκα φοβερα αλλα και χαρηκα με την smoken και τον Duck εχουν φοβερο ταλεντο τα παιδια αλλα και του geokon712 μου αερεσαν οι κινησεις του πιτσιρικα αι DJO το δικο σου ειναι ενα σουρεαλ steampunk κατασταση δε χρειαζεται να το καταλαβουμε απλα το απολαμβανουμε :beer: αντε και στο 3ο με το καλο

 

Δε ξεκιναμε απο τωρα της συμμετοχες για το #3...λεω τωρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26435
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πραγματικά πολύ καλό το φανζιν μας, έχει μια όμορφη πολυσυλλεκτικότητα!

Μου θύμισε παλιά περιοδικά με όλες αυτές τις διαφορετικές ιστορίες :)

 

Άντε και του χρόνου :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιο steampunk και μπερδεμένα βρε παιδιά; :lol: Κλασικό ονειρικό twist (όπως μου είπε και ο Tsakman) είναι:

 

 

Είναι το daydreamικό όνειρο ενός γέρου από το μέλλον που θυμάται το έντονο παρελθόν του, όπου ενώ έκανε μάθημα στο Πανεπιστήμιο Πειραιά, καλέστηκε να πολεμήσει στην ύστατη μάχη της ανθρωπότητας εναντίον εξωγήινων ρομποτικών εισβολών με το mech του, το L-300 :P , ώστε η εγγονή του να έχει αυτό το ουτοπικά ειρηνικό μέλλον της τελευταίας σελίδας.

 

Mechs είναι τα γιγαντιαία ρομπότ που πιλοτάρουν άνθρωποι, δείτε το Gundam 00 ή το SEED. Όλο αυτό το εμπνεύστηκα από το Fully Alive των Flyleaf και το κατεβατό παραπάνω είναι το making of της ιστορίας με τα secrets και trivia, που τυγχάνει να είναι και κατάθεση ψυχής για την ενήλικη ζωή μου. :beer:

 

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12955
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

 

που τυγχάνει να είναι και κατάθεση ψυχής για την ενήλικη ζωή μου.

 

 

στο επόμενο περιμένουμε κατάθεση ψυχής για την ανήλικη ζωή σου....εκεί πρέπει να βρίσκεται το πρόβλημα! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:lmao: Άστα Άγγελε, γιατί τότε είχα πέσει και μέσα σε ένα καζάνι με ρούμι Σκωτίας.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

καζάνι με ρούμι Σκωτίας.

 

αυτό είναι που με μπέρδεψε... η "πηγή" έμπνευσής σου...

όλα τα άλλα τα είχα καταλάβει :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ασχετοοοοο, ρε παιδιά, εγώ ήμουν στην επαρχία και δεν ήρθα στην έκθεση...

 

Έχει περισσέψει κανένα τευχάκι για μένα;

 

Κατάρα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ΧΑ! Εγώ κατάλαβα τα πάντα στην ιστορία του DJO! Εσείς οι υπόλοιποι είστε άσχετοι! :D Ορέστη, :respect: για την ιστοριούλα και το συγκινιτικό spoiler. ;)

 

Εγώ ενθουσιάστηκα με τη δουλειά της Λένας (Ήταν πραγματικά εξαιρετικό Λένα. Συγχαρητηρια!) και ας χρειάστηκε να το διαβάσω 3 φορές για να το κατανοήσω. Άξιζε τον κόπο. :)

 

Από την άλλη, απόλαυσα το σούπερ ατμοσφαιρικό σκίτσο του Fidel και τα όμορφα καρέ του Quackmore. Περιττό να πω πως ο ''Αρχοντας των Ονείρων'' με πέθανε όταν τον πρωτοδιαβασα :lol: , ενώ το εξώφυλλο/οπισθόφυλλο ήταν κι αυτό καταπληκτικό. Φοβερή δουλειά Βασίλη! :beer5:

 

Οσο για τις ακατανόητες λεζάντες μου... τι να πω; :P Απλώς αυτό που έκανα ηταν να προσωποποιήσω διάφορα errors που εμφανίζονται στους υπολογιστές και οι λεζάντες ειναι το όνομα του κάθε error. :D Τα περισσότερα ειναι πολύ ψαγμένα (έχω αδέρφι στον προγραμματιστικό τομέα), οποτε αμφιβάλλω αν οι περισσότεροι τα είχατε ξανακούσει. Ευχαριστώ πάντως για οσα καλα ειπώθηκαν. :blush:

 

 

Φοβερή δουλειά παιδιά! Καλή μας συνέχεια!!

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μπράβο σε όλους για τις δουλειές τους!! :clap2: Μου άρεσε διπλά, αφόυ είναι κάτι από δω μέσα!! :respect: σε όλους και μια μπύρα παραπάνω στον Sandman για το φοβερό εξώφυλλο!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

μα, καλά, που είναι ένα καλό εμότικον για την ντροπή;

 

 

 

Λενα, post-556-1210804035.gif

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.