Μετάβαση στο περιεχόμενο

GC ΦΑΝΖΙΝ


lunatic

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εννοείται ότι το 80% των φανζην είναι για κράξημο. :)

 

Θα υποστηρίξω όμως το σκίτσο της Chris. Μόλις το είδα τυπωμένο στεναχωρέθηκα γιατί έδειξε μέτριο. Και αυτό έγινε γιατί το αδίκησε η εκτύπωση. Είχα δει τις πρώτες σελίδες και ήταν πολύ όμορφες. Η οικονομία στην εκτύπωση όμως το κατέστρεψε. Στο "ΑΥΤΟ" όμως όσοι το πήρατε δεν σας απογοήτευσε το σκίτσο! Και αυτό γιατί τo τύπωσε χωρίς να λυπηθεί τα λεφτά.

 

Όσον αφορά το σενάριο οι γνώμες σας είναι το λιγότερο άστοχες. Έχετε απέναντί σας έναν 15χρονο! Του λες μπράβο ό,τι και να κάνει, αρκεί να κάνει κάτι! Εσείς που είστε δάσκαλοι και καθηγητές το ξέρετε καλά αυτό. Λέω μπράβο στους μαθητές μου σε ότι και αν κάνουν. Εδώ μια μορφοποίηση χρώματος κειμένου τους βάζω να κάνουν στο Word και τους λέω "μπράβο παιδί μου".

 

Όλους τους άλλους κράξτε τους! :yahoo: Τα ανήλικα τα λέτε μποράβο.

Γενικώς όμως το GCF το χαρακτηρίζει μια περήφανη σαχλαμάρα! :party4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ακόμα δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο. :) Όχι μόνο αυτό όμως... Ακόμα δεν έχω διαβάσει ένα κάρο από τα όσα αγόρασα, περιμένοντας να έρθει η σωστή στιγμή τους (λχ το Δηλητηριώδες Νανούρισμα #2, το είχα μισάνοιχτο εδώ και κάτι μήνες και ήμουν αρκετά απογοητευμένος από τα όσα είχα δει.... το άνοιξα κατά τύχη όμως σήμερα, και όντως είχε έρθει η ώρα του, και γέλαγα συνέχεια :) )

 

Εν τάχει όμως να σχολιάσω 2 από τις πρώτες ιστορίες που έχω ήδη διαβάσει.

 

Κοκκινομπλουτζινίτσα του Dingo. Ε-ΛΙ-Ω-ΣΑ. Την διάβασα όπως πέρναμε τα φανζίν από την τυπογράφο, και κρατιόμουν από το πόμολο της εισόδου του μαγαζιού για να μη πέσω κάτω από τα γέλια. Στη 2η σελίδα του είχα λιώσει, στην 3η σελίδα πολύ απλά πέθανα :D Ομολογώ όμως ότι στην τελευταία έχασα την μπάλλα και χρειάστηκε να ρωτήσω τον Ορέστη για να μου εξηγήσει το τι παίχτηκε. Έριξα όμως τόσο γέλιο στις προηγούμενες, που ελάχιστα με νοιάζει :)

 

Όσο πατάει η γάτα των gregorious και zade. Μου άρεσε. Έχει απόλυτο δίκιο ο bonadrug στο ότι θα έμπαινε σε μια Πάττυ, αλλά αυτό δεν είναι καθόλου μείον για εμένα (και ήταν και η πρώτη μου αντίδραση όταν τη διάβασα). Κάποτε όλα αυτά τα βρεττανικά (Πάττυ, Αγόρι, πολεμικά και δεν συμμαζεύεται) τα σνόμπαρα. Αυτό όμως συνέβαινε γιατί ήταν φτηνά, ήταν εβδομαδιαία και υπήρχαν με τους τόνους. Οι άνθρωποι εκείθε ήξεραν να σκιτσάρουν και ήξεραν να λένε ωραίες ιστορίες. Νομίζω ότι βλέποντας συνολικά την ελληνική σκηνή, με τις απίστευτες δηθενιές και μεγαλοσχημίες του παρελθόντος (κυρίως) και με το χιούμορ-χιούμορ-χιούμορ-και-ίσως-λίγο-χιούμορ, η ικανότητα να αφηγηθεί κάποιος μια ιστορία που θα έμπαινε άνετα σε μια Πάττυ, δεν είναι καθόλου αμελητέα. Κόσμος και κοσμάκης έφαγε φαί χάρη σε τέτοια ικανότητα (και δεν έγινε λχ γραφίστας και χομπίστας κομιξοδημιουργός). Σε σύμπτηξη, δεν είναι Alan Moore σε σχέδιο Jim Lee, αλλά μια απλή ανθισμένη φουντωτή ορτανσία πάντα θα ξεχωρίζει στα στεγνά υψίπεδα του Περού. :)

 

Αραχνομπλεξίματα του Akihabara. Αδερφέ.... αυτή η γραμματοσειρά αδερφέ............. δεν το βοηθάει καθόλου...

 

The Amazing Spider-Alien του mr-d. Αδικείται από τη θέση του στο φανζίν. Εικαστικά είναι παράταιρο και αυτό το ρίχνει.

 

Αράχνη-άνθρωπος του kaklamoney. Είμαι προκατηλλειμένος, πάμε στο επόμενο :D

 

Alternative του dr-zed. Ότι είπα για το Amazing Spider-Alien και το σκίτσο. Σχόλιο για το μεγάλο καρέ στη 2η σελίδα. Είχα, και έχω, δυσκολία να καταλάβω από που ξεκινάω να διαβάζω και πως προχωράω. Το μάτι ξεκινάει από πάνω αριστερά και προχωράει ευθεία δεξιά, για να συνεχίσει με το από κάτω πρώτο αριστερά κ.ο.κ., αλλά μου φαίνεται ότι το διαβάζω λάθος. Μπορεί αυτό να ήταν εξεπίτηδες (δλδ μπορεί στόχος να ήταν να διαβάζεται και έτσι και αλλιώς), αλλά με χάνει :)

 

Ζουγκλομαγειρέματα του bakman. Θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα η ανθρώπινη ανατομία :) Ώντας ανίκανος να σχεδιάσω ακόμα και τον Άγιο του Τέμπλαρ, that's all I'll say :D

 

In the Jungle των Dark Chris & Chris. Το σχέδιο της Χριστίνας είναι κάτι αιώνες καλύτερο από το σχέδιο στο GCF2. Αιώνες... Καλά το πάτε, δεν μου άρεσε που είναι σε συνέχειες. Πουλημένη η κριτική του xepeta που μια ζωή τα έχωνε στους Έλληνες δημιουργούς που έβγαζαν κόμικ σε συνέχειες και δεν ήξερες πότε θα διαβάσεις το επόμενο :D :D :D Ορισμένα καρέ που ήταν γυμνά από φόντο ξεχώριζαν αρνητικά. Θέλω να διαβάσω τη συνέχεια, :relax: με με τα "στο GCF4", ολοκληρώστε την. Μη διανοηθείτε να πείτε *και* στο επόμενο "συνεχίζεται". Θα σας κρεμάσω ανάποδα :) DC du bist ein Kretinos! :D

 

Για τον πρόλογο. Όταν τον πρωτοείδα με ξένισε. Δεν καταλάβαινα Χριστό. Διαβάζωντάς τον, συνειδητοποίησα ότι ήταν παραλλαγή κάποιου κειμένου, χωρίς να ξέρω τι ήτανε. Καλό ως σύλληψη, δεν δούλεψε τόσο στην εκτέλεση.

 

Κουλουβάχατα και πολιτικός, σταθερά :) (όντως αυτή τη φορά ο πολιτικός ήταν καλύτερος... βοηθάει το ότι δυστυχώς ζούμε σε ενδιαφέροντες καιρούς........)

 

Σχόλια για τα υπόλοιπα σε άλλη φάση :)

 

Overall πάντως, μου φάνηκε καλύτερο από το 2 ως υλικό μέσα.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πουλημένη η κριτική του xepeta που μια ζωή τα έχωνε στους Έλληνες δημιουργούς που έβγαζαν κόμικ σε συνέχειες και δεν ήξερες πότε θα διαβάσεις το επόμενο :D :D :D

 

Εγώ ρε πουλημένος;; Που μου άρεσε το Χαμένο Φάσμα;;;!!

Είμαι σχεδόν 90% σίγουρος ότι συνέχεια δε θα δείτε. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εννοείται ότι το 80% των φανζην είναι για κράξημο. :)

 

Θα υποστηρίξω όμως το σκίτσο της Chris. Μόλις το είδα τυπωμένο στεναχωρέθηκα γιατί έδειξε μέτριο. Και αυτό έγινε γιατί το αδίκησε η εκτύπωση. Είχα δει τις πρώτες σελίδες και ήταν πολύ όμορφες. Η οικονομία στην εκτύπωση όμως το κατέστρεψε. Στο "ΑΥΤΟ" όμως όσοι το πήρατε δεν σας απογοήτευσε το σκίτσο! Και αυτό γιατί τo τύπωσε χωρίς να λυπηθεί τα λεφτά.

 

Όσον αφορά το σενάριο οι γνώμες σας είναι το λιγότερο άστοχες. Έχετε απέναντί σας έναν 15χρονο! Του λες μπράβο ό,τι και να κάνει, αρκεί να κάνει κάτι! Εσείς που είστε δάσκαλοι και καθηγητές το ξέρετε καλά αυτό. Λέω μπράβο στους μαθητές μου σε ότι και αν κάνουν. Εδώ μια μορφοποίηση χρώματος κειμένου τους βάζω να κάνουν στο Word και τους λέω "μπράβο παιδί μου".

 

Όλους τους άλλους κράξτε τους! :yahoo: Τα ανήλικα τα λέτε μποράβο.

Γενικώς όμως το GCF το χαρακτηρίζει μια περήφανη σαχλαμάρα! :party4:

 

Δεν σου άρεσε δηλαδή; :sad1::ego::out: Δεν είσαι πια πατέρας μου! :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εξώφυλλο: ωραίο σαν ιδέα, μου άρεσε το σχέδιο, πολύ φορτωμένο όμως σε χρώματα, το background ίσως να πρεπε να ταν πιο αχνο

Κουλουβάχατα: πολύ καλύτερα από τα προηγούμενα τεύχη

ΕΔΙΤΟΡΙΑΛ + Πάγκαλος : Αντιπροσωπευτικά του κλίματος του φόρουμ :P

Η Κοκκινομπλουτζινίτσα: τη γούσταρα πάρα πολύ, και το σχέδιο και το στορι (αγαπώ παρωδίες), μόνο μου θέμα ότι στις 3 πρώτες σελίδες με προδιέθετε για μεγαλύτερη ιστορία. :best:

The Amazing Spider-Alien, Origin Of The Spider: οκ, hypercult η σκηνή με το γκουγκλάρισμα, δεν υπάρχει!! :lol:

Αραχνομπλεξίματα: Συμπαθητικό στόρι, το σκίτσο μου άρεσε, αλλά ειλικρινά μιλάω, τη διάβασα με μεγεθυντικό φακό :P

Αράχνη Άνθρωπος: πολύ καλή ιδέα! :lol:

Alternative: δεν ήταν του γούστου μου δυστυχώς...

Ζουγκλομαγειρέματα:καμμένο στόρι, διαβάζεται ευχάριστα :P

In The Jungle: Indiana parody; μου άρεσε πολύ! κι αυτό ήθελε να ναι πιο μεγάλο όμως, γέλασα πολύ και με τις κλισε ατάκες στο τέλος :P

Αν δε λείπανε και κάποια background θα τανε ακόμα καλύτερο! :best:

Όσο Πατάει Η Γάτα: Πολύ καλό! Και το σχέδιο και το στόρυ. Ναι, μου θυμίζει ιστορίες τρόμου της Πάττυ κι αυτό για μενα είναι συν! Επίσης μου θυμίζει ρετρό ιστορίες τρόμου 50s και θα θελα να διαβάζω πιο συχνά τέτοιες. Mπορεί να ήθελε περισσότερες σελίδες να αναπτυχθεί, για να μην είναι φλύαρο (ήταν λίγο), αλλά και πάλι μια χαρά! :best:

Σπίθες: Κάτι πρέπει να πήγε στραβα στην εκτύπωση με τα γκρι... Μου φαινόταν μέτρια ιστορία ως το τελευταίο καρέ. Ύστερα την ματαείδα με άλλο μάτι και μου άρεσε!

Βλακ & Ουάιτ: Κάλτ κάψιμο! Ωραία ιδέα, μπορούσατε και καλύτερα! :P

Ο Ακροβάτης: Προσωπικό, συμπαθητικό, μπορούσε να εξελιχθεί πολύ περισσότερο. Moυ φερε στο μυαλό το πάνω στο σκοινι ;)

1929: Το σχέδιο σούπερ - aka μεγάλη φαν, η ιδέα της ιστορίας καλή, αλλά ήθελε περισσότερο ξεμπέρδεμα :P

4εις Στάσεις: Μου άρεσε το θέμα, η σκηνοθετική ματιά των καρέ, το σχέδιο μου φάνηκε ότι ήθελε λίγη δουλειά ακόμα :)

Μια Μεγαλούπολη Του Σήμερα: Μου άρεσε περισσότερο από τον ακροβάτη!

Εξέλιξη: Το σκίτσο μου άρεσε πολύ, η σεναριακή ιδέα καλή, αλλά ήθελε κάποιο twist. Mια καλή γραμματοσειρά στα μπαλονάκια θα το βοηθούσε να δείξει περισσότερο. Περιμένω περισσότερα από σένα :best:

It's A Space Odyssey: Μarsiana το' χεις, θα θελα να βλέπω πιο συχνά ιστορίες σου! Η τελευταια σελίδα :best:.

Ιστορία Της Δυναστείας Των Germ:Εσωτερικής κατανάλωσης το στόρυ μεν, μαμάτο δε. Duck, τι να πω... :lol:

Ο Βίος Και Η Πολιτεία Του Τζατζίκη Ντακ, Επεισόδιο Α': Τα μοναδικά παπια που διαβάζω είναι αυτά που φτιάχνετε από δω μεσα. Συνεχίστε :)

Η Κικίτσα Και Τα Κόμικς: Συμπαθητικούλι, βγαλμένο απ' τη ζωή. :P

Αντίο: φόρος τιμής σε χαμένο πρόσωπο, έντονα συναισθηματικά φορτισμένη ιστορία με ταιριαστό σχέδιο :best:

Dio - Rock'N'Roll Children: Δεν ήταν του γούστου μου το κόμικ, ούτε το τραγούδι, αλλά ήταν ωραίο που τελευταία ιστορία ήταν τραγούδι σε κόμικς! :)

 

Συνολικά ευχαριστήθηκα αυτό το χορταστικό τεύχος με την ποικιλία του σε ιστορίες και διαφορετικά σχεδιαστικά στύλ. Που ξεπήδησε από δω μέσα, το 3ο στη σειρά τεύχος. Νιώθω ότι σε κάθε προσπάθεια, γίνεται ακόμα καλύτερο! :dance:

 

Οι ιστορίες που ξεχώρισα περισσότερο με σειρά εμφάνισης ήταν οι

Κοκκινομπλουτζινίτσα, In The Jungle, Όσο Πατάει Η Γάτα, 1929, Εξέλιξη, It's A Space Odyssey & Ιστορία Της Δυναστείας Των Germ

 

ΝκΑ, Lord Makro, Dingo, mr-d, Akihabara, kaklamoney, Dr.Zed, bakman, Dark Chris, Chris, zade, gregorius, ConB, DJO, panikos, Drunk Crocodile, pit1983, george!, supertramp, Marsiana, Duck, Quackmore, rotagiatipino, Flas, ripper + sandman + germ

 

:respect: παιδιά!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Επειδή, διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστ και παρακολούθησα το θέμα που έγινε, θέλω να πω κάποια πράγματα.Μεγάλος λόγος έγινε για το ότι το σύνολο του Φανζίν είχε διαφορετικές ιστορίες, οι οποίες μάλιστα απευθύνονται και σε διαφορετικές ηλικίες.Έτσι το συνολικό αποτέλεσμα φαινόταν σαν ένας αχταρμάς.Παρόλα αυτά πρώτα θέλω να πω, ότι αν όσοι το αγοράσαν περίμεναν να διαβάσουν τις αριστουργηματικές ιστορίες, με το άψογο σχέδιο και το αψεγάδιαστο σενάριο, έσφαλαν οικτρά.Από άτομα που το μεγάλυτερο μέρος τους, δεν έχει ασχοληθεί με το σκίτσο επαγγελματικά και που δεν έχουν σπουδές πάνω στο σχέδιο, τι περιμένατε να δείτε; Όταν αγοράζουμε ένα Φανζίν, πρέπει να περιμένουμε στο περίπου τι θα δούμε μέσα.Φυσικά αυτό δεν το λέω, για τις αρνητικές κριτικές που ίσως να δέχτηκε και η δική μου ιστορία και τις δέχομαι όμως, γιατί όπως κρίνω εγώ άλλους δημιουργούς με σκληρές κάποιες φορές κριτικές, έτσι περιμένω και να κριθώ και φυσικά δεν με πειράζει καθόλου.Ήμουν από τους πρώτους που έγραψε στο τόπικ της ιστορίας μου, ότι περιμένω τις κριτικές σας, είτε θετικές, είτε αρνητικές, για να μπορέσω να βελτιωθώ στις επόμενες ιστορίες που θα φτιάξω, γιατί με ενδιαφέρει κάποια στιγμή να ασχοληθώ επαγγελματικά με το σχέδιο.Οπότε το θέμα αυτό δεν με πείραξε καθόλου και το περίμενα.Όσον αφορά τους δημιουργούς του Φανζίν, αν συμμετείχαν για να αποσπάσουν θετικά, σχόλια, ή να πάρουν κάποιον έπαινο, ή να τους φτιάξουν κάποιο αφιέρωμα στην ενότητα των δημιουργών επίσης, έσφαλαν οικτρά.Στο Φανζίν συμμετέχεις κυριώς για την πλάκα σου, αλλά και για να βελτιώσεις το σχέδιο σου.Έτσι λοιπόν μην περιμένεις να σου πλέξουν το εγκώμιο, αλλά μην επηρρεάζεσαι και από τις αρνητικές κριτικές, που ίσως να δεχτεί η δουλειά σου.Αν για παράδειγμα, εγώ είχα ενοχληθεί, από αρνητικές κριτικές, που δέχομαι γι αυτά που λέω εδώ μέσα, ή για τα σχέδια μου, τώρα θα είχα εγκαταλήψει το φόρουμ από τον πρώτο κιόλας χρόνο.Παρόλα αυτά, αυτό όχι μόνο δεν με αποθάρρυνε, αλλά με έκανε να δω κάποια πράγματα με άλλο μάτι, γιατί κανείς μας δεν είναι αλάθητος.Όλοι κάνουμε λάθη είτε σε αυτά που λέμε, είτε σε αυτά που πράτουμε.

 

Πάντως ξέρω, ότι όλο αυτό το θέμα το προκάλεσε και η τιμή και έχετε απόλυτο δίκιο, όμως η συμμετοχή ήταν μεγάλη και τα εκτυπωτικά έξοδα ακόμα μεγαλύτερα, οπότε αναμενόμενη η αύξηση της τιμής.Φυσικά λόγω της κρίσης, πολλοί θα σκεφτούν αν θα το αγοράσουν και δεν τους αδικεί κανείς γι αυτό.Ο καθένας επιλέγει αυτό που θα αγοράσει, αλλά αν δεν είναι σίγουρος για το αν του αρέσει, ή αν περιμένει να δεί κάτι άλλο από αυτό που είναι, καλύτερα να ενημερωθεί πρώτα και μετά να προχωρήσει στην αγορά.Αλλιώς σίγουρα θα απογοητευτεί.

 

Όσον αφορά τον σχολιασμό του Φανζίν, επειδή δεν το έχω διαβάσει ακόμα, το μόνο που θα πω, είναι ένα μπράβο για το όμορφο εξώφυλλο, που πραγματικά μου άρεσε και ένα μπράβο στην Λένα για τον κόπο που έκανε για να το φτιάξει.

 

:beer:

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16034
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν θέλω να διαφωνήσω με τονα πο πάνω κύριο, απλά να τον παρακαλέσω εκεί που λέει αλάθητος να βάλει την λέξη άσφαλτος.... μου πάει πιό πολύ... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

1) Εγώ τώρα να πιστέψω τις θετικές κριτικές της ιστορίας μου με την Chris ή μου την χαρίζετε; :thinking:

 

2) Μια γρήγορη κριτική του τεύχους :yahoo: :

 

Πολύ καλή η πρώτη ιστορία! :respect: Έχει χιούμορ που μ'αρέσει και το σχέδιο ταιριάζει με την ιστορία.

 

Για το The Spider-Alien, τα λόγια είναι περιττά. Όταν βλέπω το όνομα του d, αυτή είναι η αντίδραση μου: :div:

 

:thinking: Τα Αραχνομπλεξίματα τώρα, έχασαν πολλά λόγω της γραμματοσειράς. Με δυσκολία έβλεπα τα γράμματα. Μεγάλο μείον, γιατί αν και δεν είμαι τύπος που μειώνει ένα κόμικ λόγω του lettering και της γραμματοσειράς, όταν δεν μπορώ να διαβάσω τις λέξεις, ενοχλούμαι. Το σχέδιο σου πάντως τα σπάει, ενώ θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη! :D

 

Η ιστορία του ωλ δε μανυ ήταν καλή, το σχέδιο απλό, το χιούμορ έσπαγε κόκκαλα. Ξεχώρισα τις εκφράσεις των προσώπων. :banana:

 

Στο Alternative μ'άρεσε η ιστορία, όχι όμως και το σχέδιο. Πιστεύω πως στα χέρια του Akihabara, θα απογειωνόταν. Γιατί δεν το ψήνετε για το επόμενο; :thinking::mafia:

 

Δεν μου πολυάρεσαν τα Ζουγκλομαγειρέματα..... Το σχέδιο ήταν :cool: μόνο.

 

Μ'άρεσε και η ιστορία των zade & gregorius. Υπήρχαν κάποια προβληματάκια στα πρόσωπα των πρωταγωνιστών. Και πολύ καλή η χρήση του μαύρου και του άσπρου και η ισορροπία μεταξύ τους. Όπου χρειάζονταν το ένα, υπήρχε εκεί στις κατάλληλες δόσεις. :spidey_yeah_that:

 

Οι Σπίθες δεν μου άρεσαν. Ίσως έφταιγε το σχέδιο που δεν αποδόθηκε καλά στην εκτύπωση, ίσως το σενάριο που έχει πολλά πράγματα μέσα.

 

:awesome: το Βλακ & Ουάιτ, ειδικά το φινάλε. :wow:

 

Τον Ακροβάτη δεν τον πολυκατάλαβα. Γιατί μόνο μια σελίδα; :thinking:

 

Το 1929 ήταν ίσως η πιο αμφιλεγόμενη ιστορία του φανζίν. Το σχέδιο ήταν πολύ καλό. Η επιλογή του setting πολύ καλή και οι διάλογοι ταιριαστοί με την ατμόσφαιρα. Βέβαια κάπου μπερδεύτηκα και δεν ήξερα ποιος πυροβολούσε ποιον κτλ. Έχανε η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα. :P

 

Για τις 4εις Στάσεις, ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για το αν μου άρεσε ή όχι.

 

Η Μεγαλούπουλη του Σήμερα ήταν αφασία. :cool:

 

Η Εξέλιξη ήταν και αυτή απίθανη. Το σχέδιο το λάτρεψα. Η ιστορία πατάει σε κάποιους γνωστούς χαρακτήρες και έχει περιθώριο για νέα μέρη (part1, 2 κτλ.). Περιμένω συνέχεια. :best:

 

Η ιστορία της Mars ήταν καλούτσικη. Όμορφη ιδέα, καλά εκτελεσμένη, ένιωθα όμως πως έλειπε κάτι.

 

Για τον Ιστορία της Δυναστείας των Germ τα έχω πει και παλιότερα. Καταπληκτική ιδέα, άψογο χιούμορ, καρτουνίστικο σχέδιο, γελάς αν είσαι μέλος του GC/ τελειώνεις την ιστορία με ένα χαμόγελο αν δεν είσαι.

 

Η ιστορία του Q τώρα...... είμαι φαν των παρωδιών και είμαι και φαν και αυτής της παρωδίας. Ειδικά όταν ο άνθρωπος που την δημιουργεί είναι και φαν του είδους που παρωδεί. Το σχέδιο δεν μου άρεσε όμως. Είμαι σίγουρος όμως πως με την κατάλληλη φροντίδα, η ιστορία σαν σύνολο θα βελτιωθεί.

 

Προτιμούμε classic καταστάσεις και προτιμούμε rota!

 

Ουσιαστικά η ιστορία του Flas δεν έχει σενάριο. Άρα θα κρίνω μόνο το σχέδιο. Το οποίο είναι φανταστικό και πάει με την ατμόσφαιρα που θέλει να δώσει. Επίσης, βρήκα υπέροχο την κινηματογραφική εισαγωγή και δεν κατάλαβα τι δείχνει το πρώτο καρέ. :thinking:

 

Η τελευταία ιστορία δεν ήταν του γούστου μου, ήταν ωστόσο η πλέον κατάλληλη για το κλείσιμο.

 

Τα Κουλουβάχατα ήταν ξεκαρδιστικά! :respect::havefun:

 

Αγαπημένες ιστορίες (χωρίς σειρά) : Κοκκινομπλουτζινίτσα, The Amazing Spider-Alien, Όσο Πατάει η Γάτα, Εξέλιξη, Ιστορία της Δυναστείας των Germ.

 

:beer:

 

Και φυσικά ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που όχι μόνο έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για το φανζίν, αλλά και για την προσφορά τους αυτή στο GC, από την στιγμή που δούλεψαν και δεν θα πάρουν φράγκο. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια διευκρίνιση στα πιο πάνω. Όταν είπα ότι το Όσο Πατάει η Γάτα έμοιαζε να βγήκε από τον Κόσμο της Πάτι δεν το είπα σαν κάτι αρνητικό, γιατί είδα ότι μάλλον οι περισσότεροι έτσι εκλάβατε ότι το έλεγα.

Είναι να μη σου βγει το όνομα !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Και φυσικά ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που όχι μόνο έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για το φανζίν, αλλά και για την προσφορά τους αυτή στο GC, από την στιγμή που δούλεψαν και δεν θα πάρουν φράγκο. :beer:

 

έτσι σου είπαν ε; εμένα άλλα μου έταξαν! :mafia:

 

 

:hit:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πολύ καλό το 3ο τεύχος! Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι το τεύχος απευθύνεται κυρίως σε μέλη του φόρουμ, φυσικά για μένα αυτό δεν είναι πρόβλημα αλλά κάποιος τρίτος θα δυσκολευτεί να καταλάβει τι γίνεται.

Λοιπόν, να πω κ εγώ τις αγαπημένες μου ιστορίες:

Πρώτο βραβείο στην ιστορία "...΄Οσο πατάει η Γάτα". Πόσο άψογη;;;!!! Θα μπορούσα να την είχα διαβάσει και σε τεύχος από Ιστορίες απ' την Κρύπτη.

Επειτα ξεχωρίζω "In the Jungle", "Koκκινομπλουτζινίτσα", "1929" και βέβαια την κλασική πλέον "Ιστορία της Δυναστείας των Germ".

Yπήρχαν και κάποιες που δε με τράβηξαν ιδιαίτερα, το βασικό όμως είναι ότι όλοι προσπάθησαν παρόλο που οι περισσότεροι δημιουργοί ασχολούνται τελείως ερασιτεχνικά και όλες οι ιστορίες έβγαλαν χαβαλέ (κυρίως βέβαια για τα μέλη του φόρουμ όπως προείπα).

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

γιατί κυρίως για το φόρουμ μωρε, εγώ το έδειξα το φανζίν στη φίλη μου και π.χ. η δυναστεία των germ της φάνηκε ίσως η καλύτερη ιστορία..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

γιατί κυρίως για το φόρουμ μωρε, εγώ το έδειξα το φανζίν στη φίλη μου και π.χ. η δυναστεία των germ της φάνηκε ίσως η καλύτερη ιστορία..

ακριβώς αυτό! και εγώ νόμιζα πως δεν θα καταλάβουν τίποτα αλλά την καταδιασκέδασαν! Βασικά ούτε καν κατάλαβαν οτι βασίζεται σε κάποιον ο χαρακτήρας της ιστορίας! Εμένα πάντως κατέλειξα οτι είναι η αγαπημένη μου απο το φανζιν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ώπα, τι γίνεται εδώ;

 

Λοιπόν να'μαι κι εγώ (να 'ναι καλά η Chris που μου έστειλε με pm το link!), σε μία από τις λίγες εμφανίσεις μου στο forum! :P

Επειδή είμαι στη δουλειά δεν προλαβαίνω να σχολιάσω, οπότε από βράδυ θα κάνω κι εγώ την δική μου (αυτο)κριτική!

 

Απλώς να πω ένα ευχαριστώ για τις καλές κριτικές αλλά πάνω απ'όλα για τις κακές, γιατί στο επίπεδο που είμαστε τις χρειαζόμαστε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1258
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5103 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, καταρχήν ευχαριστώ όλους όσους έκαναν τον κόπο να διαβάσουν την ιστοριούλα μου και να ζητήσω ένα συγνώμη για την γραμματοσειρά η οποία όντος δεν μπορείς να την διαβάσεις στο μέγεθος του ΦΑΝΖΙΝ.

 

Το αγόρασα στο Comicdom για την κοπέλα μου και από την πρώτη ματιά αυτό που ήθελα να πω είναι ένα μεγάλο :respect: σε όλους όσους συμμετείχαν αλλά και ένα μεγάλο μπράβο στην εκδοτική ομάδα που πραγματικά κατάφεραν να δημιουργήσουν το καλύτερο GC ΦΑΝΖΙΝ ως τώρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Συμπληρωμα κριτικης :P χμ,εγω οπως το βλεπω και το ξαναβλεπω τελικα μαλλον ξεχωριζω ως πιο επαγγελματικου τυπου δουλεια αυτο του dingo αν και το τελος ηταν λιγο καπως... :lol:

επεισης και το δυναστεια του τζερμ ηταν απιστευτα εκφραστικο :germ: για το οσο παταει η γατα τα ξαναειπα ... ωραια ιστορια κ σχεδιο,δεν μου αρεσαν πολυ οι διαλογοι... :cat1:

νομιζω οτι αυτα ειναι τα top 3.

α,επεισης για το εξελιξη και space odyssey οπως και το 4εις στασεις,ηταν σε πολυ καλο δρομο!νομιζω οτι οι δημιουργοι τους ειναι ανερχομενα ταλεντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αχέμ, που είχα μείνει;

Λοιπόν, αρχικά να πω ότι το φανζίν το ευχαριστήθηκα από την πρώτη μέχρι την τελευταία του σελίδα! Έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες τουλάχιστον δύο φορές, ενώ κάποιες από αυτές τις μελέτησα διεξοδικά για να κλέψω σχεδιαστικές και σκηνοθετικές ιδέες (χαρ, χαρ)!

 

Μερικές από αυτές που ξεχώρισα:

In the jungle: Πραγματικά η ιστορία των Chris και Dark Chris είναι αυτή που ευχαριστήθηκα περισσότερο! Το σχέδιο με κέρδισε πάρα πολύ, τόσο λόγω της αισθητικής του, όσο και λόγω της όλης τεχνικής που είναι πρωτόγνωρη για μένα (Το σχεδίασες όλο με tablet; Δεν μπορώ με τίποτα να κρατήσω σταθερό το χέρι μου με αυτά τα μαραφέτια!). Οι διάλογοι και το στόρι επίσης φοβερά, με τον Ίντυ να κλέβει την παράσταση με ατάκες -γεμάτες αυτοπεποίθηση- του στιλ "Σε κάθε περιπέτειά μου, γνωρίζω και μία νέα γυναίκα. Όλοι μου οι φίλοι το παθαίνουν."! Απλά Θεός!

Η ιστορία της δυναστείας των Germ: Φοβερό σχέδιο κι εδώ, μάλιστα εξεπλάγην από το πόσο απλό δείχνει ενώ ταυτόχρονα ο ίδιος ο Germ φαίνεται πραγματικά σαν να κινείται πάνω στο χαρτί! Χαρακτηριστική η στιγμή με τον Germ να κυνηγά έναν Δεινόσαυρο! Επίσης, τα πρόσωπα όλων των χαρακτήρων εκφραστικότατα (η φάτσα του αλόγου του Γάλλου Germ μιλά από μόνη της)!

Σπίθες: Εντάξει, όποιος είναι μέλος του φόρουμ δεν μπορεί να μην έχει δει σχέδια της Λένας και να μην έχει εντυπωσιαστεί! Πολύ όμορφη ιστορία, με πλούσιο περιεχόμενο. Ιδέα μου είναι ή η όλη ιστορία αποτελεί κομμάτι κάποιας άλλης μεγαλύτερης; Αν όντως ισχύει και υπάρχει συνέχεια ή είναι στα μελλοντικά σου σχέδια να τη συνεχίσεις, θα ήθελα πολύ να τη διαβάσω!

1929: Δεν περίμενα να διαβάσω γκανγκστερικό κόμικ στο φανζίν! Γενικά δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει πολλά έως τώρα με τέτοιο περιεχόμενο. Το συγκεκριμένο πάντως μου θύμισε, επιτυχημένα σε μεγάλο βαθμό, ταινίες με αντίστοιχο περιεχόμενο και φαντάζομαι πως αυτός ήταν κι ο σκοπός των παιδιών! Συγκεκριμένα για το σχέδιο, φίλε Pit1983, απλά άψογος! Τα πρόσωπα είναι λεπτομερέστατα και εκφραστικότατα! Την παράσταση έκλεψε ο κακός της υπόθεσης (να μου πεις όλοι κακοί δεν ήταν - ουπς spoiler :P ) με αποκορύφωμα το τελευταίο καρέ στην 3η σελίδα (έχω κολλήσει με το σχέδιο καθώς ο χαρακτήρας μιλά και καπνίζει ταυτόχρονα) αλλά και το τελευταίο καρέ της 5ης σελίδας όπου ανάβει το πούρο του (ειλικρινά είναι σαν να ακούω το πούρο να ανάβει)! Αλήθεια, τα πρόσωπα τα έκανες μόνο με τη φαντασία σου ή αντέγραφες πόζες από πραγματικά άτομα; Όπως και να έχει, πολύ καλή δουλειά! Α, μην ξεχάσω το αυτοκίνητο! Καλά, εδώ τα λόγια περιττεύουν...! (Όπως καταλάβατε τρώω σκάλωμα με μικρές λεπτομέρειες, τι να κάνουμε ανθρώπινα είναι αυτά!)

 

Στα δικά μου τώρα, να πω την αλήθεια, όταν παρέδωσα το κόμικ ήμουν λίγο απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα. Όχι τόσο σεναριακά και σκηνοθετικά (όπου ακόμα και τώρα δεν νομίζω να άλλαζα πολλά πράγματα, αν εξαιρέσεις βέβαια το γεγονός ότι δεν πρόλαβα να βάλω το πραγματικό τέλος της ιστορίας!) όσο σχεδιαστικά. Αν και έδωσα αρκετή προσοχή στους χαρακτήρες μου, αισθάνομαι πως δεν αφιέρωσα αρκετό χρόνο στα backgrounds. Ε, όπως και να'χει, όσο ζει μαθαίνει κανείς! Πάντως όταν το είδα τυπωμένο ξέχασα όλα τα παραπάνω! Α ρε, τελικά έχει μεγάλη διαφορά το αποτέλεσμα από την οθόνη στο χαρτί (πόσο μάλλον όταν είναι η πρώτη σου ιστορία που δημοσιεύεται :P ).

 

Τέλος, όσον αφορά τις αρνητικές κριτικές, πιστεύω πως είναι για όλους μας καλοδεχούμενες! Βέβαια το θέμα είναι τι πραγματικά περιμένουμε από ένα φανζίν και ποιο σκοπό αυτό εξυπηρετεί. Στο συγκεκριμένο, προφανώς κάποιοι από μας θέλαμε να προβάλουμε τη δουλειά μας. Στο σύνολό του όμως το όλο εγχείρημα ήταν να δείξει την ύπαρξη της λέσχης και του greekcomics.gr! Αν κάποιος ήθελε να διαφημίσει το προϊόν του και να είναι σίγουρος για το εικαστικό αποτέλεσμα θα έπρεπε να κάνει κάτι μόνος του και όχι να στηρίζεται σε άτομα που δεν ξέρει ποιες είναι οι προθέσεις τους όταν σχεδιάζουν. Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν, φαντάζομαι πως το επόμενο φανζίν μπορεί να είναι καλύτερο ή ακόμα και χειρότερο από το #3. Όπως είπα λοιπόν, σημασία έχει ο σκοπός για τον οποίο το κάνουμε και νομίζω πως αυτόν τον πέτυχε το φετινό φανζίν.

 

That's all folks από μένα, να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τα παιδιά που μας έδωσαν την ευκαιρία να δούμε τα έργα μας τυπωμένα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

ασχετη ερωτηση,αυτο το θεμα γιατι ειναι στις εκδοσεις 2009?δυσκολευομαι καθε φορα να το βρω...

 

ε φιλε dingo σχετικα με την ερωτηση σου,αναλογα την περιπτωση,αυτη ηταν πιο πολυ απο φαντασιας στους χαρακτηρες,εκτος απο τα αυτοκινητα που ηταν απο φωτογραφιες και για καποια ρουχα επισης.Γενικα το να χρησιμοποιησω ποζες απο πραγματικα ατομα θα ηταν ευτυχες,αλλα τα τελευταια χρονια δεν καθεται κανεις :xm: εκτος απο τον εαυτο μου αλλα το να ποζαρεις και να σκιτσαρεις συγχρονως ειναι πολυ επιπονο,μου διαλυει τη μεση :lol: ..

 

παντως σχετικα με το φοντο που ειπες να βαλεις στο δικο σου,διαφωνω,νομιζω οτι το φοντο που εβαλες ηδη ειναι αρκετο για το στυλ της ιστοριας,τετοια ιστορια (και με αυτο το σχεδιαστικο στυλ)με λεπτομερες φοντο δεν θα λειτουργουσε κατα τη γνωμη μου,θα αποπροσανατολιζε το ματι... :cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ασχετη ερωτηση,αυτο το θεμα γιατι ειναι στις εκδοσεις 2009?δυσκολευομαι καθε φορα να το βρω...

 

 

γιατι το 1ο βγήκε το 2009..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13516
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  663
  • Reputation:   3861
  • Achievement Points:  663
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τελικά αφού διάβασα το φανζίν καμιά 10ρια φορές,είμαι έτοιμος για την κριτική μου :banana:

ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ - Πετυχημένη η συνταγή χρήσης ανέκδοτου με το ανάλογο σκίτσο να την εξυπηρετεί...γέλασα!!!

Η ΚΟΚΚΙΝΟΜΠΛΟΥΤΖΙΝΙΤΣΑ - Από τις πιο "επαγγελματικές" παρουσιες του φανζίν...όμορφο σχέδιο που εξυπηρετεί το συγκεκριμένο σενάριο.Μου άρεσε και γέλασα!!!

THE AMAZING SPIDER ALIEN - Αστείο σενάριο με σκίτσο που δεν είναι του γούστου μου(δεν είναι και απαραίτητο αυτό),αλλά το διασκέδασα!!!

ΑΡΑΧΝΟΜΠΛΕΞΊΜΑΤΑ - Καλή σχεδιαστική προσπάθεια,σεναριακά δεν τρελάθηκα ,αλλά οκ σαν σύνολο αξίζει ένα μπράβο για την προσπάθεια!!!*(ευτυχώς έχω καλή όραση) :up:

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΑΧΝΗ - Αστείο σενάριο με σκίτσο που είναι τόσο όσο)))

ALTERNATIVE - Μπράβο για την προσπάθεια παρ'όλο που δεν είναι του γούστου μου))))

ΖΟΥΓΚΛΟΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ - Φιλότιμη σχεδιαστική προσπάθεια αρκετά καλό σενάριο

IN THE JUNGLE - Aρκετά καλό σενάριο ,καλά δομημένη ιστορία,καλή η ροή της ιστορίας...μου θυμίζει περισσότερο storyboard θα έλεγα.Μπράβο για την προσπάθεια!!!!!

ΟΣΟ ΠΑΤΑΕΙ Η ΓΑΤΑ - Δεν θα κρίνω το σκίτσο(το αφήνω σε άλλους) αλλά το σενάριο. Ο Άγγελος έκανε φιλότιμη προσπάθεια,μπράβο του και την χάρηκα την συνεργασία μας!!!!Από εκεί και πέρα,όπως έχουν εντοπίσει πολλοί εδώ,θα είχε καλύτερη απόδοση η ιστορία ,αν είχε δύο σελίδες παραπάνω ,ώστε να αναπνεύσει από το πολλά λόγια σε συνδιασμό με το βαρύ και ασήκωτο σχέδιο μου))) Πάντως και οι δύο διαθέσαμε πολύ χρόνο,και το χαρήκαμε...ελπίζω και εσείς)))

ΣΠΙΘΕΣ - Ομορφη ιστοριούλα με το ανάλογο "ρομαντικό" σχέδιο...μπράβο!

ΒΛΑΚ & ΟΥΑΙΤ - Σουρεαλιστική ιστοριούλα με αρκετή δόση χιούμορ...μπράβο για την προσπάθεια παίδες!

Ο ΑΚΡΟΒΑΤΗΣ - Δεν το πολυκατάλαβα αλλά μπράβο για την προσπάθεια

1929 - Αρκετά καλό σενάριο και σκίτσο που μας μεταφέρει στην εποχή της γκαγκστερικής Αμερικής.Κάποια στιγμή θέλω να δω ιστορία του Παναγιώτη με μελάνια ή με χρώμα!!!!

4ΕΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ - Φιλότιμη σεναριακή και σχεδιαστική προσπάθεια...μπράβο!!!

ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΟΎΠΟΛΗ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ - Έξυπνο σενάριο καλή προσπάθεια!

ΕΞΕΛΙΞΗ - Μπράβο για την προσπάθεια αλλά με κούρασε το σκίτσο πολύ!

IT'S A SPACE ODYSSEY - Αστείο σενάριο αλλά το σκίτσο δεν είναι του γούστου μου...μπράβο για την προσπάθεια!

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΥΝΑΣΤΕΙΑΣ ΤΩΝ GERM - Είχε την πλάκα της και το σχέδιο της πήγαινε!

ΤΖΑΤΖΙΚΗΣ ΝΤΑΚ - Μπράβο για την φιλότιμη προσπάθεια να μας δοθεί άλλη μια παπιοπεριπετεια)))))

Η ΚΙΚΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΜΙΚΣ - Μπράβο για την συμμετοχή και την προσπάθεια!

ΑΝΤΙΟ - Καλή η προσπάθεια από τον flas ,o οποίος από ότι φαίνεται έχει πολλές ευαισθησίες τις οποίες εκφράζει (και καλώς κάνει) στα κόμικ του.

ROCK N' ROLL CHILDREN - Mπράβο για την προσπάθεια...μπράβο για την επιλογή του μουσικού θέματος!!!!

 

Όπως είχα πει και σε παραπάνω ποστάρισμα...μπράβο σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή τους και για την προσπάθεια τους να εκφραστούν με τα μολύβια τους και όχι μόνο.)))))))

Άντε και του χρόνου!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Σειρά μου...

 

Παραβλέπω το εξώφυλλο που είναι ένα απαράδεκτο αίσχος...

 

Η Κοκκινομπλουζίτσα μ' απογοήτευσε. Περίμενα πολύ περισσότερα από τον Dingo, καθώς είμαι και μεγάλη φαν της δουλειάς του... Ξενέρωσα πολύ από την έλλειψη της πρωτοτυπίας του θέματος- πόσες φόρες να αντέξει κανείς παρωδία κοκκινοσκουφίτσας;;; Λες και δεν υπάρχουν άλλα 3.000.000 παραμύθια...

Το σενάριο επίσης ένοιωθα ότι κάπου έχανε.

Από το σχέδιο δεν έχω παράπονο, μόνο που το προτιμώ χίλιες φορές έγχρωμο!

 

Κάτι ακόμα: τα δύο πρώτα καρέ τα έχω ξαναδεί κάπου ή μου φαίνεται;

 

SpiderAlien: :respect:

 

Αραχνομπλεξίματα: Βρε Akihabara, πήγα να το διαβάσω και μου ανέβηκε η μυωπία δυο βαθμούς από τα γράμματα ψείρες...

 

Αράχνη Άνθρωπος: Το απόλαυσα, ευανάγνωστο, το σχέδιο πολλά υποσχόμενο.

 

Ζουγκλομαγειρέματα: Διαβαζόταν ευχάριστα, χιούμορ και σχέδιο πολλά υποσχόμενα. Αυτό και το παραπάνω τα ξεχώρισα, διότι είναι ευανάγνωστα, παρακολουθούσα την υπόθεση χωρίς κόπο, πράγμα που δεν μπορώ να πω για πολλά από τα υπόλοιπα κόμικς.

 

In the Jungle: Θα μπορούσε να είναι και 3 σελίδες και να είναι καλύτερο. Μου φάνηκε φλύαρο και μετά από λίγο το έχασα κάπου... Σχεδιάκι πολύ βελτιωμένο ;)

...Οσο πατάει η γάτα: Καλή η ιστορία, αλλά πολύ μπλαμπλα... Μερικές φορές παραγίνεται εγκυκλοπαιδικό με την κακή έννοια... Το σχέδιο κακό, με πολή κακή αφήγηση.

Γενικότερα δεν μου άρεσε.

 

Σπίθες: Ίσως η καλύτερη ιστορία του φανζίν... Έχανε λίγο το εικαστικό λόγω της υφής του καρβούνου.

( :PPP: Προς τους κακοήθεις: Η δευτεραγωνίστρια διηγείται μια ιστορία γενεαλογίας: προφανώς θα υπάρχουν πολλά ονόματα! Και δεν είναι μάθημα ιστορίας να χρειάζεται να τα απομνημονεύσετε ή κάτι. Έλεος!)

 

1929: Πολύ κακό κόμικ σε όλους τους τομείς. Οι δημιουργοί απέτυχαν κατ' εμέ να μας διηγηθούν την ιστορία, τα πρόσωπα δεν ξεχώριζαν καν, ηταν μια ρώσικη σαλάτα σε καρέ. Το σχέδιο είναι καλό όπου υπάρχει φωτογραφική αναφορά, αλλά εκεί που δεν υπάρχει είναι πολύ κακό και όλο αυτό το σκαμπανέβασμα μειώνει την όλη προσπάθεια.

 

Ιστορία της δυναστείας των Germ: Κάποιος βαριότανε...

 

Τζατζίκης Ντακ: Εκτίμησα ιδιαιτέρως την αναφορά σε Ντον Ρόσα... Κατά τα άλλα τρίζουν τα κόκαλα του κακομοίρη (εν ζωή!)

 

Αντίο: Με εξέπληξε ευχάριστα. Flas βελτιωμένος σε όλους τους τομείς. Μπράβο!

 

Σε όποια δεν αναφέρθηκα, απλά με άφησαν αδιάφορη.

 

Κάποιες γενικές παρατηρήσεις: Γενικότερα βάζετε τίτλους και τέλος στις ιστορίες σας! Καλό είναι σε μια ανθολογία να ξεχωρίζουν μεταξύ τους οι ιστορίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

επιτέλους διάβασα κι εγω το 1ο και το 3ο

για το 1ο..

πολύ καλύτερο απ' ότι το περίμενα.. δεν με χάλασε.. τίμιο φανζινάκι!

 

για το 3ο

δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός γιατι συμμετείχα και είμαι πολύ χαρούμενος,

καποιες ιστορίες κάτι είχαν να πούν άλλες ήταν αδιάφορες αλλα δεν έχει σημασία γιατι συμμετείχαν άτομα τα οποία είναι

αναγνώστες και φανατικοί των κόμικς και όχι επαγγελματίες και απλά έκαναν την πλάκα τους για να διασκεδάσουν..

βέβαια αυτο δεν τον ενδιαφέρει έναν υποψήφιο αγοραστή αλλα αυτο εμένα δεν με νοιάζει γιατι όπως είπα συμμετείχα κι εγω

και είμαι πολύ χαρούμενος :P

 

πάμε για το 4ο :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

λοιπον ως κλασικος αναποδος θα αρχισω την κριτικη απο το νο3 (που μολις τελειωσα,κριτικες για τα αλλα οταν τους ξαναριξω μια ματια επανω)

 

εξωφυλλο: πολυ ωραιο και απο αποψη συλληψης αλλα και εκτελσεης,θα συμφωνσω λιγο με τη λενα οτι το background θα μπορουσε να ταν ενα κλικ πιο "θαμπο",χωρις ομως να το θεωρω αναγκαιο-κραυγαλεο λαθος

 

κουλουβαχατα+γελοιογρααφα εδιτοριαλ: στο ιδιο μοτιβο με τα προηγουμενα αλλα λιγο πιο "κομικς" (με την εννοια οτι δεν ειναι απλα ενα εικονογραφημενο ανεκδοτο)

 

κοκκινομπλουζινιτσα: πολυ ωραια ιστορια (λιγο κοινοτυπο ομως το παραμυθι που επιλεχτηκε) με πολυ ωραιο σχεδιο,το μονο που θα αλλαζα θα ταν στη σκηνη του λυκου αντι να επινε μπυρα θα του εβαζα τουμπα λιμπρε,θα δενε καλυτερα :)

 

spider alien: δυστυχως με κερδισε απο τον τιτλο και μονο (αυτο το θαμπο Ι ) ,μ αρεσε που εμπλεξε πολυ απλο και λιτο σκιτσο με 3Δ απεικονιση DNA και print screen απο google :) ωραια ιδεα,ωραιο χιουμορ,δυστυχως μου αρεσε (ναι ηθελα να κραξω αυτον που προσπαθησε να μου πλασαρει σκαρτο επος των ντακ)

 

αραχνομπλεξιματα: τελειο σχεδιο αλλα πραγματικα ενιωσα μαζοχας που εκατσα και το διαβασα.τα γραμματα ειναι υπερψειρες,σε καθε καρε ελεγα "πω δε διαβαζεται αυτο το πραγμα ας παω παρακατω" και η αληθεια ειναι οτι δεν πολυαποζημιωθηκα οταν το διαβασα ολοκληρο αλλα πραγματικα το σχεδιο ηταν πολυ καλο

 

αραχνη ανθρωπος:κλασικος all the money kaklamoney. πολυ πιο εξυπνο απο τα αλλα (ηδη καλα) αντιυπερηρωικα στριπακια (και με λιγοτερα ορθογραφικα :P)! δυστυχως η δευτερη σελιδα ηταν αρκετα επιπεδα χειροτερη απο την πρωτη,αν ηταν μονοσελιδο θα το εκανα αφισα,τατουαζ δεν ξερω και γω τι,ακομα γελαω στην σκεψη του καρε οπου το ανθρωπινο χερι τσιμπαει την αραχνη!!! :spidey_yeah_that:

 

alternative:σαν σεναριο δεν ηταν ασχημο αλλα με χαλασαν δυο πραγματα,τα τεραστια κενα μεταξυ των καρε,μου εκατσε λιγο καπως και το μεγαλο καρε της δευτερης σελιδας,και λιγο σε ψαρωνει στην πρωτη αναγνωση και επισης οι κακοι απεικονιζονται πολυ ασχημα (ειδικα αυτος στη μεση εχει δυο αριστερα χερια,το ενα τριπλασιο απο το αλλο (σαν και αυτον εδω :P))

 

ζουγκλομαγειρεματα:αδιαφορη ιστορια με καλο σκιτσο

 

in the jungle

:ωραια ιστορια με ωραιο σχεδιο (τελειο ειδικα το τελευταιο καρε).οι μονες μου ενστασεις; τα καρε της 5ης και 6ης σελιδας που εχουν λευκο background γιατι πριν και μετα υπαρχει κανονικα background οποτε χτυπαει καπως στο ματι! περιμενω τη συνεχεια! dimious200 approves

 

οσο παταει η γατα: ωραιο ρεαλιστικο σχεδιο με ομορφα πλεγμενα καρε (εννοω οχι στο κλασσικο φορματ 3 καρε ανα σειρα) αλλα απο σεναριο δεν.. στην αρχη ηταν σαν να διαβαζα μικυ ο εξερευνητης.πολλες εγκυκλοπαιδικες πληροφοριες που δεν παρουσιαζονταν με φυσικο τροπο,σχεδον παρατειθονταν..η πλοκη αλλαξε μεσα σε 2 καρε:πρωτα την αγαπανε και τη φροντιζουν τη γατα και αμεσως μετα την αφηνουν αταιστη δυο μερες,χωρις ουτε ενα τετραγωνακι αφηγητη του στυλ "ο ενθουσιασμος τους ομως δεν κρατησε για πολυ".γενικα η πλοκη δε μ αρεσε.. ηθικο διδαγμα της ιστοριας:μην παρετε ποτε ΜΑ ΠΟΤΕ γατα:αφηνουν τριχες,δεν κανουν μπανιο και σε στοιχειωνουν

 

σπιθες:οταν διαβασα τα πρωτα ονοματα ειπα "δε μπορουσε να βαλει κατι κλισε να μου μεινουν μεχρι και το επομενο καρε για να ξεχωρισω τους διαφορους χαρακτηρες;".βεβαια και μετα,παλι αυτο ειπα!η ιστορια αρχισε να μου αρεσει μετα την τριτη σελιδα(εκει με τον ωραιο διαλογο της ξωτικινας και του αρχοντα των αθρωπων),μου φανηκε σαν ενα ολιγοσελιδο σιλμαριλιον και σκεφτομουν οτι ειναι λιγο δυσκολο να προσπαθησεις να βαλεις ενα εναλλακτικο συμπαν μαζι με την ιστορια του σε μια συντομη ιστορια γιατι στο τελος το αποτελεσμα θα ειναι λιγο κουραστικο/βαρετο και απο την αλλη δε θα κατατοπιστει και πληρως ο αναγνωστης. μ αρεσε πολυ η τελευταια σελιδα που το γυρισε στο οικολογικο μηνυμα και η τελευταια σειρα με την ακυρη "ανατροπη"! το σκιτσο ηταν πολυ ομορφο!

 

βλακ & ουαιτ: ομορφη ιστοριουλα,εξυπνη συλληψη!ωραια η παραλλαγη του γινγιανγκ μονο που ο γουαιτ δε θα εριχνε μπουνια σε κανενα ! :P (Α,τσουλουφης ftw!).μονο μια απορια εχω,τι παιζει με τη τελευται σελιδα;αν βλεπω καλα ειναι ο γκαλακτους με το σιλβερ σερφερ αλλα πως ακριβως αυτα δενουν με τα προηγουμενα;μηπως θα ταν καλυτερα να τελιωνε η ιστορια στο γιν γιανγκ;

 

ο ακροβατης: εμ ναι,που ειναι το υπολοιπο;; :P

 

1929:ωραια ιστορια με ανατροπες και προδοσιες με πολυ ωραιο,καλοδουλεμενο σχεδιο(αν και προς το τελος ισως επρεπε να ναι λιγο καλυτερα δωσμενα τα καρε,με τη δευτερη αναγνωση επιασα το τι ακριβως παιχτηκε με τους πολλους πυροβολισμους).μονο της ελαττωμα; ΣΤΗ μια αλλα το δεχομαι ως μερος του σεναριου μιας και μιλαμε για τυπους της πιατσας :D

 

4εις στασεις:καλη ιδεα αλλα οχι και τοσο καλη υλοποιηση.το σχεδιο αλλου καλυτερο αλλου χειροτερο.μου θυμησε εμενα που εχω συνεχως ακουστικα και με εβαλε να σκεφτω ποσα αναλογα σκηνικα μπορει να εχω χασει λογω αυτης τη "απομονωσης" μου

 

μεγαλουπολη του σημερα: θιγει το θεμα των ΧΥΤΠ (χωρος υγειονομικης ταφης προσφορων προς τους θεους ντε!) και οχι μονο!πολυ εξυπνο με απλο αλλα πολυ ικανοποιητικο σχεδιο

 

εξελιξη: δε μου αρεσε.μετριο σχεδιο,ασχημο lettering,διπλοπατημενα γραμματα που δινουν οψη προχειρης δουλειας.σεναριακα μοιαζει με origin των xmen υπο το πρισμα της φυσικης επιλογης :thinking:

 

its a space... odyssey... : ωραιο μανγκοειδες σχεδιο με επιρροες απο memes (poker face,dafuc did i just see).μεχρι το πρωτο the end ηταν απλα κατι ευχαριστο,ουτε κατι σουπερ αλλα σιγουρα οχι κατι κακο, μετα ομως ηταν πολυ αστειο,μου ηρθαν πολλα ατομα στο μυαλο που απλα λενε κατι που δεν τους αρεσε καλο μονο και μονο λογω κονσεπτ

 

η ιστορια της δυναστειας των τζερμ:ενταξει,απλα κορυφαιο!υπερτελειο καρτουνιστικο σχεδιο (σοβαρα,ψαχτο μ αρεσε απιστευτα) και οσο για τα αστεια ηταν πολυ πετυχημενα (που θα βρω μια προτζερμ τωρα που καηκα στον ωμο;;;; ;)

 

ο βιος και η πολιτεια του Τζατζικη Ντακ:Q :respect: απλα! πολυ ωραιο σχεδιο,σαφως βελτιωμενοαπο το #2 με πολυ ωραια ιστορια!ανυπομονω για το 2 και εννοειται πως μετα την εκδοση των 3ων επεισοδιων θα ακολουθησει σκληροδετος τομος,χαμενα επεισοδια σε τευχακια,τομος χαμενα επεισοδια με ανεκδοτη ιστορια που θα εκδοθει μετα οταν η ποιοτητα του Q πεσει και σε βριζουμε στη σελιδα σου στο fb!!!δωστε τζατζικη στο λαο!

 

η κικιτσα και τα κομικς: κυριοι εχετε στα χερια σας το επομενο διαφημιστικο της λεσχης! dimious200 approves!

 

αντιο: ομορφη ιστορια με ωρααιο σχεδιο.μου εμεινε το "πως τον αφηνει ο εγωισμος του;"

 

rock 'n' roll children:ισορια αφιερρωμενη στο Dio, nuff said και μουντζουρα να ταν παλι ρισπεκτ θα δινα! :D

 

overall ωραιο τευχακι,δε μπορω να το συγκρινω με το 2 που μου ειχε κανει παρα πολυ καλη εντυπωση μιας και θα πρεπει να τα χω και τα δυο διπλα διπλα.αξιοπρεπεστατη δουλεια,λιγες ηταν οι ιστοριες που θεωρησα κατω του μετριου ενωδεν ηταν αντιστοιχα λιγες οι ιστοριες που ξεπερασαν το μετριο (κρινοντας παντα με τα δικα μου αρρωστημενα γουστα)

 

πολλα συγχαρητηρια σε ολους τους συντελεστες και αντε,του χρονου θα προσπαθησω να μαι και γω μεσα ωστε να γλυτωσετε το ριβιου μου :P

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4632 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πολύ καλό! Για φανζινάκι που περιέχει ιστορίες εθελοντών (εκ των οποίων πολλοί είναι ερασιτέχνες) είναι εξαίρετο! Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά που δούλεψαν για το τεύχος και δε με έκαναν να κλαίω τα λεφτά μου. Πάντα τέτοια!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104484
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Δεν έχω ξαναγράψει κάτι για το GC Fanzine, αλλά το συγκεκριμένο το βρήκα εξαιρετικό. Ήθελα να γράψω ότι αυτή η ιστορία είναι καλή, εκείνη είναι καλύτερη, η άλλη είναι η πιό καλή......... αλλά μπράβο σε όλους. Το χάρηκα πραγματικά. Άντε και του χρόνου. :beer:

 

:valtnino:

 

Όσοι δεν το διάβασαν ακόμα, ας μην διαβάσουν του spoiler και τους τη χαλάσω. Απλώς επισημαίνω κάτι που από χτες που το διαβάσαμε, εγώ η γυναίκα μου και τα παιδιά μου ακόμα γελάμε. :)

 

 

:lmao: :lmao: Ορόμποκοπ, Ορόμποκοπ, χαχαχαχα, αχ! :lmao: :lmao:

 

 

EDIT:

 

1- Το εξώφυλλο "τα σπάει".

2- Ανέβασα εξώφυλλο και οπισθόφυλλο στην παρουσίαση.

Επεξεργασία από Dr. Paingiver
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

GCF #4 :best:

 

όλες οι ιστορίες ειχαν "κατι" και το συνολικό αποτέλσμα μου άρεσε! Καλή επιλογη επίσης ότι βγήκε στα 3 ευρω, κι ας ήταν μικρότερο από τα προηγούμενα. Ειναι δυσκολοι καιροί! :P

 

Χαρηκα επίσης που ειδα και νεες συμμετοχες ανθρώπων απο δω μεσα!

 

Μπραβο παιδια! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Διάβασα το GCF#4 μόλις, αυτά που μου άρεσαν ήταν το σχέδιο του deadneighbours-δηλώνω fan, το καταπληκτικό εξώφυλλο, η ιστορία pit & strativarious- pit το τερμάτισες παιδί μου, και ο ρόμποκοπ.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά! :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πολύ καλό και πάλι μπράβο σε ΟΛΟΥΣ σας  :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2: :clap2::cheers3:

 

Εξώφυλλο καταπληκτικό ,πολύ καλές ιστοριούλες ,συνολικά μια όμορφη έκδοση . :respect: :respect: :respect: :respect:

 

ΟROBOCOP  TA SPAEI  !!!!!!!!!! :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao: :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Παιδιά, καλησπέρα! Σήμερα απ' το κομικντόμ πήρα και τα 2 προηγούμενα φανζίν για έναν φίλο, τα τεύχη #2 και #3 και ξεφυλλίζοντάς τα παρατήρησα ότι το #2 έχει τρεις λευκές σελίδες μετά τη σελίδα 43! Αντιπαραβάλλοντάς το με το δικό μου αντίτυπο είδα ότι υπάρχει μια ακόμα ιστορία που στο καινούργιο με τις κενές σελίδες δεν έχει τυπωθεί! Τι συμβαίνει; Το έχετε προσέξει εσείς ή είμαι η πρώτη που σας το λέω;

 

*edit: Το ξανατσέκαρα, τελικά ΔΕΝ λείπει καμία ιστορία, απλώς για κάποιο λόγο παρεμβάλονται τρεις κενές σελίδες μετά τη σελίδα που προανέφερα.

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τυχερή, πέτυχες τις συλλεκτικές εκδόσεις. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.