Jump to content

Recommended Posts

Το Amazon Γερμανίας έχει κάτι τρελές εκπτώσεις στα DC Comics, υπάρχουν omnibus με 30 ευρώ, φεύγουν ταχύτατα όμως. Νομίζω έχει και κάποια Marvel.

https://www.amazon.de/s?k=dc+comics&rh=n%3A19736278031&ref=is

• Like 1

Όντως, το πήρα γραμμή το μεσημέρι και δεν ήξερα τι να πρωτοπρολάβω. Είχε Spider-man omnibus 1 μέχρι 4 στα 25 ευρώ έκαστο κι άλλα τέτοια. 

Έχασα για λίγο το Death and return of Superman Omnibus στα 25 ευρώ, Zero hour omnibus 25 ευρώ.

Έχει ακόμη το Conan the original marvel years 2 στα 26 ευρώ για παράδειγμα,  

το Thanos OHC του Cates στα 6,29 και άλλα. Επίσης DC rebirth deluxe με 6-7 εύρω, image, αρκετά epic collections και άλλα.

Συν 4 ευρώ μεταφορικά για Ελλάδα νομιζω το τεμάχιο.

'Ο,τι προλάβετε τώρα....

Τα Spider-Man δεν τα πρόσεξα καν. Γενικά τρομερά deals αλλά το κατάλαβα αργά και έμεινα χωρίς αγορές δυστυχώς.

Είναι απο seller ή από το ίδιο το αμαζον?

Από το Amazon

Να κάποια που πήρα

Screenshot_2019-11-18-23-51-19-911_com.amazon.mShop.android.shopping.png

• Like 2

Ωραίος, τα πρόλαβες. Μιλάτε βρε παιδιά λίγο πιο νωρίς να παίρνουμε κι εμείς χαμπάρι ότι γίνονται τέτοιες προσφοράρες.

• Thanks 1

Χθες το πρωί πέτυχα κατά λάθος την προσφορά τα Omnibus στα 30 ευρώ.. το απόγευμα που ξαναμπήκα είχε τελειώσει.. δεν πρόλαβα.. καλύτερα χαχα :P

:moutra:

• Like 1

Ρε παιδιά ,τι είναι αυτά τα omnibus και τα πετυχαίνετε ,μπεκάτσες :lol:

:up:

• Like 2

3 min ago , guskoin said:

Ρε παιδιά ,τι είναι αυτά τα omnibus

Φετίχ :clean:

• Like 2

Εγώ πάντως τσίμπησα το Fall of the Mutants και το Mutant Massacre σε Milestones Edition , 10 και 12€ αντίστοιχα, μια χαρά νομίζω , ευχαριστώ για την ειδοποίηση!

• Like 3

Θα ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το άμαζον (συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες).

1) Έχω ψωνίσει κάποιες φορές απο το αγγλικό amazon κάποια βιβλία χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα. Τώρα τελευταία σχεδόν συνέχεια μου βγάζει το εξής μήνυμα σε αρκετούς αγοραστές μάλιστα:

nar.png

Mήπως έχει να κάνει με το μπρέξιτ;

2) Υπάρχουν κάποιοι λόγοι να προτιμήσουμε πλέον το γερμανικό άμαζον; Συμφέρει σε κάτι που δεν θα συμφέρει πλέον απο το αγγλικό;

3) Το prime (μιλώντας πάντα για βιβλία) , τι είναι;

Σας ευχαριστώ!

• Like 1

6 ώρες πριν, lovcom είπε:

3) Το prime (μιλώντας πάντα για βιβλία) , τι είναι;

Καλύτερα μην ασχοληθείς με το Prime. Είναι μια μηνιαία χρέωση 8 ευρώ για εξτρά υπηρεσίες. Δε νομίζω ότι θα ήθελες κάτι τέτοιο.

• Thanks 2

9 ώρες πριν, lovcom είπε:

2) Υπάρχουν κάποιοι λόγοι να προτιμήσουμε πλέον το γερμανικό άμαζον; Συμφέρει σε κάτι που δεν θα συμφέρει πλέον απο το αγγλικό;

Ψάξε και στα δύο, έχουν διαφορετικές τιμές και προσφορές.

Edited by stepgios

2 hours ago, stepgios said:

Ψάξε και στα δύο, έχουν διαφορετικές τιμές και προσφορές.

Δεν το ρώτησα βέβαια για τη διαφορά τιμής. Μήπως είναι κάτι άλλο που δεν φαίνεται όπως πχ επιπλέον έξοδα λόγω εξόδου της Αγγλίας απο την Ε.Ε.

5 hours ago, lovcom said:

Δεν το ρώτησα βέβαια για τη διαφορά τιμής. Μήπως είναι κάτι άλλο που δεν φαίνεται όπως πχ επιπλέον έξοδα λόγω εξόδου της Αγγλίας απο την Ε.Ε.

Δεν νομίζω, υποτίθεται ότι δεν θα άλλαξει κάτι σε αυτόν τον τομέα μέχρι τέλους του 2020 (και βλέπουμε για μετά)

• Thanks 1

Posted (edited)
On 2/28/2020 at 7:57 AM, x for xepeta said:

Καλύτερα μην ασχοληθείς με το Prime. Είναι μια μηνιαία χρέωση 8 ευρώ για εξτρά υπηρεσίες. Δε νομίζω ότι θα ήθελες κάτι τέτοιο.

Λοιπόν να πω πως την "πάτησα". Επειδή μου βγάζει το μήνυμα που ανέφερα πιο πάνω (ότι δεν στέλνει δηλαδή σε αυτή τη διεύθυνση), πλέον για να το διαπιστώνω, βάζω το συγκεκριμένο προϊόν απο έναν συγκεκριμένο πωλητή στο καλάθι μου, και μετά πατάω next για να δω αν δύναται να προχωρήσει η παραγγελία.

Το έκανα αυτό και σε έναν πωλητή που απο κάτω έγραφε prime. Ενώ δεν έβγαλε μήνυμα ότι δεν στέλνει Ελλάδα, παρόλα αυτά πάτησα delete απο το καλάθι. Έλα όμως που μου δέσμευσε ένα ποσό απο την τράπεζα! (μάλλον αυτό το 8ευρο που είπε και ο xepetas). Προσπαθούσα τόση ώρα να βρω κάπου να στείλω μειλ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα (είναι και ψιλοχαοτικό για όποιον είναι καινούργιος το site). Τελικά μπήκα σε μια επιλογή όπου κάνεις "τσατ" και αντίστοιχα επιλέγεις τις ανάλογες απαντήσεις στις ερωτήσεις που σου κάνει η αμαζον. Ζήτησα απο παντού cancel. Αναγραφόταν και το "refund" και το επιβεβαίωσα. Μέχρι στιγμής βέβαια δεν έχω πάρει λεφτά πίσω. Βασικά ελπίζω να τα έκανα όλα σωστά..

Edited by lovcom

On 3/3/2020 στο 11:15 ΜΜ, lovcom είπε:

Λοιπόν να πω πως την "πάτησα". Επειδή μου βγάζει το μήνυμα που ανέφερα πιο πάνω (ότι δεν στέλνει δηλαδή σε αυτή τη διεύθυνση), πλέον για να το διαπιστώνω, βάζω το συγκεκριμένο προϊόν απο έναν συγκεκριμένο πωλητή στο καλάθι μου, και μετά πατάω next για να δω αν δύναται να προχωρήσει η παραγγελία.

Το έκανα αυτό και σε έναν πωλητή που απο κάτω έγραφε prime. Ενώ δεν έβγαλε μήνυμα ότι δεν στέλνει Ελλάδα, παρόλα αυτά πάτησα delete απο το καλάθι. Έλα όμως που μου δέσμευσε ένα ποσό απο την τράπεζα! (μάλλον αυτό το 8ωρο που είπε και ο xepetas). Προσπαθούσα τόση ώρα να βρω κάπου να στείλω μειλ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα (είναι και ψιλοχαοτικό για όποιον είναι καινούργιος το site). Τελικά μπήκα σε μια επιλογή όπου κάνεις "τσατ" και αντίστοιχα επιλέγεις τις ανάλογες απαντήσεις στις ερωτήσεις που σου κάνει η αμαζον. Ζήτησα απο παντού cancel. Αναγραφόταν και το "refund" και το επιβεβαίωσα. Μέχρι στιγμής βέβαια δεν έχω πάρει λεφτά πίσω. Βασικά ελπίζω να τα έκανα όλα σωστά..

Νομίζω πως όλοι την πατήσαμε με τον ίδιο τρόπο.

• Thanks 2